18:05:32 <salmon_> #startmeeting 05.05.05
18:05:32 <meetings-bot> Meeting started Tue May  5 18:05:32 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:05:32 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:05:32 <meetings-bot> The meeting name has been set to '05_05_05'
18:05:37 <salmon_> fajna data :)
18:05:49 <salmon_> #topic Poprawa szaty graficznej i UX na stronie HS
18:05:54 <salmon_> kajetan?
18:05:57 <salmon_> kto to? :)
18:07:04 <BartlomiejB> fajna data, tylko nieprawdziwa, bo mamy 2015, a nie 2005 :)
18:07:07 <kajetan> hej
18:07:25 <Copi> kajetan: porusz temat, który dodałeś
18:07:33 <Copi> Poprawa szaty graficznej i UX na stronie HS
18:07:41 <kajetan> no to krotko mowiac moge poprawic stronke hs
18:07:58 <kajetan> widze ze stoi na WP to bede miec latwo bo sie tym zajmuje juz z 1.5 roku ;p
18:08:12 <kajetan> graficznie
18:08:25 <bfaliszek> z tego co kojarzę to zajmował się tym do tej pory firemark
18:08:27 <salmon_> firemark: ^
18:08:31 <kajetan> plus mam genesisa i acf pro to moge tyl tez ladnie zrobic
18:08:53 <Copi> ja mam ambitny plan, który się wiąże ze stroną, pisałem o tym z galuszkak
18:08:57 <Copi> więc kajetan moja prośba
18:09:00 <kajetan> jaki?
18:09:15 <Copi> będziesz robił frontend to najpierw zrób jako stronkę w html, potem to tnij do wp ewentualnie
18:09:16 <kajetan> jak co to z gory mowie ze dopiero w czerwcu moge do tego siasc
18:09:26 <kajetan> chyba ze mi ktos zaplaci teraz ^^
18:09:29 <Copi> żebym to mógł łatwo wykorzystać
18:09:35 <Copi> kajetan: to i tak szybko :p
18:09:43 <kajetan> hmm to troche tak od dupy strony ;p
18:09:54 <kajetan> imho nie ma sensu robic mockupa w html zeby potem to pociac
18:10:00 <kajetan> najlepiej od razu
18:10:06 <kajetan> chyba ze chcecie sie przesiasc z WP na cos innego
18:10:08 <kajetan> ?
18:10:14 <Copi> no ja mam taki plan
18:10:27 <Copi> ale zejdzie mi to trochę o ile to ruszę
18:10:36 <Copi> stąd też moja prośba
18:10:58 <kajetan> a w czerwcu chcesz to przerabiac czy pozniej?
18:11:16 <Copi> no w czerwcu jak by dobrze poszło to tak
18:11:32 <kajetan> to ja proponuje inaczej - to co jest bym podrasowal graficznie juz na wp
18:11:51 <salmon_> kajetan: jak chcesz coś ulepszyć to super. Wszelkie dostępy załatwiaj z firemark
18:11:54 <bfaliszek> no to może ustalcie coś razem i jak kajetan będzie miał czas to przygotuje ewentualnie nową szatę graficzną i jak już coś będzie to wrzuci się jako punkt obrad?
18:11:57 <kajetan> a potem moge to przerobic na komponenty w czystym html + css jak zajdzie potrzeba
18:12:14 <Copi> kajetan: no tak też może być
18:12:21 <kajetan> bo rozumiem ze tresc na stronie jakos sie bardzo nie zmieni przez ten miesiac?
18:12:30 <Copi> ważne, że oferujesz pomoc za co jesteśmy wdzięczni
18:12:36 <Copi> no raczej się nie zmieni
18:12:53 <kajetan> no moge sie przysluzyc hs, plus to zawsze jakis plus do fejmu ;D
18:12:54 <bfaliszek> kajetan co najwyżej jakiś 1-2 nowe wpisy i może coś w galerii zdjęć
18:13:10 <kajetan> no to zagadam do firemarka
18:13:40 <kajetan> i jak pokoncze co mam teraz do roboty (w planie jest koniec maja) to sie za to wezme, ale sama szate graficzna, a ew. backend bede potem uzgadniac z @Copi
18:14:05 <kajetan> a w czym chcesz zrobic ta stronke potem?
18:14:15 <kajetan> cos pythonowego ;D ?
18:14:21 <Copi> nie
18:14:28 <Copi> systemem szablonów będzie twig
18:14:35 <Copi> jest bardzo prosty i fajny
18:14:41 <firemark> witam
18:15:01 <kajetan> a jaka to ma przewage wzgledem WP?
18:15:16 <kajetan> no poza czystoscia kodu
18:15:19 <Copi> tym, że nie będzie gównem brzydko mówiąc ;d
18:15:24 <kajetan> ^^
18:15:32 <kajetan> no troche mnie zdziwilo ze strona HS jest na WP :D
18:15:38 <firemark> nas też
18:15:45 <firemark> ale nikt nie miał czasu postawić na czymś innym niż WP
18:15:51 <kajetan> tak tez sie domyslalem
18:15:56 <salmon_> dobra, coś jeszcze w temacie>
18:15:57 <salmon_> ?
18:16:04 <kajetan> ode mnie wszystko
18:16:10 <firemark> kajetan: teraz przyszedłem
18:16:16 <firemark> kajetan: chcesz poprawić szatę graficzną, tak?
18:16:16 <kajetan> to masz pecha xD
18:16:20 <kajetan> moment
18:16:26 <kajetan> no
18:16:49 <firemark> to ok, bo mi się nie chce :D
18:16:50 <Copi> już go lubię
18:17:11 <salmon_> #topic https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
18:17:23 <kajetan> no z koncem maja albo wczesniej jak bede miec czas poprawie grafike
18:17:25 <salmon_> ktoś coś z akcjami?
18:17:37 <firemark> salmon_: moją akcję z poprawieniem strony w takim razie wyrzuć, outdated
18:17:38 <kajetan> a potem jak cos to moge byc od projektu graf.
18:17:46 <firemark> kajetan: prv
18:17:46 <kajetan> chyba ze juz kogos macie
18:18:03 <salmon_> firemark: done
18:18:16 <salmon_> wyrzucilem tez akcje o mailmanie
18:18:29 <salmon_> poki co z BartlomiejB i fk_lx dyskutujemy inne opcje
18:18:49 <salmon_> inne niz lista na ovh
18:18:52 <firemark> ta lista na google prywatna się sprawdza
18:18:58 <firemark> i niech tak zostanie
18:19:04 <salmon_> to też jest opcja
18:19:19 <firemark> jak coś działa i spełnia oczekiwania, po co zmieniać
18:19:38 <salmon_> możliwe, że tak się skończy :)
18:19:41 <palid> dziendobry.
18:19:44 <salmon_> hej
18:19:49 <salmon_> ok, to wolne wnioski
18:19:55 <salmon_> #topic wolnewnioski
18:19:56 <bfaliszek> ja mam jeden
18:20:01 <salmon_> bfaliszek:
18:20:26 <bfaliszek> W zasadzie to raczej info. Tutaj jest ten pad z info, kto może coś zrobić przy nowych warsztatach https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/NoweWarsztatyHackerspaceSilesia
18:21:08 <bfaliszek> Napiszę w tyn tygodniu do tych osób, które się tam deklarowały i poustalam z nimi jakieś szczegóły na temat tych warsztatów
18:21:12 <bfaliszek> w sumie to tyle
18:21:29 <Copi> jak ktoś chce pomóc z arduino to niech napisze do bfaliszek albo mnie
18:22:24 <salmon_> #link  https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/NoweWarsztatyHackerspaceSilesia
18:22:59 <salmon_> jeszcze jakieś wnioski?
18:23:14 <Copi> koniec, salmon_ możesz wracać do kolacji ;D
18:23:28 <Copi> zrób action, że zrobisz kolacje
18:23:32 <firemark> Copi: no ja napisałem, znam się na atmegach
18:23:42 <salmon_> ok to koniec
18:23:45 <salmon_> #endmeeting