19:33:16 <salmon_> #startmeeting 10.11.2015
19:33:16 <meetings-bot> Meeting started Tue Nov 10 19:33:16 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:33:16 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:33:16 <meetings-bot> The meeting name has been set to '10_11_2015'
19:33:40 <salmon_> pierwszy temat to dla Bartlomieja ale go nie ma :(
19:33:48 <salmon_> jest tu ktoś? :)
19:33:58 <AniaK> tak :)
19:34:03 <bfaliszek> tak
19:34:14 <galuszkak> tak
19:34:22 <salmon_> to zacznijmy od wolnych wnioskow
19:34:27 <salmon_> #topic wolne wnioski
19:34:29 <salmon_> ktos cos?
19:34:38 <AniaK> ja :)
19:34:38 <galuszkak> historia o zabiciu mrówek
19:34:40 <galuszkak> jak się ma?
19:35:03 <salmon_> AniaK:
19:35:32 <AniaK> ja tylko przypominam, że w piątek od 18:00 na ASP jest hackaton :)
19:35:35 <galuszkak> AniaK: :) sorry
19:35:37 <AniaK> z Koduj dla Polski
19:35:56 <AniaK> Hackuj ślaśki transport
19:36:00 <AniaK> i zapraszam
19:36:07 <AniaK> w sumie tyle
19:36:32 <salmon_> #info w piątek od 18:00 na ASP jest hackaton z Koduj dla Polski Hackuj ślaśki transport
19:36:34 <galuszkak> No i 14 jest Coderetreat
19:36:37 <salmon_> galuszkak:
19:36:40 <galuszkak> w Hackerspace ! :P
19:36:57 <AniaK> w sensie - w sobotę
19:37:03 <salmon_> AniaK: ...
19:37:12 <salmon_> to keidy? :P
19:37:25 <galuszkak> w sobotę 14. listopada o godzinie 9.00 jest Coderetreat :)
19:37:32 <AniaK> tak :)
19:37:36 <salmon_> ah
19:37:43 <galuszkak> hackathon jest 13 listopada od 18 do niedzieli
19:38:19 <galuszkak> oki a wracająć do mrówek
19:38:23 <galuszkak> co w końcu z nimi robimy?
19:39:31 <galuszkak> ok, czyli jak na razie jest pytanie dalej :P
19:39:45 <galuszkak> ja proponuję, żebyśmy moze skorzystali z pomyslu Dominika Tabisza
19:39:52 <galuszkak> na temat formaliny czy czego tam :P
19:40:02 <galuszkak> zeby je skutecznie zniechęcić do odwiedzin
19:40:04 <salmon_> galuszkak: ze to zrobisz czy ze proponujesz? :P
19:40:12 <bfaliszek> wypadałoby posypać jakimś środkiem na mrówki i później zakleić gipsem dziurę
19:40:49 <galuszkak> proponuję ja nawet nie wiem gdzie kupuje sie formaline
19:41:27 <AniaK> na internecie :P
19:42:24 <galuszkak> podobno jest silnie toksyczna i nie tak latwo kupic
19:42:37 <galuszkak> oki next topic ;)
19:42:44 <galuszkak> DWO. ;)
19:43:01 <galuszkak> jest epicki temat na liście ;) event na prawie 800 osób do organizacji :)
19:43:20 <bfaliszek> po co tak cudować? Nie lepiej kupić środek na mrówki. W każdym dziale ogrodniczym w hipermarketach czy OBI itp., pełno tego?
19:43:20 <AniaK> chwila: http://www.ichemia.pl/43,formalina-techniczna-38-.html
19:43:23 <AniaK> da się
19:43:38 <galuszkak> Mikstura.IT w tym roku wycofuje sie z organizacji (here is blog post: mikstura.it/pl/blog/2015/11/10/dwo14_dwo15-co-dalej-z-dwo.html)
19:44:19 <galuszkak> dobra temat mrówek wrócił :) bfaliszek ja sie na mrówkach nie znam, podobal mi sie pomysl Dominika bo byl iscie hakerski :P jezeli wystarczy jakis srodek na mrowki to kupujmy ;) byle by one nie chodzily w HSie
19:44:27 <galuszkak> bo co o tym mysle to mam wrazenie ze chodza po mnie
19:45:22 <galuszkak> oki
19:45:52 <galuszkak> #action galuszkak zajrzy do OBI/innego osrodka gdzie kupi zabojstwo na mrowki
19:46:15 <bfaliszek> galuszkak np. coś takiego https://www.przydomu.pl/owady-biegajace/proszek-na-mrowki-100-g.html?refid=pla&gclid=Cj0KEQiAyIayBRDo4vjdqJrgxZ0BEiQAhOYCYJDdeIp0-4SqCBmRl94_h8d6ATqcvBlE63rS8nF3ef0aAs2c8P8HAQ
19:46:36 <bfaliszek> teraz możemy wrócić do tematu DWO ;)
19:46:43 <AniaK> <3
19:47:10 <galuszkak> oki ;)
19:47:40 <galuszkak> jak juz pisalem ;) Mikstura.IT w tym roku wycofuje sie z organizacji (here is blog post: mikstura.it/pl/blog/2015/11/10/dwo14_dwo15-co-dalej-z-dwo.html)
19:48:03 <galuszkak> robili oni fantastyczna robote z tym eventem. 800 ludzi na takiej imprezie robi naprawde niesamowite wrazenie i doswaidczenie wielu zadowolonych ludzi tam
19:48:55 <galuszkak> w tym roku niestety rezygnują, i ojciec założyciel BDFL DWO Dominik zwrócił się do nas z prośbą o organizację tego wydarzenia :) which is I think awesome :-) journey
19:50:03 <galuszkak> Miejscówa jest taka sama czyli ATH, no i tutaj zostaje najważniejsze czyli ogarnięcie całej organizacji sponsorów, sal, wolontariuszy, współpraca z ATH/RESET, Call for proposal i pewnie tysiaca szczegolow, jak siatki, gadzety, koszulki wiadomo
19:50:40 <galuszkak> generalnie masa pracy ale mysle ze to cos co moglibysmy zrobic i co moze byc naprawde swietnym wydarzeniem dla Hackerspace, szczegolnie ze wokol tego co kochamy czyli wolnego/otwartego oprogramowania. :)
19:51:56 <galuszkak> kwestia spotkania organizacyjnego bedzie w toku i jak tylko sie wynurzy to dam znać. :)
19:52:20 <galuszkak> any questions? :)
19:52:32 <AniaK> ja tylko napiszę, że to jest mega
19:52:33 <salmon_> jak rozumiem poprowadzisz ten projekt?
19:54:16 <galuszkak> salmon_: ja to na razie commitment nie robię, zależy jak wyjdzie na tym spotkaniu z tym ile mamy zasobow itd ;) bo jesli wyjdzie ze __nie__ jestesmy w stanie podolac, (bo bedziemy mieli za malo ludzi, i czasu ktory mozna w to wlozyc, a wiem ze to masa czasu) to nie bedziemy w to wchodzic. That being said, Jaram się niesamowicie i to musi wyjść ;)
19:54:39 <salmon_> yhym
19:54:42 <salmon_> jakies info? :)
19:54:54 <galuszkak> bylo na mailu wiec na razie nie daje wiecej ;)
19:55:12 <salmon_> jeszcze jakies wnioski?
19:55:26 <galuszkak> 18 za tydzien jest Silesian Beamers
19:55:40 <galuszkak> w Hackerspace oczywiście robione przez Wojtka Gawrońskiego
19:56:09 <galuszkak> aaa i odpalamy z Martą Morawską, Makerspace Meetup, more info soon prawdopodobnie pierwszy meetup bedzie w w grudniu :)
19:56:28 <galuszkak> więc Copi ciesze się, że zaniedługo warsztat będzie :)
19:57:01 <galuszkak> #info Makerspace meetup w HSie ;) jeśli by ktoś chciał pomóc w organizacji kontakt z galuszkak :)
19:57:06 <galuszkak> oki tyle ;)
19:57:28 <salmon_> ktos jeszcze cos?
19:57:44 <salmon_> to nastepny temat
19:57:49 <salmon_> #topic Podsumowanie akcji z poprzednich spotkań
19:57:54 <salmon_> #link https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
19:58:21 <salmon_> odebralem roolup!
19:58:22 <salmon_> kasuje
19:58:41 <salmon_> bfaliszek: to pierwsze dotyczylo warsztatow? Tez mozna skasowac?
19:59:08 <AniaK> chodziło o American Corner z Radomia
19:59:09 <bfaliszek> salmon_ kasuj, napisałem do nich dzisaj z wyceną itp., penwie jutro będzie odpowiedz
19:59:30 <salmon_> coś jeszcze mozna skasowac?
19:59:51 <AniaK> moje jeszcze nie :/
19:59:52 <bfaliszek> pytałem Karola o zamek
19:59:55 <AniaK> ale pamiętam
20:00:12 <galuszkak> a pytanie, ktoś miał, nie pamiętam kto i kiedy ale taska nie widze ;) napisac do firm o kasę na rzutnik ;)
20:00:19 <bfaliszek> w zasadzie to ma większość cześci mechanicznych, ale nie testował tego jeszcze. Musi napisać kawałek kodu i czeka na serwer.
20:00:30 <salmon_> galuszkak: nie bylo Cie na offline to nie wiesz :P
20:00:41 <galuszkak> salmon_: dajesz
20:00:49 <salmon_> bfaliszek: to skasowalem tez
20:00:52 <bfaliszek> galuszkak pisałem, ale takie pisanie do ING na ich maila ze strony, to lipa, bo trafia do kosza
20:01:20 <galuszkak> bfaliszek: a z tej listy co mielismy firm lokalnych?
20:01:28 <galuszkak> tam sa tez chyba telefony
20:02:01 <salmon_> ok jeszcze jedna rzecz, mail od Bartłomieja Knosala
20:02:10 <bfaliszek> galuszkak nie ma tam telefonów. Były tylko nazwy firm i linki do ich stron
20:02:27 <salmon_> http://wklej.to/WWj6k/text
20:02:36 <salmon_> bfaliszek: galuszkak odpisał mu ktoś z was?
20:02:44 <firemark> shit
20:02:46 <firemark> zaspałem
20:02:55 <galuszkak> bfaliszek: hm wydawalo mi sie ze jak robilem to wtedy to pisalem... albo moze tylko mi sie zdawalo anyway, masa z tych stron ma telefon do firmy
20:02:57 <bfaliszek> salmon_ ja nie odpisywałem
20:03:22 <galuszkak> ja tez nie
20:04:25 <salmon_> Dobra, to mu odpisze, ze moze w czwartek próbować
20:04:38 <galuszkak> anyway to trzeba sie umowic? propozycje sa dwie, albo czwartek albo sobota
20:04:42 <galuszkak> ;)
20:05:53 <galuszkak> oki niech bedzie czwartek
20:05:56 <galuszkak> bo cisza niezreczna ;)
20:06:08 <salmon_> galuszkak: jak chcesz sie umawiac prywatnie to ok
20:06:42 <salmon_> dlatego pytam czy ktos mu odpisywal
20:06:52 <galuszkak> salmon_: ale to nie lepiej w pare osob ;)
20:06:55 <galuszkak> prywatnie dziwnie brzmi ;)
20:07:23 <salmon_> galuszkak: w czwartek zawsze jest pare osob, mi sie nie chce z nim umawiac na osobne spotkanie
20:07:49 <salmon_> wiec jak nikomu innemu tez sie nie chce to go przekieruje na czwartek :)
20:08:38 <salmon_> ok, czyli czwartek
20:08:45 <salmon_> to konczymy spotkanie
20:08:45 <galuszkak> tak :) zdecydowanie tak
20:08:52 <salmon_> #endmeeting