18:34:49 <galuszkak> #startmeeting 15.IX.2015
18:34:49 <meetings-bot> Meeting started Tue Sep 15 18:34:49 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is galuszkak. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:34:49 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:34:49 <meetings-bot> The meeting name has been set to '15_ix_2015'
18:34:59 <galuszkak> ok więc zacznę ja ;)
18:35:36 <firemark> słucham?
18:35:36 <galuszkak> hm dziwne, agenda się nie zsynchronizowała nie widać mojego tematu :(
18:35:39 <galuszkak> anyway
18:35:51 <galuszkak> #topic Stowarzyszenie Bądź Sobą -> Wolne terminy NFZ
18:36:53 <galuszkak> Odezwało się do nas stowarzyszenie Bądź Sobą po Festiwalu z prośbą czy możemy im pomóc. Robią oni projekt "Wolne terminy NFZ" i szwankuje im strona i szukają kogoś kto by mógł ich wesprzeć gdyż możliwe, że projekt im się rozrośnie bo spotykają się z Ministerstwem Zdrowia.
18:37:28 <galuszkak> Ja poinformowałem, że jeżeli by chcieli to można temat na HackSilesie rzucić, ale tak od zaraz, że ktoś się zajmie i im pomoże to marne szanse i nie mogę nic gwarantować ;).
18:37:52 <galuszkak> Anyway czy ktoś jest zainteresowany tym tematem czy nie bardzo?
18:38:48 <firemark> ja nie mam czasu by pomóc :S
18:38:54 <galuszkak> ja też niezbyt.
18:39:00 <firemark> mógłbyś rzucić tematem na listę?
18:39:32 <galuszkak> OK. Wrzucę temat na listę. Wiem dopiero o nim dzisiaj bo dzisiaj dopiero dzwoniłem do Pana Rafała Kity bo prosił o kontakt.
18:39:52 <firemark> pytanie czy będą z tego jakieś korzyści :-)
18:39:59 <firemark> dla lokalu
18:40:07 <galuszkak> #action galuszkak napisze na listę o prośbie Stowarzyszenia Bądź Razem -> Wolne Terminy NFZ
18:40:30 <galuszkak> firemark: w przyszłości możliwość zdobycia kasy na np projektach szkoleń dla seniorów gdyż to ich w większości grupa odbiorców
18:40:39 <firemark> bo wszystko ok… ale robienie za nic jest głupie :-d
18:40:43 <firemark> galuszkak: jest to realne?
18:41:08 <galuszkak> firemark: właśnie, mam tu wątpliwości kto by się tego podjął bo jakbyśmy się wpakowali taki projekt to ktos musi go zrealizować
18:41:14 <galuszkak> a to jest wiecie ;)
18:41:16 <galuszkak> czas
18:41:39 <galuszkak> ok next topic
18:41:45 <galuszkak> #topic Wolne wnioski
18:41:49 <galuszkak> ktoś coś?
18:42:01 <firemark> ja jeszcze raz podziękuję za sobotę :-)
18:42:31 <AniaK> ja mam dwie, no - trzy rzeczy :D
18:42:51 <palid> galuszkak: a co to jest i w czym?
18:43:05 <AniaK> primo - dzięki za sobotę :)
18:43:16 <AniaK> secundo - Code Week
18:43:26 <firemark> tzn?
18:43:34 <galuszkak> palid: nie mam pojęcia. Jesteś zainteresowany?
18:44:10 <galuszkak> palid: to może po spotkaniu pogadamy ok? :)
18:44:15 <galuszkak> AniaK: yes przypomnij terminy
18:44:28 <AniaK> 10-18 października
18:44:50 <firemark> możesz opowiedzieć? bo nic nie wiem, nic nie rozumiem
18:45:00 <AniaK> już mówię
18:45:18 <AniaK> Code Week to jest europejski Tydzień Kodowania
18:45:36 <AniaK> http://codeweek.eu/
18:45:53 <AniaK> na który zgłasza się eventy służące promocji nauki programowania
18:46:23 <AniaK> zaproponowałam, że mogę zrobić w piątek po południu zrobić warsztaty ze Scratcha :)
18:46:30 <AniaK> dla dzieci z rodzicami na przykład
18:46:40 <galuszkak> to może by afronskiego pingnąć czy zrobią NodeSchool Silesia? Ja bym chętnie coś z Pythona
18:47:19 <palid> galuszkak: ok.
18:47:23 <firemark> czy node nie jest dla bardziej advanced? :P
18:47:31 <palid> firemark: nie
18:47:40 <AniaK> no to może być też dla bardziej advanced :)
18:47:40 <palid> powiedzialbym, ze nawet lepiej od node zaczynac
18:47:44 <firemark> js nie są oczywiste dla początkujących
18:47:47 <galuszkak> firemark: tam jest kurs samego JSa od zera
18:47:50 <AniaK> poziom nie ma znaczenia
18:47:51 <firemark> mhm
18:48:13 <AniaK> w CW ważne jest żeby COŚ zrobić i dobrze się przy tym bawić
18:48:33 <galuszkak> AniaK: to jest dla zerowych ludzi którzy nigdy nie napisali nawet linijki kodu, jest tam kurs JSa i z mentorami ucza sie napisac swoje pierwsze hellor world itd
18:48:56 <AniaK> galuszkak: no to w ogóle super
18:49:19 <AniaK> a ja proponuję warsztaty Mistrzowie Kodowania w Hackerspace - 16 października, powiedzmy 17:00
18:49:32 <firemark> jaki to dzień?
18:49:38 <AniaK> piateczek
18:49:44 <firemark> na bogato
18:49:45 <AniaK> ale niestety tylko wtedy mogę
18:49:50 <firemark> spoko :P
18:50:01 <AniaK> Co Wy na to?
18:50:06 <firemark> jestem za
18:50:08 <galuszkak> AniaK: sounds awesome
18:50:16 <galuszkak> a 16 pazdziernika to jaki dzien?
18:50:17 <firemark> tylko rozumiem ze powinnismy to tez przedyskutować? :P
18:50:21 <firemark> galuszkak: piątek
18:50:31 <firemark> pytalem sie wczesniej :-)
18:51:28 <AniaK> już pisałam na liście, że jeśli się zgadzacie, to ja biorę na siebie promocję :)
18:51:39 <AniaK> zgłoszenie wydarzenia etc.
18:52:02 <galuszkak> OK. Od chłopaków z NodeSchool wiem, że wtedy jadą do Berlina, więc może być problem
18:52:04 <bfaliszek> przydałoby się dotrzeć z tym do większej liczby osób
18:52:26 <firemark> mogę walnąć posta
18:52:27 <galuszkak> bfaliszek: plakaty ?
18:52:30 <firemark> na studenckim forum
18:52:34 <bfaliszek> zwłaszcza z zewnątrz, może warto napisać do lokalnych mediów? Jakiś dziennik zachodni i katowicka gw
18:52:36 <firemark> chociaz… to inf
18:52:44 <firemark> bfaliszek: +1
18:53:01 <galuszkak> bfaliszek: proponuję, żeby Ania zrobiła jakaś strategię. Ja postaram się przygotować Pythona na inny dzień
18:53:08 <bfaliszek> ale forum studentów informatyki na polibudzie i scratch :P
18:53:22 <firemark> bfaliszek: no wlasnie o tym pomyslalem :D
18:53:23 <galuszkak> bfaliszek: ale celujemy w więcej niż sam Scratch
18:53:34 <galuszkak> bfaliszek: ja zrobię Pythona, z tą NodeSchool Silesią zobaczymy
18:53:53 <galuszkak> fajnie gdyby to było parę wydarzeń nie jedno ;)
18:53:56 <bfaliszek> galuszkak jak rozumiem to 16.10 ma być scrach od podstaw i dla osób, które nigdy nie programowały
18:54:32 <AniaK> Ok - to ja zrobię plakat (zbiorczy - jeśli to będą np. dwa warsztaty) i napiszę info do mediów
18:54:38 <AniaK> a potem będę atakować :)
18:55:13 <galuszkak> bfaliszek: to jest cały tydzień ja na inny dzień robię Pythona ;)
18:55:30 <galuszkak> bfaliszek: ten codeweek trwa 10-18 października więc można więcej wydarzeń
18:55:36 <bfaliszek> galuszkak na takie coś mogą przyjśc osoby, które były na naszym stoisku w sobotę, czy ludzie którzy nie mieli kontaktu z programowaniem, a na pythona czy NodeSchool już raczej nie. Dlatego wydaje mi się, że scratcha lepiej rozreklamować w klasycznych mediach, a resztę naszymi kanałami czy na forum studentów inf polibudy
18:55:52 <galuszkak> bfaliszek: na NodeSchool Silesi była masa osób które nigdy nie programowały
18:56:12 <galuszkak> bfaliszek: sama liczba początkujących z JSem było z raz ponad 20 osób.
18:56:19 <bfaliszek> galuszkak ale tak jak pisze AniaK na plakat dałbym info o wszystkim
18:56:46 <galuszkak> nie kumam jaki problem, żeby na plakatach było parę wydarzeń? ;)
18:56:54 <AniaK> nie ma problemu :)
18:56:58 <AniaK> ja przynajmniej nie widzę
18:57:04 <galuszkak> i w lokalnych mediach. Każdy sobie wybierze co będzie chciał
18:57:30 <AniaK> mogę przygotować dwie notki - jedną szerszą i jedną pro
18:58:10 <galuszkak> Ale ludki ;) te kursy nie będą pro. Mają być dla początkujących z programowaniem
18:58:36 <galuszkak> skąd się wzieła myśl o ludziach pro w tym wszystkim? Ja chcę zrobić kurs dla ludzi którzy w życiu nie programowali
18:59:23 <AniaK> mnie się takie założenie podoba
18:59:25 <AniaK> :)
18:59:36 <bfaliszek> galuszkak no nie będą, ale i tak inaczej reklamujesz warsztaty dla dzieci i osób, które nie mają pojęcia o programowaniu, a inaczej dla osób, które są tym zainteresowane
19:00:00 <galuszkak> bfaliszek: ale my robimy warsztaty tylko dla tej pierwszej grupy?
19:00:06 <firemark> notka prosta dla nieprogramistów
19:00:16 <firemark> a druga pro by programisci nas nie wysmiali ;-)
19:00:23 <bfaliszek> galuszkak nie i właśnie dlatego pomysł 2 notek jest imo spoko
19:01:05 <galuszkak> bfaliszek: ? nie kumam, skąd taki wniosek? Dlaczego kurs Pythona dla ludzi którzy nie programowali jest czymś innym dla ludzi którzy nie programowali i będą w Scratchu
19:01:43 <galuszkak> zmienia się tylko język, idea jest dokładnie ta sama, nauczyć człowieka który nic nie wie o programowaniu programować. Język to wtórna rzecz
19:02:34 <firemark> a strach to w ogóle język? :F
19:02:47 <firemark> *scratch
19:02:48 <AniaK> firemark: nie bądź niemiły :P
19:03:00 <AniaK> btw - zgadzam się z galuszkak :)
19:03:07 <AniaK> ale notki można zrobić dwie
19:03:31 <firemark> ja zrozumiałem że te dwie notki
19:03:40 <firemark> że to każda jest do wszystkich eventów, tak?
19:03:59 <firemark> jedna basic - a jedna verbose?
19:04:09 <AniaK> tak, ale w każdej na co innego zostanie położony nacisk
19:04:10 <bfaliszek> galuszkak jakoś nie widzę sobie tłumaczenia małym dzieciom pętli i tego jak mają to dokładnie zapisywać. Dlatego scratch jest dla nich lepszy, bo mają klocki
19:04:34 <bfaliszek> firemark dokładnie tak
19:04:57 <galuszkak> bfaliszek: https://www.nostarch.com/pythonforkids
19:05:14 <galuszkak> bfaliszek: Python for kids ;) jako przykład...
19:05:38 <AniaK> ok - mogę podsumować ten wątek? :D
19:05:49 <galuszkak> AniaK: sure
19:06:07 <firemark> dla mnie scratch to zły pomysł ;-P wolałbym by dzieci kodziły na schematach blokowych
19:06:26 <firemark> na początek - bardziej intuicyjne (chyba)
19:06:38 <AniaK> czekam na daty i tematy pozostałych ewentualnych warsztatów, robię plakat i dwie notki, ok?
19:06:40 <galuszkak> firemark: zostawmy to ekspertom takim jak AniaK  :)
19:06:45 <firemark> heh :P
19:06:46 <galuszkak> ok
19:06:55 <AniaK> firemark: pracowałam z dziećmi na schematach blokowych
19:07:03 <AniaK> i fuck no
19:07:04 <firemark> AniaK: to temat na czarnobyl :P
19:07:50 <bfaliszek> jeśli chcemy o tym napisać do mediów, to najlepiej ustalić terminy itd. jak najszybciej
19:07:59 <firemark> ten październik pasuje spoko
19:08:03 <AniaK> bfaliszek - zgadzam się :)
19:08:18 <firemark> zamierzamy współpracować z biblioteka amerykańską?
19:08:19 <galuszkak> to do końca tego tygodnia
19:08:24 <bfaliszek> żeby przygotować te plakaty i jakąś notkę prasową
19:08:31 <AniaK> firemark: to MUSI być między 10 a 18, żeby było w codeweeku
19:08:40 <firemark> AniaK: oh.
19:08:46 <galuszkak> mogę action?
19:08:51 <AniaK> tak!
19:08:51 <bfaliszek> jasne
19:08:54 <AniaK> na to czekam :D
19:09:32 <galuszkak> #action Deadline na wystawienie warsztatów na CodeWeek do końca tygodnia
19:10:22 <firemark> AniaK: mialas jeszcze punkt 3 ;P
19:10:28 <AniaK> a mam
19:10:30 <AniaK> :P
19:10:44 <AniaK> mogę już?
19:12:04 <galuszkak> AniaK: tak
19:12:27 <AniaK> to temat przyszłościowy, ale przeglądałam FIO
19:12:53 <AniaK> i wydaje mi się, że moglibyśmy złożyć jakiś wniosek w 2 priorytecie (aktywne społeczeństwo)
19:13:09 <AniaK> deadline 7 stycznia
19:13:20 <firemark> to też na listę poleci ;p
19:13:45 <galuszkak> #action AniaK napiszę na listę o FIO i wniosku na aktywne społeczeństwo ;)
19:13:52 <AniaK> Ok - to ja mogę to puścić na listę, bo tam jest kilka rzeczy, nad którymi się trzeba zastanowić :)
19:13:55 <AniaK> :D
19:14:04 <AniaK> action szybsze niż ja, ok :)
19:15:16 <galuszkak> oki czy ktoś jeszcze jakiś action? ;)
19:15:21 <galuszkak> jakiś wolny wniosek?
19:18:30 <firemark> hmm, chyba nie
19:18:59 <AniaK> ja już też nic dzisiaj :)
19:19:01 <firemark> dobra, to kończymy
19:22:33 <galuszkak> #endmeeting