19:03:34 <galuszkak> #startmeeting 17.02.2015
19:03:34 <meetings-bot`> Meeting started Tue Mar 17 19:03:34 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is galuszkak. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:03:34 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:03:34 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '17_02_2015'
19:03:36 <firemark> spoko
19:03:44 <firemark> tez bym poczekal
19:03:46 <galuszkak> #topic filip a banowanie chomisia
19:03:57 <galuszkak> firemark: ^
19:04:06 <firemark> juz mowic? ok\
19:04:23 <fk_lx> ja bede za chwilkę, bo muszę drzwi zamknąć w HSie za Dominikiem
19:04:30 <galuszkak> 15 min macie na ten temat
19:04:41 <firemark> ogolnie od 2 dni jest samozwancza walka filipa z pornografia na kanale
19:05:05 <firemark> wkurza sie filip, wkurza sie reszta kanalu a utek ma radoche
19:05:55 <firemark> pytanie czy jest gdzies w regulaminie by banowac za takie linki
19:06:07 <firemark> i ile osobom to przeszkadza?
19:06:17 * fk_lx juz wrócił
19:06:51 <fk_lx> Freenode ma swoje guidelines odnośnie treści tego typu
19:07:09 <fk_lx> https://freenode.net/channel_guidelines.shtml
19:07:13 <pigletto> mi osobiscie nie przeszkadza ale zgodze sie z fk_lx ze np. gdybysmy chcieli hs zainteresowac dzieci np. z tego american corner to to jest zenada... ciekawe czy ktos by im powiedzial wejdzcie na kanal
19:07:14 <fk_lx> "Avoid sensitive material"
19:07:45 <fk_lx> tam właśnie pisze o materiałach nieodpowiednich dla pewnych grup wiekowych
19:07:54 <Copi> fk_lx, jesteś w administracji freenode?
19:08:19 <fk_lx> to są channel guidelines, czyli wytyczne dla ludzi będących na kanałach
19:08:23 <firemark> pigletto: no, jakis rozsadna odpowiedz
19:09:00 <Copi> no właśnie, więc Ty się tym musisz martwić
19:09:24 <fk_lx> czyli dotyczą Ciebie, mnie każdego kto jest na kanale
19:09:50 <pigletto> Copi: firemark pytal o regulamin, wiec jak widac jest taki
19:10:05 <pigletto> choc pewnie nikt sie nie spodziewal ze tam :)
19:10:11 <utek> pigletto: kwestia definicji
19:10:11 <firemark> pigletto: tylko patrze na dzialanie innych kanalow i tam szczerze nikomu to nie przeszkadza.
19:10:22 <fk_lx> rozmawiałem też z Dominikiem Tabiszem, on też jest przeciwko takim treściom zważywszy na warsztaty w American Corner
19:10:30 <firemark> a dzieci i irc.. to stracone dziecinstwo :D
19:10:33 <utek> pigletto: cycki nie sa pornografia, a erotyka, chyba, ze podacie definicje pornografi
19:10:38 <fk_lx> firemark: to proponuję wejść na kanał londyńskiego HS i tam sprówać
19:10:47 <fk_lx> albo na kanał jakiegoś projektu open source
19:10:48 <Copi> proponuje wejśc na kanał krakowskiego
19:10:49 <utek> oraz. Imo. problemem nie jest to ze wrzuca zdjecia. BO mozna to rozwiazac inaczej
19:11:00 <Copi> jak już tak rzucamy pokojami :)
19:11:04 <utek> a problemem jest to w jaki sposob fk_lx wprowadza te "zasady"
19:11:13 <Copi> utek, +1
19:11:15 <firemark> fk_lx: Coz, obracam sie tylko w polskich kanalach
19:11:20 <pigletto> utek: czy ja robilem podzial na pornografie/erotyke, po prostu wg. mnie co by to nie bylo to jest niezbyt fajne w kontekscie dzieci
19:11:25 <Copi> fk_lx sobie zaczyna robić samowolkę
19:11:29 <Copi> CoC, chomiś
19:11:30 <utek> pigletto: i tu sie zgodze
19:11:35 <utek> pigletto: jak najbardziej
19:11:43 <fk_lx> Copi: po jednej sprawie, nie mieszaj wszystkiego
19:11:47 <firemark> jezeli nam to przeszkadza to mozna to zabronic
19:12:02 <utek> pigletto: jestem przeciwny wrzucaniu cyckow na kanal. Ale nie bede sie zgadzal na rozwiazywanie sprawy bo tak sie wydaje jednej osobie
19:12:05 <firemark> tylko tak jak copi wspomnial - bez samowolki
19:12:14 <firemark> i utek :P
19:12:32 <Copi> fk_lx, idąc Twoim tokiem rozumowania wejdę sobie do lokalu i robię co mi sie podoba
19:12:33 <pigletto> utek: no tak, ale przeciez chyba fk_lx poddale temat do dyskusji wlasnie, nie?
19:12:37 <Copi> walne sobie ściany na różowo
19:12:46 <Copi> bo tak mi się podoba
19:12:47 <utek> pigletto: teraz. Najpierw banujac
19:12:54 <utek> pigletto: kolejnosc.
19:12:56 <firemark> justyna: <3 hej
19:12:56 <pigletto> utek: a to o banie to akurat nie wiem
19:13:05 <utek> to juz wiesz
19:13:07 <pigletto> nie sledzilem dokladnie irca ostatnio
19:13:18 <fk_lx> no ban dostał wczoraj bot chomis
19:13:23 <fk_lx> który te treści generuje
19:13:29 <fk_lx> o czym powiadomiłem Kamila
19:13:33 <pigletto> inna rzecz ze fk_lx jest w zarzadzie wiec mimo wszystko chyba moze
19:13:40 <utek> wszystko moze?
19:13:45 <Copi> fk_lx, też powiadomię resztę jak sobie namaluje penisa na ścianie
19:13:45 <firemark> pytanie kto wywolal tego bota? :P
19:13:52 <utek> bullshit.
19:14:07 <utek> stowarzyszenie mialo byc uformalnieniem spolecznosci HS pozwalajacej na wynajecie lokalu
19:14:13 <pigletto> no wiesz, w kwestii bana bota wstawiajacego cycki to imo moze
19:14:15 <utek> to dalej spolecznosc jest
19:14:30 <fk_lx> tak, ale stowarzyszenie też ma swoje prawa
19:14:30 <utek> pigletto: bot sam nie wystawia cyckow.
19:14:47 <fk_lx> zarząd stowarzyszenia odpowiada jeśli będzie miało przykładowo długi
19:14:48 <utek> oraz. Kto zdefiniuje sensitive materials?
19:14:51 <fk_lx> nawet własnym majątkiem
19:14:53 <pigletto> no dobra, to mamy cycekgate
19:15:18 <utek> Jak juz mowie. Nie mam problemu z zabronieniem wrzucania takich tresci
19:15:27 <utek> ALE. Niech to bedzie decyzja spolecznosci
19:15:30 <utek> a nie jednej osoby
19:15:40 <utek> i dopiero pozniej "legalizowanie" tego
19:15:45 <fk_lx> no to zróbmy głosowanie całego stowarzyszenia
19:15:53 <utek> fk_lx: i w porzadku
19:15:59 <utek> fk_lx: ALE ZROBMY TO NAJPIERW
19:16:07 <pigletto> utek: ok, zgadzam sie, acz w pewnych przypadkach uwazam ze mozna zareagowac od razu
19:16:07 <fk_lx> wejście bota z takimi a nie innymi funkcjami nie było decyzją społeczności
19:16:19 <galuszkak> 2 min zostały ;). Rozumiem, że będzie głosowanie teraz/na liście czy gdzie?
19:16:22 <Copi> ;x
19:16:23 <utek> fk_lx: a byl jakis sprzeciw?
19:16:29 <utek> i jak dlugo chomis byl?
19:16:29 <fk_lx> przyszedł bot palida
19:16:41 <fk_lx> nikt tego nie dyskutował
19:16:51 <Copi> fk_lx, a od kiedy trzeba?
19:16:54 <utek> to czemu nie poddales tego pod dyskuje?
19:17:01 <utek> skoro tak sie bardzo nie podobal?
19:17:09 <fk_lx> no pisałem już nie raz na ten temat
19:17:22 <fk_lx> temat przecież ani dzisiaj ani wczoraj nie wyniknął
19:17:22 <utek> oraz. Ja bym zabronil Internetu w HSie!
19:17:22 <Copi> nieoficjalnie
19:17:29 <utek> Bo moze byc nosnikiem niemoralnych tresci
19:17:35 <fk_lx> utek: wiesz wszystko można sprowadzić do absurdu
19:18:04 <utek> fk_lx: oczywiscie, ze wszystko mozna
19:18:13 <Copi> fk_lx, zrób sobie głosowanie i podlicz głosy czy bot ma zostać czy nie. Do tego czasu on ma siedzieć na kanale
19:18:18 <utek> fk_lx: ale 1. dzialasz samowolnie. 2. celujesz nie tam gdzie trzeba
19:18:20 <pigletto> dobra, to dajmy action na glosowanie i juz
19:18:34 <Copi> tym bardziej, że osoby, które się wypowiedziały na liście chcą bota
19:18:36 <firemark> na liste?
19:18:43 <galuszkak> time time, ;) wnioski i co robimy. Od siebie dodam, że sytuacje widzialem ale nie miałem okazji śledzić na bieżąco,
19:18:44 <pigletto> IMO nawet nie tyle bot co jego funkcjonalnosc cyckowa
19:18:50 <fk_lx> Copi: połowa z wypowiadającyh się nie jest członkami naszego HSa
19:18:58 <Copi> fk_lx, skąd masz te info?
19:19:05 <fk_lx> więc głosować nie mogą, wypowiadać swoje zdanie - oczywiście mogą jak najbardziej
19:19:05 <Copi> to ich odlicz, i tak będzie większość
19:19:11 <Copi> ja, andrzej, socek, firemark
19:19:14 <Copi> teraz masz utka
19:19:17 <Copi> przeciwko Tobie
19:19:20 <fk_lx> członków jest chyba 28
19:19:25 <firemark> fk_lx: z listy zauwazylem ze paid nie jest i temporal
19:19:33 <fk_lx> ja jak najbardziej jestem za głosowaniem
19:19:44 <pigletto> ale glosujemy z botem czy tylko za funkcjonalnoscia?
19:19:48 <galuszkak> moment moment głosujemy bota czy treści na IRCu? ;) bo wątki były conajmniej 3
19:20:00 <pigletto> ja jestem za botem, ale przeciw cyckom :)
19:20:10 <utek> galuszkak: zdefiniuj tresci
19:20:14 <fk_lx> dla mnie problemem jest ta konkretna funkcjonalność bota, a nie sam bot
19:20:21 <utek> pigletto: teoretycznie masz racje. Ale.
19:20:58 <pigletto> ale? chcesz powiedziec ze inna opcja to banowanie uzywajacych tej opcji?
19:20:59 <pigletto> :)
19:21:12 <pigletto> poza oczywiscie pozostawieniem tego jak jest
19:21:12 <utek> pigletto: przyklad. Porozmawiajmy o body hackingu. Czy to są "tresci"? http://news.bme.com/wp-content/uploads/2012/08/totalrecall.jpg
19:21:30 <pigletto> utek: to jest cos innego IMO
19:21:32 <utek> pigletto: jestem przeciwko komendzie ,cycki u bota. Za botem jak najbardziej.
19:21:45 <utek> Ale przeciwko definiowaniu jakie tresci moga, a jakie nie
19:21:49 <fk_lx> mnie też body hacking nie przeszkadza w tej formie
19:21:58 <pigletto> utek: zgadzam sie z tym co napisales powyzej
19:22:02 <utek> ale jakby juz nie byly zasloniete to co?
19:22:06 <justyna> dobra.. jakie wnioski..
19:22:08 <utek> kto zdefiuniuje granice?
19:22:10 <galuszkak> Panowie jesteśmy po czasie. Jakiś action poproszę
19:22:12 <firemark> mi jeszcze przeszkadza flood bota
19:22:17 <utek> skoro ludzie madrzejsi od nas nie potrafia?
19:22:21 <galuszkak> i Panie ;)
19:22:22 <firemark> ale to kiedys indziej :P
19:22:25 <utek> znowu jednej osobie z opem sie cos nie spodoba?
19:22:45 <fk_lx> utek: serio nie sprowadzaj do absurdu, to akurat się kilku osobom co najmniej nie podoba
19:23:00 <justyna> mozemy sformulowac action?
19:23:04 <utek> fk_lx: akurat to. A jak to bedzie co innego co sie Tobie nie spodoba? i uznasz za zle?
19:23:04 <Copi> utek, dobra nie ma co dyskutować bo dalej nie rozumie
19:23:13 <utek> ja mowie ogolnie o problemie
19:23:16 <Copi> fk_lx, dalej nie rozumiesz, że chodzi o Twoją samowolkę
19:23:23 <pigletto> mysle ze tu trzeba podejsc zdroworozsadkowo, jak ktos wklei link do dyskucji to jest cos calkiem innego niz wklejanie polecenia stricte generujacego 'tresci' tylko w celu ich generowania
19:23:50 <pigletto> Copi: samowolka fk_lx to chyba inny topic moze byc jesli juz
19:23:56 <fk_lx> utek: to głosujmy tą funkcjonalność bota, skoro jak widać są opinie podzielone
19:23:57 <pigletto> bo teraz to chyba mowimy o bocie
19:24:06 <Copi> pigletto, o banowaniu bota mówimy :p
19:24:21 <firemark> to robimy action ze ktos ogarnie glosowanie przez liste
19:24:30 <galuszkak> kto?
19:24:42 <fk_lx> to może formularz zróbmy, tak jak przy składkach
19:24:51 <justyna> jestem za
19:25:01 <fk_lx> wtedy też możemy anonimowość zapewnić głosującym
19:25:12 <galuszkak> z tym, że jestem za głosowaniem jawnym
19:25:13 <utek> btw. Mnie bardziej takie tresci "niesmacza" i uwazam, ze sie nienadaja dla dzieci niz cycki. http://i1.bebo.com/033/12/large/2007/06/20/22/1127080700a4743832221l.jpg
19:25:21 <utek> wiec jak zdefiniujemy granice kiedy banowac?
19:25:29 <justyna> + rozeslac go tylko do osob ktore sa w stowarzyszeniu, bo nie widze sensu puszczac tego na liste gdzie sa rozni obserwatorzy HSa itd
19:25:45 <fk_lx> swego czasu Kamil założył kanał na tego typu treści, nazwijmy to kontrowersyjne
19:25:52 <fk_lx> #hackerspace-silesia-junkyard
19:26:10 <fk_lx> gdzie w założeniu można było dać upust bluzgom, i innym treściom
19:26:31 <utek> ale spolecznosc podjela decyzje, ze rozmowy wszelkie zostaja na #hackerspace-silesia
19:26:43 <utek> a na formalne i ustalenia bedzie osobny kanal
19:26:44 <galuszkak> ludki 10 min po czasie
19:26:49 <fk_lx> utek: kiedy ta decyzja była?
19:26:53 <pigletto> utek: w takiej sytuacji to chyba mozna po prostu kogos poprosic zeby tego nie wklejal?
19:26:54 <galuszkak> chce action i kolejne topici
19:27:02 <utek> pigletto: oczywiscie ze mozna
19:27:05 <pigletto> a jak bedzie sie powtarzalo to do dyskusji 'banan'
19:27:06 <utek> pigletto: jak najbardziej
19:27:11 <galuszkak> z tym, że widzę, że na razie jest problem czy głosowanie ma być jawne czy tajne
19:27:23 <firemark> jawne
19:27:28 <utek> pigletto: ale wczoraj rozmowa byla "jeszcze raz chomis da cycki to go zabanuje"
19:27:40 <utek> pigletto: jakby palid czy chomis mial wplyw na to, kto wyda polecenie
19:27:48 <utek> (co zreszta pokazalem dajac polecenie :D
19:28:09 <fk_lx> wiesz to jest dyskusja analogincza do posiadania broni w USA kontra ograniczeniu w Europie
19:28:12 <utek> oraz. Zeszliscie z tematu. Tematem bylo zabanowanie chomisia. A nie cycki
19:28:12 <firemark> utek: czyli uwaliles mu bota. Oh you
19:28:38 <galuszkak> Czy możemy ustalić czy głosowanie ma być jawne czy tajne i robić action? ;) jesteśmy już sporo po czasie
19:28:40 <pigletto> no wlasnie, czyli to utek zbanowal chomisia
19:28:41 <pigletto> :D
19:28:43 <utek> podkreslam akcje ktora byla tematem _zabanowanie_
19:29:04 <utek> skoro tak podchodzimy do sprawy :)
19:29:14 <utek> to ta dyskusja od poczatku jest bez sensu :)
19:29:24 <pigletto> pewnie sam sie chcial go pozbyc i posluzyl sie fk_lx...
19:29:30 <galuszkak> dobra
19:29:33 <firemark> to kto robi akcje z glosowaniem?
19:29:34 <fk_lx> pigletto: :)
19:29:39 <utek> pigletto: rozgryzles mnie :)
19:29:55 <BartlomiejB> dobra, ktoś robi jakieś #action? bo jak nie, to ja nie widzę sensu tego ciągnąć.
19:30:00 <galuszkak> jako, że za jawnym głosowaniem są 2 osoby inni się nie wypowiedzieli a jedna za tajnym robimy jawne
19:30:03 <firemark> pigletto: tiaaa, sam mu kazalem bo chcialem dac swojego bota :D
19:30:30 <firemark> <teorie spiskowe ftw>
19:30:34 <utek> oraz. Meh. Zeszliscie z tematu. Albo nie zrozumieliscie w wiekszosci w czym problem
19:30:40 <galuszkak> #action zrobić jawne głosowanie na temat bota chomis.
19:31:22 <galuszkak> oki
19:31:23 <fk_lx> jak rozumiem kontrowersje są odnośnie jednej funkcji bota a nie całego jako takiego
19:31:39 <fk_lx> i to jest tematem sporu
19:31:40 <firemark> fk_lx: mysle ze tak
19:31:40 <galuszkak> #topic Akcje z ostatnich spotkań
19:31:46 <firemark> eot
19:31:55 <galuszkak> galuszkak dopisze informacje o dworcu Katowice załęże
19:32:00 <galuszkak> nie doszedłem do tego
19:32:04 <galuszkak> galuszkak doda opis jak jak dojechac pociagiem do HSu
19:32:07 <galuszkak> to samo ;)
19:32:14 <galuszkak> salmon_ napisze o kolejnych konkursach na liście
19:32:21 <galuszkak> salmon_ ?
19:32:29 <galuszkak> chyba jeszcze nie wrócił z IKEI...
19:32:39 <Copi> galuszkak, no pewnie dlatego prowadzisz spotkanie
19:32:44 <Copi> bo go nie ma
19:32:45 <Copi> :D
19:32:58 <galuszkak> miałem nadzieję, że wróci
19:32:59 <BartlomiejB> to ja się przyznam, że też nie dokończyłem tłumaczenia strony na angielski. przejdzie do następnego tygodnia. :)
19:33:02 <galuszkak> galuszkak napisze news o warsztatach
19:33:10 <galuszkak> też zawaliłem ;)
19:33:24 <galuszkak> firemark poprawi szablon wordpressowy -> how it's going?
19:33:33 <firemark> :( nope
19:33:36 <firemark> za tydzien
19:34:32 <galuszkak> galuszkak przyjrzy się i spróbuje nas złapać na Ad Words Grants
19:34:36 <galuszkak> sprawa jest w toku
19:34:43 <galuszkak> ale nie mam informacji zwrotnej
19:34:50 <galuszkak> salmon_ dostarczy konta fk_lx
19:34:57 <galuszkak> fk_lx: czy masz wszystko z tą pocztą?
19:35:02 <fk_lx> salmon nie miał czasu
19:35:13 <fk_lx> temat jest do dyskusji
19:35:35 <galuszkak> ok
19:35:41 <fk_lx> bo OVH też ma swoje ograniczenia, więc możliwe, że po prostu będziemy mieć pocztę na serwerze HS
19:35:48 <galuszkak> fk_lx postawi mailmana -> czyli to też stoi?
19:36:00 <fk_lx> no to pierwsze jest potrzebne do drugiego
19:36:24 <galuszkak> torrocus zakłada konto w banku ->
19:37:07 <galuszkak> jest konto w banku. obecnie jest tam 2878 dostęp do konta ma Alek i ja. Internetowo tylko Alek
19:38:13 <galuszkak> ok so wszystkie tematy z listy chyba ;) czy czegoś nam brakuje?
19:38:31 <galuszkak> ok so idziemy do wolnych wniosków
19:38:40 <galuszkak> #topic Wolne wnioski
19:38:43 <Copi> ja mam
19:38:43 <fk_lx> ja mam w sprawie spotkań z grafiki
19:38:56 <galuszkak> Copi: pierwszy u mnie ;)
19:38:57 <BartlomiejB> dobra, ja w sprawie nowego konta, chcę to zweryfikować: czy nowe konto to 34 2030 0045 1110 0000 0403 6730 ?
19:38:57 <fk_lx> w sensie z Dominikiem chcielibyśmy 31 marca zrobić spotkanie
19:39:12 <Copi> galuszkak, ja chce tylko termin parapetówki ;d
19:39:19 <fk_lx> roboczna nazwa Spotkania Otwartej Grafiki (w skrócie SOG)
19:39:30 <BartlomiejB> (wolę się upewnić przed wrzuceniem info o koncie na stronę, wiki itd.)
19:39:58 <utek> galuszkak: nie panujesz nad tym spotkaniem.
19:40:08 <utek> galuszkak: albo inni nie czytaja co sie dzieje
19:40:23 <firemark> poczekajcie na wolne wnioski :)
19:40:38 <fk_lx> Pierwszy był Copi
19:40:40 <firemark> qrwa, juz sa
19:40:42 <firemark> sry
19:40:44 <galuszkak> Copi: pierwszy więc termin
19:40:53 <Copi> ustalamy termin kiedy się spotykamy
19:40:58 <Copi> pogadać na luzie przy piwku w lokalu
19:41:17 <Copi> salmon_ był chętny, nawet autobus sprawdził na Mikołów ;d
19:41:17 <pigletto> lokalu hs czy lokalu w sensie baru jakiegos?
19:41:28 <Copi> pigletto, tego co skrobałeś parapety :p
19:42:23 <Copi> jakaś sobota?
19:42:23 <pigletto> IMO piatek/sobota najlepsze
19:42:34 <Copi> pigletto, przyjedziesz na piwko? :p
19:42:35 <BartlomiejB> mi pasuje taki termin.
19:42:40 <galuszkak> w ten piątek są warsztaty NodeSchool
19:42:48 <galuszkak> więc będzie tam koło 30 osób
19:42:52 <fk_lx> sobota brzmi ok
19:43:02 <pigletto> Copi: jesli wieczorem pozniejszym (jak dziecko spi) to moze tak, byle nie 28go
19:43:20 <Copi> to ta sobota będzie ok?
19:43:31 <galuszkak> for me it's fine
19:43:39 <Copi> start 8:00 :D
19:43:45 <pigletto> rano?
19:43:49 <fk_lx> chyba wieczorem
19:43:50 <Copi> taki żart
19:44:10 <Copi> wieczorem się można spotkać
19:44:22 <Copi> wcześniej można coś porobić w lokalu
19:44:31 <firemark> sobota jest ok
19:44:37 <utek> Copi: ściany pomalować
19:44:49 <pigletto> ta sobota w sumie ok, btw. nie ma zmiany czasu czasem z soboty na niedziele?
19:44:52 <galuszkak> 8:00PM Copi miałęś na myśli prawda? ;)
19:46:21 <Copi> galuszkak, damy to może na listę
19:46:30 <Copi> żeby było więcej niż 5 osób
19:46:31 <galuszkak> ok. To na listę wieczór sobota.
19:46:38 <Copi> galuszkak, głosowanie na listę o termin
19:46:47 <BartlomiejB> pigletto: w kolejnym tygodniu jest zmiana czasu (29 marca).
19:46:55 <galuszkak> #action Copi napisze o sobotniej parapetówie. Przynieść jedzenie
19:47:02 <galuszkak> ok teraz fk_lx
19:47:07 <galuszkak> fk_lx: :) byłeś drugi
19:47:25 <fk_lx> jasne, przepraszam, że się wciąłem w inne wnioski
19:47:44 <fk_lx> w sensie z Dominikiem chcielibyśmy 31 marca zrobić spotkanie o 18:00
19:47:55 <fk_lx> robocza nazwa Spotkania Otwartej Grafiki (w skrócie SOG)
19:48:23 <fk_lx> to byłby taki kolejny co miesięczny meetup
19:48:44 <firemark> obawiam sie jeszcze nizszej frekwencji :(
19:48:46 <fk_lx> więc chciałbym zaklepać ten termin
19:49:16 <firemark> bardziej wolalbym zrobic spotkania *nixowe
19:49:23 <fk_lx> firemark: Dominik się chce wybrać do pobliskiego Liceum Plastycznego też z tą informacją, więc może być różnie
19:49:30 <galuszkak> ok, ja może tutaj dodam, bo fk_lx miał dobry pomysł, żeby zrobić na wiki listę dat zaklepywanych
19:49:43 <galuszkak> żeby było wiadomo co kto kiedy planuje i kolizji nie było
19:50:03 <fk_lx> firemark: ale zróbmy też *nixowe, terminów jest teraz wolnych mnóstwo
19:50:09 <pigletto> fk_lx: co to jest otwarta grafika? to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Open_Graphics_Project ?
19:50:28 <fk_lx> pigletto: nazwa jest robocza
19:50:49 <fk_lx> może być Libre Graphic Meeting Silesia
19:50:59 <fk_lx> czy cokolwiek
19:51:03 <firemark> zbyt oficjalnie
19:51:33 <fk_lx> no dlatego pisałem, że nazwa jest robocza ;)
19:51:53 <firemark> i co bedzie na 1 spotkaniu? bo jak bedzie duzo blendera3d to sciagnie ludzi
19:52:17 <fk_lx> firemark: jesteśmy na etapie opracowywania tematyki
19:52:25 <firemark> spoko
19:52:40 <fk_lx> ja znam jednego machera od Blendera więc może go ściągnę
19:52:44 <BartlomiejB> galuszkak: dobry pomysł. http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Planowane_spotkania
19:53:02 <BartlomiejB> pozwoliłem już sobie tam dopisać info o SOG.
19:53:31 <galuszkak> ok to pomysł fk_lx ;)
19:53:59 <galuszkak> ok to co kolejny wolny wniosek był chyba od BartłomiejB
19:54:59 <galuszkak> BartlomiejB: tak to konto jest naszym oficjalnym, kontem stowarzyszenia
19:55:18 <BartlomiejB> galuszkak: OK, dzięki za info.
19:55:21 <Copi> BartlomiejB, jakieś action? :D
19:55:29 <firemark> Copi: rotfl
19:55:36 <Copi> takie rzeczy to na priv
19:55:40 <BartlomiejB> no, wrzucę info o nim na stronę i wiki.
19:56:41 <galuszkak> ok firemark chyba teraz ty z wolnym wnioskiem?
19:56:56 <firemark> hmm
19:57:00 <firemark> chyba nie mialem
19:57:02 <firemark> a jak mialem
19:57:07 <firemark> TO ZAPOMNIALEM
19:57:17 <BartlomiejB> dobra, mam jeszcze jeden wolny wniosek, w zasadzie pytanie: czy mogę używać wiki HSu do tłumaczenia artykułów z en.wiki na polski? nie mogę tego robić w pl.wikipedii, bo mam tam bana na 3 lata (IMO niesłusznego).
19:58:05 <BartlomiejB> robiłbym to w swojej przestrzeni użytkownika (http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Hacker:Bart%C5%82omiejB/coś-tam)
19:58:17 <galuszkak> ja nie widzę problemu
19:58:27 <galuszkak> anyone? someone?
19:58:30 <firemark> BartlomiejB: dlaczego nie mozesz robic tego
19:58:34 <firemark> na localhoscieA
19:58:41 <fk_lx> ja też nie, tłumaczenie haseł z wikipedii angielskiej wydaje sie ok
19:59:22 <fk_lx> firemark: może chce dzielić się ze światem :)
19:59:23 <galuszkak> firemark: prawdopodobnie dlatego, że może wtedy to robić skąd kolwiek chce...
19:59:53 <firemark> dla mnie to dziwne, ale jak ma wlasna przestrzen to ok
20:00:02 <firemark> nie bede sie wtracac :)
20:00:03 <galuszkak> ok
20:00:07 <galuszkak> to newsy ;)
20:00:21 <galuszkak> wpadła darowizna od rspective
20:00:26 <fk_lx> \o/
20:01:02 <galuszkak> salmon_: był właśnie w IKEI zamówić blaty i nogi jakby ktoś miał czas pomóc w rozładunkach/skręcaniu. We will appreciate that :)
20:01:16 <galuszkak> co do krzeseł salmon_ tam zadzwonił o te krzesła ISO
20:01:19 <fk_lx> którego dnia to przyjdzie?
20:01:26 <fk_lx> w sensie te blaty i nogi
20:01:38 <galuszkak> fk_lx: nie wiem salmon_ jeszcze nie wrócił ;)
20:01:46 <galuszkak> fk_lx: puści się info na listę
20:01:47 <BartlomiejB> galuszkak: duża ta darowizna? ;)
20:01:51 <galuszkak> 2500 zł
20:02:00 <BartlomiejB> ooo. nieźle.
20:02:12 <BartlomiejB> to jakieś porządne mebelki będą za to, mam nadzieję? :)
20:02:29 <galuszkak> na krzesła dostaliśmy upust i są za 36 zł nie 38 zł. Razem 1202 zł z transportem z Dąbrowy Górniczej
20:02:41 <BartlomiejB> super!
20:02:52 <dominikTabisz> transport by IKEA?
20:03:05 <galuszkak> dominikTabisz: blaty tak. a krzesła są od kogoś innego
20:03:19 <galuszkak> teraz tak. ;)
20:03:29 <galuszkak> czy podzielił by się routerem WiFi na piątek?
20:03:47 <dominikTabisz> czyli pytanie było o transportera czy o nosiciela z paki do lokalu ?
20:04:03 <galuszkak> noszenia z paki do lokalu ale to będzie na liście
20:05:02 <galuszkak> czy ktoś miałby się podzielić takim routerem? będzie tam prawie 37 osób so warto by mieć dwa
20:05:05 <dominikTabisz> ok pojąłem :)
20:05:36 <galuszkak> andrzej3393: ty kiedyś deklarowałeś taką możliwość ;)
20:05:55 <galuszkak> ok ale chyba andrzej3393 nie ma ;)
20:05:59 <galuszkak> ok wrzucę na listę
20:06:09 <galuszkak> #topic galuszkak zapyta o router na liście.
20:06:20 <galuszkak> FUCK
20:06:29 <galuszkak> #topic Wolne wnioski
20:06:42 <galuszkak> #action galuszkak zapyta o router na liście.
20:06:43 <galuszkak> ;)
20:07:10 <galuszkak> #action info o wnoszeniu mebelków i skręcania stołów na listę.
20:07:51 <galuszkak> dobra to chyba wszystko... ode mnie ;)
20:08:22 <galuszkak> czy ktoś coś jeszcze?
20:08:49 <galuszkak> #endmeeting