18:01:37 <salmon_> #startmeeting 23.06.15
18:01:37 <meetings-bot> Meeting started Tue Jun 23 18:01:37 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:01:37 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:01:37 <meetings-bot> The meeting name has been set to '23_06_15'
18:01:39 <salmon_> hej
18:01:57 <salmon_> dzisiaj dużo tematów, więc proszę nie offtopujcie ;)
18:02:21 <salmon_> #topic Aktualizacja po walnym zebraniu
18:02:48 <salmon_> większość papierków gotowych i podpisanych. Jutro powinny wylądować w sądzie
18:03:14 <salmon_> Jak będą w sądzie to wyślę oficjalne info o walnym na listę
18:03:28 <dominikTabisz> dobry wieczór
18:03:39 <BartlomiejB> s: bfaliszek sie pospueszyl i edytowal juz [[wladze]] na wiki. tak nawiase
18:03:43 <salmon_> dokumenty z walnego są na githubue
18:03:45 <salmon_> https://github.com/hackerspace-silesia/statut/tree/master/zebrania/Walne%20zebranie%2017.06.2015
18:04:02 <salmon_> ech
18:04:22 <salmon_> bfaliszek: przywróć starą wersję na wiki, to jeszcze nie prawda :)
18:04:32 <salmon_> pytania?
18:04:58 <salmon_> brak
18:05:05 <salmon_> #topic Plakat reklamowy Hackerspace Silesia
18:05:08 <salmon_> bfaliszek:
18:05:38 <bfaliszek> chciałem wrócić do tematu plakatu. Zajmuje się nim dominikTabisz
18:05:51 <dominikTabisz> pytanie o wielkość i ilość
18:06:13 <dominikTabisz> co do strony graficznej - w terminie zaproponowanym przez Błażeja jest to realne
18:06:29 <salmon_> dominikTabisz: masz gdzieś projekt?
18:06:38 <dominikTabisz> o ile moogę liczyć na ewentualne zdjęcia i część tekstową
18:06:59 <bfaliszek> wydaje mi się, że nasz plakat trafi głownie na eventy wspierane przez nas oraz możemy go rozwiesić na uczelniach, ale uczelnie to październik
18:07:26 <dominikTabisz> salmon - stare projekty zostały odrzucone, z nowymi spróbuję wpaść (jeszcze mam zapchanego dropboxa więc zostaje tylko pokazywanie z pędraków/laptopa)
18:07:39 <bfaliszek> dominikTabisz zdjęcia z warsztatów są na naszej stronie. Jeśli chcesz w wyższej rozdzielczości to daj znać, podeślę
18:07:54 <salmon_> dominikTabisz: jest gihub
18:07:58 <salmon_> *github
18:08:05 <firecopi> dominikTabisz: oprócz dropboxa są inne metody dzielenia się plikami ;)\
18:08:28 <dominikTabisz> dokładniej wyszło przy pierwszej wersji, że brakuje nam rozsądnych zdjęć samej siedziby
18:09:10 <firecopi> tego bym unikał póki co
18:09:15 <firecopi> bo czym się chcesz chwalić?
18:09:25 <bfaliszek> a nie lepiej użyć zdjęć z warsztatów, a nie skupiać się na samym lokalu, który nie jest do końca gotowy?
18:09:33 <dominikTabisz> strzałką na zdjęciu z której strony bloku jest wejście
18:09:36 <firecopi> dominikTabisz: i kto to odrzuca?
18:10:27 <dominikTabisz> pierwszą wersje odrzucił Filip i bodajże Alek (ówczesny skarbnik)
18:10:46 <firemark> witam
18:10:52 <dominikTabisz> potem miałem nawał roboty i nie bardzo było kiedy poprawić
18:10:56 <firemark> firecopi: wtf
18:11:18 <firecopi> dominikTabisz: może wyślij to całemu zarządowi
18:11:27 <firecopi> jak jedna osoba to ocenia to słabo trochę
18:11:29 <bfaliszek> dominikTabisz btw jak coś możesz też projekt podrzucić na maila
18:11:40 <firemark> dominikTabisz: zdjęcie mozesz dać jako załącznik to listy dyskusyjnej
18:11:41 <salmon_> firecopi: dominikTabisz nie zarządowi tylko na listę
18:11:51 <firemark> albo wstaw link z wstaw.org (czy innej strony hostingującej zdjęcia)
18:12:00 <firecopi> albo tak, na wewnętrzną listę wyślij
18:12:07 <dominikTabisz> teraz powoli zrobię poprawki i mogę wpaść z tym prawdopodobnie w czwartek
18:12:35 <firecopi> dominikTabisz: wstaw to na listę
18:12:36 <galuszkak> tylko w czwartki jest mało osób, czy może to być na listę?
18:12:41 <galuszkak> wtedy każdy się może odnieść
18:12:41 <firemark> tak, ale nie wszyscy będą w czwartek i znów prawdopodbnie zoabczy jedna osoba
18:12:48 <galuszkak> a nie jedna czy dwie osoby
18:12:52 <firecopi> na naszą wewnętrzną
18:13:15 <dominikTabisz> to jest argument za listą
18:13:58 <firecopi> to wyślij jak możesz te odrzucone też
18:13:58 <dominikTabisz> może zrobimy tak - powoli zrobie te nowe / poprawione wersje a potem poproszę o instrukcje dla łunochoda jak posłać na wewnętrzną listę a nie na ogólną
18:14:21 <salmon_> #action dominikTabisz wyśle propozycje plakatu na listę
18:14:44 <salmon_> dominikTabisz: po prostu maila na adres hs-silesia-tmp@googlegroups.com
18:14:44 <dominikTabisz> nie wiem czy pamiętacie jak prosiłem na liście o tekst
18:15:25 <firemark> toć mówiłem, walnij Lorem Ipsum
18:15:29 <firemark> a później się wypełni
18:15:35 <firemark> (ale nie, nie pamietam by było na liście)
18:15:41 <bfaliszek> dominikTabisz podeślij jeszcze raz info o tym jaki miałby być to tekst i ile go potrzebujesz, to mogę coś napisać
18:15:43 <dominikTabisz> firemark konkretny problem wyglądał tak:
18:16:11 <firemark> bfaliszek: wy napiszcie opis warsztatów najpierw :P
18:16:27 <salmon_> firemark: bez offtopów
18:16:27 <firemark> dominikTabisz: tutaj się nie zajmujemy problemami, szkoda na to dzisiaj czasu. Opisz go na liście
18:16:34 <firemark> salmon_: przepraszam
18:16:51 <dominikTabisz> dzieją się u nas eventy i teraz albo opisać je wszystkie, albo wklejać ich loga albo jakoś zbiorczo pisać że zajmujemy się elektrniką, programowaniem szyciem i bug wie czym jeszcze
18:17:27 <salmon_> dominikTabisz: napisz na liście o tym
18:18:06 <dominikTabisz> wewnętrznej? zewnętrznej?
18:18:12 <salmon_> dominikTabisz: wewnętrznej
18:18:16 <firemark> wewnętrznej, bo jeszcze undone
18:18:26 <dominikTabisz> ok to wszystko jasne
18:18:42 <salmon_> ok, następny temat?
18:18:46 <bfaliszek> tak
18:18:51 <dominikTabisz> zajrzałem do jednej drukarni, gdzie mają dobrą jakość i się załamałem:
18:19:10 <salmon_> #topic Odświeżenie listy potencjalnych darczyńców
18:19:31 <dominikTabisz> cena plakatu 49 zł, będzie trzeba pokombinować jak to taniej druknąć
18:19:45 <bfaliszek> w tamtym roku zaczęliśmy robić listę firm i kontaktów do nich. Przydałoby się ją uaktualnić, bo może się przydać w pozyskaniu darczyńców.
18:19:49 <firecopi> ja może coś załatwie bo kumpel dla drukarni offsetowej pracuje
18:20:00 <firecopi> ale nic nie obiecuje
18:20:37 <dominikTabisz> ok to połączyliśmy drukarnie i darczyńców
18:21:04 <firemark> ok, zacznijmy następny temat ;P
18:21:19 <salmon_> firemark: już zaczęliśmy
18:21:29 <galuszkak> (PS. czy ktoś dostał spowrotem od Alka, umowę z FP?)
18:21:29 <firemark> oh, nie zauwazyłem bfaliszek
18:21:46 <salmon_> bfaliszek: jakieś konkretne akcje czy tylko propozycja
18:21:49 <salmon_> galuszkak: offtop
18:22:41 <bfaliszek> propozycja, bo akcje to raczej dla zarządu, bo on tworzył listę. Ewentualnie mail na liście zamkniętej z pytaniem czy ktoś coś by dopisał itp.
18:23:04 <salmon_> akcja wymaga właściciela
18:23:32 <bfaliszek> dlatego nic bym tu nie dawał i przeszedł dalej.
18:23:45 <salmon_> ok
18:23:49 <salmon_> #topic Stworzenie ulotki zachęcającej do współpracy(darowizny na rzecz HSu)
18:23:53 <salmon_> https://docs.google.com/document/d/1gUHetsO16Ig8mUQOe_rfYun3F481kEO-ozIvZYLTD-w/edit?usp=sharing
18:24:26 <bfaliszek> Przygotowałem projekt. Link jest powyżej. Pozostało dodać część opisów warsztatów i firm oraz to co możemy zrobić jako HS w ramach współpracy
18:24:29 <BartlomiejB> co do "sponsoringu": to moze byc sliska sprawa -- nie mozemy prowadzic dzialaln.gosp. jesli firma przekaze darowizne,to ok,ale jesli oficjalnie bedzie cos w zamian (w umowie znaczy), to to odpada raczej.
18:24:39 <salmon_> 13 stron to nie ulotka, tylko książka :)
18:25:00 <dominikTabisz> to może być folder reklamowy - nawet ma to sens
18:25:03 <bfaliszek> BartlomiejB tam nigdzie nie ma słowa sponsoring :D
18:25:17 <dominikTabisz> bfaliszek - widzę brak, który mogę Tobie uzupełnić
18:25:38 <bfaliszek> salmon_ większość z tego to pisy tego co robiliśmy/robimy, więc można coś wyrzucić
18:26:07 <bfaliszek> dominikTabisz prosiłeś wcześniej o opisu, tutaj też będą więc można użyć tego samego na plakacie i w tej ofercie/ulotce
18:26:14 <galuszkak> bfaliszek: brakuje wogole MeetJSa
18:26:26 <dominikTabisz> ale taka treść ma sens - na początku dać coś w stylu ulotki hs a potem opis imprez/akcji
18:26:32 <galuszkak> bfaliszek: a było ich w HSie trochę...
18:26:34 <bfaliszek> galuszkak o właśnie! Wiedziałem, że o czymś zapomniałem ;)
18:27:13 <BartlomiejB> bf: jest "rozbudowany pakiet reklamowy". co to oznacza?
18:27:17 <dominikTabisz> bfaliszak chcecie to składać jako taki sobie raport czy bardziej jako folder reklamowy książeczkę - to główne pytanie
18:27:18 <galuszkak> Nie możesz umieścić logotypu na plakatach
18:27:20 <galuszkak> to sponsoring
18:27:34 <bfaliszek> BartlomiejB to właśnie kolejny punkt dzisiejszego spotkania. Omówienie tego co tam można wpisać
18:27:51 <galuszkak> poza tym firmy które wpisałeś, z HackSilesi współpracowały oficjalnie przez profithouse.pl
18:27:59 <galuszkak> i my byliśmy tam partnerami
18:28:35 <galuszkak> (to wogóle, nie może byc w takiej formie jakiej proponujesz bo to działalność reklamowa)
18:29:39 <firecopi> jakieś akcje?
18:29:42 <galuszkak> tutaj tak naprawdę jeżeli chcemy realizować to co proponujesz, musielibyśmy dorzucić DG do stowarzyszenia
18:29:47 <dominikTabisz> zawsze można to obejść sztuczką matka-córka: HS nie może ale jest jednocześnie bazą dla eventów ... które mogą
18:29:47 <bfaliszek> galuszkak masz na myśli "Proponowane formy współpracy:" i to co tam jest?
18:29:54 <galuszkak> tak
18:30:26 <bfaliszek> galuszkak właśnie z tym mam problem, bo nie wiem co tam tak właściwie wpisać
18:30:51 <bfaliszek> wydaje mi się, że to najważniejsze pytanie i to co musimy ustalić w tym przypadku.
18:30:53 <galuszkak> tak naprawdę, wrzucanie samego logotypu to uprzejmość z naszej strony i naprawdę nie może być proponowana oficjalnie.
18:31:34 <bfaliszek> galuszkak tak właściwie formalnie, to możemy cokolwiek zaoferować?
18:31:41 <galuszkak> bfaliszek: zasadniczo prawie 99% procent rzeczy które wymyślisz, nie nadają się. Darowizna jest w zamian za nic. Może być co najwyżej celowa.
18:31:45 <dominikTabisz> ale mozemy oficjalnie proponować "współorganizowanie" eventów - czyli HS daje patronat i doświadczenie, a współorganizator-darczyńca finansuje
18:32:26 <galuszkak> dominikTabisz: tak. Tylko to nijak się ma do darowizny a rozmawiamy o darowiznach
18:32:48 <salmon_> w skrócie, nic nie mozemy oferować
18:32:53 <galuszkak> salmon_: dokładnie
18:33:09 <dominikTabisz> tak ale są 2 drogi:
18:33:10 <firecopi> to może nie piszmy oferujemy
18:33:11 <salmon_> dlatego dla mnie to jest bardzo nie pewna droga
18:33:26 <firecopi> napiszmy posiadamy: i np pomieszczenie do organizacji meetupów
18:33:32 <firecopi> lub warsztat z czymś tam
18:33:33 <dominikTabisz> 1) DG dla stowarzyszenia HS-silesia (i problemy dla stowarzyszenia w razie wtopy)
18:33:42 <firecopi> albo doświadczonych programistów
18:33:49 <galuszkak> tutaj powstaje pytanie, skoro nic, to czy chcemy nie chcemy DG? I czy DG zagraża naszej neutralności? (poza tym, że dochodzi trochę księgowości)
18:33:52 <salmon_> firecopi: nom, tak mozna
18:34:25 <firecopi> wtedy się chwalimy tym co chcemy na ulotce a w luźnej rozmowie nie oficjalnie można załatwić resztę
18:34:27 <salmon_> jako stowarzyszenie z DG mamy więcej obowiązków. Trzeba księgowego już mieć
18:34:28 <dominikTabisz> 2) Podmiot "obok" np "fundacja hs-silesia" i całe ryzyko prawne przerzucić na ten drugi podmiot
18:34:28 <firemark> pytanie czy bardzo potrzebujemy neutralnosci? :P
18:34:32 <bfaliszek> wydaje mi się, że DG to temat na dyskusję na liście, a nie tutaj, bo to większa sprawa.
18:34:45 <firecopi> i są wieksze koszty więc bez sensu aktualnie
18:35:17 <galuszkak> Co do planowanych warsztatów, rozmawiałem z WiT, nad cyklem paromiesięcznym...
18:35:20 <firecopi> to ja proponuje te teksty opracowywać na githubie
18:35:23 <salmon_> galuszkak: offtop
18:35:25 <firecopi> i temat na listę wewnętrzną
18:35:37 <galuszkak> salmon_: czemu offtop rozmawiam o tym dokumencie który dał bfaliszek
18:35:40 <bfaliszek> wydaje mi się, że teraz najlepsze będzie rozwiązanie proponowane przez firecopi, czyli wpisanie tam zamiast tego co możemy zaoferować tego co mamy
18:35:41 <firecopi> mogę pomóc
18:35:58 <galuszkak> btw. dlaczego robimy budowę drukarki 3d skoro mamy drukarkę od utka którą naprawia teraz Copi?
18:36:05 <firecopi> to jazda z akcjami i lecimy dalej
18:36:20 <salmon_> dobra, rozmywa się ten temat
18:36:30 <salmon_> bfaliszek: podsumuj i jedziemy dalej
18:37:51 <bfaliszek> #action bfaliszek wyśle propozycje ulotki HS'u na listę
18:38:00 <bfaliszek> chyba tyle?
18:38:15 <salmon_> tak
18:38:28 <salmon_> teraz copi prosił zeby jego temat był pierwszy. bfaliszek ok?
18:38:44 <bfaliszek> salmon_ mój kolejny temat już omówiliśmy :)
18:38:56 <salmon_> ok
18:38:58 <salmon_> #topic Omówienie rzeczy, które jako HS możemy zaoferować potencjalnemu członkowi
18:39:01 <salmon_> firecopi:
18:39:09 <firecopi> dziękuje Łukaszu, dziękuje Błażeju ;d
18:39:26 <firecopi> moje pytanie, bo trzeba coś zrobić, żeby ten HS jakoś wyglądał
18:39:45 <firecopi> bo póki co to większość przychodzi i się gdzieś tam kręci ale członkami ludzie nie zostają
18:40:03 <firecopi> na to pewnie wpłynie ten elektroniczny zamek, ale ja dziś załatwiłem 4 palety, i mam jeszcze deski
18:40:11 <firecopi> obrobie je ładnie, zrobie jakieś wieszaki i półki
18:40:28 <firecopi> mamy 1k hajsu na remont, przynajmniej 1/3 chciałbym przeznaczyć na warsztat
18:40:55 <firecopi> i pytanie, macie jakieś pomysły, sugestie itd co by można było zrobić w HS, żeby część rzeczy była dla członków
18:41:00 <dominikTabisz> co do warsztatu? ludzie pytają o coś a la fablab
18:41:12 <firecopi> bo póki co to oferujemy tylko krzesła i stoły ;)
18:41:23 <dominikTabisz> w przerwie na walnym słyszałem o pomyśle przyniesienia stacji lutowniczej
18:41:30 <firecopi> imho warsztat to sprawa priorytetowa teraz do pozyskiwania nowych członków
18:41:46 <bfaliszek> wydaje mi się, że same szafki/półki i możliwość zostawienia tam m.in. elektroniki HS'u będzie spoko na początku
18:42:10 <firecopi> jeszcze wpadlem na pomysł, żeby sklepać trochę elektroniki jak już warsztat będzie
18:42:14 <firecopi> żeby móc się czymś chwalić
18:42:22 <dominikTabisz> proponowałbym jeszcze jeden element - jakieś info o linkach albo kto z czego potrafi pomóc
18:42:59 <firecopi> warsztat pomińmy teraz bo dla mnie to oczywiste, że przyciągnie dużo osób. np sama drukarka 3d
18:43:02 <galuszkak> ja będę z tym gościem z FabLabu gadał to dowiem się czy oni mogą też jakoś pomóc
18:43:31 <firecopi> chciałbym zrobić frezarkę cnc taką małą, można wtedy przyciągnąć jakieś dziewczyny co się zajmują tym zdobieniem skrzyneczek
18:43:40 <firecopi> dekopuaż czy jakoś tak ;d
18:43:44 <salmon_> ja i galuszkak planujemy serię wykładów o ansible, vagrant i docker dla członków. To też może pomóc
18:43:49 <firemark> firecopi: też myślałem o frezarce
18:44:02 <firemark> jak kilka osób myśli tak samo, to myślę że spoko pomysł
18:44:18 <dominikTabisz> to wygląda na dobry kierunek
18:44:30 <firecopi> bfaliszek: jesteś w stanie zająć się tematem elektroniki? jest potrzebny ktoś kto zbierze ludzi w kupę i przypilnuje, żeby zrobili jakiegoś linefollowera czy coś
18:44:33 <firemark> na sam start mozna coś do lutowania przygotować
18:44:44 <firecopi> albo firemark
18:44:46 <firecopi> albo razem
18:44:53 <firecopi> imho to też jest istotne
18:44:57 <firemark> mógłbym z bfaliszkiem, ale sam niezbyt
18:45:04 <firecopi> bo np będzie jakiś event i nie ammy się czym chwalić
18:45:13 <dominikTabisz> panowie mam pytanie
18:45:14 <bfaliszek> spoko mogę z firemark.iem
18:45:19 <firecopi> HS Krk ma jakieś bajery co jak rozkłada stoisko to się chwali elektroniką ;)
18:45:21 <firemark> ja mógłbym oferować FPGA w sumie
18:45:33 <dominikTabisz> swego czasu przewinął się temat współpracy z muzeum komputerów
18:45:42 <galuszkak> dominikTabisz: mamy jedną członkinię ;) załóżmy, że jednak są też i panie ;)
18:45:58 <firecopi> ja muszę lecieć. jak bfaliszek I firemark się zgadzają to niech oni będą odpowiedzialni za ogarnianie czegoś
18:46:03 <galuszkak> dominikTabisz: tak, był jednak nie udało się bo nie policzyli, że podjazd nie będzie pasował
18:46:04 <dominikTabisz> najmocniej pczepraszam - nie zorientowałem się po liście nicków
18:46:13 <firecopi> a ja wrzucę na listę temat warsztatu
18:46:32 <dominikTabisz> szkoda, liczyłem, że pożyczą odrę i się uruchomi jako "zabawke"
18:46:39 <firecopi> #action copi wyśle na listę propozycje budowy warsztatu
18:46:44 <salmon_> #action Copi wyśle na listę maila o budowaniu warsztatu
18:46:49 <salmon_> oh
18:46:50 <salmon_> :)
18:47:01 <galuszkak> spoko, dwa taski dla Copiego są ok ;)
18:47:04 <firecopi> ja lecę, dzięki wszystkim ;)
18:47:21 <salmon_> ok, tyle w temacie?
18:47:23 <firemark> dominikTabisz: haha, to nie jest takie proste uruchomić :-) sama odra ci nic nie da. Musisz mieć osobny sprzęt do pisania programu
18:47:28 <firemark> ale to już offtop
18:47:53 <dominikTabisz> no myślałem o kompletowaniu tego - karty itp.
18:47:59 <bfaliszek> ktoś ma jakieś wolne wnioski?
18:48:03 <salmon_> bfaliszek: z "Omówienie rzeczy, które jako HS możemy zaoferować potencjalnemu darczyńcy" już wszystko?
18:48:11 <firemark> hmm, ja miałem
18:48:14 <firemark> a!
18:48:23 <firemark> Filip się prawd. już nie będzie zjawiać w czwartki
18:48:29 <firemark> czyli w nasze dni otwarte
18:48:37 <bfaliszek> salmon_ omówiliśmy przy tej ulotce. Formalnie nic nie możemy zaoferować ;)
18:48:40 <firemark> (tak było tydzień temu, nie zgłosił czy będzie czy nie)
18:48:43 <salmon_> #wolne wnioski
18:48:49 <salmon_> firemark: teraz :P
18:48:53 <salmon_> #topic wolne wnioski
18:48:56 <firemark> salmon_: jeszcze raz mam napisać? :P
18:49:10 <salmon_> firemark: tak
18:49:13 <firemark> damn
18:49:29 <firemark> Jest jakieś prawd. że Filip przestanie się pojawiać w czwartki
18:49:34 <bfaliszek> firemark może ustalmy sobie jakiś harmonogram, żeby zawsze ktoś był w czwartek?
18:49:37 <firemark> czyli wolne dni
18:49:53 <BartlomiejB> firemark: dobry pomysł.
18:50:02 <firemark> bfaliszek: podoba mi się
18:50:05 <BartlomiejB> (jestem już na stacjonarnym. \o/)
18:50:11 <firemark> BartlomiejB: uspokój się pan
18:50:12 <dominikTabisz> bardzo dobry :)
18:50:17 <salmon_> dfgg: ktoś Ty?
18:50:22 <firemark> bo trochę szkoda
18:50:42 <firemark> że ludzie przychodzą a klamke całują
18:50:54 <galuszkak> bfaliszek: proponuję inaczej, ;) czwartki zawsze wszystkim ciążyły i są na krótko, proponuję, żeby dni otwarte były w soboty, można wtedy wpaść posiedzieć, pogadać i większość ma wolne soboty i może wpaść po prostu
18:51:02 <dfgg> salmon_: ja tu tylko idluje :^)
18:51:16 <firemark> prawd. ja będę przychodzić od Lipca bo zmieniam pracę na zdalną :-) więc bym mógł przychodzić
18:51:21 <firemark> galuszkak: uwazam, że to musi być czwartek
18:51:36 <firemark> sobota, to ja wolę do dziewczyny jechać niż w hsie sam siedzieć
18:51:36 <BartlomiejB> galuszkak: ja bym został z czwartkiem. ja zazwyczaj mogę wtedy wpaść.
18:52:00 <dominikTabisz> czwartek ma sens o tyle, że jest na stronie, sobota o tyle, że więcej ma czas. Możemy zmienić termin na soboty jak zacznie się rok szkolny
18:52:04 <Hakes> galuszkak: sobota to często jedyny dzień co można coś w domu porobić cały dzień (jakieś porządki, naprawy), często ludziom nie pasuje
18:52:25 <BartlomiejB> salmon_: nie kop, logi i tak sa publiczne.
18:52:33 <firemark> BartlomiejB: +1
18:52:36 <galuszkak> Hakes: ok, ja do tego podchodzę, że wtedy mam więcej czasu ;)
18:52:44 <salmon_> BartlomiejB: ale uczestnictwo nie
18:52:50 <firemark> salmon_: daj +m a nam voice
18:52:52 <firemark> i tyle
18:52:58 <BartlomiejB> salmon_: ale on/ona/ono nie uczestniczy przecież i tak.
18:53:16 <salmon_> firemark: coś jeszcze w temacie?
18:53:20 <firemark> hmm tyle
18:53:22 <dominikTabisz> a czy musi to być sobota czy jest opcja niedzielna? (cokolwiek nie w tygodniu albo nie tylko czwartek)
18:53:24 <firemark> nie umiem sobie teraz przypomnieć
18:53:54 <firemark> dominikTabisz: chodzi o dzień wolny. Czwartek był i uważam to za dobry dzień
18:54:02 <bfaliszek> firemark to może jakieś action? Mail na listę z pytaniem komu pasuje termin i zadeklarowanie się do przodu, że się będzie?
18:54:04 <firemark> nie jest to piątek gdzie ludzie wyjezdzaja a prawie weekend
18:54:14 <firemark> bfaliszek: na wewntrz?
18:54:16 <BartlomiejB> dokładnie.
18:54:42 <galuszkak> to możemy zrobić inną wersję dzień otwarty w różne dni. Pozwoli to dotrzeć do różnych ludzi nie tylko tych dostępnych w czwartki
18:54:49 <bfaliszek> firemark tak, w sumie i tak ktoś z HS'u musi być(a obecnie to ktoś z osób posiadających klucz)
18:55:03 <dominikTabisz> to jest sens o ile będzie jasno wiadomo kiedy jaki dzień jest otwarty
18:55:04 <salmon_> galuszkak: -1
18:55:15 <firemark> galuszkak: to może wprowadzić zbędny chaos
18:55:18 <salmon_> jeden dzień prościej ogarnąć
18:55:23 <salmon_> firemark: +1
18:55:25 <BartlomiejB> galuszkak: no tak, mozemy nawet na zmiany (np. w jednym tyg. czwartek, w drugim sobota). tylko wazne, zeby to jasno ustalic i zakomunikowac na stronie, wiki itd.
18:55:48 <dominikTabisz> BartlomiejB: dokładnie
18:55:54 <galuszkak> no ja myslalem np w ten sposób, że jest: styczeń: poniedziałek, luty: wtorek etc.
18:56:05 <galuszkak> wtedy wiadomo dokładnie który ddzień i każdy ma możliwość wpaść
18:56:19 <galuszkak> tzn nie upieram się, ale wiem, że niektórym nigdy czwartek nie będzie pasował
18:56:52 <dominikTabisz> to jest opcja, albo pierwszy tydzień miesiąca poniedziałek, drugi wtorek itp (dni mogą być inne ale każdy ma szanse co miesiąc a nie tylko w wypbranym miesiącu)
18:57:00 <firemark> galuszkak: niektórym to każdy dzien tygodnia nie pasuje
18:57:05 <firemark> galuszkak: i nic z tym nie zrobisz ;P
18:57:06 <galuszkak> z tygodniami to za dużo mieszania
18:57:27 <salmon_> jak dla mnie to za dużo kombinowania
18:57:33 <firemark> a zaczynacie powoli kombinować jak kobiety z kalendarzykiem, sorry :P
18:57:40 <salmon_> i może innym członkom mieszać
18:57:52 <kozak127> (nie wiem o co chodzi, ale plus za tekst)
18:58:16 <galuszkak> ok, to poddaje ;)
18:58:27 <galuszkak> niech zostanie ten czwartek
18:58:41 <kozak127> skoro nie ma komu przychodzić w czwartek, to ten... może najpierw zobaczmy kto w ogóle jest chętny, i ci chętni ustalą dzień? :-)
18:58:47 <firemark> kozak127: toż to napiszę
18:58:50 <BartlomiejB> kozak127: chodzi o terminy "dnia otwartego". teraz na stronie obwieszczony jest każdy czwartek od 18. ktoś musi być.
18:58:51 <kozak127> (chętni z HSu)
18:58:52 <firemark> miałem już action?
18:59:01 <kozak127> BartlomiejB: tak, firemark mnie wprowadził w temat :-)
18:59:14 <salmon_> chodzi mi o to, że ja sobie chce w poniedziałki pracować z HSu. Nie chce, żeby mi tam ludzie z zewnątrz przychodzili i pytali czym się HS zajmuje bo ja wtedy pracuje
18:59:22 <bfaliszek> firemark nie miałeś action
18:59:32 <firemark> bo ja bym to napisał na zewnętrznej liscie
18:59:40 <firemark> zeby dotrzeć do osób które jeszcze nie były
19:00:07 <kozak127> + ktoś z HSu musi być w środku, żeby tych ludzi "obsłużyć". Trzeba zapytać na liście członków, kto jest chętny siedzieć
19:00:09 <BartlomiejB> salmon_: ale członków nie będziesz wyganiał, mam nadzieję? :)
19:00:12 <kozak127> i jaki termin mu pasuje
19:00:12 <bfaliszek> firemark info o tym kiedy będzie to na zwewnętrznej. Ustalanie kto będzie w tym dniu i jaki to będzie dzień na wewnętrznej
19:00:20 <dominikTabisz> salmon: to ma sens - są spotkania które są otwarte i dużo spotkań zamkniętych dobrze by było jasne które są które
19:00:21 <salmon_> BartlomiejB: no nie :)
19:00:29 <firemark> bfaliszek: no ok
19:00:43 <kozak127> bo ustalimy sobie termin, i jednyna chętna osoba do "obsługi" powie że jej nie pasuje :-)
19:01:12 <firemark> #action firemark napisze na liscie wentrz. w ktory dzien tygodnia zrobic wolny dzien hs-u
19:01:18 <firemark> dobrze to zrobiłem?
19:01:57 * BartlomiejB się już przyzwyczaił do czwartku. :)
19:02:00 <firemark> ok, bo ja mam inny temat, meta-temat w sumie… możemy przesunąć spotkania na 20:30? Byłoby mi łatwiej się ogarnąć
19:02:22 <dominikTabisz> na ircu?
19:02:25 <firemark> tak
19:02:27 <salmon_> dla mnie i tak jest już późno :(
19:02:29 <dominikTabisz> +1
19:02:32 <salmon_> ale się dostosuję
19:02:39 <BartlomiejB> osobiście nie widzę przeszkód. spotkania Wikimedia Polska na #wikimedia-pl zaczynają się np. we wtorki co tydzień o 21.
19:02:57 <firemark> no zależy jak innym pasuje
19:03:06 <BartlomiejB> (a jakie oni tam mają długie te spotkania! kiedyś było do północy.)
19:03:12 <Hakes> mi to rybka :)
19:03:13 <kozak127> dla mnie bez różnicy. Chociaż o 20:30 z reguły nikt mi nie zawraca głowy, więc mogę być na spotkaniach
19:03:18 <bfaliszek> jak dla mnie 20:30 też jest ok
19:03:42 <salmon_> ok, większość za
19:03:44 <firemark> no o 20:00 to ja mam spotkanie rodzinne zawsze :P
19:03:48 <firemark> dlatego przestałem przychodzic na 20:00
19:04:10 <salmon_> #info cotygodniowe spotkania IRCowe będą się zaczynały o 20:30
19:04:21 <BartlomiejB> fk_lx: Tobie też pasuje?
19:04:59 <salmon_> jeszcze jakieś wnioski?
19:05:05 <Hakes> ja!
19:05:08 <dominikTabisz> pytanie
19:05:13 <salmon_> Hakes: pierwszy
19:05:16 <dominikTabisz> ok to ja po Hakes
19:05:30 <Hakes> był pomysł napisania małego systemu finansowego dla skarbnika
19:05:44 <salmon_> galuszkak: ^
19:05:52 <galuszkak> i? ;)
19:05:57 <Hakes> chętnie bym się tym zajął, andrzej3393 też był chętny
19:05:59 <kozak127> pomysł wciąż żyje :-)
19:06:06 <kozak127> też mogę się tym zająć
19:06:12 <Hakes> tylko kwestia tego, kto jest skarbnikiem obecnie?
19:06:21 <firemark> napewno nie Alek, hryhry
19:06:23 <galuszkak> tzn ja rozmawiałemz Copi o tym. Na razie nie wiem czy chcemy, chodzi tylko o uporządkowanie excela, bo tak to będziemy pisali bez końca kolejne przypadki itd ;)
19:06:25 <Hakes> bo to system zwłaszcza dla niego, więc lepiej się skonsultować :)
19:06:36 <BartlomiejB> Hakes: zobacz [[władze]] na wiki.
19:06:38 <salmon_> Hakes: galuszkak
19:06:54 <kozak127> wstępny pomysł -> skarbnik raz w miesiącu pobiera z banku CSV z transakcjami, i system robi magic
19:07:36 <Hakes> fajnie by to było kiedyś w czwartek omówić w mniejszym gronie zainteresowanych
19:07:36 <galuszkak> kozak127: tylko wiesz, że każdy opisuje przelew inaczej?
19:07:49 <Hakes> galuszkak: damy radę :)
19:07:52 <salmon_> galuszkak: to się ustandaryzuje
19:08:06 <galuszkak> kozak127: ta magia sprowadzi się do tego, że przelewy trzeba by mapować ręcznie
19:08:06 <kozak127> albo po prostu przelew na kwotę X od osoby Y. Nie potrzebny tytuł :-)
19:08:07 <salmon_> galuszkak: we wro jest szablon
19:08:24 <galuszkak> kozak127: tylko niektórzy nie zawsze płacą z swojego konta, to też weź pod uwagę ;)
19:08:37 <Hakes> ale jakoś się podpisują chyba?
19:08:39 <kozak127> galuszkak: nie koniecznie. Jeśli nie będzie tytułu, można założyć że przelew jest za bierzący miesiąc. Jeśli bierzący miesiąc jest zapłacony, to system przeniesie wpłatę na przyszły/zaległe składki
19:08:53 <kozak127> fakt, jeśli będą płacić nie ze swojego konta, sprawa się odrobinę komplikuje
19:08:58 <kozak127> hs-waw ma to jakoś rozwiązane
19:09:07 <kozak127> chciałem ich poprosić o kod i schematy
19:09:12 <galuszkak> ok ;) róbcie. Ja nie chcę, nikogo stopować, w każdym razie, moim zdaniem będziemy wynajdowali koło na nowo ;)
19:09:20 <kozak127> galuszkak: zabawa! :D
19:10:00 <Hakes> dominikTabisz: ja mam jeszcze jeden wniosek, ale teraz Twoja kolej
19:10:26 <BartlomiejB> tylko nie przekazywać danych osobowych członków developerom ;-p a jeśli przekazywać, to wcześniej członków uprzedzić.
19:10:29 <salmon_> #info Hakes kozak127 Copi planują zbudować system do obsługi skłądek
19:10:37 <salmon_> BartlomiejB: +1
19:10:43 <dominikTabisz> proste pytanie: nas w lokalu nie ma a wifi sobie tam działa. Czy chcemy robić taki acces point pod oknami czy nie?
19:11:00 <firemark> dominikTabisz: że do kogo?
19:11:11 <Hakes> BartlomiejB: nie śmiałbym prosić o dane członków, już raczej swoje albo zanonimizowane do testów
19:11:43 <dominikTabisz> do wszystkich - gdy byłem i lokal był zamknięty, spokojnie mogłem serfoeać po necie przez hsowe wifi siedząc pod oknem. Tak ma być czy nie ma być?
19:12:03 <salmon_> dominikTabisz: znasz hasło :)
19:12:46 <dominikTabisz> no tak, czyli traktować to jako normalny feature siedziby :)
19:12:50 <BartlomiejB> dominikTabisz: cóż, można by włączać i wyłączać ruter - przy wejściu i wyjściu (ostatni gasi światło). ;) kiedy będą drzwi na karty, można by pomyśleć o zautomatyzowaniu tego.
19:13:01 <firemark> BartlomiejB: lol nie
19:13:13 <BartlomiejB> firemark: czemu? :)
19:13:17 <salmon_> ta, przy karcie można prądem sterować, ale to na przyszłość raczej
19:14:17 <salmon_> ok, coś jeszcze w tym temacie?
19:14:35 <dominikTabisz> otrzymałem odpowiedź dla mnie jasność
19:14:38 <salmon_> ok
19:14:39 <salmon_> Hakes:
19:14:53 <Hakes> ldap... ktoś myślał o tym?
19:15:08 <salmon_> Hakes: tak, przy wiki
19:15:11 <kozak127> informacja: routery bardzo nie lubią częstego włączania i wyłączania. Moja rodzina i krewni zabili tak kilka
19:15:18 <Hakes> spiąć wszystko (oczywiście stopniowo, zaczynając od strony i wiki, kończąc na zamku)
19:15:19 <kozak127> co noc wyłączali
19:15:26 <kozak127> Hakes++
19:15:36 <kozak127> hs-waw tak ma, można też ich poprosić o wsparcie
19:15:42 <salmon_> Hakes: temat był poruszany, ale wtedy było za wcześnie
19:16:25 <galuszkak> Hakes: Copi siedzi nad ldapem
19:16:43 <galuszkak> bo mu powiedziałem, że ma się nad tym pochylić ;)
19:17:09 <salmon_> ok, czyli in progress
19:17:12 <Hakes> ja miałem ldapa jedynie do ssh, więc dużo więcej też nie umiem
19:17:16 <salmon_> jeszcze jakieś wnioski?
19:17:21 <Hakes> to zagadam z copim
19:17:59 <salmon_> jak nie ma wniosków to...
19:18:10 <salmon_> #topic akcje z poprzednich spotkan
19:18:12 <BartlomiejB> Hakes: podpięcie Mediawiki i Wordpressa do LDAP-a pewnie nie będzie proste. ale jeśli coś potrzebujecie na naszym serwerze, to możecie kontaktować się ze mną.
19:18:14 <salmon_> usunalem jeden
19:18:49 <galuszkak> BartlomiejB: jest masa pluginów do ldapa dla wordpressa i dla mediawiki widziałem conajmniej jeden.
19:19:00 <salmon_> ok, to kończę temat
19:19:07 <dfgg> BartlomiejB: da sie podpiac mediawiki do ldapa
19:19:09 <salmon_> znaczy spotkanie :)
19:19:15 <salmon_> #endmeeting