19:00:28 <salmon_> #startmeeting 03.03.15
19:00:28 <meetings-bot> Meeting started Tue Mar  3 19:00:28 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:00:28 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:00:28 <meetings-bot> The meeting name has been set to '03_03_15'
19:00:36 <salmon_> dzisiaj mało
19:00:40 <salmon_> #topic Remont
19:00:57 <salmon_> Copi: napiszesz jaki jest status?
19:01:02 <Copi> :(
19:01:17 <Copi> nie wiem czy jest dobrze ;d
19:01:35 <galuszkak> ale z tą farbą już wyglądało obiecująco
19:01:40 <Copi> w sobotę jak się nikt nie wykruszy to rozwiniemy wykładzinę, wyszorujemy, pomalujemy grzejniki i położymy korytka
19:01:52 <Copi> ale jak wyrywałem ościeżnicę to pół ściany odpadło ;D
19:02:17 <Copi> bo jakiś Janusz z wąsem postanowił położyć tynk na farbę olejną i nie pomyślał, że to nie zwiąże
19:02:25 <Copi> więc trzeba kawałek tynku położyć
19:02:52 <Copi> w sobotę będę walczył jeszcze z pozostałością po ościeznicy, która jest wmurowana w podłogę
19:03:07 <Copi> tak czy siak można już będzie kanapę przenieść i się rozkładać
19:03:43 <Copi> zostały jeszcze lampy ale to z korytek wyprowadzę żarówki po prostu na kablu a potem się zamontuje świetlówki
19:03:58 <firemark> hej
19:04:32 <salmon_> Copi: tyle?
19:04:37 <Copi> salmon_, Ty mi powiedz :p
19:04:40 <bfaliszek> Co z meblami?
19:04:59 <bfaliszek> Skoro remont ma się już ku końcowi, to chyba pod koniec tygodnia można zamawiać?
19:05:04 <Copi> ja swoją propozycje przedstawiłem
19:05:13 <Copi> co do stołów
19:05:20 <Copi> nie wszystkim się ona ostatnio podobała
19:05:30 <Copi> a do mnie decyzja nie należy więc musicie zdecydować :)
19:05:52 <pigletto> bfaliszek: a zebraly sie jakies finanse na meble w ogole?
19:06:22 <bfaliszek> pigletto 362 zł
19:06:36 <Copi> pigletto, jakbym Ci przywiózł ukośnicę to pociąłbyś kantówki?
19:06:53 <Copi> ja się maszyn stolarskich nie dotykam bo miałem wypadek i mam uraz ;)
19:07:49 <Copi> takie coś mogę załatwić http://www.centrumpneumatyki.com.pl/images/products/big/pilarka-ukosnica-KGS-216-M-Metabo.223.jpg
19:08:01 <Copi> tylko większe trochę
19:08:08 <pigletto> mozna by w hs pociac moze w jakis dzien
19:08:15 <pigletto> w sumie takiego cuda nie uzywalem nigdy
19:08:17 <utek> Copi: jak bedziesz mial w sobote to potne
19:08:19 <pigletto> ale sprobowac mozna :)
19:08:31 <Copi> ok to fajnie
19:08:38 <utek> to zadna sztuka
19:08:41 <pigletto> btw, moge miec 2 klamki do okien
19:08:46 <pigletto> tzn. mam, bo zmienialem dwie
19:08:48 <salmon_> pigletto: super
19:08:50 <utek> kladziesz kawalek do ciecia, i opuszczasz pile
19:08:53 <pigletto> a tam na miejscu chyba nie ma
19:09:02 <Copi> utek, wiem, ale mam uraz do tego. Jak ktoś tnie kątówką to wychodzę ;d
19:09:14 <utek> Copi: rozumiem.
19:09:47 <Copi> jeszcze trzeba dojść do porozumienia w ogóle ze stołami
19:09:53 <Copi> ktoś ma lepszy pomysł?
19:09:56 <Copi> fk_lx, ?
19:10:42 <Copi> jest wszystko wyliczone na mailu
19:10:55 <salmon_> Copi: jaki byl calkowity koszt?
19:11:25 <Copi> 224zł kosztuje cała płyta czyli materiał na 4 stoliki
19:11:25 <bfaliszek> ja jestem za zrobieniem z płyty. Nie wiem jak tam rozmowa z FP w sprawie ewentualnego dofinansowania(galuszkak), ale tak czy siak byłbym za tym, żeby zrobić z płyty, a jak w przyszłości będzie kasa to kupić ewentualnie kolejne
19:11:45 <Copi> salmon_, nogi 40zł z kantówek
19:12:01 <Copi> stół około 150zł jeden
19:12:04 <Copi> może taniej
19:12:07 <salmon_> Copi: całość
19:12:14 <pigletto> IMO trzeba sie dowiedziec o cene w Somie albo podobnej hurtowni meblowej
19:12:24 <pigletto> bo cena jest za plyte + ciecie + okleina
19:12:28 <Copi> tak ~140zł, a jak zrobimy więcej to będzie taniej bo się kupi materiałów na oskrzynie więcej
19:12:30 <pigletto> niestety nie odpisali mi na mail
19:12:36 <Copi> salmon_, a ile chcesz tych stołów?
19:12:47 <salmon_> Copi: 4
19:12:52 <salmon_> minimum chyba
19:13:40 <Copi> nie wiem z czego oskrzynie zrobić, mogę Ci podać cene bez oskrzyni
19:13:50 <salmon_> całość :)
19:14:02 <Copi> to Ci nie podam :p
19:14:18 <Copi> bo się może okazać, że np z pasków sklejki będzie taniej
19:14:38 <salmon_> :/
19:14:49 <Copi> 160+224+50zł to masz wszystko bez oskrzyni
19:14:59 <pigletto> Copi: a z tych plyt ktore ja mam nie da rady zrobic?
19:15:01 <Ace__> siema
19:15:03 <Copi> na 4 stoły 1x1.4m
19:15:04 <salmon_> Ace__: ktoś Ty?
19:15:19 <firemark> Copi: to ile brakuje?
19:15:29 <galuszkak> salmon_: AceRiggs -MarcinZembski
19:15:34 <Copi> pigletto, oskrzynie czy stoły?
19:15:37 <salmon_> galuszkak: ah
19:15:39 <pigletto> oskrzynie
19:15:52 <Ace__> może być ;) mogę zmienić na AceRiggs :D
19:15:57 <pigletto> Copi: w sumie same blaty wg. mnie też da rade choc inne rozmiary niz Ty podales
19:16:01 <galuszkak> salmon_: ostatnio wpadł na remont ;)
19:16:07 <Copi> pigletto, da się
19:16:08 <pigletto> i trzeba by jakos dociąć te krawedzie
19:16:15 <pigletto> i samemu oklejać
19:16:25 <Copi> pigletto, mogę je zabrać do kumpla i pociąć na lepszej pile z prowadnicą
19:16:47 <bfaliszek> salmon_ skoro 430 bez oskrzyń, więc pewnie z nimi wyjdzie z 500 za 4 stoliki
19:16:53 <Copi> skręcimy wkrętami albo konfirmatami
19:17:04 <salmon_> doba, szczególy sobie dogadacie na głownym
19:17:11 <pigletto> ja mam chyba konfirmaty jeszcze jakies
19:17:16 <pigletto> nie wiem czy mam wiertlo do nich
19:17:21 <pigletto> ale moge pozyczyc w razie czego
19:17:24 <Copi> pigletto, wezmę :)
19:17:25 <salmon_> coś jeszcze poza szczegolami jak zrobic srol? :)
19:17:30 <salmon_> *stół
19:17:40 <Copi> salmon_, no Ty mi powiedz ;d
19:17:47 <Copi> pasuje wszystkim taka opcja?
19:17:51 <Copi> czy kupujemy gotowę?
19:18:11 <salmon_> ikt nie znalazł tanszych wiec jak dla mnie robimy
19:18:12 <galuszkak> Copi: mi pasuje
19:18:15 <salmon_> *nikt
19:18:19 <galuszkak> i jest w takim duchu makerskim ;)
19:18:43 <Copi> zrobimy z pigletto i utek zajebiste stoły
19:19:13 <salmon_> ok, to jedziemy dalej
19:19:25 <salmon_> #topic akcje z poprzednich spotkan
19:19:36 * salmon_ fk_lx postawi mailmana
19:19:40 <salmon_> fk_lx: jestes?
19:19:57 <salmon_> chyba nie ma
19:20:38 <galuszkak> ok next
19:20:41 <firemark> Copi: hmm powinniście zrobić #action że zrobicie :P
19:20:48 <salmon_> mailmana nie ma, dzisiaj fk_lx mi pisał jak chce to zrobić, ale ovh nie wspiera jego pomysłu. Chciałem to obgadać tutaj, ale jak go nie ma to nie obgadam :(
19:20:49 <firemark> ale to czepialstwo
19:21:19 * salmon_ torrocus zakłada konto w banku
19:21:31 <salmon_> next
19:21:43 <Copi> założył to w końcu? ;>
19:21:45 * salmon_ Bartłomiej https://github.com/hackerspace-silesia/hs-silesia.pl/issues/9
19:21:52 <salmon_> BartlomiejB: idealne wejscie
19:22:01 <galuszkak> Copi: nie, bo umówiliśmy, że najpierw przeanalizowanie ofert
19:22:51 <firemark> salmon_: zrobione - poprawiłem tylko jedna rzecz - wszystkie dane były w lewej kolumnie, po prawej stronie było pusto
19:22:59 <salmon_> Tutaj jest opis dojazdu do nas http://hs-silesia.pl/place/ wiec zadanie BartlomiejB skonczone. Fajnie opsiane
19:22:59 <firemark> teraz jest na całą szerokość i jest nawet ok
19:23:14 <firemark> tylko mam jedną prośbę do wszystkich co robią na stronie
19:23:28 <salmon_> firemark: a nie w prawej? Bo to dotyczylo Ondraszka a nie ligonia
19:23:28 <firemark> dajcie najpierw przejrzeć (można dodawać szkice) a później ktoś akceptuje czy ma sens
19:24:14 <salmon_> ok, next
19:24:18 * salmon_ salmon wrzuci uchwaly na wiki
19:24:33 <salmon_> uchwaly sa http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Uchwa%C5%82y_Zarz%C4%85du jeszcze musze dodac jak kto glosowal
19:24:42 <Ace__> można też pociągiem dojechać :P
19:24:45 <BartlomiejB> Sorki, jestem na komorce, wiec nie bede zbyt rozmowny.
19:24:53 <salmon_> BartlomiejB: ok
19:24:57 <salmon_> next
19:25:02 * salmon_ salmon_ opisze konkursy na liscie
19:25:09 <galuszkak> firemark: dopisz opcję, dojazdu pociągiem do Hackerspace
19:25:11 <galuszkak> to akurat cenna uwaga
19:25:22 <galuszkak> bo tam zaraz jest dworzec Katowice załęże
19:25:24 <galuszkak> Ace__: +1 ;)
19:25:29 <Ace__> najszybciej z centrum
19:25:38 <Copi> katowice centrum lepsze
19:25:45 <Ace__> albo z gliwic, chorzowa itd
19:25:58 <Ace__> w sensie szybciej niż busem i tramwajem
19:25:59 <salmon_> kto dopisze?
19:26:01 <firemark> galuszkak: nie umiem pisać artykułów - nie zmuszaj mnie do tego
19:26:07 <firemark> galuszkak: chcesz się tym zająć?
19:26:20 <Copi> galuszkak, nie zmuszaj go bo i tak już musi w ruby programować ;x
19:26:22 <galuszkak> to do BartlomiejB spowrotem? ;)
19:26:40 <galuszkak> Copi: żartujesz? firemark nie znam Ciebie... :P
19:26:53 <salmon_> skupcie się
19:27:06 <galuszkak> salmon_: okwrzucimy to do issue 9
19:27:08 <BartlomiejB> Ale ja sie nie znam na pociagach ::p
19:27:08 <galuszkak> ja to zrobię
19:27:29 <galuszkak> #action galuszkak dopisze informacje o dworcu Katowice załęże
19:27:29 <salmon_> #action galuszkak doda opis jak jak dojechac pociagiem do HSu
19:27:33 <salmon_> ech
19:27:33 <firemark> galuszkak: :(
19:27:35 <salmon_> dobra
19:27:38 <salmon_> dalej
19:27:39 <galuszkak> ok soory
19:27:47 <salmon_> wracając do konkursów
19:28:02 <salmon_> jeden załatwiliśmy w czwartek.
19:28:07 <salmon_> Dzięki wszystkim za pomoc
19:28:29 <salmon_> czekamy na wyniki, moze dostaniemy drukarke 3d :)
19:28:48 <BartlomiejB> \o/
19:28:53 <salmon_> napisze na liste o kolejnych konkursach
19:29:04 <salmon_> #action salmon_ napisze o kolejnych konkursach na liście
19:29:13 * salmon_ galuszkak stworzy porównanie ofert banków które otrzymamy
19:29:57 <salmon_> galuszkak: ^
19:30:06 <galuszkak> https://www.dropbox.com/s/16txh1zirjh7zfa/BankiOferty.xlsx?dl=0
19:30:26 <galuszkak> więc tak...
19:30:43 <galuszkak> właściwie jak widać to zostaje między BZ WBK a BGŻ
19:31:01 <galuszkak> z tym, że zaleta BGŻ jest taka, że kwota nie rośnie od ilości przelewów
19:31:09 <pigletto> galuszkak: a bank smart sprawdzaliscie?
19:31:22 <galuszkak> pigletto: nie słał mi nikt ich oferty
19:32:14 <galuszkak> Anyway oferta BGŻ wydaje się najsensowniejsza gdyż karty i tak nie chcemy teraz więc jest 0 zł
19:32:18 <galuszkak> chyba, że ktoś ma inne uwagi
19:32:58 <pigletto> galuszkak: a to konto musi byc jakies pod firme/stowarzyszenie
19:33:05 <galuszkak> y
19:33:30 <salmon_> galuszkak: możesz to wrzucic na maila?
19:33:46 <galuszkak> salmon_: na listę?
19:33:47 <galuszkak> ok
19:34:09 <salmon_> galuszkak: do zarzadu
19:34:17 <galuszkak> salmon_: ok to do zarządu
19:34:27 <salmon_> #action galuszkak wysle porownanie do zarzadu
19:34:34 <bfaliszek> dobra, to co z tym kontem? Wybieramy już teraz w którym banku zakładamy konto czy jeszcze nie?
19:34:38 <pigletto> no ja mam tylko uwage ze w banku smart to wszystko jest za 0 zl
19:34:42 <pigletto> co tam jest w tym zestawieniu
19:34:58 <pigletto> http://www.banksmart.pl/konta/smart-biznes-konto/
19:35:02 <galuszkak> pigletto: ale to dla firm konto? nie indywidualne?
19:35:12 <galuszkak> pigletto: ok, dorzucę jeszcze dzisiaj do zestawienia
19:35:32 <salmon_> bfaliszek: trudno cos wybrac jak glownego zainteresowanego nie ma
19:35:59 <bfaliszek> wydaje mi się, że konto to soć pilna sprawa i trzeba ten temat zamkąć jak najszybciej
19:36:31 <galuszkak> bfaliszek: nie ma torrocus, anyway ja proponuję, że jak faktycznie to smart jest 0zł za wszystko
19:36:37 <galuszkak> to wybieramy je bo wygrywa w zestawieniu
19:36:40 <galuszkak> i tyle
19:36:54 <pigletto> galuszkak: trzeba by jeszcze przegladnac dokladnie czy nie ma jakichs kruczkow innych
19:36:58 <salmon_> o ile akceptuja stowarzyszenia
19:37:00 <pigletto> restless_being chyba mial tam zakladac
19:37:05 <bfaliszek> galuszkak to zadzwoń/napisz jeszcze do nich z pytaniem i jeśli tak jest to kończymy temat
19:37:07 <pigletto> ale nie wiem czy w koncu to zrobil
19:39:01 <galuszkak> ok
19:39:25 <galuszkak> #action do jutra zamykamy sprawę konta. Jeżeli nie bank smart to BGŻ Społeczny Lider.
19:39:43 <galuszkak> zapomniałem siebie wpisać, ale lamię...
19:39:49 <galuszkak> ale wiadomo, że to mój task
19:39:52 <galuszkak> dobra dalej
19:40:06 * salmon_ bfaliszek zaproponuje wsparcie medialne i kontakt do Adriana Dubiela z netizens
19:40:27 <galuszkak> to było do Arduino Day
19:40:32 <galuszkak> prawda?
19:40:37 <salmon_> tal
19:40:39 <salmon_> tak
19:41:01 <bfaliszek> Adrian poprowadzi wykład na Arduino Day, a Tomek, który to organizuje zainteresował się pomysłem robienia u nasz spotkań o Arduino. Mam mu dać znać po Arduino Day, bo teraz ma sporo rzeczy na głowie
19:41:17 <galuszkak> bfaliszek: super! :)
19:41:27 <bfaliszek> Na nasze FB możemy wrzucić info o Arduino Day. Chyba, że ktoś ma coś przeciwko?
19:41:39 <salmon_> info obowiazkowo
19:42:26 <bfaliszek> ode mnie to wszystko w tym temacie, jeśli nie ma pytań, to możemy przejść dalej
19:42:37 <salmon_> action na wpis?
19:42:48 <bfaliszek> nie trzeba, zaraz go ustawię
19:42:51 <salmon_> ok
19:42:55 * salmon_ bfaliszek i galuszkak zrobią na stronę informacje o warsztatach i zdjęcia
19:43:06 <bfaliszek> galeria z warsztatów ;) http://hs-silesia.pl/gallery/nggallery/zdjecia/warsztaty-html-i-css-dla-dzieci-z-american-corner
19:43:52 <salmon_> a news? :)
19:44:08 <galuszkak> sorry zawaliłem ;) napisżę go w tym tygodniu
19:44:25 <salmon_> #action galuszkak napisze news o warsztatach
19:44:36 <salmon_> ok, to tyle
19:44:40 <salmon_> #topic wolne wnioski
19:44:44 <salmon_> firemark: Ty miales
19:44:46 <firemark> yep
19:45:00 <Copi> też mam ;d
19:45:01 <firemark> należałoby przetłumaczyć działy
19:45:08 <firemark> na stronie na język angielski
19:45:49 <firemark> kto by chciał przetlumaczyć? :-)
19:45:55 <salmon_> firemark: stowrzysz ticket dla kazdej strony?
19:46:01 <firemark> salmon_: aż dla każdej?
19:46:09 <galuszkak> salmon_: jeden ticket z checkboxami
19:46:13 <galuszkak> do odznaczania
19:46:17 <BartlomiejB> Ja moge.
19:46:20 <salmon_> galuszkak: a fakt, tak lepiej
19:46:21 <firemark> BartlomiejB: ok :-)
19:46:29 <firemark> BartlomiejB: to na githubie ci zrobię
19:46:35 <salmon_> BartlomiejB: przetlumacztycz czy stworzyc ticket?
19:46:40 <salmon_> *przetłumaczyć
19:46:48 <firemark> ticket się zawsze przyda
19:46:59 <BartlomiejB> Zrob ticket:)
19:47:07 <salmon_> ok
19:47:19 <salmon_> #action firemark zrobi ticket na githubie do tlumaczenia stron
19:47:28 <salmon_> firemark: tyle?
19:47:41 <firemark> salmon_: jeszcze ja chce action bo trzeba poprawić trochę szablon na stronie
19:47:51 <salmon_> firemark: to sobie dodaj :)
19:48:00 <firemark> #action firemark poprawi szablon wordpressowy
19:48:16 <salmon_> ok
19:48:19 <salmon_> Copi:
19:48:23 <Copi> parapetówaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
19:48:27 <firemark> :D
19:48:38 <Copi> umawiamy się na jakieś piwko w lokalu?
19:48:47 <Copi> mamy krzesła, kanapę, wystarczy :)
19:48:52 <salmon_> tak się składa, ze nastepne spotkanie i tak ma byc w lokalu
19:48:53 <firemark> dojdzie stół w sobotę :-)
19:49:26 <bfaliszek> a właśnie, warto dać znać na liście, że kolejne spotkanie 10.03 jest w naszym lokalu na Ondraszka
19:49:45 <salmon_> #action: salmon_ napisze, ze nastepne spotkanie jest w lokalu
19:49:46 <pigletto> pytanie do firemark i salmon_, czy gdybym ktoremus z Was podwiozl w piatek na przyklad te płyty to dalibyscie rade to wziac w sobote do HS?
19:49:49 <Ace__> a do której będzie?
19:50:01 <pigletto> jeszcze moge mopa i klamki do okien dołożyć :)
19:50:17 <firemark> Ace__: widzę że pierwsze pytanie dzisiaj na spotkaniu ;-)
19:50:18 <BartlomiejB> A ten czw.?
19:50:23 <salmon_> pigletto: mi mozesz w tyg to podrzucic i przy okazji zawioze. W sobote mnie nie ma
19:50:27 <galuszkak> salmon_: a to myśmy powinni termin chyba ustalić co nie?
19:50:35 <salmon_> galuszkak: czego?
19:50:44 <firemark> pigletto: ja będę stół w sobotę brać - więc będzie gorzej z miejscem w samochodzie
19:51:05 <galuszkak> salmon_: tego spotkania w sensie date mielismy zawsze jakoś wcześniej ustalać z godziną
19:51:05 <pigletto> firemark: no to w sumie sa plyty płaskie, ale kilka ich jest
19:51:13 <pigletto> ok, to sie z salmon_ jakos dogadam
19:51:25 <Copi> to co, piwko w lokalu w czwartek?
19:51:28 <Ace__> pierwsze bo z resztą sobie nieźle radziliście ;)
19:51:30 <salmon_> galuszkak: ustalilismy juz dawno temu
19:51:45 <salmon_> pigletto: ok
19:51:52 <galuszkak> salmon_: tak? ;) ok widać moja głowa już słaba jest
19:52:02 <salmon_> galuszkak: 10 mraca, a godzina chyba zawsze jest 18
19:52:13 <salmon_> galuszkak: http://logs.hs-silesia.pl/hackerspace-silesia-meeting/2015-02-17-18.00.txt
19:52:31 <salmon_> Copi: w czwartek?
19:52:33 <galuszkak> salmon_: ok  sorry za zamieszanie
19:52:39 <firemark> Copi: w czwartek? myślałem że w sobotę
19:52:49 <Copi> salmon_, we wtorek*
19:52:54 <firemark> ok :-)
19:53:04 <Ace__> A pytam dlatego o godzinę bo mam zajęcia we wtorek i jestem o 19 wolny... A potem przyjdę i nikogo nie będzie czy coś :]
19:53:21 <salmon_> Copi: sprawdze jak mi autobusy jezdza. Mam nawet mała beczke piwa!
19:53:32 <firemark> salmon_: nie mów że z pycona ;D
19:53:35 <Copi> salmon_, bierz, wypije
19:53:39 <salmon_> Ace__: zaczynamy o 18 i pewnie posiedzimy
19:53:40 <Copi> żaden problem :D
19:53:44 <salmon_> firemark: nie, inna :P
19:53:54 <Copi> w piątek sobie mogę odpuścić uczelnie
19:54:00 <salmon_> ok, to mini parapetówa we wtorek
19:54:04 <Copi> aha, i zasada 1 pomieszczenie = 1 parapetówa
19:54:09 <salmon_> lol
19:54:10 <firemark> lol
19:54:14 <Copi> co lol
19:54:17 <Copi> jakie lol?
19:54:22 <galuszkak> Copi: lazienka i toilet też się liczą osobno?
19:54:25 <Copi> tak
19:54:27 <salmon_> dobra, jeszcze jakies wolne wnioski? :)
19:54:29 <BartlomiejB> No ba
19:54:33 <Copi> galuszkak, się śmiej ale w kiblu będzie roboty
19:54:34 <galuszkak> tak
19:54:37 <bfaliszek> zmieniając trochę temat, zrobiłem na naszej Wiki listę sprzętu, który mamy(należy do HS'u) http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Elektronika
19:54:38 <galuszkak> ja mam wolny wniosek
19:54:47 <BartlomiejB> Najwazniejsze pomieszczenia;)
19:54:51 <salmon_> #link http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Elektronika
19:55:08 <salmon_> bfaliszek: ja jeszcze jakieś swoje rzeczy dopisze
19:55:23 <salmon_> jakby ktoś chciał oddać jakąś elektronikę to dajcie znać
19:55:23 <galuszkak> Otóż wpadłą mi fajna informacja, że google obecnie daje za free
19:55:31 <bfaliszek> spoko, jak ktoś coś ma i chce oddać na HS, to dopisujcie
19:55:55 <galuszkak> Google Apps dla Non profits
19:56:04 <galuszkak> oczywiście tego nie chcemy ;) ale jest tam jedna usługa
19:56:09 <galuszkak> która jest warta naszej uwagi
19:56:25 <galuszkak> nazywa się "Google Ad Grants" http://www.google.pl/nonprofits/products/#tab1#tab4
19:56:57 <galuszkak> google daje $10,000 miesięcznie na reklamę dla non profitó∑
19:57:36 <galuszkak> which is awesome bo możemy na różne słowa kluczowe dać się złapać różnym ludziom, jakie fajne rzeczy robimy w Hackerspace i naszą stronkę wypromować ;)
19:57:58 <galuszkak> http://static.googleusercontent.com/media/www.google.com/en//grants/pdf/external-nonprofit-guide-2014.pdf
19:58:54 <salmon_> galuszkak: jak nie ma haczykow to sie zapisujemy
19:58:57 <galuszkak> zastanawiam się, czy wprowadziłem niezręczną atmosferę czy nie dowierza nikt z tym 10k miesiecznie na reklame HackerSpacea ;)
19:59:47 <galuszkak> ok to ja ruszę temat ;)
19:59:55 <salmon_> galuszkak: daj sobie action
20:00:12 <galuszkak> #action galuszkak przyjrzy się i spróbuje nas złapać na Ad Words Grants
20:00:16 <salmon_> jeszcze jakies wolne wnioski?
20:00:37 <salmon_> to koniec spotkania
20:00:42 <salmon_> #endmeeting