19:30:43 <salmon_> #startmeeting 29.12.2015
19:30:43 <meetings-bot`> Meeting started Tue Dec 29 19:30:43 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:30:43 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:30:43 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '29_12_2015'
19:30:51 <salmon_> dzieńdoberek
19:31:11 <salmon_> #topic wolnewnioski
19:31:13 <salmon_> ktoś ma? :)
19:32:32 <salmon_> nikt? :(
19:32:37 <salmon_> AniaK: galuszkak
19:32:53 <AniaK> tak :)
19:32:55 <AniaK> mam
19:33:13 <AniaK> proponuję gdzieś zrobić ten plik projektów na przyszły rok
19:33:28 <salmon_> zrobmy!
19:33:29 <AniaK> żeby do Irenki iść z konkretami po nowym roku
19:33:42 <AniaK> (plus rozkminiłam te darowizny - ale nie wiem czy to tu...)
19:34:00 <AniaK> salmon_: pad? czy google doc?
19:34:47 <salmon_> AniaK: ja wole google doc
19:34:56 <salmon_> a darowizny tez mozna tutaj, bedzie historia
19:35:27 <AniaK> salmon_: ok - to ja już robię ten dokument i puszczę na listę members (tym razem na pewno :))
19:35:46 <AniaK> darowizny - już
19:37:05 <AniaK> doczytałam - można nam dawać, tylko to trzeba dobrze w celu zapisać :)tu jest cały opis: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/35160.html :) i to co się pokrywa zarówno z naszym statutem, jak z ustawą o pożytku publicznym i tymi celami, to są cele naukowe i oświatowo-wychowawcze (edukacyjne) :)"
19:37:18 <salmon_> #link  http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/35160.html
19:37:37 <AniaK> i tak by ewentualni darczyńcy musieli wpisywać, jakby chcieli odpisywać od podatku
19:37:50 <AniaK> aha, no i do 10% dochodu można odpisać
19:40:30 <salmon_> czyli szkolenia, warsztaty, konferenmcje?
19:40:44 <AniaK> tak :)
19:40:55 <AniaK> również "imprezy promujące naukę"
19:41:09 <AniaK> i kasę na taką działalność
19:41:26 <AniaK> czyli dla mnie - na sprzęt, na książki, na honoraria etc.
19:43:48 <galuszkak> hej
19:43:49 <salmon_> ok, to trzeba spróbowac
19:44:12 <salmon_> AniaK: to lepiej pilot z jednym eventem, czy plan na caly rok jak chciala Irenka?
19:44:33 <AniaK> ja bym zrobiła plan
19:44:48 <AniaK> a potem się można zastanowić na co z tego planu chcemy i potrzebujemy kasę
19:45:52 <salmon_> ok, to wyslesz maila na liste z krotkim podsumowaniem i linkiem do doca?
19:46:12 <AniaK> tak - właśnie to robię :)
19:46:13 <salmon_> Z Błażejem na pewno dodamy malinkowe
19:46:17 <salmon_> awesome
19:46:26 <BartlomiejB> cześć.
19:46:37 <salmon_> hej
19:47:25 <BartlomiejB> już po spotkaniu?
19:47:32 <salmon_> nie jeszcze
19:48:02 <galuszkak> sorry klawiatura mi sie rozladowala akurat
19:48:12 <galuszkak> ja jestem za tym ze taki doc, tylko zeby ustawic deadline
19:48:22 <salmon_> nom
19:48:24 <BartlomiejB> masz klawiature na baterie?
19:48:27 <galuszkak> ktos sie nie wpisze to odcinamy, bo potem bedzie znow to trwalo wiecznosc ;)
19:48:57 <AniaK> galuszkak: no ok - z osobą odpowiedzialną
19:49:03 <galuszkak> BTW stalbym za tym zeby z malego grantu tak jak proponowalem wczesniej zrobic tort na 5 kawalkow po 2 k, jak ktos wezmie mniej na swoj projekt to wtedy zostaje jakas pula na koniec
19:49:33 <galuszkak> tak zeby kazdy projekt mial szanse, i projekt na 10k bym odrzucil z gory
19:49:34 <AniaK> galuszkak: ok - tak to też opiszę w mailu
19:49:39 <AniaK> :)
19:50:29 <galuszkak> tzn. jak cos sensownego by sie za te 10k znalazlo to ok, ale to zostawiam do decyzji i pomyslu czlonkow, bo wydaje mi sie ze lepiej zeby kazdy mial mozliwosc cos dla HSu zrobic i miec na to finansowanie
19:51:07 <galuszkak> co do smieci chyba zapomnielismy ...
19:51:39 <galuszkak> no i trzeba do KZGMu uderzyc zeby tamta dziure cos zrobili bo nam to ciazy
19:52:05 <galuszkak> wie ktos czy te mrowki wedruja tam daleko do tamtego pomieszczenia czy nie? ;)
19:52:08 <salmon_> galuszkak: http://www.mpgk.com.pl/pdf/2016/Niesegregowane2016.pdf
19:52:36 <salmon_> galuszkak: masz niesamowity talent do zofftopowania
19:52:36 <salmon_> :P
19:53:04 <galuszkak> salmon_: 5 stycznia, 12 stycznia, 19 stycznia, 26 stycznia, 2 lutego, 9 lutego, 16 lutego, 23 lutego,
19:53:06 <BartlomiejB> master troll ;)
19:53:18 <galuszkak> salmon_: to na pewno nie ta, bo my mielismy wywoz raz w miesiacu
19:53:26 <salmon_> galuszkak: no my raz w miesiacu, policz sobie :P
19:53:33 <salmon_> 26 stycznia teraz
19:53:44 <salmon_> galuszkak: oni tam co tydzien sa
19:53:49 <galuszkak> salmon_: a teraz 29 nie byl za styczen?
19:53:57 <galuszkak> bo w grudniu mielismy 2 wywozy
19:54:07 <salmon_> co 4 tygodnie jest
19:54:13 <galuszkak> ok
19:54:18 <galuszkak> niech będzie ;)
19:54:26 <galuszkak> dobra nie offtopuje bo jeszcze dostane bana
19:54:33 <salmon_> :P
19:55:24 <galuszkak> to jaki nastepny temat?
19:55:30 <salmon_> do KZGMu bede dzwonil w nowym roku, teraz i tak nic nie zrobia
19:55:47 <salmon_> AniaK: a Twój skonczylismy? :)
19:56:08 <AniaK> salmon_: chyba tak - ja już montuję maila
19:56:21 <AniaK> wydaje mi się, że nie tylko te 10k będzie do wzięcia
19:56:22 <AniaK> ale zobaczymy ;)
19:56:26 <salmon_> oki
19:56:32 <salmon_> galuszkak: teraz mozesz swoj temat :P
19:57:14 <galuszkak> ja nie mam tematów ;), może uwaga, że jak macie pomysły do DWO bo widzialem ze salmon_ pisal to od razu wrzucajcie na taige
19:57:20 <AniaK> btw - galuszkak nie wiem gdzie jest firemark ale ponoć dziś znów wyłowił mrówki z czajnika :)
19:57:26 <AniaK> aaa! to ja jeszcze mam
19:57:30 <galuszkak> https://tree.taiga.io/project/galuszkak-dni-wolnego-oprogramowania-2016/kanban
19:57:32 <salmon_> dajesz
19:57:50 <AniaK> będę miała prośbę o pomoc w zrobieniu nowej strony DWO...
19:57:52 <galuszkak> Widze, że Blażej ma też jakieś taski czy ruszałeś może coś? bfaliszek? :)
19:58:05 <AniaK> ale może to taka zajawka na razie
19:58:13 <AniaK> bfaliszka nie ma :P
19:59:21 <galuszkak> AniaK: kto nam robi taki ładny dokument dla pakietów sponsorkskich dla HackSilesia? ;) moze daloby sie tez to do DWO? bo widze ze temat tez przyblokowany kims z RESETu ;) moze potrzebuja pomocy?
19:59:53 <galuszkak> AniaK: może z stroną to do firemark albo palidka uderzyć ;)
20:00:08 <galuszkak> albo Łukasz Kopaczewski ;)
20:00:16 <salmon_> Copi: ^
20:00:20 <AniaK> galuszkak: nic nie przyblokowane, tylko Święta :) na razie czill, a ze stroną jeszcze będę nękać :)
20:01:54 <galuszkak> AniaK: a ok ;) bo mam takie wrazenie ze na taiga nic sie nie dzieje ;)
20:02:34 <AniaK> galuszkak: to jest taiga, wszystko się dzieje pod spodem i na wiosnę rozkwitnie :P
20:02:40 <salmon_> :D
20:02:43 <AniaK> (przepraszam za offtop, ale musiałam :P)
20:03:04 <galuszkak> AniaK: ok tylko wtedy inni nie widza jak nie ma tego w taiga ;)
20:03:08 <galuszkak> i nie wiadomo co sie dzieje ;)
20:03:33 <galuszkak> AniaK: a wlasnie byl jeszcze temat komunikacji myslisz nad tym dalej?
20:03:50 <AniaK> galuszkak: właśnie - myślę i dalej nie wiem
20:04:16 <galuszkak> salmon_: czy problem jest zalozyc mailiste dla DWO ? czy niezbyt?
20:04:34 <salmon_> galuszkak: na listst.hs-silesia.pl ?
20:05:00 <galuszkak> yes
20:05:05 <salmon_> 10 s
20:05:12 <salmon_> 10s
20:05:17 <salmon_> zalozyc?
20:05:58 <AniaK> salmon_: to załóż :) dziękuję
20:06:02 <galuszkak> salmon_: nic upewniam sie ze to nie klopot. Ania nad tym mysli ;)
20:06:11 <galuszkak> salmon_: o widzisz :P
20:06:12 <AniaK> wymyśliłam :)
20:06:30 <galuszkak> AniaK: ołsom :)
20:07:51 <AniaK> galuszkak: a nad IRCem myślę dalej i nie wiem, może maile stykną
20:08:07 <galuszkak> AniaK: ok :)
20:08:12 <galuszkak> ja nic wiecej na dzisiaj nie mam
20:08:21 <galuszkak> za swoje nierobstwo szczerze zaluje ;)
20:09:14 <galuszkak> salmon_: konczymy? :)
20:09:53 <salmon_> jeszcze zadania
20:10:11 <salmon_> #topic akcje z poprzednich spotkań
20:10:13 <salmon_> https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
20:10:33 <salmon_> kasuje o wigilii
20:10:48 <salmon_> reszta chyba wisi?
20:10:52 <salmon_> jak tam z linkami?
20:11:07 <galuszkak> pamietam
20:11:29 <salmon_> czyli zostaje
20:11:34 <salmon_> to teraz mozemy konczcy
20:11:41 <salmon_> ktos chce jeszcze coś dodac?
20:11:45 <AniaK> a!
20:11:47 <AniaK> linki mam
20:11:51 <AniaK> gdzie to wrzucić?
20:11:57 <galuszkak> AniaK: mówiliśmy o wiki
20:11:59 <AniaK> bo miałam pomóc :)
20:12:04 <galuszkak> jako baze wiedzy
20:12:09 <AniaK> hmmm
20:12:16 <AniaK> no tak
20:12:28 <AniaK> tylko to trzeba zrobić podstronę i tak dalej....
20:12:34 <AniaK> to ja to może prześlę Kamilowi :D
20:12:41 <AniaK> galuszkak: ok?
20:12:52 <galuszkak> ok
20:13:11 <BartlomiejB> AniaK: no ale to nie problem, wchodzisz na wiki.hs-silesia.pl/wiki/Linki (np.) i jak nie ma strony, to ją tworzysz. :)
20:13:40 <AniaK> BartlomiejB: NIGDY nie tworzyłam strony na wiki, ale jak mówisz, że to proste.... :D
20:13:54 <AniaK> zobaczę, jak nie ogarnę, to podeślę komuś :P
20:14:11 <BartlomiejB> wypunktowania się robi z "*" na początku linii. linki się automagicznie linkują, ewentualnie możesz użyć opisu, o tak: [http://link opis]
20:15:18 <AniaK> BartlomiejB: dziękuję :) spróbuję :)
20:15:43 <AniaK> BartlomiejB: [offtopic: dzięki za zdjęcia! cudne! <3 :D]
20:15:53 <BartlomiejB> AniaK: :)
20:16:11 <salmon_> ok, tyle? :)
20:16:25 <salmon_> #endmeeting