18:32:23 <bfaliszek> #startmeeting 11.08.2015
18:32:23 <meetings-bot> Meeting started Tue Aug 11 18:32:23 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is bfaliszek. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:32:23 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:32:23 <meetings-bot> The meeting name has been set to '11_08_2015'
18:32:34 <bfaliszek> Witam, lecimy z tematami ;)
18:32:44 <bfaliszek> LDAP na serwerze (Hakes)
18:33:08 <bfaliszek> Hakes jesteś?
18:33:10 <firemark> haaaaakes
18:33:22 <firemark> przedzwonie do niego co
18:33:29 <firemark> fuck gdzie ja mam telefon
18:33:46 <fk_lx> może następny temat, można wrócić
18:33:52 <firemark> a jest?
18:33:57 <fk_lx> a nie wiem
18:34:23 <bfaliszek> Nie ma więcej tematów
18:34:48 <firemark> hm, zginął mi telefon do hakesa
18:35:09 <bfaliszek> W podsumowaniu akcji z minionego tygodnia jest tylko wysłanie propozycji plakatu na listę
18:35:38 <bfaliszek> dobra, to niech Hakes napisze to na wewnętrzną listę i tam ustalimy szczegóły.
18:35:52 <firemark> ok sek
18:36:05 <firemark> bedzie za minutę
18:36:16 <Hakes> przepraszam
18:36:20 <Hakes> rodzice mnie zajęli
18:37:08 <Hakes> co do LDAPa, mogę zacząć w każdej chwili, potrzebuje tylko dostęp
18:37:20 <firemark> dostęp do serwera?
18:37:29 <Hakes> jeszcze tylko sprawa jakie usługi tam planujemy oprócz samego shella
18:37:54 <fk_lx> a to jest jakiś nowy serwer?
18:37:56 <Hakes> a na początek stworzę szkielet samych userów do którego można wpinać resztę
18:38:13 <bfaliszek> fk_lx nie, jak rozumiem chodzi o dostęp do obecnego
18:38:40 <fk_lx> no to nim chyba Bartłomiej administruje, to wiadomo do kogo Hakes ma się odezwać
18:39:47 <firemark> tylko Bartłomiej może dawać dostępy?
18:40:00 <fk_lx> no poza nim ktoś jeszcze chyba miał
18:40:04 <fk_lx> Oleś
18:40:06 <fk_lx> czy ktoś tam
18:40:23 <bfaliszek> Hakes Napisz na wewnętrzną listę, to Bartłomiej na pewno napisze i da dostęp. Łukasza Olesia na razie nie ma. Chyba wróci za tydzień z wakacji ;)
18:40:34 <Hakes> ok
18:40:46 <firemark> fajnie by było gdyby był jak najszybciej, bo robię sobie mini projekt :P
18:40:47 <Hakes> a jakieś usługi na start planujemy?
18:40:57 <Hakes> np. jabber czy web?
18:41:08 <fk_lx> rzuć może temat na listę
18:41:12 <fk_lx> więcej osób się wypowie
18:41:22 <fk_lx> na tych zebraniach to pustki
18:41:41 <firemark> no bo wakacje, komu sie chce :P
18:41:42 <fk_lx> fizycznego to już hoho dawno nie było
18:41:57 <firemark> myślę, że nie był potrzebny
18:41:58 <bfaliszek> #action Hakes wyśle maila na temat LDAP na listę HS'u
18:42:05 <Hakes> k
18:42:46 <bfaliszek> fk_lx fizycznie będzie po wakacjach, bo teraz sporo osób wyjeżdża
18:43:49 <fk_lx> z tego co pamiętam to miało co miesiąc być fizyczne
18:44:17 <bfaliszek> dobra, skoro temat LDAP zamknięty, to możemy przejśc dalej
18:44:19 <firemark> a ja nie pamiętam
18:44:29 <bfaliszek> Wolne wnioski
18:44:59 <bfaliszek> ktoś ma jakiś, bo jak coś to ja mam jeden?
18:45:14 <Hakes> to dajesz :)
18:45:34 <fk_lx> firemark: słaba pamięć ;)
18:45:45 <firemark> fk_lx: tak to bywa
18:45:49 <bfaliszek> zróbmy listę rzeczy, która jest potrzebna/przydałaby się w HS'ie.
18:46:01 <firemark> pieniądze.
18:46:07 <fk_lx> lodówka
18:46:12 <firemark> i oculust rift
18:46:23 <Hakes> bfaliszek: fizycznie w lokalu, wirtualne, czy finansowe? :D
18:46:25 <fk_lx> klimatyzacja
18:46:41 <bfaliszek> ja bym wpisał też projektor
18:46:47 <fk_lx> konwerter z bitcoinów na złotówki
18:46:53 <bfaliszek> Hakes fizycznie
18:47:23 <bfaliszek> może ktoś mieć lodówkę do oddania, albo wiedzieć, że ktoś chce oddać.
18:47:28 <fk_lx> krzesła i stoły do drugiego roomu
18:47:30 <firemark> o tak, projektor by sie przydal
18:47:34 <Hakes> to zróbmy pada
18:47:38 <bfaliszek> właśnie w takim cely zrobiłbym taką listę.
18:47:39 <Hakes> idealnie się do tego nadaje
18:47:46 <firemark> klimatyzacja… jest znośnie ostatnie czasy
18:48:12 <bfaliszek> plus dla darczyńców byłoby prościej, bo darowizna "na remont" już kilka razy była i moglibyśmy im zaproponować zakup czegoś z naszej listy
18:49:03 <fk_lx> a co tam z tymi kaflami nad kiblem, nie zwalą się komuś one pewnego pięknego dnia na głowę
18:49:16 <fk_lx> część się tam trzyma już prawie na słowo honoru
18:49:18 <bfaliszek> #action bfaliszek wyśle info o spisie rzeczy, które przydałyby się w naszym lokalu.
18:49:19 <firemark> bfaliszek: +1
18:50:04 <bfaliszek> kolejny wniosek?
18:50:53 <Hakes> ... cisza
18:50:55 <fk_lx> żeby zarząd nie ignorował członków i nabierał wody w usta w kontrowersyjnych tematach
18:51:01 <fk_lx> koniec wniosku
18:51:16 <firemark> jakiś komentarz? :-)
18:52:00 <bfaliszek> Nic mi nie wiadomo o "kontrowersyjnych tematach"
18:52:43 <fk_lx> znaczy co? do rewizyjnej czy od razu do miasta?
18:53:38 <bfaliszek> fk_lx w jakiej sprawie, bo zarząd nie dostał maila w żadnej z kontrowersyjnych spraw. Nikt nic nie zgłosił, więc jak mamy się odnosić do czegokolwiek.
18:53:51 <fk_lx> bfaliszek: listę mailingową sobie poczytaj
18:54:01 <bfaliszek> to co od wczoraj było na liście, to jak dl amnie personalne spory kilku osób
18:54:06 <fk_lx> chyba, że zarząd nie czyta listy
18:54:15 <fk_lx> niepłacenie składek to personalne spory?
18:54:28 <firemark> niepłacenie składek to znak ze jest coś nie tak
18:54:37 <bfaliszek> fk_lx czytam i to dla mnie personalne spory, ale jeśli uważasz, że coś jest nie tak i zarząd ma się zająć jakąś sprawą, to wyślij maila do zarządu
18:54:46 <firemark> każdy ma prawo nie płacić 3 miesiące :-)
18:54:55 <fk_lx> bfaliszek: nie ma sensu, i tak nie odpiszecie, lepiej na listę
18:54:58 <firemark> ewentualnie jak jest się zwolnionym
18:55:20 <fk_lx> firemark: obowiązkiem jest terminowe opłacanie składek
18:55:21 <firemark> fk_lx: co chcesz uzyskać ciągłym atakiem?
18:55:27 <fk_lx> a nie że każdy ma prawo 3 miesiące olewać
18:55:35 <bfaliszek> fk_lx odpiszemy i będzie oficjalne stanowisko zarządu, ale musisz wysłać info o tym.
18:55:40 <fk_lx> poczytaj statut
18:55:55 <firemark> https://github.com/hackerspace-silesia/statut
18:56:00 <firemark> 11.Utrata członkostwa następuje na skutek:
18:56:03 <fk_lx> bfaliszek: temat braku składek Copiego za okres bez remontu, poruszałem już na poprzednim zarządzie
18:56:06 <firemark> iii. braku wpłat składek członkowskich za okres trzech miesięcy,
18:56:14 <bfaliszek> fk_lx gdy dostaniemy oficjlnie zgłoszenie, to porozmawiamy z Copim i ustalimy jak to rozwiązać, ale zróbmy to oficjalnie
18:56:17 <firemark> owszem, przeczytałem
18:56:17 <fk_lx> dlatego wysyłanie tylko do zarządu uznaje za bezcelowe
18:56:30 <fk_lx> problem został zasygnalizowany
18:57:00 <fk_lx> ignorowanie, czy wymaganie pisania dodatkowych elaboratów go nie rozwiąże
18:57:26 <bfaliszek> fk_lx jest uchwała zarządu na temat zwolnienia Copiego z płacenia skłądek na czas remontu
18:57:39 <bfaliszek> Jak dla mnie dyskusyjne jest to czy remont trwa ciągle czy są w nim przerwy
18:57:44 <fk_lx> bfaliszek: a co z okresem gdy nie było remontu
18:57:53 <fk_lx> aha, czyli będzie trwał w nieskończoność?
18:58:18 <firemark> mamy ambitne plany B-)
18:59:05 <bfaliszek> fk_lx jak dla mnie remont się nie skończył, ale tak jak pisałem możemy to doprezycować i ustalić z Copim co robimy w przyszłości jeśli znowu będzie zastój w remoncie z powodu braku środków
18:59:25 <fk_lx> no ale rozmawiamy o zastoju który był paromiesięcznym z resztą
18:59:32 <fk_lx> no i w grudniu zdecydowanie nie było remontu
18:59:58 <fk_lx> bfaliszek: powiedz mi gdzie był remont w kwietniu, maju i czerwcu
19:00:16 <fk_lx> nawet Copi napisał, że nie było
19:00:29 <fk_lx> to jak to w końcu jest, był remont w tych miesiącach czy nie było
19:00:33 <bfaliszek> fk_lx dla mnie remont jest ciągle, bo wszystkie pomieszczenia nie są oddane do użytku
19:00:53 <fk_lx> jak to korzystamy z nieremontowanych pomieszczeń
19:01:46 <fk_lx> to skoro remont jest ciągle powiedz co było w kwietniu, maju i czerwcu
19:01:54 <fk_lx> no i co z grudniem, w grudniu przecież nie było remontu
19:01:59 <bfaliszek> fk_lx Jak widzisz każdy może mieć inne zdanie na temat tego czy remont trwa czy nie i jak dla mnie to możemy przedyskutować i coś wspólnie ustalić, ale chciałbym to zrobić oficjalnie, a nie w atmosferze twojej kłótni z Copim.
19:02:26 <fk_lx> ale że mam oficjalne pismo przesyłać może pocztą papierową
19:02:29 <fk_lx> ?
19:02:48 <fk_lx> z resztą swoje stanowisko już przedstawiłeś, remont jest cały czas, nawet w grudniu był, co nie?
19:03:16 <bfaliszek> fk_lx napisz maila do zarządu, wystarczy. To jest oficjalna droga, a nie kłótnie i wyciągniaie zaniedbać w środku jakiejś kłótni na liście.
19:03:51 <fk_lx> jaka kłótnia? ja tam nie przezywałem i nie pisałem, że ktoś ma problem z czytaniem
19:04:11 <fk_lx> że inni mają problem z elementarną kulturą i Tobie to nie przeszkadza
19:04:25 <firemark> filip, plz
19:04:31 <fk_lx> bo w końcu to tolerujesz takie żenujące wklejki obrazków
19:04:55 <fk_lx> czy pisanie, że komuś przygrzało na IRCu
19:04:59 <firemark> zachowujesz się jak zhost - cały czas szukasz haka by dopiec swego
19:05:16 <bfaliszek> fk_lx a ktoś to napisał na kanale HS'u?
19:05:25 <fk_lx> tal
19:05:28 <fk_lx> tak
19:05:32 <fk_lx> poczytaj maile
19:05:48 <firemark> jeżeli cały czas atakujesz to się nie dziw że jest na ciebie agresja :P
19:05:58 <fk_lx> firemark: pozwól, że nie będę komentował jak Ty się zachowujesz
19:06:03 <bfaliszek> fk_lx wkleiłeś tam cytat z jakiejś wypowiedzi Copiego. Znowu bez maila i skargi do zarządu.
19:06:30 <bfaliszek> fk_lx serio jak masz jakieś zarzalenia, to napisz do zarządu
19:06:36 <fk_lx> bfaliszek: no to chyba znaczy, że zaufania do zarządu nie ma
19:06:58 <kozak127> cześć. Nadrobiłem logi, wiem co pisaliście
19:07:09 <fk_lx> bfaliszek: poza tym prowadzisz spotkanie i pozwalasz, żeby firemark przyrównywał mnie do zhosta
19:07:10 <kozak127> wybaczcie spóźnienie, widzę że impreza zaczęła się beze mnie
19:07:16 <fk_lx> bfaliszek: ja go do nikogo nie przyrównuje
19:07:42 <firemark> fk_lx: uważasz go za gorszego? :-) Zasugerowałem, że macie tą samą strategię
19:07:59 <Hakes> a ja wyjdę, mam dosyć tych ciągłych sporów
19:08:15 <fk_lx> firemark: nie traktuje go ani za gorszego ani za lepszego, jak Ty tak dzielisz ludzi to trudno
19:08:33 <firemark> heh
19:08:45 <kozak127> 1
19:09:01 <fk_lx> ciągłę spory są, bo nie ma CoCa, to się niektórym wydaje, że wszystko można powiedzieć
19:09:17 <fk_lx> i trzeba oficjalne zażalenia pisać, tak choćby Zarząd listy nie czytał
19:09:40 <bfaliszek> Dobra, kończę spotkanie, bo nie ma wniosków. Nawet Hakes spobie poszedł, bo nie chce czytać kłótni. Jeśli ktoś ma jakieś skargi na czyjeś zachowanie to proszę o maile do zarządu. Zajmiemy się sprawą.
19:09:45 <bfaliszek> a minęło 15 minut
19:10:07 <fk_lx> czyli ignorujemy
19:10:21 <bfaliszek> #endmeeting