18:30:25 <salmon_> #startmeeting 30.06.15
18:30:25 <meetings-bot> Meeting started Tue Jun 30 18:30:25 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:30:25 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:30:25 <meetings-bot> The meeting name has been set to '30_06_15'
18:30:31 <salmon_> yo :)
18:30:35 <salmon_> to jedziemy
18:30:36 <firemark> yo
18:30:38 <salmon_> galuszkak: jesteś?
18:30:49 <salmon_> #topic info o grzejnikach
18:30:57 <firemark> jak barltomiej jest sam w lokalu - to galuszka jest wlasnie w pociągu
18:31:05 <firemark> lol :-)
18:31:11 <salmon_> ok, to ja napiszę :)
18:31:14 <salmon_> Byliśmy z Kamilem w KZGM żeby obniżyć opłaty za ogrzewanie. Niestety w okresie zimowym zbyt krótka płaciliśmy i musimy czekać do przyszłego roku na obniżkę :(
18:31:29 <Copi> [*]
18:31:35 <Copi> lipa
18:31:38 <Copi> no ale nic się nie da zrobić
18:31:40 <salmon_> #info opłaty za ogrzewanie nie zmniejszą się do przyszłego roku
18:31:46 <Copi> oprócz pomalowania grzejników ;d
18:31:52 <firemark> na różowo
18:31:57 <salmon_> wyszło, ze powinnismy placic 180zl miesiecznie, ale nam nie obniżą
18:32:05 <salmon_> jakieś pytania?
18:32:22 <salmon_> to następny temat
18:32:29 <salmon_> #topic wyniki z ankiety wolny dzień
18:32:30 <salmon_> firemark:
18:32:33 <firemark> już wklejam
18:32:40 <firemark> https://docs.google.com/spreadsheets/d/1oJjql586GptyHUrzb3CbUlouSdvJdptRvvsP5XpO66s/edit?usp=sharing
18:32:55 <firemark> uwaga, jeden komentarz jest wulgarny, to nie moja wina ;D
18:33:27 <firemark> Wyszło na to, że czwartek jest dobrą godziną
18:33:39 <Copi> ja to proponuje inaczej rozwiązać
18:33:39 <firemark> i nie trzeba zmieniać
18:33:46 <Copi> kalendarzem na stronie
18:33:47 <galuszkak> hej
18:33:47 <BartlomiejB> \o/
18:33:54 <firemark> Copi: też rozwiązanie
18:33:54 <salmon_> Copi: ?
18:34:01 <BartlomiejB> fajnie, a ja nawet nie zagłosowałem. czwartek mi pasuje. :)
18:34:09 <Copi> podpiętym do jakiegoś kalendarza z google docs, każdy będzie wpisywał kiedy wpadnie
18:34:15 <firemark> BartlomiejB: dwa razy wklejałem link na liście
18:34:22 <Copi> i na stronie będzie zaznaczone np różowym kolorkiem
18:34:33 <BartlomiejB> firemark: wiemwiem, nie winię Cię za to, to tylko moja wina.
18:34:38 <salmon_> Copi: chcesz zeby wolne wejscie bylo w rózne dni?
18:35:03 <galuszkak> sorki bo dopiero wszedlem jakie sa wyniko?
18:35:06 <dominikTabisz> Copi jeśli masz na myśli jakąś formę "rozkładu jazdy" - kiedy, kto będzie to popieram
18:35:09 <Copi> salmon_: a czym się różni wolne wejście od wejście gdzie np w sobotę będę siedział i ktoś przyjdzie?
18:35:10 <firemark> galuszkak: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1oJjql586GptyHUrzb3CbUlouSdvJdptRvvsP5XpO66s/edit?usp=sharing
18:35:27 <firemark> Copi: z tym, że w czwartek ktoś powinnien być
18:35:31 <salmon_> Copi: tym, że mogę sobie spokojnie pracować i nikt mnie nie pyta co robię i dlaczego tak
18:35:33 <Copi> bo imho "wolne wejście" jest wtedy jak ktoś kto ma klucz jest w lokalu
18:35:38 <firemark> a reszta - jak ktoś ogłosi - whateva
18:35:57 <salmon_> Copi: nie, HS jest dla członkow. Jeden otwarty dzien jak dla mnie wystarczy
18:35:59 <Copi> salmon_: no w sumie racja, ale wtedy możesz tego nie wypełnić
18:36:07 <Copi> no w sumie ok
18:36:17 <BartlomiejB> ja mogę być przez większość czwartków.
18:36:24 <Copi> to ustalmy ten jeden dzień albo dwa i pilnujmy, żeby ktoś był zawsze
18:36:27 <salmon_> Copi: ale ktoś inny wypelni :P Teraz np wiem, ze w czwartkli nie pracuję z HSu
18:36:40 <BartlomiejB> ustalmy tak: jeśli nie będę mógł być w któryś czwartek, napiszę o tym na liście co najmniej 24h wcześniej.
18:36:43 <Copi> BartlomiejB: to jak się deklarujesz tak to jakbyś nie mógł kiedyś to daj znać :p
18:36:49 <Copi> BartlomiejB: +1
18:36:55 <salmon_> BartlomiejB: +1
18:36:58 <firemark> BartlomiejB: +1
18:37:03 <Copi> Copi: +1
18:37:04 <salmon_> Możemy ustalić dyżury
18:37:08 <firemark> tylko to też trzeba jakoś ogłosić na stronie
18:37:09 <dominikTabisz> +1
18:37:14 <Hakes> a może też na stronie jakieś info
18:37:17 <salmon_> firemark: action ? :)
18:37:28 <firemark> salmon_: w sensie że jaki? :-P
18:37:30 <BartlomiejB> firemark: już jest. że w czwartki ktoś jest.
18:37:42 <BartlomiejB> info na stronie, znaczy.
18:37:49 <salmon_> "Jeżeli chcesz zobaczyć co robimy, oraz jak działamy to zapraszamy Ciebie na nasze czwartkowe spotkania o godzinie 18.00."
18:37:51 <firemark> BartlomiejB: chodzi o to, ze jak nikt nie da rady, to wysłać info że akurat w tym dniu specjalnie nikogo nie będzie
18:37:53 <salmon_> http://hs-silesia.pl/
18:37:54 <Hakes> na odwrót, ogłoszenie jakby nikogo nie było
18:38:00 <salmon_> aa
18:38:01 <salmon_> +1
18:38:37 <BartlomiejB> #action BartłomiejB będzie w czwartki. jeśli nie - wyśle wcześniej info na listę.
18:39:01 <salmon_> ok, coś jeszcze w temacie?
18:39:28 <salmon_> to następny temat
18:39:33 <salmon_> #topic 3 klucze do rozdania
18:39:35 <salmon_> firemark:
18:40:07 <firemark> no mam :)
18:40:15 <Copi> koniec tematu
18:40:17 <Copi> wnioski?
18:40:19 <firemark> :P
18:40:29 <Copi> firemark: zrób action, że rozdasz 3 klucze
18:40:33 <firemark> no pytanie czy zostawic 3 klucze w hsie
18:40:49 <salmon_> firemark: napisz na listę, że masz
18:40:54 <firemark> czy napisac na liscie ze moge odsprzesdac
18:41:04 <firemark> ok, to tyle
18:41:11 <salmon_> firemark: action
18:41:29 <BartlomiejB> i że możesz przekazać np. w czwartek. [wtedy ktoś pewnie będzie (oprócz mnie) ;)]
18:41:36 <firemark> #action firemark napisze na liscie ze sa 3 klucze do rozdania
18:41:49 <firemark> dobrze zrobilem?
18:41:53 <salmon_> tak
18:41:56 <salmon_> ok, dalej
18:42:04 <salmon_> #topic darowizna od FP
18:42:08 <salmon_> galuszkak:
18:42:29 <salmon_> galuszkak: jesteś w stanie pisać? :)
18:42:32 <galuszkak> jest 1500 zl
18:42:40 <galuszkak> 1000zl na remont
18:42:54 <galuszkak> 500zl na ksiazki do rozdania na meetupach
18:43:05 <salmon_> dominikTabisz: ^
18:43:10 <galuszkak> proponuje zrobic propozycję ksiazek do kupienia
18:43:10 <Copi> z książek to proponuje wujka boba
18:43:21 <salmon_> Na spotkanie o grafice może chcecie
18:43:22 <Copi> wujek bob i kent beck TDD
18:43:22 <galuszkak> uncle boba crockfors
18:43:28 <galuszkak> flowera
18:43:34 <Hakes> książki można spróbować zagadać z helionem
18:43:36 <galuszkak> generalnie klasyka ok;)
18:43:36 <Copi> jeszcze widziałem 3 fajne
18:43:40 <firemark> powinnismy coś o js kupić
18:43:42 <firemark> bo jest mega parcie
18:43:46 <Copi> wzorce projektowe, refaktoryzacja kodu
18:43:55 <dominikTabisz> brzmi ciekawie, sam myślałem o jednej rzeczy ale to do wolnych wniosków
18:44:14 <salmon_> Copi: o wzorcach mam
18:44:20 <Copi> białą?
18:44:21 <salmon_> w sumie można biblioteczkę zrobić
18:44:29 <salmon_> Copi: podesle Ci fote za chwile
18:44:34 <dominikTabisz> salmon +1 to miał być mój wniosek
18:44:42 <Copi> http://helion.pl/ksiazki/wzorce-projektowe-elementy-oprogramowania-obiektowego-wielokrotnego-uzytku-erich-gamma-richard-helm-ralph-johnson-john-m,wzoele.htm
18:44:44 <BartlomiejB> "Wprowadzenie do algorytmów" Cormena? ;)
18:44:46 <salmon_> #action salmon_ wyśle info o zrobieniu biblioteczki
18:44:48 <salmon_> dominikTabisz: :P
18:44:59 <Copi> http://helion.pl/ksiazki/tdd-sztuka-tworzenia-dobrego-kodu-kent-beck,tddszt.htm
18:45:07 <Copi> i all wujka boba
18:45:19 <salmon_> galuszkak: wyślesz maila o zakupach książek?
18:45:27 <galuszkak> tylko te ksiaKi maja byc rozdane
18:45:28 <Copi> http://helion.pl/ksiazki/refaktoryzacja-do-wzorcow-projektowych-joshua-kerievsky,refawp.htm
18:45:33 <Copi> http://helion.pl/ksiazki/refaktoryzacja-ulepszanie-struktury-istniejacego-kodu-martin-fowler-kent-beck-john-brant-william-opdy,refuko.htm
18:45:35 <Copi> galuszkak: wiem ;d
18:45:43 <Copi> i o DDD teraz nowość jest
18:45:45 <Hakes> BartlomiejB: cormen jest drogi i trudny, średnio nadaje się do rozdawania
18:45:47 <Copi> można się pokusić
18:45:57 <galuszkak> cos na spotkania otwartej grafiki te warto rozdac
18:46:10 <BartlomiejB> Hakes: wiem, straszna cegła. ;)
18:46:10 <salmon_> galuszkak: wyslesz maila?
18:46:10 <Hakes> może jakaś lista propozycji?
18:46:14 <Hakes> tutaj to ciężko ogarnąć
18:46:18 <Copi> opracujmy pada
18:46:30 <Hakes> od razu z podziałem tematycznie do eventów
18:46:36 <Copi> Hakes: +2
18:46:42 <salmon_> Hakes: zajmiesz się tym? :)
18:46:46 <Hakes> do spotkań grafiki np. pasowałyby książki o grafice
18:46:51 <Hakes> jasne
18:46:52 <dominikTabisz> lepiej na pada - bo na otwarte spotkania jedna rzecz dopiero wychodzi
18:47:05 <Hakes> na wewnątrzną listę wysłać?
18:47:20 <salmon_> #action Hakes wyśle maila o zakupie książek do rozdania na eventach
18:47:22 <salmon_> Hakes: tak
18:47:27 <Hakes> ok :)
18:47:30 <salmon_> coś jeszcze w temacie?
18:47:39 <Copi> no remont?
18:47:54 <salmon_> Copi: nie widzę tematu :P
18:48:03 <Copi> hajs jest na remont i książki
18:48:06 <salmon_> :P
18:48:09 <salmon_> to dajesz
18:48:20 <firemark> warsztat mam nadzieję :-)
18:48:25 <Copi> ja proponuje wpakować tak minimum połowę w warsztat
18:48:35 <Copi> żeby przyciągnąć potencjalnych członków
18:48:44 <Copi> mamy stacje lutowniczą, drukarkę od utka
18:49:04 <firemark> a co potrzebujemy, może o tak
18:49:11 <Copi> ostatnio pożyczyłem palety z mrocznych zakamarków Mysłowic
18:49:16 <Copi> więc deski mamy
18:49:18 <Copi> :D
18:49:33 <salmon_> ode mnie +1, jak zawsze potrzebujemy kosztorys
18:49:36 <Copi> 4 palety mam, ohebluje je i deski będą jak nowe
18:49:52 <Copi> jakieś półeczki z tego porobie
18:50:02 <Copi> ale też chciałem z tych desek zrobić wieszaki na kurtki
18:50:11 <Copi> deska do ściany a na deskę wieszaki przykręcić po prostu
18:50:19 <Copi> proste, tanie, funkcjonalne
18:50:28 <Copi> kosztorys mogę zrobić
18:50:39 <dominikTabisz> Copi do tej roboty to się pisze na pomocnika, a pomysł bardzo dobry
18:50:42 <Copi> pytanie: ta kasa ma jakiś dedlajn do wydania?
18:50:56 <Copi> bo jadę w czwartek i jestem dopiero 13
18:51:22 <Copi> ale pewnie szybciej się z samymi książkami nie wyrobicie więc zakładam, że na luźno to ogarnę
18:51:46 <Copi> tylko znowu: kosztorys mogę zrobić ale na względzie muszę mieć cały lokal
18:51:51 <galuszkak> nie ma deadlinow
18:51:55 <galuszkak> spokojnie
18:52:00 <dominikTabisz> ja w piątek/sobotę mogę spróbować wyciągnąć resztę narzędzi stolarskich
18:52:01 <Copi> drzwi trzeba zrobić :P
18:52:23 <salmon_> galuszkak: miesiąc jest...
18:52:50 <Copi> no to jest czy nie ma?
18:53:06 <salmon_> ja w umowie widzę, że jest
18:53:22 <Copi> miesiąc od kiedy?
18:53:24 <Copi> od dziś?
18:53:26 <salmon_> tak
18:53:33 <Copi> dobra to dedlajn do końca lipca
18:53:36 <Copi> ogarniemy
18:53:43 <salmon_> tak, Copi to tylko o zakupy chodzi
18:53:46 <Copi> no
18:53:50 <Copi> kupimy i może leżeć
18:54:04 <salmon_> ...
18:54:05 <salmon_> :P
18:54:09 <Copi> ja proponuje jeszcze farbę kupić na drzwi wejściowe
18:54:21 <Copi> ja już w głowie mam listę zakupów ;d
18:54:24 <Copi> więc spokojnie
18:54:42 <Copi> tylko dajcie jakieś sugestie
18:54:52 <salmon_> kuchnia
18:54:58 <Copi> kuchnia w sensie?
18:55:06 <galuszkak> Alek obiecal zestawy kuchenne
18:55:10 <salmon_> jakiś blat
18:55:13 <galuszkak> szklanki i inne cudenka
18:55:18 <Copi> no to mamy, wystarczą kątowniki
18:55:20 <galuszkak> dzisiaj mi obiecal
18:55:24 <Copi> i poziomnica
18:55:35 <Copi> albo szlauf salmona
18:55:38 <salmon_> Copi: poziomice przywiozę
18:55:57 <dominikTabisz> jakakolwiek szafka z zamkiem/drzwiczkami/szufladami, poziomice też mogę wziąć
18:56:00 <Copi> dobra kuchnia, co jeszcze?
18:56:09 <BartlomiejB> przydałaby się lodówka. z dzisiaj pizza została na przykład. :(
18:56:23 <Copi> dobra ale to jest większy koszt :p
18:56:25 <BartlomiejB> jak nie uda mi się jej jakoś zapakować, to się tu zepsuje, obawiam się.
18:56:27 <Copi> lodówki się nie kupuje
18:56:30 <Copi> lodówkę się cebuli
18:56:34 <firemark> a co chcemy w kuchni?
18:56:40 <Copi> nic, blat i szafki
18:56:46 <Copi> i lodówkę jak załatwisz :p
18:57:00 <salmon_> nie chcemy lodówki
18:57:06 <salmon_> wierzcie mi, nie chcemy
18:57:14 <firemark> dlaczego? prąd?
18:57:14 <dominikTabisz> salmon +1
18:57:18 <Copi> nie, smród
18:57:21 <Copi> chcemy na piwa
18:57:26 <salmon_> prąd to raz, dwa syf się szybko zrobi
18:57:35 <Copi> salmon_: 0 żarcia, same napoje
18:57:40 <Copi> zaraz upałem przypierdzieli
18:57:48 <salmon_> Copi: i tak autem jeździsz
18:58:02 <firemark> no jak bedzie lodowka to nie bedzie jezdzil :-)
18:58:05 <Copi> salmon_: z utkiem :D
18:58:10 <kozak127> kto jeździ autem ten jeździ autem 8)
18:58:21 <kozak127> salmon_: możesz rozwinąć czemu lodówka niet?
18:58:26 <Copi> kozak127: bo syf
18:58:29 <Copi> i prond
18:58:30 <kozak127> eee...
18:58:35 <kozak127> prond rozumiem
18:58:38 <Copi> na napoje same by się przydała
18:58:39 <galuszkak> chcemy lodowke
18:58:42 <salmon_> kozak127: a będziesz wynosil co tydzien zepsute jedzenie?
18:58:51 <firemark> ale co do 0 żarcia - nie liczcie że tam jedzenie nie będzie :-)
18:58:52 <galuszkak> dzisiaj zosyala cala pizza w HSie
18:58:55 <galuszkak> i tak lezy
18:59:02 <kozak127> salmon_: ok, jest to jakiś argument. Ale bez lodówki i tak będziemy wynosić zepsute jedzenie
18:59:04 <salmon_> galuszkak: i za tydzien ją zjesz?
18:59:08 <Copi> było dać żulom z załężą..
18:59:22 <galuszkak> za tydzien nie ale wytrzyma 2 dni dluzej niz krocej
18:59:43 <salmon_> kozak127: niekoniecznie, ale przynajmniej nie będzie kusilo ludzi zeby zostawić w HSie coś
18:59:46 <Hakes> i tak ni ma gdzie jej odgrzać
18:59:54 <galuszkak> gornoslaska akcja charytatywna nie jestesmy pielgrzymki do pizzowego HSa odpadaja
18:59:59 <Copi> dobra nie kłóćmy się o to teraz
19:00:08 <BartlomiejB> Copi: ja tu jeszcze jestem. może sobie zjem z kawałek albo dwa, ale większość zostanie. może w czwartek będzie jeszcze jadalna...
19:00:09 <salmon_> dobra, lodówka to odległy temat
19:00:11 <Copi> i tak jej nie kupumy za ten hajs
19:00:14 <Hakes> może na listę? uporządkuje się argumenty
19:00:19 <kozak127> Hakes++
19:00:21 <Hakes> a lodówki i tak jeszcze nie mamy
19:00:22 <Copi> pytanie co z drugim pomieszczeniem
19:00:26 <salmon_> Hakes: i tak nas nie stać teraz
19:00:27 <Copi> tym dupnym
19:00:38 <salmon_> Copi: malować
19:00:52 <galuszkak> malowac i malpac :)
19:01:00 <galuszkak> sry autocomplete
19:01:02 <firemark> hmm, dla mnie ten dupny ma mniejszy priorytet, nie jest aż tak potrzebny
19:01:03 <Copi> to malujemy, na to też odlicze hajs
19:01:06 <Copi> i lampy
19:01:17 <Copi> i coś jeszcze?
19:01:18 <firemark> bardziej jestem za warsztatem
19:01:26 <Copi> firemark: na warsztat 1k nie pójdzie
19:01:29 <salmon_> Copi: to tylko 1000zł
19:01:44 <Copi> salmon_: to co Ty chcesz remontować w warsztacie za 1k?
19:01:44 <salmon_> Copi: zrób wycene, jak zostanie to pomyslimy
19:02:04 <salmon_> #action Copi zrobi wycenę warsztatu
19:02:05 <Copi> bo ja myślałem o ściance, o pomalowaniu, światło i kilka kątowników bo płyty mamy
19:02:11 <galuszkak> ja znikam na chwile będę potem
19:02:14 <salmon_> Copi: mowilismy, kuchnia i malowanie duzego pokoju jeszcze
19:02:24 <Copi> 1k starczy
19:02:29 <Copi> salmon_: wiesz, że u mnie all to grosze ;d
19:02:40 <salmon_> ta
19:02:43 <salmon_> coś jeszcze w temacie?
19:02:59 <salmon_> ok, to dalej
19:03:03 <firemark> grosze grosze a później jeb 2k zł :(
19:03:15 <salmon_> Mój wniosek kasuje bo to do Błażeja było, a go nie ma
19:03:22 <salmon_> #topic wolne wnioski
19:03:30 <salmon_> ktoś ma wolne wnioski
19:03:31 <salmon_> ?
19:03:39 <firemark> ja do dominika
19:03:43 <salmon_> firemark: dajesz
19:03:48 <firemark> dominikTabisz: czemu jeszcze nie napisałeś na liście o ulotce?
19:03:56 <firemark> czemu do cholery jest top secret :-)
19:04:27 <salmon_> firemark: język
19:04:28 <dominikTabisz> nawaliłem czasowo
19:04:35 <firemark> salmon_: przepraszam
19:05:01 <firemark> dominikTabisz: no ale, nic nie zrobiłeś? jest jakiś szkic?
19:05:23 <dominikTabisz> ulotki i plakatu częściowe szkice
19:05:34 <firemark> mhm
19:05:35 <dominikTabisz> ale nie tamta stara wersja
19:05:46 <firemark> żadnej nie widziałem, to jest ten problem
19:06:21 <firemark> dlatego chciałem byś poruszył to na liście
19:06:31 <Copi> dominikTabisz: wrzucenie tego to 2 minuty
19:06:41 <Copi> dominikTabisz: włącz wielowątkowość :p
19:07:14 <Hakes> nie miał chłopak czasu, chill out :)
19:07:18 <dominikTabisz> zawalam czasowo niestety nie mogę podać publicznie powodu
19:07:33 <Copi> w wolnej chwili po prostu wrzuć :p
19:07:33 <firemark> no ok
19:07:41 <firemark> już cię nie męczę :-)
19:07:43 <Copi> bo takie decyzje się podejmuje wspólnie na liście
19:07:45 <salmon_> dobra, coś jeszcze w temacie?
19:07:49 <firemark> w tym nie
19:08:05 <firemark> ja mam pytanie - czy do czegoś wykorzystujemy listę zewnętrzną?
19:08:25 <salmon_> firemark: tak, do pisania o eventach i projektach
19:08:29 <firemark> mhm, ok
19:08:34 <firemark> nie było pytania :-) tyle z mojej strony
19:08:46 <salmon_> ktoś jeszcze ma wolne wnioski?
19:09:12 <salmon_> to ostatni punkt
19:09:16 <salmon_> #topic Podsumowanie akcji z poprzednich spotkań
19:09:26 <salmon_> kasuje "bfaliszek wyśle propozycje ulotki HS'u na listę"
19:09:50 <salmon_> https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
19:10:02 <salmon_> kasuje "firemark napisze na liscie wentrz. w ktory dzien tygodnia zrobic wolny dzien hs-u"
19:10:14 <salmon_> reszta zostaje
19:10:22 <salmon_> komentarze?
19:10:34 <salmon_> ok, to koniec spotkania
19:10:36 <salmon_> #endmeeting