18:00:26 <salmon_> #startmeeting 21.IV.15
18:00:26 <meetings-bot`> Meeting started Tue Apr 21 18:00:26 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:00:26 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:00:26 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '21_iv_15'
18:00:29 <salmon_> oo :)
18:00:43 <bfaliszek> hej
18:00:43 <salmon_> widzę, że gęsto dzisiaj :)
18:00:48 <salmon_> hej bfaliszek
18:00:53 <bfaliszek> jak coś to mam 1 wolny wniosek ;)
18:01:00 <salmon_> Copi: firemark fk_lx galuszkak pigletto gotowi?
18:01:04 <salmon_> bfaliszek: ok
18:01:14 <pigletto> tak
18:01:19 <Copi> joł
18:01:27 <pigletto> dobrze ze pingnales bo zapomnialbym :)
18:01:32 <salmon_> :)
18:01:47 <salmon_> w agendzie nic nie ma to najpierw akcje
18:01:57 <salmon_> #topic akcje z poprzedniego  weekendu
18:02:19 <salmon_> #link https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
18:02:34 <salmon_> salmon _napisze o kolejnych konkursach na liście
18:02:55 <salmon_> to można już usunac bo chyba wszystkie konkursy o ktorych chcialem napsac juz sie skonczyly...
18:03:22 <salmon_> ktoś coś z innych zrobił?
18:03:33 <salmon_> galuszkak: firemark fk_lx Copi?
18:03:38 <salmon_> Copi: co z Twoim?
18:03:40 <Copi> salmon_: a miałem coś zrobic?
18:03:47 * salmon_ Copi napisze o sobotniej parapetówie. Przynieść jedzenie
18:03:55 <salmon_> to chyba do usuniecia?
18:04:03 <Copi> przecież to jest starsze niż węgiel
18:04:14 <salmon_> to kasuje
18:04:25 <Copi> olałem temat z powodu małego zainteresowania
18:04:45 <salmon_> ok, to reszta wisi
18:04:52 <BartlomiejB> Copi: z wiki trz usunac?
18:05:03 <Copi> a kto w ogóle to dodawał na wiki o.O
18:05:06 <BartlomiejB> tez, znaczy
18:05:07 <Copi> i po co? ;>
18:05:26 <Copi> nie traktujmy wiki jak jakiegoś śmietnika
18:05:26 <BartlomiejB> to usune.
18:05:43 <salmon_> Copi: to w planowanych spotkaniach tylko bylo
18:05:43 <Copi> wiki to nie miejsce do terminu parapetówki raczej
18:05:49 <salmon_> #topic wolne wnioski
18:05:50 <Copi> no ale ogólnie ;)
18:05:57 <BartlomiejB> nie traktujemy.
18:06:01 <Copi> ja mam wolny wniosek ;d
18:06:06 <salmon_> dobra. bfaliszek
18:06:26 <Copi> bfaliszek: ja się nie wciskam ;d
18:06:28 <Copi> dajesz
18:06:30 <bfaliszek> chciałem zrobić ankietę: https://docs.google.com/forms/d/1ZZWHdM5AaL-nfXefGN6t8y9k4nFQX13ry9b-SNoUdiY/viewform
18:07:06 <bfaliszek> pytanie o nowy cykl spotkań/warsztatów w HS'ie
18:07:11 <salmon_> wypełniłem :)
18:07:14 <Copi> i chcesz znać nasze zdanie?
18:07:24 <bfaliszek> tak, chcę znać zdanie
18:07:26 <Copi> ja mogę pomóc przy arduino
18:07:29 <Copi> i jestem za
18:07:36 <pigletto> a sa osoby ktore by to prowadzily (mentorzy)?
18:07:40 <bfaliszek> znaczy zobaczymy czy ktoś jest zainteresowany
18:07:42 <pigletto> do tych topicow ktore sa wymienione
18:08:04 <Copi> miałem coś tam sklepać ale galuszkak przestał mnie cisnąć z tym tematem i jakoś z braku czasu olałem
18:08:13 <salmon_> pigletto: do arduino Copi sie kiedys zglaszal, do video chyba Socek
18:08:29 <Copi> do arduino na tą chwilę mogę pomóc przy organizacji itd
18:08:33 <bfaliszek> np. do Ruby mam mentora(znajomy już o to 2 razy pytał). Wydaje mi się, że Arduino uda nam się ogarnąć, co do foto i wideo to była już o tym rozmowa na liście mailingowej
18:08:39 <Copi> ale tak, żeby być dostępnym 100% to nie bardzo
18:08:40 <dominikTabisz> pytanie: to mają być nowe rzeczy obok tego, co się dzieje, czy zamiast?
18:08:49 <salmon_> dominikTabisz: nowe
18:08:50 <bfaliszek> dlatego chciałem zrobić ankietę, kto jest czym zainteresowany i co powiniiśmy zrobić
18:08:50 <Copi> dominikTabisz: obok
18:09:13 <salmon_> bfaliszek: jak dla mnie jest ok i mozna slać w świat
18:09:20 <Copi> salmon_: +1
18:09:50 <pigletto> zastanawiam sie czy nie dorzucic python/django
18:10:03 <pigletto> bo troche ludzi tu jest ktorzy sie na tym znają
18:10:03 <bfaliszek> dobra, to podeślę wieczorem na listę i wrzucę na socjale, bo to nie tylko pytanie do członków HS'u, ale do wszystkich
18:10:07 <Copi> pigletto: to lepiej poruszyć pysilesie imho
18:10:21 <pigletto> ale czy jedno wyklucza drugie?
18:10:26 <bfaliszek> pigletto jest pysilesa, dlatego nie dodałem
18:10:30 <dominikTabisz> ooo dorzuć tego pytona
18:10:47 <Copi> pigletto: bo wydaje mi się, że większy zasięg będzie z pysilesi niż z nowych warsztatów
18:10:49 <Copi> no i nazwa fajna
18:10:56 <BartlomiejB> pytonga
18:11:01 <BartlomiejB> ;)
18:11:31 <pigletto> jesli chodzi o ruby to jest srug, nie?
18:11:38 <dominikTabisz> jakiś html/strony od podstaw - na tym próbnym spotkaniu grafiki były takie pytania
18:12:21 <Copi> a ja mam inny pomysł
18:12:27 <Copi> bo generalnie jest tak
18:12:31 <Copi> są phpersy itd
18:12:33 <bfaliszek> dobra to dodam python'a i html/css
18:12:35 <Copi> jakieś ruby
18:12:43 <Copi> wszystko się dzieli na języki
18:12:51 <Copi> ale czasem na phpersach jest coś z np node.js
18:12:55 <pigletto> no ale tamto to raczej wyklady a nie warsztaty 'hands on'
18:13:01 <Copi> może podzielić to po prostu na frontend i backend?
18:13:11 <pigletto> albo 'web dev'
18:13:19 <pigletto> ale to bardzo ogólny worek :)
18:13:26 <Copi> i po prostu wtedy nie będziemy cierpieć na brak tematów
18:13:34 <Copi> np na backendzie czy ktoś powie o symfony, czy django
18:13:39 <Copi> czy railsach
18:13:44 <Copi> zawsze jakiś temat się znajdzie
18:13:52 <salmon_> ale mowimy o warsztatach caly czas?
18:13:58 <galuszkak> hey
18:14:01 <galuszkak> sorry za spóźnienie
18:14:07 <Copi> ja pisze o prelekcjach/warsztatach
18:14:12 <Copi> kto co będzie chciał zrobić
18:14:18 <dominikTabisz> myślę że pomysł Copiego jest lepszy
18:14:23 <salmon_> bfaliszek: Ty tylko o warsztatch czy prelekecje tez?
18:14:33 <bfaliszek> salmon_ to i to
18:14:35 <pigletto> a mi sie wydaje mi sie ze to jednak inne grupy odbiorcow np. Symfony/Rails
18:14:51 <salmon_> nom, ja na to raczej nie pojde :)
18:14:58 <Copi> a tam
18:15:03 <galuszkak> bfaliszek: ja tak jak pisałem będę NightHack robił + spotkanie pythonowe/devopsowe Ansible, vagrant i takie tematy
18:15:08 <Copi> ludzie przychodzą na phpersy bo php a słuchają o js
18:15:17 <Copi> czasem
18:15:22 <salmon_> Copi: js to inna sprawa
18:15:31 <salmon_> przy js nie masz wyboru
18:15:34 <Copi> salmon_: nie każdy musi przychodzić przecież
18:15:42 <bfaliszek> galuszkak ok, ale pythona dodam do ankiety, to przynajmniej będziemy wiedzieć orientacyjnie ile osób jest zainteresowane
18:15:45 <pigletto> Copi: ale co szkodzi w ankiecie to podzielic
18:15:49 <Copi> będzie data, że wtedy tematyka taka i taka i git
18:15:55 <galuszkak> bfaliszek: przecież jest PySilesia
18:16:08 <pigletto> galuszkak:18:16:19 <Copi> pigletto: mi raczej chodziło o podzielenie tego backend i frontend bo jak zrobimy coś z ruby to to umrze szybko
18:16:23 <salmon_> galuszkak: jest?
18:16:52 <galuszkak> salmon_: wiesz ja się tam nie odzywam z wiadomych powodów ale podobno ma być teraz w PLPUGu i w ogóle i była zawsze wymieniona na stronie :P
18:17:02 <Copi> a tak jak z jakiegoś powodu nikt z ruby nic nie będzie chciał powiedzieć to ktoś powie o php albo pythonie
18:17:27 <galuszkak> pigletto: nie wiem do czego mnie odsyłasz wyżej
18:17:34 <pigletto> bo bylo juz o pysilesia
18:18:02 <galuszkak> pigletto: sorry dopiero wpadłem mogło mnie minąć
18:18:33 <salmon_> ok, płyniemy juz. bfaliszek tyle czy cos jeszcze?
18:18:47 <salmon_> bfaliszek: i czy jakieś action?
18:18:50 <galuszkak> anyway 8/9 mamy zaplanowane Ansible i Vagrant tak żeby posiedzieć pogadać, pobawić się
18:18:59 <bfaliszek> salmon_ tak, ankieta poleci na listę i socjalne dziś wieczorem albo jutro rano.
18:19:08 <pigletto> galuszkak: 8/9 maja?
18:19:18 <galuszkak> pigletto: tak
18:19:32 <salmon_> #action bfaliszek wyśle ankiete na socjale i listę
18:19:43 <galuszkak> aaa bo Ciebie na #czarnobyl nie ma ;) tak pytałem kto kiedy ma czas i wyszło, że to taki najlepszy termin czasowy
18:20:01 <Copi> pigletto: zapraszamy na #czarnobyl ;d
18:20:31 <salmon_> Copi: miales wniosek
18:20:42 <Copi> a w sumie nie wiem czy mam teraz
18:20:51 <Copi> dobra, olać
18:20:55 <salmon_> ...
18:21:02 <salmon_> ktoś ma jeszcze wniosek?
18:21:24 <galuszkak> salmon_: a co po wnioskach?
18:21:30 <dominikTabisz> bardziej pytanie
18:21:33 <galuszkak> w sensie koniec? :P to było by najszybsze spotkanie ;)
18:21:41 <salmon_> galuszkak: tak
18:21:44 <salmon_> dominikTabisz: dajesz
18:22:19 <dominikTabisz> nie wiem czy tylko ja tak mam ale nie umiem po stronie i wiki połapać się kiedy co się dzieje w HS
18:22:20 <galuszkak> to ja mam też wniosek po Dominiku
18:22:42 <dominikTabisz> czy dałoby się zrobić to jakoś bardziej czytelne?
18:22:47 <salmon_> dominikTabisz: tutaj masz http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Planowane_spotkania
18:22:50 <galuszkak> dominikTabisz: sociale + strona -> bfaliszek , planowane spotkania na wiki
18:23:05 <Copi> dobra mam jednak wolny wniosek
18:23:27 <Copi> albo się tutaj odniosę do tego co dominikTabisz napisał
18:23:32 <Copi> generalnie jest totalny burdel
18:23:42 <Copi> wiki robi za stronę, strona za wiki
18:23:49 <Copi> nic nigdzie nie ma
18:23:51 <Copi> ;d
18:24:00 <salmon_> bez przesady
18:24:09 <Copi> znajdę czas to może bym coś przykodził
18:24:14 <Copi> z kalendarzem
18:24:19 <galuszkak> Prosto jest spotkanie info do bfaliszek. bfaliszek pisze na stronie + na sociale
18:24:21 <salmon_> jest kalendarz
18:24:22 <dominikTabisz> Copi ujałeś to lepiej. Generalnie w "planowanych" są odbyte spotkania
18:24:34 <dominikTabisz> a planowanych brak
18:24:34 <Copi> salmon_: gdzie masz kalendarz?
18:24:42 <salmon_> dominikTabisz: yyy? Sa Najblizsze
18:24:55 <salmon_> Copi: googlowy jest od bfaliszek
18:25:12 <Copi> salmon_: po prostu przykodzę coś
18:25:14 <Copi> i tyle
18:25:23 <Copi> jak się spodoba to git, jak nie to trudno
18:25:28 <salmon_> Copi: spoko
18:25:40 <salmon_> dominikTabisz: widzisz planowanie?
18:25:43 <bfaliszek> jest googlowy kalendarz do którego dodaję rzeczy, plus wiki i info na stronę/socjalne. Co prawda poza galuszkak to nikt o spotkaniach nie daje mi info, ale jak galuszkak daje znać, to dodaję
18:26:27 <dominikTabisz> salmon: to jest to o czym pisze człowiek się gubi i myli - może starczy odwrócić kolejność wpisów i nowsze wpisywać u góry, inaczej zawsze straszy spotkanie 20 przed spodkaniem 26
18:26:52 <salmon_> dominikTabisz: najblizsze jest najwyzej
18:27:08 <salmon_> dominikTabisz: tak jak w kalendarzu ;)
18:28:03 <salmon_> coś jeszcze w tym temacie?
18:28:18 <galuszkak> chyba nie ;) to mogę ja? ;)
18:28:30 <salmon_> to galuszkak
18:29:05 <galuszkak> kiedy szalejemy dalej z remontem? będą jakieś pieniążki to ruszmy dalej z czymś. Dzisiaj śmieci się chyba wywiozły?
18:29:37 <Copi> galuszkak: muszę maila wysłać
18:29:39 <Copi> do Alka
18:29:56 <Copi> generalnie nie chce tego robić bo nie chce ryzykować, że kupi coś źle
18:29:58 <salmon_> galuszkak: tak wysiozly
18:30:03 <salmon_> *wywiozły
18:30:04 <Copi> wolałbym jechać z kimś i to kupić po prostu
18:30:21 <BartlomiejB> smieci juz nie strasza w korytarzu? super \o/
18:30:21 <galuszkak> spoko to dobrze. :)
18:30:42 <bfaliszek> a tak swoją drogą, to podobno Alek ma już dostęp do naszego konta i może sprawdzić jego stan itp.
18:31:16 <galuszkak> bfaliszek: wcześniej też to robił ;) przez telefon
18:31:25 <Copi> salmon_: jest szansa, że pojedziemy razem do castoramy i to kupimy?
18:31:36 <Copi> weźmie się od Alka kartę i git
18:31:43 <galuszkak> Copi: nie ma karty
18:31:44 <salmon_> Copi: marna, teraz chory jestem. W tym tyg nigdzie nie wychodze
18:31:57 <galuszkak> Idzie się do banku i wypłaca ;)
18:32:46 <galuszkak> ok teraz wniosek Copi
18:33:01 <salmon_> Copi: dajesz
18:33:16 <Copi> no nie mam!
18:33:17 <Copi> :D
18:33:21 <salmon_> Copi: ...
18:33:32 <salmon_> ok, to ktoś jeszcze ma wniosek?
18:33:44 <Copi> salmon_: <Copi> albo się tutaj odniosę do tego co dominikTabisz napisał
18:33:46 <Copi> nie fochaj się
18:33:54 <Copi> wisisz mi 3 maliny jeszcze i ajfona
18:34:05 <salmon_> :P
18:34:09 <salmon_> ok, to koniec
18:34:10 <Copi> i spa za ten gruby kabel
18:34:12 <Copi> :D
18:34:16 <salmon_> dzięki wszystkim
18:34:19 <salmon_> #endmeeting