18:32:23 <salmon_> #startmeeting 19.04.2016
18:32:23 <meetings-bot`> Meeting started Tue Apr 19 18:32:23 2016 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:32:23 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:32:23 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '19_04_2016'
18:32:28 <bfaliszek> hej
18:32:35 <salmon_> #topic wolne wnioski
18:32:40 <salmon_> hej bfaliszek
18:32:44 <salmon_> ktoś jakieś ma?
18:32:58 <bfaliszek> salmon_ ja mam pytanie
18:33:04 <firemark> a ja wniosek
18:33:09 <salmon_> bfaliszek: dajesz
18:33:11 <AniaK> i ja pytanie :)
18:33:23 <bfaliszek> co z tym przeciekającym sufitem?
18:33:59 <salmon_> bfaliszek: już się nie leje, ale jak sąsiad na górze spuszcza wode to kapie
18:34:06 <salmon_> nie dużo, ale jednak
18:34:19 <bfaliszek> jak rozumiem przestało już cieknąć. Koleś piętro wyżej naprawił instalację wanny, a ekipa, która robi u nas remont połata to zalane miejsce?
18:34:21 <salmon_> aktualnie to się kłócą, kto i jak ma to naprawić
18:34:30 <bfaliszek> a on wie o tym, że nas zalewa?
18:35:03 <salmon_> nie, ekipa która u nas robi przeróbki jest tylko od przeróbek, oni tego nie naprawią. Nie  za darmo
18:35:19 <firemark> Z tym, że to nie nasza wina :/
18:35:34 <salmon_> gość wie, był u nas, ja byłem u niego. Czterech sąsiadów już poznałem ;)
18:35:56 <AniaK> <3 integracja!
18:35:58 <salmon_> teraz kapie z łączenia tej rury
18:36:30 <salmon_> skónczy się pewnie tak, że tą rurę trzeba będzie wymienić. Kwestia kto za to zapłaci. Administracja czy ten gość
18:36:33 <bfaliszek> salmon_ przecieka w miejscu gdzie zabudowali rury. Wysłałeś dziś na listę fotkę z wyciętą płytą w tym miejscu gdzie zabudowali rury. To zostanie tak wycięte? Ktoś to załata czy sami to musimy zrobić?
18:37:00 <salmon_> jak naprawią przeciek to ekipa remontująca to załata
18:37:11 <bfaliszek> ok
18:37:46 <salmon_> tam jest kilka różnych "instytucji" zaanagazowanych
18:37:57 <firemark> skomplikowane trochę
18:38:04 <salmon_> KZGM, inspektorat z miasta, remontujacy, sasiad, my...
18:38:16 <salmon_> jedni odpowiadaja za sciany, inni za rury...
18:38:39 <salmon_> jutro tam jadę i zobaczymy czy dalej kapie, jeżeli tak to trzeba bedzie wymienić rure
18:39:35 <salmon_> boje się, że jak zaczną ruszać tę(AniaK dobrze?) rurę to w pionie coś pęknie :/
18:39:50 <AniaK> (dobrze)
18:39:53 <salmon_> bfaliszek: odpowiedziałem?
18:40:05 <bfaliszek> tak
18:40:10 <salmon_> ok, firemark teraz ty
18:40:48 <firemark> ja na końcu
18:40:56 <firemark> AniaK:18:41:07 <salmon_> ok, AniaK
18:41:27 <AniaK> ja tylko chciałam zapytać jak idą zakupy z FIO
18:41:42 <AniaK> fajnie byłoby na liście zaznaczyć co już mamy :)
18:41:49 <firemark> fszystko
18:42:02 <bfaliszek> AniaK Botland dzisiaj wysłał zamówienie
18:42:23 <AniaK> no rewelacja
18:42:51 <AniaK> salmon_: a tę tablicę i flipczart też już zamówiłeś? one są ok więc też można :)
18:42:53 <galuszkak> zapłaciłem za coś od salmon_
18:42:54 <salmon_> AniaK: z tymi "drobnymi" rzeczami
18:43:11 <salmon_> AniaK: nie, to zamówię dzisiaj
18:43:20 <AniaK> salmon_: super :)
18:43:27 <AniaK> galuszkak: bardzo fajnie, dzięki :)
18:43:30 <salmon_> problem jest taki, że aktualnie botland nie ma na stanie lutownicy i oscyloskopu
18:43:35 <AniaK> salmon_: faktury masz?
18:43:44 <salmon_> AniaK: ma przyjść z paczką
18:43:51 <AniaK> salmon_: rewelacja
18:43:53 <firemark> salmon_: wiadomo kiedy będą w botlandzie?
18:44:02 <firemark> salmon_: jak nie, to możemy poszukać innego sklepu
18:44:06 <AniaK> ja bym się nie spinała bo realizację projektu mamy do końca maja
18:44:17 <AniaK> więc do końca maja możemy wydawać hajs :)
18:44:51 <salmon_> firemark: kliknąłem "powiadom mnie" ale nic nie dostałem. Napiszę do nich. W botlandzie mamy znizke co nam daje 100 zl na wkretarke ;)
18:45:24 <AniaK> salmon_: jerona, tylko nie szalejcie :D
18:45:29 <salmon_> przez tę rurę zapomnialem zadzwonic z pytaniem o krzesla
18:45:36 <AniaK> w sensie - wydawać zgodnie z budżetem!
18:45:40 <AniaK> to sobie zapisz :)
18:45:41 <salmon_> AniaK: nic bez Twojej wiedzy :)
18:45:45 <AniaK> no!
18:45:50 <AniaK> i git :P
18:47:33 <salmon_> a co z fakturą od Justyny? galuszkak AniaK?
18:47:46 <galuszkak> just FYI rozmawiałem z salmon_ bo jest jeszcze kwestia ogrzewania, i stałej opłaty za nie i zwrotu
18:47:49 <AniaK> ciup - tego jeszcze nie ruszałam
18:48:00 <salmon_> galuszkak: nie oftopuj!
18:48:05 <salmon_> teraz FIO
18:48:23 <salmon_> AniaK: coś jeszcze?
18:48:42 <AniaK> na razie wszystko :)
18:48:48 <salmon_> ok, firemark
18:48:53 <bfaliszek> salmon_ napisałem do Justyny o tę umowę darowizny z jej podpisem, ale jeszcze nie mam odpowiedzi
18:48:59 <firemark> zauważyłem, że od kilku tygodni lecą wolne wnioski
18:49:12 <firemark> co z tematami spotkań wtorkowych?
18:49:14 <firemark> nie chce nam się? :)
18:49:25 <salmon_> na to wygląda
18:49:44 <firemark> no to ok, mi to nie sprawia problemu
18:49:57 <bfaliszek> zawsze są te same osoby. Brak nowych. Z tym jest imo problem
18:50:18 <firemark> znaczy nowych do pomocy?
18:50:23 <firemark> czy członków
18:50:39 <salmon_> możemy wysyłać maila z przypomnieniem, że dzisiaj jest spotkanie
18:50:55 <firemark> Racja
18:51:10 <bfaliszek> członków. Mamy ponad 40 osób w stowarzyszeniu, a na spotkaniach zawsze jest z 6-8 tych samych osób
18:51:59 <Tomatosoup1> jest i nowy członek !
18:52:12 <firemark> nowy :) dłużej odemnie
18:52:16 <salmon_> poza mailem przypominajacym to nie widze sposobu jak zachecic innych do uczestnictwa
18:52:47 <firemark> bfaliszek: najwidoczniej innym nie zależy na hsie po za braniem
18:52:59 <firemark> (albo finansowaniem hsu)
18:53:22 <firemark> albo uważają, że w hsie jest ok i więcej nie trzeba ; -)
18:53:51 <bfaliszek> salmon_ można spróbować wysyłać we wtorki maila z przypomnieniem. Zobaczymy czy będzie więcej osób
18:54:04 <salmon_> kto chce napisać skrypt? :)
18:54:14 <salmon_> tudzież ustawić
18:54:17 <firemark> salmon_: może być na bazie przypominanki?
18:54:30 <salmon_> firemark: tzn?
18:54:43 <firemark> niedzielem wieczorem jest skrypt co przypomina jakie są meetingi
18:54:49 <firemark> przerobiłbym go :P
18:54:56 <salmon_> a, jasne
18:55:03 <firemark> chociaż… to tylko wysyłanie maila
18:55:19 <salmon_> ok, czyli firemark :)
18:55:23 <firemark> fuck.
18:55:27 <firemark> no dobra ;D
18:55:34 <Tomatosoup1> sam sie wkopales :D
18:55:45 <firemark> tak.
18:55:48 <salmon_> #action firemark ustawi przypominajkę o spotkaniach wtorkowych na IRCu
18:55:53 <Tomatosoup1> btw robiliscie juz zakupy z tej listy co wysylales mi firemark  ?
18:56:05 <firemark> Tomatosoup1: własnie o tym rozmawialismy kilka minut temu
18:56:05 <salmon_> Tomatosoup1: tak, już jedzie
18:56:17 <salmon_> ok, ja mam jeszcze 2 informacje
18:56:42 <salmon_> w przyszłym tyg mnie nie będzie, więc ktoś będzie musiał poprowadzić to spotkanie
18:57:13 <salmon_> dodatkowo w piątek 29 kwietnia pociagowi modelarze chcą mieć u nas spotkanie i ktoś im musi przekazać klucze
18:58:02 <salmon_> chętni?
18:58:09 <AniaK> salmon_: o której?
18:58:35 <salmon_> AniaK: 29 kwietnia, od 18-tej do 24-tej
18:58:51 <salmon_> AniaK: klucz mozna im przekazac nawet dzien wczesniej na dniu otwartym
18:58:59 <salmon_> a odbierze sie przy okazji.
18:59:06 <salmon_> Chyba, że ktoś da radę tam być
18:59:11 <AniaK> salmon_: to jest pomysł :) bo w piątek też bym mogła, tylko pewnie gdzieś wcześniej
18:59:21 <AniaK> na 17:30 jadę do Dąbrowy
18:59:51 <salmon_> AniaK: to dodam Cię do watku mailowego i się umówicie. Ok?
18:59:56 <AniaK> ok :)
19:00:01 <firemark> salmon_: mnie też dołącz
19:00:05 <firemark> może ojca wyciągnę
19:00:10 <AniaK> aha! ja mam jeszcze pytanie :)
19:00:13 <salmon_> firemark: ok
19:00:15 <salmon_> wait
19:00:17 <firemark> fakt, on modeluje samoloty ale ;)
19:00:28 <salmon_> galuszkak: teraz Ty, sorki :)
19:00:59 <salmon_> (20:47:46) galuszkak: just FYI rozmawiałem z salmon_ bo jest jeszcze kwestia ogrzewania, i stałej opłaty za nie i zwrotu
19:01:07 <salmon_> to ja dokoncze :P
19:01:22 <galuszkak> :)
19:01:23 <salmon_> chodzi o to, że płacimy duzo za ogrzewanie ale go nie uzywamy za bardzo
19:01:31 <salmon_> o, jestes
19:01:33 <salmon_> galuszkak: to kończ
19:01:45 <galuszkak> nie dobrze ci idzie ;)
19:02:02 <salmon_> dajesz
19:02:11 <galuszkak> a racja
19:02:16 <galuszkak> nie, dobrze ci idzie ;)
19:02:22 <galuszkak> przecinka zapomniałem
19:02:41 <salmon_> ...
19:02:44 <galuszkak> anyway jak już mam kończyć, i w tamtym roku jak chcieliśmy zmniejszyć po zimie
19:03:12 <firemark> salmon_: kilka miesiecy temu ogrzewanie w kilku kaloryferach czy w jednym był odkręcony na 'full'
19:03:17 <galuszkak> to nie mogliśmy bo za krótki staż. A jako, że to też wiąże się z zwrotem ( ponad 12 miesięcznym)
19:03:22 <firemark> salmon_: przez co ludzie w zimie otwierali okna bo za gorąco :P
19:03:36 <firemark> ale socek jak dobrze pamietam zakręcił
19:03:50 <galuszkak> to będzie to a) prawdopodobnie spora oszczędność kasy dla Nas
19:03:58 <galuszkak> b) mniejsze rachunki za lokal na przyszłość
19:04:10 <galuszkak> z tego co wiem, jakieś grzejniki były zapowietrzone
19:04:36 <bfaliszek> galuszkak będzie zwrot tego co płaciliśmy, czy tylko niższe rachunki w przyszłości?
19:05:15 <galuszkak> zwrot pod tytułem, panowie sobie to odliczą od faktury. w skrócie tak się spodziewam, że minimum jeden miesiąc może dwa będizemy mieli lokal prawie za free
19:05:46 <galuszkak> (tak jak wadium z konkursu
19:05:50 <galuszkak> )
19:05:56 <bfaliszek> super
19:06:01 <salmon_> w maju powinni odczytać liczniki i się wyjaśni
19:06:28 <salmon_> byłoby mega super jakbyśmy mieli dużą nadpłatę
19:07:04 <salmon_> firemark: ja wczoraj zakręciłem ostatnie grzejniki
19:07:15 <firemark> salmon_: mhm, czyli może ludzie odkręcają
19:07:17 <firemark> kiepsko
19:07:36 <salmon_> galuszkak: tyle
19:07:37 <salmon_> ?
19:07:41 <galuszkak> tyle
19:07:44 <galuszkak> dziękuję
19:07:47 <salmon_> thx
19:07:48 <salmon_> AniaK:
19:07:50 <firemark> AniaK:19:08:02 <AniaK> ja tylko pytanie - będziesz ktoś w czwartek, prawda?
19:08:15 <AniaK> bo kurcze, ja naprawdę bardzo wyjątkowo nie mogę jutro być
19:08:32 <AniaK> tfu
19:08:34 <AniaK> w czwartek
19:09:01 <salmon_> ja będę i jak inPost da to z prezentami
19:09:26 <galuszkak> Mikołaj!
19:09:29 <salmon_> musze moje drzewko skończyć :)
19:10:03 <salmon_> bfaliszek: może wpadniesz naprawić drukarkę? ;)
19:10:38 <bfaliszek> salmon_ muszę w czwartek pojechać do Krakowa i raczej nie dam razy. Co najwyżej mógłbym na chwilę wpaść jak będę wracał.
19:11:10 <salmon_> bfaliszek: drukowanie dziala tylko jak jestes, jak pojechales to sie popsulo :(
19:11:27 <salmon_> AniaK: odpowiadając na pytanie, tak ktoś będzie
19:11:46 <salmon_> ktoś jeszcze ma jakiś temat?
19:11:49 <bfaliszek> ta drukarka Was nie lubi. Przerobię ją za miesiąc lub dwa na Prusa i3
19:11:53 <AniaK> super :)
19:11:57 <firemark> bfaliszek: o
19:11:57 <salmon_> bfaliszek: :)
19:12:13 <salmon_> jak nic więcej to kończę i zapraszam na czarnobyl :P
19:12:16 <galuszkak> ta drukarka zdecydowanie działa jak ja ją dotykam :P
19:12:16 <firemark> ja czekam na moje drivery do silników
19:12:21 <firemark> bfaliszek: to sie wtedy zajmę laserem
19:12:22 <salmon_> #endmeeting