19:00:32 <salmon_> #startmeeting 10.02.2015
19:00:32 <meetings-bot> Meeting started Tue Feb 10 19:00:32 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:00:32 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:00:32 <meetings-bot> The meeting name has been set to '10_02_2015'
19:00:37 <salmon_> ok, to jedziemy
19:00:45 <salmon_> wszyscy sa?
19:01:00 <salmon_> #topic konkurs
19:01:00 <fk_lx> wszystkich to nigdy nie ma
19:01:06 <salmon_> http://centrumdruku3d.pl/konkurs-wygrania-drukarka-3d-hbot-3d-printers/
19:01:10 <galuszkak> fk_lx: +1
19:01:14 <salmon_> taka sytuacja
19:01:47 <salmon_> chetni do pociągniecia tematu?
19:01:52 <BartlomiejB> cześć.
19:02:21 <BartlomiejB> już się zaczęło? :)
19:02:22 <bfaliszek> "Wystarczy prowadzić własną firmę, zgłosić swój udział w konkursie oraz przesłać do organizatora pomysł na jak najciekawsze wykorzystanie drukarki 3D w swoim biznesie lub prowadzonej działalności." Nie jesteśmy firmą
19:02:23 <galuszkak> pytanie mam! ;) a mamy jakieś pomysły fajne na wykorzystanie?
19:02:49 <salmon_> bfaliszek: "Zasady uczestnictwa w konkursie:
19:02:49 <salmon_> prowadzenie własnej działalności gospodarczej, stowarzyszenia lub instytucji publicznej"
19:02:49 <fk_lx> bfaliszek: niżej jest "prowadzenie własnej działalności gospodarczej, stowarzyszenia lub instytucji publicznej"
19:03:00 <salmon_> galuszkak: ?
19:03:42 <pigletto> wykorzystanie w HS do tego co ludzie wymyślą ;)
19:03:56 <galuszkak> pigletto: myślisz, że z tym wygramy? ;)
19:03:58 <fk_lx> pigletto: świetnie, na pewno wygramy ten konkurs :)
19:04:18 <fk_lx> można by zrobić burzę mózgów na spotkaniu
19:04:23 <fk_lx> do kiedy termin?
19:04:28 <salmon_> fk_lx: koniec lutego
19:04:30 <galuszkak> Socek/utek moze by się prędzej wypowiedzieli bo utek ma to cudo od 3d druku
19:04:50 <salmon_> galuszkak: o, dobry pomysl
19:04:57 <fk_lx> brakuje nam takich "hakatonów" gdzie byśmy ogarniali sprawy stowarzyszeniowe
19:05:10 <fk_lx> w sensie siadamy i nie zajmujemy się niczymi innymi tylko punktami z listy
19:05:14 <fk_lx> i to takich live
19:05:19 <galuszkak> fk_lx: to chyba wolne wnioski?
19:05:20 <fk_lx> w sensie fizycznych
19:05:25 <salmon_> fk_lx: trochę offtopic
19:05:26 <fk_lx> galuszkak: no tak, sorry
19:05:27 <kozak127> siema. Firemark mi powiedział żebym tu przyszedł, bo właśnie wstępuję do HSu. Tylko papier muszę doręczyć
19:05:38 <fk_lx> salmon_: już się poprawiam
19:05:40 <salmon_> dobra, tylko rzucam tematem
19:05:44 <galuszkak> fk_lx: bo mamy chyba ustalone takie spotkanie raz w miesiącu ;) chciałem o tym dzisiaj powiadać bo chyba miało być takie spotkanie dzisiaj :P
19:05:49 <salmon_> trzeba pomyslec jak do tego podejsc
19:06:04 <salmon_> dobra, tyle w temacie
19:06:07 <salmon_> nastepny temat
19:06:15 <salmon_> #topic Wiki
19:06:39 <salmon_> tutaj pytanie do BartlomiejB jak wyglada sytuacja. Jest kilka spraw ktore trzeba gdzies dodac
19:06:51 <salmon_> np. darczyncy, uchwaly stowarzyszenia
19:07:08 <salmon_> BartlomiejB: jakiś update?
19:07:09 <BartlomiejB> Wiki będzie. :) postaram się to zrobić max. do końca tego tygodnia.
19:07:31 <salmon_> #info BartlomiejB postawi wiki do końca tygodnia
19:07:39 <salmon_> BartlomiejB: mogę jakoś pomoc?
19:07:40 <BartlomiejB> tak jest :)
19:08:06 <fk_lx> postawcie Mediawiki
19:08:07 <BartlomiejB> nie, poradzę sobie. jakby co, to jak Cię można złapać najlepiej?
19:08:09 <galuszkak> mam pytanko, czy to wiki każdy się może registrnąć czy ktoś tworzy konta, czy to z jakimś system kont na LDAP czy innym cudzie na kiju?
19:08:12 <fk_lx> chyba najpopularniejsze
19:08:14 <BartlomiejB> fk_lx: będzie Mediawiki.
19:08:22 <fk_lx> BartlomiejB: \o/
19:08:34 <salmon_> BartlomiejB: na fb albo na IRCu
19:09:07 <salmon_> ok, to ja tyle chcialem wiedziec
19:09:13 <salmon_> moge nastepny?
19:09:17 <BartlomiejB> galuszkak: myślę, że na początku będzie dla rejestracji dla każdego. zobaczymy, jak to w praktyce będzie. członkowie Stowarzyszenia będą w specjalnej grupie, która w przyszłości będzie mogła więcej (np.).
19:09:39 <BartlomiejB> następny.
19:09:42 <salmon_> ok
19:09:47 <salmon_> #topic listy mailngowe
19:09:50 <galuszkak> BartlomiejB: th
19:09:56 <fk_lx> o tym to się ja mam zająć
19:10:02 <salmon_> tak
19:10:07 <salmon_> pytanie jak to wyglada
19:10:16 <fk_lx> no dajcie mi dostęp
19:10:26 <salmon_> sa tematy, ktore raczej powinny byc dyskutowane tylko w stowarzyszeniu
19:10:38 <fk_lx> w sensie z BartlomiejB sie zgadam
19:10:45 <fk_lx> i rozumiem, ze jakos mi przekaze dostep
19:10:50 <fk_lx> i wtedy postawie Mailmana
19:10:52 <salmon_> fk_lx: jaki termin?
19:10:55 <galuszkak> dostęp daje BartlomiejB tak?
19:11:02 <salmon_> galuszkak: tak
19:11:04 <BartlomiejB> fk_lx: OK, pogadamy po spotkaniu.
19:11:05 <fk_lx> salmon_: siąde przez weekend
19:11:05 <galuszkak> mam prośbę ona może jest nieracjonalna ;)
19:11:22 <salmon_> #action fk_lx postawi mailmana
19:11:30 <galuszkak> ale nie stawiajmy starego mailmana (tego 2.x cos tam tylko nowego 3.beta) w starym mailmanie hasla nie sa hashowane
19:11:50 <fk_lx> galuszkak: wybadam temat
19:12:00 <salmon_> ok, moge dalej?
19:12:05 <galuszkak> co dla mnie zawsze jak rejestruje się na mailmanie jest wkurzeniem niesamowitym. Canonical od paru lat sponsoruje pisanie nowego i wolalbym nowy... ;)
19:12:12 <galuszkak> ok dalej :)
19:12:19 <salmon_> #topic Remont
19:12:20 <galuszkak> salmon_: dzisiaj idzie jak burza
19:12:22 <salmon_> Copi__:
19:12:32 <Copi__> jazda jazda
19:12:56 <Copi__> no więc w czwartek gładziłem cały dzień ściany
19:13:04 <Copi__> w sobotę szlifowanie i malowanie\
19:13:17 <Copi__> trochę to nie wyszło, dziś poprawiałem od rana
19:13:31 <Copi__> myślę, że z dwie wizyty i będzie finish
19:13:38 <fk_lx> \o/
19:13:43 <fk_lx> super
19:13:47 <Copi__> materiał jest
19:13:50 <Copi__> dzięki salmon_
19:14:00 <Copi__> trochę się wykosztował
19:14:25 <galuszkak> ja tutaj szczere podziękowania dla Copi__ i chłopaków którzy byli w sobotę bo orają jak mogą :)
19:14:30 <Copi__> to w sumie prowadzi do następnego tematu agendy więc może w kolejnym temacie się wyjebie Alka
19:14:41 <salmon_> Copi__: spokojnie
19:14:42 <Copi__> i ktoś zacznie zbierać hajs na remont
19:14:51 <BartlomiejB> dorzucę coś na fundusz remontowy, oprócz składki... tylko kiedy, gdzie i komu można przekazać hajs? ;)
19:15:08 <galuszkak> BartlomiejB: było na liście, fundusz remontowy prowadzi bfaliszek
19:15:16 <salmon_> Copi__: cos jeszcze w temacie remontu?
19:15:29 <fk_lx> sorry, ale takie teksty, że się "wyjebie kogoś" są poniżej pewnego poziomu
19:15:33 <BartlomiejB> galuszkak: czyli jak rozumiem najlepiej na podane tam konto. OK.
19:15:35 <Copi__> generalnie w sobotę możecie się spotkać i coś zrobić, ja nie mogę
19:15:43 <galuszkak> BartlomiejB: https://lists.hackerspace.pl/pipermail/silesia/2015-February/000541.html
19:15:53 <bfaliszek> BartlomiejB tak, na to konto, które podałem w mailu
19:16:01 <Copi__> fk_lx: zawsze masz taką komendę /quit ;)
19:16:09 <salmon_> Copi__: ostatnie ostrzezenie
19:16:32 <salmon_> czy jeszcze coś w temacie remontu?
19:16:43 <galuszkak> Copi__: akurat trochę z szacunkiem bardziej napisać można.
19:16:44 <Copi__> w sumie jak skończymy to co dalej?
19:16:57 <salmon_> jak skonczymy to pomyslimy :)
19:17:00 <Copi__> załóżmy, że zbierzemy coś na fundusz
19:17:19 <Copi__> trzeba się zastanowić co idzie po tym pomieszczeniu i korytarzach
19:17:40 <Copi__> bo korytarze wymagają najmniej pracy więc można je też pomalować tym co zostanie
19:17:42 <bfaliszek> Copi__ krzesła, jeśli chodzi o wydatki
19:17:54 <galuszkak> i jakiś stolik/stoliczki
19:17:57 <salmon_> tak, trzeba zapelnic czyms sale
19:18:01 <Copi__> no więc właśnie, salmon_ nie ma się co śpieszyć z malowaniem
19:18:25 <Copi__> pomaluje to na spokojnie jak będę mógł a w sobotę można zrobić inne roboty
19:18:34 <salmon_> Copi__: spoko
19:18:44 <Copi__> ale to możemy uzgodnić gdzieś tam, jak będę wiedział kto w sobotę przyjdzie
19:18:49 <galuszkak> właśnie, sobota, walentyki w HSie przy remoncie
19:18:56 <salmon_> aaaa, walentynki
19:18:56 <Copi__> no mnie nie ma ;)
19:19:03 <salmon_> to mnie tez nie ma :)
19:19:07 <Copi__> więc fajnie będzie sobie odpuścić to
19:19:22 <Copi__> ja dziś poprawiałem ściany, jeszcze raz wejdę i będzie ok
19:19:26 <salmon_> ok, jak ktos chce pomoc moze przyjsc jeszcze w tygodniu
19:19:36 <Copi__> no, w tygodniu komuś pasuje?
19:19:41 <Copi__> wyślę może maila na listę
19:19:41 <firemark> ja czasowo leżę :|
19:19:45 <galuszkak> Copi__: jaki dzień i jakie godziny
19:19:50 <firemark> jak dotrwam do soboty to bedzie cud
19:19:57 <salmon_> #action Copi__ wysle maila na liste
19:19:57 <Copi__> galuszkak: ranne, dostosuje się
19:20:22 <salmon_> ok, coś jeszcze?
19:20:22 <Copi__> i w sumie tyle. 85% zrobione jest
19:20:24 <Copi__> jest dobrze
19:20:37 <Copi__> bfaliszek: spamuj o dotacjach
19:21:01 <Copi__> ktoś coś dorzuci na pewno, możesz wysłać jeszcze maila
19:21:08 <bfaliszek> Copi__ zrobi się, czekałem na info w sprawie NIPu i konta HS'u, ale to jeszcze potrwa
19:21:09 <Copi__> można wrzucić zdjęcia na fb i tam też napisać o tym
19:21:32 <bfaliszek> więc będę spamował tym moim z maila, którego wysłałem w tamtym tygodniu
19:21:34 <Copi__> będziesz chciał zdjęcia to zgłoś się do mnie albo salmon_
19:21:52 <bfaliszek> ok
19:21:57 <Copi__> jak nie ma pytań to lecę ;)
19:22:07 <salmon_> ok, dzięki
19:22:10 <salmon_> to nastepny temat
19:22:24 <salmon_> #topic zmiana na stanowisku skarbnika
19:22:27 <BartlomiejB> nie wiem, czy do was doszło, ale Alek wysłał zaraz przed 20.00 maila (chyba do wszystkich członków) z przypomnieniem o płaceniu składek. leci to tak: "przypominam o płaceniu comiesięcznych składek członkowskich na Stowarzyszenie Hackerspace Silesia. Będę o tym przypominał tak długo, aż zapłacisz. Możesz mnie za to znienawidzić. Trudno. :)"
19:22:49 <ustinez> doszlo..
19:22:53 <torrocus> Widzę, że nawet zasłużyłem na osobny temat.
19:22:56 <salmon_> heh, nie wazne
19:23:05 <salmon_> sprawa wyglada tak http://finanse.hs-silesia.pl/
19:23:08 <salmon_> jest 10 luty
19:23:17 <firemark> ja juz sie pogubilem komu płacić
19:23:25 <salmon_> dzisiaj zaplacilem prawie 2000zl z wlasnej kieszeni
19:23:30 <fk_lx> osobiście jestem przeciwny zmianie skarbnika, szczególnie po takich chamskich odzywach Copiego, przekonało mnie, że to zły pomysł
19:23:48 <salmon_> fk_lx: nastepna fakture placisz w takim razie Ty?
19:24:04 <pigletto> torrocus: mail spoko, tylko gdzie to płacić? bo ja nie zapłaciłem bo nie wiem na jakie konto
19:24:23 <Copi__> fk_lx: no tak, moja wiadomość zmieniła wszystko
19:24:29 <salmon_> moj wniosek jest taki, że Alek już zawalił jedną sprawę z warsztatmi, stracilismy tam kilka tysiecy zlotych. Teraz zawala drugą
19:24:50 <fk_lx> salmon_: warsztaty nie są związane z funkcją skarbnika
19:24:55 <Copi__> fk_lx: remont jest
19:25:02 <salmon_> fk_lx: są związane z osobą skarbnika
19:25:03 <bfaliszek> Ja mam jedno zasadnicze pytanie do torrocus: masz czas, żeby pełnić funkcję skarbnika, czy nawał pracy nie pozwala? Jeśli nie masz na to fizycznie czasu, to spoko, ktoś się tym zajmie, ale warto by to ustalić już teraz.
19:25:08 <Copi__> póki co to każdy chce coś dać, nikt nie ma gdzie
19:25:14 <torrocus> Każdy widzi jak sprawa wygląda. Pytanie tylko czy każdy następny skarbnik będzie rozliczany z tego jak członkowie płacą składki. Bo jak tak to co 3 m-ce będzie zmiana.
19:25:31 <Copi__> stracimy dni znowu, żeby się dowiedzieć jak z zakładaniem konta itd
19:25:37 <fk_lx> Copi__: akurat Ty powinienieś sprawdzić jak stoisz ze składkami, bo ja już widziłem.....
19:25:57 <fk_lx> Alek już rozeznał sprawę konta
19:26:03 <Copi__> fk_lx: jesteś skarbnikiem?
19:26:08 <kozak127> fk_lx: wydaje mi się że to nie jest dobry moment na wypominanie kto płacił a kto nie
19:26:15 <firemark> Copi__: fk_lx stop
19:26:20 <salmon_> inna sprawa jest taka, ze 3 tyg Alek powiedział mi ze zajmnie sie szukaniem konta bankowego. Nie zajął się za bardzo. Mi znalezienie tego zajelo 10s: https://www.bgz.pl/firmy/pakiety-i-rachunki/pakiety/pakiet-spoleczny-lider.html#tabs=0
19:26:21 <fk_lx> kozak127: a jaki sens ma wypominanie warsztatów?
19:26:32 <Copi__> ja nie płaciłem i nie zapłacę jeszcze przez najbliższy czas ;)
19:26:32 <fk_lx> kozak127: co to ma ze skarbnikowaniem?
19:26:36 <salmon_> fk_lx: pokazuje podejscie osoby do etmatu
19:26:41 <kozak127> salmon_++
19:26:51 <torrocus> salmon_: BGŻ to najgorszy wybór
19:27:09 <fk_lx> wiesz to jakiej jest Wasze podejście do tematu to też wiele pokazuje
19:27:13 <salmon_> torrocus: 0zł za wszystko, dla mnie doskonaly
19:27:21 <firemark> salmon_: zapewnie do czasu.
19:27:25 <Copi__> fk_lx: więc jak do mnie bijesz o to, że się nie dorzucam to zrobię Ci podsumowanie każdej złotówki jakiej włożyłem w remont ok? ;)
19:27:28 <salmon_> fk_lx: nie odpowiedziales na moje pytanie
19:27:33 <torrocus> salmon_: miałeś tam kiedyś konto?
19:27:59 <salmon_> torrocus: nie, ale w tym momencie jakiekolwiek bedzie lepsze od zadnego
19:28:01 <firemark> anyway - bronmy osob ktora robia duzo dla hs-u a nie ze mowia prawde brzydkim jezykiem :-)
19:28:02 <ustinez> torrocus: uzasadnij dlaczego to zły wybór
19:28:25 <salmon_> nie chce teraz rozmawiac o wyborze banku
19:28:28 <fk_lx> firemark: ja nie toleruje takiego chamstwa
19:28:31 <kozak127> fk_lx: sugeruję, nie dawaj się prowokować, i podejmować odwrotną decyzje z powodu tego że Copi__ powiedział tak a nie inaczej. Dajesz się ładnie wmanewrować w kłótnię, a chyba nie o to chodzi
19:28:32 <pigletto> banksmart.pl tez za zero - nowy na rynku
19:28:44 <salmon_> tematem jest zmiana skarbnika poniewaz nie wywiazuje sie ze swoich obowiazkow
19:28:53 <fk_lx> ale przecież zaczął działać
19:29:01 <fk_lx> w przeciągu  tego tygodnia
19:29:06 <fk_lx> widać, że ma chęci
19:29:09 <Copi__> tak, bo wysłał maila? ;>
19:29:13 <salmon_> fk_lx: http://finanse.hs-silesia.pl/ tak?
19:29:15 <bfaliszek> fk_lx w przeciągu tygodnia? Chyba 2-3 godzin
19:29:16 <torrocus> salmon_: Założenie konta to nie problem, problemem jest jego ew. zmiana. Jestem bardziej za Aliorem lub Millenium niż BGŻ.
19:29:17 <fk_lx> Copi__: rozmaiwał z bankiem
19:29:27 <Copi__> to powinno pójść pod głosowanie
19:29:38 <salmon_> fk_lx: zapytalem, czy zaplacisz nastepna fakture jak bedzie 0zl na koncie
19:30:08 <ustinez> fk_lx: ale nie może być że jest 10 styczeń i nie ma składek za poprzedni miesiąc w budżecie.. bo inaczej ktoś płaci rachunki ze swoich pieniedzy
19:30:15 <ustinez> dobre chęci to jedno
19:30:16 <fk_lx> salmon_: masz pretensje o finanse a co mówią patterny i inne HSy radziły - przed najmowaniem czegokolwiek zapasa na 3 miesiące rachunków
19:30:17 <ustinez> ja tez mam
19:30:33 <salmon_> fk_lx: ciagle nie odpowiadasz
19:30:50 <Copi__> fk_lx: tak, mogliśmy odpuścić ten lokal na kulture
19:30:52 <salmon_> fk_lx: 3 miesiace juz i tak minely
19:30:56 <torrocus> Dobra, mam do Was pytanie. Czy zmiana skarbnika rozwiąże problemy finansowe? Jeśli tak to możecie mnie zwolnić z tej funkcji i wypisać z HS-u, nie widzę powodu dla którego mam być "wyjebywany"
19:31:20 <fk_lx> Copi__: no mogliśmy, i co?
19:31:21 <Copi__> torrocus: zrób sobie podsumowanie co zrobiłeś dla HS
19:31:24 <salmon_> torrocus: naprawde nie widisz?
19:31:36 <Copi__> jako członek zarządu
19:31:41 <firemark> to jest dobre pytanie czy torrocus-owi dać jeszcze jedną szansę
19:31:44 <fk_lx> możemy pomyślmy nad rozwiązaniem problemu nie płacenia składek
19:31:44 <Copi__> i porównaj się z resztą zarządu
19:31:54 <fk_lx> możemy tak jak wcześniej się podzielić i męczyć osoby zalegająće
19:31:55 <salmon_> fk_lx: a mamy taki problem?
19:31:56 <galuszkak> fk_lx: z tym podejściem razczej nie startowalibyśmy i nie mieli lokalu na Ondraszka. bo mieliśmy wtedy -500 za samo wejście do konkursu...
19:32:08 <salmon_> fk_lx: ludzie chca placic skladki
19:32:14 <salmon_> fk_lx: nie wiedza gdzie
19:32:22 <pigletto> fk_lx: ja sie od chyba tygodnia dopytuje na jakie konto zrobic przelew...
19:32:29 <firemark> anyway torrocus zauwazyl jedna rzecz
19:32:31 <Copi__> galuszkak, nie no fk_lx  woli po za konkursem sobie coś wynająć po cenie 3x droższej ;)
19:32:34 <fk_lx> a jak to jest, że 5 osób, co płaciło w grudniu nie płaciło w styczniu
19:32:34 <firemark> ludzie nie placa i maja to gdziesz :)
19:32:37 <firemark> *gdzies
19:32:44 <pigletto> dzisiejszy mail torrocus mi sie podoba, choc nie ma numeru konta :)
19:32:50 <fk_lx> trzeba się z tym 5 osobami skontaktować
19:32:51 <salmon_> fk_lx: Alek mial im przypomniec, przypomnial?
19:33:14 <fk_lx> każdy z zarządu może przypomnieć
19:33:14 <galuszkak> fk_lx: bo trzeba te osoby pingnąć. Ja w grudniu dzwoniłem do wielu osób i przypominałem. Nawet koyot zapłacił po 2 tygodniach jak mu przypominałem dzwoniąc do niego
19:33:22 <fk_lx> skupmy się na rozwiązaniu
19:33:30 <fk_lx> galuszkak: no to zróbmy to teraz
19:33:37 <Copi__> poddajcie to głosowaniu i tyle\
19:33:37 <fk_lx> ja mogę jedną osobę obdzwonić na pewno
19:33:39 <fk_lx> bo mam numer
19:33:40 <torrocus> salmon_: Przecież niektórzy płacą Tobie
19:33:45 <salmon_> torrocus: nie
19:33:48 <Copi__> i niech każdy członek zarządu zrobi podsumowanie swoje i tyle
19:34:00 <fk_lx> Copi__: dyskutujemy, ty wszystko chcesz przegłosowywać jak jakiś polityk z sejmu
19:34:02 <salmon_> torrocus: przekazalem Ci wszystko 3tyg temu. Nikt mi nie placi
19:34:15 <Copi__> fk_lx: bo jako jedyny masz odmienne zdanie
19:34:27 <bfaliszek> Proponuję coś ustalić. Kto zostaje skarbiniek. Do kogo płacimy i kto wysyła maila i dzwoni z przypomieniami
19:34:32 <fk_lx> ja jestem za tym, żeby dać jeszcze tydzień Alkowi, niech w tym czasie pingnie zalegających, ja mu pomogę
19:34:32 <Copi__> i można dyskutować jeszcze 2h \
19:34:50 <salmon_> fk_lx: tydzien temu dalismy mu tydzien, nie pamietasz?
19:34:56 <kozak127> wydaje mi się że dyskusja jest po to żeby wymienić informacje, a głosowanie byłoby pokazaniem jakie wnioski ludzie wyciągnęli z tej dyskusji
19:34:59 <fk_lx> salmon_: no i coś zrobił przez ten tydzięń
19:35:05 <Copi__> fk_lx: a za miesiąc jak będziemy mieć więcej rachunków, Alek znowu nie będzie miał czasu i co?
19:35:05 <firemark> wyslal jednego emaila.
19:35:06 <salmon_> fk_lx: co?
19:35:06 <fk_lx> podesłał też numer konta do wpłat
19:35:12 <salmon_> fk_lx: komu?
19:35:15 <fk_lx> firemark: rozmawiał z bankiem
19:35:28 <fk_lx> i dał nam informacje na ten temat mailowo
19:35:30 <torrocus> salmon_: Sprawdziłeś dokładnie konto? Dostałem info, że w zeszłym tygodniu jeden członek Ci płacić przelewem.
19:35:56 <galuszkak> torrocus: tak i to był koyot (Kuba Adamus)
19:36:03 <salmon_> torrocus: ta, za grudziem i styczen. Wpisalem nawet do http://finanse.hs-silesia.pl/ zauwazyles?
19:36:17 <fk_lx> sorry, ale to jest po prostu nagonka
19:36:21 <fk_lx> lepiej pogadać face to face
19:36:40 <salmon_> fk_lx: nie, to sa fakty
19:36:42 <kozak127> ja myślę że lepiej pokazać podsumowanie, argumenty już i tak były
19:36:45 <kozak127> i przegłosować
19:36:59 <fk_lx> bo ja rozumiem, że niektórym online łątwo pisać o "wyjebywaniu" online
19:37:06 <Copi__> kozak127: no niech podsumuje swoje pół roku w HS ;)
19:37:08 <salmon_> faktem jest to, ze jest 10 luty i ludzie nie wiedza jak zaplacic skladke
19:37:09 <pigletto> mam wrazenie ze o czesci spraw nie wiem... i wie tylko zarząd, wiec ciezko sie wypowiadac
19:37:11 <firemark> torrocus: w sumie pytanie czy ci zalezy byc skarbnikiem
19:37:18 <BartlomiejB> (to głosuję "stron abstain" ;))
19:37:21 <BartlomiejB> *strong
19:37:40 <firemark> torrocus: bo jak widzisz, to sprawa nie jest prosta przy długach jakich mamy
19:37:52 <salmon_> fk_lx: 3 tyg temu mialem face to face z torrocus i powiedzial ze sie wszystki zajmie.
19:37:53 <Copi__> a rachunki będą rosnąć
19:37:57 <Copi__> internet itd
19:38:05 <fk_lx> firemark: no to starajmy się to rozwiązać
19:38:22 <torrocus> Zależy mi na tym, aby to co się dzieje w HS było robione porządnie. Ale nie mam zamiaru się kłócić i przekrzykiwać.
19:38:26 <Copi__> fk_lx: piszesz od 10 minut "znajdźmy rozwiązanie", "starajmy się rozwiązać" itd
19:38:29 <Copi__> co to wnosi?
19:38:41 <fk_lx> wywalenie kogoś nie jest rozwiązaniem, że ludzie nagle magicznie zaczną składki płacić
19:38:51 <salmon_> rozwiązanie jest bardzo proste, jutro ide do bbanku i zakladam konto i po poludniu wysylam maila z numerem konta
19:38:55 <firemark> fk_lx: +1
19:38:56 <Copi__> fk_lx: problemem nie są zaległe składki
19:39:03 <salmon_> fk_lx: Ty czytasz co pisze?
19:39:07 <Copi__> tylko brak czasu Alka
19:39:09 <kozak127> salmon_: tylko wtedy praktycznie przejmujesz obowiązki skarbnika
19:39:15 <firemark> szczerze
19:39:26 <firemark> jezeli salmon_ moze to niech przejmie role skarbnika
19:39:30 <firemark> robil to wczesniej, robil to dobrze
19:39:46 <fk_lx> jaka jest procedura odwołania ze skarbnika? bo nie taka, że na IRCu zbierze się kilku
19:39:47 <firemark> dalismy Alkowi i jest chaos i _znow_ podzielony zarzad HSu
19:40:03 <salmon_> ok, minęło 15 minut
19:40:25 <salmon_> brak decyzji. Powodzenia z przysłymi wydatkami
19:40:37 <torrocus> salmon_: proponuję, żebyś został skarbnikiem, prezesem i vice, wszystko w jednym. Bo jak widać to oddelegować odpowiedzialności nie potrafisz
19:40:46 <Copi__> fk_lx: daj szansę i znajdź rozwiązanie i czekam na kasę na materiały
19:40:51 <salmon_> torrocus oddelegowalem 4 tyg temu
19:40:55 <salmon_> *3 tyg
19:41:10 <fk_lx> salmon_: fire and forget
19:41:12 <BartlomiejB> torrocus: konkretnie: jak wygląda sprawa z kontem do płacenia składek?
19:41:18 <salmon_> fk_lx: ?
19:41:56 <salmon_> no dobrze, czyli wedlug torrocus i fk_lx wszystko jest ok :)
19:41:58 <galuszkak> Ja chciałbym tylko parę rzeczy sprostować. Mówimy o zmianie Skarbnika a nie wypisywaniu kogokolwiek z stowarzyszenia. Sprawa jest po to by usprawnić proces który nie działa. I nie może to być "last minute", potrzebujemy pewnej stałości.
19:42:04 <salmon_> to jedziemu z nastepnym tematem
19:42:09 <pigletto> galuszkak: +1
19:42:11 <BartlomiejB> salmon_: czekaj.
19:42:13 <ustinez> galuszkak: +1
19:42:19 <torrocus> do założenia potrzebne są 2 osoby zarządu lub prezes, pytałęm się po bankach, nie wszystkie obsługują stowarzyszenia, na maila dostałem ofertę Millenium, a czekam na ofertę od Aliora, BGŻ odradzam po moich wcześniejszych doświadczeniach
19:42:21 <firemark> galuszkak: +1
19:42:25 <fk_lx> no ja tu przeczytałem o "wyjebywaniu"
19:42:30 <fk_lx> ze stowarzyszenia
19:42:44 <salmon_> fk_lx: ty czytasz tylko to co chcesz
19:42:50 <galuszkak> fk_lx: to prywatne teksty Copi a nie temat z Agendy. Agende masz na padzie
19:43:02 <Copi__> fk_lx: jak zwykle źle
19:43:15 <Copi__> wyciągasz wnioski z kosmosu
19:43:32 <salmon_> minelo 20 minut, w tym momencie mysle, ze jedynym wyjdciem bedzie wczesniejsze walne :/
19:43:40 <fk_lx> galuszkak: te teksty lecą tu na IRCU
19:43:44 <ustinez> fk_lx: uspokój się, bo zbyt sie przejmujesz tym jak wyraziła się TYLKO jedna osoba już i tak przez wszystkich upomniana
19:43:50 <salmon_> mogę następne tematy czy coś jeszcze ?
19:43:57 <Copi__> walne++
19:44:02 <fk_lx> ale to przeszło bez echa
19:44:02 <galuszkak> fk_lx: salmon_ i ja i Ty wszyscy je napiętnowaliśmy wyżej
19:44:16 <ustinez> fk_lx: wszyscy wyrazili dezaprobatę i już
19:44:28 <fk_lx> ustinez: to nie pierwszy raz
19:44:39 <ustinez> koniec rozmowy, torrocus : jest cały czas wszędzie mile widziany, rozmawiamy tylko i wyłacznie na temat pełnienia funkcji
19:44:40 <BartlomiejB> walne przedłuży wszystki jeszcze bardziej, a IMO trzeba działać z finansami już szybko. :(
19:44:42 <fk_lx> mówicie o finansach a z tego typu hasłami członków nie przyciągnięcie
19:44:45 <kozak127> fk_lx: czym innym jest zwrócenie uwagi, a czym innym doczepienie się tematu, i zmianę dyskusji w osobistą wojenkę
19:44:59 <firemark> offtop panowie.
19:45:13 <bfaliszek> BartlomiejB +1
19:45:23 <fk_lx> skoro ta dyskusja budzi tyle emocji to może face-to-face wyszyscy porozmawiajmy
19:45:25 <firemark> BartlomiejB: +1
19:45:32 <fk_lx> zbyt poważny temat na 20 min IRCa
19:45:37 <pigletto> IMO propozycja fk_lx zeby dac szanse torrocus i ze fk_lx go wesprze jest ok
19:45:51 <pigletto> najlepsza opcja na teraz zeby zebrac kase
19:45:57 <pigletto> odciazająca salmon_
19:46:07 <salmon_> pigletto: mnie nic nie obciąża od 3 tyg
19:46:21 <pigletto> salmon_: no moze Ciebie nie ale Twoje konto
19:46:23 <pigletto> ;)
19:46:33 <BartlomiejB> dobra, możemy się spotkać wszyscy face2face w czwartek? i porozmawiać wtedy z torrocusem, jak i kiedy zamierza rozwiązać kwestię konta?
19:46:38 <salmon_> pigletto: czyli proponujesz zeby nastepna fakture zaplaci torrocus i fk_lx?
19:47:04 <pigletto> salmon_: nie, fk_lx proponowal wsparcie w temacie zebrania skladek i działania skarbnika
19:47:05 <Copi__> skarbnik musi mieć czas, to nie jest tylko przyjmowanie składek a pozyskiwanie funduszy z zewnątrz
19:47:06 <BartlomiejB> i wtedy podjąć decyzję, co dalej z funkcją skarbnika?
19:47:44 <Copi__> salmon_: a walnego nie możemy zebrać po prostu na zasadzie, że szukamy chętnych i się odbywa?
19:47:57 <ustinez> salmon_:  pigletto:  wlasnie.. to nie może być tak, że odpowiedzialność finansowa spoczywa tylko na jednej (lub 2) osobach
19:48:36 <bfaliszek> Copi__ walne jest dokładnie opisane przez statut i musi mieć określoną ilość członków itd., to nie jest takie proste salmon_
19:48:50 <salmon_> bfaliszek: jest :)
19:48:51 <fk_lx> no i to jest problem, a wszędzie mówili - 3 miesiące zapasu na rachunki przed najmowaniem czegokolwiek
19:49:12 <salmon_> fk_lx: na prawde? teraz o tym bedziesz mowil?
19:49:28 <fk_lx> salmon_: tak, będę o tym mówił
19:49:34 <firemark> oho, wyciaganie sobie kto co powiedzial. Robi się przykro
19:49:38 <Copi__> fk_lx: to sobie idź mówić gdzieś indziej takie uwagi
19:49:38 <salmon_> fk_lx: moze jeszcze napisz, ze byles przeciwny startowaniu w konkursie
19:49:53 <Copi__> trzeba było wcześniej być takim mądrym ;)
19:49:54 <bfaliszek> ze statutu "Termin obrad Zarząd podaje do wiadomości wszystkich członków co najmniej 14 dni przed pierwszym terminem zebrania."
19:49:58 <Copi__> a nie jak chcemy zrobić walne
19:50:03 <bfaliszek> to odnośnie Walnego
19:50:04 <Copi__> salmon_: proponuje zakończyć temat
19:50:09 <Copi__> zbierzemy ludzi na walne i tyle
19:50:33 <Copi__> bo do niczego to nie idzie m.in przez nic niewnoszące komentarze fk_lx
19:50:52 <salmon_> idealnym rozwiazaniem bedzie, jezeli torrocus sam ustapi ze stanowiska i zarzad wybierze jego zastepstwo
19:51:11 <torrocus> Czyli będzie walne po to aby zmienić skarbnika? To bez sensu. Marnujecie swój i mój czas. Jak tak bardzo Wam na tym zależy to zróbmy to tu i teraz. Albo mogę po prostu zebrać składki i po sprawie.
19:51:22 <bfaliszek> salmon_ +1, pisałem o tym dziś maila do zarządu.
19:51:45 <BartlomiejB> torrocus: nawet nie wiadomo, jak można Ci zapłacić, bo ani słowa o tym nie napisałeś w mailu.
19:51:45 <fk_lx> ja mogę pomóc, niepodoba mi się naprawdę ta atmosfera tutaj
19:51:53 <salmon_> torrocus: napisz mi dokladnie co planujesz zmienic w zbieraniu skladek?
19:51:54 <galuszkak> torrocus: tylko nie chodzi o samo zbieranie składek, chodzi o płacenie o faktury itd. Jeżeli salmon_ przekazywał ci temat, to czy odbierałeś faktury w Inkubatorze?
19:51:59 <fk_lx> torrocus: prześlij ten numer konta
19:52:11 <fk_lx> na listę
19:52:37 <fk_lx> ja zacznę pingować niepłacących, jak ktoś chce mi pomóc to zapraszam
19:53:08 <salmon_> #action fk_lx pomoze torrocus zbierać składki
19:53:12 <salmon_> jak cudnie :)
19:53:18 <salmon_> ok, nastepny temat
19:53:30 <salmon_> #topic Podsumowanie akcji z poprzednich spotkań
19:53:41 * salmon_ salmon_ wysłać podsumowanie miesiąca
19:53:49 <salmon_> wczoraj wyslane
19:53:57 <galuszkak> dzisiaj w nocy ;)
19:54:04 <salmon_> jakos tak :)
19:54:06 * salmon_ galuszkak stworzymy repo inteligentnego lokalu, oraz rozpoczniemy design pomysłu na funkcjonalności. Potrzeba opracować też projekt drzwi na RFID
19:54:18 <torrocus> galuszkak: Nie, nie byłem. Ale o tym, że tam lądują faktury właśnie się dowiedziałem.
19:54:36 <Copi__> salmon_: stworzył ;)
19:54:47 <galuszkak> repo jest, Copi__ coś pisał, AceRiggs dzisiaj nie ma ale będziemy temat ogarniać jakoś powoli
19:54:56 <salmon_> Copi__: galuszkak stworzyl
19:55:03 <galuszkak> z tego co pamię†am torrocus obiecał karty bo ma podobno nadwyżkę ;)
19:55:17 * salmon_ galuszkak skontaktuje się ponownie z Alkiem i zapyta o status tasków.
19:55:21 <salmon_> :)
19:55:22 <galuszkak> done ;)
19:55:29 * salmon_ fk_lx przeniesie na listę topic CoC
19:55:31 <galuszkak> było od razu tydzień temu w wtorek
19:55:47 <fk_lx> temat przeniesiony
19:55:55 <salmon_> ok, to lista czysta
19:56:10 <salmon_> #topic wolne wnioski
19:56:12 <galuszkak> 0 tasks ;) jak miło
19:56:13 <salmon_> galuszkak: Ty miales
19:56:26 <galuszkak> fk_lx: był pierwszy wtedy ;)
19:56:33 <kozak127> nie wiem czy było to już tutaj omawiane... ale mam wrażenie że ciągle jest problem z komunikacją i uprawnieniami
19:56:51 <kozak127> ktoś myślał o ząłożeniu forum? ładna integracja z wiki, uprawnienia, konta, logowanie, moderacja
19:56:57 <salmon_> kozak127: czekaj, galuszkak pierwszy
19:56:57 <kozak127> i stałe miejsce na sporo tematów
19:57:00 <kozak127> ok, sorry
19:57:21 <galuszkak> Więc, ustaliśmy 2 miesiące temu, że jedno spotkanie w tygodniu
19:57:21 <salmon_> ok, milczy to kozak127 Ty:)
19:57:25 <salmon_> ech :)
19:57:36 <galuszkak> wtorkowe będzie in real f2f i takie tam. Virtual Reality na sterydach
19:57:52 <galuszkak> termin to miało chyba być 2 wtorek miesiąca ? Jest drugi wtorek miesiące i zapomnieliśmy to spotkanie zorganizować
19:58:04 <fk_lx> to zróbmy w przyszłym tygodniu
19:58:07 <fk_lx> we wtorek
19:58:14 <galuszkak> so, ustalmy datę kolejnego spotkania f2f
19:58:26 <salmon_> moze byc przyszly tydzien
19:58:38 <salmon_> na Ondraszka?
19:58:38 <galuszkak> jakie godziny? 17? 18? 19?
19:58:48 <fk_lx> miałby być fizyczne o 18
19:59:03 <galuszkak> na Ondraszka albo w jakimś pubie
19:59:18 <pigletto> nie mogloby być na 19?
19:59:19 <Copi__> na Ondraszka i coś przy okazji można zrobić
19:59:27 <galuszkak> nie wiem czy się wszyscy na jednej kanapie zmieścimy na Ondraszka ;)
19:59:39 <salmon_> Copi__: nie, spotkanie ogranizacyjne tylko
19:59:47 <bfaliszek> jak na Ondraszka, to się pewnie przeniesie później gdzieś do pubu
19:59:51 <fk_lx> tam jest ta knajpa w Hotelu Załęże
19:59:53 <Copi__> salmon_: ja mogę zostać i coś ogarnąć jak i tak się ruszam tam
20:00:05 <galuszkak> fk_lx: w sensie ta co ostatnio? fine with me
20:00:06 <fk_lx> co byliśmy ostatnio
20:00:15 <salmon_> moze byc
20:00:17 <bfaliszek> to która godzina?
20:00:32 <salmon_> mi bardziej pasuje 19, ale jak ktos ma daleko to chyba lepiej 18
20:00:34 <ustinez> 18.. 19 to np dla tych co dojeżdzają bezsensu
20:00:40 <pigletto> a kurcze, odwoluje 19, bo niestety ale ja we wtorek nie dam rady :/
20:00:49 <salmon_> to 18?
20:00:54 <galuszkak> ok to 18 chyba pasi wiekszosci
20:00:55 <salmon_> ktoś przeciw?
20:01:24 <firemark> dajcie tylko temat na liste ze jest takie spotkanie, co?
20:01:35 <fk_lx> koniecznie
20:01:46 <galuszkak> #action galuszkak wyślę na listę informacje o spotkaniu we wtorek o 18.00
20:02:08 <salmon_> #info w przyszły wtorek spotkanie odbędzie się o 18 w chacie drwala
20:02:20 <salmon_> ok, kozak127 teraz Ty
20:02:28 <kozak127> hmm... ok, to się powtórzę, dla porządku
20:02:29 <firemark> to ja na koncu :-)
20:02:32 <salmon_> temat forum byl omawiany wielokrotnie
20:02:35 <kozak127> <kozak127> nie wiem czy było to już tutaj omawiane... ale mam wrażenie że ciągle jest problem z komunikacją i uprawnieniami
20:02:35 <kozak127> <kozak127> ktoś myślał o ząłożeniu forum? ładna integracja z wiki, uprawnienia, konta, logowanie, moderacja
20:02:35 <kozak127> <kozak127> i stałe miejsce na sporo tematów
20:02:35 <kozak127> <kozak127> ok, sorry
20:03:09 <kozak127> ogólnie, największy plus to taki
20:03:11 <galuszkak> forum, czy ten topic o komunikacji nie miał pójście na listę by Copi? ;)
20:03:20 <kozak127> że jest historia tego co było, jest porządek z tematami
20:03:21 <salmon_> kozak127: ale w czym problem?
20:03:25 <kozak127> łatwo znaleźć decyzję na dany temat
20:03:32 <galuszkak> to powinno chyba w taskach leżeć, bo Copi__ niczego nie słał? ;)
20:03:32 <salmon_> kozak127: i czemu lista nie daje rady?
20:03:44 <firemark> kozak127: od kiedy sa spotkania co tydzien na ircu i lista zadan to chaos zniknal
20:03:50 <Copi__> galuszkak: to było poruszane przy innym temacie
20:03:57 <kozak127> salmon_: teraz jest problem ze znalezieniem informacji o ustaleniach ze spotkań, o pomysłach które przepadają na ircu bo są zagadywane itp
20:04:16 <galuszkak> kozak127: https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Tygodniowe_spotkania_HS_Silesia_-_Agenda
20:04:24 <galuszkak> kozak127: mówisz o raportach które tu są ;)
20:04:27 <salmon_> kozak127: przyszla wiki i listy mailngowe rozwiaza problem. mozesz poganiać BartlomiejB i fk_lx :)
20:04:48 <kozak127> galuszkak: tak. Jest lista, wiki, irc, irc-meeting, jeszcze dojdzie strona internetowa i raporty na innej stronie
20:05:04 <kozak127> zamiast forum połączone ze stroną i wiki, gdzie wszystko jest w jednym miejscu
20:05:23 <kozak127> jakoś fanatycznie nie bronię pomysłu forum. Ale w innych stowarzyszeniach się ono bardzo dobrze sprawdziło
20:05:48 <salmon_> kozak127: temat byl omawiany z 2 miesiace temu i nie przeszedl wtedy, teraz raczej sie to nie zmienilo
20:06:03 <firemark> kozak127: wiki powinno dac rady
20:06:04 <kozak127> ok. Skoro był omawiany, i moje argumenty do was nie przemawiają, to się wycofuję z tematu
20:06:21 <salmon_> ok, ktoś jeszcze?
20:06:33 <firemark> hm ja
20:06:39 <firemark> jestem na ukonczeniu strony wp
20:06:48 <firemark> (walczę z jednym pluginem i sie pogubilem :P)
20:07:05 <firemark> i już dodałem issue
20:07:15 <firemark> Copi :(
20:07:27 <firemark> https://github.com/hackerspace-silesia/hs-silesia.pl/issues/5
20:07:30 <galuszkak> czekamy na wiki w takim razie :)
20:07:36 <firemark> czy ktos ma czas przygotowac?
20:08:03 <galuszkak> firemark: a może zróbmy to ciekawiej
20:08:10 <firemark> i druga sprawa - muszę wypełnić galerię zdjęciami - od bfaliszek z hacksilessia i malinkowego spotkania
20:08:10 <salmon_> firemark: pewnie na poczatek przekleimy to ze starej
20:08:18 <firemark> już posiadam. Nie posiadam z innych eventów
20:08:23 <galuszkak> w sensie, że url do PDFa z deklaracją, trzeba rozwiązać np jakąś zagadkę z stringiem czy coś ;)
20:08:32 <firemark> galuszkak: srsly, głupi pomysł
20:08:53 <firemark> jak dla mnie. Jak chce sie zapisac to chce to odrazu zrobic a nie zeby ktos mnie w konia robil z zagadka ;-P
20:09:08 <galuszkak> ok nie było topica ;)
20:09:18 <salmon_> :)
20:09:20 <firemark> pytanie czy ktos tutaj ma czas przygotowac?
20:09:26 <salmon_> (21:08:10) salmon_: firemark: pewnie na poczatek przekleimy to ze starej
20:09:34 <firemark> ale z newsa?
20:10:02 <salmon_> firemark: tak
20:10:07 <firemark> mhm, moze starczyc narazie
20:10:26 <galuszkak> a co ja tam napisałem?
20:10:31 <galuszkak> bo się teraz zastanawiam
20:10:41 <firemark> nie otwieralem tego :D
20:10:45 <salmon_> http://silesia.hackerspace.pl/_i18n/pl/2014/12/03/deklaracja-czlonkowska.html
20:10:59 <firemark> ok to sprawa galerii - gdzie znajde linki z innych eventow?
20:11:06 <firemark> albo ktos za mnie uzupelni galerie
20:11:10 <galuszkak> a pisałem o drużynie ;)
20:11:15 <galuszkak> dream team! :)
20:11:21 <salmon_> firemark: to są tematy poboczne raczej
20:11:21 <fk_lx> ja Ci kiedyś sharowałem na dropboksie
20:11:25 <fk_lx> tam było coś z meet.js
20:11:26 <firemark> salmon_: no fakt
20:11:33 <fk_lx> w bibliotece jak przyszło 40 osób
20:11:33 <firemark> fk_lx: hmmm faktycznie
20:11:49 <galuszkak> właśnie ja jutro na meetjs przyniosę deklaracje członkowskie (będzie limitowana edycja 10 deklaracji)
20:11:58 <salmon_> firemark: najwazniejsze to odpalic strone i zeby miala to co stara
20:12:03 <bfaliszek> firemark gdy zaczną się eventy u nas w lokalu, to przejdę się na każdy i porobię fotki, ale teraz mam tylko te które podesłałem
20:12:05 <firemark> galuszkak: jutro meetjs? :/ nie dam rady
20:12:06 <galuszkak> Jeżeli ktoś wiecie, że chce się zapisać niech koniecznie przyjdzie na 18 ;) jutro w Inwersji
20:12:17 <firemark> bfaliszek: mysle ze teraz starczy, dzieki
20:12:18 <fk_lx> galuszkak: no fajnie, że Szimek to zasugerował, żeby wziąć na spotkanie deklaracje
20:12:51 <salmon_> firemark: cos jeszcze?
20:12:56 <firemark> wszystko
20:13:01 <salmon_> ktoś jeszcze?
20:13:06 <galuszkak> ja mam pytanie
20:13:09 <salmon_> dajesz
20:13:57 <galuszkak> nie ma Copiego ale czy mamy takie ETA na jakieś 95%, kiedy mówimy ludziom i meetupom wpadajcie ;) realnie ja przygotowywuję meetjs z WIT w marcu i już myślę o HSie ale nie wiem na ile to będzie realna sprawa ;)
20:14:32 <salmon_> galuszkak: jak bedda meble
20:14:39 <salmon_> krzesla przynajmniej
20:14:46 <bfaliszek> galuszkak Copi mówił, że pewnie skończy remont w tym tygodniu, więc zostaje kwestia funduszu meblowego i kupienia krzeseł
20:15:00 <galuszkak> czyli fundusz na rzeczy by usiąść. Może zróbmy wersję turecką na początek z dywanem, tania ;) (joke ;))
20:15:16 <salmon_> bfaliszek: byly jakies wplaty?
20:15:18 <bfaliszek> Myślę, że za tydzień będziemy omawiać sprawę mebli na spotkaniu, bo trzeba się brać za kupowanie
20:15:38 <galuszkak> bfaliszek: wpisz do agendy ;), żeby nie zapomnieć
20:16:10 <bfaliszek> Do tej pory nie było, ale BartlomiejB dzisiaj pytał czy to konto aktualne, co chciał coś wysłać i oczywiście ja też coś dorzucę od siebie
20:16:28 <bfaliszek> galuszkak wpsizę zaraz po spotkaniu
20:16:38 <galuszkak> bfaliszek: +1
20:16:42 <salmon_> ok, jeszcze jakis temat?
20:17:10 <galuszkak> ja ostatni
20:17:11 <pigletto> bfaliszek: była dziś wpłata ;) ale pewnie nie doszła jeszcze
20:17:25 <galuszkak> fk_lx: wspominałeś kiedyś o wsparciu MS, czy temat się jakoś ruszał czy nie?
20:17:39 <fk_lx> galuszkak: tak, zadzwonił do mnie Rysiek Dałkowski
20:17:51 <galuszkak> + ważne pytanie o tym, kiedy byśmy startowali z zbieraniem darowizn. Rozumiem, że po założeniu konta?
20:17:52 <bfaliszek> pigletto to pewnie jutro dojdzie, bo przed spotkaniem jak sprawdzałem, to jeszcze nic nie było
20:17:53 <fk_lx> i umówiliśmy się że w tym tygodniu porozmawiamy
20:18:27 <bfaliszek> galuszkak a jest jakiś szacowany termint utworzenia HSowego konta?
20:18:38 <salmon_> bfaliszek: torrocus pytaj
20:19:27 <galuszkak> salmon_: na to trzeba action! ;)
20:19:35 <salmon_> galuszkak: nie odważę się
20:19:41 <galuszkak> salmon_: nie ma chyba action na tworzenia konta, więc wrzućmy do tasków ;)
20:19:59 <salmon_> galuszkak: proszę bardzo ;)
20:20:17 <galuszkak> #action torrocus zakłada konto w banku
20:20:40 <salmon_> jeszcze jakies tematy?
20:20:56 <galuszkak> jak dla mnie wszystko ;)
20:21:15 <salmon_> ok, to koniec
20:21:17 <salmon_> #endmeeting