19:30:54 <salmon_> #startmeeting 27.10.15
19:30:54 <meetings-bot> Meeting started Tue Oct 27 19:30:54 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:30:54 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:30:54 <meetings-bot> The meeting name has been set to '27_10_15'
19:31:01 <salmon_> kto na spotkanie?
19:32:20 <firemark> ok
19:32:22 <firemark> trafiłem :D
19:32:29 <salmon_> :)
19:32:32 <salmon_> ktos jeszcze?
19:32:37 <firemark> zgłaszam nieprzygotowane
19:32:40 <salmon_> :P
19:32:44 <firemark> wszystko nie zrobiłem :|
19:32:53 <AniaK> no ja jestem :) ale nie wiem co powiedzieć :)
19:33:00 <salmon_> np. cześć ;)
19:33:21 <salmon_> w agendzie nic nie ma, macie jakies wnioski?
19:33:37 <firemark> wolne wnioski…
19:33:40 <AniaK> hejo już powiedziałam :)
19:33:49 <firemark> jedynie poinformowanie że w czwartek są zagraniczni
19:33:57 <salmon_> firemark: kto?
19:33:59 <firemark> fajnie by było gdyby przyszło więcej osób :-)
19:34:06 <firemark> salmon_: jacyś ukraińcy wpadli
19:34:19 <AniaK> ja będę :) (o ile się znów nie rozchoruję...)
19:34:36 <firemark> AniaK: ani się waż
19:34:50 <bfaliszek> też będę w czwartek. Muszę dokończyć spis sprzętu
19:35:09 <salmon_> ok, czyli wnioskow nie ma. To tylko akcje
19:35:41 <salmon_> #topic akcje z poprzednich spotkań
19:35:43 <bfaliszek> ja mam pytanie jeszcze
19:36:09 <salmon_> dajesz
19:36:14 <salmon_> https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
19:36:28 <bfaliszek> za tydzień(3.11) pasuje wszystkim na to spotkanie u nas w lokalu?
19:36:37 <firemark> to jest wtorek, tak?
19:36:52 <salmon_> poki co 2 osoby sie wypowiedzialy
19:36:55 <bfaliszek> tak, wtorek za tydzień o 18
19:37:12 <bfaliszek> salmon_ jak coś to mi też pasuje
19:37:18 <salmon_> to 3 :)
19:37:20 <AniaK> mnie pasuje :) ale mnie pasuje kilka terminów na pewno :)
19:37:24 <salmon_> 4!
19:37:48 <salmon_> zobaczymy, moze ktoś jeszcze odpisze na maila
19:38:26 <salmon_> galuszkak: pasuje Ci spotkanie offline za tydzien?
19:40:07 <galuszkak> hej
19:40:11 <salmon_> hej
19:40:23 <galuszkak> przyznam ze srednio bo 4 meetjs a 5 jade do gliwic wiec 3 znow bym do Katowic jechal
19:40:26 <galuszkak> ale dostosuje sie
19:40:52 <salmon_> nastepny termin jest 10, a to przed wolnym wiec moze ludzi nie być
19:41:27 <galuszkak> sure, jak wszystkim pasuje 3 to nie ma co zmieniac niech zostanie
19:42:10 <salmon_> poczekam pare dni jeszcze, moz na liscie ktos odpowie
19:42:15 <salmon_> ok, to do akcji
19:42:27 <salmon_> kasuje to "salmon ustali na liscie termin spotkania offline"
19:42:43 <salmon_> coś jeszcze moge skaskowac?
19:42:54 <salmon_> https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
19:43:08 <firemark> moment
19:43:15 <galuszkak> ja musze otworzyc ten lin
19:43:19 <firemark> niestety ja nic nie zrobiłem :/
19:44:04 <galuszkak> podobno bfaliszek zrobil to: "galuszkak uzupełni listę https://wiki.hs-silesia.pl/wiki/%C5%9Arodki_czysto%C5%9Bci i nauczy innych monitorować ich stan na bieżąco
19:44:05 <AniaK> ja zrobiłam drobną językową korektę strony, ale widzę, że tego tu nie ma :P
19:44:12 <bfaliszek> "bfaliszek doda odnośniki do podstron na głównej wiki HS'u" - zrobione
19:44:16 <salmon_> ja z tym SSLem wylaczylem jedna opcje ktora powoduje problem, ale jak ktos juz tam wszedl to przez rok nie otworzy...
19:44:48 <bfaliszek> "bfaliszek napisze do firm w sprawie darowizny rzutnika" - napisałem w piątek i jeszcze nie ma odpowiedzi
19:44:51 <firemark> galuszkak: wlasnie - gadałem z Hakesem - prosił byś napisał do niego na prv o LDAP
19:45:08 <salmon_> bfaliszek: jak napisales to kasuje
19:45:12 <firemark> galuszkak: bo on uważa, że to tak słabego serwera nie ma sensu LDAPa wprowadzać
19:45:35 <salmon_> firemark: co ma do tego serwer?
19:46:17 <firemark> to jego słowa :P
19:46:21 <bfaliszek> "bfaliszek zrobi liste rzeczy w hsie do konca tygodnia" - zrobione w połowie. Dokończę w czwartek.
19:46:32 <salmon_> ok, to zostawiam jeszcze
19:47:14 <salmon_> dobra, coś ktoś jeszcze chce dodać? :)
19:47:28 <firemark> ja chce dodać
19:47:37 <firemark> robicie dobrą robotę ;-)
19:47:50 <salmon_> thx, ktoś jeszcze? :)
19:48:01 <AniaK> zapromowaliśmy WUD Silesia?
19:48:03 <AniaK> :)
19:48:05 <salmon_> aaa
19:48:22 <salmon_> #action salmon_ napisze na fb o WUD Silesia
19:48:29 <salmon_> thx AniaK
19:48:31 <firemark> :D
19:48:35 <galuszkak> A Coderetreat będzie 14 listopada, zapraszajcie ludzi
19:48:54 <salmon_> galuszkak: ja nie wiem o co w tym chodzi :(
19:48:59 <AniaK> i tu jesteśmy: http://www.technologielokalnie.pl/techklub/gliwice/ :)
19:49:41 <AniaK> galuszkak: ja się obawiam, że większość ludzi nie wie - walnęłabym jakąś infografikę, jak będzie plan na cały dzień...
19:49:49 <salmon_> +1
19:50:32 <galuszkak> salmon_: są sesje 45-60 min. Za każdym razem od nowa w parach pisze się Game of Life Conwaya
19:50:46 <galuszkak> z różnymi ograniczeniami np bez rozmowy, czy uzywajac jezyka ktorego nie znasz itd
19:51:42 <salmon_> ciekawe...
19:51:51 <salmon_> ok, to koncze spotkanie
19:51:56 <salmon_> #endmeeting