18:08:09 <galuszkak> #startmeeting 19.05.2015
18:08:09 <meetings-bot> Meeting started Tue May 19 18:08:09 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is galuszkak. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:08:09 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:08:09 <meetings-bot> The meeting name has been set to '19_05_2015'
18:08:21 <dominikTabisz> dobry wieczór
18:08:38 <galuszkak> so zaczynamy od poprzednich spotkań
18:08:44 <galuszkak> #topic zadania z poprzednich spotkań
18:09:09 <galuszkak> galuszkak napisze news o warsztatach
18:09:16 <galuszkak> nie zrobiłem tego i czuję się z tym źle.
18:09:20 <galuszkak> galuszkak przyjrzy się i spróbuje nas złapać na Ad Words Grants
18:09:30 <galuszkak> pisałem nie dostałem żadnej odpowiedzi. Proponuję usunąć
18:10:13 * galuszkak Zarząd (fk_lx, torrocus_, salmon_, galuszkak, bfaliszek) zamknie dyskusje o CoC kiedy uzna, że wszystkie stanowiska zostały wyjaśnione. Po zamknięciu będzie głosowanie członków nad CoC. (galuszkak, 20:32:54)
18:10:25 <galuszkak> zarząd dyskutuje w tym temacie
18:10:32 * galuszkak galuszkak napiszę na listę z prośbą o ustalenie terminu walnego (preferowana końcówka kwietnia i maj). (galuszkak, 21:14:23)
18:10:41 <Copi> końcówka kwietnia :D
18:10:51 <bfaliszek> galuszkak dyskutujemy? Jak dla mnie to ten temat umarł miesiąc temu :D
18:10:55 <fk_lx> galuszkak: dostałem draft sprawozdania finansowego od Alka
18:11:03 <galuszkak> z tym jest problem... Nie mamy dalej jednego sprawozdania. Komisja rewizyjna wycisnęła z Alka bilans tylko
18:11:51 <fk_lx> galuszkak: no jak jest draft, to sądzę, że finalna wersja jutro
18:12:06 <galuszkak> anyway, ja odezwałem się do MOSTu i podesłali mi dzisiaj szablonowe sprawozdanie, zrobię je jutro więc jak tylko będzie to podeślemy je
18:12:20 <fk_lx> galuszkak: tylko jak dostałem draft to po co?
18:12:38 <fk_lx> trzeba tylko sprawdzić czy jest ok
18:12:50 <galuszkak> fk_lx: dostałeś sprawozdanie czy bilans?
18:12:56 <fk_lx> sprawozdanie
18:13:34 <galuszkak> ok to może Alek je skończy.
18:13:44 <fk_lx> na jutro będzie
18:13:50 <fk_lx> bankowo
18:13:59 <Copi> fk_lx: z Alkiem nic nie ma jak w banku
18:14:08 <Copi> no ale bądźmy dobrej myśli
18:14:36 <galuszkak> ok. Jak będzie to wrzucę propozycje terminów spotkania walnego
18:14:37 <fk_lx> będzie bankowo masz mają gwarancję
18:14:50 <fk_lx> *moją
18:14:50 * galuszkak fk_lx zrobi na wiki stronę odnośnie środków czystości i ich uzupełniania (fk_lx, 18:07:56)
18:14:55 <fk_lx> jest
18:15:03 <fk_lx> http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/%C5%9Arodki_czysto%C5%9Bci
18:15:04 <galuszkak> ok it's done
18:15:16 <galuszkak> czyli tylko info
18:15:20 <fk_lx> ostatnio uzupełniłem mydło i papier toaletowy
18:15:28 <Copi> fk_lx: jakie rękawiczki?
18:15:31 <Copi> ja mam takie białe
18:15:43 <fk_lx> Copi: zwykłe jednorazówki
18:15:44 <galuszkak> #info na 20.05 będzie sprawozdanie finansowe
18:15:51 <Copi> to wezmę jak nie zapomne kiedyś
18:15:52 <galuszkak> ok to co wolne wnioski?
18:16:16 <galuszkak> #topic wolne wnioski
18:16:26 <galuszkak> czy ktoś takowe posiada? :)
18:16:57 <bfaliszek> ja mam pytanie
18:16:58 <BartlomiejB> ja ni. :]
18:17:32 <bfaliszek> pisałem dziś na listę z pytaniem o te kwestionariusze i rachunki za warsztaty dla AC, bo Szymon z Krakowa o nie prosił
18:17:56 <bfaliszek> co z nimi, kto to wyśle i kiedy. Czy mam swój kwestionariusz i rachunek komuś dać, czy jak
18:18:06 <fk_lx> wiesz od biedy każdy sam może wysłać
18:18:09 <bfaliszek> nie miałem jeszcze warsztatów z Łukaszem
18:18:16 <fk_lx> obawiam, że jak się wszyscy będziemy zbierać
18:18:18 <galuszkak> myślałem, że każdy za siebie wysyła
18:18:24 <bfaliszek> fk_lx Szymon prosił, żeby wysłać razem wszystkie
18:19:34 <bfaliszek> to jak w końcu. Każdy sam wysyła czy razem i do kiedy mamy to zrobić?
18:19:35 <galuszkak> bfaliszek: ja jednak nie widzę tego, żeby się udało zebrać je wszystkie i razem wysyłać
18:19:37 <fk_lx> prosić może, ale jak będziemy to zbierać by wysłać jedną przesyłką to będzie to trwało
18:19:56 <fk_lx> i za chwile będzie marudził, że nic nie dostał
18:20:12 <galuszkak> dokładnie. Notabene mogło to być przy umowie...
18:20:27 <fk_lx> dokłądnie
18:20:40 <bfaliszek> ok, czyli każdy sam. Mam jeszcze jedno pytanie: Podeśle mi ktoś adres na który mam wysłać swoje? :D
18:21:16 <galuszkak> na adres canisa chyba tak jak było kiedyś
18:21:18 <bfaliszek> jak coś może być na maila
18:21:35 <galuszkak> Szymon Reiter
18:21:35 <galuszkak> ul. Kijanki 30A
18:21:35 <galuszkak> 30-693 Kraków
18:21:51 <galuszkak> ok to ode mnie
18:21:53 <bfaliszek> galuszkak ok, dzięki
18:22:09 <galuszkak> sprawa z darowizną od FP leży dalej u ich prawnika
18:22:12 <palid> a nie mozemy na nastepnym meetjsie, czy innym spotkaniu piatkowym wrzucic
18:22:18 <palid> wyslac razem, a pozniej kto nie dal wysyla sam?
18:22:50 <galuszkak> palid: a jakie jest najbliższe spotkanie w HSie?
18:23:26 <bfaliszek> galuszkak NodeSchool Silesia w sobotę ;)
18:23:27 <galuszkak> 23.00 NodeSchool Silesia no ok, to kto da radę na NodeSchool to niech wrzuci, a resztę podeślemy sami jak ktoś nie dorzuci
18:24:18 <galuszkak> #action kwestionariusze dla tych którzy uczestniczą w grancie prosimy o przyniesienie na 23 maja na nodeSchool jak ktoś nie przyniesie sam wysyła.
18:24:57 <galuszkak> http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Cykliczne_obowi%C4%85zki
18:25:19 <galuszkak> dzisiaj był wywóz śmieci... jest na wiki ale chyba wszyscy zapomnieliśmy znowu?
18:26:05 <fk_lx> na to wygląda
18:26:09 <BartlomiejB> ja byłem w pracy. :(
18:26:17 <galuszkak> ok. Trzeba wymyśleć sposób żebyśmy pamiętali
18:26:21 <galuszkak> wiki ewidentnie się nie sprawdza
18:26:33 <galuszkak> jakiś kalendarz z przypomnieniami
18:26:34 <galuszkak> ?
18:26:47 <dominikTabisz> niestety racja
18:26:51 <galuszkak> albo jakiś bot który truje o tym rownie często
18:26:52 <socek> trello ? też ma przypomnienia
18:26:55 <bfaliszek> galuszkak brzmi sensowniej niż wiki, na które trzeba samemu wchodzić i sprawdzać.
18:27:19 <galuszkak> bfaliszek: dokładnie trzeba mieć przypomnienia jakieś. Chyba, że jakiś skrypt pulujący plik z datami i rozsyłający przypomnienia
18:27:19 <palid> galuszkak: oficjalny bot ircowy, po raz kolejny poruszam temat. :)
18:27:42 <galuszkak> anyway dla mnie dowolne. Po prostu, sam wtedy proponowałem, żeby to spisać, ale o wiki nie pamiętamy.
18:28:02 <galuszkak> Zostaje sprawa liczników jeszcze, bo jednak Łukasz tego nie załatwił wtedy i musimy do KZGMu podejść.
18:28:56 <galuszkak> No i dzisiaj była nieprzyjemna sprawa, windykacja za UPC internet mnie goni...
18:29:18 <BartlomiejB> :/
18:29:19 <galuszkak> BTW czy ktoś wie jak jest z Tauronem i prądem? faktura jest co miesiąc?
18:29:23 <fk_lx> czy te faktury za UPC nie są internetowo?
18:29:32 <galuszkak>18:29:37 <galuszkak> ale do tego trzeba tej umowy
18:29:46 <galuszkak> właśnie fk_lx patrzałeś tam?
18:29:49 <bfaliszek> galuszkak mam pytanie, co kryje się pod "media -847,41" w naszej księgowości? Woda, internet i ogrzewanie? Dlaczego tak dużo?
18:30:01 <galuszkak> woda i ogrzewanie
18:30:02 <fk_lx> galuszkak: idę sprawdzić czy tam jest umowa
18:30:05 <fk_lx> sekunda
18:30:10 <palid> galuszkak: faktury za taurona sa zaleznie od tego jaka jest umowa :P
18:31:16 <fk_lx> galuszkak: nie widzę umowy, więc pewnie ty masz tą za Internet
18:32:01 <galuszkak> czyli ma ją Łukasz bo ja mu wszystko oddaje, jak pisałem grant to chyba mu oddałem
18:32:37 <fk_lx> no tam tylko widzałem ten starter z T-mobile
18:32:40 <fk_lx> ale umowy nie widziałem
18:32:50 <galuszkak> a tak ja go dałem bo dostaliśmy od Tauroan
18:33:32 <galuszkak> ok. No nic trzeba rozwiązać te sprawy.
18:33:50 <fk_lx> no to Łukasza ścigać trzeba
18:34:01 <galuszkak> a czy ktoś ma clue dlaczego nie ma faktury za prąd za kwiecień? ona jest co 2 miesiące
18:34:01 <fk_lx> a z tymi licznikami to co konkretnie brakuje
18:34:13 <galuszkak> ?
18:34:35 <galuszkak> Trzeba się przejść do KZGMu i umówić, żeby spisali, postaram się to w tym tygodniu załatwić.
18:34:38 <fk_lx> w sensie co jest potrzebne, żebyśmy płacili ile faktycznie zużywamy
18:34:45 <fk_lx> ok
18:35:44 <galuszkak> ok to chyba wszystko z moich wolnych wniosków
18:35:49 <galuszkak> ktoś jeszcze ma jakieś wolne wnioski?
18:36:05 <fk_lx> ja mam
18:36:16 <fk_lx> odnośnie wydarzeń na wiki
18:36:24 <fk_lx> żeby jak ktoś podaje datę, to niech podaje godzinę
18:36:57 <fk_lx> bo jutro niby coś jest, ale bez godziny, czyli bez sensu
18:37:06 <fk_lx> tak samo było z warsztatami z druku
18:37:12 <galuszkak> fk_lx: nie ma, przenosi się na za miesiąc, zapomniałęm to zmienić po prostu
18:37:21 <fk_lx> jakbym wiedział, że to na 10-tą to bym się wybrał
18:37:48 <galuszkak> ok
18:38:07 <fk_lx> to taka uwaga - wydarzenie -> data i godzina
18:38:21 <galuszkak> BTW właśnie bfaliszek
18:38:48 <bfaliszek> tak?
18:39:22 <galuszkak> brakuje mi chyba, czasami informacji na stronie. Jak ktoś subskrybuje RSS to nic nie wie
18:39:27 <galuszkak> a nie korzysta z społecznościówek
18:40:33 <galuszkak> ok ja więcej nie mam czy ktoś jeszcze coś?
18:41:09 <bfaliszek> galuszkak spojrzałem w kalendarz i jak na razie jest tylko NodeSchool Silesia. Wrzucę jutro na stronę info o tym spotkaniu
18:41:28 <pigletto> galuszkak: co do fv za prad to stanu licznika nie trzeba podawac?
18:41:57 <galuszkak> pigletto: chyba nie, bo leci chyba na podobnym zuzyciu a pod koniec masz dopłatę albo niedomiar
18:42:05 <pigletto> hm
18:42:12 <galuszkak> tzn nie jestem pewien
18:42:12 <pigletto> ja mam tez tauron i podaje co miesiac stan
18:42:21 <galuszkak> Pan z Tauronu dzwonił do mnie tylko raz
18:42:23 <pigletto> https://www.tauron-pe.pl/Dom/Obsluga-Klienta/odczyt-licznika/Strony/Odczyt-licznika-gorny-slask.aspx
18:42:32 <pigletto> no i jest caly ebok
18:42:46 <galuszkak> tylko to jest niby oferta dla domu
18:42:50 <galuszkak> nie wiem czy dla firm nie jest inaczej
18:43:06 <pigletto> ok, nie wiem, to byl tylko hint czemu byc moze nie ma fv ;)
18:43:16 <galuszkak> tzn jest ale za kolejny miesiąc
18:43:30 <galuszkak> a za kwiecień mi jakoś brakuje
18:44:24 <galuszkak> na razie jesteśmy mocno pod kreską, więc na walnym trzeba o tym pogadać zobaczymy czy po odczycie liczników nam to coś pomoże
18:44:48 <galuszkak> ok. czy jeszcze jakieś wolne? :) bo jak nie to proponuję zakończyć
18:45:35 <galuszkak> #endmeeting