19:31:39 <galuszkak> #startmeeting 8.12.2015
19:31:39 <meetings-bot> Meeting started Tue Dec  8 19:31:39 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is galuszkak. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:31:39 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:31:39 <meetings-bot> The meeting name has been set to '8_12_2015'
19:32:11 <galuszkak> ok więc od zera coś... nie ma niczego na liście więc ;) wolne wnioski otwieram
19:32:38 <BartlomiejB> kiedy będzie spotkanie na żywo?
19:33:00 <AniaK> jest informacja na liście, że za tydzień :)
19:33:07 <BartlomiejB> aa, ok.
19:33:18 <AniaK> ale nie wiem, czy to już na 100%
19:33:28 <galuszkak> yyyy dzięki, że ktoś ogarnia ;) ja nawet nie ogarnąłem ;)
19:33:56 <galuszkak> a tak: Ja proponuję się spotkać 15 grudnia o godz 18:00 w HSie.
19:34:03 <galuszkak> to może to zaklepmy co...
19:34:16 <BartlomiejB> jak dla mnie może być.
19:34:16 <galuszkak> bo to była propozycja ;)
19:34:37 <AniaK> ktoś już chyba napisał, że pasuje, więc można zaklepać :)
19:34:46 <bfaliszek> też jestem za
19:34:51 <AniaK> i ja też :)
19:34:56 <galuszkak> for me it's fine too :). Przed świętami, to można na spokojnie w HSie posiedzieć i odpoczać :), snuć plany podbicia Śląska na kolejny rok i takie tam
19:35:12 <galuszkak> Wszelkie przekąski mile widziane
19:35:36 <AniaK> o!
19:35:42 <AniaK> to może ja coś upiekę
19:35:49 <galuszkak> #info Spotkanie offline odbędzie się 15 grudnia, 2015 roku w Hackerspace ;)
19:36:04 <AniaK> o 18:00 ;)
19:36:39 <galuszkak> #action AniaK upiecze coś na spotkanie offline. Uprasza się o przekąski wszystkich ;)
19:36:48 <firemark> hej
19:36:49 <galuszkak> oki next topic? :)
19:36:54 <firemark> jeszcze nie
19:36:55 <galuszkak> w sensie wolny wniosek
19:36:55 <firemark> musze przeczytac
19:37:08 <BartlomiejB> dużo nie masz...
19:37:12 <BartlomiejB> ;)
19:37:31 <firemark> przecztałem
19:37:32 <firemark> kontynuj
19:38:01 <galuszkak> oki ;) to jakieś kolejne wolne wnioski ? bo jak nie to akcje z poprzednich spotkań ;)
19:38:07 <firemark> hmm
19:38:10 <firemark> ja w sumie mam pytanie
19:38:22 <firemark> co z warsztatem? jest on gotowy?
19:38:29 <firemark> wygląda naprawdę super
19:38:40 <galuszkak> Copi: ?
19:39:22 <galuszkak> zakładamy, że chyba tak ;)
19:39:37 <galuszkak> zostało ostatnie pomieszczenie i możliwe, że kasa na nie będzie w nowym roku :)
19:39:52 <galuszkak> aa bym zapomniał, posłaliśmy sprawozdanie do miasta
19:39:54 <galuszkak> w piątek
19:39:56 <AniaK> <3
19:40:14 <galuszkak> oki, czy jeszcze jakieś pytania? :)
19:40:22 <AniaK> galuszkak: godzina kodowania?
19:40:47 <firemark> AniaK: aktualna
19:40:53 <firemark> a co, nie kodzisz? :P
19:41:01 <AniaK> firemark: <3
19:41:07 <galuszkak> A tak, jest szczytna idea tzw "Hour of Code" ;) jak zwykle Ania swoim zapałem nie pozwala przejść wobec tego wydarzenia obojętnie dlatego jest propozycja, żeby takowa się odbyła w oparciu o grę CodeCombat (Open Source) ;)
19:41:18 <galuszkak> w czwartek za tydzień w dzień otwarty
19:41:36 <firemark> lepiej nie w czwartek
19:41:42 <firemark> juz mielismy nodeschool w czwartek
19:42:00 <AniaK> jest propozycja, żeby spotkanie było otwarte, ale dla osób, które będą chciały robić coś konretnego: godzina kodowania
19:42:01 <firemark> jsowcy zajeli cały pokój a nam został duży, nieskończony pokój
19:42:13 <firemark> było klimatyczne, ale było be
19:42:39 <galuszkak> firemark: idea Hour of Code ja mysle ze wpisuje sie w taki dzien otwarty HSa w sensie, ze to dla ludzi ktorzy startuja i sa zainteresowani ;)
19:42:52 <AniaK> no i ja też tak myślę
19:43:02 <firemark> no ok
19:43:06 <AniaK> poza tym to nie będzie takie "warsztatowe" ani wykładowe
19:43:08 <firemark> po prostu, zeby nie przyszło 20 osób :P
19:43:11 <AniaK> bez rzutnika etc.
19:43:18 <firemark> o, rzutnik
19:43:26 <AniaK> tylko po prostu sobie razem ciuchutko będziemy kodować
19:43:27 <galuszkak> firemark: 20 osób to za dużo dla Ciebie?
19:43:27 <firemark> co się stało z rzutą na rzutnik?
19:43:47 <galuszkak> bfaliszek: mi wytłumaczył, że włąśnie trzeba będzie zrzutę zrobić
19:43:50 <firemark> galuszkak: chodzi mi raczej by było też miejsce dla tych co przyszli na wolny dzień :-)
19:44:25 <galuszkak> firemark: ale nie chcemy dzielić ludzi na tych co Hour of Code czy otwarty dzień, to taki dzien otwarty na sterydach pomysl ;)
19:44:26 <bfaliszek> przydałoby się też wspomnieć o tym na najbliższych spotkaniach w HS'ie
19:44:32 <AniaK> firemark: będzie :)
19:45:03 <galuszkak> ja proponuję, koszyk zrobić w wtorek, i zrzuta na rzutnik i zostawić taki koszyczek w HSie jak ktoś wpadnie rozczuli się i wrzuci
19:45:07 <AniaK> galuszkak: to ja zrobię info na fb i na stronie o tej Godzinie, co? zrób jakiś action
19:45:25 <firemark> haha
19:45:29 <firemark> koszyk na biedny rzutnik :D
19:45:29 <galuszkak> #action AniaK przygotuje Hour of Code na sociale i stronę
19:45:45 <BartlomiejB> co łaska (do diaska!) ;)
19:45:46 <galuszkak> w sensie wrzuci kasę na rzutnik
19:46:03 <AniaK> no i git - jestem za
19:46:18 <AniaK> zresztą - od stycznia nie będę miała skąd pożyczać ;P
19:46:23 <bfaliszek> a na liście puści się info, że można też na darowizny na konto jak ktoś nie ma/chce analogowo
19:46:25 <galuszkak> oki super. :) ciesze się z tego entuzjazmu
19:46:50 <galuszkak> Przyjmujemy bitcoiny ? Przydałoby się, żeby w HSie ruszyć temat kryptowalut
19:49:16 <firemark> uhm
19:49:21 <AniaK> ok - to ja mam jeszcze jedno - mogę?
19:49:32 <firemark> jak chcesz bitcoiny do skarbonki wrzucić :P
19:49:43 <AniaK> nie o bitcoinach :P
19:49:54 <bfaliszek> firemark pendrive z bitcoinami :)
19:50:32 <galuszkak> oki
19:50:37 <galuszkak> dajesz Ania
19:50:41 <galuszkak> AniaK:
19:50:50 <AniaK> jak tam nasze mróweczki? ;)
19:51:16 <galuszkak> bede atakowal w tym tygodniu
19:51:25 <AniaK> ok
19:51:32 <galuszkak> nie bylemw  HSie planuje byc jutro  (Justyna też będzie)
19:52:07 <galuszkak> oki, to co podsumowanie akcji z poprzednich spotkań?
19:52:20 <galuszkak> #topic Akcje z poprzednich spotkań
19:52:34 <galuszkak> Karol napisze na liste o warsztatach z stm32
19:53:03 <galuszkak> to z września nie wiem czy aktualne, Karol się też wyprowadza do Wrocławia więc proponuję skreślić
19:53:14 <galuszkak> Karol ustali termin imprezy HSowej
19:53:19 <galuszkak> to też ;)
19:53:31 <galuszkak> anyone oposing?
19:53:34 <galuszkak> oki usuwam
19:53:35 <firemark> [19:51:16]  galuszkak » bede atakowal w tym tygodniu
19:53:47 <firemark> pamietam jak wziales szklanke i je zamordowałeś na stole
19:53:51 <firemark> nawet niezdazyly uciec :C
19:53:58 <galuszkak> galuszkak pomoże zebrać w jedno miejsce wcześniejsze wnioski i materiały na nowy wniosek FIO
19:54:12 <galuszkak> jestem w trakcie, bo przy okazji sprawozdania cos tam zebralismy
19:54:17 <galuszkak> salmon naprawi SSL https://finanse.hs-silesia.pl/
19:54:25 <AniaK> galuszkak: to bym chciała ruszyć za tydzień z tym FIO
19:54:31 <galuszkak> to jest zrobione chyba ;)
19:55:01 <galuszkak> firemark zrobi liste potrzebnych rzeczy w hsie do konca tygodnia
19:55:07 <firemark> outdated
19:55:14 <firemark> juz nie ma burdelu :P
19:55:20 <firemark> skasuj
19:55:43 <galuszkak> salmon napisze maila o hsts
19:55:48 <galuszkak> jakiś mail chyba był
19:56:24 <BartlomiejB> był?
19:56:39 <galuszkak> a racja nie był ;)
19:56:48 <galuszkak> własnie swoją przeszukałem
19:56:56 <galuszkak> widać mam już dejavu
19:57:27 <galuszkak> Ania zorganizuje spotkanie o FIO
19:57:38 <galuszkak> to za tydzień? tylko kiedy? w trakcie wtorkowego spotkania?
19:58:02 <galuszkak> AniaK: ?
19:58:12 <AniaK> hm
19:58:30 <AniaK> ok - na razie to połączmy a na osobne umówimy się za tydzień
19:58:34 <AniaK> dobrze?
19:58:53 <galuszkak> oki, czyli we wtorek rozmowa o tym
19:58:57 <galuszkak> Ania przygotuje projekt oznakowania HSu
19:59:57 <AniaK> przywiozę na wtorek wydrukowane
20:00:01 <AniaK> mea culpa
20:00:28 <galuszkak> galuszkak zajrzy do OBI/innego osrodka gdzie kupi zabojstwo na mrowki
20:00:36 <galuszkak> jutro temat ruszę
20:00:45 <galuszkak> Oki to wszystko z listy :)
20:01:02 <galuszkak> ktoś chce coś dodać? :)
20:01:12 <galuszkak> oki dzięki wszystkim za spotkanie.
20:01:14 <galuszkak> #endmeeting