18:35:40 <salmon_> #startmeeting 6.10.2015
18:35:40 <meetings-bot> Meeting started Tue Oct  6 18:35:40 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:35:40 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:35:40 <meetings-bot> The meeting name has been set to '6_10_2015'
18:35:42 <firemark> AniaK: fajny, prosiłem by napisał posta
18:35:46 <salmon_> ok to zacznijmy
18:35:49 <firemark> no i juz nie mozna offtopicować :S
18:35:55 <salmon_> firemark: bo ban!
18:35:56 <salmon_> :P
18:35:59 <firemark> :P zaczynaj
18:36:11 <salmon_> #topic wpis na https://hackaday.io/hackerspaces
18:36:28 <salmon_> Karol gdzieś pisał, że można by sie tam wpisać w końc
18:36:38 <salmon_> jest tutaj Karol?
18:36:44 <firemark> nope
18:37:03 <salmon_> ktoś wie co tam trzeba wpisać i czy ktoś chce? :)
18:37:06 <galuszkak> hm to coś jak lista na hackerspaces.org? To w takie miejsca to się wpisujmy z automatu. Ja wpisywałem nas do hackerspaces.org
18:37:41 <salmon_> chy ba coś podobnego
18:37:43 <firemark> ja się boję
18:38:00 <BartlomiejB> firemark: czego?
18:38:06 <firemark> ze wpisze i zrobię to źle :D
18:38:19 <salmon_> firemark: to pokrzyczymy i poprawisz :)
18:38:26 <salmon_> firemark: czyli się zgłaszasz?
18:38:31 <firemark> omg. No dobra :P
18:38:35 <salmon_> super :)
18:38:50 <galuszkak> https://wiki.hackerspaces.org/Hackerspace_Silesia
18:38:51 <salmon_> #action firemark do końca miesiąca doda HS na https://hackaday.io/hackerspace
18:38:58 <galuszkak> tak jesteśmy, na Hackerspaces.org
18:39:02 <salmon_> masz wzór
18:39:05 <salmon_> super
18:39:24 <firemark> salmon_: da się zmienić action? wolę do końca tygodnia bo zapomnę :P
18:39:31 <galuszkak> https://wiki.hackerspaces.org/Warsaw_Hackerspace tak ma warszawa
18:39:32 <salmon_> firemark: daj nowy
18:39:45 <galuszkak> a tak kraków https://wiki.hackerspaces.org/Hackerspace_Krak%C3%B3w
18:39:51 <firemark> #action firemark do końca tygodnia doda HS na https://hackaday.io/hackerspace
18:40:01 <salmon_> super :)
18:40:11 <salmon_> ktoś chce jeszcze coś dodać?
18:40:22 <AniaK> ale do tego tematu czy w ogóle? :D
18:40:36 <salmon_> do tego tematu
18:40:38 <galuszkak> AniaK: do tego tematu
18:40:41 <AniaK> to nie :)
18:40:43 <salmon_> ogólnie bedzie pozniej
18:40:46 <salmon_> ok to dalej
18:40:49 <salmon_> #topic Hacktoberfest
18:40:59 <salmon_> to jest coś ala Julython tylko inne ;)
18:41:03 <salmon_> https://hacktoberfest.digitalocean.com/
18:41:13 <BartlomiejB> bo można dostać koszulkę.
18:41:18 <salmon_> robi się commit, twituje i jest szansa na koszulke
18:41:59 <BartlomiejB> ciekawa inicjatywa, można napisać na liście, chociaż to jest oczywiście akcja promocyjna DigitalOcean.
18:42:00 <galuszkak> I'm in
18:42:22 <salmon_> BartlomiejB: tak, przy okazji mozna tez HSa wypromować
18:42:27 <salmon_> jak w Julythonie
18:42:37 <salmon_> ten temat tylko tak informacyjnie
18:42:40 <BartlomiejB> salmon_: jak? nic nie piszą o commitowaniu grupowym.
18:42:51 <salmon_> BartlomiejB: commity do repo HSu
18:42:59 <BartlomiejB> ach, w tym sensie. :)
18:43:00 <galuszkak> do 31? 4 PR pfff wygląda super ;). Dla koszulki warto, w końcu to jedna więcej :P
18:43:14 <salmon_> jest chyba limit koszulek
18:43:51 <salmon_> ok, ja tyly. Ktoś chce coś dodać?
18:43:52 <galuszkak> salmon_: nic nie piszą o tym
18:43:56 <galuszkak> mówią, że trzeba tylko czekać
18:44:19 <salmon_> galuszkak: zalezy jak rozumiesz "Limited edition"
18:44:40 <galuszkak> salmon_: że tylko w tym roku i na tym evencie?
18:44:54 <salmon_> galuszkak: to jest jedna z interpretacji, oby prawidlowa
18:45:03 <salmon_> ok, to dalej?
18:45:25 <salmon_> #topic wolne wnioski
18:45:33 <salmon_> AniaK: masz wniosek?
18:45:36 <salmon_> temat
18:45:37 <AniaK> mam
18:45:39 <salmon_> to dajesz
18:45:55 <AniaK> apki.org
18:45:59 <firemark> ?
18:46:04 <AniaK> http://apki.org/
18:46:19 <AniaK> jest pytanie czy chcemy być w stopce jako patronat
18:46:24 <salmon_> oo
18:46:31 <AniaK> i ewentualnie wspomóc tworzenie dalszych kursów
18:46:41 <salmon_> z czym się to wiąże ?
18:47:03 <AniaK> mogę ustalić szczegóły, ale niewykluczone, że z jakimiś pieniędzmi
18:47:08 <AniaK> a na pewno z promocją
18:47:35 <salmon_> ja bym mogl pomoc tylko z kursem pythona, ale widze ze już jest
18:47:43 <AniaK> plus - w przyszłości Barbara, która zawiaduje tym projektem chętnie zaprosi ekipę z HSu na warsztaty dla jej młodzieży licealnej
18:48:08 <AniaK> ok - na razie Basia pytała czy może tam być nasze logo - w tym sensie - czy wspieramy inicjatywę
18:48:10 <bfaliszek> super sprawa
18:48:14 <AniaK> :)
18:48:20 <AniaK> Bardzo się jej u nas podobało
18:48:24 <firemark> ja też będę mógł? :3
18:48:26 <salmon_> jak to jest za free dla innych to myślę, że tak
18:48:28 <galuszkak> salmon_: to może kurs Go?
18:48:35 <salmon_> galuszkak: jak sam przerobie :)
18:48:46 <galuszkak> salmon_: była by motywacja dla mnie też :P
18:48:57 <AniaK> tu się naprawdę możemy wszyscy chętni włączyć, bo to bardzo fajna rzecz i super ludzie
18:49:02 <galuszkak> anyway ja mogę z JavaScriptowym pomóc jeszcze
18:49:06 <AniaK> o super
18:49:09 <AniaK> teraz robią
18:49:16 <AniaK> to napiszę, że jest chęć :)
18:49:40 <salmon_> jakis post na fb mozna wrzucić
18:49:54 <AniaK> chcę podsumować - logo pozwalacie wrzucić, że wspieramy ideę, a o ewentualną dalszą współpracę dopytam
18:50:00 <galuszkak> aaa właśnie, przypomniałeś mi, że mam post tej grupy Erlanga wrzucić bo jest w HSie
18:50:32 <AniaK> o można - to ja dogadam z Basią jak to zakomunikować, dam jej logo i zapytam co dalej
18:51:27 <salmon_> oki
18:51:38 <AniaK> super :)
18:51:52 <salmon_> ktoś jeszcze ma jakies tematy?
18:51:58 <firemark> hmm
18:52:01 <firemark> ja w sumie mam
18:52:07 <salmon_> dajesz
18:52:18 <firemark> chodzi o stronę https://finanse.hs-silesia.pl/
18:52:29 <salmon_> ja zepsulem :(
18:52:36 <salmon_> myslę jak naprawić
18:52:37 <firemark> automatycznie przekierowuje na https i zgłasza w chrome łokropny bład
18:52:44 <galuszkak> na http mi chodzi
18:52:44 <salmon_> tak, nie da się wejść
18:52:51 <firemark> na http tak
18:53:08 <BartlomiejB> firemark: jak Ci się udaje? mnie przekierowuje na https.
18:53:22 <firemark> BartlomiejB: firefox :P na chromium faktycznie się nie da
18:53:33 <salmon_> jak raz wejdziesz na https to już koniec
18:53:39 <salmon_> to się HSTS nazywa...
18:54:03 <BartlomiejB> ale ja nie używam Chromium, tylko (starszej) wersji Firefoksa.
18:54:15 <firemark> to salmon już wyjaśnił
18:54:18 <firemark> salmon_: potrzebujesz pomocy?
18:54:30 <salmon_> przegladarka nie ma znaczenia, jak sie wejdzie na domene HSa przez https to juz zawsze bedzie sie https
18:54:52 <salmon_> *będzie chciał
18:55:22 <salmon_> firemark: chyba nie, ale bede musial certyfikat wygenerować nowy
18:55:24 <firemark> mhm
18:55:31 <firemark> fajnie by było bo to straszy
18:55:37 <galuszkak> salmon_: dziwne, ja wpisałem explicte potem http i chodziło
18:55:47 <galuszkak> (Chrome, żeby coś)
18:55:52 <salmon_> galuszkak: hmm
18:55:56 <salmon_> galuszkak: nie powinno
18:56:24 <galuszkak> może dlatego, że nie dostałem wcześniej 301 (Moved Pernament)
18:56:31 <salmon_> tak czy siak do naprawy, ale w tym tygodniu nei dam rady
18:56:42 <galuszkak> to mi browser nie zacachował tej informacji
18:57:17 <galuszkak> na przyszłość redirecty powinny być, jeśli nie pewne to 302 ;)
18:57:34 <salmon_> #action salmon naprawi SSL https://finanse.hs-silesia.pl/
18:57:49 <salmon_> galuszkak: tam nie ma redirecta
18:57:53 <firemark> liczymy na ciebie :D
18:57:55 <bfaliszek> a co z tym pytaniem czy przyjedziemy do biblioteki w Sosnowcu z drukarką 3D na CodeWeek?
18:58:06 <bfaliszek> pisali do nas maila i na FB
18:58:09 <salmon_> galuszkak: https://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_Strict_Transport_Security
18:58:16 <salmon_> o właśnie
18:58:19 <firemark> no tak, FB to ja nie mam
18:58:22 <salmon_> bfaliszek: możesz wkleić
18:58:26 <salmon_> ?
18:58:39 <galuszkak> AniaK zna podobno tego człowieka ;)
18:58:47 <AniaK> znam
18:58:48 <AniaK> :)
18:59:05 <firemark> ja się zaczynam Anii bać
18:59:06 <bfaliszek> od ubiegłego roku szkolnego nasza biblioteka uczestniczy w projektach związanych z promowaniem umiejętności programowania wśród uczniów szkoły podstawowej. Uczestniczyliśmy w programie „Mistrzowie Kodowania”, organizowaliśmy szkolne wydarzenia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania i Godziny Kodowania.
18:59:06 <bfaliszek> 
18:59:06 <bfaliszek> W tym roku szkolnym kontynuujemy nasze działania na tym polu. Powoli inaugurujemy zajęcia „Mistrzów Kodowania”, planujemy również atrakcje w ramach nadchodzącego Europejskiego Tygodnia Kodowania. W związku z planowanym przez naszą bibliotekę kulminacyjnym wydarzeniem Tygodnia Kodowania, które ma się odbyć 15 października, chcieliśmy zapytać o możliwość
18:59:06 <bfaliszek> współpracy.
18:59:06 <bfaliszek> 
18:59:07 <bfaliszek> Na nasz wyjątkowy dzień planujemy warsztaty dla uczniów klas 1-3 SP oraz gimnazjum, a także nauczycieli. Co najważniejsze, warsztaty te prowadzone będą przez uczniów. Chcemy również zorganizować „stoiska” na których uczniowie mogliby popróbować działania projektów na bazie Arduino (wykonanych przez jednego z uczniów i jednego z nauczycieli) i Makey Makey
18:59:07 <bfaliszek> (prawdopodobnie). Bylibyśmy niesamowicie szczęśliwi, gdyby mogli Państwo dołączyć do naszego minifestiwalu i wystawić jakiś drobiazg spośród sprzętu, którym Państwo dysponujecie (marzymy o drukarce 3D). Idealnie byłoby, gdyby udało nam się zorganizować jakieś spotkanie z uczniami, dotyczące działań HackerSpace Silesia i projektów przez Państwa
18:59:08 <bfaliszek> prowadzonych.
18:59:08 <bfaliszek> 
18:59:09 <bfaliszek> Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że grafik wolontariuszy katowickiego hackerspace'u jest napięty, dlatego, odpowiednio przeszkoleni, chętnie wypożyczymy od Państwa to, co Państwo nam zaoferujecie, zadbamy o bezpieczeństwo i oddamy w stanie nienaruszonym.
18:59:23 <firemark> bfaliszek: karny kutas za wklejanie treści na irc → wklej.org
18:59:23 <AniaK> Szymon fajny jest - jak możecie tam pojechać to bajka, a jak nie to mu odpiszcie chociaż ;)
18:59:56 <salmon_> można mu drukarke pożyczyć jak się utek zgodzi, pytanie czy dziala
19:00:16 <firemark> almost.
19:00:32 <AniaK> no ostatnio coś tam drukowała
19:00:43 <bfaliszek> salmon_ na festiwalu organizacji pozarządowych działała, tylko pytanie kto tam z nią pojedzie i będzie siedział i ją obsługiwał
19:01:20 <salmon_> bfaliszek: w mailu piszą, ze chetnie wypożyczą. Zaklkadam ze sie nauczą używać :)
19:01:21 <galuszkak> w HSie jest przygotowana, tylko jak się by zawiozło ją tam to trzeba jakiś czas na kalibracje poświęcić
19:01:44 <AniaK> Poznałam w weekend dzieciaki z tej szkoły - dadzą radę ;)
19:02:01 <AniaK> a przynajmniej będą mieć zabawę
19:02:15 <salmon_> dokładnie
19:02:40 <AniaK> ja mam z Szymonem kontakt, więc mogę go jeszcze poinstruować
19:02:46 <AniaK> i przekazać wszystko
19:02:52 <AniaK> co trzeba w sensie
19:03:22 <salmon_> ja w przyszlym tyg mogę coś przewieźć
19:03:41 <AniaK> 15 to jest właśnie przyszły czwartek
19:03:46 <galuszkak> właśnie odzywała się do mnie też
19:03:57 <bfaliszek> też nie widzę problemu z pożyczeniem jeśli sobie z nią poradzą.
19:04:02 <AniaK> ja niestety jestem do wtedy właśnie wyautowana
19:04:10 <salmon_> pytanie czy utek pozwala :)
19:04:16 <firemark> 15?
19:04:17 <bfaliszek> dokładnie
19:04:19 <firemark> pycon-pl
19:04:19 <galuszkak> Karolina Olejnik-Pyka
19:04:22 <firemark> nie będzie mnie :P
19:04:47 <galuszkak> jeśli się nie obrazicie a firemark nie da mi nizcego karnego to wkleje tekst rozmowy ;)
19:05:15 <bfaliszek> do mnie też pisała, ale 18 niestety nie mogę :(
19:05:18 <AniaK> galuszkak: no czekaj
19:05:26 <BartlomiejB> ja się nie obrażę. pamiętaj tylko, że logi z tych rozmów są publiczne.
19:05:29 <AniaK> ale co z tym Szymonem? Co mu piszemy?
19:05:50 <salmon_> AniaK: trzeba utka dorwać i sie zapytać go
19:05:52 <galuszkak> AniaK: czekamy an utka
19:05:56 <AniaK> ok
19:05:57 <salmon_> Ja moge do niego napisać teraz
19:05:57 <galuszkak> mam numer telefonu
19:06:07 <galuszkak> salmon_: to może dam ci numer do utka i zadzwonisz ;)
19:06:09 <salmon_> o to, galuszkak dzwoni :P
19:06:22 <galuszkak> aha ok to zrób mi action ;)
19:06:54 <salmon_> #action galuszkak zapyta utka czy mozna pożyczyć drukarke do Oswięcimia
19:07:11 <AniaK> salmon_: do Sosnowca!
19:07:17 <salmon_> ups
19:07:26 <salmon_> #action galuszkak zapyta utka czy mozna pożyczyć drukarke do Sosnowca
19:07:46 <galuszkak> salmon_: Oświęcim napisać z błędem. zrobić ę a zapomnieć ś :P
19:07:56 <salmon_> offtop :P
19:08:01 <firemark> :DDD
19:08:06 <salmon_> ok, co jeszcze? :)
19:08:19 <galuszkak> nastepnie kolejne kroki podejmie Anna
19:08:26 <AniaK> no właśnie pytanie jeszcze
19:08:26 <galuszkak> ok, to ja wrócę do Pani Karoliny
19:08:31 <galuszkak> AniaK: dajesz
19:08:48 <AniaK> to ja mam prowadzić te warsztaty dla dzieci 16?
19:09:25 <galuszkak> AniaK: w piątek o 17 w HSie Scratcha?
19:09:25 <AniaK> w ramach Code Week?
19:09:32 <AniaK> galuszkak: no :D
19:09:34 <AniaK> alebo
19:09:37 <AniaK> *albo
19:09:45 <AniaK> App Inventor dla starszych
19:09:49 <galuszkak> AniaK: no ja myślałem, że to już wszystko zaaranżowane
19:09:54 <AniaK> orany
19:10:26 <AniaK> no jeszcze nie - ale ogarnę - tylko co? Scratch, App Inventor czy Java od zera?
19:10:49 <galuszkak> to wrzucajmy eventy. i róbmy ;) AniaK co ci najbardziej pasuje. Ja przypomnę, że mamy konto na MeetUp.com także
19:11:03 <AniaK> o! ok - to ja to do jutra przemyślę
19:11:12 <galuszkak> więc jak ktoś chce, żeby poza FB, Twitterem i G+ też tam było to niech piszą, do adminów na MeetUp.com żeby tam też do HSa wydarzenie dodali
19:11:29 <AniaK> ok - noted
19:11:44 <galuszkak> Wracając do Pani Karoliny
19:12:11 <galuszkak> mówiłem kiedyś na WiTkach o Open Source z HSa
19:12:20 <galuszkak> Pani mnie zapamiętała ( nie wiem jakim cudem )
19:12:23 <galuszkak> Hej,
19:12:23 <galuszkak> Kiedyś na WiT słuchałam Twojego wystąpienia. Jestem mamą 6-latka, który w tym roku rozpoczął edukacje.
19:12:26 <galuszkak> Chciałabym Cię zaprosić do Tarnowskich Gór, w celu opowiedzenia dzieciom o programowaniu, w ramach organizowanego CodeWeek | 10.18.10 http://codeweek.org.pl/o-projekcie/
19:12:30 <galuszkak> Proszę napisz o swojej dyspozycyjności czasowej. Z góry dziękuje.
19:12:33 <galuszkak> Pozdrawiam,
19:12:36 <galuszkak> Karolina
19:12:48 <galuszkak> Ja wspomniałem właśnie, że w HSie w ramach CodeWeek.eu AniaK będzie robiła warsztaty
19:12:57 <galuszkak> i nawet podsunąłem pomysł przyjazdu do Katowic do HSa
19:13:28 <AniaK> ale słusznie zauważyłeś, że piątek 17 to nie jest dla sześciolatka dobry czas...
19:13:49 <AniaK> ja jestem 10 w Gdańsku i robię javę dla młodzieży
19:13:54 <AniaK> :/
19:14:28 <galuszkak> tylko w piątek o 17 dla 6latka to niezbyt dobry czas... Pytanie czy macie pomysł może by ktoś tam pojechał, bo ja na Scratcha i dzieci nie wiem czy dam radę ogarnąć. Myślę, też jak je zainteresować czymś i w jakich terminach sensowniejszych
19:15:26 <salmon_> jak dla mnie to min 8-9 lat żebym gadał z dzieciakami
19:15:30 <galuszkak> ( bardziej niż Scratcha to boję się dzieci i brak zdolności komunikacyjnych moje ogólne nieogarnięcie i nerdostwo :P )
19:15:50 <firemark> ale że jak, 6 letnie dzieci będą Stracha się uczyć czy javy?
19:15:57 <salmon_> jeżeli chodzi o 6 latków to sporo z nich nie bardzo wie jak  uzywać komputer
19:16:10 <AniaK> myślę w sumie o Scratchu Junior
19:16:14 <AniaK> to jest na tablety
19:16:26 <AniaK> mega proste - pracowałam na tym z czterolatkami
19:17:24 <firemark> no tak, ty umiesz
19:17:28 <salmon_> AniaK: obawiam się, ze w HSie tylko Ty znasz scratcha :/
19:17:28 <firemark> a my się dzieci boimy…
19:17:40 <AniaK> bfaliszek zna :)
19:17:44 <salmon_> firemark: mów za siebie :P
19:17:57 <salmon_> oo, to nie wiedzialem. bfaliszek nie chwialiłeś się
19:18:07 <firemark> bo nie ma czym? :-D
19:18:14 <AniaK> firemark: zamilcz
19:18:22 <bfaliszek> znam trochę
19:18:51 <AniaK> tak sobie myślę, że mogę to pytanie przekierować do trenerów Mistrzów - tylko wtedy wypuszczamy Panią z HSu
19:18:53 <galuszkak> firemark: please. Trochę taktu i szacunku. Please... :)
19:19:02 <bfaliszek> salmon_ ale tu nie ma się czym chwalić. W zasadzie to składanie czegoś z klocków tylko trzeba mieć jakiś pomysł na takie warsztaty.
19:19:06 <firemark> galuszkak: :P przepraszam
19:19:39 <AniaK> albo wiem!
19:19:41 <galuszkak> AniaK: to chyba proste, ważniejszy jest HS, czy idea za HSem ;) chyba idea, ja nie mam nic przeciwko jak to trafi do trenerów Mistrzów
19:19:42 <AniaK> czekajcie
19:20:27 <AniaK> galuszkak: możesz jej takie podesłać: http://codeweek.org.pl/media/chunks/attachment/CodeWeek_scenariusz_Anna_Krawczyk.pdf
19:20:37 <AniaK> to jest dla każdego i bez komputera
19:20:44 <AniaK> i sami sobie to mogą zrobić
19:21:54 <salmon_> oo, fajne
19:22:18 <salmon_> ja to wykorzystam gdzie indziej :P
19:22:24 <galuszkak> AniaK: co trzeba zrobić, by znaleźć się tam na dole w stopce?
19:22:42 <salmon_> galuszkak: offtopowcu
19:22:56 <AniaK> galuszkak: na code week? w tym roku już nic :P
19:23:01 <AniaK> przepraszam ^^
19:23:33 <salmon_> ok, to jakieś akce w tym temacie
19:23:46 <salmon_> galuszkak: wyslesz to do Pani Karoliny ?
19:23:58 <galuszkak> salmon_: podeślę
19:24:17 <AniaK> o i to jeszcze: http://codeweek.org.pl/media/chunks/attachment/CodeWeek_scenariusz_Sylwia_Milczarek.pdf
19:24:31 <AniaK> to jest na ScratchaJr
19:24:47 <firemark> przestałem ogarniać co się dzieje tutaj.
19:25:19 <galuszkak> mam wniosek
19:25:21 <salmon_> #action galuszkak zaproponuje Pani Karolinie tematy od AniaK
19:25:31 <salmon_> dajesz
19:26:13 <galuszkak> Ania coś wspominała o FIO czy ten temat się ruszał?
19:26:36 <AniaK> jeszcze nie
19:26:42 <AniaK> FIO od grudnia się składa
19:26:44 <AniaK> po 15 X
19:26:46 <utek> Przepraszam, ze tak sie wbijam
19:27:01 <utek> ale czy byl juz wniosek o przelozenie spotkan na pozniejsza godzine?
19:27:10 <salmon_> utek: nie
19:27:17 <galuszkak> utek: jak już jesteś
19:27:26 <utek> ok. To jak sie aktualny skonczy to chetnie zabiore glos
19:27:35 <salmon_> galuszkak:
19:28:14 <galuszkak> AniaK: a myśmy mieli coś przygotować wcześniej? w sensie chciałbym ominąć u nas standardową sytuację, że klepiemy ten wniosek dzień przed :D próbując sobie przypomnieć co robimy ;)
19:28:31 <AniaK> galuszkak: nie nie nie - to trzeba zrobić na spokojnie
19:28:45 <AniaK> wnioski się składa od 1 XII do 7 I
19:28:47 <AniaK> jest czas
19:28:50 <galuszkak> AniaK: to może zbierzmy materiały wcześniej te wnioski które już słaliśmy i robiliśmy
19:28:57 <salmon_> ja mam pomysl co do FIO, ale musze go przezucić na papier. Do konca miesiaca dam rade..
19:29:02 <bfaliszek> galuszkak +1
19:29:08 <AniaK> jestem za
19:29:14 <galuszkak> ok to action
19:29:15 <firemark> kytes: :p
19:29:20 <AniaK> i za spotkaniem offline na ten temat
19:29:37 <kytes> firemark, <3
19:29:40 <galuszkak> #action galuszkak pomoże zebrać w jedno miejsce wcześniejsze wnioski i materiały na nowy wniosek FIO
19:29:40 <kytes> firemark, co tam
19:29:48 <galuszkak> ok
19:29:54 <galuszkak> kytes: offtop
19:29:57 <galuszkak> dobra
19:30:01 <galuszkak> utek: Twój głos
19:30:04 <kytes> ups nie ten kanał
19:30:09 <firemark> kytes: lol
19:30:17 <utek> ok.
19:30:37 <utek> Jako że ostatnio były glosy, że 20:30 nie zawsze pasuje
19:30:54 <utek> i że niektorzy ledwo daja radę zdążyć na 21
19:31:20 <utek> to proponuję przedyskutowanie/przegłosowanie przeniesienie spotkan IRCowych na pozniejsza godzine
19:31:45 <bfaliszek> utek późniejszą niż 21?
19:31:53 <firemark> 21 to jest dość późno
19:32:04 <utek> bfaliszek: aktualnie jest 20:30 chyba, ze cos sie zmienilo
19:32:14 <salmon_> teraz 20:30
19:32:17 <galuszkak> mi to nie przeszkadza. Jak wygodniej ludziom. Dostosuje się.
19:32:29 <salmon_> utek: jaką proponujesz?
19:32:30 <BartlomiejB> myślę, że 21. jest jeszcze do przełknięcia.
19:32:50 <utek> salmon_: 21:00 aczkolwiek mi jest obojętne
19:33:04 <salmon_> hmm, to kto chcę 21?
19:33:08 <utek> mogę tam samo nie mieć czasu na 20:30 jak i na 21 (22-24) :)
19:33:11 <salmon_> *chce
19:33:26 <utek> bardziej mi chodziło o inne osoby po rozmowach po spotkaniu zeszlotygodniowym
19:33:29 <salmon_> to dla kogo mamy przenieść?
19:33:55 <utek> Ostatnio bodajze pigletto i BartlomiejB przyszli pozniej i byla rozmowa o godzinach, zaproponowalem im wyslanie maila na liste
19:34:01 <utek> ale widac nie wyslali
19:34:08 <utek> wiec zlozylem wniosek do przedyskutowania
19:34:22 <utek> (I live to serve :)
19:34:44 <salmon_> :)
19:34:46 <salmon_> BartlomiejB: ?
19:34:48 <salmon_> pigletto_: ?
19:34:55 <firemark> moze na liście?
19:35:13 <salmon_> jest wniosek to go możemy omówić
19:35:50 <salmon_> ok...
19:35:53 <BartlomiejB> utek: eee, ale to, że byłem później, nie implikuje automatycznie, że preferuję wcześniejszą godzinę. jak dla mnie 20:30 jest OK.
19:35:56 <bfaliszek> dla mnie obojętne czy 21 czy 20:30.
19:36:20 <salmon_> ok, to jak ktoś chce zmienić godzinę to niech się zgłosi :)
19:36:41 <salmon_> ok, ktoś coś jeszcze?
19:36:46 <utek> BartlomiejB: przepraszam. Pamietam tylko, ze byla o tym rozmowa w zeszlym tygodniu i byles podczas niej obecny
19:37:05 <BartlomiejB> utek: OK, nie ma sprawy.
19:37:19 <galuszkak> Anyway, jeśli przenosić to na 21. Później myślę, niektórzy mogą mieć obiekcje, że za późno. Anyway jak coś 21 mi odpowiada.
19:37:33 <salmon_> jak nie ma wiecej wolnych wnioskow to kolejny temat
19:37:43 <galuszkak> salmon_: stop ;)
19:37:49 <galuszkak> utek: pytanie do Ciebie
19:38:05 <galuszkak> 21:07 < salmon_> #action galuszkak zapyta utka czy mozna pożyczyć drukarke do Sosnowca
19:38:20 <utek> a paszport ma?
19:38:23 <galuszkak> Sosnowiec może nie brzmi zachęcająco ale to w celach edukacyjnych dla dzieci ;)
19:38:57 <galuszkak> AniaK znam tą osobę z biblioteki która prosiła z ich szkoły. To na europejski tydzień kodowania w tamtej szkole
19:39:12 <AniaK> utek: potwierdzam :)
19:39:35 <AniaK> Szymon bardzo się ucieszy
19:39:35 <utek> spoko
19:39:46 <utek> tylko niech ktos bedzie za to odpowiedzialny
19:40:04 <utek> w sensie. niech jedna osoba bedzie odpowiedzialna za drukarke, zeby sie potem w razie czego nei rozmylo
19:40:10 <utek> poza tym nie mam objekcji
19:40:27 <galuszkak> utek: w sensie od nas z HSu? czy od nich z szkoły?
19:40:28 <utek> obiekcji
19:40:34 <utek> galuszkak: jakkolwiek.
19:40:54 <galuszkak> utek: ok
19:40:57 <AniaK> to Szymon weźmie odpowiedzialność na pewno
19:41:08 <galuszkak> ok
19:41:12 <galuszkak> salmon_: next topic ;)
19:41:25 <salmon_> #topic Akcje z poprzednich spotkań
19:41:32 <salmon_> czas poczyścić
19:41:36 <galuszkak> a właśnie utek Ty chyba mówiłeś jeszcze o kluczach, żeby spis zrobić kto ma
19:41:43 <galuszkak> a ok dobra ;)
19:41:50 <utek> galuszkak: nie. Pytalem tylko czy ktos to ogrania.
19:42:03 <salmon_> (fk_lx, torrocus_, salmon_, galuszkak, bfaliszek) zamknie dyskusje o CoC kiedy uzna, że wszystkie stanowiska zostały wyjaśnione. Po zamknięciu będzie głosowanie członków nad CoC. (galuszkak, 20:32:54)
19:42:03 <salmon_> zarzad ustali terminy glosowania nad CoC
19:42:28 <salmon_> jezeli chodzi o te dwa tematy to nie ma sie co oszukiwać, zarząd nad tym nie pracuje
19:42:43 <BartlomiejB> :(
19:42:45 <bfaliszek> jak dla mnie to temat umarł już z pół roku temu
19:42:50 <salmon_> proponuje to usunąć z listy. Główna zainteresowana osoba porzuciła temat
19:42:55 <firemark> nie wyrzucajcie!
19:43:04 <firemark> to tylko wyzwoli demona
19:43:08 <BartlomiejB> lub też "temat" "porzucił" ją.
19:43:09 <firemark> i hyper-dramy
19:43:09 <galuszkak> salmon_: https://wiki.hs-silesia.pl/wiki/ProjektCoC -> to było to.
19:43:49 <salmon_> galuszkak: tak i dyskusja umarla. Były propozycje zmian, do ktorych nikt sie nie odniósł.
19:43:52 <utek> nie wyrzucac dyskusji. Niech zostanie jako historia. Zamknac temat
19:44:12 <salmon_> ja chce to tylko z akcji usunać tutaj: https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
19:44:43 <BartlomiejB> gdybym był złośliwy, to bym napisał, że wymanewrowaliście głównego orędownika CoC z Zarządu. ale nie jestem, więc nie napiszę. bo ja, to wiecie, piękno i dobro. :)
19:44:43 <salmon_> firemark jest przeciw, ktoś jeszcze?
19:45:01 <firemark> salmon_: nie jestem - to był joke :P
19:45:03 <utek> BartlomiejB: nie trzeba byc w zarzadzie zeby oredowac CoC
19:45:03 <salmon_> BartlomiejB: nie trzeba być w zarządzie żeby dokonczyć temat
19:45:05 <firemark> jestem za :-)
19:45:19 <salmon_> ok, to czy ktoś jest przeciw?
19:45:23 <firemark> BartlomiejB: i tak napisałeś, ty śmieszku :D
19:45:32 <AniaK> ten CoC ładny
19:45:40 <AniaK> ale to ja tak tylko na marginesie
19:45:47 <AniaK> bo i tak nie znam tematu :)
19:45:50 <utek> jestem za. Jako ze brak CoC jakos na razie nie wplynal bardzo negatywnie na dzialanie HS
19:46:14 <utek> byly incydenty, ale zostaly zamkniete bez CoC'a badz tez same umarly
19:46:45 <galuszkak> ja jestem zdania, że jeżeli to nie problem to dla bezpieczeństwa lepiej przegłosować i przyjąć lub odrzucić bez względu na dyskusję. Tak by temat nie wracał.
19:46:48 <salmon_> AniaK: tutaj jest ostatni temat https://lists.hs-silesia.pl/private/members/2015-April/000024.html
19:47:12 <salmon_> galuszkak: chcesz przygotować glosowanie?
19:47:14 <utek> galuszkak: ale w obecnej postacji?
19:47:20 <AniaK> salmon_: dziękuję - choć nie wiem czy muszę to czytać
19:47:34 <utek> galuszkak: w obecnej postacji to jest bardzo kiepski coc
19:47:56 <galuszkak> utek: to go w głosowaniu najwyżej odrzucimy i będziemy bez coc ;)
19:48:02 <salmon_> mamy 3 opcje:
19:48:02 <salmon_> 1. skasowac temat
19:48:02 <salmon_> 2. przeglosować to co jest
19:48:02 <salmon_> 3. Wznowić dyskusje
19:48:13 <firemark> 1.
19:48:15 <galuszkak> 3 odpada. Był na to czas. opcja 1 lub 2
19:48:35 <salmon_> możemy zrobić 2
19:48:40 <utek> 1. jak znów potrzeba nastanie to się temat wzbudzi
19:48:54 <salmon_> reszta?
19:49:01 <bfaliszek> ja jestem za 2. Głosujemy nad https://wiki.hs-silesia.pl/wiki/ProjektCoC i zamykamy temat. Wynik głosowania będzie wiążący.
19:49:01 <firemark> Znaczy tak szczerze i tak wszyscy wiemy że temat był z powodu jednej osoby która nalegała, reszta nie widziała problemu
19:49:17 <salmon_> firemark: nieważne w tym momencie
19:49:33 <salmon_> ja i bfaliszek za 2, firemark za 1
19:49:42 <salmon_> kto jeszcze chce sie wypowiedziec?
19:49:42 <utek> ja za 1
19:49:52 <galuszkak> ja za 2.
19:49:54 <salmon_> BartlomiejB AniaK
19:49:55 <BartlomiejB> w obecnej sytuacji chyba nie ma sensu tego ciągnąć; może za jakiś czas opadną nieco emocje i będzie można wrócić do tematu.
19:50:01 <AniaK> mnie się ten CoC podoba, choć wierzę, że ludzie nie potrzebują tego, żeby być miłymi :)
19:50:03 <BartlomiejB> czyli 1
19:50:18 <AniaK> mogę się wstrzymać?
19:50:27 <salmon_> AniaK: nie, bo jest 3 - 3 :)
19:50:33 <utek> salmon_: moze.
19:50:37 <salmon_> :P
19:50:40 <AniaK> szlag :D
19:50:40 <utek> salmon_: jako ze zarzad nalega na 2
19:50:51 <AniaK> no to 2
19:50:52 <firemark> AniaK: wybierz 1 albo przestaniemy się przyjaźnić
19:50:53 <firemark> FUCK
19:50:57 <firemark> STRACIŁEM PRZYJACIELA
19:51:05 <galuszkak> firemark: offtop
19:51:07 <salmon_> ok, to zrobimy glosowanie
19:51:09 <firemark> galuszkak: :P
19:51:28 <salmon_> ktoś chce sie podjąc przygotowania?
19:51:33 <AniaK> firemark: przepraaaaaaszam :( (offtop przepraszam ;))
19:51:34 <utek> nie.
19:51:41 <utek> salmon_: ja nie. :)
19:52:02 <BartlomiejB> AniaK: tak, ja też byłbym za tym CoC-em, ale jest tam zdanie "skontaktuj się z dowolnym członkiem Zarządu Hackerspace Silesia". jeśli Zarząd nie będzie chciał (a pewnie nie chce), to nici z tego. :(
19:52:36 <AniaK> hmmm
19:52:43 <utek> przy czym mam pytanie co do CoC. To jest CoC hsu? Czy CoC kanalu ircowego? bo: "Jeśli zignorujesz powyższe zalecenia, to zostaniesz wstępnie ostrzeżony lub moderowany"
19:52:59 <salmon_> HSu
19:53:02 <utek> A może chodzi o liste dyskusyjna?
19:53:02 <AniaK> ja to mogę wziąć na warsztat
19:53:09 <AniaK> po 15 X :)
19:53:13 <utek> salmon_: co to znaczy wymoderowany z HSu?
19:53:22 <BartlomiejB> utek: ponoć kanał jest już poza "oficjalnymi" kanałami komunikacji - link do niego zniknął ze strony.
19:53:30 <salmon_> utek: ?
19:53:35 <utek> salmon_: jaką przyjmujemy definicję "nękania" i "trolowania" ?
19:53:51 <utek> salmon_: cytat z tego CoC: "Jeśli zignorujesz powyższe zalecenia, to zostaniesz wstępnie ostrzeżony lub moderowany."
19:53:52 <BartlomiejB> zdroworozsądkową.
19:53:56 <BartlomiejB> ;)
19:54:02 <salmon_> utek: głosujemy nad taką formą jaka jest, z wszelkimi konsekwncjami i niejasnosciami
19:54:05 <utek> BartlomiejB: kazdy ma inny zdrowy rozsadek.
19:54:13 <utek> salmon_: w porzadku. Tylko pytam.
19:54:28 <salmon_> ok, to ja wysle maila dzisiaj/jutro i dam tydzien na glosowanie. Ok?
19:54:30 <BartlomiejB> utek: chcesz definiować dokładnie wszystko? wtedy CoC miałby objętość 200 stron.
19:54:40 <utek> i zauwazam, ze ten CoC jest o kant dupy rozbić.
19:54:46 <utek> BartlomiejB: ale na tym to polega
19:54:58 <salmon_> #action salmon_ przygotuje glosowanie w sprawie propozycji CoC https://wiki.hs-silesia.pl/wiki/ProjektCoC
19:55:11 <salmon_> ok, cos jeszcze w sprawie CoCa?
19:55:19 <utek> BartlomiejB: jezeli definiujesz zasady to musisz je zdefiniować dobrze. Bez większych możliwości "interpretacji"
19:55:43 <salmon_> moge dalej?
19:56:06 <utek> ja skończyłem.
19:56:14 <salmon_> ok
19:56:21 <salmon_> akcja dominikTabisz wyśle propozycje plakatu na listę
19:56:29 <salmon_> jak dla mnie umarło
19:56:41 <firemark> umarło na tyle ze AniaK zrobiła wszystko
19:56:42 <salmon_> mogę skasować?
19:56:49 <bfaliszek> kasuj
19:56:55 <galuszkak> mamy ulotki
19:56:57 <salmon_> AniaK nasza bohaterka :)
19:57:00 <galuszkak> są w HSie ;)
19:57:05 <AniaK> kasuj - jak będzie trzeba coś zrobić to nie ma problemu :D
19:57:08 <AniaK> no chociaż tu!
19:57:11 <AniaK> :D
19:57:16 <salmon_> akcja salmon ustali na liscie termin spotkania offline
19:57:20 <firemark> co byśmy bez Anii zrobili
19:57:21 <salmon_> nie ustalilem..
19:57:28 <salmon_> ale ustale :)
19:57:36 <salmon_> nie kasujmy!
19:57:51 <salmon_> akcja "Deadline na wystawienie warsztatów na CodeWeek do końca tygodnia"
19:58:00 <salmon_> tu nie ma właściciela
19:58:03 <AniaK> No i właśnie :D
19:58:19 <salmon_> co z tym?
19:58:19 <AniaK> To ja wtedy podałam, że robię te 16
19:58:25 <salmon_> ah
19:58:29 <AniaK> i czekałam na inne propozycje ;)
19:58:40 <salmon_> czyli kasować?
19:59:06 <AniaK> no chyba kasuj - chyba oprócz mnie nikt nic nie robi w HSie na CodeWeek
19:59:12 <salmon_> na to wyglada
19:59:24 <AniaK> no jakoś przeżyję ;)
19:59:36 <salmon_> są jeszcze 2 akcje od Karola:
19:59:36 <salmon_> "Karol napisze na liste o warsztatach z stm32
19:59:36 <salmon_> Karol ustali termin imprezy HSowej"
19:59:47 <salmon_> te są jeszcze młode (2tyg)
20:00:05 <AniaK> właśnie!
20:00:26 <bfaliszek> był temat imprezy i to chyba 2 czy 3 razy na liście, ale zawsze bez daty i nic z tego nie wychodziło
20:00:31 <salmon_> chyba trzeba dodać tam daty też
20:00:34 <AniaK> to ja od razu powiem, że ja spędziłam w HSie 2 dni całe i już tam widzę tę imprezę <3
20:00:43 <salmon_> :D
20:00:49 <salmon_> ale ok, bez offtopow :P
20:00:54 <salmon_> czyli koniec?
20:01:04 <salmon_> ktoś chce coś napisać na koniec?
20:01:15 <BartlomiejB> tak, dzięki za spotkanie. :)
20:01:22 <salmon_> :)
20:01:25 <salmon_> #endmeeting