18:05:32 <salmon_> #startmeeting 28.04.2015
18:05:32 <meetings-bot`> Meeting started Tue Apr 28 18:05:32 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:05:32 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:05:32 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '28_04_2015'
18:05:35 <fk_lx> :D
18:05:46 <salmon_> #topic Podsumowanie ankiety na temat nowych spotkań w HS'ie
18:05:51 <salmon_> bfaliszek: ^
18:06:02 <bfaliszek> ok, to na początek wyniki: https://www.dropbox.com/s/z4cosmzp3k6g90l/AnkietaHS_wyniki.txt?dl=0
18:06:40 <bfaliszek> Arduino, Python, Projektowanie stron internetowych od podstaw(HTML, CSS) i Fotografia(można to nawet połączyć z wideo). Teraz najlepiej byłoby zrobić listę osób, które byłyby chętne poprowadzić takie warsztaty.
18:06:58 <bfaliszek> Jeśli chodzi o Arduino to na pewno mógłbym pomóc i wiem, że Copi jest chętny(już mi o tym pisał), więc na pewno zaczniemy zbierać przykładowe fragmenty kodu na githubie na takie warsztaty itp. Co do pozostałych warsztatów, to fajnie by było, gdybyście dali znać czy bylibyście w stanie pomóc przy organizacji.
18:07:18 <fk_lx> no to znaczy, że trzeba zrobić coś Djangowego na PySilesii
18:07:21 <fk_lx> taki wniosek
18:07:29 <bfaliszek> Ja mogę jeszcze coś pomóc przy fotografii/wideo, ale raczej w kwestiach sprzętowych niż obróbce. Myślę, że z racji weekendu majowego fajnie by było ogarnąć w tym tygodniu co kto mógłby robić, a za tydzień, gdy to będzie mniej więcej jasne, to można zacząć już przygotowywać jakieś konkretne warsztaty.
18:07:53 <bfaliszek> Mogę ogarnąć kto byłby chętny pomóc przy jakich warsztatach, tylko osoby chętne musiałyby mi wysłać maila z info o tym, bo tutaj w te kilka minut będzie ciężko to zrobić.
18:09:01 <bfaliszek> tylko nie wiem co z Pythonem, czy to w ramach PySilesia będzie robione czy jako coś nowego. Chyba lepiej byłoby, żeby takie warsztaty zrobiła PySilesia
18:09:28 <fk_lx> no zdecydowanie
18:10:24 <fk_lx> nawet chodzi mi po głowie kto mógłby to poprowadzić
18:11:07 <bfaliszek> fk_lx myślę, że teraz w tym tygodniu można właśnie popytać kto mógłby co poprowadzić i za tydzień zabrać się za przygotowywanie takich warsztatów
18:11:32 <Copi> bfaliszek: ja mogę pomóc więc nie ma problemu
18:11:36 <fk_lx> dobry pomysł
18:11:53 <bfaliszek> Copi jeszcze dzisiaj zrobię grupę na githubie do Arduino
18:12:05 <Copi> to daj mi uprawnienia do tworzenia repo
18:12:11 <Copi> jedną prezentacje już mam
18:12:16 <bfaliszek> Copi ok
18:13:51 <Copi> cisza jak ta
18:14:37 <bfaliszek> to chyba tyle jeśli chodzi o ten punkt
18:14:47 <bfaliszek> ewentualnie można dać action
18:15:02 <salmon_> poproszę o action :)
18:15:05 <bfaliszek> że jeśli ktoś jest zainteresowany poprowadzeniem jakiś warsztatów, to może mi podesłać maila
18:15:09 <Copi> bfaliszek: trzeba ustalić jeszcze z osobami, które chcą pomóc
18:15:13 <Copi> co ile spotkania, nazwa itd
18:15:35 <bfaliszek> Copi ale częstotliwośc spotkań zależy od osób, które je poprowadzą
18:15:48 <bfaliszek> #action wysłać maila do bfaliszek o tym w jaki sposób mogę pomóc przy organizacji nowych warsztatów w HS’ie
18:15:54 <fk_lx> #action zajmie się kwestią organizacji warsztatów z Django
18:16:03 <fk_lx> #undo
18:16:09 <fk_lx> #action fk_lx zajmie się kwestią organizacji warsztatów z Django
18:16:25 <salmon_> bfaliszek: nie tak, akcja jest dla konkretnej osoby
18:16:26 <Copi> bfaliszek: no jako, że jesteś pomysłodawcą to wyznacz jakieś osoby (najlepiej 3) i one będą odpowiedzialne za te spotkania
18:17:06 <salmon_> bfaliszek: np. akca ze opublikujesz wyniki na liscie
18:17:06 <bfaliszek> salmon_ dobra, to wyślę maila z pytaniem na listę, kto byłby chętny poprowadzić i pomóc przy organizacji nowych warsztatów
18:17:15 <salmon_> bfaliszek: o dokladnie tak
18:18:22 <salmon_> #action bfaliszek wyśle maila na listę, kto byłby chętny poprowadzić i pomóc przy organizacji nowych warsztatów
18:18:28 <salmon_> Tyle w temacie?
18:18:54 <Copi> tak!
18:18:57 <salmon_> #topic akcje z poprzednich spotkań
18:18:57 <salmon_> https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
18:19:06 <salmon_> ktoś coś podziałał?
18:19:12 <salmon_> ja nie :(
18:19:54 <bfaliszek> ankieta wysłana, więc moje zrobione
18:20:02 <salmon_> usuniete
18:20:11 <salmon_> reszta nie ruszona
18:20:17 <salmon_> #topic wolne wnioski
18:20:28 <salmon_> czy są jakieś?
18:20:33 <fk_lx> ja raczej info
18:20:39 <salmon_> ok
18:20:53 <fk_lx> podrzucę drukarkę sieciową (na chodzie i z tonerem)
18:21:06 <fk_lx> może się przydać na wydruki na miejscu
18:21:17 <BartlomiejB> "salmon_ dostarczy konta fk_lx" - co tutaj stoi na przeszkodzie?
18:21:47 <salmon_> fk_lx: super, dzieki
18:22:03 <salmon_> #info w HSie będzie dostępna drukarka od fk_lx
18:22:04 <bfaliszek> wczoraj w HS'ie były 2 osoby z Muzeum Historii Komputerów zmierzyć drzwi w lokalu. Mają dać znać galuszkak czy ewentualnie zmieszczą się ich komputery u nas w lokalu
18:22:05 <salmon_> BartlomiejB: że ovh nie umie aliasów
18:22:32 <fk_lx> no to musimy mieć własny serwer pocztowy
18:22:41 <fk_lx> prosty wniosek
18:23:38 <fk_lx> przecież tych wysyłanych maili tyle nie ma
18:23:43 <BartlomiejB> salmon_: no to jak to jest problem natury obiektywnej i nie do przeskoczenia, to trzeba skreślić, ewentualnie zmienić, chyba.
18:25:09 <user1234> salmon_: ovh obsługuje aliasy
18:25:23 <salmon_> user1234: tylko w jedną stronę
18:25:39 <fk_lx> swoją drogą kto to user1234? może się przedstawić?
18:26:09 <user1234> salmon_: masz 1 konto mailowe i aliasy do niego, w czym problem?
18:26:18 <salmon_> jak nikt nie ma innych wniosków to i tak mozemy skonczyc
18:26:36 <salmon_> user1234: ze nie mogę z aliasu wysłać maila
18:26:45 <salmon_> ktoś ma jeszcze coś?
18:26:50 <salmon_> nie?
18:26:55 <fk_lx> ja mam
18:27:04 <salmon_> tak?
18:27:11 <fk_lx> czy user1234 jest naszym członkiem?
18:27:27 <salmon_> user1234: ktoś ty?
18:27:40 <user1234> fk_lx: nie mogłem się wbić na swojego nicka (torrocus)
18:27:49 <BartlomiejB> a co za różnica? logi i tak są publicznie dostępne.
18:27:50 <fk_lx> user1234: oki
18:27:55 <salmon_> i wszystko jasne :)
18:28:10 <salmon_> to mogę konczyć?
18:28:19 <fk_lx> kończ waść
18:28:31 <salmon_> user1234: na #hackerspace-silesia mozemy pogadac jak masz jakies pomysly
18:28:33 <salmon_> #endmeeting