19:40:02 <bfaliszek> #startmeeting 15.03.2016
19:40:02 <meetings-bot`> Meeting started Tue Mar 15 19:40:02 2016 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is bfaliszek. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:40:02 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:40:02 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '15_03_2016'
19:40:29 <bfaliszek> witam, w agendzie nie ma nic wpisane, więc zaczniemy od zaległości
19:41:09 <bfaliszek> #topic Podsumowanie akcji z poprzednich spotkań https://trello.com/b/THsM5QOt/hackerspace-silesia
19:41:32 <firemark> bfaliszek: leć
19:42:22 <salmon_> hej
19:42:28 <salmon_> zapomnialem :(
19:43:05 <bfaliszek> #topic Konsultacje z COPem w sprawie planowanych zmian w statucie (bfaliszek)
19:43:11 <bfaliszek> na razie nie byłem jeszcze
19:43:24 <salmon_> AniaK: mowila, ze dzialalnosc lepsza
19:43:37 <bfaliszek> AniaK zasugerowała, że może zamiast odpłatnej działalności lepsza zwykła DG
19:44:09 <galuszkak> działalność == więcej roboty papierkowej
19:44:16 <bfaliszek> Przygotuję jeszcze jedną wersję statutu i jak będą obie propozycje to pójdę z nimi do COPu
19:44:42 <bfaliszek> tylko tutaj trzeba jeszcze zebrać argumenty za i przeciw dla DG i odpłatnej działalności
19:45:15 <bfaliszek> #action bfaliszek przygotuje propozycję zmian z statucie umożliwiających dodanie DG
19:46:00 <suprovsky> salmon_: AniaK: dlaczego?
19:46:04 <AniaK> galuszkak: ale mniejsze możliwości pozyskiwania dofinansowania
19:46:09 <bfaliszek> Organem decyzyjnym jest tutaj walne, więc na walnym trzeba będzie przedstawić argumenty za i przeciw i wtedy zdecydujemy którą wersję statutu uchwalamy
19:46:32 <AniaK> bfaliszek: właśnie! a mamy jakieś terminy walnego? orientacyjne?
19:46:35 <bfaliszek> AniaK zrobiłabyś taką listę argumentów za i przeciw?
19:47:00 <AniaK> bfaliszek: tak :) tylko muszę wiedzieć na kiedy
19:47:06 <AniaK> z wyprzedzeniem
19:47:10 <bfaliszek> AniaK pierwotnie chcieliśmy jeszcze w marcu, ale musimy o tym poinformować 2 tygodnie wcześniej, więc chyba się nie wyrobimy z tym
19:47:53 <AniaK> bfaliszek: u mnie z marcem już ciężko :/
19:48:30 <bfaliszek> AniaK marzec już raczej odpada, bo trzeba wcześniej zrobić ankietę, któ®e terminy pasują, więc raczej 1-2 tydzień kwietnia
19:48:36 <firemark> bfaliszek: lepiej w kwietniu
19:48:52 <salmon_> #action salmon_ ustali na liscie termin walnego
19:49:44 <bfaliszek> #action AniaK przygotuje listę argumentów za i przeciw DG oraz Odpłatnej działalności.
19:49:52 <bfaliszek> dobra, to jedziemy dalej
19:50:08 <AniaK> galuszkak mi pomoże z tymi za odpłatną, ok? :)
19:50:23 <galuszkak> ok
19:50:48 <galuszkak> :)
19:50:49 <bfaliszek> #topic Podziękowania za rzutnik (AniaK galuszkak bfaliszek salmon_)
19:51:00 <AniaK> aaaaaa
19:51:01 <AniaK> wiem
19:51:03 <AniaK> :)
19:51:38 <galuszkak> gubie się, kiedyś jak o to pytałem to chyba usłyszałem od AniaK że darczyńca chce pozostać anonimowy
19:51:42 <galuszkak> :P
19:51:44 <bfaliszek> wypadałoby to w końcu ogarnąć ;)
19:52:13 <galuszkak> no, wypadałoby :)
19:52:28 <bfaliszek> galuszkak nie wiem, ja tutaj tylko przepisuję taski z trello
19:52:34 <galuszkak> a jak mamy te podziękowaina? w sensie jakąś kartkę
19:52:52 <galuszkak> czy laurkę HSową? (jak to pięknie brzmi)
19:52:54 <salmon_> galuszkak: AniaK przygotowuje , a my podpisujemy
19:52:55 <AniaK> bfaliszek: koleżanka obecnie przebywa na wyjeździe i to w ogóle był mój pomysł, a ona powiedziała, że nie chce :D
19:53:05 <AniaK> więc bez spiny
19:53:17 <bfaliszek> ok, to zostawiamy temat
19:53:28 <AniaK> ok :)
19:53:39 <bfaliszek> #topic Przygotowanie papieru Stowarzyszenia (AniaK)
19:54:36 <AniaK> bfaliszek: wybaczcie :D to był pomysł jak miałam za dużo czasu :D
19:55:17 <bfaliszek> AniaK dobra, to zostaje wisieć dalej, bo jest całkiem niezły.
19:55:50 <bfaliszek> #topic Mail o hsts (salmon_)
19:55:52 <AniaK> bfaliszek: niech wisi i niech mi się nikt nie waży tykać tego taska :D zrobię
19:55:59 <salmon_> bfaliszek: właśnie piszę :)
19:56:37 <bfaliszek> dobra, to teraz zaległe taski z pada
19:57:09 <bfaliszek> salmon_ napisze maila o Kariera IT
19:57:22 <salmon_> to jest dawno zrobione
19:57:28 <bfaliszek> zrobione, więc kasuję
19:57:56 <bfaliszek> salmon sprawdzi czy # action moze automatycznie dodawac task w trello
19:58:08 <salmon_> to jest in progress
19:58:15 <salmon_> w skrocie mozna, ale trzeba kod napisac :D
19:58:18 <galuszkak> czy możemy potem ustalić temat darowizn i tego co ma być kupione od Justyny, bo Justyna chciała w najbliższym czasie temat ogarnąć ;)
19:58:39 <bfaliszek> salmon_ ok
19:58:44 <bfaliszek> #wolne wnioski
19:58:52 <bfaliszek> #topic Wolne wnioski
19:58:54 <suprovsky> mam pytanie: czy nie będzie problemem, by w trakcie dżemiku ogłosić, że mam na sprzedaż dwie malinki? chcę je sprzedać, by ich wartość wymienić na 3B
19:58:54 <bfaliszek> :)
19:59:06 <suprovsky> mam B+ i 2B
19:59:21 <bfaliszek> suprovsky to ustalimy jutro na dżemiku
19:59:27 <suprovsky> okej
19:59:41 <bfaliszek> galuszkak jedziesz z tym tematem o darowiznie
19:59:42 <suprovsky> wcześniej miałem temat związany ze zmianą w statucie.
19:59:45 <galuszkak> #handelek #zbieraczeMalin #balladyna #Alina
19:59:47 <suprovsky> a, okej
20:00:10 <galuszkak> no to bardziej kwestia, żeby dogadać kiedyś temat z Justyną,
20:00:32 <galuszkak> sekunda sprowadzę ją
20:01:17 <salmon_> galuszkak: jaka darowizna?
20:01:21 <firemark> [20:59:46]  galuszkak » #handelek #zbieraczeMalin #balladyna #Alina
20:01:44 <galuszkak> salmon_: no te stoły, pewnie poduszki i reszta
20:01:50 <galuszkak> i te koce
20:01:54 <galuszkak> do spania w HSie
20:02:00 <salmon_> galuszkak: i co z nimi?
20:02:11 <AniaK> ale że wszystko z FIO?
20:02:12 <galuszkak> stoly jakieś mamy kupić z FIO tak?
20:02:19 <AniaK> galuszkak: stoły tak
20:02:38 <galuszkak> ile z nich idzie z FIO i po ile, i ile jako darowizna do HSu?
20:03:43 <salmon_> galuszkak: możesz wyjaśnić od początku? Bo nie wiem o co chodzi
20:03:46 <firemark> ale hm, już mamy stoły?
20:04:10 <galuszkak> OK.
20:04:18 <firemark> cześć szefowo
20:04:21 <justyna> bry..
20:04:26 <bfaliszek> hej
20:04:37 <justyna> przybywam bo mnie wezwano :)
20:04:58 <galuszkak> 1. Kupilismy stoly na HackSilesia na fakture. umowilismy się, że część odkuipmy przez FIO od Justyny (a ona z tego da darowizne do HSa (więcej kasy dla HSa)). A resztę złozymy stolow jako darowizne do HSa + wszystko co zostalo z hackathonu
20:05:34 <salmon_> " A resztę złozymy stolow" ?
20:05:43 <justyna> tak, bede musiala dokladna liste zrobic tych rzeczy i beda papiery do podpisania
20:06:00 <bfaliszek> Ile kasy mieliśmy wpisane we wniosku na FIO na stoły?
20:06:04 <galuszkak> *"reszte stolow zlozymy jako darowizne"
20:06:12 <galuszkak> wybacz salmon_ mój język polski uboga sprawa
20:06:17 <galuszkak> ;)
20:07:09 <justyna> czy od takich darowizn was obowiazuje jakis podatek?
20:07:22 <galuszkak> to pytanie do skarbnika
20:07:30 <salmon_> nie, nie obowiazuje
20:08:12 <justyna> kto i kiedy by mi podpisal ze darowizna zostala przekazana (wolalabym kogos innego niz Kamila)
20:08:19 <salmon_> Stół	szt	2	150,00 zł	300,00 zł
20:08:29 <salmon_> 2 stoły za 300zl są we wniosku
20:09:30 <galuszkak> Zarówno darczyńca, jak i obdarowa­na organizacja muszą złożyć do urzędu skarbowego deklarację CIT-D, w której podaje się informacje o dużych darowi­znach poczynionych lub otrzymanych w roku podatkowym.
20:09:50 <galuszkak> od ilu jest "duża darowizna" to jest dobre pytanie
20:10:09 <bfaliszek> justyna jutro jestem z salmon_ w HSie. Ewentualnie w czwartek może nam to podrzucić galuszkak
20:10:14 <galuszkak> a ok powyżej 15k
20:10:16 <galuszkak> nie dotyczy
20:10:40 <justyna> spoko, no to na czwarteczek bedzie a jak nie to skaniki
20:10:52 <bfaliszek> tylko nie wiem czy możemy to teraz zrobić, bo kasę z FIO będziemy mieć dopiero w kwietniu
20:11:16 <justyna> tzn? stoly i tak sa w HSie
20:11:50 <justyna> w sumie
20:11:55 <bfaliszek> justyna nie wiem czy możemy teraz odkupić stoły za kasę z FIO skoro jej nie mamy.
20:12:18 <salmon_> galuszkak: ale wiesz ze my juz dostalismy sporo darowizn?
20:12:41 <galuszkak> salmon_: wlasnie co z darowiznami rzeczowymi? one skladaja sie na majatek
20:13:01 <galuszkak> jeju teraz to mnie zdolowales to bede siedzial w HSie i wycenial nasz majatek do PITu?
20:13:41 <justyna> well :) te pare stolkow i krzeselek to jeszcze chyba nie taki majatek :P ale ja sie tam nie znam
20:13:44 <AniaK> ja przepraszam, ale muszę jechać do domu - w razie czego - wrzucajcie mnie w taski na trello :)
20:13:59 <galuszkak> tfu do sprawozdania
20:15:03 <bfaliszek> wracając do tematu stołów. Poczekałbym z tym aż będzie kasa z FIO. IMO teraz nie możemy ich odkupić, bo nie dostaliśmy jeszcze środków z FIO. One mają być od kwietnia i wtedy możemy je dopiero wydawać
20:15:12 <salmon_> #action galuszkak sprawdzi jak rozliczyć darowizne
20:15:23 <salmon_> tak, w kwietniu dopiero
20:15:29 <galuszkak> ok
20:15:36 <galuszkak> czyli trzeba sie wstrzymac
20:15:41 <justyna> ja potrzebuje informacje
20:15:52 <justyna> ile tych stolow na darowizne
20:15:57 <justyna> do papierów
20:16:19 <galuszkak> 2 stoly beda kupowane
20:16:20 <justyna> (pytanie czy moga byc wszystkie o ile sie komitet organizacyjny HackSilesi zgodzilby)
20:16:29 <galuszkak> wiec reszta ktora zostaje jest na darowizne (chyba? )
20:16:36 <justyna> ok
20:16:58 <salmon_> si si
20:19:51 <bfaliszek> ok, jeszcze jakiś temat czy kończymy na dziś?
20:20:06 <salmon_> ja wszystko
20:21:09 <bfaliszek> #endmeeting