19:02:41 <salmon_> #startmeeting 27.01.15
19:02:41 <meetings-bot> Meeting started Tue Jan 27 19:02:41 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:02:41 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:02:41 <meetings-bot> The meeting name has been set to '27_01_15'
19:02:43 <firemark> ja jem ;p
19:02:54 <salmon_> #topic Mały pomysł reorganizacji spotkań
19:02:56 <salmon_> Copi:
19:03:01 <Copi> ja mam w sumie dwie propozycje co do reorganizacji tych spotkań i podejmowania decyzji
19:03:05 <BartlomiejB> firemark: no to smacznego.
19:03:08 <Copi> pierwsza: spotkania na tym kanale traktować jako komunikacje z zarządem a ważniejsze decyzje zostawić na listę mailingową i w mailu wysłać link do ankiety google, która ma pytanie, pytanie czy jesteś członkiem tak/nie i jakaś opinia lub te opinie będą na liście po prostu.
19:03:18 <Copi> dwa: agendę zamykać np w niedzielę. Wtedy jak kogoś zainteresuje jakiś temat to sobie wejdzie we wtorek. Dopisywanie agendy w dniu spotkania jest trochę bez sensu.
19:03:24 <Copi> i tyle ;)
19:03:51 <BartlomiejB> Copi: a dopisałeś się przed niedzielą? :)
19:03:53 <salmon_> Copi: co do pierwszego to czesciowo zgoda. Niektore decyzje zarzad moze podjac juz na spotkaniu
19:04:05 <salmon_> co do drugiego, to czemu do niedzieli?
19:04:21 <Copi> salmon_, przykładowo do niedzieli
19:04:32 <Copi> żeby było wcześniej po prostu do przeglądu
19:04:32 <salmon_> Copi: ale czemu nie do dzisiaj do 20?
19:04:38 <firemark> do dwa: czemu bezsensu? lepiej poinfrmowac niz dodawac z glowy
19:04:43 <fk_lx> moim zdaniem problem jest raczej z tym, że często pisze jedno zdanie i tak naprawdę nie do końca wiadomo co się po punkcie spodziewać
19:04:56 <fk_lx> ciężko czasami coś dobrze przemyśleć w 15 min
19:04:57 <fk_lx> czy mniej
19:04:59 <BartlomiejB> Copi: przykładowo, dałeś dobry przykład i dopisałeś propozycję tego tematu długo przed spotkaniem, prawda? czy może jednak nie?
19:05:11 <Copi> salmon_, bo jak np będzie wiadomo wcześniej, że spotkanie będzie się tylko tyczyło remontu a ktoś to olewa to po co ma być?
19:05:21 <Copi> a jak kogoś coś zainteresuje to bedzie miał motywacje wejść
19:05:39 <Copi> BartlomiejB, a co to ma za znaczenie jak nikt tak nie robi?
19:05:46 <Copi> przyjmiemy tak to dodam.
19:05:49 <salmon_> Copi: tylko to spowoduje, ze pojawi sie wiecej wolnych wnioskow
19:06:00 <BartlomiejB> dokładnie.
19:06:11 <fk_lx> a co jeśli wolny wniosek będzie tym interesującym dla reszty
19:06:14 <fk_lx> ?
19:06:21 <salmon_> to dobrze
19:06:23 <Copi> salmon_, można to podzielić
19:06:25 <fk_lx> która stwierdzi - o nic nie ma ciekawego dzisiaj w niedzielę
19:06:38 <fk_lx> a potem, o był temat co mnie interesuje
19:07:01 <fk_lx> jakieś ważne tematy powinny być pewnie sygnalizowane wcześniej
19:07:03 <salmon_> fk_lx: dlatego zaproponowalem na liscie, zeby wolne wnioski mialy tylko 5min. Ma to zachecic do wpisywania do agendy
19:07:21 <Copi> można to po prostu traktować jakby spotkanie miało się odbyć np w poniedziałek a tak naprawdę we wtorek
19:07:28 <Copi> zamykamy listę tematów w poniedziałek i tyle
19:07:29 <fk_lx> salmon_: to jest i dobry i zły pomysł :)
19:07:31 <Copi> czy tam w niedziele
19:07:44 <Copi> a jak ktoś nie wyrobi się to jest spotkanie za tydzień
19:08:09 <salmon_> może przypomnijmy jaki jest cel tych spotkań. Celem jest omówienie spraw bieżących
19:08:10 <Copi> to jest tylko moja propozycja, która ma wady i zalety
19:08:42 <salmon_> wieksze tematy powinny byc dyskutowane na liscie albo offline
19:08:48 <Copi> salmon_, tylko sam wiesz, że ktoś wpadnie na coś w środę a i tak doda to we wtorek
19:08:54 <firemark> mysle ze zamkniecie agendy w poniedzialek o 24 jest ok
19:09:07 <Copi> ale mniejsza z tym, bardziej mi w sumie zalezy na tych ankietach
19:09:11 <salmon_> firemark: jak ją chcesz zamknąć? Screenshot? :)
19:09:15 <Copi> jest jakiś pomysł, leci na listę ankieta
19:09:18 <firemark> salmon_: uh oh.
19:09:26 <salmon_> Copi: tu się zgadzam
19:09:29 <fk_lx> nie trzeba screenshota jest timeline
19:09:42 <bfaliszek> Spotkania zostawiłbym w obecnej formie, ale dodał głosowanie przez ankiety google na liście z terminem oddania głosu np. do czwartku włacznie. Plus zamknąłbym listę tematów spotkania we wtorek o godzinie 15:00.
19:09:44 <fk_lx> zawsze można cofnąć a dodane po czasie tematy przesunąć na kolejny tydzień
19:09:44 <Copi> salmon_, i wtedy odpada mój pomysł nad jakimś super hiper systemem głosowania
19:09:59 <Copi> bfaliszek, nie zgadzam się z deadline głosowania
19:10:17 <Copi> niech to się toczy ile trzeba będzoie
19:10:19 <salmon_> fk_lx: racja, timeline to dobry sposob
19:10:30 <Copi> a nie, że głosujemy do 7 dni
19:10:39 <salmon_> Copi: limi musi byc
19:10:41 <salmon_> *limit
19:10:49 <firemark> Copi: przy niektorych osob sie bedzie ciagnac w niesknczonosc
19:10:52 <bfaliszek> Copi spoko, ale kiedyś trzeba podsumować to głosowanie i na jego podstawie podjąć jakąś decyzję
19:10:57 <firemark> *osobach
19:11:04 <Copi> no ale nie jakiś taki krótki termin
19:11:13 <fk_lx> rozumiem wszystkich zwolenników Sejmu i głosowań, ale głosowanie bez wcześniejszej dyskusji jest bez sensu
19:11:13 <firemark> wiec bfaliszek ma racje
19:11:16 <Copi> jak się z czymś nie pali to głosowanie może trwać nawet te 2 tygodnie
19:11:16 <salmon_> tydzien wedlug mnie jest ok
19:11:25 <fk_lx> w sensie zanim jest możliwość głosowania, to powinna być dyskusja
19:11:25 <firemark> Copi: 2 tyg? miesiac?
19:11:26 <Copi> zależy raczej od sytuacji
19:11:36 <salmon_> Copi: jak sie nie pali to decyzja jest malo istotna i mozna ja podjac od razu :)
19:11:46 <firemark> btw co do ankiet polecam system loomio - jest super
19:12:01 <salmon_> tak jak fk_lx najpierw dyskusja
19:12:03 <bfaliszek> Copi wydaje mi się sensownie, żeby taki termin przypadał przed kolejnym spotkaniem
19:12:20 <fk_lx> moim zdaniem głosowanie ma sens w przypadku tematów gdzie nie ma zgody, w pozostałych sobie można bez głosowania poradzić dyskutując temat
19:12:31 <salmon_> ok, czas sie konczy. Ustalmy kiedy agende zamykamy
19:12:44 <Copi> fk_lx, a skąd wiesz, że jest zgoda w temacie?
19:12:50 <Copi> w jakimś tam temacie*
19:12:57 <salmon_> wtorek 15 jak proponuje bfaliszek jest dla mnie ok
19:12:58 <fk_lx> Copi: jak jest jeden głos przeciwny to już nie ma
19:13:09 <BartlomiejB> jestem za 15 we wtorek.
19:13:15 <Copi> fk_lx, ale wśród jakich osób?
19:13:19 <Copi> tych tutaj na ircu? ;>
19:13:26 <fk_lx> Copi: na liście
19:13:48 <fk_lx> od razu można też sprawdzić czy głos sprzeciwiający pochodzi od członka czy nie
19:13:51 <Copi> imho ankieta powinna iść z mailem jednym szlagiem
19:14:13 <Copi> bo nie każdy odpisze, a w ankiecie więcej osób zagłosuje
19:14:15 <salmon_> ktos przeciwko 15 wtorek?
19:14:39 <fk_lx> ja nie mam zdania, więc może być 15
19:14:44 <salmon_> #info agnende na spotkanie IRCowe zamykamy o 15 w dniu spotkania
19:14:59 <salmon_> coś jeszcze w tym temacie?
19:15:15 <Copi> salmon_, że decyzje podejmujemy przy pomocy ankiet
19:15:19 <Copi> większe decyzje*
19:15:41 <salmon_> Copi: jak dla mnie zalezy od sytuacji
19:15:54 <fk_lx> też mi się tak wydaje, że kontekst jest ważny
19:16:05 <salmon_> Copi: masz jakiś przyklad?
19:16:08 <Copi> no decyzje ala wybór domeny
19:16:31 <salmon_> no to mu mogla byc ankieta, to fakt
19:16:39 <Copi> coś tego pokroju
19:16:46 <Copi> ważniejsze decyzje w życiu HS
19:17:01 <Copi> pierdoły typu rodzaj podłogi itd to wiadomo, że tu
19:17:22 <fk_lx> jak zważysz co jest ważne?
19:17:51 <BartlomiejB> ech, nie dzielmy włosa na czworo. common sense ;)
19:17:52 <Copi> fk_lx, coś co wpłynie na rozwój stowarzyszenia
19:17:59 <salmon_> BartlomiejB: +1
19:18:00 <Copi> itd
19:18:11 <Copi> tyle z mojej strony
19:18:26 <fk_lx> BartlomiejB: wolę się zapytać co kto przez co rozumie (just in case)
19:18:38 <salmon_> koniec czasu
19:18:55 <salmon_> jedna rzecz uzgodnilismy
19:19:04 <salmon_> #topic Podsumowanie akcji z poprzednich spotkań
19:19:14 <salmon_> zebralem liste wszystkich nie skonczonych akcji
19:19:20 <salmon_> https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/Akcje_ze_spotkan_Hackerspace_Silesia
19:19:26 <salmon_> od dolu jedziemy
19:19:31 <salmon_> salmon_ zapyta ile kosztuje dorobienie klucza
19:19:47 <salmon_> nie zapytalem :( przekazalen klucz Copiemu, mysle ze mozna to odlozyc
19:19:56 <salmon_> galuszkak dowie się™ czy mamy szanse na meble z IKEI
19:19:58 <Copi> ja się spytam
19:19:59 <Copi> salmon_,
19:20:10 <salmon_> Copi: ok
19:20:21 <salmon_> #action Copi zapyta ile kosztuje dorobienia klucza
19:20:34 <Copi> tam wystarczą te 2 no nie?
19:20:38 <salmon_> galuszkak chyba nie ma, on jest chory z tego co się orientuję
19:20:44 <salmon_> Copi: chyba tak
19:20:49 <salmon_> fk_lx pogada z Luxusem o sieci
19:20:52 <firemark> tak, kamil umiera
19:20:53 <salmon_> fk_lx: ?
19:21:08 <BartlomiejB> firemark: ?
19:21:09 <bfaliszek> btw dorobienie kluczy kosztuje zazwyczaj 10-30 zł w zależności od zamka
19:21:13 <galuszkak> sorki
19:21:16 <galuszkak> jestem spozniony
19:21:16 <firemark> BartlomiejB: grypa ;p
19:21:18 <salmon_> oo, zyje
19:21:32 <fk_lx> salmon_: no temat zamknięty, podobno andrzej3393 jakiś swój domowy router załatwi, chyba na pożądną sieć bezprzewodową nas nie stać
19:21:43 <fk_lx> poza tym Luxus nie bywa w Katowicach
19:22:05 <salmon_> fk_lx: ok
19:22:15 <fk_lx> a bez oglądania to tak trochę lipnie
19:22:28 <salmon_> galuszkak: piszesz o meblach cos czy dalej?
19:22:35 <salmon_> fk_lx: na poczatek router starczy
19:22:55 <salmon_> to dalej
19:22:57 <fk_lx> salmon_: też mi się tak wydaje, jakikolwiek net, a potrzebne są krzesła, stoły
19:22:58 <salmon_> bfaliszek napisze do botlandu o znizki dla HSu
19:23:02 <galuszkak> niestety no response from IKEA
19:23:04 <salmon_> fk_lx: dokladnie
19:23:14 <galuszkak> więc jesteśmy niestety zdani na siebie w tym temacie
19:23:16 <salmon_> galuszkak: czyli czekamy
19:23:18 <bfaliszek> salmon_ dawno zrobione
19:23:23 <Copi> galuszkak, jak nikt nie da to trzeba się zastanowić nad zrobieniem swoich mebli
19:23:29 <pigletto> salmon_: no chyba ustalalismy ostatnio ze nie czekamy dluzej
19:23:29 <salmon_> bfaliszek: a fakt
19:23:41 <salmon_> pigletto: do konca tygodnia czekalismy
19:23:42 <Copi> i przeszukaniem olx itd
19:23:48 <Copi> to co ostatnio pigletto poruszał
19:23:48 <salmon_> salmon_ przenieść wszystkie action na osobną listę
19:23:55 <galuszkak> inaczej, ktoś wie jakie krzesła chcemy i ile ich chcemy?
19:23:55 <salmon_> jak widac zrobione
19:24:06 <salmon_> poczekajcie z tym do wolnych wnioskow
19:24:08 <fk_lx> to może teraz zapytajmy też inne meblowe duże sieci
19:24:26 <galuszkak> bo może warto wrócić do tematu poszukiwania darczyńców i z tego jakiś sprzęt typu krzesła stoły skombinować w sensownej ilości
19:24:26 <salmon_> fk_lx rozważenie pomysłu napisania i wdrożenia CoC
19:24:38 <fk_lx> przeglądałem jakie mają CoCe inne HSy
19:24:41 <salmon_> galuszkak: poczekajmy do wolnych wnioskow
19:24:46 <galuszkak> salmon_: ok przepraszam
19:25:02 <salmon_> fk_lx: i jak?
19:25:12 <fk_lx> no wnioski są następujące
19:25:23 <fk_lx> cześć przerobiło CoCe konferencyjne
19:25:29 <fk_lx> natomiast znalazłem krótki CoC
19:25:34 <fk_lx> z HS w Londynie
19:25:41 <fk_lx> który wydaje mi się treściwy
19:25:55 <fk_lx> i dotykający istoty sprawy
19:26:03 <fk_lx> https://wiki.london.hackspace.org.uk/view/Code_of_Conduct
19:26:23 <fk_lx> bo wydaje mi się, że dług CoC, którego nikt nie przeczyta to jest trochę średnio sensowny
19:26:31 <BartlomiejB> temat CoC warto byłoby poruszyć na mailliście.
19:26:40 <fk_lx> BartlomiejB: też mi się tak wydaje
19:26:59 <salmon_> +1
19:27:16 <fk_lx> bo są też rozwlekłe, choć niezłe
19:27:20 <fk_lx> http://gbg.hackerspace.se/ghs/jargon
19:27:22 <Copi> fk_lx, o znalazłeś swój wymarzony CoC, wszystko co zarzucałeś innym jest w nim zawarte ;)
19:27:42 <fk_lx> Copi: komentarz nie na miejscu
19:27:48 <firemark> byl juz poruszany Coc, uznalismy ze ma byc dont be a dick i tyle
19:27:48 <salmon_> Copi: przestan
19:28:05 <firemark> Copi: cii, chodz na prv ponarzekac ;p
19:28:07 <Copi> napisałem to dlatego, że warto sklepać swój
19:28:16 <pigletto> ten londynski coc calkiem niezly
19:28:18 <BartlomiejB> fk_lx: podoba mi się londyński CoC.
19:28:45 <fk_lx> poza tym mają jeszcze ogólny regulamin - w stylu, że nie można spać, żeby po sobie posprzątać
19:29:10 <fk_lx> mają też listę banów: https://wiki.london.hackspace.org.uk/view/Grievance_Procedure/Bans_Issued
19:30:10 <salmon_> czyli action, ze temat na liste?
19:30:19 <fk_lx> tak
19:30:22 <fk_lx> to ma sens
19:30:35 <salmon_> #action fk_lx przeniesie temat na liste
19:30:37 <galuszkak> ja mam pytanie
19:30:50 <galuszkak> a dobra nie mam pytania
19:30:53 <bfaliszek> wydaje mi się, że CoC to temat, który powinien mieć ankietę na liście
19:31:25 <fk_lx> jasne, czemu by nie, tylko sugeruję najpierw dyskusję
19:31:26 <Copi> + możliwość dodawania swoich punktów, edycji istniejących i głosowania nad nimi
19:31:33 <Copi> jeżeli już ma być
19:31:34 <salmon_> no tak
19:31:37 <salmon_> dyskusja
19:31:39 <bfaliszek> na poczatku czy w ogóle powinien być, a później po ustaleniu treści czy jest się za/przeciw wprowadzeniu
19:31:46 <fk_lx> ustinez: cześć
19:31:51 <ustinez> hej
19:32:30 <pigletto> fajne te bany mają :)
19:32:49 <salmon_> cos jeszce czy dalej?
19:32:59 <firemark> salmon_: ja cos mam
19:33:09 <BartlomiejB> pigletto: są też warningi (drugie): https://wiki.london.hackspace.org.uk/view/Grievance_Procedure/Warnings_Issued . "Krzysztof Wrzalka", polski akcent ;)
19:33:24 <firemark> 1. Nowa strona bedzie gotowa bc moze w tym tygodniu
19:33:41 <salmon_> firemark: na wolne wniski czekaj :P
19:33:46 <firemark> ohhh
19:33:54 <salmon_> cos w temacie CoC?
19:33:57 <firemark> myslalem ze juz sa :-)
19:34:08 <salmon_> ok, to wolne wnioski
19:34:09 <salmon_> #topic wolne wnioski
19:34:11 <salmon_> firemark: :)
19:34:46 <firemark> 1. Nowa strona bedzie gotowa bc moze w tym tygodniu
19:35:05 <firemark> klotnia z palidem i pierdolki na stronie zwolnily troche
19:35:27 <firemark> i napewno brakuje galerii jeszze
19:35:49 <firemark> http://new.hs-silesia.pl
19:36:10 <Copi> wrzuć to na gh z HS
19:36:33 <Copi> i jakieś poprawki mogę walnąć drobne
19:36:44 <firemark> bedzie, narazie kod jest (z buildtoolem nieszczesnym) sa na repo palidowym
19:37:00 <BartlomiejB> przy okazji wolnych wniosków - firemark chciałby mieć dostęp do konta ssh z wordpressem. inne osoby (tak słyszałem) też chciałyby konta SSH na serwerze. chciałbym wiedzieć, czy mogę im zakładać konta, czy też mam to konsultować z Zarządem (w jakim trybie?), czy też decydować o tym wedle własnej oceny, czy też jeszcze inaczej.
19:37:16 <firemark> no i 2. to co bartlomiej mowi ;-P
19:37:32 <Copi> a na co komu ssh?
19:38:05 <galuszkak> Copi: znc pewnie :P
19:38:07 <salmon_> BartlomiejB: konta ssh dla kazdedo to nie. Za maly serwer
19:38:07 <firemark> Copi: by zrobic git pull z theme wordpressowym
19:38:08 <Copi> ssh powininny mieć tylko osoby jak firemark
19:38:10 <fk_lx> mnie się wydaje, że SSH to powinny mieć przede wszystkim osoby które coś tam będą robić ze stroną i innymi usługami, docelowo jak będziemy mieli własny serwer wszyscy członkowie
19:38:22 <Copi> no tak
19:38:23 <bfaliszek> ssh to chyba miało być jak będizemy mieć serwer w lokalu i do niego
19:38:23 <ustinez> mi sie wydaje ze dostęp do ssh powinien mieć tylko Zarząd? Choć mogę się mylić. A jakie jest uzasadnienie, że ktoś chce ssh prócz deployu strony?
19:38:25 <salmon_> BartlomiejB: dla firemarka jak potrzebuje do wp to nie ma problemu
19:38:38 <Copi> no i tyle
19:38:41 <Copi> palid nie potrzebuje
19:38:44 <firemark> palid chcial ale mysle ze nie jest odpowiednia osoba
19:38:51 <salmon_> BartlomiejB: ssh do usera ze strona
19:38:58 <firemark> zabardzo sobie pozwala w moim guscie
19:39:00 <BartlomiejB> salmon_: OK.
19:39:25 <Copi> koniec wniosku? ;>
19:40:25 <BartlomiejB> koniec. :)
19:40:36 <firemark> TRUTUTUTUTU
19:40:49 <Copi> meble meble meble. Jak nikt nam za free nie da to proponuje na listę wysłać maila z zapytaniem czy ktoś coś może ma u siebie niepotrzebnego, zrobić listę i przyjmować to co potrzebne. Stoły można zrobić z płyty wiórowej
19:41:07 <Copi> i szukanie na olx
19:41:15 <Copi> bo tam jest masa rzeczy do oddania za darmo
19:41:15 <pigletto> odnosnie mebli to poza tym co pisze Copi to proponuje zbiorke kasy na meble
19:41:18 <pigletto> http://olx.pl/oferta/krzesla-krzeslo-iso-okazja-wyprzedaz-wroclaw-dabrowa-gornicza-CID619-ID3jcb1.html#0edc85dd3c
19:41:26 <pigletto> takie krzesla wygladaja na w miare standardowe
19:41:29 <pigletto> mozna dokupywac
19:41:34 <pigletto> z roznych aukcji itp
19:41:44 <salmon_> pigletto: z materialem?
19:41:55 <fk_lx> ogólnie też była gdzieś sugestia, żeby krzesła byly składane
19:42:06 <fk_lx> nie mówię, że wszystkie
19:42:08 <BartlomiejB> firemark: po spotkaniu omówimy zorganizowanie dostępu dla Ciebie do konta z WP. (najlepiej by było po kluczu ssh).
19:42:31 <Copi> tak czy siak trzeba się pytać ludzi
19:42:34 <pigletto> salmon_: no nie wiem, to propozycja, mozemy ustalic jakis 'wzór krzesla'
19:42:34 <Copi> i szukać
19:42:49 <Copi> a stoły i szafki możemy sami zrobić
19:43:06 <pigletto> generalnie mam wrazenie ze poza skladkami trzeba miec osobny fundusz remontowo/meblowy
19:43:14 <pigletto> na zasadzie wolnych datków
19:43:20 <salmon_> pigletto: fajne, ale boje sie ze sie moga pobrudzic
19:43:30 <firemark> ja w lato bede mial do oddania komplet mebli
19:44:27 <pigletto> fk_lx: co do skladania to te krzesla iso ktore wkleilem mozna stawiac jedno na drugie
19:44:33 <fk_lx> pigletto: fakt
19:44:37 <fk_lx> rzeczywiście
19:46:11 <pigletto> no to jak? mozna rzucic temat na liste, odnosnie wyboru modelu krzesla
19:46:51 <Copi> pigletto, myślę, że nie ma co wybierać
19:47:02 <ustinez> sa fajne
19:47:04 <Copi> składane albo takie, w zależności od oferty na olx
19:47:18 <Copi> będą tanie to trzeba chwytać okazje
19:47:26 <pigletto> no ale lepiej miec jeden (dwa) konkretny model a nie kazde z innej parafii
19:47:28 <Copi> zresztą nie wszystkie muszą być takie same
19:47:37 <pigletto> hehe
19:47:50 <Copi> trzeba się zastanowić ILE ich potrzebujemy ;)
19:48:12 <pigletto> pewnie ze 20 minimum
19:48:26 <fk_lx> HS to nie Luwr czy Wersal, jak każde będzie inne to i tak lepiej niż jak nic nie będzie
19:48:47 <fk_lx> na razie stan krzeseł jest 0
19:49:08 <BartlomiejB> fk_lx: +1
19:49:08 <Copi> stan miejsc siedzących wynosi 4 szczupłych
19:49:16 <BartlomiejB> hehe
19:49:17 <Copi> albo 3 koksy
19:50:04 <fk_lx> :)
19:50:13 <galuszkak> wniosek się trochę przedłuża możemy jakiś action? ;)
19:51:26 <pigletto> IMO info na liste ze szukamy mebli i jak ktos cos ma to niech napisze co (z adnotacją żeby były w możliwie dobrym stanie) + fundusz meblowy
19:51:37 <fk_lx> pigletto: +1
19:51:45 <pigletto> przy czym meblowy połączyłbym z remontowym
19:51:48 <pigletto> bo tu w sumie jest podobnie
19:51:58 <pigletto> jak ktos ma gips, farbe itp i moze dac to fajnie
19:52:11 <pigletto> a jak nie to moze mógłby cos wplacic
19:52:18 <pigletto> bo tak to nigdy z niczym nie ruszymy
19:53:07 <Copi> ja w niedzielę pojadę coś ogarnąć
19:53:10 <pigletto> zakladajac ze ludzie cos beda mieli do oddania to pytanie tylko kto bedzie decydowal ktore meble wezmiemy :)
19:53:37 <galuszkak> oki mogę kolejny wolny wniosek? ;)
19:53:54 <pigletto> no ale w koncu niczego nie ustalilismy w powyzszym temacie
19:54:14 <Copi> salmon_ śpi
19:54:17 <galuszkak> pigletto: myślę, że jak będzie nadwyżka to będziemy się zastanawiać, na razie raczej jesteśmy bardziej w potrzebie niż w wybrzydzaniu co nam nie pasuje
19:54:27 <bfaliszek> a tak się zastanawiam skąd można dostać tanie meble i wpadł mi do głowy pewien pomysł, ale jest z nim trochę roboty, bo trzeba pojeździć. Znalazłem np. coś takiego http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Details/196574
19:54:32 <Copi> pigletto, nikt chyba nie ma nic przeciwko więc lajtowo
19:54:55 <salmon_> Copi: sorry, jadlem
19:55:02 <pigletto> bfaliszek: odnosnie tych licytacji to to jest tak ze w wiekszosci one sie moga nie odbyc bez podania przyczyny
19:55:02 <bfaliszek> tylko nie mam pojęcia jak takie coś działa, więc to raczej mega luźna myśl
19:55:08 <pigletto> a komornik moze sobie wpisac co chce
19:55:09 <Copi> bfaliszek, olx lepszy
19:55:25 <pigletto> lepiej szukac  syndyków masy upadlosciowej czy np. ogloszen 'syndyk sprzedaje'
19:55:32 <pigletto> jakies rzeczy po firmach
19:55:58 <salmon_> ok, to action, ze pigletto poruszy temat na liscie?
19:56:08 <pigletto> ok
19:56:21 <salmon_> #action pigletto poruszy temat mebli na liscie
19:56:26 <salmon_> ktos cos jeszcze ?
19:56:27 <fk_lx> Ja mam krótki wolny wniosek - nie ma nas na liście -> http://hackerspaces.org/wiki/Poland
19:56:40 <pigletto> salmon_: co z materialami do remotu (analogicznie do mebli)
19:57:01 <pigletto> jesli mielibysmy troche podstawowych rzeczy to mozna ustalic termin, zebrac sie i cos zrobic
19:57:14 <salmon_> fk_lx: i jaki wniosek?
19:57:28 <Copi> pigletto, na query pogadamy o tym
19:57:39 <pigletto> ok
19:57:50 <BartlomiejB> fk_lx: może poczekajmy z dopisaniem tam do czasu aż hs-silesia.pl będzie pokazywać coś sensownego :)
19:58:06 <galuszkak> ja mam krótki ;) wolny wniosek jakby coś za chwilę
19:58:07 <fk_lx> BartlomiejB: ma to sens
19:59:09 <salmon_> galuszkak: dajesz
19:59:33 <firemark> kamil, kamil, kamil!
19:59:34 <galuszkak> są dwa krótkie tematy ;) a o których nie myślałem
20:00:06 <galuszkak> czy ktoś kontaktował się z Adamem Śliwą? on chyba tą elektrownię skończył było by miło go odzyskać dla nas bo trzeba zanieść do KZGMu ze instalacja sprawdzona
20:00:16 <galuszkak> + miło by było jakby tu wpadł :)
20:01:00 <fk_lx> mamy do niego nr telefonu?
20:01:16 <salmon_> mamy
20:01:17 <galuszkak> fk_lx: na liście kontaktów jest
20:01:51 <fk_lx> mogę spróbować do niego zadzwonić jutro, jak nikt inny nie chce
20:02:04 <galuszkak> fk_lx: +1 :)
20:02:24 <galuszkak> (salmon_ to jest info czy action nigdy nie wiem...)
20:02:36 <salmon_> galuszkak: action
20:02:40 <fk_lx> #action fk_lx zadzwoni do Adama
20:03:07 <galuszkak> super, druga mini sprawa ;) ja wiem ze temat może wydać się upierdliwy
20:03:44 <galuszkak> czy Alek przejmując Skarbnikowanie ma też przypominanie o składkach itd? bo miesiąc się kończy i wygląda tak finanse.hs-silesia.pl
20:04:17 <bfaliszek> a to Alek już przejął skarbnikowanie?
20:04:34 <galuszkak> hm no wg mojej wiedzy tak. salmon_ ?
20:04:35 <salmon_> bfaliszek: tak, z 2tyg temu
20:04:47 <galuszkak> bfaliszek: no nikt nie zauważył nawet ;)
20:04:57 <BartlomiejB> galuszkak: źle to wygląda. czemu media tyle kosztują?
20:05:04 <Copi> ja mam wrażenie, że on jest super zajęty czymś
20:05:10 <galuszkak> BartlomiejB: bo były na ryczałcie
20:05:24 <BartlomiejB> galuszkak: ale od lutego już tyle nie będzie?
20:05:28 <pigletto> czyli skladki na nastepny miesiac na inne konto?
20:05:34 <galuszkak> Copi: ostatnio był na carrotkach w srode wiec ma troche wolnego ;)
20:05:50 <galuszkak> ej ludki za dużo pytań, na razie składki do Łukasza
20:05:51 <fk_lx> składek jest mało zebranych w stosunku do zeszłego miesiąca
20:06:08 <fk_lx> 1216 a 864
20:06:15 <salmon_> ja moge wyslac przypomnienia, ale nie chce sie wcinac Alkowi
20:06:23 <fk_lx> a mamy jednego członka więcej
20:06:30 <galuszkak> fk_lx: exactly ;) przydało by się == lub >=
20:07:37 <galuszkak> anyway, pytanie jest czy Alek to robi ;) bo jego na tych spotkaniach nie ma więc chciałbym się upewnić :)
20:07:53 <galuszkak> bo za 4 dni się kończy styczeń  i jest luty, ;)
20:08:09 <BartlomiejB> (z plusów: luty jest krótki. ;>)
20:08:33 <Copi> BartlomiejB, i co to zmienia? :D
20:08:41 <galuszkak> BartlomiejB: pesymista by powiedział, że jest mniej czasu by przypominać o składce ale nie będę tutaj stwarzał złej atmosfery
20:08:51 <bfaliszek> to trzeba chyba zapytać kogoś, kto nie zapłacił składki za styczeń
20:08:53 <BartlomiejB> Copi: szybciej będzie składka marcowa ;)
20:09:04 <fk_lx> może w czwartek dajmy też możliwość osobom wpłacić do ręki na Ligonia
20:09:26 <BartlomiejB> właśnie, ktoś będzie w ogóle na Ligonia w ten czwartek?
20:09:33 <fk_lx> hmm, tylko pytanie o kogo chodzi i czy akurat te osoby, które nie wpłaciły tam się pojawiają
20:09:49 <galuszkak> ok bez Alka tego i tak nie wiemy, czy ktoś wie czy on zaczął spowrotem uzywac telefonu? i mozna z nim o tym porozmawiać? :)
20:09:55 <bfaliszek> BartlomiejB w czwartek jest dżemik, więc powinno być kilka osób
20:10:06 <fk_lx> BartlomiejB: to mamy jasność
20:10:15 <BartlomiejB> ok, super.
20:10:28 <firemark> a Alek jest dobra osoba na skarbnikowane? Z tą osobą jest dość mały kontakt
20:10:58 <salmon_> jakies akcje?
20:11:10 <firemark> bo niby sie nie bedziemy wpieprzać Alkowi ale jak nie wszyscy placa
20:11:11 <bfaliszek> firemark ciężko ocenić, robi to dopiero od 2 tygodni, bo go wcześniej nie było
20:11:29 <galuszkak> salmon_: akcja to kontakt z Alkiem jak dotykał tematu
20:11:33 <galuszkak> salmon_: pytanie na kogo ;)
20:11:45 <firemark> na bylego skarbnika ->
20:11:46 <Copi> to jest raczej sprawa zarządu znowu ;)
20:11:48 <firemark> ;->
20:11:59 <Copi> chyba, że chcecie zrobić walne zebranie i nowe wybory ;d
20:12:08 <salmon_> galuszkak: Twoje telefony dobiera :P
20:12:25 <galuszkak> salmon_: tylko on nie wiem czy ma telefon ;) bo jakies 2 tygodnie temu nie mial
20:12:31 <galuszkak> ok to na mnie #action
20:12:44 <salmon_> galuszkak: dodaj sobie
20:12:56 <galuszkak> #action galuszkak kontakt z torrocus w sprawie Skarbnikowania (jak leci i w ogóle postępy)
20:13:12 <salmon_> ok, cos jeszcze?
20:13:32 <galuszkak> czy ktoś chce
20:13:56 <galuszkak> popromować w sobotę Hackerspace? są targi kariera programisty (carrercon) i szukaja ludka do prezentacji bo Marlena Staszek wypadła
20:13:56 <salmon_> koniec?
20:14:14 <salmon_> ktos chce?
20:14:35 <salmon_> to koniec :)
20:14:38 <galuszkak> oki nikt nie chce ;) tematu nie ma
20:14:43 <salmon_> #endmeeting