18:33:08 <salmon_> #startmeeting 20.10.2015
18:33:08 <meetings-bot> Meeting started Tue Oct 20 18:33:08 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:33:08 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:33:08 <meetings-bot> The meeting name has been set to '20_10_2015'
18:33:20 <salmon_> #topic Promocja WUD Silesia
18:33:42 <salmon_> tutaj w sumie tylko pytanie, czy ktoś ma cos przeciwko promocj ich na fb
18:33:48 <galuszkak> hm, to Paweł Nowak robi co nie?
18:33:50 <salmon_> to jest World Usability day
18:33:55 <salmon_> tak, FP za tym stoi
18:34:01 <galuszkak> w sensie ludize z FP
18:34:14 <salmon_> tak
18:34:35 <salmon_> polecam impreze tak btw ;)
18:34:44 <salmon_> to ma ktos coś przeciwko?
18:34:51 <firemark> ja nie wiem o co chodzi więc nie mam
18:34:56 <AniaK> ja nie mam :)
18:34:59 <salmon_> ok
18:35:01 <galuszkak> I don't see a problem.
18:35:04 <salmon_> to tyle :)
18:35:08 <salmon_> #topic Korekta stylistycza tekstów na stronie HSu
18:35:09 <salmon_> AniaK:
18:35:12 <galuszkak> Będzięmy wdzięczni za prmocję naszych wydarzeń ;)
18:35:17 <bfaliszek> ja też nie mam nic przeciwko
18:35:17 <AniaK> mogę zrobić?
18:35:23 <firemark> a rób :D
18:35:33 <firemark> cruz_91: cześć!
18:35:38 <cruz_91> no witajcie
18:35:39 <galuszkak> AniaK: please do it :)
18:35:40 <AniaK> w sensie - mam dostęp do strony i nie chcę nic dramatycznie zmieniać
18:36:00 <firemark> a zmień tak by była super :-)
18:36:05 <galuszkak> tam napisane jest przez informatyków coś, więc może nie być po naszemu
18:36:05 <AniaK> tylko delikatne szlify :) zawsze można po mnie poprawić :)
18:36:08 <AniaK> :D
18:36:34 <AniaK> jest ok, ale jak mam pozwolenie to się trochę pobawię :)
18:36:36 <AniaK> i tyle
18:36:39 <AniaK> dziękuję :)
18:37:01 <AniaK> chyba, że ktoś ma coś przeciwko
18:37:18 <firemark> no nie
18:37:42 <galuszkak> nie mamy nic przeciwko
18:37:55 <AniaK> to ok :)
18:38:00 <salmon_> AniaK: tyle?
18:38:05 <AniaK> tyle :)
18:38:09 <salmon_> #topic Podarunki do Hackerspace
18:38:11 <salmon_> firemark:
18:38:27 <firemark> ogólnie zauważyłem, że coraz więcej ludzi przynosi rzeczy
18:38:34 <salmon_> ano
18:38:38 <cruz_91> ano
18:38:40 <firemark> większość to jest elektronika
18:38:47 <firemark> działająca, niedziałająca
18:39:00 <firemark> i coraz więcej tego jest i zwykle w postaci czegos niedzialajcego w formie plastiku i w ogóle
18:39:14 <firemark> nawet ktoś fotel samochody przywiózł i zostawił [wtf?]
18:39:21 <cruz_91> no mi zalegał
18:39:26 <cruz_91> ale mam co do niego plan
18:39:29 <firemark> to super
18:39:31 <cruz_91> jeszcze mam zagłówek
18:39:41 <cruz_91> żeby podczepić pod uszkodzony fotel obrotowy
18:39:45 <firemark> bo myślę że nie róbmy z hsa wysypiska śmieci
18:40:06 <firemark> bo ja na większości nie mam pomysłu co mógłbym wykorzystać
18:40:20 <bfaliszek> a może zróbmy listę tego co tam jest?
18:40:22 <firemark> co myślicie by zrobić jakąś listę co jest mile widzianie w hsie i potrzebne?
18:40:26 <firemark> bfaliszek: +1 też się przyda
18:40:28 <firemark> i na wiki
18:40:37 <bfaliszek> znaczy co u nas jest, to powinno trochę ułatwić zagospodarowanie tych rzeczy
18:40:40 <salmon_> firemark: zglaszasz sie? :)
18:40:40 <galuszkak> bfaliszek: ktoś już robił i wrzucał na listę
18:41:07 <bfaliszek> galuszkak była lista dośc dawno temu i raczej nie jest już aktualana(ta na wiki)
18:41:12 <galuszkak> co nie zmienia faktu, że na co mi nam np. stare modemy telefoniczne... nie potrafię ogarnąć ;)
18:41:15 <firemark> salmon_: żeby taką listę zrobić? mógłbym :-) Tylko potrzebowałbym kogoś do pomocy
18:41:25 <galuszkak> bfaliszek: ktoś na listę słał maila, chyba ten Paweł
18:41:41 <firemark> galuszkak: widziałeś ten transformator? chyba z 0.5kg :D
18:41:45 <firemark> czy nie więcej
18:41:52 <cruz_91> ktoś rzucił kiedyś pomysłem żeby zorganizować warsztaty z lutowania
18:42:03 <cruz_91> więc trochę elektroniki się przyda do tego
18:42:19 <firemark> no to mamy starą elektronikę (nowa mysle ze sie nie nadaje) i można ćwiczyć
18:42:53 <bfaliszek> Może zróbmy pod to jakieś dokument i niech każdy edytuje jak coś przynosi?
18:43:05 <firemark> no będzie należało na wiki zrobić takowy
18:43:24 <bfaliszek> czyli edytujemy to co jest na wiki?
18:43:33 <firemark> no najlepiej :-) chyba że jakiś google docs?
18:43:39 <AniaK> czyli ja rozumiem, że są potrzebne dwie listy? jedna - potrzebnych rzeczy, druga - rzeczy zalegających
18:43:48 <bfaliszek> https://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Elektronika
18:43:49 <firemark> tak sądzę
18:43:50 <galuszkak> wiki
18:43:59 <firemark> AniaK: raczej nie potrzebnych co 'mile widzianych'
18:43:59 <galuszkak> nie mnóżmy bytów ponad potrzebę
18:44:26 <bfaliszek> AniaK tak, dwie listy. Teraz ustalamy czy robimy tego co jest w lokalu
18:44:50 <bfaliszek> dobra, to ja jutro będę jakoś około 17 w HS'ie to mogę zaczać tam wpisywać to co już mamy
18:44:56 <AniaK> bfaliszek: byłoby fajnie wiedzieć co jest i jakoś to posegregować
18:45:34 <AniaK> bo na warsztaty z lutowania to ja meeega chętnie, więc można zrobić kupkę złomu do ćwiczeń lutowniczych ;)
18:45:37 <galuszkak> bfaliszek: +1
18:45:56 <galuszkak> fajnie by było kupić w przyszłości koszyczki/pojemniczki na to
18:46:00 <galuszkak> ze mozemy to posegregować
18:46:08 <salmon_> najpierw regaly musimy zrobić
18:46:33 <galuszkak> wlasnie ktos na liscie o regalach pisal
18:46:36 <salmon_> ta
18:46:52 <salmon_> wlasnie, odpisze
18:46:56 <firemark> nie zdazylem przeczytac jeszcze
18:46:59 <bfaliszek> galuszkak Darek pisał. Jutro ma przynieśc deklarację ;)
18:47:12 <galuszkak> coool :)
18:47:21 <galuszkak> mi tez zalega jedna deklaracja od tygodnia nie wyslalem
18:47:36 <firemark> właśnie, trzeba wydrukować deklaracje tak btw :-)
18:47:41 <Copi> regały spoko, ale to składzika
18:48:00 <Copi> wymierzyć tam odległość ściany od okna i takie zrobić
18:48:13 <bfaliszek> firemark pryniosę jutro z 10 pustych deklaracji do HS'u
18:49:15 <Copi> ja mogę pomóc robić
18:49:21 <Copi> tylko dajcie znać kiedy ;d
18:50:08 <bfaliszek> Copi Odpisz Darkowi na liście w sprawie tych półek/regałów
18:50:15 <Copi> salmon_: jakie odpady?
18:50:20 <Copi> to blaty są na stoły..
18:50:32 <salmon_> Copi: z tego przejsia
18:50:33 <firemark> ok, to chyba na tyle z mojego tematu
18:50:43 <salmon_> *przejścia
18:50:56 <Copi> ja bym najchętniej wyspawał regały
18:51:00 <salmon_> firemark: jakieś wnioski, akcje? Dodaj przez #info #action
18:51:12 <Copi> z kątowników i zrobić ranty i tam osadzić płytę
18:51:19 <firemark> salmon_: hmm
18:51:38 <firemark> #action bfaliszek zrobi liste rzeczy w hsie do konca tygodnia
18:51:54 <Copi> inwenteryzacja? :D
18:52:09 <salmon_> firemark: tyle?
18:52:11 <firemark> #action firemark zrobi liste potrzebnych rzeczy w hsie do konca tygodnia
18:52:20 <firemark> no styknie :)
18:52:24 <salmon_> ok
18:52:34 <salmon_> #topic wolne wnioski
18:52:38 <Copi> ja mam
18:52:38 <salmon_> ktoś ma?
18:52:42 <salmon_> ok, Copi
18:52:44 <galuszkak> ja też
18:52:47 <Copi> burdel się robi w HS
18:52:52 <salmon_> ano
18:52:56 <Copi> nie wpadam często
18:52:59 <Copi> ale dobija mnie ten syf
18:53:09 <firemark> ja mam
18:53:09 <bfaliszek> firemark była już taka lista, albo raczej przymiarki do niej: https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/HSwishlist
18:53:10 <Copi> idę do kibla a tam płyty w przejsciu
18:53:14 <galuszkak> Copi: co mam powiedzieć, jak ja co przyjade to sprzątam?
18:53:15 <Copi> nikomu to nie przeszkadzało?
18:53:31 <Copi> albo kartony po pizzy co leżą już chyba kilka miesięcy
18:53:39 <Copi> galuszkak: też jak wbijam to tylko po kimś sprzątam
18:54:00 <firemark> bfaliszek: to jest koncert życzeń nie lista :D raczej chodzi mi o listę co można przynieść, żeby złomowiska nie robić
18:54:03 <Copi> może nie mamy super lokalu jeszcze ale nie traktujcie tego jak to by był warsztat
18:54:06 <salmon_> kartony powoli wyrzucamy. Przegapilismy dwie wywozki smieci, ale już nadrobilismy
18:54:10 <galuszkak> Copi: większość wyniesiona, kosz był przepełniony przez pare miesiecy ja mysle ze ostatnia partia tych kartonow powinna pojsc teraz w listopadzie
18:54:35 <salmon_> to przejscie do lazienki to faktycznie
18:54:45 <Copi> przed kiblem też jest syf
18:54:45 <salmon_> dwa razy sie o to potknalem i nie przesunalem...
18:55:01 <Copi> i jak to się stało, że nikomu nie brakuje dłuższego kranu? :D
18:55:04 <salmon_> gdzie przed kiblem?
18:55:11 <Copi> tam gdzie jest ta duża umywalka
18:55:17 <Copi> w rogu tam jest dosłownie wszystko ;d
18:55:39 <salmon_> a, no tak
18:55:42 <Copi> proponuje zrobić jakiś dzień sprzątania HS
18:55:50 <salmon_> to robimy akcje sprzatania?
18:55:51 <Copi> sprzątania tego złomu w składziku (segregacja)
18:55:59 <Copi> + sprzątanie syfu w całym lokalu
18:56:16 <galuszkak> salmon_ rozmawialiśmy, że kiedyś zrobimy, ale chyba upadło w trakcie
18:56:19 <Copi> bo póki co to sprzątanie jest tylko przed jakimiś wydarzeniami (np meet.js)
18:56:25 <AniaK> jestem za i pomogę, tylko dajcie mi wyzdrowieć :)
18:56:59 <Copi> to proponuje się zgadać na liście
18:57:04 <galuszkak> Copi: e, nie prawda. Ostatnio wpadłem w wolnej chwili w tygodniu, i wynosilem liscie z HSa, no i jak zwykle ubijałem te mrówki
18:57:08 <Copi> i takie info: rollup się popsuł
18:57:13 <bfaliszek> robimy to jednorazowo czy ustalamy np. jeden dzień w miesiącu na sprzątanie?
18:57:20 <galuszkak> nie wiem skąd te mrówki, bo jak nie z tego plastiku to nie mam pojęcia jak one wchodzą do HSa
18:57:31 <galuszkak> Copi: widziałem
18:57:42 <firemark> galuszkak: zabiłeś te mrówki… morderco…
18:57:44 <Copi> trzeba kupić klej i ładnie skleić
18:57:55 <Copi> odtłuścić to i będzie git
18:58:08 <Copi> i tyle z mojej strony, afk
18:58:17 <firemark> bfaliszek: jeden dzień sprzątania co miesiąc byłby ok
18:58:23 <salmon_> Copi: akcja jakas, albo info chociaz
18:58:29 <firemark> jestem za
18:58:37 <firemark> w koncu sie naucze korzystać ze szmaty :-)
18:58:46 <salmon_> ...
18:58:53 <galuszkak> tzn, najlepiej zacząć od zasady, zostaw HSa tak samo jak wszedłeś jak wychodzisz
18:59:26 <firemark> galuszkak: no nie wiem. Meet.js i inne spotkania?
18:59:31 <galuszkak> a wtedy takie akcje co miesiecznych sprzatan beda mialy krotka chwile
18:59:45 <firemark> gdzie większość nie jest związana z hsem?
19:00:08 <galuszkak> firemark: ok, ale jako organizator powinnienem zadbać, żeby to wyglądało jakoś
19:00:37 <salmon_> jakaś akacja ktos?
19:00:47 <firemark> salmon_: ty zrób, jesteś prezesem :D
19:01:01 <firemark> justyna: omg, juz wracam do pracy
19:01:02 <bfaliszek> salmon_ trzeba ustalić termin tego sprzątania
19:01:02 <salmon_> nie jestem...
19:01:02 <Copi> #info umawiamy się na sprzątanie HS na liście
19:01:05 <galuszkak> tu jeszcze
19:01:07 <justyna> :)
19:01:07 <Copi> salmon_: sry
19:01:15 <galuszkak> kwestia rzeczy do kibelka
19:01:16 <salmon_> Copi: sie umawiamy nie dziala
19:01:22 <galuszkak> w sensie srodki czystosci, papiery itd
19:01:23 <Copi> :D
19:01:35 <galuszkak> jak cos sie konczy zeby dawac znawac, najczesciej
19:01:45 <galuszkak> i tak ktos kupuje z czlonkow
19:01:59 <bfaliszek> galuszkak jest gdzieś lista z takimi rzeczamia których brakuje?
19:02:03 <galuszkak> tylko warto wiedziec wczesniej, ze konczy sie plyn do plukania itd...
19:02:04 <justyna> apropos sprzatania to chcialam zaznaczyc ze ja tez staralam sie posprzatac, szczegolnie przed ewentualnymi eventami np meetjs.. ale fakt trzeba by o to bardziej zadbac
19:02:07 <salmon_> byla, Filip tworzyl
19:02:24 <justyna> ah to ciezko wyczuc momentami.. ja proponuje zrobic zapas srodkow czystosci
19:02:24 <salmon_> bfaliszek: ^
19:02:29 <bfaliszek> salmon_ była chyba na wiki, ale nie wiem gdzie...
19:02:36 <justyna> kupic hurtowo z 4 paczki ręcznikow + jakies mydlo etc etc
19:02:37 <AniaK> przyniosłam ostatnio trochę papieru, ręczniki i dużo kubków plastikowych :) ale lista się przyda...
19:02:45 <Copi> mi też bardziej chodziło o obojętność większości osób (przejście do toalety) :P
19:03:32 <galuszkak> anyway ja tutaj, bo nie mozna zapomniec podziekowac firemarkowi ze przyjezdza i zawozi wywoz zmieci
19:03:51 <justyna> firemark: ++
19:04:01 <galuszkak> i odswiezacz powietrza jest w kiblu warto skorzystac
19:04:07 <galuszkak> co by nie umrzec
19:04:11 <firemark> galuszkak: też mój :-)
19:04:21 <salmon_> plączecie się...
19:04:25 <salmon_> galuszkak: akcje
19:04:29 <firemark> nieważne
19:04:34 <galuszkak> salmon_: szukam strony na wiki
19:04:38 <firemark> przydadzą się sprzątania co miesiąc
19:04:43 <galuszkak> https://wiki.hs-silesia.pl/wiki/%C5%9Arodki_czysto%C5%9Bci
19:05:15 <galuszkak> #action uzupełnić listę https://wiki.hs-silesia.pl/wiki/%C5%9Arodki_czysto%C5%9Bci i monitorować ich stan na bieżąco
19:05:31 <firemark> lol :-) czy jest gdzieś lista tych stron na wiki?
19:05:36 <salmon_> galuszkak: action ma miec własciciela
19:05:53 <bfaliszek> galuszkak dzięki. Dobra to ja postaram się jutro przyjechać trochę wcześniej niżna 17 i uzupełnić też tę listę.
19:06:00 <galuszkak> #action galuszkak uzupełni listę https://wiki.hs-silesia.pl/wiki/%C5%9Arodki_czysto%C5%9Bci i nauczy innych monitorować ich stan na bieżąco
19:06:04 <salmon_> pieknie :)
19:06:09 <salmon_> galuszkak: coś jeszcze w temacie?
19:06:35 <galuszkak> w sumie to case na inteligentny lokal + IoT. monitorować czujnikiem zużycie mydła w podajniku :D
19:06:36 <firemark> ja dodam
19:06:52 <firemark> #action firemark napisze o miesiecznych spotkaniach do sprzątania hsa
19:06:56 <firemark> yey! :-)
19:07:01 <salmon_> super :)
19:07:05 <bfaliszek> ja mam jeszcze pytanie
19:07:10 <salmon_> dajesz
19:07:11 <bfaliszek> ktoś ogarnia naszą wiki?
19:07:18 <firemark> bartłomiej :-)
19:07:29 <bfaliszek> bo jak się okazuje jest tam masa stron o których większośc osób nie wie
19:07:30 <cruz_91> galuszkak jak coś mam parę sztuk ESP8266 na stanie, luę ogarnia się prosto i można monitorować stan mydła :D
19:07:41 <galuszkak> bfaliszek: zdefiniuj "ogarnia" ;) ja na biężąco stamtąd na przyklad biore informacje o cyklicznych obowiazkach itd
19:07:55 <firemark> cruz_91: pracowałeś na tym? :-)
19:08:02 <firemark> cruz_91: na prv później pogadamy
19:08:07 <salmon_> firemark: cruz_91bez offtopów
19:09:06 <bfaliszek> galuszkak cykliczne obowiązki to jedyna strona na wiki do której da się dostać z głównej strony wiki(uchwał zarządu nie liczę). Jest gdzieś spis reszty? Jest strona o elektronice w HS'ie, o środkach czystości. Są jeszcze jakieś?
19:09:20 <galuszkak> bfaliszek: tak
19:09:32 <firemark> to inne pytanie - jak się do nich dostać?
19:09:37 <firemark> zrobienie samej strony z wiki mało daje
19:09:45 <galuszkak> bfaliszek: https://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Specjalna:Wszystkie_strony
19:09:53 <salmon_> trzeba podlinkowac na glownej albo gdzies
19:10:10 <galuszkak> to standardowa funkcja w wiki, ze mozna podgladnac spis wszystkich stron
19:10:22 <bfaliszek> to może dodajmy te strony na głównej w dziale "Dla członków"?
19:10:42 <salmon_> bfaliszek: action!
19:10:45 <firemark> galuszkak: no ale większość (w tym ja) może ją nie znać
19:11:00 <galuszkak> sure ;)
19:11:13 <firemark> + kilka razy były outdated dane z wiki - typu spotkania które w ogóle się nie odbyły
19:11:15 <galuszkak> ja odkrylem ja jakies 3 min klikajac w stronach specjalnych ;)
19:12:31 <galuszkak> oki to kto action?
19:12:41 <bfaliszek> dobra, to mam pytanie. Da się tak zrobić, żeby "Dla członków" na głównej było widoczne tylko po zalogowaniu?
19:12:43 <firemark> czego? zgubiłem się
19:12:51 <firemark> bfaliszek: nie rób tego.
19:12:55 <salmon_> bfaliszek: da sie, trzeba Bartlomieja pytac
19:13:19 <galuszkak> bfaliszek: to i tak nie ma znaczenia, bo teraz kazdy moze zalozyc konto na wiki
19:13:27 <firemark> mi się napewno nie będzie chciało zalogować
19:13:38 <bfaliszek> firemark dlaczego? Chciałem tam dodać link do strony z info o środkach czystości. Chyba nie będziemy tych info udostępniać na głównej wszystkim
19:13:45 <galuszkak> co rodzi pytanie do Hakesa ;) jak tam nasz LDAP ? ;)
19:13:50 <firemark> bfaliszek: czy to są tajne dane?
19:14:39 <bfaliszek> dobra, to dodam to tak jak jest teraz
19:15:05 <salmon_> action!
19:15:16 <bfaliszek> #action bfaliszek doda odnośniki do podstron na głównej wiki HS'u
19:16:01 <galuszkak> oki to co nastepny temat? ;)
19:16:05 <firemark> ja mam!
19:16:08 <salmon_> firemark:
19:16:13 <firemark> :-)
19:16:27 <firemark> od agakax się dowiedziałem, że się wyprowadza i ma meble niepotrzebne do hsu
19:16:32 <firemark> tylko jest problem
19:16:47 <firemark> 1) są wyrzucone gdzieś na giszowcu i gniją w deszczu
19:16:55 <firemark> 2) jutro się mogą śmieciarze do nich dobrać
19:17:05 <firemark> więc ogólnie… mamy jeden albo dwa dni by wziąć :D
19:17:29 <firemark> ktoś by się pofatygował wziąć coś dużego by wziąć meble? (nie wiem jakie to są)
19:18:00 <bfaliszek> firemark jest w ogóle sens jeśli one stoją na deszczu już jakiś czas?
19:18:00 <salmon_> firemark: jak ten temat sie ma do tematu złomu w HSie? :)
19:18:02 <galuszkak> a) nie wiem jakie to sa meble b) gnija, c) problem z transportem
19:18:27 <firemark> salmon_: … że meble mogłyby się przydać? :D
19:18:41 <galuszkak> no chyba, ze na rozpalke na grilla HSowego na wiosne
19:18:42 <firemark> ale coś mi mówi, że odpuścimy sobie
19:18:56 <firemark> chciałem tylko przekazać
19:19:24 <salmon_> kota w worku nam proponujesz
19:19:48 <salmon_> coś jeszcze w temacie?
19:20:31 <firemark> tyle
19:20:32 <salmon_> firemark:
19:20:35 <salmon_> ok
19:20:41 <salmon_> to ja mam jeszcze jeden temat
19:20:42 <galuszkak> to jesli moge ja ;)
19:20:50 <salmon_> ja pierwszy :P
19:20:55 <galuszkak> ok
19:21:31 <salmon_> jutro przed kryptoparty ogarnijcie HSa bo jest cały zakurzony po gipsowaniu.
19:21:45 <galuszkak> salmon_: przyjezdzam znacznie wczesniej zeby to zrobic
19:21:51 <salmon_> galuszkak: :*
19:21:53 <salmon_> to tyle :)
19:21:55 <bfaliszek> galuszkak o której będziesz?
19:21:56 <cruz_91> damy radę :)
19:22:13 <galuszkak> bfaliszek: prawdopodobnie przed 16.30 kolo 16 pewnie
19:22:29 <salmon_> galuszkak: ok, Twój temat
19:22:42 <bfaliszek> galuszkak ok, to też postaram się być jakoś o tej gedzinie w HS'ie
19:22:51 <galuszkak> oki ;) z AniaK rozmawialismy o problemie ktory dotyczy meetupow u nas
19:22:54 <galuszkak> czyli rzutnik
19:23:02 <galuszkak> wlasciwie zawsze jest potrzebny ciagle pozyczamy
19:23:11 <galuszkak> proponuje, zebysmy albo zrobili zrzute na rzutnik
19:23:23 <galuszkak> albo popytali czy ktos moze dac nam jako darowizne
19:23:54 <bfaliszek> galuszkak może warto napisać do kilku firm. Jeśli byłaby opcja darowizny, to byłoby super.
19:24:39 <galuszkak> jak ktoś może to super, ja bardziej myslalem o zbiorce specjalnie na rzutnik, bo mysle ze to moze pojsc znacznie szybciej
19:25:20 <firemark> trudno darować rzutnik, jest drogi
19:25:51 <bfaliszek> ile kosztują rzutniki? Jakieś 2-3k?
19:26:01 <galuszkak> bfaliszek: 500-1000 zł
19:26:09 <galuszkak> no chyba ze chcemy full wypas
19:26:33 <galuszkak> w sensie sa tez za 200-500 zł
19:26:38 <firemark> to ja chcę z melodyjką
19:26:40 <galuszkak> ale nie wiem czy taki chcemy najtanszy
19:27:01 <justyna> firemark: niekoniecznie, moze w ktorejs firmie ktos wymienia rzutnik na nowy model to moglibysmy przytulic
19:27:14 <firemark> moze moze
19:27:27 <galuszkak> http://allegro.pl/rzutnik-projektor-overmax-multipic-2-2-led-hd-i5730304619.html -> przykladowo 450 zł
19:28:10 <firemark> full hd? :-) taka cena? ciekawe
19:28:33 <salmon_> galuszkak: action :)
19:28:58 <galuszkak> salmon_: tylko na co sie decydujemy robimy to i to? ja szczerze nie mam czasu na pisanie do firm, wiec jezeli ktos to wezmie to ok
19:29:07 <galuszkak> a jesli nie to proponuje zbiorke celowa
19:29:07 <bfaliszek> to znacznie mniej niż myślałem. Jak do 500zł to można robić zbiórkę ;)
19:29:20 <firemark> jestem za zbiórką
19:29:31 <justyna> ja tez
19:29:34 <bfaliszek> ja mogę napisać, tylko dajcie namiary jeśli macie
19:29:45 <bfaliszek> mamy ten arkusz z namiarami na firmy
19:30:42 <galuszkak> oki to
19:30:50 <bfaliszek> tylko nie wiem czy on jest aktualny
19:31:00 <galuszkak> bfaliszek: w duzej mierze jest
19:31:07 <galuszkak> bfaliszek: w sensie chyba nie wiele firm upadlo co? ;)
19:31:35 <salmon_> więc...
19:31:40 <galuszkak> action!
19:31:43 <bfaliszek> galuszkak tak, ale tam są też jakieś maile do osób z tych firm. o to pytam :0
19:31:52 <firemark> action action action. Kręcimy film czy co?
19:31:55 <firemark> :P
19:31:58 <galuszkak> #action bfaliszek napisze do firm w sprawie darowizny rzutnika ;)
19:32:07 <galuszkak> jak nie wypali do tygodnia dwóch to zrobimy zbiorke celowa
19:32:16 <bfaliszek> oki
19:32:26 <salmon_> oki
19:32:40 <salmon_> jeszcze jakies tematy?
19:32:57 <salmon_> to jedziemy dalej
19:32:59 <galuszkak> pamietam ze jeszcze jakis rozmawialem z AniaK ale juz sam nie pamietam o czym :( starość
19:33:05 <salmon_> #topic Podsumowanie akcji z poprzednich spotkań
19:33:13 <salmon_> https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
19:33:15 <firemark> zrób z dwóch poprzednich
19:33:17 <AniaK> galuszkak: peer2peer learning
19:33:35 <salmon_> glosowanie nad CoC zalatwione
19:33:37 <salmon_> usuwam
19:33:53 <salmon_> firemark: dodałeś nas na hackaday.io?
19:34:04 <firemark> tak
19:34:19 <firemark> już pokazumę
19:34:20 <salmon_> usuwam
19:34:22 <firemark> *pokazuję
19:34:36 <firemark> (wysylalem ci zaproszenie btw)
19:34:37 <salmon_> temat drukarki tez usuwam
19:34:41 <firemark> https://hackaday.io/hackerspace/8055-hackerspace-silesia
19:34:52 <salmon_> firemark: tak, dostalem
19:35:16 <galuszkak> note
19:35:23 <galuszkak> utek: w podziękowaniu kupiono ci kawę
19:35:45 <galuszkak> postawilismy ja przy innych uzywkach w HSie
19:35:46 <salmon_> galuszkak zaproponuje Pani Karolinie tematy od AniaK
19:35:50 <salmon_> co z tym?
19:35:54 <galuszkak> salmon_: done
19:36:13 <salmon_> galuszkak pomoże zebrać w jedno miejsce wcześniejsze wnioski i materiały na nowy wniosek FIO
19:36:14 <salmon_> a to?
19:36:29 <galuszkak> I didn't touch it.
19:36:30 <galuszkak> zostaje
19:36:32 <AniaK> salmon_: to się na liście teraz trochę rozruszało
19:36:50 <salmon_> 6 październik
19:36:50 <salmon_> salmon naprawi SSL https://finanse.hs-silesia.pl/
19:36:50 <salmon_> galuszkak pomoże zebrać w jedno miejsce wcześniejsze wnioski i materiały na nowy wniosek FIO
19:36:50 <salmon_> 22 wrzesień
19:36:50 <salmon_> Karol napisze na liste o warsztatach z stm32
19:36:50 <salmon_> Karol ustali termin imprezy HSowej
19:36:50 <salmon_> dawno
19:36:51 <salmon_> salmon ustali na liscie termin spotkania offline
19:36:55 <salmon_> to lista wyglada tak
19:37:00 <salmon_> sorry za spam
19:37:22 <salmon_> wszystko?
19:37:28 <cruz_91> Ostatnio jestem tak zalatany, że nie ogarnąłem jeszcze stm i imprezy
19:37:41 <firemark> przyznaj się że cały czas imprezujesz :-D
19:37:42 <cruz_91> z imprezą myślę ze poczekamy aż ogarniemy remont
19:37:42 <salmon_> nie trzeba sie tlumaczyc :)
19:37:54 <cruz_91> dopsz ;)
19:38:10 <salmon_> ok, to kończymy spotkanie?
19:38:21 <salmon_> kończymy
19:38:25 <salmon_> #endmeeting