18:05:07 <galuszkak> #startmeeting Spotkanie 31.03.2015
18:05:07 <meetings-bot`> Meeting started Tue Mar 31 18:05:07 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is galuszkak. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
18:05:07 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
18:05:07 <meetings-bot`> The meeting name has been set to 'spotkanie_31_03_2015'
18:05:22 <firemark> hej, juz moge
18:06:07 <galuszkak> #topic Ściana chwały
18:06:14 <galuszkak> Copi: twój głos
18:06:19 <firemark> copi?
18:06:24 <Copi> galuszkak: oddaje głos firemark
18:06:24 <fk_lx> chyba firemark
18:06:26 <Copi> :D
18:06:28 <fk_lx> :)
18:06:30 <firemark> lol
18:06:32 <Copi> firemark: wisisz mi piwo
18:06:34 <galuszkak> a sorry firemark lol
18:06:42 <firemark> ukradli mi temat...
18:06:54 <firemark> ok. Wiem ze durna nazwa
18:06:55 <galuszkak> firemark: dobra nawijaj, Hall of fame ;)
18:07:01 <firemark> szczegolnie po polsku
18:07:28 <firemark> ogolnie jeszcze przezywam cala 'drame' z listy dyskusyjnej
18:07:47 <firemark> gdzie ogolnie obrzucamy sie gownem
18:08:06 <fk_lx> no kolego dramatyzujesz
18:08:12 <firemark> doszedlem do wniosku ze fajnie by bylo zrobic taka liste co miesiac kto co zrobil dla hsu
18:08:13 <Copi> fk_lx: daj mu skończyć
18:08:23 <BartlomiejB> firemark: od tygodnia na liście nic się nie dzieje. nie przesadzaj.
18:08:26 <firemark> tego miesiaca
18:08:45 <firemark> tak zeby bylo wiadomo ze niczyja praca nie idzie na marne i ze moze byc doceniany
18:09:10 <firemark> chcialem wprowadzic to na punkty (cos zrobiles dla hsu - +1 pkt) ale to by moglo byc zle
18:09:25 <fk_lx> grywalizacja ma swoje ciemne strony
18:09:31 <firemark> i kazdy je zna
18:09:34 <Copi> jeżeli takie coś by miało mieć miejsce to bardziej w formie logów
18:09:36 <fk_lx> nowi zaczynają z 0 pkt, to nie jest dobre
18:09:38 <firemark> co o tym myslicie?
18:09:56 <Copi> np firemark coś tam zrobił na stronie
18:10:00 <firemark> fk_lx: 'osiagniecia' danego miesiaca
18:10:08 <Copi> albo salmon poskręcał stoły
18:10:17 <Copi> krótkie logi :p
18:10:20 <firemark> wypominanie co sie zrobilo rok temu jest glupie i bezuzyteczne
18:10:42 <firemark> co o tym myslicie?
18:10:52 <Copi> firemark: a gdzie by to miało być?
18:10:57 <Copi> na wiki? na stronie?
18:11:01 <firemark> Copi: publiczna lista dyskusyjna
18:11:02 <Copi> w jakiejś subdomenie?
18:11:11 <firemark> taki raport co miesiac
18:11:13 <fk_lx> a jak chcecie punkty obliczać?
18:11:22 <Copi> fk_lx: przecież napisał, że nie chce punktów
18:11:30 <Copi> <firemark> chcialem wprowadzic to na punkty (cos zrobiles dla hsu - +1 pkt) ale to by moglo byc zle
18:11:33 <firemark> fk_lx: mysle ze bez prowadzania - to byl glupi pomysl
18:11:53 <firemark> chodzi o to by pokazac ze cos robimy i ze te osoby sa doceniane
18:12:01 <firemark> mysle ze to jest pozytywne
18:12:06 <fk_lx> a ktoś się czuje niedoceniany?
18:12:40 <firemark> tego nie wiem
18:12:48 <galuszkak> Hall of Fame mi się podoba. Tylko nie w ramach punktów, ale zwykłego mention + thx. Ludzka wdzięczność raczej niczym złym nie jest ;)
18:12:58 <fk_lx> przecież wszyscy mniej więcej wiemy kto co robi
18:13:04 <firemark> fk_lx: tylko my.
18:13:08 <AceRiggs> Chce punkt za instalacje AndroIrc na komórce :) specjalnie na ten meenting. Joke
18:13:09 <firemark> grupa 10 osob
18:13:21 <fk_lx> a nie lepiej, że HS coś zrobił a nie że zrobiłe Zenek czy Józek
18:13:22 <firemark> AceRiggs: ?
18:13:27 <BartlomiejB> firemark: myślę, że możesz zrobić stronę na wiki i spisywać tam tego rodzaju rzeczy. problem z tą propozycją jest taki, że musiałby być ktoś (Ty się zgłaszasz), kto by pamiętał o utrzymywaniu na bieżąco takiej listy.
18:13:28 <firemark> AceRiggs: lol :P
18:13:34 <Copi> fk_lx: to zapytaj się np nie wiem pajpa co się dzieje w hs
18:13:44 <Copi> ciekawe czy każdy wszystko wie ;)
18:13:47 <BartlomiejB> s/Ty się zgłaszasz/Ty się zgłaszasz?/
18:13:58 <firemark> BartlomiejB: o, wiki sie przyda
18:14:35 <fk_lx> ja mam naprawdę wątpliwości co do tego pomysłu
18:14:56 <fk_lx> po co ktoś ma wiedzieć, że coś zrobiłem dla HSu, ważniejsze chyba, żeby było wiadomo, że coś się w HS stało
18:14:58 <firemark> fk_lx: wady?
18:15:13 <fk_lx> wiesz niektórzy się lubią obnosić inni są skromni
18:15:17 <Copi> fk_lx: przecież to jedno i to samo tylko z wymienieniem osoby
18:15:18 <fk_lx> ostatecznie wszyscy robimy to dla HSu
18:15:23 <fk_lx> a nie dla własnej sławy
18:15:34 <Copi> to może trochę ludzi zagonić do roboty ;)
18:15:42 <fk_lx> Copi: i znięchęcić
18:16:04 <firemark> fk_lx: jezeli dla slawy bedzie nam pomagac - ok
18:16:07 <pigletto> to moze przed dodaniem na liste po prostu pytac delikwenta czy chce
18:16:23 <galuszkak> firemark: zróbmy to prościej ;) prowadź prywatny Hall of Fame i wrzucaj go na listę jako swój. ;) Monthly Firemark Hall of Fame ;)
18:17:31 <Copi> a jakby to zrobić w postaci logów?
18:17:33 <fk_lx> rzućcie to na listę ten pomysł
18:17:45 <Copi> bo przecież jedna osoba w tym wypadku musiałaby to zbierać i dodawać
18:17:59 <Copi> i na bank nie będzie wszystkiego zbierać, pingować ludzi itd
18:18:23 <BartlomiejB> galuszkak: +v dominikTabisz :)
18:18:33 <firemark> to nie bedzie lista gdzie kazdy bedzie pisac 'zrobilem to i to'
18:18:33 <firemark> tylko ktos bedzie bral z actioniow z spotkania albo z zdarzen z listy dyskusyjnej
18:18:35 <fk_lx> puście na listę tą, prywatną albo publiczną
18:19:01 <firemark> Copi: jak logow?
18:19:06 <fk_lx> bo dla mnie ten pomysł ma swoje dobre i złe strony
18:19:25 <Copi> firemark: np nie wiem, wymienisz kibel to napiszesz to gdzieś
18:19:43 <Copi> "wymieniłem dziś kibel"
18:19:48 <galuszkak> co wy macie do kibelka jest ok. Deske moze co najwyzej trzeba wymienic kiedys
18:19:58 <Copi> ale dla mnie to też średni pomysł, ja nie chce np nigdzie być, że coś robiłem
18:20:11 <Copi> mam to gdzieś
18:20:27 <firemark> Copi: no to wiki jest dobrym pomyslem. Bo ma historie
18:20:29 <fk_lx> i od razu się pojawia pytanie, co się dodaje a co nie
18:20:33 <Copi> bardziej mnie martwi fakt, że na 32 członków udziela się może z 20%
18:20:34 <galuszkak> ok minęło 15 minut
18:20:37 <galuszkak> action dla firemarka
18:20:48 <galuszkak> #action firemark wrzuci na listę propozycję Hall of Fame
18:21:00 <galuszkak> next
18:21:02 <Copi> na prywatną ;d
18:21:18 <galuszkak> #topic Zadania z poprzednich spotkań
18:21:32 <galuszkak> salmon_ napisze o kolejnych konkursach na liście
18:21:36 <galuszkak> nie było...
18:21:40 <galuszkak> galuszkak napisze news o warsztatach
18:21:43 <galuszkak> dalej nie...
18:21:46 <galuszkak> firemark poprawi szablon wordpressowy
18:21:48 <galuszkak> firemark: ?
18:21:54 <firemark> next :P
18:21:56 <galuszkak> galuszkak przyjrzy się i spróbuje nas złapać na Ad Words Grants
18:21:59 <galuszkak> in progress ;)
18:22:08 <galuszkak> salmon_ dostarczy konta fk_lx
18:22:08 <galuszkak> fk_lx postawi mailmana
18:22:16 <galuszkak> salmona nie ma więc na razie temat leży.
18:22:20 <Copi> ;x
18:22:24 <galuszkak> pigletto zrobi jawne głosowanie na temat funkcjonalności bota chomis.
18:22:30 <firemark> wtf? nic nie zrobilismy?
18:22:35 <galuszkak> nie ma listy członków. Czekamy, aż zarząd uzupełni ;)
18:22:38 <pigletto> czekam na liste czlonkow
18:22:52 * galuszkak Copi napisze o sobotniej parapetówie. Przynieść jedzenie
18:23:02 <Copi> galuszkak: coś jesteś do tyłu chyba
18:23:10 <galuszkak> ok tego nie było ;)
18:23:15 <Copi> bo ostatnio to poruszałeś i pisałem, że jes mało osób ;d
18:23:36 <Copi> nikt więcej się nie zgłosi to sam nawet nie przyjdę
18:23:37 <galuszkak> Copi: no i miała paść chyba jeszcze raz propozycja
18:23:44 <Copi> jak większość to olewa to trudno
18:23:51 <galuszkak> ale ok ;) dobra to wykreślam, połączymy to z walnym
18:23:57 * galuszkak fk_lx założy wewnętrzną listę członków "tymczasową" (galuszkak, 20:24:25)
18:23:57 <dominikTabisz> Copi jak sobota, to zmienia postać rzeczy
18:24:00 <firemark> zrobimy gdy bedzie cieplej
18:24:00 <BartlomiejB> [o kurka, burza.]
18:24:18 <Copi> BartlomiejB: dzięki, nie mam okna u siebie
18:24:35 <galuszkak> fk_lx: ?
18:24:43 <Copi> galuszkak: jes
18:24:49 <Copi> mnie przynajmniej dodał
18:24:59 <Copi> więc innych chyba też :P
18:25:21 <fk_lx> mnie tu coś rwie połączenie
18:25:42 <galuszkak> fk_lx: czy lista wewnętrzna członków jest założona?
18:26:18 <dominikTabisz> poczekajcie chwile
18:26:30 <fk_lx> lista założona, ludzie dodani poza Pigletto
18:26:33 <fk_lx> wysłałem mu maila
18:26:38 <fk_lx> bo ma zablokowane dodawanie
18:26:39 <dominikTabisz> fk_lx siedzi obok i usiłuje odzyskać dostęp do neta
18:26:44 <galuszkak> fk_lx: a to możesz listę członków uzupełnić?
18:26:54 <pigletto> juz odblokowalem (chyba)
18:27:03 <galuszkak> fk_lx: bo lista członków jest nieaktualna :/
18:27:13 <dominikTabisz> może uzupełnić (tak woła)
18:27:16 <torrocus> galuszkak: siedzę obok Filipa, mówi, że może uzupełnić :)
18:27:25 <fk_lx> rwie mi połączenie z serwer gdzie mam irssi
18:27:27 <fk_lx> w sensie lagi
18:28:01 <galuszkak> torrocus: ok super, bo lista jest niektualna a prosiłem o jej uzupełnienie. Czy lista mailingowa członków ma wszystkich członków?
18:28:16 <fk_lx> tak
18:28:18 <fk_lx> ma wszystkich
18:28:40 <fk_lx> w sensie mailingowa
18:28:43 <firemark> ile was dzisiaj tam jest :D
18:28:53 <fk_lx> 3 osoby
18:29:09 <Copi> to możecie tapetę zerwać w warsztacie
18:29:10 <fk_lx> Alek z papierami, dominikTabisz z projektem ulotki
18:29:13 <firemark> kurde, przyszedlbym jakbym wiedzial
18:29:18 <galuszkak> moim zdaniem tam brakuje ludzi
18:29:28 <fk_lx> galuszkak: w arkuszu tak
18:29:31 <fk_lx> na mailingowej nie
18:30:12 <fk_lx> w sensie arkusz ma tam braki
18:30:21 <fk_lx> ale lista nie
18:30:24 <torrocus> Co do temat grywalizacji, warto sprawdzić ten projekt: https://github.com/someteam/acha
18:30:33 <galuszkak> torrocus: jest inny temat ;)
18:31:04 <torrocus> galuszkak: spóźniłem się :)
18:31:32 <firemark> dominikTabisz: jezeli masz projekt ulotki - czemu go nie skserowales?
18:31:49 <dominikTabisz> firemark właśnie mi go poprawiają
18:32:00 <galuszkak> ok to dalej
18:32:09 <fk_lx> w arkuszu brakuje kozaka
18:32:18 * galuszkak Zarząd (fk_lx, torrocus_, salmon_, galuszkak, bfaliszek) zamknie dyskusje o CoC kiedy uzna, że wszystkie stanowiska zostały wyjaśnione. Po zamknięciu będzie głosowanie członków nad CoC. (galuszkak, 20:32:54)
18:32:25 <galuszkak> dyskusja dopiero przejdzie na wewnętrzną listę
18:32:28 <galuszkak> next
18:32:31 * galuszkak galuszkak napiszę na listę z prośbą o ustalenie terminu walnego (preferowana końcówka kwietnia i maj). (galuszkak, 21:14:23)
18:32:38 <galuszkak> jeszcze nie napisałem.
18:33:03 * galuszkak galuszkak na wiki założy stronę z cyklicznymi obowiazkami które trzeba wykonywać by o nich nie zapominać. (galuszkak, 21:14:52)
18:33:06 <galuszkak> zrobiłem
18:33:29 <galuszkak> http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Cykliczne_obowi%C4%85zki
18:33:50 <galuszkak> ok to wszystko
18:33:58 <galuszkak> #topic wolne wnioski
18:34:03 <galuszkak> AceRiggs: ty zaczynasz? :)
18:34:09 <fk_lx> ja mam wolny wniosek też później :)
18:34:24 <AceRiggs> Y
18:36:03 <AceRiggs> Sprawa drzwi. Potrzebujemy zamontować sensownie klucz w fajnym kuleczki zebatym tak żeby się na 100 nie złamalo. Lub zrobić coś inaczej by serwo obracało klucz
18:36:36 <AceRiggs> Jak ktoś by miał jakiś pomysł lub metody by to zrobić byłoby miło :)
18:37:00 <firemark> to jest szczegol projektu
18:37:10 <firemark> ja bym dal pytanie na liste dyskusyjna
18:38:06 <galuszkak> (AceRiggs pisze wolno bo na telefonie)
18:38:32 <AceRiggs> Cały czas się zaciemnia cholera. To nie wiem czy tu coś pisać
18:39:01 <fk_lx_web> torrocus poszedł oglądać drzwi
18:39:37 <galuszkak> anyway AceRiggs zrobił research ma rozwiązanie idealne, jedyną wadą była by nakładka na klucz, żeby się nie złamał i trzeba by coś tutaj wymyśleć.
18:40:29 <galuszkak> proponuję, AceRiggs jeśli możesz spisz to do wiki jak mówiliśmy, i puścimy informację na listę. I zaczęlibyśmy po świętach już implementację + poprosili ludzi o feedback do projektu.
18:41:49 <AceRiggs> No kupiłem dziś kompa 4.5k w plecy :D będzie w piątek to mogę pisać spoko. Sorry ze nie wcześniej :/
18:42:11 <galuszkak> oki to idziemy dalej. :)
18:42:31 <galuszkak> fk_lx_web: your voice
18:42:33 <AceRiggs> Ale tak wyszło. Można było się spodziewać. Gruchot stary był :(
18:42:51 <fk_lx_web> Mam taką propozycję co do tych tematów co się na tabie pojawiają
18:42:54 <firemark> AceRiggs: jakbys gentoo nie instalowal to bys go nie spalil :-)
18:43:05 <firemark> tabie?
18:43:13 <fk_lx_web> Jedno zdanie zazwyczaj nic nie mówi. Może przynajmniej parę zdań, żeby można się było jakoś przygotować do dyskusji
18:43:17 <fk_lx_web> padzie
18:43:22 <fk_lx_web> sorry, chodziło o pad
18:43:23 <galuszkak> padzie chyba
18:43:49 <firemark> ale i tak dyskusje prowadzi osoba co wpisala temat?
18:44:09 <fk_lx_web> tak, tylko jest krótki slot czasowy i samo wyjaśnienie tematu zajmuje już sporo
18:44:12 <firemark> po co dodatkowy opis jak zostanie wytlumaczone w trakcie rozmowy
18:44:29 <firemark> hmm. Ma sens
18:44:44 <Copi> +1
18:45:04 <galuszkak> +1 na tyle na ile się da
18:45:12 <galuszkak> ok what's next?
18:45:40 <galuszkak> Ok, to ja ;)
18:45:41 <firemark> chyba nic
18:45:44 <firemark> ups
18:47:34 <galuszkak> chcę zrobić tradycję piątkowo-sobotnich albo sobotnio-niedzielnych raz w miesiącu NightHack (Robocza nazwa HackSilesia for Open Source). Gdzie na nocnych klimatach staramy się włączyć w hackowanie nad jakimś open sourcowymi projektami. Myślę, żeby to było jeszcze z jakiś tematem + picie + jakieś skromne jedzenie. Tak, żeby wkręcić potencjalnych nowych członków
18:48:16 <firemark> nie podkreslalbym na sile open source. Po prostu, projekty
18:48:30 <torrocus> sobotnio-niedzielne
18:48:55 <BartlomiejB> a ja bym był jednak za podkreśleniem open-source.
18:49:07 <Copi> galuszkak: picie czyli piwo? :D
18:49:15 <BartlomiejB> Copi: co kto lubi :)
18:49:26 <galuszkak> firemark: tam tam ;) ja planuję więcej różnych night hacków, ale open sourcowe chce regularnie jako core spotkań ;)
18:49:35 <firemark> galuszkak: jak musisz ;-P
18:49:35 <dominikTabisz> co za problem jedne będą open, a drugie nie
18:49:38 <Copi> BartlomiejB: pytanie czy nikt nie ma nic przeciw :p
18:49:41 <BartlomiejB> galuszkak: mi się pomysł podoba (co nie znaczy, że będę uczestniczył, bo lata już nie te ;))
18:49:45 <galuszkak> myślałem o pierwszym w 3-4 tygodniu kwietnia
18:49:47 <torrocus> w Krakowie kiedyś mieli noc linuxową
18:50:03 <fk_lx_web> wiece moim zdaniem organizator decyduje, jak Kamil chce for open source to niech będzie open source
18:50:11 <galuszkak> torrocus: w Krakowie mają regularnie też NightHacki w hack Krk
18:50:12 <fk_lx_web> ktoś chce bez open source, to niech zrobi bez open source
18:50:23 <galuszkak> anyway sparinguje idee z wami, ;)
18:50:29 <pigletto> ja widze tylko 1 problem
18:50:33 <firemark> fajny pomysl
18:50:33 <fk_lx_web> problemem jest raczej to żeby to zrobić i żeby zapału nie zabrakło po dwóch miesiącach ;-)
18:50:33 <pigletto> ciszę nocną
18:51:01 <torrocus> pigletto: przecież nie bedziemy głośno uderzać w klawiaturę
18:51:04 <fk_lx_web> bo robienie takiego eventu 24h raz w miesiącu to IMHO często
18:51:08 <firemark> a bedziemy krzyczec?
18:51:33 <firemark> (co do nazwy - moze SilesiaNight? :D)
18:51:37 <torrocus> firemark: po co krzyczeć? można gadać na ircu, bądźmy trochę geekami :P
18:51:38 <fk_lx_web> galuszkak: może na początek spróbować raz na kwartał
18:51:45 <firemark> torrocus: +1
18:52:24 <firemark> ja bym to ogolnie przeksztalcil na nocne spotkania
18:52:32 <fk_lx_web> galuszkak: starczy Ci się by robić co miesiąc?
18:52:37 <fk_lx_web> *sił
18:52:46 <torrocus> 4 razy w roku to i tak często, da się zrobić
18:53:21 <galuszkak> raczej nie chcę żeby to było jakieś duże kameralne spotkanie na wieczór. Dobra ale pomysł z Kwartałem jest ok
18:53:25 <galuszkak> dobra to kwartalnie ;)
18:53:50 <galuszkak> założę stronę na wiki organizacowania tego, jeśli ktoś chciałby pomóc przy organizacji
18:53:55 <galuszkak> to będzie wszystko otwarte na wiki. :)
18:53:58 <fk_lx_web> dobry pomysł
18:54:06 <galuszkak> ok czy ktoś jeszcze jakiś pomysł ma?
18:54:15 <pigletto> ja mam temat
18:54:44 <pigletto> 25 kwietnia spotkanie chcialyby zrobic dziewczyny ze Slaskie szyje
18:55:03 <firemark> pigletto: o ktorej godzinie?
18:55:14 <pigletto> to jest sobota
18:55:26 <firemark> pigletto: 25 kwietnia jest grant ujarzmic linuksa
18:55:33 <pigletto> dokladnie nie wiem o ktorej ale pewnie raczej przed poludniem
18:55:34 <firemark> po grancie mozna pomoc :-)
18:55:34 <pigletto> ah
18:55:46 <pigletto> nie ma tego wpisanego na wiki
18:55:49 <firemark> grant jest w american corner, dont worry
18:55:53 <pigletto> aa
18:55:59 <fk_lx_web> no ale grant z szyciem nie koliduje
18:56:10 <fk_lx_web> bo są w różnych miejscach
18:56:21 <pigletto> no wiec pytanie czy mozna
18:56:31 <firemark> mozna
18:56:31 <pigletto> i czy sa ewentualnie jakies warunki z naszej strony
18:56:36 <fk_lx_web> no ktoś musi Ci otworzyć albo przekazać klucz
18:56:55 <pigletto> jesli salmon ma klucz to pewnie dam rade od niego wziac
18:58:03 <galuszkak> ujarzmic linuksa jest w American corner
18:58:06 <galuszkak> a kiedy są malinki?
18:58:28 <firemark> (btw co z salmonem? nie pojawia sie na spotkaniach)
18:58:38 <fk_lx_web> firemark: przecież jest w USA
19:00:02 <firemark> oh.
19:00:03 <firemark> Ok.
19:00:09 <pigletto> dobra, to rozumiem ze moge wpisac 25 na wiki
19:00:29 <galuszkak> a wie ktoś kiedy są malinki?
19:00:35 <fk_lx> pigletto: wpisuj
19:00:42 <galuszkak> i co z bfaliszek? ;)
19:01:18 <fk_lx> pigletto: przedłużacze się mogą sprzydać do maszyn
19:01:41 <pigletto> ok
19:02:04 <fk_lx_web> torrocus ma wolny wniosek
19:02:09 <fk_lx_web> właśnie pisze
19:02:20 <torrocus> Mam wolny wniosek, a właściwie propozycję dla chętnych. Chętni mogą ustawić sobie w banku stałe zlecenie składki członkowskiej.
19:04:58 <fk_lx_web> coś się dzieje czy mi połączenie siadło
19:05:41 <galuszkak> ok :)
19:05:55 <galuszkak> czy są jakieś inne tematy? jak nie to proponuję zamknąć spotkanie ;)
19:07:13 <galuszkak> #endmeeting