20:00:33 <salmon_> #startmeeting 13.01.2015
20:00:33 <meetings-bot> Meeting started Tue Jan 13 20:00:33 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
20:00:33 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
20:00:33 <meetings-bot> The meeting name has been set to '13_01_2015'
20:00:43 <salmon_> dobry wieczór wszytkim :)
20:00:50 <salmon_> gotowi?
20:01:13 <galuszkak> yo
20:01:13 <salmon_> #topic Status stowarzyszenia
20:01:14 <galuszkak> gotowi
20:01:18 <salmon_> galuszkak: go
20:01:44 <galuszkak> więc, no jest jak jest czyli, nie jest źle nie jest dobrze. Dalej nie mamy NIPu
20:01:50 <galuszkak> a to blokuje trochę spraw
20:02:04 <fk_lx> no bez NIPu konta bankowego nikt nie założy
20:02:14 <galuszkak> złożyłem, prośbę o przedłużenie NIPu do wydziału gospodarki mieszkaniowej i dróg
20:02:24 <galuszkak> Sąd do dzisiaj nie zaaktualizował KRSu
20:02:36 <galuszkak> więc tak naprawdę czekamy na sąd.
20:03:06 <galuszkak> jak sąd zaaktualizuje to pędzimy do Urzędu Skarbowego i mam nadzieję, że nie będą nam robić problemów jak w ostatnią środę ;)
20:04:01 <salmon_> nie robili problemu w UM, ze ciagle nie mamy nipu?
20:04:08 <galuszkak> poza tym wyszła jedna rzecz, że nie wszystko jest oczywiste, że załatwiamy z KZGM ;) ale to taka drobnostka, że trzeba patrzeć kto i co za co odpowiada
20:04:36 <galuszkak> a, no byli zdziwieni i pytali o powód ale wytłumaczyłęm + dałem pismo. Ma nam w tym tygodniu przyjść odpowiedź, o przedłużenie
20:04:42 <galuszkak> poprosiłem o 30 dni znów
20:04:47 <galuszkak> mam nadzieję, że to nie zajmie dłużej
20:05:12 <galuszkak> chociaż nie ukrywam, że aktualizacja KRS tak normalnie to jest po terminie
20:05:16 <salmon_> a, czyli to jest w poleconym... :)
20:05:33 <galuszkak> salmon_: nie, w poleconym jest faktura korygująca na 0 zł
20:05:43 <salmon_> galuszkak: aa, ok
20:05:57 <galuszkak> bo mówimy o poleconym z KZGM?
20:06:00 <salmon_> si
20:06:10 <galuszkak> bo o NIP odpowiedź będzie z miasta
20:06:39 <salmon_> aa, ok
20:06:49 <salmon_> coś jeszcze w temacie?
20:06:59 <galuszkak> poza tym, jak adres się zaaktualizuje to czeka nas jeszcze jedna rundka po wszystkim. ale to pieśń przyszłości.
20:07:06 <galuszkak> uwaga na marginesie, nie róbcie ksera w sądzie
20:07:13 <salmon_> :)
20:07:17 <galuszkak> chyba, że chcecie kwiczeć pod stołem z śmiechu'
20:07:34 <salmon_> bez offtopow:P
20:07:37 <salmon_> tyle?
20:07:43 <galuszkak> tyle. Any questions?
20:08:02 <salmon_> nie widzę
20:08:07 <salmon_> następny temat
20:08:11 <fk_lx> temat można na maila było wrzucić
20:08:16 <fk_lx> skoro nie wymaga naszej reakcji
20:08:32 <fk_lx> w sensie jak jest coś ciekawego to myślę, że nie trzeba czekać do spotkania wtorkowego
20:08:46 <galuszkak> #action galuszkak sprawa bieżące z KRS na listę.
20:08:57 <salmon_> ok, next
20:08:58 <salmon_> #topic Remont omawianego pomieszczenia
20:09:02 <salmon_> Copi__:
20:09:13 <Copi__> ogólnie chciałem poruszyć też sprawę remontu
20:09:34 <Copi__> jak ustaliliście w niedzielę (1 spotkanie w lokalu) Adam miał ogarniać remont, coś się nie pojawia na spotkaniach
20:09:47 <fk_lx> dzwoniłeś może do niego?
20:09:48 <Copi__> trzeba ustalić jak to ma organizacyjnie wyglądać
20:10:05 <Copi__> nie można z każdą decyzją czekać do wtorku albo przegłosowywać
20:10:24 <Copi__> i fajnie będzie jak po prostu zarząd da wolną rękę, określi jak ma pomieszczenie wyglądać po remoncie i tyle
20:10:32 <Copi__> a resztę ogarnę ja czy Adam
20:10:38 <Copi__> no i oczywiście kwestia kosztów
20:10:52 <fk_lx> wiesz z tym przegłosowywaniem to w ogóle kiepski pomysł
20:10:56 <Copi__> jedna osoba z zarządu niech się zajmie akceptacją wydatków
20:11:03 <Copi__> i będzie git
20:11:03 <fk_lx> w ogóle dyskusja jest cenniejsza niż samo głosowanie
20:11:09 <Copi__> żadna dyskusja
20:11:11 <Copi__> i żadne głosowanie
20:11:28 <Copi__> np ustalamy, że ściany mają być pomalowane na różowo
20:11:39 <fk_lx> no dlatego piszę, że dyskusje są ceniejsze niż przegłosowywanie
20:11:41 <Copi__> podaje cene i reszta nikogo nie obchodzi czym to pomaluje itd
20:11:54 <fk_lx> dzięki temu utek zaproponował dobre rozwiązanie
20:11:56 <galuszkak> Copi__: statut z wydatkami nie jest taki prosty. tzn na wydatki powyżej 1024 potrzeba 2 osob z zarzadu ponizej moze jedna osoba robic zobowiazanie
20:12:09 <Copi__> galuszkak, nie będzie takich wydatków póki co
20:12:12 <Copi__> jednorazowych
20:12:16 <galuszkak> ok to super
20:12:23 <Copi__> fk_lx, a dyskusja opóźnia
20:12:28 <fk_lx> ale co jest za problem, żebyś zrobił listę co chcesz kupić i podał orientacyjny koszt?
20:12:38 <Copi__> wybacz ale nie chce brać udziału w dyskusji "dlaczego chcesz to malować farbą akrylową"
20:12:49 <fk_lx> Copi__: ale też powoduje, że nie ma efektu "ja się tyle nastarałem, a nikomu się nie podoba"
20:12:56 <fk_lx> dyskusje są potrzebne
20:12:59 <Copi__> nie są
20:13:05 <utek> fk_lx: nie dzieki dyskusji
20:13:06 <Copi__> były potrzebne do tej pory
20:13:14 <Copi__> ustaliliśmy co ma być i jak
20:13:16 <utek> fk_lx: tylko dalatego, ze niemoglem juz was sluchac
20:13:22 <pigletto> no chyba nie ma sensu dyskutowac kazdego detalu
20:13:27 <Copi__> i teraz trzeba się zabrać do roboty a nie do dyskusji
20:13:33 <fk_lx> utek: czyli po średnio z powodu jałowej dyskusji
20:13:34 <fk_lx> :)
20:13:35 <Copi__> utek, +1
20:13:42 <fk_lx> a wcześniej nic na listę utek nie pisałeś
20:13:43 <fk_lx> :)
20:13:50 <utek> bo nie pisze na liste
20:13:52 <utek> po prostu.
20:13:53 <fk_lx> tylko jałowa dyskusja Cię sprowokowała
20:13:58 <Copi__> fk_lx, ja też nie myślałem, że umiecie tak gadać o niczym przez tyle czasu
20:14:00 <fk_lx> wniosek - dyskusje mają sens
20:14:04 <Copi__> fk_lx, nie
20:14:09 <Copi__> dobra, inaczej
20:14:10 <fk_lx> choćby, żeby Cię sprowokować utek
20:14:30 <fk_lx> Copi__: tak my gadamy o niczym, a Ty o wszystkim
20:14:39 <fk_lx> dzięki
20:14:41 <bfaliszek> panowie ale offtop robicie;)
20:14:45 <Copi__> fk_lx, a jak było?
20:14:45 <galuszkak> generalnie, ja jestem za tym, że jeżeli nie wymaga to już angażowania 5 opini roznych osob to zdajmy sie na czyjeś zdanie, bo tak jak ładnie zauważa Copi__ i utek skończy się to dyskusją w koło która opóźnia pracę czyli efekt
20:14:54 <Copi__> jakbym Was nie poganiał to byście gadali 10h
20:14:59 <salmon_> dokladnie, konkret panowie
20:15:04 <galuszkak> generalnie polecam żebyśmy się trzymali zasady którą Alek powtarza czyli KISS
20:15:05 <fk_lx> Copi__: tak wszystko dzięki Tobie
20:15:06 <fk_lx> ;)
20:15:09 <salmon_> Copi__: konkret jedziesz
20:15:27 <Copi__> salmon_, konkret: konkret do wyznaczonej osoby, akceptacja wydatku przez nią i tyle
20:15:32 <Copi__> pasuje?
20:15:42 <salmon_> Copi__: mi pasuje
20:16:05 <fk_lx> a mi średnio
20:16:09 <Copi__> trudno
20:16:17 <Copi__> niech reszta zagłosuje
20:16:18 <fk_lx> no nie możesz tak mówić
20:16:23 <fk_lx> że trudno
20:16:23 <salmon_> fk_lx: co jeszcze chcesz uzgadniac?
20:16:39 <fk_lx> Copi__: a jednak tak Ci się głosowania podobają a przed chwilą nie?
20:16:39 <Copi__> salmon_, nie ważne, niech reszta zagłosuje ;)
20:16:56 <Copi__> fk_lx, tu się podejmuje decyzje, jak mamy nad tym dyskutować to zejdzie znowu z 40 minut
20:17:17 <fk_lx> wiesz nie podoba mi się ton w jakim forsujesz swoje propozycje
20:17:21 <fk_lx> nikt nic nie wie
20:17:23 <fk_lx> Ty wiesz najlepiej
20:17:33 <bfaliszek> ale tak właściwie to co chcecie dyskutować? Z jakiej firmy ma być farba?
20:17:40 <fk_lx> nie
20:17:44 <salmon_> fk_lx: offtopujesz, co chcesz ustalic? Copi__dal propozycje jasna
20:17:46 <Copi__> fk_lx, po spotkaniu pogadamy o tym niedzielnym ok? żeby offtopu nie robić
20:17:46 <fk_lx> ale kosztorys jakiś powinien być
20:17:57 <Copi__> fk_lx, przecież napisałem, że dam
20:18:02 <Copi__> i ktoś go zaakceptuje albo nie
20:18:06 <Copi__> JEDNA osoba
20:18:10 <Copi__> a nie cały zarząd
20:18:36 <fk_lx> a i Ty jeszcze ustalisz kto z zarządu
20:18:38 <Copi__> jak coś się nie będzie w nim podobać to się naradzi z innymi i tyle
20:18:48 <Copi__> fk_lx, a napisałem konkretnie kto?
20:18:49 <fk_lx> no to już lepiej
20:18:59 <fk_lx> że się naradzi w razie wątpliwości
20:19:04 <Copi__> <Copi__> salmon_, konkret: konkret do wyznaczonej osoby, akceptacja wydatku przez nią i tyle
20:19:21 <Copi__> najlepiej chyba do tej co się finansami zajmuje
20:19:31 <fk_lx> czyli Alek
20:19:37 <salmon_> hehe
20:19:43 <galuszkak> czyli na teraz salmon_ a jak Alek przejmie finanse to wtedy on
20:20:03 <Copi__> jak się wszyscy zgadzają to mam jeszcze inną sprawę
20:20:14 <fk_lx> wiesz nie podoba mi się, że zwalniamy Alka z jego obowiązków, już przecież wrócił z USA
20:20:21 <fk_lx> niech się w końcu zaangażuje
20:20:29 <salmon_> fk_lx: offtop, wolne wnioski sa pozniej
20:20:38 <galuszkak> fk_lx: Alek to może jak dojdzie do rzeczywistości co się dzieje w koło i przeczyta maile :), bo on na razie nie ma telefonu i internetu
20:20:41 <fk_lx> salmon_: to nie jest offtop
20:20:50 <fk_lx> salmon_: Alek jest skarbnikiem, sami go nim wybraliśmy
20:20:55 <Copi__> fk_lx, jest bo ja nie prosiłem o wyznaczenie osoby teraz
20:21:05 <salmon_> fk_lx: co to ma wspolnego z tematem Copiego?
20:21:06 <Copi__> możecie to między sobą przedyskutować potem
20:21:09 <Copi__> bo to sprawa zarządu
20:21:11 <galuszkak> ok
20:21:13 <salmon_> dokladnie
20:21:17 <salmon_> Copi__: co jeszcze masz?
20:21:18 <galuszkak> czy coś do tego tematu?
20:21:24 <Copi__> wiem, że śmieszny temat
20:21:29 <Copi__> ale kolor ścian i sprawa z korytkami
20:21:36 <Copi__> najpierw kolor ścian bo szybciej pójdzie
20:21:40 <utek> ja jestem za bialym
20:21:44 <fk_lx> biały
20:21:52 <Copi__> ok, jesteście za białym
20:21:56 <Copi__> wszędzie biały tak?
20:22:00 <utek> ew. szary w warsztatowym
20:22:08 <salmon_> +1 do utka
20:22:09 <utek> ale to jak bedzie sie warsztatowy robic sie ustali
20:22:10 <fk_lx> no tak to już dyskutowaliśmy
20:22:21 <fk_lx> na razie robimy jedno pomieszczenie
20:22:24 <Copi__> no dobra, tylko ja potem malować ścian nie będę drugi raz
20:22:29 <Copi__> jak ktoś usyfi biały kolor
20:22:31 <fk_lx> i to tak prowizorycznie, żeby dało się meetupy robić
20:22:32 <utek> i tak sciany beda przykryte szafkami/plakatami
20:22:43 <fk_lx> utek: dokładnie
20:22:46 <galuszkak> ja nie chce wszędzie białego bo to będzie straszne :P może gdzieś być jakiś jasny kolor nie biały? np jasny zółty lub jasno zielony?
20:23:05 <utek> galuszkak: a po co?
20:23:12 <fk_lx> galuszkak: w większości HSów jest jakiś art na ścianach, plakaty itp.
20:23:14 <Copi__> ja też nie, ale za 4 miesiące chce widzieć fk_lx albo utek jak lata z wałkiem ;D
20:23:21 <bfaliszek> ja jestem za tym, żeby obecnie remontowane pomieszczenie(jedno duże) było białe. Te mniejsze mogą mieć jakieś kolory.
20:23:27 <Copi__> fk_lx, kolor w tym nie przeszkadza
20:23:38 <Copi__> chyba, że kredkami będą malować
20:23:46 <utek> Copi__: ja moge malowac. kilkaset metrow w zyciu pomalowalem
20:23:55 <Copi__> utek, ale po co?
20:23:57 <utek> dla mnie bialy jest uniwesalny
20:23:59 <Copi__> po co tracić potem kase?
20:24:04 <pigletto> +1 dla białego :)
20:24:07 <salmon_> raz w roku i tak pewnie trzeba bedzie przemalowac
20:24:07 <Copi__> czemu nie dolać pigmentu za kilka zł
20:24:09 <fk_lx> właśnie, biały jest uniwersalny, podobnie jak czarny
20:24:14 <utek> szczegolnie, ze mowimy teraz o tym jednym pomieszczeniu
20:24:15 <galuszkak> fk_lx: ok ale na jasno żółtym czy jasno zielonym też jakiś art może być ;), oczywiście to propozycja. Biały też może być tylko jak będzie wszędzie to jest trochę smętne ;)
20:24:16 <fk_lx> tylko, że czarny to by było ciemno
20:24:22 <utek> zobaczymy jak to bedzie wygladac
20:24:31 <utek> i przy nastepnych pokojach sie moze wybierze kolor
20:24:35 <fk_lx> galuszkak: ty chcesz z tego robić business link czy HS?
20:24:36 <pigletto> hm... czarny, tez ciekawa koncepcja
20:24:38 <pigletto> :P
20:24:55 <Copi__> fk_lx, a co Ci przeszkadza w kolorze?
20:25:05 <utek> to moze po prostu #808080 ? ;P
20:25:22 <galuszkak> fk_lx: ale czy propozycja koloru w HSie to od razu odchodzenie od całej idei HSu? Bo nie wiem jak mam rozumieć to pytanie
20:25:46 <fk_lx> galuszkak: wiesz kolory to kolory, wszystko kwestia gustu
20:26:00 <fk_lx> galuszkak: moim zdaniem biały jest kolorem neutralnym i z wszystkim pasi
20:26:00 <Copi__> biały się brudzi, kurz osiądzie i już się ściana pobrudzi
20:26:07 <salmon_> ok, pierwszy pokoj bialy, reszte sie zobaczy. OK?
20:26:08 <galuszkak> fk_lx: no nie wątpie, swoją drogą czarna ściana z białym artami też ciekawie brzmi
20:26:09 <Copi__> fk_lx, ale niepraktycznym
20:26:13 <galuszkak> salmon_: +1
20:26:19 <bfaliszek> salmon_ +1
20:26:20 <Copi__> salmon_, tylko w tym pierwszym białym będziemy siedzieć
20:26:26 <Copi__> ale jak tam chceta
20:26:31 <utek> w kazydym bedziemy siedziec
20:26:39 <Copi__> utek, ale w tamtym chyba najwięcej
20:26:47 <utek> zobaczymy
20:26:49 <Copi__> zaoszczędzimy dzięki tej decyzji całe 6zł
20:26:58 <salmon_> od siedzenia sciany sie nie brudza
20:27:06 <pigletto> biały jest ładny i elegancki
20:27:06 <Copi__> salmon_, ale kurz się zbiera
20:27:10 <utek> salmon_: ale od uzywania pomieszczenia juz tak
20:27:14 <fk_lx> kurz się na wszystkim zbiera
20:27:18 <Copi__> ja wiem po swoich, jak miałem jasny zielony
20:27:26 <Copi__> fk_lx, ale na białym chyba to widać a na ciemnym już nie
20:27:27 <salmon_> Ustaliliśmy kolor czy nie?
20:27:31 <Copi__> nie ;d
20:27:54 <galuszkak> dobra, bo to jednak troche bezsensu stwierdzenie, ze wszystko sie zuzywa i kurzy, ;) to raczej wiemy ;)
20:27:55 <utek> problem z ciemnym kolorem jest jeden
20:27:58 <galuszkak> kolor tam ustalilismy bialy
20:28:02 <galuszkak> czy nie?
20:28:03 <utek> jest przytlaczajacy
20:28:05 <fk_lx> Copi__: ja nie wiem ty chcesz po tych ścianach mazać czy co, że tak Ci biały wadzi
20:28:13 <bfaliszek> Copi__ a jaki Ty byś chciał kolor?
20:28:13 <utek> i sprawia, ze pomieszczenie wydaje sie mniejsze
20:28:14 <Copi__> fk_lx, dobra, biały
20:28:15 <salmon_> czas minął
20:28:20 <Copi__> tylko potem fk_lx nie marudź
20:28:21 <salmon_> nastepny temat
20:28:28 <Copi__> jeszcze kwestia korytek
20:28:29 <Copi__> i skrętek
20:28:31 <pigletto> chyba wiekszoc byla za białym :)
20:28:33 <Copi__> skrętki*
20:28:44 <salmon_> #info pierwszy pokój malujemy na biało
20:28:47 <fk_lx> Copi__: na biały na pewno nie będę marudzić :)
20:28:50 <Copi__> pytanie czy chcemy robić ten inteligentny lokal czy nie?
20:28:50 <salmon_> Copi__: skretki, 5min
20:28:53 <fk_lx> już o to spoko głowa
20:29:01 <galuszkak> tylko, rozumiem, że propozycja salmon_, pierwsze pomieszczenie białe reszte zobaczymy pozniej tak?
20:29:09 <utek> tak
20:29:16 <utek> bo i tak robimy 1 pomieszczenie na poczatku
20:29:22 <utek> potem i tak beda dalsze dyskusje
20:29:23 <galuszkak> ok. seems legit
20:29:30 <Copi__> dobra, inteligentny lokal chcemy czy nie? ;>
20:29:37 <salmon_> Copi__: to czy chcemy robic inteligentny dom nie ma znaczenia jak nie ma chetnych do zrobienia tego
20:29:37 <utek> ogolnie ja bym powiedzial tak. Chcesz miec glos przy kolorze to bądz osoba malujaca
20:29:46 <galuszkak> Copi__: no na razie chcemy inteligentne drzwi
20:29:48 <bfaliszek> Copi__ ja jestem za inteligentnym lokalem i tym o czym była dyskusja na kanale z 2 dni temu. Warto chyba pomyśleć o szerszych korytkach i napisać np. do castoramy
20:30:04 <Copi__> bo jak chcemy to trzeba kupić przed farbą skrętkę
20:30:05 <fk_lx> bfaliszek: +1
20:30:11 <Copi__> i poprowadzić ją jakoś wszędzie
20:30:18 <Copi__> do każdego włącznika świateł itd
20:30:22 <Copi__> i do drzwi
20:30:27 <salmon_> Copi__: czemu wczesniej?
20:30:36 <Copi__> salmon_, albo same korytka
20:30:40 <galuszkak> bfaliszek: może skrótowo co było w tej dyskusji, bo nie nadrobilem jeszcze zaleglosci
20:30:53 <salmon_> galuszkak: bfaliszek nie teraz
20:30:56 <Copi__> salmon_, żeby potem nie zrywać tych korytek, nie poprawiać ścian itd
20:30:59 <fk_lx> galuszkak: Canis z Krakowa doradzał nam max szerokie korytka
20:31:11 <fk_lx> galuszkak: takie z zapasem
20:31:21 <galuszkak> a to, to było wczoraj ;) myslalem ze cos z niedzieli mnie minelo
20:31:30 <bfaliszek> galuszkak że w krakowskim HSie mają za wąskie korytka. Teraz idzie tam z 5-6 kabli i brakuje miejsca. Lepiej od razu zainwestować w szersze.
20:31:34 <salmon_> Copi__: skoro mozna je dac na sciane to jak bedzie potrzeba to sobie je damy
20:31:42 <Copi__> więc jak to chcemy to przynajmniej w tym pomieszczeniu na start kładziemy nowe albo drugie
20:31:51 <Copi__> salmon_, a będziesz potem znowu malować czy coś?
20:32:07 <fk_lx> idea z pomieszczeniem była taka, żeby tam teraz jak najmniej robić - odmalować ściany, dać świetlówki
20:32:08 <galuszkak> bfaliszek: w sumie dla nich to juz i tak nie ma znaczenia bo sie wyprowadzaja
20:32:10 <Copi__> odkręcisz stare, nowe będziesz chciał inaczej poprowadzić i zostanie syf
20:32:48 <salmon_> Copi__: yyy? Czemu stare mam odkrecac? niech sobie beda, tam prąd jest. Bedzie potrzeba to sie drugie poprowadzi
20:32:48 <fk_lx> moim zdaniem Copi trochę dramatyzujesz, choćbyśmy się na pewne rzeczy decydowali na 10 lat
20:33:04 <fk_lx> a co jak miasto nam nie da możliwości przedłużenia umowy po 2 latach przykładowo
20:33:11 <galuszkak> wracajac do dyskusji inteligentny lokal, co poza inteligentnymi drzwiami mamy na mysli? swiatlo zalaczajace sie na fotokomorke czy co jeszcze?
20:33:13 <fk_lx> i będziemy szukać innego lokalu
20:33:20 <Copi__> fk_lx, to do 2 lat nic tam najlepiej nie róbmy
20:33:32 <pigletto> galuszkak: moze kamerke, zdalne sterowanie z www :)
20:33:32 <salmon_> 5 min minelo...
20:33:35 <fk_lx> Copi__: wiesz przesadzasz
20:33:47 <fk_lx> Copi__: ciężko się z Tobą rozmawia jak wszystko sprowadzasz do absurdu
20:33:51 <galuszkak> pigletto: zdalne sterowanie czego?
20:33:51 <Copi__> galuszkak, można czujniki temp, przekaźniki w pstryczkach od świateł
20:33:52 <fk_lx> lub binarnego 1 0
20:34:08 <pigletto> galuszkak: np. wysokim napięciem do klamki drzwi
20:34:12 <pigletto> galuszkak: albo swiatlem :)
20:35:03 <pigletto> galuszkak: kamerka obserwujaca wejscie w nocy... jesli ktos sie zaczyna krecic to np. zapala sie swiatlo i szczeka pies
20:35:04 <galuszkak> ok, czyli rozumiem, że inteligentny lokal to:
20:35:19 <salmon_> Copi__: jakie jest pytanie? Czy chcemy zrobic inteligentny lokal? Tak chcemy. Nie ma jasnego planu co dokladnie. Tyle
20:35:19 <fk_lx> Pytanie podstawowe: czy my 1 robimy na finalną wersję, czy na prowizoryczną tak by meetupy mogły się odbywać, bo tu się dyskutuje choćbyśmy mówili o finalnej, niemodyfikowalnej wersji
20:35:23 <salmon_> cos jeszcze ?
20:35:28 <Copi__> salmon_, no to kładziemy korytka
20:35:31 <fk_lx> a  w niedzielę mówiliśmy o pomalowaniu ścian i świetlówkach
20:35:37 <galuszkak> drzwi na karty rfid, czujniki temperatur z informacja do serwera, jakies inne rzeczy typu kamerki www itd
20:36:02 <Copi__> fk_lx, robimy tak, żeby nie robić 2x i żeby to potem drożej nie wyszło
20:36:21 <galuszkak> moment gubie sie w tematach, mowimy teraz o temacie "inteligentny lokal" czy remont pomieszczen i korytka?
20:36:29 <fk_lx> Copi__: to trochę się kłóci z tym co słyszałem w niedzielę
20:36:38 <Copi__> galuszkak, o sensie położenia szerszego korytka w tym jednym pomieszczeniu
20:36:56 <fk_lx> na razie była gadka o jednym pomieszczeniu a reszta się pomyśli
20:37:04 <galuszkak> no ale rozumiem, ze postawimy szersze korytka i to jest już dla nas case closed bo nie wiem czy ktoś ma coś przeciwko?
20:37:05 <Copi__> fk_lx, pisze o jednym
20:37:06 <fk_lx> tak to w niedzielę zrozumiałem
20:37:16 <fk_lx> i że to będzie odmalowanie ścian + świetlówki
20:37:25 <Copi__> bo je będziemy malować?
20:37:32 <fk_lx> a teraz się mówi o cudach wiankach, inteligenym pokoju
20:37:34 <galuszkak> czy ktos jest przeciwny szerokim korytkom? Bo to akurat jest sensowne, wiec moze szkoda czasu rozmawiac jak nikt nie jest against ;)
20:37:54 <salmon_> nikt nie jest. koniec tematu
20:38:00 <bfaliszek> salmon_ +1
20:38:06 <galuszkak> super ciesze się :)
20:38:08 <fk_lx> salmon_: +1
20:38:13 <galuszkak> salmon_: +1
20:38:13 <salmon_> nastepny temat
20:38:19 <galuszkak> i jedziemy dalej, będą szerokie korytka :)
20:38:19 <salmon_> #topic podsumowanie akcji z poprzedniego spotkania
20:38:36 * salmon_ Copi zrobi listę propozycji alternatywnych form komunikacji zamiast listy i poprowadzi dyskusję na liście
20:38:43 <Copi__> nie zrobiłem jak widać ;)
20:38:48 <salmon_> temat umarł
20:38:53 <Copi__> ale zrobię
20:39:03 <fk_lx> to czekamy
20:39:05 <salmon_> #ACTION: Copi zrobi listę propozycji alternatywnych form komunikacji zamiast listy i poprowadzi dyskusję na liście
20:39:12 * salmon_ bfaliszek napisze do Botland
20:39:45 <bfaliszek> Napisałe do Botlandu i mają mi dać znać do 15.01, bo teraz mają tam zamieszanie po tych zmianach w prawie związnym z ecommerce
20:40:05 <salmon_> ok, czyli temat w toku?
20:40:08 <bfaliszek> tak
20:40:12 <salmon_> ok
20:40:13 * salmon_ galuszkak salmon_ jutro idziemy do US i do UM jeżeli to jednak okaże się konieczne z prośbą o przedlużenie terminu
20:40:33 <salmon_> o tym juz galuszkak pisał na początku
20:40:48 <salmon_> galuszkak: cos chcesz tu dodać jeszcze?
20:40:59 <galuszkak> moment ;)
20:41:14 <galuszkak> nie
20:42:06 <fk_lx> :)
20:42:52 <salmon_> ok
20:42:52 * salmon_ salmon_ napisać na listę i dokończyć temat poczty
20:42:52 <salmon_> nie napisałem, czekam na wyjasnienie tematu z serwerem, to nastepna akcja
20:42:53 * salmon_ salmon_ napisze do vultr czy mają zniżki dla HSów
20:42:53 <salmon_> napisałem dopiero wczoraj i nie dostałem odpowiedzi jeszcze. Jak do konca tygodnia nie odpisza, to proponuje po pprostu kupic ten serwer za $7
20:43:01 <galuszkak> czy mogę mieć pytanie ;)
20:43:07 <salmon_> si
20:43:25 <pigletto> dobrze że nie zapytałeś czy możesz zapytać czy możesz mieć pytanie :P
20:43:38 <salmon_> ;)
20:44:18 <galuszkak> bo rozmawialismy ostatnio, troche zartem polecialo, ale nie wydaje mi sie glupie spytać jeszcze ewentualnie ms o tego azure przez microsoft openess, chyba ze to sie ludziom nie podoba bo ms ale tak to tez moze by sie udalo cos fajnego zdobyc
20:44:30 <Copi__> ;x
20:44:41 <fk_lx> arghhhh
20:44:45 <fk_lx> help
20:44:46 <salmon_> jak to bedzie linux to mi obojetne gdzie
20:44:58 <galuszkak> no linux tam jest
20:45:04 <fk_lx> no jest
20:45:18 <salmon_> to mozna pisac
20:45:24 <salmon_> wedlug mnie
20:45:25 <fk_lx> i nawet paru znanych linuksowców coś tam postawiło
20:45:29 <utek> To jak galuszkak ma juz swoje pytanie. To ja bym tylko chcial przypomniec/zauwazyc zeby nie traktowac HS'u jak biura. Jezeli bedzie wygladal prowizorycznie to w porzadku. Jezeli beda kable wisialy przyczepione na zgrzytki to tez w porzadku. HS to ma byc miejsce gdzie mozna usiasc i cos porobic. Czy to wspolnie czy samemu.
20:46:00 <salmon_> utek: offtop :P czekaj na wolne wnioski
20:46:07 <fk_lx> utek: no ja też to podobnie widzę, ale swoją drogą mamy już inny temat :)
20:46:10 <salmon_> galuszkak: fk_lx napiszecie?
20:46:21 <fk_lx> no ja mogę zadzwonić do Kasi
20:46:26 <fk_lx> i zapytać co o tym sądzi
20:46:26 <salmon_> ok
20:46:32 <fk_lx> i kogo trzeba w tej sprawie męczyć
20:46:48 <salmon_> #action fk_lx zorientuje się czy mozemy dostac serwer za free na azure
20:46:55 <salmon_> next?
20:47:12 * salmon_ : pigletto napisze na liste czy ktos moze przetransportowac sofe do HSu
20:47:12 <galuszkak> y
20:47:22 <salmon_> temat chyba dogadany, pigletto tak?
20:47:23 <pigletto> Copi się zgłosił
20:47:26 <galuszkak> w niedziele przywożą?
20:47:26 <salmon_> git
20:47:27 <Copi__> ja mogę
20:47:29 <pigletto> tak
20:47:31 <Copi__> ale jak nie będzie śniegu
20:47:32 <Copi__> :D
20:47:41 <salmon_> nie zanosi się :)
20:47:44 <Copi__> bo auto wtedy potrzebne do transportu odśnieżarek
20:47:52 <salmon_> ok, to ostatnia akcja
20:47:56 * salmon_ salmon_ napisze do castoramy
20:48:39 <salmon_> napisałem, póki co zostawilem wiadomosc na fb(dzisiaj) szukam kontaktu do nich. Mają akcje z youtuberami i moze przez to sie do kogos konkretnego dostane. Sprawa w toku
20:49:34 <salmon_> pytania?
20:49:46 <galuszkak> nein, proponuje przejsc do wolnych wnioskow
20:49:51 <salmon_> to nowy temat
20:49:51 <salmon_> #topic wolne wnioski
20:49:51 <Copi__> ja mam
20:50:10 <Copi__> dobra, to potem najwyżej salmon_
20:50:36 <salmon_> ok
20:50:47 <salmon_> ma ktoś jakieś wolne wnioski? fk_lx?
20:51:49 <fk_lx> ja mam informacje
20:51:59 <fk_lx> że nie wiem czy będę w czwartek w bibliotece
20:52:04 <fk_lx> ale dam znać jutro
20:52:18 <salmon_> fk_lx:  o skarbniku chciales gadac jeszcze
20:52:39 <fk_lx> co tu dużo gadać, ma się szybko wdrożyć
20:52:54 <salmon_> nie zmusimy go
20:53:01 <utek> "bylo by dobrze jakby sie wdrozyl"
20:53:12 <bfaliszek> szczerze to mi się wydaje, że Alek nie będzie tym skarbnikiem już w tej kadencji zarządu ;)
20:53:14 <galuszkak> fk_lx: tylko ja tutaj, chciałbym zaznaczyć, że nie wiem jak ale obecnie nie ma internetu i telefonu przez co kontakt z nim jest mocno utrudniony
20:53:32 <Copi__> bfaliszek, dlatego jest kadencja 1 rok ;)
20:53:35 <salmon_> Ja wszystkie dokumenty udostepnilem, porzadki zrobilem. Nic tylko przejmowac :)
20:53:40 <fk_lx> no coś jest mocno nie halo, prowadzi firmę i nie ma z nim kontaktu?
20:54:15 <galuszkak> fk_lx: do dzisiaj nie przelozyl starej karty a tego innego numeru nie podal wtedy w niedziele, wiec, sprawdzalem dzisiaj, i dalej jego stary numer nie dziala
20:54:27 <utek> moze ma tylko telefon w firmie i internet jak jest w biurze.
20:54:29 <galuszkak> a mial go uruchomic spowrotem :P
20:54:39 <utek> a nie bedzie zajmowal sie HSem z biura. Co tylko dobrze o nim swiadczy
20:54:45 <fk_lx> wiesz pytanie powinno być nie tyle jaki jest stan obecny tylko czy to się zmieni
20:54:49 <fk_lx> i kiedy
20:55:32 <fk_lx> słuchajcie jest w zarządzie, został wybrany jako skarbnik, WTF
20:55:33 <galuszkak> ok, ja proponuje, żeby zacząć powoli i przypominanie o składkach robił Alek :)
20:55:38 <bfaliszek> fk_lx za miesiąc będziemy ustalać kiedy zostanie wybrany nowy zarząd, więc raczej się nie zmieni
20:55:59 <salmon_> wniosek jest taki, ze poki co Alek do przejecia niczego się nie kwapi. Jak ktos inny z zarzadu chce ode mnie przejac role skarbnika to wszystko jest udostepnione
20:56:14 <fk_lx> bfaliszek: a nie jest, że Zarząd się wybiera na rok, bo ja już nic nie rozumiem
20:56:24 <fk_lx> a jak rozumiem, stowarzyszenie powstało w grudniu i ruszyła kadencja
20:56:31 <salmon_> we wrzesniu
20:56:33 <bfaliszek> o włąśnie
20:56:36 <bfaliszek> dobre pytanie
20:56:40 <Copi__> rok jest
20:56:45 <Copi__> bfaliszek, sam Ci to proponowałem
20:56:47 <salmon_> od 30 wrzesnia sie liczy
20:56:48 <Copi__> żeby zmienić
20:56:50 <fk_lx> no to rozumiem, że we wrześniu jest walne i nowe władze
20:56:55 <Copi__> i zgłosiłeś pomysł oficjalnie
20:57:04 <bfaliszek> czyli rok od września, a nie od lutego, gdy było spotkanie założycielskie. OK. To wiele zmienia.
20:57:30 <galuszkak> mi to wszystko jedno od kiedy się liczy ;) może być tak może być tak.
20:57:41 <fk_lx> no to nie jest wszystko jedno
20:57:44 <Copi__> w sumie rok od założycielskiego
20:57:45 <fk_lx> statut reguluje takie sprawy
20:57:47 <Copi__> powinno być
20:57:51 <fk_lx> i powinniśmy się statutu trzymać
20:57:56 <galuszkak> ty to się z jakimiś kampaniami do senatu czy na prezydenta pokryje :D
20:57:57 <Copi__> kadencja trwa jeden rok
20:58:01 <fk_lx> a formalnie zarząd startuje wraz z zarejestrowanie stowarzyszenia
20:58:12 <Copi__> no w sumie
20:58:14 <fk_lx> zawsze można go odwołać
20:58:20 <Copi__> z tym do pajpa ;D
20:58:31 <Copi__> i nie wiem kto tam jeszcze jest w rewizyjnej
20:58:39 <fk_lx> grunt, żeby się poruszać zgodnie ze statutem, a nie na zasadzie "bo mi się wydaje"
20:58:57 <salmon_> https://github.com/hackerspace-silesia/statut
20:59:22 <galuszkak> anyway wracając do tematu, ja proponuję pożenić temat przypominania składek z Alkiem, tak żeby to sprawnie zaczęło działać.
20:59:32 <galuszkak> jeszcze ma wpłynąć składka od Mary i Marcina
20:59:45 <salmon_> i od Alka ;)
20:59:54 <fk_lx> od Alka wpłyneła
20:59:58 <galuszkak> salmon_: Alek wpłacił do fk_lx
21:00:05 <salmon_> oo, to drugi temat
21:00:08 <galuszkak> w sumie zapłacił za 2 miesiące
21:00:12 <fk_lx> tak
21:00:16 <fk_lx> za grudzień i styczeń
21:00:38 <salmon_> fk_lx: przekaż mi listę osob, ktore Ci wplacily. Kase mozesz przeslac przelewem
21:00:50 <fk_lx> salmon_: przekażę Ci listę i kasę w gotówce
21:01:13 <fk_lx> w sensie listę mailem
21:01:16 <fk_lx> kasę do ręki
21:01:25 <salmon_> przelewem jest wygodniej, ale jak wolisz
21:01:34 <fk_lx> salmon_: to nie jest kwestia wygody
21:01:47 <galuszkak> ja mam taką myśl w głowie, bo nie chciałbym, żeby informacja kto ile wpłaca była jawna. Ale stan faktyczny finansów w sensie wpływ z składek - faktury był widoczny dla członków.
21:02:13 <Copi__> galuszkak, +1
21:02:16 <salmon_> galuszkak: mozna udostepnic pierwszy arkusz z dokumentu z wydatkami
21:02:19 <Copi__> ogólny bilans najlepszy
21:02:42 <fk_lx> no ja uważam, że kwestie wpłat powinny być jawne
21:02:57 <fk_lx> i kwestie kosztów
21:03:00 <Copi__> fk_lx, że nazwiskami?
21:03:06 <pigletto> salmon_: btw. dostales przelew ode mnie?
21:03:10 <fk_lx> jawne dla członków
21:03:11 <salmon_> pigletto: tak
21:03:14 <pigletto> ok
21:03:15 <Copi__> czy ogólne
21:03:20 <fk_lx> Copi__: dla członków
21:03:30 <fk_lx> w sensie jako członkowie powinniśmy wiedzieć
21:03:43 <Copi__> fk_lx, imho jawne ale sumarycznie a nie kto ile wpłacił dokładnie i kiedy
21:03:45 <fk_lx> umieszczanie takiej listy publicznej to lekko kontrowersyjna sprawa
21:03:52 <salmon_> nie wiem, czy kazdy by sie czul komfortowo w takiej sytuacji
21:03:59 <galuszkak> fk_lx: z kwotą? jeżeli chodzi o członków, to może być informacja co najwyżej czy wpłacił, moim zdaniem nie każdy sobie życzy, żeby pokazywać ile wpłacił.
21:04:25 <fk_lx> galuszkak: chwila a to nie Ty jakieś open company cały czas proponujesz?
21:04:38 <fk_lx> galuszkak: na pewnoe jestem przeciwny, żeby było coś takiego publiczne
21:04:38 <bfaliszek> podobnie jak galuszkak myślę, że info kto ile zapłacił nie powinno być jawne dla wszystkich. Wydaje mi się, że zarząd może mieć do tego wgląd, ale wszyscy raczej nie powinni.
21:04:49 <fk_lx> ale dla członków, w zasadzie gdzie jest problem? może czegoś nie wiem?
21:05:11 <Copi__> fk_lx, to, że nie każdego stać
21:05:13 <salmon_> fk_lx: ktoś się może czuć niekomfortowo, tyle
21:05:14 <Copi__> np mnie obecnie
21:05:24 <fk_lx> Copi__: no ale to zrozumiałe
21:05:28 <galuszkak> fk_lx: +1 Copi__ +1
21:05:29 <Copi__> i jak będzie lista nazwisk i kasa 100, 50, 50, i 16
21:05:30 <fk_lx> po to mówiliśmy o zwolnieniach składek
21:05:33 <Copi__> to trochę głupio
21:05:45 <galuszkak> soory salmon_ +1 nie fk_lx ;)
21:05:49 <fk_lx> ja nie widzę w tym nci głupiego, to że Cię nie stać to naturalna rzecz
21:05:50 <salmon_> zwykle placi/nie placi wystarczy
21:06:02 <Copi__> fk_lx, ale po co Ci takie informacje?
21:06:07 <Copi__> co to zmienia?
21:06:10 <galuszkak> fk_lx: zostańmy jednak przy tym, że każdy ma jakieś odczucia w tym temacie i to jest jednak delikatna sprawa
21:06:17 <Copi__> będziesz wiedział od kogo pożyczyć hajs czy co? ;>
21:06:21 <salmon_> chociaz nie wiem czy to legalne jest, trzeba by sprawdzic
21:06:43 <fk_lx> galuszkak: ja się nie upieram, nie mam jakiegoś specjalnego zdania, zastanawiam się tylko gdzie leży problem
21:06:44 <Copi__> wystarczy suma wpływów ze składek
21:06:48 <fk_lx> ale mnie to wisi
21:06:54 <Copi__> fk_lx, już Ci napisało kilka osób wyżej
21:06:58 <salmon_> poki co mozemy ogolne finanse pokazac. to chyba nie problem dla?
21:07:11 <salmon_> *tak?
21:07:15 <galuszkak> anyway dla mnie tej listy moze nie być. Ważne jest dla mnie, żeby ludzie wiedzieli jakie koszty ponosimy, jakie mamy wplywy i czy jestesmy na plus czy minus. Chodzi o jawność w tym temacie i tyle.
21:07:22 <salmon_> fk_lx: bfaliszek galuszkak. moge to udostepnic nawet teraz
21:07:26 <fk_lx> no ogólnie finanse to powinny być
21:07:37 <fk_lx> składki fakt, można podać sumarycznie
21:07:59 <utek> meh
21:08:05 <bfaliszek> salmon_ ogólna suma składek plus dokładne wydatki.
21:08:14 <fk_lx> bfaliszek: +1
21:08:16 <pigletto> bfaliszek: +1
21:08:24 <galuszkak> fk_lx: tak tylko do Open Company była ta dyskusja też w ramach Gratipay i wiele środowisk np nie życzło sobie informacji żeby była wyświetlana ile dostają i komu dają. Z różnych powodów ;)
21:08:38 <galuszkak> salmon_: +1 bfaliszek +1
21:09:19 <galuszkak> ok so next wolny wniosek? :)
21:09:23 <Copi__> :D
21:09:28 <galuszkak> BartlomiejB: hej
21:09:30 <BartlomiejB> cześć.
21:09:36 <fk_lx> BartlomiejB: heja
21:09:42 <BartlomiejB> sorry za spóźnienie, zapomniałem, że to dzisiaj.
21:09:47 <salmon_> ok, to maila wysle, popatrze jak to zrobic
21:09:51 <salmon_> koniec czy cos jeszcze?
21:09:57 <pigletto> ja chcialbym sie dowiedziec jeszcze
21:10:00 <pigletto> co bylo na spotkaniu w niedziele
21:10:05 <pigletto> na ktorym nie moglem akurat byc
21:10:18 <Copi__> pigletto, dużo nie straciłeś
21:10:22 <fk_lx> pigletto: pyskusja, potem przyszedł gajowy i zaproponował kompromis
21:10:28 <Copi__> uzgodniliśmy priorytety
21:10:37 <fk_lx> pigletto: żeby iteracyjnie
21:10:37 <Copi__> i przeznaczenie pomieszczeń
21:10:45 <fk_lx> pigletto: i za dużo nie planować na zapas
21:10:52 <galuszkak> Agile wygrał
21:11:16 <pigletto> w sumie moze by sie przydalo spisac to, bo nawet powyzej byly dyskusje 'czy to w niedziele ustalilismy'? :D
21:11:26 <galuszkak> utek został Scrum Masterem, Product Owner duma, a devi dumają nad korytkami
21:11:47 <fk_lx> pigletto: wniosek był, że wszędzie mogą być meetupy
21:11:51 <Copi__> pigletto, w skrócie - malowanie pokoju, zrobienie światła i tyle
21:11:58 <fk_lx> pigletto: nie wiem tylko czy w kiblu to taki dobry pomysł :D
21:12:09 <pigletto> hehe, zalezy od meetupu
21:12:19 <BartlomiejB> ;)
21:12:24 <galuszkak> zaczynamy od tego pomieszczenia bez tych szerokich drzwi
21:12:37 <pigletto> ok
21:12:45 <salmon_> cos jeszcze?
21:12:47 <fk_lx> pigletto: idea była taka, żeby jak najszybciej zacząć robić meetupy, czyli nie certolić się z pierwszym pomieszczeniem za bardzo, a potem drugie zrobić już na glanc
21:13:00 <pigletto> ok, jasne
21:13:38 <salmon_> koniec!
21:13:42 <salmon_> #endmeeting