18:05:29 <galuszkak> #startmeeting 2.06.2015
18:05:29 <meetings-bot> Meeting started Tue Jun  2 18:05:29 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is galuszkak. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:05:29 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:05:29 <meetings-bot> The meeting name has been set to '2_06_2015'
18:05:56 <galuszkak> galuszkak napisze news o warsztatach
18:05:59 <galuszkak> galuszkak przyjrzy się i spróbuje nas złapać na Ad Words Grants
18:06:11 <galuszkak> news wkleje w tym tygodniu, muszę jeszcze zdjęcia zebrać
18:06:13 <Copi> galuszkak: a Twój topic? ;>
18:06:20 <galuszkak> aaa racja
18:06:29 <galuszkak> #topic Akcje z poprzednich spotkań
18:06:38 <galuszkak> Ad Words nie mam odpowiedzi proponuje usunac
18:06:56 <fk_lx> a to z kim się kontaktujesz?
18:07:08 <galuszkak> formularz był
18:07:14 <fk_lx> i nic?
18:07:19 <galuszkak> nic
18:07:38 <galuszkak> ok proponuję usunąć
18:07:46 <Copi> +1
18:07:48 <kozak127> +1
18:07:50 * galuszkak Zarząd (fk_lx, torrocus_, salmon_, galuszkak, bfaliszek) zamknie dyskusje o CoC kiedy uzna, że wszystkie stanowiska zostały wyjaśnione. Po zamknięciu będzie głosowanie członków nad CoC. (galuszkak, 20:32:54)
18:08:05 <galuszkak> zarząd dyskutuje, możliwe, że będzie na dniach info
18:08:10 * galuszkak galuszkak napiszę na listę z prośbą o ustalenie terminu walnego (preferowana końcówka kwietnia i maj). (galuszkak, 21:14:23)
18:08:30 <Copi> jest fajny termin wybrany gdzie najwięcej osób może przyjść
18:08:42 <Copi> proponuje to dziś ustalić żeby wcześniej wszystkich poinformować
18:08:45 <galuszkak> ustalone. Dzisiaj pójdzie info jest to środa 17.06
18:08:51 <Copi> i git
18:08:53 <kozak127> +1
18:09:03 <fk_lx> chciałem zauważyć, że Alek w środę ma czerwone
18:09:03 <galuszkak> (wcześniej w mailu była informajca, że głosowanie było do wczoraj
18:09:31 <Copi> zarząd musi być cały? ;>
18:09:34 <fk_lx> a podobno ktoś tam chce go odwoływać, byłoby nie fair robić to pod nieobecność
18:10:05 <fk_lx> warto się spytać Alka czy może jednak być w środę
18:10:12 <Copi> fair nie fair, bez sensu wybierać inny termin, który nie pasuje większości
18:10:18 <kozak127> głosowanie jest głosowaniem. Wniosek, łapki w górę, łapki w dół. Albo karteczki. Co za filozofia. Komu zależy, to przyjdzie
18:10:20 <Copi> chce być to niech znajdzie czas
18:10:34 <fk_lx> Copi: od ustalania terminu walnego jest Zarząd ostatecznie
18:10:37 <galuszkak> Alek ma tylko jeden zaznaczony dzień i to ten w którym Ciebie nie ma i bfaliszek . Więc ciężko wybrać
18:10:57 <fk_lx> wtorek już i tak odpada, bo nie byłby spełniony warunek dwutygodniowego wyprzedzenia
18:10:57 <Copi> więc środa jest lepszą opcją
18:11:22 <Copi> środa pasuje największej liczbie osób i niech to już tak zostanie.
18:11:23 <fk_lx> więc bez sensu było te terminy wpisywać skoro głosowanie było do wczoraj
18:11:36 <kozak127> Copi++
18:12:35 <bfaliszek> 16.06 na 100% odpadam
18:12:43 <galuszkak> sekunde bo net mi lezy.
18:12:50 <fk_lx> bfaliszek: ale 14 i 16 już odpadły
18:13:02 <fk_lx> czytaj co pisałem wyżej
18:13:18 <fk_lx> termin walnego musi być zapowiedziany z dwutygodniowym wyprzedzeniem
18:13:29 <Copi> nie wiem nad czym filozofujecie 17 jest idealny
18:13:35 <bfaliszek> fk_lx piszesz, że Alkowi nie pasuje 17.06. Trudno. Będzie bez neigo, bo większości pasuje.
18:13:51 <fk_lx> bfaliszek: ale można z nim pogadać, czyż nie?
18:14:07 <fk_lx> tym bardziej, że ktoś go chce odwoływać
18:14:08 <Copi> no ale to po zebraniu ;)
18:14:27 <Copi> bo nie trzymacie się dyskusji odnośnie wybierania terminu
18:14:40 <kozak127> to bez znaczenia tak naprawdę czy będzie czy nie. Wątpię że będzie jakakolwiek merytoryczna dyskusja przed głosowaniem. Wniosek, głosowanie, podliczenie wyników, amen.
18:14:50 <fk_lx> Copi: bo też termin wybiera zarząd a tu widzę jego okrojony skład
18:15:01 <Copi> no to sobie zagłosujecie
18:15:10 <Copi> z tego co wiem bfaliszek galuszkak i Łukasz są za 17
18:15:11 <fk_lx> no to sobie pogadamy na zarządzie
18:15:37 <Copi> więc jesteś w mniejszości, przykro mi
18:15:47 <fk_lx> z tego co wiem Łukasza tu nie ma, od kiedy jesteś jego pełnomocnikiem?
18:15:50 <bfaliszek> przecież Alek dostanie maila jak wszyscy, że jest 17.06. To czy będzie wniosek o odwołanie go czy nie, to nie ma znaczenia.
18:16:24 <Copi> bfaliszek: fk_lx dla zasady musi się niezgodzić
18:16:49 <bfaliszek> To czy ktoś będzie czy nie, to jego sprawa. Możliwe, że Alkowi nie pasuje, bywa. Nigdy każdemu nie dogodzisz. Nie wiem nad czym tu się zastanawiać.
18:17:19 <galuszkak> trudno znaleźć termin dogodzący wszystkim, ankieta była po to, żeby takowy wyłonić. Nikt nie protestował przy takim wyborze terminu.
18:17:21 <fk_lx> moim zdaniem jak chce się kogoś odwoływać to nie robi się to pod jego nieobecność
18:17:34 <Copi> a może nie chce?
18:17:47 <Copi> przecież nie musiałem tego pisać w mailu
18:17:50 <bfaliszek> fk_lx czyli wystarczy nigdy nie przyjśc i nie zostanie się nigdy odwołanym. Brawo.
18:17:51 <fk_lx> nie ma co spekulować, trzeba z nim pogadać
18:17:58 <kozak127> bfaliszek++
18:18:00 <Copi> NO TO POGADASZ SOBIE
18:18:07 <Copi> ;|
18:18:21 <Copi> galuszkak: ogarnij te zebranie
18:18:30 <fk_lx> bfaliszek: przecież zaproponował jakiś termin, a nie jak socek żaden
18:18:48 <fk_lx> może walne trzeba zrobić w kolejnym tygodniu po tym co były opcje
18:18:57 <galuszkak> fk_lx: socek o ile wiem wyjezdza do Krakowa a potem Wrocławia więc go zwyczajnie nie ma wtedy
18:19:13 <fk_lx> galuszkak: a czemu zaproponowałeś terminy tylko z jednego tygodnia
18:19:16 <fk_lx> ?
18:19:28 <kozak127> więc... będziemy robić następne głosowanie na termin, bo JEDNEJ osobie nie pasuje wybrany przez większość
18:19:30 <kozak127> fuck logic
18:19:30 <galuszkak> bo dałem luz tydzień na zaniesienie rzeczy do urzędu.
18:19:35 <Copi> bo do 30 trzeba oddać
18:19:48 <fk_lx> w dodatku ustawiłeś głosowanie tak, że dwa odpadały z przyczyn formalnych
18:19:54 <fk_lx> (brak dwutygodniowego wyprzedzenia)
18:20:06 <galuszkak> anyway, nikt nie protestował i nie zgłaszał uwag
18:20:11 <Copi> fk_lx: normalnie spisek
18:20:18 <fk_lx> tak ale odpowiedz Kamil na pytanie
18:20:19 <kozak127> galuszkak: jak mogłeś ustawić głoswanie. SPISEG
18:20:21 <galuszkak> poza BartłomiejB
18:20:23 <fk_lx> po co wpisywałeś te dwa terminy
18:20:39 <fk_lx> skoro wiedziałeś, że deadline głosowania je wyeliminuje
18:20:41 <kozak127> to ewidentnie była manipulacja
18:20:56 <kozak127> galuszkak wiedział że alkowi nie pasuje żaden termin
18:21:01 <kozak127> więc wybrał wszystkie
18:21:04 <Copi> XD
18:21:06 <kozak127> bo i tak żaden nie pasuje
18:21:14 <galuszkak> nie wiedziałem, że są 2 tygodnie, i nie wiedziałem, że wyeliminuje. Nikt nie zaprotestował, że ten termin może nie być. A teraz zgłaszasz po fakcie tą uwagę.
18:21:23 <fk_lx> a to nie znasz statutu?
18:21:38 <Copi> galuszkak: dobra nie dyskutuj z nim bo co byś nie zrobił to będzie źle
18:21:45 <bfaliszek> jakie 2 terminy? Z tego co wiem, to o walnym trzeba poinformować na 2 tygodznie przed. Czyli odpada tylko 14.06, ale ten termin i tak mało komu pasował.
18:21:45 <Copi> zagłosujecie sobie w zarządzie
18:21:50 <galuszkak> fk_lx: a Ty znasz? też zapomniałeś, np. że składki ustala walne jak nad tym głosowaliśmy. Nie da się wszystkiego znać na pamięć.
18:22:09 <fk_lx> bfaliszek: mamy dzisiaj 2 czerwca, więc 16 też odpada
18:22:35 <fk_lx> galuszkak: no o tych składkach to nawet rewizyjna to przespała
18:22:40 <Copi> fk_lx: weź wytłumacz co chcesz osiągnąć bo nie rozumiem
18:22:42 <fk_lx> ale nie zmieniajmy tematu
18:22:45 <fk_lx> teraz mówimy o terminach
18:22:52 <fk_lx> a nie o składkach
18:22:53 <bfaliszek> fk_lx do północy jeszcze sporo czasu. Jak coś, to galuszkak zdąży wysłać maila, więc nie 2 terminy a jeden.
18:23:13 <Copi> trzeba zrobić walne, żeby ogarnąć wszystkie sprawy do 30
18:23:23 <fk_lx> bfaliszek: też wiem, że sporo czasu do 18
18:23:24 <Copi> najlepiej to zrobić jak najwcześniej
18:23:28 <fk_lx> dnia jutrzejszego
18:23:42 <Copi> 17 czerwca pasuje dużej liczbie osób
18:24:05 <fk_lx> a były inne terminy?
18:24:11 <Copi> fk_lx: a zgłosiłeś uwagi?
18:24:15 <Copi> było głosowanie
18:24:15 <fk_lx> poza tym przed 30, jest jeszcze jeden cały tydzień
18:24:19 <Copi> trzeba było pisac.
18:24:21 <galuszkak> anyway, tydzień później jest kłopotliwy z 2 powodów. Jedno coraz mniej czasu. Drugie zaczynają się wakacje. Żeby uniknąć sytuacji, że terminy są późno takie zaproponowałem. W założeniach miało to być w maju, ale z powodu, braku sprawozdań, nie było to możliwe.
18:24:23 <Copi> a nie teraz się buntować
18:24:43 <fk_lx> Copi: no właśnie pisze
18:24:49 <Copi> no wczas piszesz
18:25:02 <kozak127> trochę po czasie. Ludzie zagłosowali
18:25:05 <fk_lx> no ale nie wiedziałem, że będzie termin bez całego zarządu
18:25:07 <bfaliszek> Dobra, to co z tym terminem? 17.06 o godzinie 18:00? Wszystkim pasuje, tylko możliwe, że Alka nie będzie?
18:25:18 <kozak127> mnie jak najbardziej pasuje
18:25:21 <Copi> będzie nie będzie, jego sprawa
18:25:35 <kozak127> to i tak raczej niczego nie zmieni
18:25:42 <fk_lx> Copi: to że kogoś nie lubisz (Alka) nie znaczy, że ok jest lekceważanie osoby
18:25:51 <Copi> ale ja go nie lekceważe
18:26:07 <Copi> jakbym brał jego termin pod uwagę to bym lekceważył kilka innych osób
18:26:12 <Copi> ale Ty tego chyba nie rozumiesz
18:26:13 <fk_lx> uważam, że trzeba z nim pogadać czy może jednak w środę
18:26:14 <galuszkak> poza tym z mojego maila: "Jeżeli wybitnie nam by te terminy nie pasowały możemy dopisać kolejne. Kierowałem się obecnie podejściem, że weekendy można spotkać się wcześniej przed południem, lub wieczorem w tygodniu po pracy. Jeżeli są jednak lepsze propozycję to proszę o informację."
18:26:45 <fk_lx> galuszkak: najpierw mogłeś zapytać jakie ludzie chcą terminy, dałeś po prostu ograniczony wybór 3 dni
18:27:01 <kozak127> i nikt się nie buntował, ludzie zagłosowali, nie było zgłaszanych uwag
18:27:03 <Copi> fk_lx: czytaj wyżej
18:27:04 <palid> ding
18:27:13 <Copi> "Jeżeli wybitnie nam by te terminy nie pasowały możemy dopisać kolejne"
18:27:16 <Copi> była tam taka opcja
18:27:25 <kozak127> i uwaga uwaga... NIKT NIE DOPISAŁ. NAWET ALEK
18:27:34 <kozak127> mimo że jest w zarządzie
18:27:41 <fk_lx> ale nie mógł wiedzieć jaka opcja będzie miała najwięcej głosów
18:27:42 <kozak127> i nie powinien lekceważyć swoich obowiązków
18:27:45 <Copi> fk_lx: a co z komisją rewizyjną?
18:27:47 <kozak127> i nie przychodzić na walne
18:27:50 <Copi> może Michałowi Pipie nie pasuje
18:27:53 <kozak127> skoro WIEDZIAŁ ŻE GO NIE BĘDZIE
18:27:58 <Copi> tak sobie można gdybać i wybierać
18:28:02 <bfaliszek> galuszkak są jeszcze jakieś punkty dzisiejszego spotkania, bo jak rozumiem termin walnego jest już ustalony?
18:28:09 <Copi> było głosowanie, 17 wygrał, koniec tematu
18:28:14 <kozak127> +1
18:28:19 <fk_lx> bfaliszek: termin ustala Zarząd po dyskusji
18:28:33 <galuszkak> dobra, fk_lx skontaktuj się z Alkiem dzisiaj. Zaraz poślę mail do zarządu i głosujemy.
18:28:40 <kozak127> reasumując, głosowanie było na pokaz, a zarząd zrobi co uważa za stosowne ;-)
18:28:41 <Copi> +100
18:28:48 <kozak127> oj, czarnobylki się ucieszą jak to usłyszą
18:28:49 <Copi> kozak127: nie było na pokaz
18:28:57 <Copi> kozak127: bo w zarządzie jest większość ludzi normalnych
18:29:02 <kozak127> Copi: na całe szczęście
18:29:12 <fk_lx> Copi: a kto jest nienormalny w Zarządzie?
18:29:16 <kozak127> przedstawiam fakty z perspektywy fk_lx
18:29:23 <kozak127> głosowanie nieważne
18:29:35 <galuszkak> dobra ej
18:29:38 <galuszkak> temat trwa dłużej
18:29:40 <fk_lx> nigdzie nie powiedziałem, że głosowanie nieważne, to był ankieta
18:29:51 <fk_lx> galuszkak: Copi zasugerował, że ktoś w Zarządzie nie jest normalny
18:29:54 <fk_lx> słucham
18:29:59 <fk_lx> o kim mowa
18:30:01 <Copi> to słuchaj
18:30:17 <fk_lx> galuszkak: dlaczego tolerujesz chamstwo na zebraniu?
18:30:29 <Copi> fk_lx: a czy ja pisze o zarządzie HS?
18:30:36 <galuszkak> to nie ma nic związku z terminami, zaraz obydwaj dostaniecie kicka.
18:30:48 <fk_lx> galuszkak: ooo szeryf nowy
18:30:58 <galuszkak> Copi masz ostrzeżenie
18:31:09 <palid> fk_lx: Copi ogarnijcie sie, powaznie.
18:31:25 <Copi> palid: galuszkak ja nic nie pisze przeciez
18:31:35 <galuszkak> dobra, temat terminu się skończył.
18:32:02 <fk_lx> Copi: nie? a to co 20:28 < Copi> kozak127: bo w zarządzie jest większość ludzi normalnych
18:32:06 <galuszkak> #action galuszkak fk_lx bfaliszek zarząd do 24.00 2 czerwca 2015 przegłosuje termin walnego
18:32:56 <galuszkak> ok to zostały jak zawsze wolne wnioski
18:33:03 <galuszkak> #topic wolne wnioski
18:33:28 <galuszkak> czy ktoś takowe ma?
18:35:06 <kozak127> no to by było chyba na tyle. Ja uciekam. Dziękuję za spotkanie, zarówno część merytoryczną, jak i rozrywkową.
18:35:36 <galuszkak> oki nie ma żadnych wniosków.
18:36:40 <palid> galuszkak: ja mam pytanie w sumie
18:36:46 <palid> czy cos z hackatonem juz uzgodniles? :)
18:37:18 <galuszkak> Na przyszłość, proszę nie sugerować, publicznie pewnych rzeczy, ataki ad personam są nie mile widziane.
18:37:47 <galuszkak> palid: spiszę info w wiki ok? zacząłem już tam stronę. Odezwę się w tej sprawie
18:38:00 <galuszkak> ok to chyba wszystko. Dzięki wszystkim za spotkanie.
18:38:02 <galuszkak> #endmeeting