19:00:43 <salmon_> #startmeeting 03.02.2015
19:00:43 <meetings-bot> Meeting started Tue Feb  3 19:00:43 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:00:43 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:00:43 <meetings-bot> The meeting name has been set to '03_02_2015'
19:00:45 <Copi> salmon_, wróciłem jak coś ;d
19:00:53 <salmon_> to jedziemy
19:01:04 <salmon_> #topic Remont
19:01:08 <salmon_> Copi: ^
19:01:21 <Copi> a więc remont drodzy parafianie
19:01:35 <Copi> salmon_ mi dziś dał klucze, w czwartek na 85% pojadę tam sam i ogarnę ściany
19:02:00 <Copi> jeżeli pójdzie po mojej myśli to na sobotę zostanie doszlifowywanie, korytka i malowanie
19:02:16 <firemark> witam
19:02:43 <Copi> w ogóle bardzo fajnie, że salmon_ galuszkak i pigletto wpadli w sobotę
19:02:54 <Copi> więcej osób nie trzeba było, trochę dalismy ciała z prądem wszyscy
19:03:01 <salmon_> :(
19:03:03 <Copi> ale aktualnie prąd jest ;D
19:03:20 <galuszkak> Copi: w sumie nie do końca zrobiliśmy to rasowo, najpierw bezpieczniki, potem szukalismy napiecia
19:03:21 <Copi> narzędzia też od siebie dałem potrzebne do skończenia pomieszczenia
19:03:25 <firemark> hm adam sliwa nie jest na tym kanale
19:03:27 <galuszkak> az salmon_ doszedl do sily ;)
19:03:31 <fk_lx> mam pytanie odnośnie maila z listy w temacie remontu
19:03:35 <fk_lx> "Jeżeli ktoś chce pomóc w remoncie (ma trochę czasu i nie boi sobie pobrudzić rączek pracą fizyczną) to prosiłbym o napisanie w tym temacie na kogo mogę liczyć Później prywatnie gdzieś ustalimy jakiś wspólny termin i ogarniemy te jedno pomieszczenie na początek"
19:03:50 <Copi> tak?
19:03:56 <fk_lx> Czemu nie było żadnej informacji, ja się przykładowo zgłaszałem
19:04:06 <Copi> fk_lx, bo więcej osób nie było potrzebnych
19:04:07 <BartlomiejB> w sobotę było to spotkanie? ja nic o tym nie wiedziałem.
19:04:26 <Copi> maila napisałem dlatego, żeby wiedzieć kto chętny pomóc
19:04:44 <Copi> potem na kanale rzuciłem hasłem, w kilka minut zgłosiły się 3 osoby i tyle
19:05:13 <Copi> problem jest taki, że ograniczają nas koszty tak?
19:05:34 <Copi> ja osobiście wolałbym taki scenariusz, że robimy w jednym pomieszczeniu w trzech a druga trójka robi w drugim
19:06:13 <Copi> fk_lx, jakbym wysłał maila, że w sobote o 12 się spotykamy i pracujemy to przyszło by przykładowo 6 osób, pracy było dla 3 a reszta by gadała i prawdopodobnie nic byśmy nie zrobili
19:06:49 <Copi> jest jeszcze kwestia, że nie zostało ustalone co remontujemy po tym pomieszczeniu co teraz remontujemy
19:07:03 <Copi> więc tak naprawdę nie wiem co jest drugie w kolejce i za co sie brać :)
19:07:16 <salmon_> Copi: skończmy jedno
19:07:29 <fk_lx> no narazie mieliśmy wyremenotować jedno, żebym meetupy się mogłby odbywać
19:07:29 <Copi> więc możemy to ustalić i prace, które nie wymagają wkładu finansowego można przeprowadzać w innych pomieszczeniach
19:07:37 <Copi> no tak
19:08:02 <Copi> ogólnie sprawa wygląda tak, w czwartek tam jadę i robię
19:08:19 <Copi> jak zrobię, wyjdzie fajnie to napiszę na maila co zostało na sobotę
19:08:36 <BartlomiejB> OK, super.
19:08:38 <Copi> potrzebne nam są korytka, lampy i farba na ściany
19:09:03 <Copi> farba - 50zł, korytka na sufit - ~20zł
19:09:06 <fk_lx> Adam wspominał, że ma farbę, która mu została
19:09:13 <fk_lx> i może dać
19:09:37 <Copi> to spoko
19:09:45 <Copi> tak czy siak i tak trzeba będzie kupić
19:09:56 <Copi> więc w tym pomieszczeniu można kupić fajną akrylową farbę
19:10:10 <Copi> a tą od Adama np dać do korytarza albo warsztatu
19:10:25 <Copi> nie wiem jaką w sumie ma, musiałbym poszukać
19:10:26 <salmon_> zalezy ile tego bedzie mial
19:10:51 <bfaliszek> to może jakiś wniosek? Potrzeba kasy na remont, może zróbmy zbiórkę specjalnie na to?
19:11:15 <Copi> ktoś ma jakieś pytania/uwagi?
19:12:04 <Copi> fk_lx, co do Twojej uwagi to jak ogarniemy to jedno pomieszczenie i będziemy ogarniać kolejne to wtedy napiszę maila i przyjdzie tyle osób ile chce
19:12:37 <Copi> a ogólnie umówilismy się wstępnie na sobotę na ~11
19:12:56 <salmon_> bfaliszek: w sumie mozna, tylko jak zbierac kase? Ci co przyjda w sobote to sie dorzuca, a reszta?
19:13:25 <Copi> ja bym chętnie wspomógł finansowo ale jestem spłukany w tym i w następnym miesiącu. Ale dałem od siebie narzędzia i materiału trochę
19:13:27 <firemark> kto bedzie chcial to dorzuci
19:13:59 <bfaliszek> jak na sobotę potrzeba farby i korytek, to ktoś to pojedzie kupić. Najlepiej do niego przelać kasę, albo dać mu w sobotę. Jak zostanie coś z tej kasy, to pójdzie na HS
19:14:09 <bfaliszek> i będzie na kolejny remont
19:14:16 <Copi> bfaliszek, to będę w czwartek wiedział co trzeba
19:14:47 <galuszkak> bfaliszek: na razie moze skupmy sie na sciagalnosci skladek ;). kolejne zbiorki dodatkowe kiedy podstawa zle chodzi jest troche dziwne ;)
19:14:47 <Copi> w czwartek pod wieczór jestem w stanie dać listę materiałów na sobotę
19:14:48 <salmon_> Copi: daj cos z #info
19:15:06 <Copi> #info w czwartek dam listę co potrzeba na sobotę
19:15:19 <salmon_> ok, tyle w temacie?
19:15:55 <Copi> jeszcze może
19:15:56 <salmon_> tyle
19:16:00 <salmon_> tak?
19:16:03 <Copi> #info spotykamy się w sobotę około 11
19:16:09 <salmon_> ok
19:16:13 <salmon_> nastepny temat
19:16:14 <salmon_> #topic Drzwi z wejściem na karty RFID stworzenie projektu i rozwiązania
19:16:20 <salmon_> galuszkak: ^
19:17:04 <galuszkak> no więc tak, przydałoby się ten temat ruszyć, żeby zacząć robić projekt i rozwiązanie
19:17:32 <Copi> galuszkak, ja mam taką propozycje, żeby zrobić ogólny projekt całego lokalu bo to dużo nie zajmie
19:17:39 <galuszkak> AceRiggs powiedział, że chętnie się w to włączy, ale potrzeba by z 2-3 osoby. Komponenty kupimy myślę bez problemu
19:17:48 <salmon_> kto?
19:17:51 <Copi> podzielić to na moduły jakieś i każdy ogarnie coś
19:17:56 <galuszkak> salmon_: Marcin Zembski
19:18:02 <galuszkak> salmon_: ;)
19:18:05 <salmon_> a
19:18:23 <Copi> galuszkak, bo wtedy łatwiej zrobić wszystko
19:18:41 <Copi> jeżeli będziemy wiedzieć gdzie co ma być to można to uwzględnić przy remoncie
19:18:43 <galuszkak> Copi: na razie bym nie rozdrabniał się na cały inteligentny lokal, chyba że mamy na tyle czasu ;). Najważniejsze są drzwi z wejściem na kartę
19:19:05 <Copi> galuszkak, chodzi o ogólny projekt tylko ;)
19:19:06 <galuszkak> Copi: a dużo to zmienia i co chcemy poprowadzić poza czujnikami?
19:19:20 <Copi> nie wiem, ale warto wiedzieć gdzie i skąd ma iść skrętka
19:19:30 <galuszkak> ok far enough jeżeli to teraz ważne to cały projekt ;).
19:19:39 <Copi> albo czy będzie gdzieś dziura w ścianie ;d
19:20:06 <galuszkak> w każdym razie trzeba wymyśleć system który pozwoli członkom na dostęp do lokalu bez użycia klucza ;)
19:20:39 <galuszkak> tak, żeby ludziska mogli przychodzić i nad swoimi projektami siedzieć.
19:20:45 <fk_lx> z tego co ja pamiętam to remont dużego pomieszczenia miał być prowizoryczny, tak żeby się odbywać mogły meetupy, a solidny na samym końcu po remoncie pozostałych pomieszczeń, myle się?
19:20:47 <Copi> na kanapie ;D
19:21:22 <Copi> fk_lx, no tak, i co w związku z tym?
19:22:21 <fk_lx> tylko taka obawa, że się rozdrabniamy i mówimy o RFID
19:22:28 <bfaliszek> galuszkak na kiedy chcemy ten zamek z tagami zbliżeniowymi i jaki mamy na to budżet?
19:22:39 <Copi> fk_lx, tak, tylko jest problem z kluczami
19:22:51 <Copi> lokal ma być dla wszystkich członków
19:23:06 <Copi> równolegle z przebiegiem remontu można myśleć o tym zamku
19:23:07 <galuszkak> Przyznam szczerze, że sam nie miałem innego pomysłu niż karta rfid + arduino/malinka i jakaś komunikacja z serwerem który autoryzuje czy uzytkownik ma dostep.
19:23:21 <Copi> galuszkak, ja gdzieś mam nawet kod do tego gotowy
19:23:25 <Copi> tylko na arduino
19:23:31 <galuszkak> bfaliszek: budżet to chyba tyle ile potrzeba za komponenty + obudowe czy się mylę?
19:23:47 <Copi> galuszkak, http://pastebin.com/iJUWRjun
19:23:52 <galuszkak> Copi: też myślałem o arduino ale nie jestem ekspertem ;)
19:24:08 <Copi> tag to kod rfid
19:24:11 <bfaliszek> Copi jak coś to mam Arduino Pro Mini 3.3V i mogę oddać
19:24:24 <Copi> bfaliszek, to nie do mnie ;D
19:24:49 <galuszkak> ja też mam arduino i chętnie oddam. Ale może skupmy się kto by chciał dołączyć do tego zespołu i zająć się tym projektem?
19:24:56 <salmon_> galuszkak: konkrety. Potrzebujemy osoby, ktora pociagnie projekt
19:25:23 <bfaliszek> kto coś robił z Arduino?
19:25:37 <fk_lx> a Zembski?
19:25:58 <Copi> bfaliszek, w sumie kod jest gotowy
19:26:06 <Copi> tam wystarczy wkleić sterowanie zamkiem/serwem
19:26:10 <galuszkak> fk_lx: Marcin chetnie sie wlaczy ale nie wiem czy ma czas zeby calosc ogarnac a mi sie to wydaje troche pracy
19:26:32 <fk_lx> galuszkak: ok, tak się pytałem, bo był wymieniony na początku
19:26:50 <Copi> od strony kodu to raczej nie problem
19:26:54 <fk_lx> patrzałem w kod, raczej słaba praktyka nazywanie część zmiennych po angielsku, część po polsku
19:27:06 <galuszkak> no + trzeba napisac ten serwer i jakoś ładnie opakować + rzeczy o których nie myśleliśmy ;)
19:27:28 <Copi> galuszkak, bardziej trzeba ogarnąć security tego zamka
19:27:34 <Copi> czy np drzwi nie otworze z buta
19:27:38 <Copi> itd
19:27:43 <salmon_> wstep ma byc dla tych co placa skladki, wiec trzeba najpierw miec system do skladek
19:28:01 <firemark> salmon_: po co
19:28:03 <bfaliszek> salmon_ +1
19:28:04 <fk_lx> salmon_: wstęp ma być dla członków
19:28:09 <galuszkak> salmon_: +1 czyli napisanie serwera ktory to obsluguje. + sytuacje awaryjne co jak internetu nie ma ;)
19:28:13 <fk_lx> jak ktoś nie płaci składki to problem zarządu
19:28:14 <salmon_> fk_lx: dla płacących
19:28:24 <Copi> galuszkak, no tak, trzeba wszystko przewidzieć
19:28:29 <Copi> np, że się serwo spierdzieli
19:28:34 <fk_lx> salmon_: tylko jak ktoś zalega z opłatą za prąd to raczej nie odcinają następnego dnia :)
19:28:38 <firemark> salmon_: ktos nie placi 2~3 miesiace
19:28:52 <firemark> salmon_: to go sie usuwa z listy :P
19:28:54 <salmon_> fk_lx: tak jak firemark pisze 2-3 miesiące
19:28:54 <bfaliszek> zastanawiam się czy ten zamek z rfid jest potrzebny na już. Nie lepiej teraz dorobić kilka kluczy, a projekt zamka i całego systemu dopracować a nie robić an szybko?
19:28:58 <fk_lx> to wtedy Zarząd może usunąć takiego nie płacącego
19:29:00 <galuszkak> ale to raczej mysle oczywiste ze projekt ma problemy skupmy sie na zasobach. Rozumiem Copi że jesteś zainteresowany?
19:29:18 <salmon_> fk_lx: tak i karte mu siłą odbierzesz?
19:29:18 <Copi> bfaliszek, a komu przeszkadza, że ten projekt będzie równolegle z remontem przebiegać?
19:29:36 <Copi> galuszkak, nie :)
19:29:48 <fk_lx> salmon_: no to możesz usunąć, od razu chcesz to integrować z system skarbnikowym
19:29:52 <fk_lx> docelowo tak
19:29:56 <BartlomiejB> salmon_: przecież karty będą imienne. wytnie się go przy autoryzacji. ;)
19:29:57 <Copi> mogę pomóc ale nie poprowadzę tego projektu
19:30:06 <bfaliszek> Copi nikomu nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, tylko mam wrażenie, że on miał być gotowy na wczoraj, a to trzeba dobrze przemyśleć i zrobić porządnie
19:30:16 <salmon_> fk_lx: moze byc z systemem członkow, takiego tez nie mamy
19:30:26 <Copi> bfaliszek, no tak, na spokojnie. Nikt tu nic nie pisał o pośpiechu
19:30:39 <fk_lx> hint, na hackerspaces.org zdaje się były gotowe softy
19:30:43 <fk_lx> do zarządzania HSami
19:30:46 <salmon_> fk_lx: testowałeś?
19:30:47 <firemark> bfaliszek ma racje, to moze poczekac
19:30:57 <fk_lx> salmon_: gdzieś widziałem
19:31:10 <fk_lx> salmon_: jak są używane w innych HS, to zapewne działające :)
19:31:13 <salmon_> fk_lx: ok, offtopujemy :)
19:31:28 <fk_lx> salmon_: trochę tak
19:31:37 <salmon_> galuszkak: jakieś wnioski?
19:31:39 <galuszkak> Dobra bo przeciagłem 15 min. Nie ma dodatkowych osób do zespołu na razie jest tylko Marcin
19:31:41 <Copi> musi być osoba, która to poprowadzi i będzie za to odpowiedzialna
19:31:43 <bfaliszek> salmon_ fk_lx to może poszukajcie takiego systemu i zobaczymy czy się do nas nada?
19:32:17 <fk_lx> dobra mówimy o RFID a narazie nie ma osoby chcącej pokierować projektem
19:32:22 <fk_lx> znaczy projekt do zamrażalki
19:32:36 <salmon_> galuszkak: #info jakies
19:32:41 <salmon_> albo #action
19:32:42 <galuszkak> bfaliszek: ale co taki soft ma robić? potrzeba proste API do członków i tyle. Tutaj się nie pisze całego softu managmentowego ;) nie bądźmy szaleńcami ;)
19:32:46 <fk_lx> bo takich pomysłów to mamy od groma, ale ktoś za tym musi stać
19:33:04 <galuszkak> założymy repo, zrobimy taski zaczniemy coś designować i zobaczymy kto dołączy
19:33:07 <bfaliszek> a możę zróbmy z tego projekt na dżemik?
19:33:09 <galuszkak> salmon_: czy tak może być?
19:33:21 <firemark> bfaliszek: +100
19:33:26 <salmon_> galuszkak: moze
19:33:37 <salmon_> bfaliszek: ciagle potrzeba chetnych do kodowania
19:33:37 <fk_lx> no projekt na dżemik to brzmi nieźle
19:34:12 <Copi> salmon_, Marek Wywiał z Marcinem lubią takie rzeczy
19:34:22 <Copi> możecie zagadać na dżemiku to pewnie coś zrobią
19:34:29 <Copi> Marcin sobie robi inteligentny dom
19:34:32 <galuszkak> #action stworzymy repo inteligentnego lokalu, oraz rozpoczniemy design pomysłu na funkcjonalności. Potrzeba opracować też projekt drzwi na RFID
19:34:41 <salmon_> Copi: zapytac mozna
19:34:46 <Copi> rozmawiałem z nim, pokazywał zdjęcia
19:34:54 <bfaliszek> salmon_ ja bym to wziął na dżemik. Znajdą się spokojnie z 3-4 osóby, które zainteresują się takim projektem
19:34:57 <Copi> do każdego gniazdka i kontaktu ma poprowadzoną skrętkę ;D
19:35:00 <fk_lx> załóżcie to repo, to na pewno nie zaszkodzi a zobaczymy co wyjdzie
19:35:14 <salmon_> bfaliszek: ok, mi pasuje
19:35:17 <Copi> pewnie ma jakiś gotowy soft, część kodu pewnie można użyć
19:35:32 <salmon_> #info temat zostanie poruszony na malinowym dzemiku
19:35:39 <salmon_> ok, tyle?
19:35:39 <bfaliszek> dobra, to projekt drzwi idzie na pierwszy plan na kolejnym dżemiku(koniec lutego)
19:35:48 <galuszkak> salmon_: yes
19:35:52 <galuszkak> salmon_: move on :)
19:36:05 <salmon_> #topic Podsumowanie akcji z poprzednich spotkań https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
19:36:19 <salmon_> action: salmon_ zapyta ile kosztuje dorobienie klucza
19:36:25 <salmon_> 10 zł, dorobiłem 2
19:36:46 <salmon_> Copi sprawdzi w czwartek czy dorobiony klucz działa
19:36:51 <firemark> miales sie spytac nie zrobic :)
19:36:51 <Copi> musi
19:36:52 <salmon_> tyle
19:36:59 <Copi> firemark, salmon_ działa a nie mówi
19:37:00 <Copi> :D
19:37:02 <firemark> (joke)
19:37:18 <salmon_> :)
19:37:27 <salmon_> action: galuszkak dowie się czy mamy szanse na meble z IKEI
19:37:42 <galuszkak> nie ma odpowiedzi, więc nie ma szansy ;)
19:37:44 <fk_lx> salmon_: a co z actionami z http://logs.hs-silesia.pl/hackerspace-silesia-meeting/2015-01-27-19.02.html
19:37:50 <salmon_> fk_lx: przekleilem wlasnie
19:37:53 <galuszkak> fk_lx: zaraz dojdziemy do nich
19:38:05 <fk_lx> no bo ja jednego nie mam zrobionego ;)
19:38:08 <salmon_> galuszkak: to kasujemy?
19:38:15 <galuszkak> salmon_: yes
19:38:22 <salmon_> ok
19:38:25 <salmon_> action: salmon_ wysłać podsumowanie miesiąca
19:38:30 <salmon_> nie wysłałem :(
19:38:41 <salmon_> liczylem, ze nip dostaniemy i czekalem a tu sie styczen skonczyl...
19:38:59 <BartlomiejB> znienacka
19:39:00 <salmon_> wysle to co mamy
19:39:02 <BartlomiejB> ;)
19:39:12 <salmon_> BartlomiejB: dokladnie :)
19:39:26 <salmon_> temat przchodzi na nastepny meisiac
19:39:34 <salmon_> action: galuszkak kontakt z torrocus w sprawie Skarbnikowania (jak leci i w ogóle postępy)
19:40:06 <galuszkak> powiem, że nastał cud w tym temacie ;) dodzwoniłem się do Alka. Znalazłem jego nowy numer na stronie Fractal Softu i działa ;)
19:40:16 <fk_lx> :)
19:41:04 <firemark> galuszkak: szkoda ze nam nie podal sam
19:41:05 <galuszkak> poza tym: zasadniczo nic się nie zmieniło, tzn Alek jeszcze banku nie szukał, i osób nie poganiał z składkami przynajmniej w środę czy czwartek tak było, więc może coś ruszy się w najbliższym czasie...
19:41:43 <fk_lx> no to jakąś akcję ponownego pingnięcia trzeba by było dodać
19:41:51 <bfaliszek> galuszkak do kogo mamy teraz(za luty) wysyłać składki?
19:42:03 <galuszkak> bfaliszek: dalej do Łukasza
19:42:33 <salmon_> galuszkak: ?
19:42:44 <galuszkak> salmon_: nie do Ciebie?
19:42:51 <fk_lx> no chyba do Alka
19:42:54 <firemark> salmon_: nie chcesz szmalu? :P
19:43:03 <fk_lx> bo inaczej nigdy tego nie przejmie
19:43:03 <salmon_> galuszkak: nie wiem nic
19:43:12 <salmon_> fk_lx: 2 tyg przejal, widziales
19:43:17 <salmon_> *tyg temu
19:43:23 <galuszkak> no już w czwartek będzie 3 tygodnie
19:43:34 <galuszkak> a zna ktoś numer konta Alka?
19:43:34 <fk_lx> no to znaczy do Alka trzeba
19:43:48 <fk_lx> może zadzwonić do niego trzeba jeszcze raz
19:44:14 <galuszkak> zadzwonię jutro. Łukasz jeszcze słał maila ale na razie bez odpowiedzi
19:44:22 <fk_lx> galuszkak: to nie jest czy zna ktoś numer konta, nie musi chcieć zbierać na prywatne konto
19:44:29 <fk_lx> lepiej niech założy w banku
19:44:58 <Copi> do konta w banku nipu nie trzeba?
19:45:08 <salmon_> Copi: Alek mial sprawdzic...
19:45:16 <fk_lx> a jak z tym NIPem, bo podobno go mamy, czy jeszcze nie?
19:45:19 <galuszkak> Copi: nie wiem, podobno Alek twierdził, że nie trzeba. Ale jak na razie nic w tym temacie nie robił...
19:45:26 <Copi> może regon wystarczy
19:45:38 <galuszkak> fk_lx: mamy złożony formularz o NIP ;) czekamy na jego nadanie
19:45:50 <fk_lx> no ja też słyszałem, że niektóre banki są skłonne założyć konto, bez NIPu jak się już u nich ma jakieś konto
19:45:50 <salmon_> fk_lx: wniosek zlozony w zeszlym tygodniu. Niby mial byc do 3 dni, czyli lada moment
19:45:53 <bfaliszek> Co w końcu wiemy? Alek ma telefon, ale nadal nic się nie zmieniło. Nikt nie ponaglił osób, które nie zapłaciły i nie wiemy kto zbiera kasę za luty, tak?
19:45:57 <fk_lx> ale to słyszałem tylko ;)
19:45:58 <firemark> jezeli to konto firmowe to musi byc NIP
19:46:09 <Copi> bfaliszek, wiemy, że ma zapierdol po prostu chyba ;D
19:46:13 <Copi> albo jest zamotany
19:46:15 <salmon_> firemark: czasami mozna doniesc
19:46:16 <galuszkak> bfaliszek: no chyba tak.
19:46:20 <fk_lx> firemark: podbno w Aliorze niekoniecznie ;)
19:46:24 <Copi> tak czy inaczej nie wywiązuje się ze swoich obowiązków
19:46:30 <firemark> Copi: albo ma skarbnikowanie gdzies
19:46:40 <salmon_> ok, skonczmy akcje. A to do wolnych wnioskow
19:46:44 <Copi> fajnie być w zarządzie ale robić nie ma komu
19:46:51 <Copi> ZAMACH STANU
19:46:59 <galuszkak> #action galuszkak skontaktuje się ponownie z Alkiem i zapyta o status tasków.
19:47:00 <fk_lx> a tak poważnie, mamy dwie opcje
19:47:11 <galuszkak> może mam nadać action na torrocus ? ;)
19:47:20 <fk_lx> albo zmobilizować Alka, albo nowego skarbnika potrzebujemy
19:47:24 <fk_lx> ja popieram opcję pierwszą
19:47:33 <Copi> tak
19:47:43 <Copi> dać mu do zrozumienia, że jak tak dalej będzie to mu się podziękuje
19:47:51 <Copi> a jeżeli to go nie ruszy to opcja druga
19:48:10 <salmon_> fk_lx: to samo bylo przy grancie, nic to nie dalo
19:48:27 <bfaliszek> ja proponuję jednak drugą. To nie pierwszy raz kiedy jest problem z kontaktem z Alkiem i wywiązywaniem się przez niego z zadań, które miał wykonać
19:48:39 <fk_lx> salmon_: niby tak, choć wtedy był za granicą, jest to jakieś usprawiedliwienie, może nie mocne, ale jakieś jest
19:48:46 <fk_lx> poza tym skarbnikowanie ma bardziej krytyczny charakter
19:48:59 <BartlomiejB> a statut precyzuje jakoś zmianę skarbnika?
19:49:08 <salmon_> fk_lx: nie do końca, za granica byl miesiac, temat sie ciągnął 3
19:49:19 <Copi> BartlomiejB, nie, trzeba walne chyba
19:49:22 <bfaliszek> No sorry, ale jeśli się do niego pisze i dzwoni i to nic nie daje, to nie ma co się oszukiwać, że nagle coś się zmieni. Alek widocznie ma dużo pracy na głowie i nie starcza mu czasu na dodatkowe zajęcia.
19:49:23 <Copi> i odwołać kogoś
19:49:26 <fk_lx> salmon_: dobrze wiedzieć
19:49:34 <firemark> 5
19:49:37 <firemark> sry
19:49:45 <fk_lx> z zarządu można chyba dobrowolnie zrezygnować
19:49:54 <fk_lx> ale tak naprawdę to trzeba w status patrzeć
19:49:55 <fk_lx> co tam pisze
19:49:59 <fk_lx> i co się wtedy robi
19:50:06 <bfaliszek> z tego co wiem, to zarząd sam ustala stanowiska, więc chyba może również zmienić czyjąć rolę(wewnątrz zarządu)
19:50:24 <salmon_> taka zmiana kosztuje 150 zł w KRSie, ale spoko
19:50:30 <galuszkak> może poczekajmy z tym do zobaczenia jak mu idą te taski. Ale potem musimy coś z tym zrobić. Teraz jest luty a my nie wiem gdzie wpłacać składki a do 10 będzie faktura za lokal
19:50:36 <galuszkak> a 10 styczeń jest za tydzień.
19:50:42 <Copi> luty
19:50:43 <fk_lx> dlatego lepiej go zmobilizować
19:50:43 <galuszkak> czyli faktura będzie w tym tygodniu
19:50:47 <galuszkak> luty soory
19:50:47 <fk_lx> ale dać mu jakiś deadline
19:50:48 <Copi> galuszkak, mamy luty
19:50:50 <Copi> :D
19:51:15 <fk_lx> bo bez deadline'u to takie rzeczy mają tendencję się rozpływać
19:51:33 <galuszkak> ok proponuję deadline do przyszłego wtorku
19:51:49 <fk_lx> brzmi rozsądnie, ale trzeba go dzisiaj poinformować
19:51:52 <Copi> no i na tym zakończmy ten temat ;)
19:52:09 <galuszkak> fk_lx: ok.
19:52:17 <galuszkak> salmon_: jakieś info / action do tego?
19:52:23 <fk_lx> galuszkak: i wyjaśnić czego deadline dotyczy
19:52:29 <galuszkak> (poza tym które jest)
19:52:30 <fk_lx> bo chyba nie założenia konta
19:52:30 <salmon_> galuszkak: daj info z deadlinem
19:52:43 <fk_lx> w sensie co ma zrobić do wtorku
19:52:49 <galuszkak> fk_lx: zbierania i przypominania o składkach. I dowiedzenia się __jak mozemy__ obecnie wpłacać ;)
19:52:59 <fk_lx> ogłosić kiedy i jak będzie zbierał składki
19:53:22 <salmon_> galuszkak: info i jedziemy dalej
19:53:25 <galuszkak> fk_lx: z tym, że realnie patrząc jakieś konto by się zdało, bo nie widzę, żeby Alek jeździł do Kato za każdą osobą któ®a chce wpłacić ;)
19:53:47 <fk_lx> galuszkak: to już on musi ten problem rozwiązać
19:53:52 <galuszkak> fk_lx: ok.
19:54:25 <galuszkak> #info deadline dla torrocus na informacje o tym gdzie można wpłacać + przypominanie o składkach do wtorku.
19:54:35 <salmon_> lecimy dalej
19:54:45 <salmon_> action: fk_lx zadzwoni do Adama
19:54:49 <fk_lx> zadzwoniłem
19:55:05 <fk_lx> co prawda numer w arkuszu okazał się numerem do Justyny
19:55:23 <fk_lx> z resztą numer od Bartłomieja tam podany też był do Justyny
19:55:31 <fk_lx> więc przy okazji fiksnąłem tego buga
19:55:43 <galuszkak> fk_lx: sam nadziałem się na tego samego buga ;)
19:55:48 <fk_lx> a z Adamem rozmawiałem i dzisiaj tam nawet byliśmy w lokalu
19:55:55 <firemark> galuszkak: biedaku :P
19:55:56 <fk_lx> galuszkak: ha! i nie poprawiłeś!
19:56:05 <fk_lx> :)
19:56:22 <galuszkak> fk_lx: na tablecie byłem, a Justyna zdążyła mi wysłać to zadzwoniłem, miałem poprawić jak wrócę ;)
19:56:39 <fk_lx> galuszkak: nie ma znaczenia, już i tak poprawione
19:57:09 <galuszkak> fk_lx: +1 thx for fixing it :)
19:57:25 <fk_lx> w każdym razie Adam jest chętny do podpisania tego papierka, tylko musi być ten papierek
19:57:34 <fk_lx> z resztą dzisiaj dzwonił do Kamila
19:57:36 <Copi> fk_lx, narzędzi nie zwinął żaden żul? :D
19:57:46 <firemark> adam sliwa jest na kanale ale nie reaguje
19:57:52 <salmon_> fk_lx: a sprawdzil cos? Bo podpis ok, ale fajnie zeby sie nic nie spalilo
19:58:10 <fk_lx> firemark: może musiał odejść od kompa
19:58:24 <fk_lx> salmon_: tak coś tam sprwadzał
19:58:37 <fk_lx> miał multimetr
19:58:41 <BartlomiejB> firemark: na jakim kanale? z #hackerspace-silesia wyszedł.
19:58:58 <firemark> BartlomiejB: nie zauwazylem.
19:59:04 <salmon_> fk_lx: ok, dzieki
19:59:14 <salmon_> fk_lx: czyli moge kasowac akcje?
19:59:16 <fk_lx> salmon_: ogólnie powiedział, że tam w skrzynce by coś poprawił
19:59:27 <fk_lx> ale to tak in future
19:59:34 <fk_lx> chce się pojawić w sobotę w lokalu
19:59:39 <salmon_> o, to super
20:00:25 <salmon_> fk_lx: ok, mozemy dalej czy cos jeszcze?
20:00:30 <fk_lx> dalej
20:00:35 <salmon_> action: pigletto poruszy temat mebli na liscie
20:00:42 <fk_lx> Copi: narzędzia były
20:00:43 <pigletto> poruszyłem
20:00:48 <firemark> poruszyl
20:00:49 <pigletto> odzewu brak
20:00:57 <Copi> odezw jest
20:01:02 <Copi> ten Dominik
20:01:05 <pigletto> a no tak, ktos pisal o robieniu z uzywek
20:01:07 <Copi> ale bym to olał póki co
20:01:09 <pigletto> jakos dziwnie IMO
20:01:16 <galuszkak> ktoś pisał o składaniu mebli z wiórowych desek czy cuś?
20:01:19 <pigletto> ze smietnikow z mebli plyty chce brac...?
20:01:22 <Copi> :D
20:01:33 <Copi> ja mogę takie meble poskręcać
20:01:35 <Copi> z płyt mdf
20:01:44 <Copi> ale to nie jest istotne teraz
20:01:54 <Copi> skupmy się na tym co potrzebujemy na już
20:01:56 <fk_lx> pigletto: recycling, makersi, hakerzy ;)
20:02:03 <Copi> czyli krzesła, jakies stoły
20:02:49 <bfaliszek> imo bardziej od szafek i zamka z rfid potrzeba nam ~20 krzeseł i kilku stołów.
20:02:50 <pigletto> fk_lx: odbiór od kogoś uzywanych rzeczy to tez recykling :P
20:03:03 <salmon_> bfaliszek: +1
20:03:04 <fk_lx> pigletto: nom
20:03:15 <fk_lx> bfaliszek: +100
20:03:22 <fk_lx> albo raczej +128
20:03:25 <pigletto> ok, fk_lx deklaruje 100 zl na krzesła
20:03:26 <firemark> bfaliszek: +99
20:03:27 <pigletto> o.. 128
20:03:29 <pigletto> kto da wiecej?
20:03:34 <pigletto> firemark 99 zl
20:03:36 <pigletto> :P
20:03:43 <firemark> ;P
20:03:53 <bfaliszek> był ostatnio pomysł, żeby kupić jakieś krzesła, jeśli nikt nie będzie miał do oddania. Chyba nikt nie ma do oddania, to może zrzutka i kupimy?
20:04:07 <Copi> był pomysł funduszy
20:04:11 <Copi> pigletto miał taki pomysł
20:04:12 <pigletto> ja moge zadeklarowac 45 zl na krzesla
20:04:14 <bfaliszek> Chyba, że jest jeszcze jakiś inny pomysł co robimy z tymi krzesłami
20:04:15 <firemark> jestem za zrzutka
20:04:17 <fk_lx> była nawet pomysł publicznych zbiórek
20:04:17 <Copi> fundusz remontowy itd
20:04:24 <Copi> i to jest bardzo spoko
20:04:38 <pigletto> tylko sie to rozbija troche o skarbnika
20:04:39 <firemark> + lista kto zaplacil 'lista zajebuistych ludzi'
20:04:40 <fk_lx> kiedyś FWiOO zebrało bodajże 1600 zł na stoisku na Woodstocku, przez publiczne zbiórki
20:04:42 <Copi> GDYBY BYŁ SKARBNIK
20:05:17 <fk_lx> w sensie nie zebrali na stoisku, tylko zebralni na stoisko via Internet
20:05:44 <fk_lx> przez jakiś serwis/soft do publicznych zbiórek
20:05:50 <fk_lx> bo sam przez to coś płaciłem
20:06:05 <bfaliszek> fk_lx pamiętam, że w tamtum roku po Woodstocku były pytania dlaczego nas(śląskiego HSu) tam nie było.
20:06:12 <firemark> ale to nie starcza przelewy?
20:06:32 <bfaliszek> fk_lx ale to temat na później
20:06:36 <fk_lx> bfaliszek: offtop
20:06:37 <Copi> firemark, ale ktoś się tym musi zająć
20:06:44 <Copi> i to już solidnie
20:06:45 <salmon_> ok, jakies wnioski? nowe akcje?
20:06:47 <Copi> a nie na odpierdol
20:06:51 <fk_lx> bfaliszek: kasa była zbierana przezs Internet
20:07:00 <Copi> wniosek, że ktoś musi ogarnąć fundusz remontowy i meblowy
20:07:03 <fk_lx> równie dobrze mogła być zbierana na stoisko na jakiejkolwiek imprezie
20:07:10 <Ace_r> hej
20:07:23 <galuszkak> Ace_r: cześć Marcin ;)
20:07:45 <galuszkak> anyway przyjmowanie darowizn chyba możemy robić
20:08:00 <galuszkak> salmon_: Ty przyjmowałeś darowizny od kwadrata?
20:08:05 <salmon_> galuszkak: tak
20:08:08 <bfaliszek> fk_lx tak, ale teraz potrzebujemy kasy na krzesła. Na teraz, a nie systemu do zbierania kasy na stoiskach w czasie imprez.
20:08:33 <fk_lx> bfaliszek: pomyliłeś
20:08:35 <Copi> no, potrzeba jednego ludzia co zbierze hajs na remont i meble
20:08:41 <fk_lx> to nie był system do zbierania kasy na stoiskach
20:08:52 <fk_lx> tylko zbierali na stoisko (a nie na stoisku)
20:09:07 <bfaliszek> to co robimy z funduszem remontowym? Napiszemy o tym Alkowi, czy ktoś inny to ogarnie?
20:09:16 <fk_lx> bfaliszek: czyli inaczej zbierali na krzesło /stół
20:09:23 <fk_lx> no już chyba się nie da lepiej wyjaśnić
20:09:28 <Copi> nie ryzykujmy z Alkiem
20:09:37 <bfaliszek> Copi +1
20:09:44 <Copi> bo remont jest na już
20:09:47 <Copi> i meble
20:10:05 <Copi> a jak on ma takie tempo to nie wyrobimy się do następnej zimy
20:10:11 <galuszkak> inaczej ile tych krzeseł potrzebujemy i jaka jest całościowa kwota?
20:10:23 <Copi> galuszkak, zależy od ofert na olx
20:10:24 <Copi> itd
20:10:37 <Copi> krzeseł potrzeba minimum te 20
20:10:38 <Ace_r> chciałem o to zapytać he, Myślałem, że może to już było
20:10:51 <bfaliszek> to może trzeba wybrać jakie krzesła chcemy i zobaczyć ile one kosztują
20:11:05 <pigletto> ja prponowalem krzesla ISO - po 38 zł/szt: http://olx.pl/oferta/krzesla-iso-krzeslo-lawka-lawki-szkolne-szafka-bhp-szafa-metalowa-iahu-CID619-ID2w4RT.html#0dcd2bee32
20:11:10 <galuszkak> Copi: a to jakieś składane? ile kosztuje takie krzesełko na ryby na początek?
20:11:17 <Copi> :D
20:11:19 <fk_lx> ja widziałem krzesłan nówki za 22 zł (Jysk)
20:11:26 <fk_lx> składane
20:11:34 <galuszkak> 38*20 to 760 zł to chyba jakoś da się przeżyć
20:11:47 <Copi> galuszkak, na ryby to się bierze krzesło, które jest zbudowane z rurki i materiału
20:11:52 <Copi> i je wsadzisz do plecaka ;d
20:12:00 <fk_lx> pytanie czy jest sens kupować używane za 38 zł, czy lepiej nowe za 22 zł
20:12:07 <galuszkak> fk_lx: link
20:12:08 <Copi> fk_lx, zależy od jakości
20:12:12 <salmon_> przypominam ze w lutym po warsztatach bedziemy miec okolo 1000 zl z darowizn
20:12:21 <Copi> możesz kupić 20 krzeseł z czego 15 wyrzucisz po 2 miesiącach
20:12:25 <fk_lx> Copi: na godzinny meetup wystarczy cokolwiek do siedzenia
20:12:34 <fk_lx> na dłuższe to już inna postać rzeczy
20:12:42 <fk_lx> galuszkak: moment
20:12:47 <Copi> ogólnie o trwałość chodzi
20:12:52 <galuszkak> fk_lx: :) thx
20:12:55 <Copi> jak drewniane to można podkleić jeszcze jak się rozleci
20:13:07 <pigletto> IMO ISO są trwałe i łatwo dokupić kolejne tego samego typu
20:13:11 <Copi> ale jak jest słabej jakości metalowo-plastykowe to tylko potem można wyrzucić
20:13:16 <fk_lx> dobra te za 22 to były z Ikei
20:13:19 <fk_lx> w Jysku są za 25
20:13:42 <Copi> nie wiem do czego ta dyskusja zmierza
20:13:48 <Copi> tak czy siak trzeba miec kase
20:13:55 <Copi> więc ktoś się musi zająć funduszem
20:14:01 <fk_lx> http://jysk.pl/salon-jadalnia/krzesla/krzesla-skladane/krzeslo-skladane-vig-czarne
20:14:02 <Copi> a potem będziemy myśleć co kupić
20:14:08 <fk_lx> to jest to za 25
20:14:12 <fk_lx> szukam tego za 22 zł
20:14:22 <salmon_> mozna do nich napisac czy dadza cos taniej
20:14:31 <salmon_> i w miedzyczasie zbierac kase
20:14:47 <fk_lx> http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00217797/
20:15:19 <bfaliszek> to kto ma zbierać kasę?
20:15:20 <Copi> te za 22 lepsze
20:15:22 <Copi> fk_lx,
20:15:24 <pigletto> "Przetestowano dla: 100 kg"
20:15:29 <Copi> bo te za 25 są z materiału
20:15:37 <galuszkak> pigletto: pode mną się załamią :(
20:15:40 <Copi> który się kiedyś zniszczy
20:15:50 <galuszkak> gdzie ja będę siedział? kanapa tylko dla mnie?
20:15:56 <fk_lx> galuszkak: kanapa dla Ciebie
20:15:57 <Copi> galuszkak, na ławie
20:16:15 <Copi> galuszkak, parapety też solidne
20:16:18 <firemark> hej!
20:16:22 <firemark> jezeli chcemy szukac juz krzesel
20:16:26 <firemark> to zrobmy #info
20:16:33 <Copi> chcemy funduszu
20:16:38 <fk_lx> galuszkak: jeszcze jest inna możliwość rozwiązania tego problemu, takie dobre dla zdrowia
20:16:39 <Copi> i osoby, która to poprowadzi
20:16:43 <Copi> firemark, czyli Ty
20:16:52 <galuszkak> anyway te piggletta wydaja mi się solidniejsze takie były na uczelniach i wydawaly mi sie ok
20:17:10 <Copi> te składane, za 22zł też są ok
20:17:11 <galuszkak> pigletto: a są wersja z blacikiem z boku żeby sobie lapka postawić czy cuś?
20:17:25 <Copi> ale ta dyskusja nie ma sensu więc zróbmy jakieś wnioski
20:17:32 <fk_lx> wiadomo, że też jakieś krzesła obrotowe się zorganizuje lepsze
20:17:38 <Copi> potrzebny fundusz na meble i remont, kto poprowadzi?
20:17:42 <fk_lx> ale na razie trochę musimy iść w ilość a nie super jakość
20:17:47 <pigletto> galuszkak: są z pulpitem
20:18:01 <galuszkak> pigletto: ooo.
20:18:14 <galuszkak> dobra to jakieś info na to zróbmy
20:19:00 <fk_lx> 10 krzeseł to już wiecie 220 zł lub 380 zł w zależności jaki model wybierzemy
20:19:10 <fk_lx> można też kupić część takich a część takich
20:19:18 <bfaliszek> dobra, skoro nie ma skrabnika, to ja mogę poprowadzić fundusz na remont/meble. Napisać maila na listę i zebrać kasę na koncie.
20:19:39 <salmon_> bfaliszek: z info poprosze
20:19:43 <galuszkak> bfaliszek: +10000000. You are my hero! :)
20:19:44 <bfaliszek> chyba, że jest ktoś inny chętny?
20:19:58 <Copi> nie ma
20:20:02 <Copi> :D
20:20:04 <fk_lx> ja wolę zapłacić do ręki bfaliszek
20:20:05 <Copi> rób info
20:20:11 <fk_lx> w sensie sugeruję opcje konto lub gotówka
20:20:52 <bfaliszek> fk_lx szczegóły. Chodzi o to czy jest ktoś chętny do zbierania tego, czy nie. Jeśli nie ma nikogo to ja to zrobię
20:21:03 <fk_lx> bfaliszek: ok
20:21:18 <Copi> no, kończmy ten temat
20:21:31 <Copi> #info bfaliszek poprowadzi fundusz remontowy i meblowy
20:21:41 <Copi> salmon_, next ;d
20:21:56 <salmon_> bfaliszek: chcesz coś dodać?
20:22:01 <salmon_> pigletto: ?
20:22:03 <salmon_> reszta?
20:22:11 <pigletto> nie
20:22:23 <bfaliszek> salmon_ chyba nie
20:22:31 <galuszkak> ja też nie
20:22:36 <salmon_> ok
20:22:41 <salmon_> action: fk_lx przeniesie temat na liste
20:22:45 <salmon_> chodizło o CoC
20:22:55 <Copi> umarło
20:23:06 <fk_lx> Copi: nie umarło
20:23:21 <fk_lx> chciałem dzisiaj wysłać, nie zdąrzyłem
20:23:32 <firemark> fk_lx: ż
20:23:37 <fk_lx> firemark: fakt
20:23:43 <fk_lx> zdążyłem
20:23:46 <BartlomiejB> firemark: +1 ;)
20:24:00 <fk_lx> podejrzanie wyglądało :)
20:24:08 <salmon_> fk_lx: czyli zostawiamy jeszcze, coś jeszcze ?
20:24:13 <fk_lx> więc podeślę to na listę najþóźniej jutro
20:24:24 <fk_lx> salmon_: zostawiamy dopiero raz nie zrobione
20:24:35 <salmon_> ok
20:24:44 <salmon_> #topic wolne wnioski
20:24:51 <salmon_> ktos ma jakies?
20:24:53 <fk_lx> #action filip przeniesie na listę topic CoC
20:25:30 <galuszkak> fk_lx: *Filip ;) od dużej
20:25:56 <fk_lx> dobsze jusz siem poprawiam
20:26:21 <salmon_> nie ma wolnych wnioskow? Nie wierze :P
20:26:26 <galuszkak> ;) dobra czy mamy wolne wnioski? :)
20:26:41 <fk_lx> ja mam info
20:27:01 <fk_lx> nie ma mnie od czwartku do niedzieli, więc w temacie Ligonia w czwartek pingujcie Yarla
20:27:09 <salmon_> auć
20:27:22 <salmon_> a mielismy z Sockiem nowe Pi testowac :/
20:27:22 <firemark> hm wolne wnioski to były pytania jakies, tak?
20:27:30 <salmon_> firemark: tak
20:27:40 <firemark> to w sumie pytanie proste, i pewnie znamy odpowiedz
20:27:41 <Copi> salmon_, to do lokalu :D
20:27:42 <galuszkak> firemark: pytania, skargi, zażalenia, propozycje,
20:27:43 <fk_lx> salmon_: Yarla męczcie, pewnie przyjdzie :)
20:27:46 <BartlomiejB> w czwartek ktos bedzie na Ondraszka, tak?
20:27:48 <salmon_> fk_lx: ok
20:28:03 <firemark> co z tymi nie płacącymi?
20:28:06 <salmon_> BartlomiejB: Copi bedzie rano
20:28:20 <BartlomiejB> salmon_: a po poludniu?
20:28:21 <fk_lx> firemark: niepłacącymi zajmuje się zarząd
20:28:39 <firemark> bo z finanse.hs-silesia.pl wychodzi na to ze troche duzo ich
20:28:45 <firemark> co jest smutne
20:28:47 <galuszkak> http://finanse.hs-silesia.pl/ -> styczeń zakończyliśmy na -963,75, nie jest źle ;)
20:28:51 <salmon_> BartlomiejB: gadaj z Cop
20:29:26 <salmon_> *copi
20:29:27 <fk_lx> firemark: porównanie pozycji składki z obu miesięcy, pokazuje, że problem jest ze ściągalnością składek
20:29:31 <fk_lx> to rola skarbnika
20:29:53 <bfaliszek> firemark po 3 miesiącach zarząd MOŻE podjąć kroki w celu usunięcia ich ze stowarzyszenia. Z powodu niewywiązywania się skarbinika ze swoich obowiązków, trochę trudno to egzekwować. Tym bardziej, że dopiero mamy składki od 3 miesięcy ;)
20:30:05 <firemark> no trudno.
20:30:07 <galuszkak> ja proponuję, że może ten temat in sleep do momentu aż z nim porozmaiwam i minie deadline. bo temat się wskrzesza 3 raz ;)
20:30:12 <firemark> Jest to przykre
20:30:18 <firemark> ok, koniec tematu
20:30:19 <Copi> piszcie miasta
20:30:22 <Copi> [*]
20:30:27 <firemark> Copi: wtf? :D
20:30:35 <BartlomiejB> Katowice!
20:30:36 <Copi> firemark, bo tak zabrzmiałeś śmiesznie :D
20:30:38 <BartlomiejB> ;)
20:30:51 <firemark> Mąchocice Kapitulne!
20:31:01 <galuszkak> Rajsko!
20:31:02 <fk_lx> Wąchock
20:31:09 <Copi> radom
20:31:15 <Copi> own3d
20:31:20 <salmon_> spokojnie!
20:31:22 <fk_lx> Pcim Dolny
20:31:25 <salmon_> ktoś jeszcze jakiś wniosek?
20:31:27 <galuszkak> Bzdzice!
20:31:39 <galuszkak> ja może nie wniosek
20:31:56 <galuszkak> ale w przyszłym tygodniu jest MeetJS serdecznie zapraszam
20:32:10 <salmon_> galuszkak: info!
20:32:26 <firemark> galuszkak: wrzucaj na tweetera ;-P
20:32:47 <galuszkak> #info meetjs jest 11 lutego w Inwersji od 18.00 tematy: Wojtek Gawroński - "Wprowadzenie do ClojureScript oraz Om"
20:32:53 <salmon_> ok
20:33:00 <galuszkak> #info oraz temat drugi meetjs Jakub Elżbieciak - "Amazon Lambda - JavaScript w chmurze na milisekundy"
20:33:06 <salmon_> ja mam też jeden temat
20:33:18 <galuszkak> Będzie do wygrania licencja WebStorma! :)
20:34:20 <salmon_> Ja sie przypominam z tematem starych malinek
20:34:26 <salmon_> #link https://lists.hackerspace.pl/pipermail/silesia/2015-February/000539.html
20:34:35 <salmon_> jak ktos nie potrzebuje to moze oddac
20:35:04 <Ace_r> Sorry, ale jest jakaś data wpłacania składek? :D PRzegapiłem? (??)
20:35:39 <salmon_> Ace_r: niby do konca miesiaca, ale kar nie ma za opoznienie. Po 3 miesiacah teoretycznie mozna wyleciec
20:35:59 <galuszkak> Ace_r: ty masz zapłacony grudzień i styczeń ;), więc nie przejmuj się niczym na razie :)
20:36:01 <fk_lx> Ace_r: i można płacić zaległe składki
20:36:14 <fk_lx> ale nie zalegasz
20:36:36 <salmon_> ok, ktos cos jeszcze?
20:37:16 <BartlomiejB> ni. ;]
20:37:19 <Ace_r> no tak, ale pytam już o luty hey ho :P Rozumiem, że do końca czy coś
20:37:30 <galuszkak> Ace_r: yes ;) do końca lutego
20:38:19 <galuszkak> Oki to zamknijmy salmon_ :)
20:38:29 <salmon_> galuszkak: ok
20:38:33 <salmon_> #endmeeting