18:30:55 <salmon_> #startmeeting 22.09.15
18:30:55 <meetings-bot> Meeting started Tue Sep 22 18:30:55 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:30:55 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:30:55 <meetings-bot> The meeting name has been set to '22_09_15'
18:30:58 <salmon_> hello
18:31:04 <cruz_91> cześć
18:31:05 <firemark> już jestem, możemy zaczynać
18:31:12 <salmon_> :)
18:31:18 <salmon_> czy jest na salo Karol?
18:31:22 <cruz_91> no jestem
18:31:29 <cruz_91> widzę że muszę doprecyzować nikcki
18:31:39 <cruz_91> bo doszło do pewnej nieścisłości
18:31:44 <firemark> dobrze ze nie masz cruz_99 :p
18:32:08 <salmon_> :)
18:32:16 <salmon_> #topic Warsztaty z programowania Embedded
18:32:28 <salmon_> cruz_91: sluchamy/czytamy
18:32:39 <cruz_91> Ok bo pierwszy raz jestem więc pytajcie w razie czegoś, komentujcie
18:32:59 <salmon_> najpierw opisz sytuacje
18:33:00 <cruz_91> Od jakiegoś czasu planuję warsztaty z programowania embedded
18:33:13 <cruz_91> zebrać chętnych
18:33:25 <cruz_91> osoby chcące poznać jak podejść do tematu
18:33:43 <firemark> a masz plan co byś chciał tam umieścić? arduino? rapsberry?
18:33:56 <cruz_91> ARM'y z serii cortex
18:34:00 <cruz_91> z tego czuje się dobrze
18:34:05 <cruz_91> dokładnie cortex-m3
18:34:09 <firemark> stm32?
18:34:18 <cruz_91> składam proste SDK do tego
18:34:21 <cruz_91> zgadza się
18:34:41 <cruz_91> chciałbym pokazać, że nawet programista wysokopoziomowy może pobawić się stm32
18:34:57 <cruz_91> praktyczne warsztaty
18:34:59 <firemark> myślę, że bardziej zainteresowało ludzi arduino
18:35:05 <cruz_91> potem wchodzenie głębiej
18:35:09 <firemark> później moglibyśmy stm32 wprowdzic
18:35:09 <cruz_91> gdyby ktoś chciał ofc
18:35:22 <cruz_91> no i tutaj mam drugi plan
18:35:27 <salmon_> ja bym chetnie wzial udzial
18:35:33 <cruz_91> po kolei
18:35:54 <cruz_91> rozmawiałem z BTC korporacja i są w stanie za darmo użyczyć nam zestawów z STM32
18:36:05 <cruz_91> chcą tylko zdjęcia z warsztatu
18:36:09 <cruz_91> żeby pochwalić się na stronie
18:36:11 <bfaliszek> może napisz na liście info o tym i zapytaj ile osób byłoby zainteresowanych
18:36:21 <cruz_91> bardzo w porządku podchodzą do sprawy
18:36:22 <salmon_> jednorazowo czy na stale moga uzyczyc?
18:36:24 <cruz_91> napiszę :)
18:36:36 <cruz_91> zależy ile warsztatów będziemy prowadzić
18:36:41 <cruz_91> ale za każdym razem za free
18:36:48 <salmon_> czyli tylko na warsztaty?
18:36:48 <cruz_91> wspierają takie inicjatywy
18:36:51 <cruz_91> yap
18:37:04 <firemark> not bad :-)
18:37:10 <salmon_> a, czyli na kolejne tez, to ok
18:37:15 <cruz_91> mogę porozmawiać potem czy nie dałoby radę załatwić parę sztuk dla hs'a za mniejsze pieniądze czy coś
18:37:19 <cruz_91> i teraz plan
18:37:25 <cruz_91> mamy w październiku codeweek
18:37:38 <cruz_91> może zrobić wtedy warszrtaty z arduino i stm32?
18:38:06 <salmon_> chcesz oba zrobić?
18:38:08 <firemark> tylko nie mamy arduino
18:38:11 <cruz_91> ja bym się pisał tylko na stm32
18:38:26 <firemark> jezeli zrobisz dobry samouczuek i duzo stm32 bedzie
18:38:31 <firemark> to lepiej same stm32
18:38:31 <cruz_91> mogę poszukać czy ktoś nie użycza arduino
18:38:50 <cruz_91> w tym momencie mam już fajne sdk dla stm32 na linuxa
18:39:01 <cruz_91> make configure pobiera wszystko
18:39:15 <cruz_91> od RTOSa, przez sprzętowy debug serwer
18:39:24 <cruz_91> i cały toolchain
18:39:31 <cruz_91> nam pozostaje tylko podłączyć płytkę
18:39:42 <salmon_> sdk to jedno, co z elektroniką? Płytka to nie wszystko. Co z reszta?
18:39:42 <cruz_91> i wpisać potem make target=... install
18:39:47 <cruz_91> i leci samo
18:40:02 <cruz_91> na płytkach nucleo, które byśmy dostali jest debuger, programator i uart
18:40:11 <cruz_91> podłącza się tylko jedno usb
18:40:21 <cruz_91> do b�lu proste :D
18:40:43 <salmon_> tylko pamietaj ze code week jest dla zupelnie poczatkujacych
18:40:54 <salmon_> moge nie miec linuksa
18:41:04 <cruz_91> no wiem właśnie
18:41:12 <salmon_> wiec pytanie czy chcesz z nimi ryzykowac
18:41:37 <cruz_91> zastanawiałem się ew nad przykryciem wszystkiego makrami, wtedy programowanie możnaby sprowadzić do absolutnego pisania makrami, połapie się każdy
18:41:40 <cruz_91> a inne platformy...
18:41:51 <cruz_91> za niedługo będę walczył z windowsem
18:41:57 <cruz_91> ale to może być trudniejsze
18:42:01 <firemark> maki też muszą
18:42:09 <firemark> juz coraz wiecej maków niż linuksów widzę :(
18:42:20 <cruz_91> makówce bliżej do linuxa niż windowsowi
18:42:32 <cruz_91> więc powinienem ogarnąć
18:42:56 <salmon_> inna sprawa ze mogą w ogóle nic nie mieć. Trzeba by zaznaczyć, ze maja przynieść swoje lapki
18:43:04 <cruz_91> salmon codeweek jest dla zupełnie początkujących?
18:43:11 <cruz_91> no to inna sprawa, swój sprzęt..
18:43:21 <bfaliszek> wracając do Arduino to z Copi mieliśmy robić warsztaty, ale sprawa rozbija się o brak sprzętu.
18:43:26 <firemark> chyba ze zrobimy to z american corner :-)
18:43:40 <cruz_91> codeweek wpadł mi dzisiaj do głowy, nie zagłębiałem się w stronę jeszcze
18:43:59 <bfaliszek> cruz_91 nie tylko dla początkujących
18:44:00 <cruz_91> poszukam czy ktoś nie byłby w stanie użyczyć paru arduino
18:44:37 <cruz_91> podsumowując, bo strasznie się rozdrabniamy już
18:44:58 <AniaK> CodeWeek nie musi być dla całkiem początkujących :)
18:45:01 <salmon_> ta, skupmy sie na stm
18:45:21 <cruz_91> Chciałbym poprowadzić warsztaty wprowadzające początkujących programistów oraz hobbystów bawiących się arduino w świat armów
18:45:32 <cruz_91> termin - październik
18:46:06 <cruz_91> jeśli się spodoba zorganizowałbym warsztaty zaawansowane
18:46:14 <salmon_> hmm, to arduino czy stm?
18:46:27 <cruz_91> gdzie mógłbym poruszyć tematykę architektury nawet
18:46:28 <cruz_91> stm32
18:46:46 <cruz_91> z arduino nie mam doświadczenia, za mało mocy dla mnie :D
18:46:54 <salmon_> ok
18:47:09 <cruz_91> to puszczę dzisiaj hasło na listę
18:47:11 <salmon_> #info Karol, chce w październiku poprowadzić warsztaty z stm32
18:47:39 <salmon_> #action Karol napisze na liste o warsztatach z stm32
18:47:50 <salmon_> cruz_91: coś jeszcze w temacie?
18:47:58 <cruz_91> w tym temacie chyba wszystko
18:48:04 <salmon_> #topic Warsztaty z kryptografii symetrycznej i asymetrycznej
18:48:09 <salmon_> to następny
18:48:23 <salmon_> tutaj galuszkak pewnie będzie chciał pomóc
18:48:30 <cruz_91> tak samo jak poprzednio, mogę się podzielić wiedzą na temat kryptografii asymetrycznej
18:48:52 <cruz_91> można przeprowadzić także warsztaty z krypto symetrycznego
18:50:05 <cruz_91> czyli wprowadzenie do krypto, proste szyfry typu Vigener, potem można pokazać jak AES szyfruje obrazki (trochę zapożyczyłem zadanie z uczelni:p) i zaprezentować dziedzinę krypto asymetrycznej
18:50:11 <cruz_91> ale to by chyba musiał być cykl
18:50:17 <cruz_91> bo jest dużo informacji
18:50:23 <galuszkak> yo
18:50:25 <cruz_91> i trzebaby też określić poziom
18:50:56 <galuszkak> ja w planach mam tylko kryptoparty, dla laikow jak uzywac GPG/OTRa itd
18:51:21 <cruz_91> no to możemy coś połączyć
18:51:36 <cruz_91> GPG z tego co kojarzę bazuje na krypto asymetrycznej
18:51:39 <cruz_91> cyfrowy podpis
18:51:39 <salmon_> jak najbardziej wygląda na cykl
18:51:47 <galuszkak> https://www.cryptoparty.in/documentation/handbook
18:52:12 <galuszkak> generalnie ja chce je robić regularnie co 2-3 miesiace, ale zawsze to samo od zera dla laikow, zeby ktos nie techniczny/ nie informatyczny mogl sie tego nauczyc
18:52:34 <galuszkak> ale nie mialem czasu jeszcze ogarnac tematu, na razie testowalem prezentacje na Festiwalu Organizacji Pozarzadowych na ile ludzie z ulicy lapia temat
18:53:00 <bfaliszek> galuszkak a może też dodać to do CodeWeek? Jako warsztaty dla laików
18:53:02 <galuszkak> więc ja zawsze będę je robił na podstawie handbooka
18:53:19 <galuszkak> bfaliszek: CodeWeek jest o kodowaniu, teraz nie zdaze zrobic tego i tego
18:53:24 <galuszkak> nie mam czasu z gumy ;)
18:53:29 <bfaliszek> oki
18:53:30 <galuszkak> jak ktoś zrobi to super
18:53:41 <cruz_91> mam parę źródeł związanych z krypto, można coś złożyć
18:53:49 <galuszkak> generalnie cel jest taki, żeby ludzie mieli klucze i uczyli się ich używać :P
18:53:56 <cruz_91> ale październik chciałbym poświęcić na stm32 :p
18:54:10 <galuszkak> bfaliszek: ja dalej nie wiem który jest Twój klucz i Łukasza bo macie 2 różne na keybase a różny na serwerach kluczy GPG :P
18:54:18 <salmon_> galuszkak: offtop
18:54:26 <cruz_91> świadomość kryptografii wśród ludzi zaczyna się i kończy na kłódce w firefoxie:p
18:54:46 <salmon_> cruz_91: ok, to jakiś termin czy tylko badasz zainteresowanie teraz?
18:54:57 <cruz_91> badam zainteresowanie i szukam osoby do współpracy
18:55:09 <cruz_91> widzę że z galuszkak moglibyśmy połączyć siły
18:55:13 <cruz_91> więc fajnie
18:55:38 <galuszkak> to może cruz_91 najpierw zróbmy serię kryptoparty od takiej strony bardziej praktycznej, bo temat jest nawet dla ludzi bardzo technicznych często nie znany a potem próbować ostrzejsze tematy? ;)
18:55:46 <salmon_> ok, to jakaś akacja albo info z tego tematu dla reszty?
18:56:04 <galuszkak> jestem na tak ;)
18:56:11 <galuszkak> ale info bardziej.
18:56:26 <cruz_91> możesz rzucić że planują się warsztaty krypto, ale w przyszłości
18:56:35 <cruz_91> czy coś w ten deseń ;)
18:57:00 <cruz_91> może ktoś będzie potrzebował pomocy w takich tematach to też mogę doradzić
18:57:11 <salmon_> #info Karol planuje przygotować warsztaty o kryptografio, szuka ludzi do współpracy
18:57:29 <salmon_> ok coś jeszcze tutaj?
18:57:37 <cruz_91> ode mnie wszystko
18:57:40 <salmon_> #topic Integracja z karaoke
18:57:44 <salmon_> to następny
18:57:53 <firemark> wtf?
18:58:12 <cruz_91> Mało ludzi bywa w hsie, może zorganizowalibyśmy jakąś integrację np. z karaoke?
18:58:13 <cruz_91> :D
18:58:24 <firemark> ty chcesz bym umarł
18:58:37 <AniaK> ja chcę!
18:58:41 <firemark> NIE
18:58:43 <cruz_91> rzucam po prostu propozycję i tyle :D
18:58:46 <AniaK> <3
18:59:00 <AniaK> widzę w tym jakąś wartość
18:59:15 <salmon_> #info Karol proponuje zorganizować spotkanie z karaoke w HSie
18:59:21 <bfaliszek> myślę, że śpiewający firemark zachęci każdego z członków HS'u do przyjścia :)
18:59:25 <salmon_> jak są chetni to czemu nie
18:59:45 <cruz_91> nawet jest soft opensource do tego
18:59:50 <cruz_91> ultrastar jak dobrze pamiętam
18:59:50 <cruz_91> :)
19:00:05 <cruz_91> yap, http://sourceforge.net/projects/ultrastardx/
19:00:08 <bfaliszek> a tak poważnie to co z parapetówą, bo też miała być?
19:00:26 <cruz_91> ooo, wychodzą tematy :D
19:00:31 <salmon_> można połączyć :)
19:00:45 <cruz_91> jestem na tak
19:00:56 <AniaK> ja zgłaszam reklamację, bo po hacktimie miało być afterparty i nie było :P
19:01:09 <salmon_> też można dorzucić ;)
19:01:11 <cruz_91> nawet można zrobić z tego większy dzień otwarty HS'a
19:01:25 <salmon_> "Przyszłe i zaległe imprezy HSu"
19:01:35 <cruz_91> tylko to trzeba już dobrze zorganizować
19:01:43 <AniaK> będziemy mieć nadrobione
19:01:48 <AniaK> :)
19:01:53 <salmon_> to już wiekszy temat sie robi jak otwarte spotkanie
19:01:58 <galuszkak> ja się na karaoke nie znam. Można tak: https://www.youtube.com/watch?v=mi27KLe6Jqg ?
19:02:31 <salmon_> ...
19:02:31 <AniaK> może Ula z WiT by nam pomogła - ona robiła takie imprezy - można by to jakoś może połączyć? ale jak uważacie - luźna myśl
19:02:56 <cruz_91> *offtop, galuszkak nawet można pizzę zamówić: https://www.youtube.com/watch?v=m8gtdC6-Z14
19:03:17 <galuszkak> Ula teraz wiem, że przygotowywuje Santa IT Cloud czy coś takiego ;) powiedziałem, że jako HS chętnie wspomożemy ;) będą zbierać na jakieś cele charytatywne ale to grudzień
19:03:47 <salmon_> dobra dobra, odpływacie
19:03:56 <salmon_> konkrety poproszę
19:04:19 <cruz_91> ogólnie fajnie by było zorganizować czy to parapetówę czy inne party, by zgromadzić więcej ludzi
19:04:32 <cruz_91> w luźnym celu
19:04:38 <galuszkak> Michał Pipa też coś mówił o tym na liście
19:04:44 <galuszkak> powiedziałem tam, żeby rzucić datą
19:04:47 <galuszkak> bo tak to nigdy
19:04:55 <BartlomiejB> cześć.
19:05:00 <galuszkak> więc rzucajcie datą, advertise i jest
19:05:09 <salmon_> hej BartlomiejB
19:05:37 <cruz_91> sądzę, że datę możemy wyłonić np. ankietą
19:06:13 <AniaK> doodle.com
19:06:21 <AniaK> fajne do ustalania dat i godzin :)
19:06:27 <salmon_> #action Karol ustali termin imprezy HSowej
19:06:28 <bfaliszek> to byłaby impreza tylko dal członków HS'u czy otwarta?
19:06:30 <salmon_> moze byc? :P
19:06:51 <cruz_91> wolałbym, żeby ktoś inny się tym zajął :D
19:06:59 <cruz_91> ja rzuciłem pomysłem
19:07:30 <AniaK> ja mogę wspomóc promocyjnie :)
19:07:32 <salmon_> nie ma rzucania pomyslami :P
19:07:38 <AniaK> ale w listopadzie :)
19:07:50 <salmon_> mozemy zaglosowac nad miesiacem najpierw
19:08:34 <cruz_91> to powiem tak, mogę zaopiekować się pomysłem zorganizowania imprezy
19:08:42 <cruz_91> ale nie mam doświadczenia w tym
19:09:25 <salmon_> jeszcze pytanie od bfaliszek, otwarte czy zamkniete
19:09:54 <firemark> cruz_91: to proste - zapraszasz fajnych ludzi, ogarniasz pizze piwo wódkę. Reszta sama przyjdzie :P
19:10:26 <cruz_91> Byłbym za zamkniętą parapetówą:d
19:10:48 <firemark> dla członków tylko
19:10:49 <salmon_> ja tez, jak sie uda to mozna otwartą zrobić nastepnym razem
19:11:15 <cruz_91> yap
19:11:24 <AniaK> to łatwiejsze w organizacji na pewno :)
19:12:01 <bfaliszek> myślę, że fajnie by było kiedyś zrobić coś takiego, żeby okoliczni mieszkańcy mogli nas odwiedzić(tak wiem, że to Załęże), tylko to raczej jak będzie ładna pogoda, więc może któraś edycja ;)
19:12:26 <galuszkak> bfaliszek: po remoncie mielismy zrobic oficjalne otwarcie i zaprosic wladze miasta
19:12:29 <firemark> po co. Jak będą chcieli przyjsc to mogą przyjść w czwartek
19:12:33 <galuszkak> mysle ze wtedy powinnismy to zrobic ;)
19:12:39 <salmon_> ok, offtop
19:12:39 <cruz_91> kiedyś można się zastanowić nad większymi dniami otwartymi
19:12:45 <cruz_91> póki co jest czwartek dla chętnych
19:12:52 <salmon_> cruz_91: coś jeszcze w temacie?
19:12:56 <cruz_91> wszystko
19:12:58 <salmon_> ok
19:13:09 <salmon_> #topic Opieka nad stroną
19:13:11 <salmon_> to moje
19:13:54 <salmon_> ostatnio wszedłem do panelu wp i sie okazalo, ze strona jest wlasciwie porzucona. Czeka tam min update wp
19:14:26 <salmon_> myślałem, że firemark zajmue się stroną, ale on stwierdził, że tylko postawił i zapomniał ;)
19:14:38 <bfaliszek> kiedyś napisałem nawet kilka propozycji zmian na stronie https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/ZmianyNaStronachHSu ale powiedziano mi, że Copi robi nową
19:14:42 <salmon_> więc chyba musimy wyłonić oficjalnego opiekuna
19:15:02 <bfaliszek> chyba wypadałoby w końcu ustalić na jakim to jest etapie i kto zajmuje się stroną
19:15:14 <firemark> ja z chęcią mogę oddać sprawowanie
19:15:21 <firemark> szczególnie że mój czas się wyczerpał
19:15:23 <salmon_> bfaliszek: rozwój strony to jeszcze większy temat, mi chodzi tylko o to, żeby ktoś pilnował że działa
19:15:24 <bfaliszek> czy jest robione coś od nowa czy po prostu aktualizujemy to co jest
19:15:43 <firemark> ja jestem ogólnie za zaaktulizacji security only
19:15:50 <galuszkak> salmon_: to nie tylko kwestia strony, Hakes miał się chyba LDAPem zająć ;)
19:15:53 <firemark> jak chcemy, mozna postawic wszystko od nowa
19:16:17 <salmon_> galuszkak: nie, nie chodzi mi o rozwój
19:16:51 <bfaliszek> jeśli chodzi o aktualizację wp i wtyczek to mogę się tym zająć
19:17:22 <salmon_> bfaliszek: ale ciągle czy jednorazowo?
19:17:41 <bfaliszek> jeśli chodzi o wp i wtyczki, to mogę ciągle
19:17:49 <salmon_> ok, cool
19:18:12 <salmon_> #info bfaliszek zajmie się bieżącą opieką strony
19:18:38 <AniaK> ja mogę się zadeklarować, że będę robić korektę tekstów - jeśli będzie taka potrzeba
19:18:50 <salmon_> #info AniaK zajmie się korektą tekstów
19:19:02 <salmon_> ok, to tyle chciałem w tym temacie
19:19:14 <salmon_> #topic Czy potrzebujemy certyfikat dla *.hs-silesia.pl
19:19:27 <salmon_> ok, to jest  trochę powiązane
19:19:35 <salmon_> kwestia bezpieczeństwa
19:19:53 <salmon_> poki co dostep do strony jest po http
19:19:59 <BartlomiejB> no, ja jestem za. bez https to naprawdę kicha.
19:20:24 <salmon_> mozemy dostać za free jakis prosty certyfikat dla strony i dla list mailingowych
19:20:28 <BartlomiejB> a nie wiem, czy Firemark wspomniał, ale ktoś się nam dobrał chyba do routera w lokalu, bo komputery ostatnio pierdziały. :)
19:20:44 <salmon_> albo kupić dla celej domey *.hs-silesia.pl ale to z $50 rocznie minimum
19:20:57 <salmon_> BartlomiejB: offtop
19:21:12 <firemark> BartlomiejB: zgłaszane, andrzej naprawi w czwartek
19:21:22 <salmon_> jak nikt nie ma opinii to po prostu zalatwie dwa certfikaty
19:21:47 <salmon_> ok, BartlomiejB jest za, ja też
19:21:56 <salmon_> to wolne wnioski teraz
19:22:01 <salmon_> #Wolne wnioski
19:22:08 <salmon_> teraz mozesz ze swoimi offtopami ;)
19:22:13 <salmon_> ktoś ma wniosek?
19:22:15 <cruz_91> to ja jeszcze wrócę do certyfikatu
19:22:19 <bfaliszek> ja mam
19:22:26 <salmon_> ok, cruz_91
19:22:32 <cruz_91> może można popisać czy nie dałoby radę taniej dorwać certyfikatu?
19:22:44 <cruz_91> wygooglowałem że FWiOO z Unizeto coś działąli
19:22:48 <cruz_91> https://fwioo.pl/article/355/unizeto-przekazalo-certyfikaty-ssl-fundacji-wolnego-i-otwartego-oprogramowania/
19:23:09 <salmon_> cruz_91: pytalem znajomego z innego stowarzyszenie i mowil, że trudno dostac
19:23:18 <cruz_91> :(
19:23:23 <cruz_91> no dobrze, to tyle
19:23:41 <salmon_> cruz_91: dzieki za link, sprawdze
19:23:43 <salmon_> ok, bfaliszek
19:23:49 <bfaliszek> co z banerem za nagrodę z festiwalu organizacji pozarządowych?
19:24:00 <salmon_> galuszkak: AniaK?
19:24:19 <bfaliszek> galuszkak do kiedy mamy czas? Do 25.09 ?
19:24:43 <AniaK> właśnie - do kiedy to trzeba wydać? to po pierwsze
19:25:07 <AniaK> po drugie - bfaliszek - masz namiar na tę drukarnię?
19:25:56 <AniaK> jeśli tak, to możesz podrzucić - sprawdzę specyfikację druku i zrobię projekt tego banneru - jeśli go chcemy
19:26:28 <AniaK> tylko się zastanówmy ile razy go użyjemy i czy na pewno banner :)
19:26:32 <bfaliszek> panie z urzędu miasta i festiwalu mówiły tylko o rollupach z siemianowic, więc nie mam namiarów
19:27:26 <galuszkak> tak do 25.09
19:27:33 <cruz_91> rollupy są teraz w modzie, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić na nich z treścią
19:27:42 <AniaK> o rany - to już!
19:27:46 <bfaliszek> AniaK wydaje mi się, że najlepszy byłby taki, który będzie można powiesić na naszym ewentualnym stanowisku, a normalnie mógłby wisieć w lokalu, w oknie
19:27:52 <galuszkak> musimy mieć fakturę. ;). Wiedziałem, że zapomnimy :P
19:28:30 <cruz_91> rollup'a można rozłożyć prosto na części pierwsze więc chyba spełnia wymagania bfaliszek :D
19:28:32 <salmon_> hmm, a ktoś się zgłosił, że się tym zajmie?
19:28:46 <salmon_> bfaliszek: jakie były ceny tych rollupow?
19:28:48 <AniaK> dobra - to jutro-pojutrze by musiało pójść zlecenie, żeby faktura była do 25 wystawiona
19:29:08 <galuszkak> AniaK: możemy fakturę załatwić na taką a taką datę raczej nikt nie będzie robił problemów
19:29:17 <galuszkak> ale trzeba to zrobić ;)
19:29:52 <AniaK> ok - mam takie coś: http://www.tanie-rollupy.pl/ - tu jest za najmniejszy ok 130 zł
19:30:17 <galuszkak> zadzwonię jutro do Pani Agnieszki, ona mówiła o Siemianowicach
19:30:23 <salmon_> co na takim rollupie?
19:30:26 <salmon_> AniaK: pomysly?
19:30:35 <bfaliszek> tylko pytanie czy rollup czy taki baner jak miało amnestyinternational na festiwalu
19:30:52 <AniaK> hm - rollup jest łatwiejszy w transporcie
19:30:57 <galuszkak> rollup
19:31:03 <galuszkak> bannera nie wszedzie wystawisz
19:31:07 <galuszkak> musisz mieć zawieszki itd
19:31:12 <salmon_> i nie trzeba sciany do powieszenia :)
19:31:30 <bfaliszek> oki
19:31:33 <AniaK> zgadzam się - jestem za rollupem
19:31:59 <bfaliszek> galuszkak nie czasem takie jak Roll Up Exclusive pokazywała nam ta pani? http://rooollup.pl/produkty/rollupy-z-wydrukiem/
19:32:10 <AniaK> a co na nim? na pewno logo - strona, jakiś kontakt, jakieś hasło - nie za dużo
19:32:27 <AniaK> na rollupie less is more ;)
19:32:36 <salmon_> QR code do strony?
19:32:52 <galuszkak> to powinno być spójne z ulotką moim zdaniem
19:32:57 <AniaK> salmon_: dobry pomysł :)
19:33:13 <AniaK> ale ja bym na rollup nie rzucała gościa w lesie
19:33:31 <galuszkak> AniaK: nie, ale logo HSa tak :P
19:33:55 <AniaK> galuszkak: to napisałam :) logo, strona, ew. jakieś hasło
19:34:06 <AniaK> ale wydaje mi się, że w sumie logo i strona wystarczą
19:35:09 <galuszkak> jakiś string w brainfucku, ew. Clojure :P
19:35:34 <salmon_> AniaK: zaprojektujesz? :)
19:35:35 <cruz_91> można wrzucić parę słów kluczowych w tło
19:35:48 <cruz_91> na to rzucić HS silesia
19:35:51 <cruz_91> z logiem
19:35:57 <cruz_91> może by wyglądało spoko:d
19:36:03 <bfaliszek> salmon_ btw zaktualizowałem już WP i wtyczki na stronie
19:36:12 <salmon_> bfaliszek: :*
19:36:28 <AniaK> orany - to nie będzie łatwe - muszę się uczyć javy :D
19:36:44 <AniaK> ale ok - tylko potrzebuję scpecyfikację pliku do wysłania
19:36:45 <galuszkak> AniaK: mogę dać ci ciekawy kawałek :P
19:37:19 <salmon_> nie ma raczej czasu na czarowanie teraz
19:37:25 <salmon_> prosty projekt
19:37:28 <AniaK> galuszkak: nie offtopuj mi tu - tylko załatw w jakim pliku mamy wysłać projekt
19:37:38 <AniaK> salmon_: jasne - prosty ogarnę
19:37:44 <salmon_> super
19:38:00 <AniaK> jutro wieczorem wrzucę na listę do zatwierdzenia
19:38:01 <salmon_> #info AniaK przygotuje prosty projekt na rollup
19:38:10 <salmon_> ok, super
19:38:20 <salmon_> ktoś ma jeszcze jakiś temat do poruszenia?
19:38:38 <AniaK> salmon_: dopisz jeszcze, że dostanę od galuszkak i bfaliszek info w jakim to ma być pliku przygotowane ;)
19:38:56 <salmon_> AniaK: też możesz dodawać, daj tylko #info na początek
19:39:01 <salmon_> albo #action
19:39:17 <BartlomiejB> dobra, to ja: coś było już wcześniej o tym, że ktoś sobie robi(ł) jaja z routerem w lokalu?
19:39:31 <salmon_> nie
19:39:35 <galuszkak> BartlomiejB: andrzej3393 obiecał w czwartek
19:39:43 <BartlomiejB> galuszkak: ale co obiecał?
19:40:17 <galuszkak> BartlomiejB: no na pewno upgrade/usunięcie tego syfu ;). BTW na 1 routerze wszystko jest ok
19:40:20 <galuszkak> dlatego mamy 2 :P
19:40:28 <BartlomiejB> ja bym proponował poinstalować na naszych lokalowych routerach OpenWRT czy coś, bo ze standardowym softem jest różnie :/
19:40:40 <galuszkak> BartlomiejB: tam jest OpenWRT
19:40:49 <galuszkak> BartlomiejB: i ten router z OpenWRT jest zwalony
19:40:51 <BartlomiejB> aha :/
19:41:02 <salmon_> galuszkak: a który ma problemy?
19:41:04 <salmon_> ah
19:41:11 <firemark> ten mniejszy
19:41:12 <galuszkak> BartlomiejB: so :P. Na razie router dzialajacy bez jaj to ten od UPC
19:41:17 <firemark> do tego co kable robiłem
19:41:26 <bfaliszek> AniaK sprawdziłem na szybko kilka firm robiących rollup'y i można im wysłać pliki w formacie tiff lub pdf
19:41:41 <salmon_> hmm, ale ostatnio bylem podlaczony do upc i mnie na redtube przekierowywał
19:41:45 <firemark> bfaliszek: wyślijcie jpg :P
19:41:51 <salmon_> galuszkak: jestes pewny ze ten z openwrt?
19:41:52 <BartlomiejB> OK. a wiadomo, kto i jak na niego wjechał?
19:42:11 <firemark> salmon_: przełączaliśmy sobie routery i tylko jeden dawał 'pierdzenie' na strony w <head>
19:42:31 <salmon_> aha, oki
19:42:33 <galuszkak> HackerspaceSilesia2 -> OpenWRT
19:42:35 <BartlomiejB> salmon_: tak, a później na kompie firemarka było słychać pierdy :) wstrzykiwany był HTML w <head>, który dodawał skrypt z theonion.
19:42:40 <galuszkak> UPC1341421312414 - >  UPC
19:42:52 <salmon_> galuszkak: to UPC tez jest walniety
19:42:58 <firemark> :/
19:42:59 <AniaK> salmon_: dzięki - i tak w sumie myślę, że robię to w wektorach, więc przeskaluję w razie czego :)
19:43:00 <salmon_> na redtube przekierowuje
19:43:17 <galuszkak> salmon_: nie zaobserwowałem tego, a bylem wczoraj tam podłączony
19:43:36 <salmon_> galuszkak: raz na 100 kliknięć
19:43:40 <firemark> znaczy tu nie chodzi o redtube
19:43:53 <firemark> tylko cholera wie czy ktoś dane nie ściąga
19:44:04 <BartlomiejB> i nie sniffuje haseł.
19:44:17 <firemark> to niby gwarantuje https ;P
19:44:33 <BartlomiejB> firemark: ...którego nie mamy na serwerze (WP, np.)
19:44:39 <salmon_> firemark: man in the middle znasz?
19:44:40 <cruz_91> wow, ja się z tym nie spotkałem. Choć ostatnio wpadłem na chwilę tylko
19:44:51 <firemark> salmon_: to mnie martwi
19:44:55 <BartlomiejB> proponuję zmienić hasła, jeśli ktoś się łączył z lokalu gdzieś i podawał hasło plaintextem.
19:45:11 <cruz_91> plaintext plaintexem co z tokenami?
19:45:47 <salmon_> galuszkak: kto ma hasla do routera z UPC?
19:45:54 <BartlomiejB> cruz_91: tokeny powinny mieć ograniczony czas ważności.
19:45:57 <cruz_91> co do man in the middle to przeglądarka powinna rzucać problemy z certem
19:46:21 <BartlomiejB> cruz_91: ale np. na hs-silesia.pl nie mamy https. o czym była dzisiaj mowa zresztą. :)
19:46:30 <cruz_91> no tak :p
19:46:33 <salmon_> hehe
19:46:41 <salmon_> dobra, ktoś ma jeszcze jakieś tematy?
19:46:52 <galuszkak> salmon_: do routera, są chyba w instrukcji :P
19:47:05 <salmon_> defulty?
19:47:15 <firemark> serio?
19:47:15 <firemark> :D
19:47:17 <salmon_> ok, kończe spotkanie
19:47:19 <cruz_91> to ja jeszcze rzucę tematem jeśli chcemy mogę pogadać z dziewczyną o temacie graficznym na ścianę warsztatu czy też całego HSa. Ostatnio coś przebąkiwała że mogłaby nam coś przygotować
19:47:20 <salmon_> #endmeeting