19:32:07 <bfaliszek> #startmeeting 23.02.2016
19:32:07 <meetings-bot> Meeting started Tue Feb 23 19:32:07 2016 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is bfaliszek. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:32:07 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:32:07 <meetings-bot> The meeting name has been set to '23_02_2016'
19:32:37 <bfaliszek> #topic FIO Śląskie Lokalnie - co dalej (salmon_)
19:33:02 <BartlomiejB> cześć.
19:33:03 <bfaliszek> Łukasza nie ma, więc chyba nie ruszymy tematu
19:33:03 <AniaK> galuszkak: ja jestem a trochę nie ma :)
19:33:25 <BartlomiejB> jesteśmy z Anką i Firemarkiem w lokalu na Ondraszka. :)
19:34:18 <bfaliszek> proponuję przesunąć temat na następny raz, jak będzie Łukasz
19:34:48 <bfaliszek> #topic Podsumowanie akcji z poprzednich spotkań https://trello.com/b/THsM5QOt/hackerspace-silesia
19:35:37 <bfaliszek> bfaliszek napisze maila o smogathonie na listę HS'u
19:36:10 <bfaliszek> zrobiłem projekt zgodnie z tym czego dowiedzieliśmy się jakiś czas temu w COP
19:36:22 <bfaliszek> https://github.com/hackerspace-silesia/statut/tree/OdplatnaDzialalnosc
19:36:40 <bfaliszek> ROZDZIAŁ II, punkt 2.
19:36:51 <bfaliszek> mamy podział na to co możemy robić odpłatnie i nieodpłatnie
19:37:02 <galuszkak> smagathon właśnie
19:37:09 <galuszkak> spotkałem gościa z tego spotkania który je organizował
19:37:09 <bfaliszek> pytanie czy w obu przypadkach wpisujemy te same rzeczy czy nie
19:37:12 <galuszkak> i z nim rozmawiałem
19:37:26 <galuszkak> to może potem maila napiszę
19:37:58 <bfaliszek> galuszkak spoko.
19:38:36 <bfaliszek> przydałoby się przejść jeszcze z tymi zmianami w statucie do COP, żeby sprawdzili czy tak to może wyglądać
19:39:04 <galuszkak> tam jednak mieliśmy dopisać punkty
19:39:19 <galuszkak> np realizację grantów
19:39:47 <galuszkak> jakby ktoś chciał różnicową wersję to tutaj:
19:39:48 <galuszkak> https://github.com/hackerspace-silesia/statut/compare/master...OdplatnaDzialalnosc
19:39:50 <bfaliszek> galuszkak w którym miejscu?
19:40:45 <galuszkak> poza tym 1 punkt to nie jest działalność statuowa chyba tylko faktycznie na co składa się nasz majątek...
19:41:13 <galuszkak> no bo chyba American Corner Radom to case grantu do którego trzeba przystąpić, rozliczyć i oddać
19:41:33 <suprovsky> cześć :>
19:42:02 <galuszkak> hej suprovsky just checking jesteś członkiem?
19:42:08 <suprovsky> jestem
19:42:11 <galuszkak> oki
19:42:27 <suprovsky> tydzień temu dołączyłem na kato.py #2
19:42:55 <galuszkak> bfaliszek: no bo ten grant z American Corner Radom trzeba wziąść za example ale też np nie wiem jakiekolwiek inne edukacyjne i nie tylko
19:43:07 <galuszkak> załóżmy hipotetycznie że to może być też realizacja zadań publicznych
19:43:33 <galuszkak> teraz nie wiem czy zadania publiczne jak te które były na które łapaliśmy się z urzędu miasta wymagają u nas też tego w statucie
19:44:07 <galuszkak> spisz tam gdzieś z boku te uwagi, bo trzeba te 2 przykłady wziąść na tapetę i sprawdzić czy z tym statutem są możliwe
19:44:38 <bfaliszek> galuszkak ok
19:45:13 <bfaliszek> galuszkak wydaje mi się, że najlepiej będzie z tymi uwagami przejść się jeszcze do COP i dopytać dokładnie i nanieść jeszcze poprawki na ten statut.
19:45:42 <galuszkak> IMO zostaje pytanie co z takimi rzeczami jak HackSilesia, to chyba zostanie, że zawsze trzeba będzie dokoptowywać 3 podmiot który będzie brał na siebie rozliczenie sponsoringu jak w tym wypadku.
19:46:14 <galuszkak> bfaliszek: tak to jest oczywiste, tylko, żeby pójść z przykładem. Chcemy taki grant czy to jest możliwe? Chcemy zadanie publiczne miasta czy musimy zmieniać w statucie odpłatną działalność itd.
19:46:21 <galuszkak> itd itd ;)
19:47:28 <bfaliszek> dobra, to jakieś action w tym temacie?
19:47:33 <BartlomiejB> "wziąć"
19:47:52 <BartlomiejB> sorki, nie mogłem się powstrzymać. tak to należy pisać. :)
19:48:02 <galuszkak> bfaliszek: spisanie exampli i pójście do COPu
19:48:27 <galuszkak> BartlomiejB: :) nie ma problemu ;)
19:50:03 <bfaliszek> #action bfaliszek skonsultuje z COPem planowane zmiany w statucie
19:50:35 <galuszkak> a i jest jeszcze jeden case
19:50:48 <firemark> chuj zapomnialem
19:50:49 <firemark> cześc
19:51:06 <bfaliszek> ?
19:51:07 <galuszkak> np ostatnio pisali do mnie jeśli o wydrukowanie na drukarce 3D. I teraz czy coś zrobione przez członka jest działalnością odpłatną i może być w statucie
19:51:17 <galuszkak> firemark: wyrażaj się.
19:51:35 <galuszkak> bfaliszek: no bo ktoś chce wydruk i chce za niego zapłacić/dać darowiznę
19:51:50 <suprovsky> to bardzo dobre pytanie, sam miałem o to zapytać
19:52:28 <galuszkak> ale równie dobrze, może przyjść ktoś spytać czy możemy zrobić mu audyt bezpieczeństwa, czy zrobić warsztaty dla jego firmy z czegoś i teraz takie warsztaty mogą być w działalności odpłatnej czy do tego już DG trzeba dokoptować
19:52:42 <galuszkak> więc tych przykładów może być sporo trzeba przemyśleć i wpisać ;)
19:53:01 <bfaliszek> jasne
19:53:11 <galuszkak> oki już nie bajdurzę ;) next topic
19:53:21 <bfaliszek> #topic AniaK zrobi wzór papieru stowarzyszeniowego
19:53:39 <galuszkak> (propsy za pomysł, wydaje się uber fajny)
19:53:40 <AniaK> bfaliszek: wiem :)
19:53:40 <firemark> galuszkak: sorki
19:54:23 <bfaliszek> AniaK coś się dzieje w temacie, czy lecimy z kolejnym?
19:54:59 <AniaK> bfaliszek: lećcie ;) zrobię
19:55:05 <bfaliszek> ok
19:55:16 <bfaliszek> #topic firemark przygotuje trello dla HSu
19:55:27 <bfaliszek> to już zrobione i można skasować z listy ;)
19:55:34 <firemark> nom
19:55:45 <firemark> trxrba sie na liscie pochwalic
19:55:47 <firemark> *trzeba
19:55:57 * firemark patrzy na bfaliszka slodkimi oczkami
19:55:59 <bfaliszek> https://trello.com/b/THsM5QOt/hackerspace-silesia
19:56:26 <bfaliszek> #action firemark wyśle maila na listę z info o naszym nowym, pięknym trello
19:57:25 <bfaliszek> reszta tematów związana jest z Łukaszem, a go nie ma, więc przechodzi na następny raz.
19:57:30 <bfaliszek> #topic Wolne wnioski
19:58:21 <galuszkak> mamy stoły :P i drugą salę ;)
19:58:35 <firemark> Noo tak
19:58:40 <firemark> trzeba ją posprzatac btw ;-)
19:58:54 <firemark> mamy też koce i poduszki <3
19:59:18 <suprovsky> jeśli planujecie sprzątać w czwartek to mogę wam pomóc
19:59:28 <firemark> można
19:59:32 <firemark> dużą salę
19:59:38 <firemark> wlasnie! ja mam temat jeden
19:59:39 <firemark> bfaliszek: mogę?
20:00:19 <bfaliszek> #info wielkie podziękowania dla galuszkak, AniaK, firemark, całęgo WiT i wszystkich zaangażowanych w pomoc przy organizacji HackSilesii.
20:00:30 <bfaliszek> firemark dajesz
20:01:03 <firemark> musimy się pozbyć elektrośmieci
20:01:11 <firemark> słyszałem że są firmy które zbierają za darmo
20:01:41 <firemark> miałem kontakt ale szczerze przyznam, zgubiłem - czy ktoś chciałby się tym zająć i umówić się w np. czwartek?
20:01:52 <firemark> bo przyznam szczerze, ja nie mam czasu zobaczyc co jest w tych workach
20:01:59 <firemark> nie wiem jak reszta
20:02:15 <bfaliszek> http://elektrosmieci.pl/punkty-zbierania-elektrosmieci
20:02:40 <firemark> kurna flash
20:02:44 <bfaliszek> "Elektrośmieci można bezpłatnie oddać w dowolnej ilości w punktach zbierania elektrośmieci."
20:03:01 <suprovsky> http://elektrosmieci.pl/punkty-zbierania-elektrosmieci
20:03:05 <suprovsky> o, właśnie
20:03:15 <firemark> Miejscowość:Mikołów
20:03:20 <firemark> przejezdzam
20:03:30 <firemark> Godziny otwarcia:Każda sobota w godz. 10.00-15.00
20:03:42 <firemark> mógłbym się na siłę poświęcić :P
20:04:26 <bfaliszek> firemark to co, chcesz action?
20:04:31 <firemark> bfaliszek: tak
20:05:22 <bfaliszek> #action firemark rozwiąże problem z zalegającymi elektrośmieciami.
20:05:54 <bfaliszek> jeszcze jakiś wolny wniosek czy kończymy na dziś?
20:06:13 <BartlomiejB> HS Krakow cos odpowiedzial na mail?
20:06:37 <bfaliszek> BartlomiejB że chcą jedną kartę microSD mniej niż im proponowaliśmy ;)
20:06:54 <BartlomiejB> aha, OK ;)
20:07:06 <firemark> czyli jednak oddajemy? :(
20:07:25 <BartlomiejB> dobra, konczmy ...
20:07:37 <bfaliszek> #endmeeting