19:35:21 <bfaliszek> #startmeeting 19.01.2016
19:35:21 <meetings-bot`> Meeting started Tue Jan 19 19:35:21 2016 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is bfaliszek. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:35:21 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:35:21 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '19_01_2016'
19:35:38 <bfaliszek> Dobra, to zaczynamy. Witam raz jeszcze ;)
19:36:17 <galuszkak> hej
19:36:22 <bfaliszek> Wolne wnioski
19:36:28 <galuszkak> bfaliszek: topic
19:37:06 <galuszkak> #topic Wolne wnioski
19:37:21 <salmon_> yo
19:37:29 <bfaliszek> AniaK dajesz ten temat
19:37:30 <firemark> hmmm
19:37:33 <AniaK> FIO :)
19:37:35 <firemark> ja mam jeden :-)
19:37:38 <salmon_> ja mam jeden temat tez
19:37:41 <AniaK> w sensie - mały grant
19:37:59 <AniaK> uno momento
19:39:19 <AniaK> o tu: http://www.slaskielokalnie.pl/
19:39:24 <AniaK> napisać? :)
19:39:47 <salmon_> #link http://www.slaskielokalnie.pl/
19:39:49 <AniaK> a to nie ta strona argh
19:39:57 <salmon_> :(
19:40:07 <firemark> :(
19:40:10 <AniaK> a ta :)
19:40:12 <AniaK> spoko
19:40:15 <firemark> :)
19:40:41 <salmon_> ja proponuje spotkac sie w czwartek w hsie i napisac wniosek na warsztaty
19:40:54 <AniaK> salmon_: tu się nie pisze na warsztaty
19:41:01 <AniaK> tylko na rozwój organizacji
19:41:05 <AniaK> ale na warsztaty też możemy
19:41:29 <AniaK> salmon_: i jestem za spotkaniem
19:42:07 <salmon_> AniaK: Pierwszy z nich dotyczy dotacji na rozwój młodych organizacji pozarządowych - ten konkurs już trwa, nabór wniosków o dofinansowanie zakończy się 3 lutego 2016 r.
19:42:09 <salmon_> to?
19:42:19 <galuszkak> salmon_: to
19:42:37 <galuszkak> salmon_: kwalifikujemy się. Jesteśmy organizacją poniżej 18 miesiecy stażu
19:43:00 <firemark> [20:40:54]  AniaK » salmon_: tu się nie pisze na warsztaty
19:43:03 <firemark> [20:41:01]  AniaK » tylko na rozwój organizacji
19:43:06 <firemark> czyli inne slowa, ok
19:43:09 <salmon_> :)
19:43:20 <salmon_> tak czy siak, czwartek? :)
19:43:33 <AniaK> salmon_: zgubiłam się ale tak :)
19:43:35 <bfaliszek> też jestem za czwartkiem
19:43:58 <AniaK> napisalibyśmy coś do FIO i można by pomyśleć o co powalczyć u Irenki
19:44:04 <salmon_> #info w czwartek w HSie piszemy wniosek do FIO
19:44:15 <AniaK> albo za jej pośrednictwem :)
19:45:07 <salmon_> +1
19:45:25 <bfaliszek> dobra, to ustalone - spotkanie w czwartek.
19:45:35 <bfaliszek> firemark teraz twój temat
19:46:03 <firemark> bfaliszek: juz?
19:46:07 <firemark> wszystkie były?
19:46:10 <firemark> no dobra
19:46:15 <firemark> ogólnie, pomyslalem
19:46:31 <firemark> ze mozna wysyłać emaile z pdfem po uczelniach (wydziałach)
19:46:37 <firemark> oraz firmach
19:46:42 <firemark> czy by nie mogły oddać starego sprzętu
19:47:19 <firemark> mysle ze na politechnice slaskiej zawsze by sie znalazla jakas maszynka
19:47:28 <firemark> czy stacja lutownicza
19:47:48 <firemark> tylko potrzebuję osoby która przygotuje fajnego pdfa z pakietem spons… pfu! darczyncy
19:48:04 <firemark> bo chyba takowy nie mamy
19:48:11 <salmon_> musimy okreslic jaki sprzet
19:48:22 <salmon_> bo zlomu juz mamy sporo
19:49:03 <firemark> Noo to też
19:49:17 <bfaliszek> a nie lepiej poczekać z tym, bo jak dostalibyśmy np z FIO plus jeszcze to co możemy dostać z miasta na warsztaty/spotkania, to moglibyśmy kupić nowy sprzęt taki jak potrzebujemy.
19:49:40 <firemark> może
19:49:58 <firemark> ale jak mozemy miec wiecej sprzetu typu stacja lutownicza to czemu nie
19:50:01 <bfaliszek> nie wiadomo też czy ten sprzęt, który moglibyśmy dostać będzie w kompletnych zestawach
19:50:54 <firemark> to bysmy sie musieli dowiedzieć
19:52:14 <AniaK> wnoszę o przyspieszenie obrad, gdyż muszę zaraz jechać do domu (btw - Koduj dla Polski fajnie wyszło :))
19:52:34 <firemark> to co? jestesmy za? po spotkaniu FIO poskrobac emaile?
19:52:36 <bfaliszek> to jakieś akcje w tym tematcie
19:52:38 <firemark> *napisać
19:52:41 <galuszkak> cokolwiek by to nie było gruzowi elektronicznemu mówimy stanowcze nie ;)
19:52:43 <salmon_> firemark: nie ma zbyt wielu zwolennikow
19:52:47 <firemark> meh
19:52:51 <firemark> to nie, foszek
19:53:06 <bfaliszek> salmon_ twój temat
19:53:09 <galuszkak> jeżeli ktoś coś chce i *będzie* tego używał to ok
19:53:12 <salmon_> firemark: :*
19:53:16 <galuszkak> ale gruzu mamy dużo z którego nikt nie korzysta
19:53:20 <firemark> no, już kolejny zanim się rozbeczę :P
19:53:24 <salmon_> ja nie mam tematu, tylko informacje
19:53:34 <salmon_> byly u nas w HSie 3 osoby z KZGMu
19:54:01 <galuszkak> salmon_: zamurować?
19:54:03 <salmon_> jest jakis motyw/przepis/zmiana czy cos, ale muszą oddzielić lokal uzytkowy od lokali mieszkalnych
19:54:25 <salmon_> wiazac sie to bedzie np z pogrubieniem sciany tam gdzie ma byc kuchnia
19:54:26 <firemark> huh?
19:54:43 <salmon_> z wymiana 2 okien na takie nieotwieralne
19:54:45 <firemark> A jaki termin?
19:54:58 <salmon_> i cos z rurami beda robić ale nie wiem co jeszcze
19:55:07 <salmon_> za ok 2-4 miechy zaczną
19:55:09 <galuszkak> a) kto ponosi koszty
19:55:23 <galuszkak> b) jeżeli my to ile?
19:55:48 <BartlomiejB> c) jak długo potrwają ich prace?
19:55:59 <salmon_> galuszkak: z murowaniem wyszlo tak, ze reszte tez rur wymienia i dopiero wtedy zamuruja, Zrobią tez drugi pion w ktorym cos cieknie
19:56:03 <BartlomiejB> d) czy prace beda kolidować z użytkowaniem lokalu?
19:56:09 <salmon_> galuszkak: koszty ponoszą oni
19:56:13 <salmon_> BartlomiejB: nie wiadomo
19:56:19 <salmon_> BartlomiejB: ad d) na pewno
19:56:27 <BartlomiejB> :-(
19:56:39 <salmon_> w wyremontowanej sali beda robic cos z rurami
19:57:05 <salmon_> w niewyremontowanej pogrubia sciane na koncu, rury, okno i pion
19:57:31 <salmon_> jak bede mial wiecej informacji to dam znać, ale wyglada na to ze nam troche pobrudzą :(
19:57:40 <AniaK> "lokal na kulturę" <3
19:57:55 <salmon_> #info KZGM planuje "remont" w lokalu
19:58:04 <salmon_> AniaK: zmiany będą raczej na plus
19:58:22 <salmon_> łazienka sie moze dorobi wentylacji bo teraz to niezgodnie z przepisami jest ;)
19:58:31 <salmon_> tyle ode mnie
19:58:41 <AniaK> przeżyjemy :)
19:58:51 <BartlomiejB> salmon_: jak rozpieprzą wyremontowane przez Copiego pomieszczenie, to Copi raczej nie uzna tego na plus...
19:59:06 <salmon_> BartlomiejB: tia :D
19:59:38 <BartlomiejB> a te rurki teraz obejrzeliśmy z Anią, są całkiem ładnie zabudowane.
19:59:53 <BartlomiejB> a oni to pewnie rozpieprzą :(
19:59:57 <salmon_> chodzi o te od grzejnikow co sobie luzno lecą
19:59:58 <BartlomiejB> no cóż...
20:00:13 <AniaK> salmon_: no właśnie one nie są luźno :D
20:00:24 <AniaK> ale ok - nie ma co gdybać :)
20:00:47 <salmon_> AniaK: chodzi o to, ze powinny byc zaizolowane. Pytanie czy je zamuruja czy zaloża pianke tylko
20:00:51 <bfaliszek> jeszcze ktoś ma jakiś temat/info?
20:01:05 <salmon_> a
20:01:17 <salmon_> jeszcze przyjada nam grzejniki odpowietrzyc
20:01:22 <salmon_> bo tylko kilka dziala
20:01:26 <salmon_> to juz wszystko ode mnie
20:01:48 <galuszkak> salmon_: aa czyli miałem racje kiedyś :P
20:01:55 <salmon_> galuszkak: tak
20:02:18 <galuszkak> Zaczęła się rejestracja na HackSilesia #2 wszystkich członków zapraszamy do rejestrowania się na wydarzenie :)
20:02:38 <firemark> a pieprzyłem się z zdjęciami dzisiaj… :P
20:03:28 <salmon_> konczmy
20:03:31 <salmon_> kto zaczał?
20:03:50 <salmon_> #endmeeting
20:03:54 <salmon_> ja nie moge :(
20:04:01 <firemark> galuszkak: ?
20:04:48 <bfaliszek> #endmeeting