19:01:50 <salmon_> #startmeeting 20.01.2015
19:01:50 <meetings-bot> Meeting started Tue Jan 20 19:01:50 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
19:01:50 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
19:01:50 <meetings-bot> The meeting name has been set to '20_01_2015'
19:02:18 <salmon_> agenda mala to szybko pojdzie
19:02:29 <salmon_> #topic Serwer na vultr.com
19:02:52 <salmon_> ok, ja już niektórzy wiedzą, dostalismy serwer na vultr.com
19:03:02 <salmon_> rok mamy za darmo, pozniej sie zobaczy
19:03:37 <salmon_> bot IRCowy juz zostal tam przeniesiony, logi sa dostepne teraz tutaj http://logs.hs-silesia.pl/hackerspace-silesia-meeting
19:03:43 <salmon_> #link http://logs.hs-silesia.pl/hackerspace-silesia-meeting
19:03:48 <fk_lx> \o/
19:04:03 <salmon_> postawilem tam też wordpresa i przekazalem cale info firemark'owi
19:04:11 <salmon_> BartlomiejB: tez dostał dostep
19:04:21 <BartlomiejB> tak, dostałem.
19:04:28 <salmon_> mozna teraz stawiac mailliste i wiki
19:04:33 <fk_lx> super
19:04:36 <galuszkak> Great job salmon_ :) kudos dla Ciebie
19:04:37 <salmon_> cos jeszcze mielismy stawiac?
19:05:34 <Copi> salmon_, kiedyś był pomysł ssh dla każdego
19:05:42 <BartlomiejB> tzn. Łukasz Oleś przysłał mi adres IP (a wcześniej wziął klucz z SSH), ale coś nie mogę się połączyć :/
19:05:42 <Copi> ale na średnim vpsie to raczej nie przejdzie
19:06:00 <salmon_> Copi: na tym raczej nie. moze jak cos u siebie postawimy
19:06:12 <salmon_> BartlomiejB: po spotakniu sprawdzimy, moze zle przekleilem Twój klucz
19:06:14 <fk_lx> no właśnie pomysł z SSH był jak coś u siebie postawimy fajnego
19:06:23 <salmon_> jeszcze jedna sprawa, zakladajac konto na vultr.com nie chcialem uzywac swojego adresu. Zalozylem je na kontakt@hs-silesia.pl
19:06:32 <BartlomiejB> salmon_: OK.
19:06:48 <salmon_> to znaczy, ze w OVH zalozylem nam poczte...
19:07:07 <Copi> którą można przenieść ;)
19:07:26 <ustinez> hej..
19:07:30 <BartlomiejB> hej! :)
19:07:30 <salmon_> hej ustinez
19:07:48 <salmon_> jakies pytania?
19:08:09 <salmon_> kontakt@hs-silesia.pl bedzie przekierowywal maile do zarzadu
19:09:11 <pigletto> jaki system na serwerze?
19:09:12 <salmon_> jak nie ma pytań do nastepny temat. Zanim do niego przejdziemy, to przypominam ze mamy na niego 15 min i za offtop lub obrazanie bedzie ban :)
19:09:22 <salmon_> pigletto: ubuntu server 14.04
19:09:46 <salmon_> #topic Kultura osobista na kanale #hackerspace-silesia
19:09:48 <galuszkak> lts to najlepiej
19:09:50 <salmon_> fk_lx:
19:09:55 <fk_lx> Na kanale HS (do którego linkujemy na stronie stowarzyszenia i zachęcamy ludzi do zaglądania) mocno upadła kultura osobista. Członków innych grup przyrównuje się do idiotek, gejów nazywa pedałami a osoby, które się sprzeciwiają jakimkolwiek obraźliwym tego typu tekstom trafiają na celownik agresorów.
19:10:02 <fk_lx> W efekcie nasz HS staje się nieprzyjazny dla różnych obrażanych osób, co tolerowane w dłuższej perspektywie może zmniejszyć liczbę potencjalnych członków i darczyńców. Czy naprawdę chcemy być kojarzeni z przyjazną grupą osób technicznych dzielących się wiedzą, czy raczej grupą osób wyżywającą się na innych lub/i słabszych?
19:11:04 <BartlomiejB> fk_lx: kiedy miały miejsce te zdarzenia? nie siedzę na IRCu cały czas, więc muszę przejrzeć logi...
19:11:15 <fk_lx> w ciągu dwóch ostatnich dni
19:11:33 <fk_lx> czy coś w ten deseń
19:11:39 <fk_lx> choć temat już wcześniej bulgotal
19:12:05 <Copi> temat jest ciągnięty w dużej mierze przez Ciebie fk_lx
19:12:16 <Copi> jakbyś o tym 2h nie pisał to by nie było to widocznie
19:12:29 <Copi> firemark
19:12:30 <fk_lx> aha, rozumiem, że jakbym milczał to tematu by nie było
19:12:30 <Copi> fk_lx: ty feministo :-) jak dla mnie kobiety tworzace takie grupy jako WiT sie same osmieszaja
19:12:42 <Copi> od tego się zaczeła Twoja 2h dyskusja ;)
19:12:48 <Copi> sam robisz z tego problem
19:12:57 <Copi> ja uważam tak samo jak firemark i wiele innych osób też
19:13:11 <Copi> ale Ty uparcie musisz wszystkich przekonywać do swoich racji i robić syf na kanale
19:13:19 <fk_lx> dyskusja zaczęła się od linka Marka bodajże przedwczoraj do fake-projektu nieistniejącego Feminist Software Foundation
19:13:35 <fk_lx> Copi przyrównałeś kobiety z WIT do idiotek
19:13:44 <Copi> co bardziej odstraszy członków? Twoje dramy, które trwają po kilka godzin bo nigdy nie odpuszczasz czy jakiś żart, tekst, link?
19:13:51 <fk_lx> zuzia użyła określenia "pedał"
19:14:03 <Copi> fk_lx, robisz z kanału przedszkole
19:14:11 <Copi> brakuje mi tu tekstu "jesteś u pani!"
19:14:18 <fk_lx> Copi: to typowa technika manipulacyjna tłumaczenie agresywnych zachowań jako "żart"
19:14:24 <fk_lx> polecam poczytać "minimization"
19:14:55 <fk_lx> to że ja reaguję to dlatego, że nie pobłażam takim zachowaniom agresywnym
19:15:07 <Copi> fk_lx nie przyrównałem kobiet do idiotek, napisałem, że takowe same z siebie robią takimi tekstami, grupami itd. Mam prawo tak uważać
19:15:15 <BartlomiejB> Copi: dlaczego kobiety tworzący grupy typu WiT się wg Ciebie ośmieszają?
19:15:32 <Copi> BartlomiejB, serio to jest czas i miejsce na tą dyskusje?
19:15:36 <Copi> poraz kolejny?
19:15:43 <Copi> poczytaj logi, masz na https://botbot.me/freenode/hackerspace-silesia/
19:15:48 <BartlomiejB> dobra, odłóżmy to teraz.
19:15:56 <Copi> https://botbot.me/freenode/hackerspace-silesia/2015-01-19/?msg=29947609&page=4
19:16:04 <pigletto> no ale co w zwiazku z tym punktem? jakies propozycje do glosowania?
19:16:19 <fk_lx> "kobiety z WIT z siebie robią idiotki" to praktycznie to samo co "kobiety z WIT to idiotki" różnica jest minimalna, zapytam w piątek co tym sądzą
19:16:19 <ustinez> no okay
19:16:22 <ustinez> to mam jedno pytanie?
19:16:24 <fk_lx> sorry, w czwartek
19:17:19 <Copi> fk_lx, ostatnio nie wiem czy masz ze sobą problemy, czy z resztą. Wrzuć trochę na luz ;)
19:17:34 <fk_lx> Sorry, ale ta uwaga jest poniżej poziomu
19:17:36 <Copi> https://botbot.me/freenode/hackerspace-silesia/2015-01-19/?msg=29959822&page=7 to np bierzesz za obelgę
19:17:53 <Copi> neich sobie reszta przeczyta 4 wiadomości i mi napisze gdzie Cię obraziłem
19:17:55 <Copi> niech*
19:18:14 <salmon_> ustinez: ?
19:18:19 <BartlomiejB> pigletto: wątpię, żeby dało się przegłosować więcej kultury. można jednak próbować apelować do niektórych, żeby się powstrzymali od swoich opinii obraźliwych wobec innych grup.
19:18:42 <fk_lx> Wiesz to jest personalne atakowanie imputowanie problemów ze sobą komuś, rozumiem, że nie potrafisz się trzymać meritum dyskusji, tylko atakować personalnie
19:18:53 <ustinez> stop
19:18:55 <Copi> fk_lx, znowu odbierasz to za atak ;)
19:19:24 <pigletto> BartlomiejB: hehe, nie chodzilo mi o glosowanie 'wiecej kultury' tylko o ustalenie czy cos w ogole z tym robimy i ewentualnie co?
19:19:47 <ustinez> no wlasnie.. a co z CoC?
19:20:07 <fk_lx> chyba trzeba by było do tematu wrócić, bo brak CoC jednak nie służy
19:20:14 <ustinez> bo jak chcecie niby utrzymac standardy komunikacji bez zdefiniowana jakis ogolnych zasad?
19:20:31 <bfaliszek> ustinez jakiś czas temu przygotowałem projekt CoC, ale koniec końców ustaliliśmy, że nie potrzeba nam CoC
19:20:39 <ustinez> wlasnie
19:20:42 <ustinez> kto ustalil?
19:20:55 <ustinez> dobra never mind
19:21:01 <BartlomiejB> być może CoC to rzeczywiście byłby dobry pomysł.
19:21:01 <fk_lx> no było część osób, które były przeciwko tego typu regulacjom
19:21:04 <fk_lx> utek tego nie lubi
19:21:06 <ustinez> to bylo przed oficjalnym rozpoczęciem dzialania stowarzyszenia
19:21:19 <Copi> fk_lx, według Ciebie nie służy. Ja jestem zdania, że Twoje dramy bardziej odstraszą członków niż 1 wiadomość moja czy firemarka czy tam palida czy kogokolwiek
19:21:31 <bfaliszek> wstępna wersja CoC nad którą pracowałem: https://github.com/bfaliszek/CodeOfConduct
19:21:32 <fk_lx> ale ja uważam, że takie regulacje są potrzebne skoro część osób nie potrafi zachować się przyzwoicie
19:21:37 <ustinez> dobra
19:21:53 <ustinez> tylko mam jedną prośbę
19:21:53 <salmon_> #link https://github.com/bfaliszek/CodeOfConduct
19:21:56 <pigletto> to chyba trzeba zaglosowac czy robimy CoC
19:22:04 <fk_lx> proponuję w takim razie jako action wrócić do tematu robienia CoC
19:22:08 <fk_lx> dokładna treść do dyskusji
19:22:19 <salmon_> fk_lx: dodaj ##action
19:22:31 <ustinez> to może jakieś prywatne sprawy sobie Copi: i fk_lx : wyjaśnijcie między sobą albo na koniec to zostawmy, bo nam się troszke topic rozmywa
19:22:43 <fk_lx> Copi: ja jestem zdania przeciwnego, że wasze niby niewinne zachowania właśnie odstraszają
19:22:52 <ustinez> a mam takie pytanie
19:23:02 <ustinez> kto powiedzial ze WIT sie zachowują jak idiotki?
19:23:06 <salmon_> nikt
19:23:10 <fk_lx> ustinez: to nie są prywatne sprawy, to było na kanale HS
19:23:24 <fk_lx> jak nikt, było przyrównanie do idiotek
19:23:27 <Copi> ustinez, nikt tak ani nie powiedział ani tak nie twierdzi
19:23:39 <ustinez> w sensie okaay :)
19:23:39 <Copi> fk_lx, Ty masz serio jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem
19:23:47 <ustinez> skad sie wzielo WIT i idiotki w jednym zdaniu?
19:23:55 <ustinez> spokojnie
19:24:21 <ustinez> ja proboje wejść w wątek.. kto co i dlaczego ? :)
19:24:24 <fk_lx> cytuje:
19:24:27 <fk_lx> "te kobiety robią z siebie idiotki z automatu robi ze mnie macho? ;>
19:24:30 <fk_lx> 5:55 PM
19:24:30 <fk_lx> na WiT powinno się chodzić tylko wyrywać ;D?"
19:25:00 <salmon_> czas minął
19:25:00 <Copi> fk_lx, to, że uwazam, że te kobiety robią z siebie idiotki z automatu robi ze mnie macho? ;>
19:25:06 <Copi> tak jest oryginalnie ;)
19:25:18 <BartlomiejB> fk_lx: 5:55 PM którego dnia?
19:25:21 <salmon_> czas minął, jakieś akce?
19:25:35 <fk_lx> BartlomiejB: bodajże 19
19:25:35 <salmon_> fk_lx: jakieś akcje? Ta dyskusja znowu moze trwac 2h
19:25:42 <Copi> salmon_, +1
19:25:53 <ustinez> no tak
19:25:56 <Copi> fk_lx, masz coś sensownego do zaoferowania/powiedzenia?
19:25:59 <BartlomiejB> #action rozważenie pomysłu napisania i wdrożenia CoC (Code of Conduct)
19:26:01 <ustinez> to ja proponuje wznowić temat CoC
19:26:05 <fk_lx> już mówiłem COC
19:26:11 <Copi> no i koniec dyskusji
19:26:15 <salmon_> fk_lx: uzywa się #action
19:26:28 <fk_lx> salmon_: BartlomiejB już napisał
19:26:33 <salmon_> ok
19:26:45 <Copi> co do CoC to dodam też coś od siebie
19:26:51 <salmon_> ok, nastepny temat
19:26:52 <Copi> i rozumiem, że zarząd będzie głosować?
19:27:10 <Copi> salmon_, tak/nie i wystarczy albo napisze potem
19:27:14 <salmon_> Copi: CoC bedzie dystkutowany przez wszystkich
19:27:20 <salmon_> #topic wolne wnioski
19:27:29 <fk_lx> możemy też zaprosić WIT do konsultacji CoC
19:27:35 <salmon_> ja mam jeden wniosek
19:27:36 <fk_lx> wydaje mi się to dobrym pomysłem
19:27:39 <ustinez> fk_lx: po co?
19:27:46 <fk_lx> ustinez: a czemu nie?
19:27:51 <Copi> fk_lx, koniec tematu
19:27:57 <ustinez> CoC jest sprawa stowarzyszenia, czyli nas.
19:27:58 <Copi> salmon_, ban miał być? ;>
19:28:08 <fk_lx> ustinez: a co nam szkodzi konsultowanie się?
19:28:41 <fk_lx> Copi: naskakujesz na mnie przez całe zebranie
19:28:42 <ustinez> fk_lx: bo na zewnątrz powiniśmy się prezentować poważnie.. poza tym co WiT ma do CoC bo tego nie rozumiem?
19:29:04 <Copi> fk_lx, zwracam Ci uwagę tylko.
19:29:15 <ustinez> fk_lx: mamy kobiety w stwarzyszeniu i one Ci moga powiedziec swoje zdanie
19:29:33 <salmon_> koniec tematy czy kick, fk_lx ustinez ?
19:30:11 <salmon_> dziękuję :)
19:30:29 <salmon_> Tak więc. Sąd w końcu zmienił nam wpis w KRS i mozemy dostac NIP
19:30:42 <BartlomiejB> \o/
19:30:50 <salmon_> ktoś jeszcze ma jakieś wolne wnioski?
19:31:03 <galuszkak> ja mam ;)
19:31:08 <fk_lx> ja też
19:31:11 <bfaliszek> salmon_ castorama odpisała?
19:31:15 <salmon_> galuszkak: pierwszy
19:31:41 <galuszkak> była masa actionów których nie skończyliśmy a są nawet z 1 czy 2 spotkania, przydaloby sie zrobić tego review, i ewentualnie wiedziec ktore nieaktualne ktore dalej aktualne
19:32:02 <fk_lx> galuszkak: co tydzień przyglądamy się tym zeszłotygodniowym
19:32:16 <salmon_> galuszkak: racja, wrzuce je na osobną listę
19:32:19 <galuszkak> fk_lx: tak wiem, ale są takie które stanely i za 2 tygodnie juz o nich nikt nie pamieta
19:32:49 <salmon_> wrzuce wszystkie nieskonczone na osobną listę
19:32:51 <fk_lx> no jeśli są ważne to wracają jak bumerang
19:33:00 <fk_lx> albo czasami tracą znaczenie
19:33:02 <galuszkak> niektóre taski są periodic, i nie wiem jak do nich podejść bo bez sensu zawalać actionami w sprawie przypominania składek
19:33:18 <salmon_> #action salmon_ przenieść wszystkie action na osobną listę
19:33:48 <pigletto> ja mam pytanie jeszcze odnosnie ikei
19:33:51 <pigletto> i mebli
19:33:57 <salmon_> pigletto: czekaj :)
19:34:04 <salmon_> fk_lx: teraz Twój wniosek
19:34:20 <fk_lx> już daje
19:34:59 <fk_lx> mój wniosek dotyczy tego by ewidentnie wulgarne określenia typu "pedał" "lesba" od razu wprowadzały krótkiego bana
19:36:08 <salmon_> fk_lx: chcesz nad tym głosować?
19:36:12 <ustinez> fk_lx: to może zdefiniujemy takie rzeczy w CoC, bo to temat rzeka czyż nie?
19:36:22 <salmon_> ustinez: +1
19:36:30 <fk_lx> tylko, że CoC będzie powstawać
19:36:34 <fk_lx> i to zajmie trochę czasu
19:36:44 <Copi> no tak
19:36:47 <Copi> świat się zawali
19:36:51 <BartlomiejB> ja jestem raczej za stopniowaniem i należałoby zacząć od upomnienia. jeśli to nie pomoże, to wtedy można użyć mocniejszych środków.
19:36:52 <fk_lx> a dla tak ewidentnych sytuacji już można wprowadzić bana
19:37:06 <fk_lx> BartlomiejB: w porządku upomnienie, potem ban
19:37:06 <ustinez> BartlomiejB: +1 ale to tak samo sprawa regulaminów i CoC
19:37:10 <Copi> fk_lx, w ostatnich 2 dniach 2 razy to padło, nigdy chyba wcześniej i już jest ogień
19:37:28 <fk_lx> ustinez: chcesz wszystkie wulgaryzmy wpisywać do CoC
19:37:29 <fk_lx> ?
19:37:48 <salmon_> fk_lx: istnieje lista wulgaryzmow
19:38:21 <ustinez> fk_lx: haha ja w sumie mam bogate słownictwo, ale możemy się ogólnie odnosić do wulgaryzmów i brzydkich określeń wobec innych ludzi itd
19:38:35 <fk_lx> przede wszystkim do ludzi
19:38:44 <fk_lx> jeśli ktoś sobie tam zaklnie od czasu do czasu to nie problem
19:38:48 <fk_lx> gorzej gdy kogoś nazywa
19:38:58 <fk_lx> w wulgarny sposób
19:39:40 <fk_lx> "lesba" to przecież wulgarne określenie kobiety orientacji homoseksualnej
19:39:43 <Copi> fk_lx, masz np socka i firemarka i utka?
19:39:53 <Copi> typu "firemark ty kurwo"
19:39:54 <Copi> itd
19:39:59 <Copi> i na odwrót
19:40:20 <Copi> bo takie wiadomości padały, nikt się nie doczepiał do tego bo wiadomo, że to jest żart
19:40:52 <fk_lx> Copi: ale zwracanie się do osoby której nie znasz i nie wiesz czy sobie tego życzy też jest ok?
19:40:58 <Copi> no nie
19:40:59 <BartlomiejB> żart żartem, ale lepiej unikać tutaj wulgaryzmów. "jak cię widzą, tak cię piszą" itd.
19:41:02 <Copi> tego nie popieram
19:41:13 <Copi> fk_lx, tylko gdzie takie sytuacje były?
19:41:26 <fk_lx> poza tym, delikatnie te ich odzywki też nie są zachęcające, przyjdzie ktoś nowy, zobaczy parę takich i wyjdzie
19:41:34 <fk_lx> nie będzie wnikał kto do kogo i czy na żarty
19:42:09 <fk_lx> czy to jest potrzebne do funkcjonowania kanału HS takie odzywy?
19:42:19 <fk_lx> Kamil kiedyś zaproponował kanał junkyard
19:42:22 <fk_lx> na takie odzywy
19:42:37 <BartlomiejB> no. albo #hs-silesia-hydepark czy coś.
19:42:42 <fk_lx> zarząd był za, ale i tak jakoś temat upadł
19:42:57 <salmon_> kanal istnieje chyba
19:42:59 <salmon_> galuszkak: ?
19:42:59 <fk_lx> w sensie kanał jest, ale nikt nie poinformował o jego przeznaczeniu
19:43:03 <fk_lx> kanał istnieje
19:43:15 <salmon_> tylko, że to nie działa
19:43:20 <salmon_> nigdzie nie dziala
19:43:26 <salmon_> ktorys kanal w koncu wygra
19:43:38 <galuszkak> salmon_: tak
19:43:39 <BartlomiejB> :/
19:43:40 <fk_lx> tamten nie będzie logowany
19:43:45 <galuszkak> #hackerspace-silesia-junkyard
19:43:49 <fk_lx> i można na nim nie siedzieć
19:43:59 <salmon_> fk_lx: ten w sumie tez nie musi byc logowany
19:44:08 <fk_lx> ale jest
19:44:13 <fk_lx> i linkowany na głównej
19:44:16 <fk_lx> kanał jak i archiwa
19:44:16 <salmon_> mozna wylaczyc
19:44:28 <fk_lx> salmon_: zły pomysł
19:44:35 <salmon_> nie dla mnie
19:44:47 <fk_lx> dajmy może chociaż szansę junkyardowi?
19:44:51 <fk_lx> czemu by nie spróbować?
19:45:09 <fk_lx> skoro są listy czy fora gdzie jest sekcja offtopic
19:45:24 <salmon_> fk_lx: na forach sa admini, ktorzy moga przeniesc watek
19:45:25 <fk_lx> to czemu kanał by miał nie działać
19:45:42 <Copi> fk_lx, albo jeden albo drugi
19:45:46 <salmon_> albo skaskowac, IRC dziala inaczej. Kanaly gdzie komunikuje sie na zywo dzialaja inaczej
19:45:51 <Copi> na dwóch nikt nie będzie pisać jednocześnie
19:45:55 <fk_lx> salmon_: a na IRCu można dać bana, jak ktoś nie potrafi bez "kurew, pierdolenia, pedałów"
19:46:23 <fk_lx> wtedy bęðzie mógł na drugim kanale do woli
19:46:26 <fk_lx> dać upust
19:46:38 <salmon_> fk_lx: no można, pytanie gdzie jest granica. A wiemy, że dla Ciebie i np. dla mnie w zupelnie innych miejscach
19:47:00 <fk_lx> granice można wypracować
19:47:07 <fk_lx> na zasadzie kompromisu
19:47:15 <fk_lx> czy "pedał" jest dla Ciebie akceptowalne?
19:47:20 * pigletto sie zgadza ze ilosc przeklenstw moglaby byc nieco ograniczona bo to jest juz charlie hebdo momentami
19:47:20 <ustinez> salmon_: +1
19:47:26 <salmon_> predzej stracimy kilku czlonkow przez to niz zyskamy nowych
19:47:44 <Copi> fk_lx, czemu ciągle mówisz o pedałach i lesbach? Wczoraj albo przedwczoraj to tylko padło
19:47:48 <Copi> i nigdy więcej chyba
19:47:53 <salmon_> fk_lx: w tamtym konteksie tak. Zuzia napisala, ze gosc sam sie tak nazywal
19:47:59 <Copi> po co z tego jakiś syf robić
19:48:00 <fk_lx> Copi: po to, żeby więcej nie padało
19:48:09 <Copi> fk_lx, to nie lepiej kogoś upomnieć?
19:48:14 <fk_lx> salmon_: minimization
19:48:16 <Copi> osobiście jako operator/członek zarządu
19:48:21 <Copi> i koniec
19:48:27 <fk_lx> salmon_: gośc się tak nazywa, to tylko żart itd.
19:48:31 <Copi> a Ty chcesz jakieś cuda na kiju robić bo zuzia tak wczoraj napisała
19:48:48 <fk_lx> ja nie mam zamiaru prowadzić dochodzenia czy ktoś godzi się na nazywanie samego "szmato" "chuju" itd.
19:48:58 <salmon_> fk_lx: opinia jednego goscia vs moja. Tez mam ksiazke napisac?
19:48:59 <Copi> fk_lx, ale nikt tak nikogo nie nazywa :D
19:49:16 <Copi> salmon_, na ten topic też chyba jest czas
19:49:27 <fk_lx> Copi: samo określenie jest wulgarne i uwłaczające pewnej grupie
19:49:35 <fk_lx> tu akurat nie trzeba osoby
19:49:39 <salmon_> Copi: tak, jeszcze minuta
19:50:02 <pigletto> moze proste pytanie: czy chcemy ograniczenia wulgaryzmów na kanale
19:50:04 <Copi> fk_lx, ale piszę poraz ostatni. Wczoraj 2 określenia takie padły. Wcześniej raczej nie
19:50:14 <pigletto> kto za, kto przeciw i juz
19:50:16 <Copi> pigletto, one i tak są sporadyczne.
19:50:20 <fk_lx> nie są
19:50:25 <Copi> irc to nie salony
19:50:31 <fk_lx> codziennie leci masa wulgaryzmów, jakieś ograniczenie by się sprzydało
19:50:44 <salmon_> ok, czas minął
19:50:51 <fk_lx> irc to nie meska szatnia również
19:50:53 <pigletto> Copi: ok, Tobie to nie przeszkadza innym moze, wiec mozna podsumowac kogo jest wiecej
19:51:28 <Copi> pigletto, ta decyzja nie będzie tu raczej adekwatna do woli wszystkich ircowiczów
19:51:28 <salmon_> Czas minął, zostalo na CoC
19:51:34 <Copi> i git
19:51:57 <pigletto> svn
19:52:06 <salmon_> bfaliszek: Ty pytales, czy castorama odpisala. Nie odpisala :( Pisalem na fb, do castoramy w katowicach i do dyrekcji
19:52:22 <ustinez> :(
19:52:29 <salmon_> bfaliszek: coś jeszcze czy temat pigletto?
19:52:33 <galuszkak> ja ikee bede pingowal
19:53:05 <bfaliszek> ikea
19:53:42 <galuszkak> tez nie dostałem odpowiedzi wiec pingne jeszcze raz
19:53:47 <pigletto> ja mam taki wniosek/spostrzezenie - czekamy na meble z ikei, moze beda, moze nie, tymczasem w hs niczego nie ma a byc moze mogloby byc - ludzie moga miec w domu różne rzeczy do oddania albo mozna po prostu zaczac np. kupowac krzesla itp
19:53:58 <pigletto> tak jak fk_lx kiedys proponowal
19:54:45 <ustinez> pigletto: kupować ale za co? nie wiem jak budżet hsa wygląda ale patrząc na ilość osób i składek to jakoś super nie jest
19:54:52 <fk_lx> no krzesła to stoły to just must, jeśli mają być jakieś meetupy
19:54:54 <pigletto> ustinez: a nawet i prywatnie
19:55:00 <pigletto> moze ktos by chcial
19:55:01 <fk_lx> na razie z tego powodu wszystkie lutowe idą w Inwersji
19:55:05 <ustinez> chyba że przynosimy po krześle na następne odwiedziny ale wtedy każde z innej parafii :)
19:55:12 <pigletto> bedac na zakupach w jysk wziac jeszcze np. krzeslo
19:55:13 <Copi> ustinez, każdy coś ma zbędnego
19:55:21 <ustinez> ja nie mam :D
19:55:23 <Copi> i na olx można szukać
19:55:29 <Copi> tam jest dużo do oddania za darmo mebli
19:55:29 <pigletto> o wlasnie, olx tez jest
19:55:36 <Copi> pigletto dał kanapę
19:55:36 <ustinez> good idea
19:55:42 <pigletto> albo mozna ustalic ze chcemy krzesla jednego rodzaju
19:55:44 <ustinez> pigletto: dziękujemy :)
19:55:51 <galuszkak> ustinez: +1
19:55:51 <Copi> co prawda dziecko ucierpiało ale kanapa stoi :D
19:55:52 <pigletto> i moze na zasadzie wolnych datkow itp cos kupowac
19:56:00 <galuszkak> pigletto: również :) szczere podziękowania
19:56:06 <pigletto> Copi: dzis Staś dostał już nową ;) był szał
19:56:16 <ustinez> :)
19:56:19 <Copi> :)
19:56:33 <Copi> to spoko, do czasu aż tej nowej nie wyniesiesz :D
19:56:42 <salmon_> ok, to ustalmy ile jeszcze czekamy na odpowiedz i zacznijmy sami ogarniac
19:56:50 <salmon_> do konca tyg? Krocej?
19:57:00 <fk_lx> a co z innymi tego typu sklepami
19:57:07 <fk_lx> Ikea chyba nie jest monopolistą
19:57:10 <Copi> salmon_, ale można coś samemu ogarniać już teraz
19:57:20 <Copi> puścić na listę pytanie czy ktoś nie ma stolików/foteli/krzeseł
19:57:28 <Copi> i zobaczymy co ludzie mają i co się przyda
19:57:34 <pigletto> no nawet Adam na 1 spotkaniu pisal ze ma cos do przywiezienia
19:57:42 <galuszkak> salmon_: do następnego wtorku najlepiej
19:57:43 <pigletto> inna rzecz ze nie chcemy tam skladu złomu :)
19:57:49 <Copi> ja dysponuje autem to mogę coś przerzucić jak będzie wolne
19:57:55 <salmon_> pigletto: tego się właśnie boję
19:58:12 <firemark> sorry - zaspałem :|
19:58:14 <salmon_> galuszkak: ok
19:58:20 <ustinez> fk_lx: trzeba by mieć kontakt do wewnątrz, albo spróbować bić na oficjalne kanały komunikacji
19:58:44 <fk_lx> można też bić oficjalnym kanałem
19:58:48 <salmon_> fk_lx: jak masz jakąś inną firmę to pisz.
19:59:04 <galuszkak> no to akurat czyni cuda
19:59:19 <galuszkak> salmon_ napisał o vultr na twitterze
19:59:23 <galuszkak> i zaraz cuda ;)
19:59:26 <bfaliszek> proponuję też poszukać jakiś krzeseł, chyba fk_lx nawet do jakiś linkował i w razie czego każdy z nas kupi po jednym i będzie już coś
19:59:30 <pigletto> galuszkak: jakie cuda?
19:59:34 <galuszkak> to jak ja pisałem kiedyś do heroku, i nagle po miesiacu moj ticket istnieje ;)
19:59:40 <galuszkak> pigletto: odpowiedz, ze serwer za darmo
19:59:55 <fk_lx> no krzesła nowe składane to są 22-25 zł w Jysk/Ikei
20:00:44 <pigletto> no, moglby byc moze nawet osobny fundusz na to - dobrowolny
20:01:08 <fk_lx> była idea, żeby spisać co potrzebujemy i koszt, i spróbować zbiórki przez internet
20:01:25 <salmon_> fk_lx: +1
20:01:31 <salmon_> kto chce poprowadzic temat?
20:01:33 <bfaliszek> fk_lx to może wybierzmy teraz już jakiś model i jeśli wyjdzie na to, że castorama/ikea nic nie odpiszą i nie znajdą się osoby, które coś mają, to po prostu każdy kupi po jednym. W jakiś dzień się po prostu pojedzie i kupi te krzesła
20:01:53 <pigletto> no ze 'kazdy po jednym' to raczej nie
20:02:05 <pigletto> ale ze kto chce/moze
20:02:18 <galuszkak> tzn? ja np nie chce krzesła ;) do HSa chetnie kupie worek pufe, bo kregoslup juz nie ten
20:02:20 <fk_lx> no to, że kto chce/moze jest lepsze
20:02:28 <bfaliszek> pigletto przez każdy po jednym rozumiem specjalną zbiórkę na krzesła
20:02:30 <fk_lx> nie zmuszajmy wszystkich
20:02:45 <salmon_> kto poprowadzi meblowy temat?
20:02:46 <pigletto> bfaliszek: no tak, ale nie robilbym jej obligatoryjnej dla 'kazdego'
20:03:06 <pigletto> salmon_: no moze poczekajmy w takim razie do nastepnego tygodnia
20:03:14 <pigletto> az sie skrystalizuje ikea
20:03:32 <galuszkak> salmon_: to moze ten temat jak juz do konca tygodnia lipa, to przydielmy, szkoda wczesniej jakby jednak odpalilo.
20:03:34 <salmon_> pigletto: ok, mozemy poczekac
20:03:52 <salmon_> ja nie widze przeszkod
20:04:08 <salmon_> do Castoramy pewnie sie po prostu przejade w tym tyg, albo przez weekend
20:04:38 <pigletto> ok, mozna dalej?
20:04:46 <salmon_> pigletto: można
20:05:11 <pigletto> wniosek: informacje typu "mamy serwer" powinny byc na liscie dyskusyjnej
20:05:29 <salmon_> pigletto: będzie. To świeży temat
20:05:42 <salmon_> pigletto: comiesięczne podsumowanie wyślę
20:05:51 <pigletto> ok
20:06:04 <pigletto> moze jak bedzie strona i 'newsy' to bedzie mozna tam wrzucic szybciej
20:06:10 <pigletto> ok, to dalej
20:06:17 <galuszkak> pigletto: do tej tez mozna ;)
20:06:28 <salmon_> pigletto: tutaj beda prace nad nowa strona http://new.hs-silesia.pl/
20:06:39 <pigletto> ok
20:06:47 <pigletto> kolejny temat, a w sumie dwa
20:06:52 <pigletto> remont i finanse HS
20:06:54 <fk_lx> na listę warto informować, póki kanał IRC ma dużo szumu w stylu nagonek i wyzwisk
20:06:56 <salmon_> w sumie dobry pomysl, zeby comiesieczne podsumowanie na strone wrzucac
20:07:10 <salmon_> Finanse: http://finanse.hs-silesia.pl/
20:07:37 <pigletto> ok, nie wiedzialem ze jest cos takiego
20:07:47 <pigletto> no to w tej sytuacji wychodzi ze nie mamy kasy na remont z pieniedzy hs
20:07:48 <pigletto> ale
20:08:01 <pigletto> moze tez mozna na zasadzie dodatkowych 'donacji'
20:08:05 <galuszkak> pigletto: powstało na dniach, po wnisoku z dyskusji z tamtego tygodnia na temat przejrzystosci finansow
20:08:17 <pigletto> np. ktos moze kupic worek gladzi itp
20:08:23 <pigletto> jakies plyny do mycia itd
20:08:29 <pigletto> proponowalbym zrobic liste tego co jest potrzebne
20:08:35 <pigletto> i niech chetni kupują
20:08:43 <salmon_> pigletto: lista jest, Copi robił
20:08:45 <pigletto> lub moze ktos ma cos w domu
20:08:50 <fk_lx> pigletto: no o taką listę apeluje już od jakiegoś czasu, prędzej to też przekona ludzi z zewnątrz do dorzucenia się
20:08:58 <fk_lx> że ich kasa nie idzie na piwo
20:08:59 <salmon_> https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/hackerspace-silesia-lokal
20:09:03 <firemark> salmon_: czy link z finansami mozna dac na topic naszego kanalu?
20:09:03 <pigletto> salmon_: ale nie wynika z niej to ze cos nalezy kupic i co konkretnie
20:09:04 <fk_lx> dla zarządu
20:09:09 <salmon_> firemark: +1
20:09:10 <pigletto> trzeba by puscic na liste takie konkretne info
20:09:35 <salmon_> Copi: ^
20:09:57 <pigletto> potrzeba np. wiadra, mopa, plynu do mycia, worka gipsu, szmat, korytek itd, kto moze niech cos kupi lub zadeklaruje
20:10:27 <pigletto> jak cos bedzie to bedziemy mogli ruszyc z remontem
20:10:43 <fk_lx> warto też podać orientacyjny koszt - to może pomóc przy zewnętrznych donatorach
20:10:53 <firemark> salmon_: chociaz nie wiem czy w tej chwili te wyniki straszą ;-)
20:11:00 <salmon_> firemark: :P
20:11:11 <galuszkak> pigletto: wiadro jest ;) plyn do mycia jest, mop jest
20:11:25 <firemark> fk_lx: Filip, przeczytałem, w skrócie, uspokój się
20:11:31 <galuszkak> plyn kupowalem ostatnio, mop był, a wiadro przyniosl salmon
20:12:02 <salmon_> dobra, Copi ogarnie temat.
20:12:06 <pigletto> galuszkak: ok, ale to tylko potwierdza ze ludzie sami z siebie cos moga przyniesc :)
20:12:07 <fk_lx> firemark: ty się uspokój, jesteśmy na innym temacie
20:12:08 <firemark> fk_lx: bo twoje wojowanie o grupy IT dla kobiet ogranicza wolnosc slowa
20:12:13 <firemark> fk_lx: juz skonczylem :P
20:12:15 <salmon_> fk_lx: +1
20:12:28 <fk_lx> salmon_: czemu firemarkowi kicka nie proponujesz?
20:12:38 <fk_lx> bo mnie w analogicznej sytuacji zaproponowałeś
20:13:10 <salmon_> fk_lx: upomniales go przede mna
20:13:18 <fk_lx> firemark: do Twojej wiadomości, wojuje z wulgaryzmami typu "pedał" i określeniami "idiotki"
20:13:25 <fk_lx> a nie czy dana grupa jest sensowna czy nie
20:13:28 <salmon_> firemark: nie offtopuj bo kick
20:13:33 <pigletto> no nie..
20:13:35 <fk_lx> to riposta, miałem prawo
20:13:45 <salmon_> ok, ktos cos jeszcze?
20:14:01 <galuszkak> tak tak! temat się dzisiaj pojawił!
20:14:28 <salmon_> konczymy czy cos jeszcze?
20:14:31 <galuszkak> wywołano mnie dzisiaj do dyskusji
20:14:41 <galuszkak> w sprawie hackathonow, startup weekendow itd
20:14:47 <pigletto> salmon_: daj sie wypowiedziec galuszkak albo kick :P
20:14:58 <galuszkak> https://www.facebook.com/blazej.abel/posts/982963325065563?pnref=story
20:15:31 <galuszkak> pojawia sie możliwość by może następną HackSilesie zrobić w kupie na większą skalę
20:15:56 <salmon_> pigletto: sorry :P
20:16:08 <galuszkak> temat troche mniej wdzieczny bo startupy ale nie oznacza to, że nie można na tym zrobić fajne wydarzenie
20:16:29 <fk_lx> czy mamy na to siły, żeby robić Startup Weekend? Kiedy i kto się do tego włącza?
20:16:41 <fk_lx> to jest pierwsze podstawowe pytanie
20:17:00 <galuszkak> fk_lx: tzn ja i tak będę organizował HackSilesie jak przeczytałeś tamten wątek w czerwcu-lipcu taki mam plan
20:17:14 <pigletto> o co chodzi w tym Startup Weekend?
20:17:14 <galuszkak> możliwe, że najpóźniej w sierpniu
20:18:25 <galuszkak> z tym, że gdyby była możliwość, zrobić to w parę organizacji to myślę, że można znów trafić do nowych ludzi. Na ostatnim HackSilesia sporo ludzie zainteresowani HSem byli lub sami ludzie z HSu więc myślę, że to fajna możliwość
20:18:49 <galuszkak> oczywiście rzucam to do dyskusji, ale wydaje mi się, że powinniśmy być otwarci gdyby taka współpraca mogła by mieć miejsce
20:19:19 <salmon_> ja nie widze przeszkod
20:20:00 <galuszkak> ja tylko tam przebakuje jeden warunek, zeby to nie bylo SW tylko HackSilesia. Nie chcę być kojarzony z komercyjną inicjatywą która kosztuje 120-200 zł
20:20:12 <bfaliszek> wydaje mi się, że to nawet lepiej robić HackSilesię z kimś
20:20:13 <galuszkak> wolę, żeby było za darmo ewentualnie jakaś symboliczna wpłata typu 10 zł
20:20:28 <salmon_> moze IBM znowu bedzie chetny
20:20:43 <bfaliszek> galuszkak +1
20:21:17 <galuszkak> oczywiście to pieśń przyszłości i wogóle ale rzucam temat, bo myślę, że może być rozwojowy.
20:21:17 <salmon_> ok, coś jeszcze ?
20:21:28 <galuszkak> A i dostałem zaproszenie na Kongres Organizacji Pozarządowych
20:21:37 <galuszkak> https://www.facebook.com/groups/1519299881678790/?fref=ts
20:21:42 <fk_lx> salmon_: pewnie jeszcze actiony z zeszłego tygodnia
20:21:59 <salmon_> fk_lx: aaa, zapomnialem. thx
20:22:34 <salmon_> ok, jakies wolne wnioski czy akcje z zeszlego tygodnia?
20:22:36 <galuszkak> na razie probuje badac co to za idea,
20:22:52 <galuszkak> bo sa jakies ankiety przedkongresowe ale sie w to nie wlaczalem bo niezbyt wiem kto za tym stoi ;)
20:23:01 <galuszkak> salmon_: dajesz
20:23:06 <pigletto> galuszkak: widze jednego znajomego w tej grupie, ale o co chodzi w tym to nie wiem :)
20:23:07 <galuszkak> salmon_: akcje z zeszłego tygodnia
20:23:30 <salmon_> #topic akcje z zeszłego tygodnia
20:23:39 * salmon_ galuszkak sprawa bieżące z KRS na listę
20:24:22 <salmon_> ja wyślę podsumowanie miesiąca na liste i to uwzględnię
20:24:30 <galuszkak> chowam się. faktycznie zawaliłem
20:24:32 <salmon_> #action salmon_ wysłać podsumowanie miesiąca
20:24:44 * salmon_ : Copi zrobi listę propozycji alternatywnych form komunikacji zamiast listy i poprowadzi dyskusję na liście
20:24:49 <salmon_> temat chyba upadł
20:25:03 <galuszkak> czy mogę jedną rzecz tutaj?
20:25:09 <salmon_> galuszkak: tak
20:25:21 <galuszkak> czy temat upadł już tak definitywnie definitywnie, czy za 2 miesiące wróci jak bumerang?
20:25:58 <salmon_> galuszkak: jak dla mnie upadł
20:26:06 <Copi> salmon_, tak, w toku
20:26:08 <fk_lx> ciężko powiedzieć, tematy mogą wracać jak bumerang, czasy się zmieniają, technologie się zmieniają
20:26:17 <fk_lx> na dzien dzisiejszy zdaje się, że upadł
20:26:19 <salmon_> Copi: co w toku?
20:26:20 <Copi> ja muszę lecieć więc napisze tylko że to ogarnę
20:26:26 <Copi> salmon_> ACTION: : Copi zrobi listę propozycji alternatywnych form komunikacji zamiast listy i poprowadzi dyskusję na liście
20:26:30 <salmon_> tydzien pisales to smo :P
20:26:33 <salmon_> *tydzien temu
20:26:35 <Copi> nie mam czasu ;d
20:26:51 <salmon_> ok, to temat poki co upadl, moze wroci pozniej
20:26:54 <Copi> ok
20:27:03 <Copi> salmon_, i wcześniejsze to co ustaliliście to też ogarnę co trzeba
20:27:04 * salmon_ fk_lx zorientuje się czy mozemy dostac serwer za free na azure
20:27:25 <salmon_> Copi: ok, o remoncie bede sie przypominal
20:27:28 <fk_lx> Microsoft powiedział, że są zainteresowani wspieraniem takich organizacji jak nasza
20:27:46 <fk_lx> i się inna osoba odezwie w temacie
20:27:51 <salmon_> fk_lx: oo, cool
20:28:08 <fk_lx> być może też będzie można liczyć na wsparcie innego rodzaju nie-IT
20:28:15 <salmon_> tzn?
20:28:16 <fk_lx> w sensie finansowe
20:28:20 <salmon_> oo
20:28:23 <bfaliszek> ooooo
20:28:44 <fk_lx> ale to się wyklrauje, jak ta druga osoba co się tematem zajmuje się skontaktuje
20:29:03 <fk_lx> ma w tej sprawie do mnie dzwonić
20:29:04 <galuszkak> fk_lx: +1 :)
20:29:05 <salmon_> super
20:29:30 <salmon_> ok, to chyba tyle na dzisiaj
20:29:45 <salmon_> czy ktos chciałby jeszcze coś napisać?
20:29:46 <salmon_> nie?
20:30:00 <salmon_> #endmeeting