19:32:43 <salmon_> #startmeeting 09.02.2016
19:32:43 <meetings-bot`> Meeting started Tue Feb  9 19:32:43 2016 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:32:43 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:32:43 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '09_02_2016'
19:33:04 <salmon_> #topic taiga/trello/jira/github issues dla HSa
19:33:27 <salmon_> ok
19:33:42 <salmon_> firemark: jak sie wam taiga sprawdza w hacksilesia?
19:33:45 <salmon_> czy nie uzywacie?
19:33:45 <bfaliszek> jira jest płatne
19:33:59 <AniaK> jestem :)
19:34:02 <firemark> salmon_: taiga?
19:34:06 <firemark> salmon_: trello mamy
19:34:13 <salmon_> a, dwo ma taige?
19:34:23 <AniaK> ma
19:34:25 <bfaliszek> imo albo trello albo taiga(opensource i z tego co wiem można postawić na swoim serwerze)
19:34:35 <AniaK> trello!
19:34:44 <salmon_> dla mnie trello jest mega nieczytelne
19:34:47 <AniaK> hm
19:34:58 <AniaK> a taiga nie ma oznaczania
19:35:00 <salmon_> ja osobiscie wolalbym githuba
19:35:03 <AniaK> i powiadomień
19:35:12 <firemark> i się bardzo dobrze sprawdza, bo jest bardzo elastyczne
19:35:20 <salmon_> yy, nie ma powiadomiec? To odpada raczej
19:35:40 <salmon_> ok, kto za trello?
19:35:55 <firemark> +1
19:36:02 <firemark> a taiga jest pomiedzy jirą a trello
19:36:12 <salmon_> kto za github?
19:36:15 <salmon_> ja :)
19:36:33 <salmon_> AniaK: bfaliszek ?
19:37:13 <bfaliszek> trello albo taiga. Dla mnie na chwilę obecną bardziej trello, bo ma aplikację na telefon
19:37:30 <AniaK> ja lubię trello
19:37:32 <AniaK> :)
19:37:37 <salmon_> ok :(
19:37:52 <salmon_> #info do sledzenia dzialan w HSie uzyjemy trello
19:38:16 <salmon_> #action salmon przygotuje tablice trello dla HSu
19:38:34 <salmon_> #action salmon sprawdzi czy #action moze automatycznie dodawac task w trello
19:38:36 <firemark> bfaliszek: lol argument ;p
19:38:55 <salmon_> #topic Karieria IT
19:39:08 <salmon_> dostalismy zaproszenie do wystawienia sie
19:39:15 <salmon_> i/lub prezentacji
19:40:00 <salmon_> https://bpaste.net/raw/a25f220b5b77
19:40:05 <salmon_> tutaj tekst wiadomosci
19:40:13 <salmon_> 19 marca to jest sobota
19:40:41 <firemark> no ok
19:40:44 <firemark> a co pokażemy? :-)
19:40:56 <firemark> możemy wystawić Kamila z prelekcją o szyfrowaniu
19:41:10 <salmon_> firemark: stoisko taki jak ostatnio mogloby sie sprawdzic
19:41:15 <salmon_> *takie
19:41:23 <firemark> no tak :-)
19:41:53 <salmon_> myślę, że to dobre miejsce na zlapanie nowych czlonkow
19:42:17 <bfaliszek> a co damy na to stoisko? Drukarka 3D i VR. Przydałoby się coś jeszcze. Może samochodzik na RPi?
19:42:27 <firemark> może być
19:42:38 <salmon_> samochodzi, banany od AniaK
19:42:40 <firemark> a drukarka 3d… na kariera it zawsze są inne drukarki
19:42:48 <firemark> + nasza jak sie dotknie to się spierdoli
19:43:10 <bfaliszek> plus trzeba to będzie rano przywieźć plus zostać tam cały dzień
19:43:18 <AniaK> banany mogę wziąć
19:43:19 <AniaK> :)
19:43:20 <salmon_> ja tam do maliny przygotowuje pare rzeczy na prezentacja to tez mozna pokazac. Kamera, jakies czujniki
19:43:25 <bfaliszek> trzeba też zabrać sporo ulotek(chyba trzeba dodrukować)
19:44:28 <bfaliszek> rollup i pewnie stolik i jakieś krzesła(nie wiem czy tam będą)
19:44:46 <salmon_> tak, stoliki beda
19:45:10 <firemark> nalepek brakło btw
19:45:15 <salmon_> ja moge tam postac troche, ale nie wiem czy do konca bo moj siostrzeniec ma urodziny w ten dzien
19:45:44 <salmon_> czy ktos z tu obecnych jeszcze by mogl byc "stoiskowym"? :)
19:46:18 <bfaliszek> to sobota, więc pewnie też mogę być jakiś czas na stoisku
19:46:30 <salmon_> firemark: AniaK ?
19:46:44 <firemark> ja spoko
19:46:50 <firemark> pewnie nic nie bede miał
19:47:00 <AniaK> uno momento
19:47:17 <AniaK> powinnam być :)
19:47:32 <salmon_> ok, super. Czyli moze byc duza ekipa
19:47:48 <salmon_> #info HS bedzie sie prezentowal na Kariera IT
19:48:01 <salmon_> napisze jeszcze maila o tym, moze ktos bedzie chcial wystapic
19:48:12 <salmon_> #action salmon_ napisze maila o Kariera IT
19:48:27 <salmon_> #topic otwarcie Centrum Organizacji Pozarządowych
19:48:31 <salmon_> oklejny mail
19:48:58 <salmon_> https://bpaste.net/raw/207002a967d4
19:49:17 <salmon_> to od Pani Ireny :)
19:49:23 <salmon_> ktoś reflektuje?
19:49:47 <AniaK> pewno, że chcemy
19:49:49 <AniaK> nie chcemy?
19:50:00 <AniaK> :)
19:50:51 <bfaliszek> 2 marca? To jest środa
19:50:56 <salmon_> to w srodku tygodnia o 16, wiec ja nie moge niczego obiecac. Moge miec spotkanie w pracy
19:51:56 <bfaliszek> u mnie też może być raczej średnio w środę
19:52:25 <firemark> no środa… słabo
19:52:37 <firemark> juz raz poslaliscie mnie na jakies NGO samego
19:52:40 <firemark> najgorszy dzień ever
19:52:43 <salmon_> AniaK: czy podejmiesz sie reprezentowania? :)
19:53:10 <AniaK> salmon_: jeśli nic mi nie wypadnie to ok
19:53:20 <AniaK> postaram się, żeby mi nic nie wypadło ;)
19:53:35 <AniaK> ale lepiej by było gdyby ktoś poszedł ze mną :P
19:54:06 <salmon_> #info AniaK w miarę możliwości będzie reprezentowała Hs na otwarciu nowego Centrum Organizacji Pozarządowych
19:54:15 <salmon_> AniaK: napisze do Kamila :P
19:54:37 <AniaK> aha
19:54:42 <AniaK> no dobrze :)
19:55:09 <salmon_> ja bede wiedzial dopiero w tygodniu tego spotkania, czyli 29 stycznia
19:55:34 <salmon_> ok, to tyle ode mnie
19:55:38 <salmon_> #topic smogathon - hackaton poświęcony walce ze smogiem
19:55:39 <salmon_> bfaliszek:
19:55:47 <firemark> [20:55:09]  salmon_ » ja bede wiedzial dopiero w tygodniu tego spotkania, czyli 29 stycznia
19:55:48 <bfaliszek> dostaliśmy maila: https://bpaste.net/raw/59c8cc93f751
19:55:53 <firemark> well, mamy luty
19:56:02 <salmon_> grr, lutego :)
19:56:28 <firemark> salmon_: pss mogę założyć trello bo ogarniam
19:56:59 <bfaliszek> ogólnie to chcą w katowicach zrobić coś a la smogathon.pl
19:57:04 <salmon_> bfaliszek: mi sie to srednio widzi, w Krakowie to oni chyba tylko maski zrobili
19:57:29 <bfaliszek> "Pierwsze spotkanie, podczas którego chcemy się poznać i porozmawiać o wizji przedsięwzięcia planowane jest na 18 lutego (czwartek) godzina 10:00 – 13:00, ul. Francuska 70, UM Katowice."
19:57:55 <AniaK> hm hm hm
19:58:00 <salmon_> a dobra, wiecej
19:58:01 <salmon_> https://drive.google.com/folderview?id=0B2dC1l5DxqxTZHc0aHRvdUl4NWc&usp=sharing
19:58:04 <AniaK> też to dostałam jako KdP
19:58:06 <bfaliszek> wydaje mi się, że można się przejść dowiedzieć o co im chodzi dokładnie
19:58:16 <AniaK> to idźcie, bo ja nie mogę :/
19:58:21 <AniaK> to mi przekażecie :)
19:58:27 <salmon_> mi ten termin zupelnie nie pasuje
20:00:00 <bfaliszek> 18 lutego to czwartek za tydzień
20:00:37 <salmon_> po godzinach widac, kto organizuje :D
20:01:19 <salmon_> firemark, jak załatwie Ci wolne to pojdziesz? :P
20:01:19 <bfaliszek> ja bym poszedł ale gdyby było po 16
20:01:31 <firemark> salmon_: i co z tego że wolne
20:01:43 <salmon_> bfaliszek: to moze mail na liste i moze ktos sie zainteresuje?
20:02:10 <firemark> salmon_: jak nie bede miał z tego kasy :P
20:02:27 <AniaK> firemark: na pewno będzie darmowe jedzonko :)
20:02:32 <salmon_> :D
20:02:58 <salmon_> bfaliszek: ?
20:03:08 <firemark> AniaK: juz sie dałem raz nabrać na kurwa darmowe jedzenie
20:03:16 <firemark> skonczylo sie tyle ze zaatakował mnie pan roman
20:03:20 <bfaliszek> salmon_ tak, chyba mail na listę będzie ok. Mogę zaraz napisać.
20:03:23 <firemark> a jedzenia i tak nie dostalem
20:03:55 <bfaliszek> #action bfaliszek napisze maila o smogathonie na listę HS'u
20:04:07 <AniaK> firemark: bo uciekłeś
20:04:10 <salmon_> #action bfaliszek napisze maila na liste o smogathon w Katowicach
20:04:27 <salmon_> ah, spoznilem sie
20:04:33 <salmon_> bfaliszek: tyle?
20:04:41 <bfaliszek> tak
20:04:51 <salmon_> #topic wolne wnioski
20:05:09 <salmon_> #action firemark przygotuje trello dla HSu
20:05:11 <salmon_> :)
20:05:18 <salmon_> ktoś ma jakies wnioski?
20:06:12 <salmon_> jak nie, to dziękuję za spotkanie. Z akcji z poprzednich spotkan wszystko wisi.
20:06:16 <salmon_> #endmeeting