18:32:18 <salmon_> #startmeeting 08.09.2015
18:32:18 <meetings-bot> Meeting started Tue Sep  8 18:32:18 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:32:18 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:32:18 <meetings-bot> The meeting name has been set to '08_09_2015'
18:32:34 <salmon_> jest temat, nie ma właściciela :/
18:32:38 <salmon_> kto dodał "Otwarte spotkania graficzne - czy ktoś może to poprowadzić?" ?
18:32:42 <salmon_> dominikTabisz: ?
18:32:43 <dominikTabisz> ja dodałem
18:32:58 <salmon_> dominikTabisz: na przyszłość dopisuj ze dodales
18:33:03 <salmon_> #topic Otwarte spotkania graficzne - czy ktoś może to poprowadzić?
18:33:07 <salmon_> to jedziesz
18:33:37 <dominikTabisz> dotąd próbowałem prowadzić te spotkania, pokazywać wolne oprogramowanie do grafiki
18:34:17 <dominikTabisz> niestety uszkodziłem sobie wzrok, okulista twierdzi, że to jest uleczalne ale od pół roku poprawa jest zbyt wolna. Obecnie nie jestem w stanie prowadzić tych spotkań
18:34:29 <dominikTabisz> stąd pytanie, czy ktoś mógłby to pociągnąć
18:34:40 <firemark> ja nie
18:34:55 <firemark> napisz na liste
18:35:01 <Hakes> najpierw trzeba coś z tego umieć :(
18:35:06 <salmon_> dominikTabisz: Filip Ci pomagał, ktoś jeszcze?
18:35:08 <bfaliszek> najlepiej chyba ktoś kto regularnie na nie chodził
18:35:25 <dominikTabisz> chodziła Natalia ale ona chyba nie jest członkiem
18:35:38 <firemark> chyba byla :-)
18:35:40 <galuszkak> dominikTabisz: może zrób CfP ? możemy napisać na społecznościówkach, że szukamy kogoś kto pomógłby ci organizować te spotkania
18:36:24 <dominikTabisz> obecnie to nie chodzi o pomoc w organizacji, ja zwyczajnie nie widzę ostro po 10 -15 minutach patrzenia w monitor. Ale to CfP może byłoby rozwiązaniem
18:36:39 <firemark> AniaK: <3
18:37:02 <BartlomiejB> :)
18:37:07 <galuszkak> oki to co robimy action ?
18:37:34 <galuszkak> dominikTabisz: to spisz notkę, puścimy na społecznościowkach i ruszymy sprawę :)
18:37:43 <dominikTabisz> ok
18:37:59 <galuszkak> #action dominikTabisz napisze notkę na społecznościówki + informację na listę, że jest poszukiwana osoba do ogarniania i organizowania Spotkań Otwartej Grafiki
18:38:02 <dominikTabisz> posłać na listę otwartą czy do kogoś bezpośrednio?
18:38:13 <firemark> na liste
18:38:15 <bfaliszek> na listę
18:38:25 <galuszkak> exactly
18:39:03 <dominikTabisz> ok
18:39:18 <galuszkak> dominikTabisz: thx. Keep it up good work. I życzę zdrowia :)
18:39:30 <galuszkak> salmon_: next topic ;)
18:39:31 <salmon_> #topic wolne wnioski
18:39:32 <dominikTabisz> nie dziękuję
18:39:45 <salmon_> ktoś ma jakieś wnioski?
18:39:49 <Hakes> może sobota?
18:39:52 <firemark> ja mam wniosek
18:39:53 <Hakes> co jak i kiedy?
18:39:57 <BartlomiejB> co spotkaniem IRL?
18:39:59 <AniaK> ej właśnie co z sobotą!
18:40:01 <firemark> ale sobota wazniejsza
18:40:04 <firemark> galuszkak:
18:40:09 <salmon_> galuszkak:
18:40:14 <Hakes> akurat mam czas, mogę wpaść :)
18:40:16 <galuszkak> hej ;)
18:40:44 <galuszkak> So w piątek Hackerspace od 16:20 w CINBA ma 3 prelekcje
18:40:57 <galuszkak> serdecznie zapraszam ;) proszę się rozpychać i wpadać.
18:41:57 <galuszkak> Co do soboty. Zamówiłem 5 krzeseł. 2 stoły. Obecnie będzie tam o ile dobrze rozumiem: makey makey od Anki, coś z Rasberry PI. Dzisiaj mnie natchnęło, że mam w domu HSowe okulary VR i Leap motion to przy okazji zawioze do HSa i też może być na stoisku
18:42:10 <AniaK> Ja mam jeszcze Arduino
18:42:22 <galuszkak> do okularów VR potrzebny jest dobry telefon. Im lepszy tym będzie fajniejszy efekt! :).
18:42:24 <AniaK> mogę wziąć i coś podpiąć do niego :)
18:42:40 <firemark> AniaK: bedziesz w czwartek?
18:43:02 <AniaK> firemark: właśnie nie mogę :/
18:43:19 <firemark> ok
18:43:27 <firemark> to nie mam po co byc ;p
18:43:27 <BartlomiejB> ja będę, chyba że coś mi wypadnie.
18:43:28 <galuszkak> z drukarką 3d. Marta po znajomości wydrukuje mi cześci do drukarki utkowej. Jutro o 6 Copi ją przywieźie ogarnę jakie częsci trzeba wydrukować
18:43:34 <galuszkak> i w czwartek chciałbym ją naprawić
18:43:45 <galuszkak> czy ktoś ewentualnie mógłby w czwartek mi pomóc?
18:43:47 <AniaK> ja robię te ulotki - robić?
18:43:54 <galuszkak> AniaK: rób zdecydowanie
18:43:54 <dominikTabisz> tak
18:44:06 <dominikTabisz> niestety musze się z tego wycofać :(
18:44:09 <AniaK> ok - to na jutro będą
18:44:28 <AniaK> w sensie projektu do zaakceptowania
18:44:29 <galuszkak> Z tego co zrozumiałem będą: salmon_, BartlomiejB, bfaliszek, AniaK, Hakes, ja, firemark czy kogoś pominąłem?
18:44:42 <salmon_> ja bede?
18:44:47 <galuszkak> salmon_: nie będziesz?
18:44:55 <galuszkak> aaa ok ;)
18:44:57 <salmon_> ja na kariera it bede
18:45:01 <bfaliszek> galuszkak w czwartek czy w sobotę?
18:45:04 <galuszkak> salmon_: ale po nie wpadniesz?
18:45:11 <galuszkak> mówię o sobocie ;)
18:45:13 <bfaliszek> galuszkak w sobotę będę na 100%
18:45:14 <salmon_> galuszkak: a do ktorej jest?
18:45:17 <galuszkak> w czwartek to taki call for action.
18:45:22 <galuszkak> do 18
18:45:30 <galuszkak> salmon_: w sobotę do 18
18:45:31 <firemark> a od ktorej|?
18:45:38 <salmon_> galuszkak: mam prelekcje o 14:30 wiec jedynie na koncowke
18:45:42 <galuszkak> od 12 oficjalnie. rozkładanie się od 11
18:46:12 <BartlomiejB> galuszkak: yy, ja pisałem o czwartku, nie sobocie. w sobotę chyba też będę, ale nie obiecuję na 100%.
18:46:13 <galuszkak> ok. Czy ktoś wpadłby w czwartek i pomógł przy drukarce?
18:46:50 <firemark> o ktorej?
18:46:53 <dominikTabisz> jakiego typu pomoc to ma być? Zabawa śrubokrętami, czy patrzenie w monitor?
18:47:18 <Hakes> http://www.fopkatowice.pl/index.php jesteście pewni że to sobota?
18:47:21 <Hakes> widze tu piątek
18:47:29 <galuszkak> pierwsze chyba co wydrukuje, to miecz świetlny dla sithów dla zasłużonych :P
18:47:41 <firemark> piatek i sobota
18:47:41 <galuszkak> Hakes: w piątek są wykłady
18:47:51 <galuszkak> Hakes: w sobotę jest to połączone z dniami miasta Katowice
18:48:03 <galuszkak> Hakes: bear with me, I know this stuff. ;)
18:48:11 <BartlomiejB> :-)
18:48:15 <galuszkak> ok to tyle :)
18:48:20 <galuszkak> pytania? :)
18:48:27 <AniaK> w sobotę o 11 gdzie?
18:49:16 <galuszkak> AniaK: to się wyklaruje ;)
18:49:32 <galuszkak> AniaK: bo albo przed 11 z HSa drukarkę bierzemy, albo nie ;)
18:49:37 <galuszkak> w zależności czy ją naprawimy
18:49:40 <AniaK> galuszkak: ok - ale na 11 :) na razie tyle wystarczy
18:49:58 <AniaK> aha - wziąć też arduino?
18:50:05 <firemark> a wez
18:50:09 <galuszkak> ale ja rozumiem, że to jest banał. Jeżeli utek to zrobił, to kurka nie chcę wyjść na brak hakerskiego zacięćia :P
18:50:34 <galuszkak> AniaK: weź, zdecydowanie.
18:50:53 <AniaK> ok - to pozbieram wszystkie zabawki ^^
18:51:33 <firemark> tylko meza zostaw
18:51:35 <firemark> ;p
18:51:46 <firemark> joke jakby co
18:51:58 <BartlomiejB> ;)
18:52:02 <galuszkak> jak jakieś fajne czujniki masz to wezmiemy najwyzej diody i napiszemy na miejscu czujnik bicia serca czy coś głupiego
18:52:12 <Copi> ja mam wodoodporną sondę
18:52:15 <Copi> mogę Wam ciepnąć
18:52:23 <Copi> będziecie se mierzyć temperature piwa
18:52:39 <firemark> ;p
18:52:42 <AniaK> mam trochę rzeczy do tego arduino - można zrobić termometr
18:53:11 <galuszkak> ok dobra offtopiarze ;) salmon_ ! czyń powinność
18:53:27 <salmon_> firemark: miales wniosek
18:53:32 <firemark> tak
18:53:38 <firemark> a raczej prosbe
18:53:40 <galuszkak> aaaa zapomniałem będę miał leap motion!!!
18:53:47 <galuszkak> (offtop sorry)
18:53:54 <firemark> z powodu wiekszej ilosci ludzi
18:53:56 <firemark> i remontu
18:54:02 <firemark> robi sie z lekksza syf
18:54:22 <firemark> dbajmy o to zeby chocial szklanki i stoly byly czyste
18:54:31 <firemark> ja zamierzam kartke dac
18:54:49 <firemark> na drzwiach "co masz zrobic gdy wychodzisz"
18:54:52 <firemark> i tyle :P
18:54:59 <salmon_> ta, trzeba bedzie dyzury zrobic
18:55:15 <firemark> wystarczy ze kazdy zadba o swoje smieci i bedzie spoko
18:55:29 <dominikTabisz> to co przynieść stary odkurzacz?
18:56:04 <firemark> hmm
18:56:11 <firemark> to nie tak calkiem zly pomysl
18:56:15 <firemark> jak masz na zbyciu
18:56:18 <galuszkak> dominikTabisz: nie ma tam za bardzo dywanów, trzeba pozamiatać i umyć podłogę czasami i tyle
18:57:04 <dominikTabisz> firemark: mam w dziwnym stanie, ale da się go jeszcze ożywić
18:57:06 <galuszkak> no chyba, że faktycznie się przyda to chętnie ;)
18:58:10 <salmon_> ale działający ;)
18:58:11 <dominikTabisz> skoro ruszamy z tym projektem naprawiania to może tak czy tak się przyda choćby jako dawca części?
18:59:40 <salmon_> #info prosze sprzątać po sobie w HSie
18:59:45 <salmon_> jeszcze jakieś wnioski?
19:00:27 <AniaK> ja szukam właśnie czy się kwalifikujemy do FIO
19:00:46 <AniaK> ale to może na następny wtorek ogarnę
19:00:57 <AniaK> bo dziś niestety nie zdążyłam
19:01:44 <Copi> z informacji, nie ma już dziury w ścianie w warsztacie
19:02:15 <BartlomiejB> \o/
19:02:18 <Copi> idzie to wolno ale wyrównam to i można malować
19:02:39 <Copi> w przyszłym tygodniu chce to przygotować pod malowanie
19:02:41 <dominikTabisz> Copi: wyrównasz ręcznie czy szlifierką?
19:02:57 <Copi> ?
19:03:11 <Copi> gipsu nałoże
19:03:21 <dominikTabisz> rozumiem, że kładziesz gładź i potem jak szlifujesz?
19:03:28 <Copi> ręcznie
19:03:38 <dominikTabisz> chcesz maszyną?
19:03:50 <Copi> nie bo tego mało jest
19:03:54 <dominikTabisz> ok
19:03:57 <Copi> a zakładam, że nie masz "żyrafy"
19:04:07 <Copi> wszystkim innym się robi tak średnio
19:04:17 <dominikTabisz> szlifierka do tynku bez wysięgnika
19:04:37 <Copi> tego jest mało, nie trzeba
19:04:40 <Copi> ale dzięki :p
19:05:04 <salmon_> ktoś coś jeszcze?
19:07:09 <salmon_> #topic Podsumowanie akcji z poprzednich spotkań
19:07:16 <salmon_> tu chyba też nic się nie zmieniło
19:07:25 <salmon_> w takim razie kończmy
19:07:29 <salmon_> #endmeeting