19:01:49 <galuszkak> #startmeeting Spotkanie wtorkowe 24.02.2015
19:01:50 <meetings-bot> Meeting started Tue Feb 24 19:01:49 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is galuszkak. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:01:50 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:01:50 <meetings-bot> The meeting name has been set to 'spotkanie_wtorkowe_24_02_2015'
19:01:57 <galuszkak> #topic Konkursy
19:02:08 <salmon_> to ja
19:02:12 <salmon_> http://www.instructables.com/contest/piedaycontest/
19:02:15 <galuszkak> salmon_: prosimy :)
19:02:16 <salmon_> https://lists.hackerspace.pl/pipermail/silesia/2015-February/000575.html
19:02:19 <salmon_> http://centrumdruku3d.pl/konkurs-wygrania-drukarka-3d-hbot-3d-printers/
19:02:31 <salmon_> sa do wygrania drukarki i maliny i inny sprzet
19:02:47 <salmon_> o jednym konkursie juz pisalem
19:02:57 <fk_lx> no o tym z centrum druku było
19:03:03 <salmon_> przydaloby sie jakiegos koordynatora wyznaczyc do tego
19:03:22 <fk_lx> las rąk
19:03:45 <fk_lx> może warto się zapytać na liście kto się tego podejmie
19:03:50 <firemark> oh
19:03:55 <firemark> nie zauwazylem ze sie zaczeło
19:04:04 <galuszkak> ja mogę kordynować ale maks jeden i musiałbym mieć pojęcie co chcemy osiągnąć
19:04:28 <salmon_> koordynowac nie mam na mysli pisac samemu wszystkiego tylko pilnowac innych zeby pisali :)
19:04:34 <salmon_> wnioski moga byc grupowe
19:04:52 <salmon_> szkoda by bylo, gdyby nam to przepadlo
19:04:58 <galuszkak> ale w tym piecontest to trzeba cos np stworzyc prawda?
19:04:59 <fk_lx> żeby koordynować najpierw trzeba znaleźć tych co to zrobią
19:05:13 <salmon_> fk_lx: tak, od tego trzeba zacząc
19:05:26 <BartlomiejB> cześć, sorki za spóźnienie.
19:05:33 <salmon_> no ok, to rzyce tamt na liste
19:05:48 <salmon_> #action salmon_ opisze konkursy na liscie
19:06:08 <fk_lx> kto w ogóle jest w naszym HS podjarany drukarkami?
19:06:22 <firemark> utek?
19:06:23 <galuszkak> proponuję inaczej w mailu na liście napisać spotkanie + co miało by sens jak będziemy mieli mebelki nighthack na te konkursy w jakiś piątek/sobota
19:06:26 <salmon_> fk_lx: kilka osob pytalo czy mamy
19:06:27 <fk_lx> bo to chyba dobry trop, kto mógłby to pisać
19:06:33 <firemark> bo utek zrobił
19:06:44 <salmon_> fk_lx: to by przyciagnelo nowych czlonkow
19:07:13 <fk_lx> no ale żeby coś wymłodzić to trzeba mieć pojęcie na ten temat
19:07:14 <salmon_> fk_lx: tu jest problem kury i jajka. Zainteresowanie jest, ale to drogi interes i malo kto ma drukarke
19:07:26 <fk_lx> no właśnie
19:07:34 <galuszkak> gdybyśmy takie nocne spotkanie zrobili jak beda już 1 krzesła i stoły wtedy było by łatwiej zrobić całe te wnioski itd a i ludzie mogli by siąść razem i się pointegrować ;)
19:08:00 <fk_lx> galuszkak: pomysł dobry, tylko nie wiem czy noc jest dobrym terminem
19:08:03 <salmon_> galuszkak: a musimy w nocy? :)
19:08:31 <fk_lx> może lepiej dayhack
19:08:33 <fk_lx> ;)
19:08:38 <BartlomiejB> ;)
19:08:39 <galuszkak> salmon_: nie musimy ale night hack jakoś łatwiej zebrać ludzi niż w dzień ;) a na rozpoczęćie weekendu w sam raz ;)
19:08:41 <salmon_> dobra, to napisze w mailu, ze w czwartek mozna wpasc i pisac razem
19:08:46 <firemark> dayhack jest dobry dla bezrobotnych ;-P
19:08:50 <galuszkak> salmon_: ok
19:08:50 <salmon_> galuszkak: nie dla mnie :P
19:09:07 <salmon_> #action salmon_ napisze w mailu, ze w czwartek piszemy wnioski
19:09:08 <fk_lx> firemark rozumiem, że o 18-tej też pracujesz?
19:09:15 <galuszkak> ok ;) to co kolejny temat?
19:09:18 <salmon_> ok, to tyle ode mnie
19:09:28 <firemark> fk_lx: domyśliłem się, że moja wypowiedź doprowadzi do niepotrzebnego flame ;-P sorry
19:09:33 <galuszkak> No to podsumowania akcji z poprzednich spotkań
19:10:23 <galuszkak> #topic Podsumowania akcji z poprzednich spotkań
19:10:32 <galuszkak> Copi wysle wycene stołu
19:10:38 <galuszkak> Copi: ?
19:10:48 <Copi> mam wszystko co potrzebujemy w sumie
19:10:55 <Copi> i mogę to teraz poddać dyskusji
19:11:20 <fk_lx> a co z tym stołem ze składaną podstawą, on już odpadł czy jak?
19:11:30 <galuszkak> ok to do wolnych wniosków, miało być podesłane na maila
19:11:38 <Copi> ok
19:11:38 <salmon_> fk_lx: nie, bedziemy porownywac
19:11:39 <galuszkak> salmon_ wystawi poczte fk_lx
19:11:44 <salmon_> wystawilem
19:11:50 <fk_lx> done
19:11:56 <galuszkak> ok next
19:11:56 <fk_lx> ale są kolejne potrzeby w tym temacie
19:11:57 <galuszkak> fk_lx postawi mailmana(stary)
19:12:01 <fk_lx> oo
19:12:03 <fk_lx> włąśnie
19:12:09 <fk_lx> jedno się z drugim wiąże
19:12:19 <fk_lx> no więc jeszcze salmon będzie musiał pomóc
19:12:35 <fk_lx> bo musimy mieć maile założone takie jakie będziemy mieli listy
19:12:48 <fk_lx> skoro korzystamy z maila na zewnętrznym serwerze
19:13:04 <fk_lx> to swoją drogą komplikuje sprawę, cytując:
19:13:28 <galuszkak> salmon_: może lepiej dać dostęp, do tych maili żeby fk_lx sobie to sam ustawiał na ovh? czy jak to jest?
19:13:56 <fk_lx> a dobra, nie wiem gdzie mam cytat, ale generalnie te maile muszą potem trafić na serwer i tak, żeby mailman mógł je przetworzyć i wysłać do odbiorców
19:14:23 <salmon_> galuszkak: aktualnie nie moge, to na moim prywatnym koncie jest:( teraz jak mamy NIP to mozemy juz zalozyc konto Hsowe i przekazac domene, ale to z miesiac potrwa
19:14:33 <galuszkak> salmon_: ok
19:14:42 <fk_lx> w ogóle pomysł z tym, że serwer pocztowy jest na innym serwerze to trochę komplikuje, w sensie już musiałem jakieś dziwne patche aplikować
19:14:47 <fk_lx> ale trudno
19:14:49 <fk_lx> zrobi się
19:14:52 <salmon_> fk_lx: to mi tylko napisz co potrzebujesz i ja dodam.
19:14:59 <BartlomiejB> fk_lx: jak chcesz, to postaw serwer SMTP u nas ;P
19:15:03 <fk_lx> to zdecydujmy jak się mają nazywać listy
19:15:11 <galuszkak> ok so in progress dalej ;)
19:15:17 <galuszkak> fk_lx zapyta o konto bzwbk
19:15:19 <fk_lx> members@ board@ general@ ?
19:15:38 <salmon_> mi pasuje
19:15:40 <fk_lx> BartlomiejB: smtp to najmniejszy problem, to już ustawione, gorzej z odbiorem poczty
19:15:48 <BartlomiejB> członki, deska, generał ... ;)
19:16:01 <fk_lx> może jeszcze rewizyjna
19:16:03 <fk_lx> audit@
19:16:05 <firemark> BartlomiejB: :D
19:16:08 <fk_lx> mamy sąd koleżeński?
19:16:16 <galuszkak> members board open
19:16:18 <galuszkak> nie mamy
19:16:39 <fk_lx> galuszkak: tych open może być więcej, general byłoby lepsze
19:16:51 <fk_lx> galuszkak: w sensie pewnie w przyszłości będziemy chcieli też mieć listy tematyczne
19:17:06 <BartlomiejB> fk_lx: ale chciałeś serwer SMTP u nas, na naszym serwerze. jeśli chcesz zainstalować, konfigurować i zarządzać serwerem SMTP, to proszę bardzo, ale mi się to średnio uśmiecha. ;)
19:17:28 <fk_lx> BartlomiejB: ale SMTP to nie problem, to mam już zrobione, żeby z zewnętrznego korzystał
19:17:32 <fk_lx> gorzej z odbiorem
19:18:28 <fk_lx> ale dobra, to jeszcze może priv pogadajmy
19:18:44 <galuszkak> ok. to co następny temat? ;)
19:18:51 <fk_lx> no bzwbk
19:18:52 <galuszkak> fk_lx zapyta o konto bzwbk
19:19:01 <fk_lx> zadzwoniłem do kobiety
19:19:51 <fk_lx> i prosi, żebyśmy jej przesłali KRSy, informacje kto ma mieć dostęp i na czym nam najbardziej zależy, wtedy przygotuje dla nas ofertę, i jest więcej niż prawdopodobne, że tak atrakcyjną jak dla PLPUG
19:20:25 <fk_lx> w sensie mailowo
19:20:33 <galuszkak> super
19:20:34 <fk_lx> żebyśmy to przesłali
19:20:55 <fk_lx> tak swoją drogą w międzyczasie jest też oferta z Aliora
19:20:56 <bfaliszek> na mailu zarządu jest też oferta z Alior Bank
19:20:59 <salmon_> nowy action?
19:21:45 <galuszkak> ok to proponuję, żeby tak jak tydzień temu proponowałem prosta tabelka w google sheet i porównanie ofert
19:21:45 <fk_lx> o właściwa osoba we właściwym momencie
19:22:15 <galuszkak> ok to w takim razie kolejny topic ;)
19:22:25 <galuszkak> torrocus zakłada konto w banku
19:22:43 <torrocus_> dostaliście maila z ofertą z Aliora?
19:23:07 <fk_lx> no wydaje się ok
19:23:13 <fk_lx> w sensie konto za 0
19:23:17 <bfaliszek> fajnie by było w tym tygodniu już to ogarnąć
19:23:36 <torrocus_> da się zrobić
19:23:40 <salmon_> torrocus_: a mozemy nie miec karty debetowej?
19:23:45 <torrocus_> możemy
19:24:01 <salmon_> to wygląda ok :)
19:24:18 <bfaliszek> "Aby nie płacić za prowadzenie rachunku wystarczy(...) Otrzymywać wpływy od kontrahentów lub wpłacać utarg na Rachunek Partner lub Rachunki pomocnicze na kwotę nie mniejszą niż 2500 zł w każdym miesiącu" Alior
19:24:39 <bfaliszek> "Niespełnienie Warunków Aktywności wiąże się z pobraniem opłaty za prowadzenie rachunku w wysokości 25 zł. "
19:24:57 <salmon_> ah, 2500 to jeszcze nie nasz pulap :/
19:25:01 <fk_lx> nom
19:25:08 <fk_lx> czyli konto za 25 zł
19:25:23 <galuszkak> ok zróbmy prosta tabelke porownania ofert w google sheet i wybierzemy za/przeciw jak wyglada oferta
19:25:39 <bfaliszek> takie info są na stronie aliora, do której link jest w tym mailu http://www.aliorbank.pl/pl/wlasna_dzialalnosc/rachunki/rachunek_partner/warunek
19:25:40 <fk_lx> to teraz szybkie pytanie
19:25:47 <torrocus_> chyba, że będziemy robić pomyłkowy przelew i jego wycofanie
19:25:51 <bfaliszek> galuszkak +1
19:25:52 <fk_lx> ile osób i kto ma mieć dostęp
19:26:00 <fk_lx> i na jakich zasadach
19:26:10 <salmon_> skarbnik i prezes chyba
19:26:17 <Copi> salmon_, +1
19:26:23 <galuszkak> wg statutu mi sie wydaje czyli zarzad
19:26:24 <Copi> więcej niż 2 osoby nie potrzebują dostępu
19:26:37 <fk_lx> też mi się wydaje, że to zbędne
19:26:38 <bfaliszek> zarząd, jest to w statucie. Każda osoba z zarządu do 1024 zł
19:26:49 <salmon_> ale to nie jest to samo
19:26:58 <fk_lx> moment ale to jest o zobowiązaniach
19:27:01 <fk_lx> a nie o koncie
19:27:02 <salmon_> dokladnie
19:27:18 <fk_lx> to znaczy, że mogę za kasę do 1024 ze stowarzyszenia coś kupić
19:27:25 <fk_lx> a czy kasę mi przekaże skarbnik czy prezes
19:27:25 <Copi> dwie osoby, jedna na wszelki wypadek jak druga np nie będzie mogła wykonać przelewów
19:27:40 <torrocus_> założyć można na 2 osoby, bo tak łatwiej niż spotykać się w 5, a potem rozszerzyć przy okazji
19:27:41 <fk_lx> ale to nie ma nic wspólnego z dostępem do konta
19:27:51 <salmon_> torrocus_: +1
19:27:51 <bfaliszek> "(...)upoważniony jest każdy członek zarządu działający samodzielnie, jeżeli wysokość podejmowanego zobowiązania nie przekracza 1024 PLN."
19:27:54 <fk_lx> no więc właśnie
19:28:02 <Copi> bfaliszek, do wydania pieniędzy
19:28:03 <bfaliszek> macie rację, to są zobowiązania
19:28:05 <Copi> a nie do konta bankowego
19:28:15 <galuszkak> bfaliszek: ale to zobowiązania
19:28:17 <fk_lx> 2 osoby to ma sens
19:28:40 <bfaliszek> tak, 2 osoby ma sens. Skarbnik i prezes.
19:28:44 <fk_lx> bo babka z bzwbk powiedziała, że od ilości osób może zależeć opłata lub jej brak
19:29:30 <fk_lx> dlatego najlepiej 2
19:29:48 <fk_lx> prezes i skarbnik to najbardziej typowa kombinacja
19:29:57 <salmon_> chyba wszyscy sie zgadzaja
19:30:05 <galuszkak> ok. Jeżeli to best practices to jestem za.
19:30:12 <fk_lx> jest ktoś przeciw?
19:30:21 <firemark> chyba nie
19:30:44 <fk_lx> firemark: czasem lepiej zapytać dla pewności ;)
19:30:56 <firemark> racja
19:31:14 <BartlomiejB> ja nie.
19:31:18 <galuszkak> ok. To temat kont proponuję żeby dopisać action do napisania porównania ofert i wybrać je na tej podstawie w tym tygodniu
19:31:51 <galuszkak> #action galuszkak stworzy porównanie ofert banków które otrzymamy
19:31:57 <fk_lx> galuszkak: no mam nadzieje, że babka odpowie w tym tygodniu
19:32:02 <fk_lx> (bo co jak w następnym)
19:32:37 <galuszkak> może jakiś deadline, bo niektórzy już dopytują z firm mocno o możliwości wsparcia głupio to przeciągać
19:32:56 <fk_lx> no jakiś deadline warto ustawić
19:32:57 <bfaliszek> piątek?
19:33:02 <galuszkak> proponuję czwartek na deadline ofert w piątek tworzymy porównanie
19:33:06 <galuszkak> albo ok piątek
19:33:09 <bfaliszek> żeby w poniedziałek już założyć konto
19:33:12 <fk_lx> lepiej piątek
19:33:22 <galuszkak> #info Deadline na otrzymywanie ofert z banków to piątek.
19:33:43 <bfaliszek> galuszkak tabelkę porównamy w weekend, a w poniedziałek się założy konto
19:33:44 <galuszkak> next topic
19:33:46 <galuszkak> Bartłomiej https://github.com/hackerspace-silesia/hs-silesia.pl/issues/9
19:34:29 <firemark> BartlomiejB:19:34:37 <firemark> nie śpij tam :-)
19:35:02 <BartlomiejB> yyy... :)
19:35:20 <BartlomiejB> nie zrobiłem, soraski.
19:35:27 <firemark> smuteczek
19:35:27 <fk_lx> happens
19:35:37 <BartlomiejB> firemark mi nie chciał konta założyć w Wordpressie, o!
19:35:40 <galuszkak> BartlomiejB:  :) jak temat?
19:35:45 <firemark> BartlomiejB: wat? nie masz?
19:35:52 <galuszkak> firemark: a już założyłeś?
19:35:59 <salmon_> spoko, byleby bylo przed otwarciem :)
19:36:07 <firemark> byłem święcie przekonany że masz swój własny od dawien dawna
19:36:16 <BartlomiejB> dobra, przesuńmy na następny tydzień.
19:36:47 <galuszkak> ok :)
19:36:49 <galuszkak> salmon wrzuci uchwaly na wiki
19:37:01 <BartlomiejB> ale temat "gdzie parkować" to ja w sumie się nie znam.
19:37:11 <BartlomiejB> bo ja tylko zbiorkomem jeżdżę :)
19:37:13 <firemark> BartlomiejB: "gdzie popadnie" później o tym
19:37:31 <salmon_> zaczalem dzialac z wiki
19:37:40 <salmon_> http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Uchwa%C5%82y_Zarz%C4%85du
19:37:44 <firemark> BartlomiejB: oh, faktycznie nie masz konta. Sorry
19:37:50 <Copi> uuu
19:37:51 <salmon_> kopiuje z fundacji media wiki :)
19:37:53 <Copi> widzę bugi
19:38:03 <Copi> BartlomiejB, moje oczy płaczą ;D
19:38:07 <salmon_> ale to trudniejsze niz myslalem :)
19:38:11 <BartlomiejB> tak, salmon_ przekopiował szablon, ale nie ma u nas funkcji parsera, zaraz to poprawię :)
19:38:21 <salmon_> work in progress
19:38:30 <salmon_> BartlomiejB: ooo, czyli nie moja wina? LD
19:38:31 <salmon_> :D
19:38:31 <BartlomiejB> salmon_: niee, będzie git, tylko włączę jedno rozszerzenie :)
19:38:40 <salmon_> BartlomiejB: aaa :)
19:38:50 <galuszkak> ok superaśnie
19:38:54 <Copi> dobra, lecimy dalej galuszkak
19:38:55 <firemark> o czym wy gadacie?
19:38:55 <salmon_> galuszkak: w kazdym badz razie przechodzi na kolejne spotkanie
19:39:01 <BartlomiejB> https://pl.wikimedia.org/wiki/Specjalna:Wersja vs http://wiki.hs-silesia.pl/wiki/Specjalna:Wersja ;)
19:39:08 <galuszkak> no to idziemy dalej
19:39:14 <galuszkak> #topic Wolne wnioski
19:39:23 <firemark> oh :-) doczekałem się
19:39:24 <galuszkak> Copi chyba był pierwszy wcześniej czyli stoły
19:39:34 <Copi> ok stoły
19:39:40 <Copi> http://wklej.to/utSYZ/text
19:40:17 <Copi> trzeba ustalić jakich wymiarów ma być płyta, żeby spokojnie przy "stole" siadły 4 osoby
19:40:25 <Copi> po 2 face2face
19:40:39 <Copi> dłuższego stołu nie ma co robić
19:40:40 <fk_lx> nóżki będą składane?
19:40:49 <Copi> fk_lx, nie, chyba, że zrobisz ;)
19:41:07 <fk_lx> szkoda, bo wtedy stoły by były bardziej mobilne
19:41:19 <firemark> dwóch poniesie to będzie mobile
19:41:34 <fk_lx> ostatnio na spotkaniu torrocus_ nam pokazał jakieś stoły ciekawe
19:41:37 <fk_lx> tanie i składane
19:41:39 <Copi> fk_lx, nie ma co kombinować bo to przedroży wszystko w takim wypadku
19:41:53 <Copi> i małe ;)
19:42:00 <fk_lx> no a nie prościej kupić takie stoły z tym składanym nóżkami, były tanie
19:42:01 <Copi> doszliśmy do wniosku, że za małe
19:42:12 <Copi> fk_lx, 150zł to jest tanio za taki mały stół?
19:42:15 <fk_lx> no to widocznie nie jestem na bieżąco
19:42:20 <salmon_> http://www.hiperpromo.pl/promocja_makro_cash_carry-h-line_stol_bankietowy_tbl00275x76x183cm-7064432.html
19:42:30 <galuszkak> właśnie było issue, że 4 osoby przy takim stole nie bardzo...
19:42:42 <Copi> sry, 170zł
19:42:44 <Copi> jeszcze lepiej
19:42:46 <firemark> Copi: czyli stoły będziemy robić sami?
19:42:50 <BartlomiejB> (nasza wiki już naprawiona :))
19:42:56 <fk_lx> no to można dwa takie stoły i już są 4 osoby
19:42:58 <Copi> firemark, jak mi teraz podacie wymiary blatu to podam koszt
19:43:08 <fk_lx> chyba lepiej kilka mniejszych niż jeden większy zawalidroga
19:43:13 <fk_lx> ale mogę się nie znać
19:43:17 <Copi> fk_lx, za 340zł zrobię dużo lepszy
19:43:46 <salmon_> BartlomiejB: thx:)
19:43:51 <Copi> fk_lx, <Copi> dłuższego stołu nie ma co robić
19:44:13 <Copi> przy długości 140cm siądą 2 osoby?
19:44:33 <Copi> chyba spokojnie, wtedy płyte tniemy na pół
19:44:47 <Copi> i mamy 140x2m
19:44:56 <bfaliszek> płyta ma wymiary 2,8m na 2m. Przeciąłbym ją na pół, żeby było dwa razy po 2,8m na 1m(spokojnie mogą siedzieć osoby po obu stronach i będzie miejsce).
19:45:00 <Copi> chociaż to jest dużo w sumie
19:45:33 <Copi> 1,4mx1m i jest stół na 4 osoby
19:45:37 <bfaliszek> tylko pytanie czy nie będą za długie(2,8m)
19:45:59 <Copi> bfaliszek, płytę na pół i jeszcze na pół
19:46:05 <Copi> wtedy wyjdzie 1.4m na 1m
19:46:17 <Copi> 1,4m jest wystarczające dla dwóch osób koło siebie
19:46:37 <Copi> a 50cm wystaczy na szerokość dla jednej osoby i drugie 50 dla osoby po przeciwległej stronie
19:47:03 <salmon_> troche malo, moje biurko jesz szersze i dluzsze
19:47:18 <Copi> no moje ma 56cm szerokości
19:47:29 <salmon_> a dlugosc?
19:47:32 <Copi> na laptopa wydaje mi się, że wystarczy
19:47:46 <Copi> 120
19:47:48 <fk_lx> moim zdaniem lepiej żebyście zrobili więcej mniejszych stołów, które będzie można dowolnie ustawiać i zestawiać
19:48:09 <Copi> salmon_, przy 140cm mamy z jednej płyty 4 stoły
19:48:16 <fk_lx> ale to tylko moje zdanie
19:48:26 <Copi> i wtedy jak fk_lx pisze, można sobie dosuwać itd
19:48:34 <salmon_> ok
19:48:35 <Copi> no i można zrobić dwa większe stoliki
19:48:41 <Copi> ale to później
19:48:44 <Copi> możemy zacząć od tego
19:49:08 <Copi> dobra
19:49:11 <bfaliszek> 4 stoliki po 4 osóby przy każdym. Na początek powinno wystarczyć.
19:49:13 <Copi> 36zł oskrzynia
19:49:15 <Copi> 32zł nogi
19:49:21 <Copi> to jest 68zł
19:49:38 <Copi> i 1.4m2 płyty
19:49:53 <Copi> czyli 56zł
19:49:59 <galuszkak> ok czy możesz swoją propozycję wrzucićna maila i opisać tak jak tutaj? :) jeżeli nikt nie wznosić będzie sprzeciwu to myślę że idziemy tym wariantem
19:50:14 <Copi> 68+56 mamy 124zł
19:50:22 <fk_lx> no na maila by fajnie było z rozpisaniem co ile kosztuje
19:50:25 <Copi> plus wkręty to 128zł dla równego rachunku :p
19:50:39 <Copi> tamten kosztował 170zł więc jest oszczędność chyba ;)
19:50:45 <firemark> 128, moja ulubiona liczba
19:51:02 <Copi> robocizna 0zł, pracowałem pół roku jako stolarz w państwowej firmie więc zobowiązuje ;D
19:51:09 <fk_lx> ale miał 183 cm nawiasem mówiąc a nie 140, może dlatego droższy, no i składane nogi
19:51:19 <fk_lx> cena się skądś wzięła ;)
19:51:47 <firemark> cena się wzięła bo ktoś ją podał
19:51:55 <firemark> niekoniecznie tyle musi kosztować produkcja ;-P
19:51:59 <Copi> fk_lx, ale zamiast 1m ma 75cm
19:52:04 <bfaliszek> fk_lx 183 na 75cm a nie na metr
19:52:10 <fk_lx> no wiadomo, że produkcja tyle nie kosztuje, najwięcej kosztuje marketing ;)
19:52:13 <Copi> przy 75cm szerokim stole 2 osoby naprzeciw nie usiądą
19:52:45 <galuszkak> no do warsztatów to ważne szczególnie softowych typu nodesilesia
19:53:14 <Copi> jak jest zainteresowanie to to co tu napisałem mogę też na maila wysłać
19:53:15 <fk_lx> to samo można uzyskać robiąc dwa stoliki z tego
19:53:27 <galuszkak> bo ok to i tak wraca do actiona z poprzednich spotkan wiec Copi zbierz to w całość i wyslij na listę
19:53:39 <Copi> ok
19:53:39 <galuszkak> fk_lx: tylko wtedy bedzie 1,5m zajete zamiast 1m
19:53:44 <galuszkak> a to roznica ;)
19:54:06 <fk_lx> galuszkak: ale kto broni zrobić dwa stoliki dające 1m
19:54:11 <fk_lx> whatever
19:54:22 <Copi> fk_lx, wyłóż kasę, zrobimy po Twojemu
19:54:24 <fk_lx> i tak wszystko wyjdzie w praniu
19:54:30 <Copi> 2 stoliki = 340zł
19:54:30 <galuszkak> fk_lx: yyyy a mowimy o tych z makro czy wogole z innej plyty?
19:54:34 <fk_lx> Copi: darusj sobie takie teksty
19:54:44 <fk_lx> o wykładaniu kasy
19:54:59 <bfaliszek> dobra, możemy przejść do kolejnego tematu?
19:55:00 <Copi> no to skup się i pomyśl zanim coś napiszesz
19:55:01 <galuszkak> Copi: ostrzezenie
19:55:14 <galuszkak> oki kolejny wolny wniosek
19:55:40 <bfaliszek> Dostaliśmy na FB wiadomość w sprawie  Arduino Day.
19:55:51 <galuszkak> yes w Gliwicach
19:56:54 <bfaliszek> jest ktoś u nas w HS'ie, kto robi coś z Arduino?
19:57:09 <firemark> ja zawsze atmegi lutowałem...
19:57:18 <galuszkak> Szanowni Państwo,
19:57:19 <galuszkak> Jestem organizatorem Arduino Day Polska. Wydarzenie to odbędzie się 28 marca 2015 roku w godzinach 13:00 - 19:00 na auli wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki - Politechniki Śląskiej (ul. Akademicka 16) w Gliwicach.
19:57:22 <galuszkak> Obecnie poszukujemy osób chętnych wspomóc to przedsięwzięcie. Chodzi oczywiście o przygotowanie wykładu / warsztatów na jakiś powiązany temat z Arduino lub po prostu sponsoring ewentualnych upominków.
19:57:23 <bfaliszek> bo sponsoring nagród z wiadomych względów odpada. Moglibyśmy wrzuciś info na socjale itp.
19:57:26 <galuszkak> Proszę o informację czy są w stanie Państwo przyczynić się do uświetnienia tego dnia w jakiś sposób
19:57:30 <galuszkak> Z poważaniem,
19:57:52 <firemark> 28 marca? :|
19:58:02 <firemark> co za pech.
19:58:42 <galuszkak> do warsztatów mozemy go skontaktowaćz Adrianem Dubielem bo on organizował od nas warsztaty z IoT na Arduino
19:59:00 <salmon_> medialnie tez ich mozna wesprzeć
19:59:00 <fk_lx> nie ma ich na mapce swoją drogą
19:59:02 <galuszkak> z MediaLabem razem
19:59:10 <bfaliszek> galuszkak wydaje mi się, że to byłoby fajne i wsparcie medialne
19:59:31 <galuszkak> ok so action
20:00:02 <galuszkak> #action bfaliszek zaproponuje wsparcie medialne i kontakt do Adriana Dubiela z netizens
20:00:13 <bfaliszek> ok
20:00:14 <galuszkak> ok kolejne wolne wnioski?
20:00:22 <fk_lx> co z CoC, na liście nie ma głosów przeciwnych, rozumiem, że wszystkim pasuje
20:00:44 <fk_lx> bo jeśli nie pasuje to wypada napisać czemu nie
20:00:44 <firemark> ja mam wolny wniosek
20:01:57 <galuszkak> fk_lx: tam tylko procedure dopisać kto i w jakis sposób egzekwuje
20:02:07 <fk_lx> galuszkak: no to jest ważne
20:02:23 <fk_lx> nie mamy sądu koleżeńskiego a więc zarząd
20:02:42 <salmon_> ja z CoC bym poczekal az bedzie lista czlonkow, bo to wedlug mnie nie jest to wewnetrzna sprawa HSu, a nie temat na general
20:03:04 <fk_lx> salmon_: a czemu chcesz ten temat utajniać?
20:03:41 <fk_lx> jest jakiś powód? czemu ludzie z listy otwartej nie mieliby jakoś kontrybuować?
20:03:45 <salmon_> fk_lx: bo podejżewam, że dyskusja może być publiczna i jak już napisalem wczesniej to jest sprawa wewnetrzna
20:03:57 <salmon_> fk_lx: bo to ich nie dotyczy
20:04:11 <fk_lx> CoC dotyczy wszystkich przebywających w HS czy na eventach
20:04:12 <galuszkak> salmon_: good point. Jestem za.
20:04:12 <bfaliszek> fk_lx to trzeba będzie przegłosować. Każdy z członków powinien zagłosować i dlatego imo to powinno być na liście członków stowarzyszenia
20:04:28 <firemark> racja, by należało przegłosować
20:04:38 <fk_lx> oczywiście, że trzeba przegłosować, ale dyskutować można w szerszym gronie
20:04:48 <fk_lx> wiadomo, że głosują członkowie
20:05:30 <fk_lx> nie widzę, powodu żeby zamykać się z tym tematem na inne punkty widzenia, może to coś ciekawego wnieść
20:05:38 <galuszkak> fk_lx: na razie i tak na ogolnej liscie nikt z zewnatrz sie nie odezwal, wiec na wewnetrznej liscie juz prowadzimy dalsza dyskusje i glosowanie
20:06:10 <fk_lx> galuszkak: to że się nikt nie odezwał nie oznacza, że się nie odezwie, po co ten temat zamykać
20:06:17 <galuszkak> jezeli ktos bedzie zainteresowany odezwie sie w tamtym watku
20:06:24 <fk_lx> na liście ogólnej są potencjalnie przyszli członkowie
20:06:27 <firemark> tematu nikt nie zamyka przecież?
20:06:34 <fk_lx> warto się wsłuchać
20:06:50 <salmon_> fk_lx: to jak pytać obcych ludzi jakie masz majtki kupić. Przynajmniej ja tak to widzę
20:07:03 <fk_lx> to po co nam lista ogólna?
20:07:13 <firemark> myślę że jak potencjonalni ludzi zauważą, że się kłócimy o CoC to może tylko odstraszyć jak każda kłótnia w hs-ie
20:07:29 <salmon_> fk_lx: do pisania o swoich działaniach
20:07:45 <fk_lx> firemark: a ja słyszałem, że niektórych odstraszają seksistowskie teksty
20:07:48 <firemark> kilka osób się wstrzymało z zapisem do hs-u właśnie z powodu dram na kanale
20:08:06 <bfaliszek> firemark +1
20:08:19 <fk_lx> tak które?
20:08:21 <firemark> więc temat CoC bym zostawił tylko dla członków
20:08:31 <fk_lx> na razie nikt się nie ujawnił
20:08:42 <Copi> fk_lx, np palid
20:08:44 <firemark> fk_lx: mi powiedzieli prywatnie.
20:09:11 <fk_lx> no palid akurat był autorem tego typu komentarzy
20:09:20 <firemark> ale to myślę że to nie jest temat na spotkania wtorkowe
20:09:26 <firemark> przynajmniej nie dzisiaj
20:09:36 <galuszkak> anyway czy ktoś poza fk_lx nie zgadza się z salmon_ ?
20:09:43 <bfaliszek> IMO powinniśmy zrobić głosowanie czy w ogóle robić CoC, bo szczerze nie wiem czy jest sens tworzyć jakiś dokument, jeśli i chce go tylko fk_lx i może jeszcze z 2-3 osoby.
20:10:11 <firemark> przypominam, że była już próba stworzenia CoC ale się skończyła po uznaniu, że przecież jesteśmy dorośli :P
20:10:20 <fk_lx> o proszę sprzeciwu nie ma na liście, bo są przeciwnicy utajnieni
20:10:36 <fk_lx> firemark: ale to było dawno
20:10:55 <bfaliszek> fk_lx a może jest sprzeciw na liście. Nikt Ci nie odpisał. Wszyscy to olali, bo uważają, że jest zbędne?
20:11:00 <firemark> fk_lx: racja.
20:11:04 <salmon_> bfaliszek: +1
20:11:19 <fk_lx> bfaliszek: wiesz to tak można z każdą decyzją w HS powiedzieć
20:11:25 <galuszkak> ej, wrócmy do tematu. Czy temat CoC będzie już tylko w wewnętrznej liście członków i tam ewentualnie głosowanie?
20:11:27 <fk_lx> że ludzie się nie odzywają to są przeciwni
20:11:33 <fk_lx> a może się nie odzywają bo popierają
20:11:37 <fk_lx> to jest spekulowani
20:11:52 <fk_lx> tylko?
20:12:00 <fk_lx> co ma znaczyć "tylko"
20:12:13 <fk_lx> bo dla mnie znaczy, że publicznie temat jest zamykany
20:12:23 <bfaliszek> dlatego zrobiłbym głosowanie czy rozwijać temat związany z CoC czy nie. Jeśli nie będzie jakiejś ilości głosów(jest to w statucie? Chyba połowa), to temat zamykamy.
20:12:25 <firemark> bo to problem tylko członków
20:12:30 <firemark> i jest bardzo wrażliwy
20:12:39 <galuszkak> inaczej, czy ktoś jest przeciwny propozycji salmon_ która była wyżej poza fk_lx .
20:12:50 <fk_lx> to jest problem wszystkich osób, które będą w HS np. na warsztatach
20:12:52 <firemark> galuszkak: ja jestem za salmonem
20:13:27 <galuszkak> fk_lx: patrzymy punkt pierwszy, te osoby mają już otwarty wątek na otwartej liście i mogą się tam wypowiedzieć.
20:13:42 <fk_lx> no więc właśnie
20:13:54 <fk_lx> takie zamykanie na siłę jest bez sensu
20:14:03 <galuszkak> ale reszta dyskusji jak proponuję temat przenieść na listę członków
20:14:25 <fk_lx> galuszkak: to zaproponuj to na mailingliście
20:14:34 <fk_lx> że chcesz temat przenieść na wewnętrzne rozmowy
20:14:39 <fk_lx> teraz tu na IRCu mało osób
20:14:39 <galuszkak> *proponuje salmon_
20:14:45 <fk_lx> nawet zarządu nie ma całego
20:14:46 <salmon_> fk_lx: poki co i tak nie ma gdzie ;)
20:14:50 <BartlomiejB> popieram Filipa. nie ma powodu, żeby dyskusja była na liście tylko dla członków.
20:15:35 <galuszkak> fk_lx: przed chwilą był cały, szkoda że torrocus wyszedł
20:15:38 <BartlomiejB> głosowanie - jeśli do niego dojdzie - można utajnić, jeśli bardzo chcecie, ale samą dyskusję - nie.
20:15:40 <utek> dobry wieczor
20:16:04 <firemark> utek: cześć, trochę się spóźniłeś
20:16:08 <utek> wiem
20:16:21 <utek> ale mialem ciekawsze rzeczy (nie mowiac juz o tym, ze wazniejsze)
20:16:27 <BartlomiejB> ‘Sunlight Is the Best Disinfectant’
20:17:10 <fk_lx> "given enough eyeballs, all bugs are shallow"
20:17:20 <galuszkak> ok next wolny wniosek
20:17:28 <firemark> mogę ja? :3
20:17:50 <galuszkak> firemark: proszę
20:18:16 <firemark> strona www - czemu nie ma na niej nowych newsów czy wiadomości że odbyły się warsztaty?
20:18:52 <galuszkak> pytanie idzie do... kto sie opiekuje strona i socjalami? ;)
20:18:57 <firemark> kto ma w ogóle czas się tym zająć?
20:19:04 <firemark> może komuś nie zrobiłem konta i o tym nie wiem?
20:19:24 <galuszkak> bfaliszek: masz konto na wordpressie?
20:19:28 <bfaliszek> ja chętnie wrzucę info, jeśli ktoś mi podeśle info o warsztatach
20:19:43 <galuszkak> bfaliszek: fotki są od Andrzeja Jurka ja dorzucę ci info parę zdań tekstów
20:20:10 <salmon_> lepiej chyba jak napisze to ktos, kto prowadzil warsztat?
20:20:13 <firemark> bfaliszek: mogę ci powiedzieć jak się wrzuca zdjęcia na nasz wordpress jakbyś się zgubił
20:20:31 <galuszkak> #action bfaliszek i galuszkak zrobią na stronę informacje o warsztatach i zdjęcia
20:20:37 <galuszkak> salmon_: ja byłem więc zrobię ;)
20:20:37 <bfaliszek> nikt nic nie pisał, więc nie dodałem. Najbliższe wydarzenie jakie mam zapisane w HSowym kalendarzu to "Gliwice Software BarCamp #5"
20:21:10 <galuszkak> dobra action jest jedziemy dalej
20:21:13 <galuszkak> kolejne wolne wnioski
20:21:57 <galuszkak> ok ;) chyba nie ma
20:22:53 <firemark> no to, koniec?
20:23:00 <bfaliszek_> firemark a to robi się u nas inaczej niż na każdym innym WP?
20:23:06 <galuszkak> #endmeeting