20:00:40 <salmon_> #startmeeting 06.01.2015
20:00:40 <meetings-bot`> Meeting started Tue Jan  6 20:00:40 2015 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
20:00:40 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
20:00:40 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '06_01_2015'
20:00:55 <salmon_> #topic zmiana sposobu podejmowania decyzji w stowarzyszeniu
20:01:01 <salmon_> Copi__: jedziesz
20:01:16 <firemark> co za temat :D
20:01:20 <Copi__> ja proponuje poprawić/dopracować/wprowadzić coś nowego co pomoże nam w podejmowaniu decyzji
20:01:29 <Copi__> jest często jakaś decyzja, nie ma zgody reszty itd
20:01:37 <Copi__> pomysł wisi w powietrzu i się czeka
20:01:54 <fk_lx> dobra widzę weak point
20:01:54 <Copi__> teraz takie decyzje są podejmowane tutaj co wtorki, widzicie jaka jest frekwencja
20:02:09 <fk_lx> założmy, że będzie system, jak "zmusisz" ludzi do jego korzystania
20:02:34 <Copi__> własnie trzeba coś wprowadzić równie wygodnego co dyskusja na liście
20:02:40 <fk_lx> po drugie to że we wtorki pojawia się nie pełny skład to jeszcze nie oznacza, że tu nie są podejmowane decyzje
20:02:58 <fk_lx> po prostu kto się nie interesuje oddaje prawo decyzji obecnym
20:03:06 <Copi__> no własnie są, ale przez małą ilość osób. Co wpływa na minus bo nie każdy się wypowie, nie rozbudzi to dyskusji itd
20:03:21 <firemark> Copi__: osoby które nie są zainteresowane zmianą czegoś w hs nie powinny narzekać że jakieś zmiany zostały dokonane
20:03:39 <Copi__> nie to do końca mam na myśli
20:03:44 <Copi__> bo z tym się firemark zgodzę
20:03:50 <fk_lx> Copi ma na myśli forum ;)
20:04:01 <Copi__> tylko np jest załóżmy mój pomysł, wypowiedzą się 4 osoby, decyzja została podjęta i koniec
20:04:04 <salmon_> btw. nie ma bfaliszek to ja bede liczyl czas.
20:04:16 <firemark> a potrzebuje bfaliszka na dzisiaj :(
20:04:26 <Copi__> jakby się wypowiedziało 20 osób to jest możliwe, że ktoś zarzuci poprawionym pomysłem itd
20:04:39 <fk_lx> Copi: no ale nie zmusisz ludzi do aktywności
20:04:55 <fk_lx> Copi: to nie zakład pracy
20:05:01 <Copi__> fk_lx: jeszcze przed założeniem stowarzyszenia było głośno na liście
20:05:09 <Copi__> np w głosowaniu na nazwę stowarzyszenia
20:05:16 <Copi__> dużo osób brało udział w dyskusji
20:05:24 <Copi__> tak samo z lokalem gdzie ma być itd
20:05:36 <fk_lx> no z czasem część osób się wykrusza a problem moim zdaniem leży w tym, że słabo szukamy nowych
20:05:40 <Copi__> myślę, że warto ten kanał zastąpić czymś innym
20:05:40 <fk_lx> żeby nie powiedzieć, że nie szukamy
20:06:13 <Copi__> myślałem nad takim czymś, żeby postawić jakiś odpowiednik forum czy jakiś skrypt ankiet do którego dostęp mają członkowie
20:06:22 <Copi__> i najlepiej, żeby to było all na jednym loginie i haśle
20:06:37 <Copi__> połączone z dostępem do wikipedii, serwera shellowego jak go zrobimy itd
20:06:42 <fk_lx> ankiety -> Google Forms
20:06:46 <salmon_> Ja uważam, że lista jest najlepsza do dyskusji. Możemy po prostu ustalić, że jak np po tygodniu nie podejmiemy decyzji to zarzadzamy glosowanie.
20:07:08 <Copi__> lista jest spoko tylko jest burdel potem, imho forum jest idealne do tego
20:07:22 <salmon_> Copi__: ale czym sie to rozni od siebie?
20:07:23 <fk_lx> problem z głosowaniami jest że często spłaszczają problem, moim zdaniem jak nie ma głosów odrębnych to nie ma czego głosować
20:07:27 <salmon_> tu i tu masz watki
20:07:30 <fk_lx> w sensie uznać to można za akceptację
20:07:34 <galuszkak> Copi__: ale lista tez jest archiwizowana i sie ja dobrze czyta potem
20:07:44 <galuszkak> wiec interfejs webowy nie wiele wiecej daje
20:07:45 <Copi__> salmon_: fajnie mieć całą historie dyskusji, wiem, że na liście to jest ale nie jest to takie wygodne
20:07:47 <salmon_> fk_lx: tak, dlatego pisze jak nie ma decyzji jednej
20:07:54 <Copi__> a na forum dasz też ankiete
20:07:57 <bfaliszek> hej, sorry za spóźnienie ;)
20:08:11 <fk_lx> Copi__: ankietę już robiliśmy przez Google Forms i zadziałało
20:08:21 <Copi__> to można tego używać
20:08:23 <fk_lx> po co zakładać forum, żeby tylko korzystać z ankiet
20:08:39 <Copi__> tylko w google forms nie napiszesz jakiś uwag, żeby reszta je widziała
20:09:02 <fk_lx> moim zdaniem temat dyskusji Lista mailingowa vs. Forum trochę przpomina temat HS w Katowicach czy Gliwicach
20:09:04 <Copi__> fk_lx: ja nie proponuje forum jako najlepszego rozwiązania, proponuje coś co działa jak forum
20:09:13 <galuszkak> fk_lx: nie koniecznie
20:09:27 <galuszkak> jako kompromis, można zrobić dyskusję w wątkowaną w githubie
20:09:29 <fk_lx> galuszkak: dlatego napisałem _trochę_
20:09:35 <Copi__> galuszkak: no coś takiego
20:09:48 <galuszkak> wtedy ci co chcą będą pisać w mailu a ci co chcą czytać i pisać normalnie będą pisać przez przeglądarke
20:09:49 <salmon_> kolejny kanal komunikacji?
20:09:51 <galuszkak> fk_lx: :)
20:10:08 <Copi__> salmon_: ja bym z tych spotkań ircowych zrezygnował
20:10:13 <salmon_> nie mam pojecia jak jeszcze jeden kanal komunikacji zacheci ludzi do dyskusji
20:10:15 <Copi__> nie każdy może też być o 20 we wtorek
20:10:15 <fk_lx> no więc zasada brzytwy Ockhama mówi
20:10:16 <galuszkak> to tylko propozycja. Do której sam jestem sceptycznie nastawiony.
20:10:21 <fk_lx> żeby nie mnożyć bytów ponad miarę
20:10:29 <firemark> spotkania ircowe są ok
20:10:33 <galuszkak> Może zróbmy prościej, kto czuje taką potrzebę jak Copi ? niech wpisze +1
20:10:39 <bfaliszek> a co z tym loomio o którym pisał Palid?
20:10:40 <firemark> przynajmniej udaje flamewar ktory by mial trwac w normalnym spotkaniu
20:10:52 <Copi__> galuszkak: tylko to jest właśnie błędne koło
20:10:52 <salmon_> Copi spotkania ircowe sa do rozmowy na zywo, wiadomo ze nie kazdy zawsze moze, dlatego jest raport
20:11:00 <Copi__> załóżmy nie poprzecie mnie, a są inni\
20:11:11 <Copi__> a ta dyskusja dotyczy właśnie innych osób
20:11:19 <firemark> ironicznie zeby przeglosowac czy robimy system ankiet/forum nalezaloby zrobic ankiete na liscie dyskusyjnej
20:11:43 <fk_lx> najpierw należałoby przeprowadzić dyskusję ankieta vs forum
20:11:44 <Copi__> ja mogę przygotować jakieś proponowane rozwiązania i puści się to na listę
20:11:51 <salmon_> Copi__: ale jak ktos sie nie angazuje na liscie to co go zacheci do forum? Poczte sprawdza sie czesto
20:11:53 <Copi__> i niech wszyscy zagłosują
20:11:57 <fk_lx> a to trochę taka dyskusja co lepsze Skoda czy Seat
20:12:21 <Copi__> fk_lx: podobnie jak dyskusja pomieszczenie 1 czy 2 ;)
20:12:30 <fk_lx> no niekoniecznie
20:12:34 <fk_lx> 1 i 2 są trochę inne
20:13:02 <Copi__> salmon_: jak nikomu nie przeszkadza zebranie jakiś rozwiązań, posłania na listę i niech każdy głosuje to mogę tak zrobić
20:13:18 <salmon_> jak chcemy zeby wiecej ludzi sie angazowalo w rozmowy to po prostu potrzebujemy wiecej czlonkow, do tego potrzebujemy lokalu i spotkan. Proponuje na tym sie skupic
20:13:29 <BartlomiejB> nawiasem mówiąc, na liście padło pytanie od od Patryka Strugacza "czwartkowe ( 8.01.15 ) spotkanie odbędzie się w bibliotece czy na Ondraszka?" i nikt jeszcze nie odpowiedział.
20:13:47 <fk_lx> pytanie czy lista aż tak ssie i czy jej podmianka jest dla nas w tym momencie konieczna
20:13:50 <galuszkak> BartlomiejB: to chyba od Yarl / fk_lx zalezy
20:13:58 <Copi__> fk_lx: dla Ciebie czy dla "nas"
20:13:59 <fk_lx> BartlomiejB: ten temat na koniec zebrania
20:14:05 <Copi__> niech się reszta wypowie
20:14:14 <Copi__> tu jest tylko kilka osób
20:14:27 <BartlomiejB> no i brak przypomnienia na liście o dzisiejszym spotkaniu. myślę, że warto raz w tygodniu, przed spotkaniem, wysyłać takiego posta przypominającego.
20:14:29 <firemark> czyli nalezy na liscie zrobic zapytanie
20:14:39 <firemark> i zakonczyc temat
20:14:47 <firemark> BartlomiejB: +1
20:14:56 <fk_lx> BartlomiejB: mógłbyś się podjąć roli przypominacza co tydzień? :)
20:15:04 <BartlomiejB> fk_lx: OK.
20:15:04 <galuszkak> dobra, zróbmy prostą ankietę. Głosy dyskusji na liście
20:15:09 <Copi__> salmon_: tak jak napisałem, mogę zebrać proponowane rozwiązania i ktoś puści maila razem z ankietą
20:15:19 <salmon_> BartlomiejB: fk_lx ja wysłałem przypomnienie rano, widze ze nie doszlo
20:15:33 <fk_lx> salmon_: shit happens
20:15:46 <BartlomiejB> salmon_: a, to OK. dzięki.
20:16:03 <fk_lx> ja mam propozycja bo czas ucieka
20:16:09 <Copi__> salmon_: galuszkak fk_lx to zbiorę te propozycje, i je przedstawie
20:16:13 <Copi__> i następny temat
20:16:21 * BartlomiejB jest chory i nie wie, czy przybędzie w czwartek. :(
20:16:26 <fk_lx> niech do czasu załatwienia własnego serwera HSowego dalej używana będzie lista
20:16:37 <fk_lx> co nie przeszkadza dyskusji
20:16:41 <fk_lx> o tym co potem
20:17:28 <galuszkak> to robimy action?
20:17:36 <Copi__> salmon_: ^
20:17:41 <Copi__> nie obijaj się ;d
20:17:43 <fk_lx> ja się tylko jednego obawiam, że zamiana listy na forum nie spowoduje w magiczny sposób aktywności członków
20:17:56 <firemark> bo nie spowoduje
20:17:58 <galuszkak> #action Copi zrobi listę propozycji alternatywnych form komunikacji zamiast listy i poprowadzi dyskusję na liście
20:18:00 <Copi__> fk_lx: oddaj decyzje wszystkim a nie tylko sobie
20:18:02 <salmon_> fk_lx: +1 to samo pisalem wyzej
20:18:18 <firemark> beda tylko ladniej dane wygladac z avatarami
20:18:33 <fk_lx> Copi__: ale ja nie rezerwuje sobie prawa decyzji, napisałem, że dyskusja może się toczyć
20:18:36 <galuszkak> fk_lx: ja też tak uważam, ale jak chca ludzie dyskusje zróbmy ją. Tylko niech to będzie __ostateczna__ decyzja, i nie wracamy do tej dyskusji przez najbliższe 3 lata :P
20:18:38 <Copi__> i nie proponowałem forum jako głównego rozwiązania, napisałem "na przykład"
20:18:47 <salmon_> ok, czas sie skonczyl
20:18:50 <fk_lx> 20:16 < fk_lx> co nie przeszkadza dyskusji
20:18:52 <salmon_> nastepny temat!
20:18:59 <fk_lx> problem czytania ze zrozumieniem u niektórych :)
20:19:01 <Copi__> o tych zniżkach daj
20:19:02 <Copi__> salmon_:
20:19:07 <Copi__> bo chce pohejtować
20:19:08 <Copi__> :D
20:19:13 <salmon_> Copi ok
20:19:22 <salmon_> #topic zniżka dla członków w Nettigo/Botland
20:19:38 <galuszkak> fk_lx: ja to rozumiem ;), dlatego pisze zróbmy ją...
20:20:01 <fk_lx> galuszkak: ciii.. kolejny temat leci
20:20:02 <salmon_> wyglada to tak, Copi__ miał napisać do Nettigo, ale jak sie dowiedzial, ze maja to byc znizki dla czlomkow a nie dla HSa to napisać nie chce :)
20:20:12 <Copi__> żle
20:20:19 <salmon_> mam logi!
20:20:20 <Copi__> napisałem do typa tak czy inaczej
20:20:22 <firemark> no mercy z poprzednim tematem jak widzę :D
20:20:31 <Copi__> i dał mi kontakt
20:20:48 <Copi__> więcej bym nie zdziałał nawet jakbym z całego serca chciał zniżki dla każdego
20:21:06 <salmon_> tego nie wiemy bo nie napisałeś :p
20:21:07 <Copi__> i napisałem Ci salmon_ co należy zaproponować na początek
20:21:11 <salmon_> mniejsza o to
20:21:20 <Copi__> żeby dograć ten rabat
20:21:26 <fk_lx> ale chwilka, co to dla tego Nettigo za różnica czy zniżka jest na HS (stowarzyszenie) czy na członków stowarzyszenia
20:21:37 <salmon_> proponuje w takim razie, żeby bfaliszek napisał do Botlandu. Tam już ma kontakt
20:21:42 <fk_lx> moim zdaniem powinno być jedno i drugie
20:21:56 <salmon_> Botland wedlug mnie i tak ma lepsza oferte
20:22:02 <fk_lx> przecież to dla nich zniżka to zachęta do sprzedaży, czyż nie
20:22:04 <Copi__> fk_lx: ja słyszałem, że chcesz nabywać nowych członków po przez oferowanie im zniżek
20:22:14 <bfaliszek> Copi__ salmon_ ale co chce od nas Nettigo?
20:22:25 <fk_lx> Copi: źle słyszałeś
20:22:35 <fk_lx> Copi: nie chcę nabywać, chcę, żeby to był dodatkowy benefit
20:22:40 <salmon_> bfaliszek: niewiadomo, bo nikt nie pisal
20:22:51 <Copi__> bo salmon_ miał napisać jako zarząd ;d
20:23:05 <Copi__> fk_lx: bez sensu jest każdemu dawać kod rabatowy
20:23:11 <salmon_> Copi__: nigdzie tak nie napisałem :)
20:23:32 <Copi__> fk_lx: niech go ma jedna czy tam dwie osoby i niech zamawiają coś na stowarzyszenie jak ktoś coś będzie chciał
20:23:32 <fk_lx> Copi__: bez sensu jest nie zapytać :)
20:23:49 <Copi__> fk_lx: ja zapytałem tą osobę co miałem zapytać
20:23:57 <Copi__> dalej to trzeba oficjalnie pisać
20:24:13 <bfaliszek> salmon_ dobra, to ja mogę napisać do Botlandu czy byliby skłonni dać zniżki dla każdego z członków stowarzyszenia i czy są w ogóle w stanie to zrobić(zazwyczaj dają kody rabatowe i one są ważne na jakiś czas). Pewnie nie dadzą nam kodu wielokrotnego użytku na długi czas, bo będą się obawiać, że każdy będzie go używał
20:24:29 <Copi__> no dlatego to jest idiotyzm
20:24:34 <salmon_> bfaliszek: kod rabatowy jest ok
20:24:57 <salmon_> jak ktos zostaje czlonkiem to dostaje kod i tyle
20:24:58 <Copi__> jeden kod na stowarzyszenie i jak ktoś chce zrobić zakupy to niech go zamawia przez kogoś z zarządu
20:25:08 <fk_lx> a to tyle mamy tych członków, żeby nie można było dać po kodzie dla każdego, poza tym ile to osób wykorzysta?
20:25:16 <galuszkak> fk_lx: +1
20:25:21 <galuszkak> salmon_: +1
20:25:22 <Copi__> a nie, że 30 osób będzie miało kod, który potem i tak dostaną jeszcze znajomi tych osób
20:25:35 <fk_lx> Copi__: z opcją kupowania przez Stowarzyszenie jest jeden problem
20:25:53 <Copi__> fk_lx: no własnie, to po co każdemu dawać? kto będzie chciał to zagada do kogoś
20:25:59 <fk_lx> że to co kupisz będzie własnością stowarzyszenia a nie Twoje
20:26:34 <Copi__> ja jestem przeciwny rozdania kodu rabatowego 24 osobom (aktualnie)
20:26:46 <fk_lx> to jest trochę takie kuriozum pt. że stowarzyszenie będzie robiło za pośrednika handlowego wedle Twojej wizji
20:26:59 <Copi__> już prędzej lepiej puścić informacje, że zarząd taki kod posiada i jak ktoś chce coś kupić to niech się odezwie przykładowo do bfaliszek
20:27:09 <fk_lx> ale można kody rozdawać on demand
20:27:10 <bfaliszek> dobra, to ja napiszę do Botlandu i postaram się dowiedzieć czy dadzą kod(pewnie jednorazowy) każdemu z członków, czy dadzą nam jakąś pulę, którą będziemy mogli sami dysponować
20:27:14 <firemark> a nie lepiej rozdawać kupony dla tych co potrzebują?
20:27:24 <firemark> nie kazdy chce budować cyborgi ;-P
20:27:27 <fk_lx> bfaliszek: pomysł puli jest dobry
20:27:29 <Copi__> firemark: no tak napisałem wyżej ;D
20:27:33 <firemark> Copi__: oh, ok
20:27:38 <fk_lx> firemark: dlatego pomysł puli jest ok
20:27:50 <galuszkak> a nie można robić to na zasadzie on request? ktoś chce załatwiamy pulę kodów którą ktoś trzyma i dajemy jak ktoś chce?
20:27:57 <fk_lx> w razie jej wyczerpania stowarzyszenie występuje o nową pulę zniżek
20:27:59 <salmon_> ale to znowu ktos bedzie mial wiecej (nipotrzebnej) roboty
20:27:59 <galuszkak> jak braknie kodów poprosimy o kolejne
20:28:05 <galuszkak> fk_lx: dokładnie
20:28:07 <Copi__> galuszkak: no to jest najlepsze rozwiązanie
20:28:08 <fk_lx> galuszkak: no to mam na myśli
20:28:14 <Copi__> tylko nettigo nam za frajer nie da tego
20:28:28 <Copi__> majsterkowo.pl ma -50% w nettigo
20:28:40 <Copi__> na warunkach, że coś robią z produktem z nettigo i opisują to\
20:28:50 <fk_lx> wiesz jak ktoś nam nie da to trudno
20:28:58 <fk_lx> w ten sposób się nie popromuje
20:29:05 <Copi__> więc przykładowo dostajemy rabat, kupujemy sprzęt, i opisujemy na wiki inteligentny lokal
20:29:11 <Copi__> albo jakiś robocik czy cokolwiek
20:29:33 <salmon_> Copi__: najpierw po prostu trzeba napisac, a nie zgadywac
20:29:40 <fk_lx> salmon_: exactly
20:29:48 <salmon_> #action bfaliszek napisze do Botland
20:29:51 <Copi__> salmon_: tylko jak napiszesz z takim pomysłem to gdzie masz te wiki?
20:29:55 <salmon_> cos w temacie jeszcze?
20:30:00 <salmon_> Copi__: sie zrobi
20:30:02 <bfaliszek> ok, to chyba wszystko w tym temacie, napiszę do Botlandu i zapytam o kody. Możemy przejść dalej
20:30:10 <fk_lx> Copi__: na razie się pytasz o zniżkę, o możliwość
20:30:18 <fk_lx> Copi__: i jak oni to widzą
20:30:23 <fk_lx> Copi__: a nie zgadujesz
20:30:24 <fk_lx> :)
20:30:28 <salmon_> ok, nastepny temat!
20:30:39 <salmon_> #topic Status stowarzyszenia
20:30:43 <galuszkak> a action?
20:30:48 <salmon_> galuszkak: byl wczesniej
20:30:50 <galuszkak> a ok
20:30:51 <galuszkak> ;)
20:31:22 <salmon_> Ze stowarzyszeniem jest tak, ze sad nie zaktualizował nam jeszcze wpisu w KRS, a przez to nie możemy zlozyc wniosku o NIP :(
20:31:33 <firemark> :(
20:31:36 <salmon_> a do 8 musimy owy NIP donieść do umowy na lokal.
20:31:40 <firemark> czyli narazie placimy tobie?
20:31:46 <galuszkak> tzn. jutro się dowiemy jeszcze w US, czy nie pojda moze na reke
20:31:48 <fk_lx> wiemy coś ile sąd może maksymalnie aktualizować wpis?
20:31:55 <salmon_> firemark: skladki? tak
20:31:55 <galuszkak> 3 miesiace
20:32:21 <fk_lx> nie to coś nie halo
20:32:24 <Copi__> leniwe urzędasy
20:32:28 <galuszkak> a soory
20:32:30 <salmon_> fk_lx: rozne sa daty, nie bardzo wiem, ktorej ufac.... od 14 dni do 3 miesiecy widzialem :(
20:32:30 <galuszkak> 7 dni ;)
20:32:48 <salmon_> galuszkak: 7 na pewno nie, 14 widzialem, 1 miesiac widzialem
20:32:54 <galuszkak> 7 dni ma referendarz
20:32:56 <fk_lx> Copi__: fajny osądy wydajesz, skąd wiesz czy to z lenistwa czy może z nadmiaru pracy?
20:33:01 <galuszkak> salmon_: http://poradnik.ngo.pl/x/432628
20:33:05 <salmon_> inaczej traktuja aktualizacje REGON inaczej aktualizacje wpisu
20:33:10 <galuszkak> sąd rejestrowy ma 7 dni na rozpoznanie wniosku co oznacza, że najpóźniej 7 dnia referendarz sądowy bądź sędzia podejmuje decyzję i wydaje postanowienie.
20:33:56 <salmon_> Okres swiateczny nam nie pomaga na pewno
20:34:02 <BartlomiejB> a o jaką zmianę chodzi, tak w ogóle?
20:34:16 <salmon_> w kazdym badz razie, jutro idziemy prosic o przedluzenie czasu na doniesienie NIPu
20:34:20 <salmon_> BartlomiejB: adres
20:34:35 <BartlomiejB> salmon_: aha, dzięki.
20:34:51 <salmon_> galuszkak: coś jeszcze w tym temacie?
20:35:21 <salmon_> wszystko się to ciągjnie i ciągnie...
20:35:22 <BartlomiejB> a kiedy wniosek o zmianę został złożony?
20:35:27 <galuszkak> tak, ze musimy sie powoli brac za jakies podsumowania ktore trzeba bedzie uchwalic i poroznosic
20:35:28 <fk_lx> ale prosić to trzeba na piśmie, nie ma papieru to nie ma sprawy
20:35:43 <salmon_> fk_lx: tak, z pismem
20:35:49 <galuszkak> tylko to mozna za tydzien lub dwa wziasc jako temat bo mamy czas do konca marca, ale lepiej zrobic to wczesniej i miec spokoj
20:36:13 <salmon_> galuszkak: tak, pamietam o tym, pod koniec stycznia przyjdzie na to czas
20:36:13 <galuszkak> fk_lx: of course :)
20:37:02 <galuszkak> ok
20:37:07 <salmon_> BartlomiejB: przed swietam, cos kolo 22
20:37:32 <galuszkak> #action galuszkak salmon_ jutro idziemy do US i do UM jeżeli to jednak okaże się konieczne z prośbą o przedlużenie terminu
20:37:50 <BartlomiejB> hmm. dni roboczych w tym okresie za duzo nie bylo... moze do 8 sie wyrobia...
20:38:01 <salmon_> galuszkak: info mialo byc a nie action
20:38:26 <salmon_> BartlomiejB: oby
20:38:29 <salmon_> ok, nastepny temat?
20:38:36 <galuszkak> salmon_: uczę się tego uczę ;)
20:38:40 <salmon_> #topic internet w lokalu
20:38:42 <salmon_> galuszkak: ^
20:38:43 <galuszkak> niby to jakiś action bo coś robimy ;)
20:39:02 <galuszkak> So temat wrócił na liście czy ircu nie pamiętam
20:39:32 <galuszkak> do wyboru są dwie sensowne opcje 60 zł 60 Mb/s i 6 Up lub 69 zł 120 Mb/s i 10 Mb/s
20:39:42 <bfaliszek> galuszkak na mailu. Dostępne jest UPC i chyba pozostało wybrać którą opcję od nich bierzemy
20:39:48 <fk_lx> ta druga brzmi rozsądniej jeśli chodzi o cenę
20:39:59 <salmon_> dodam, że na żadną nas nie stać :P
20:40:00 <galuszkak> ja bym stawial na to 69 zł i możemy jak coś jutro pojechać i podpisać umowę
20:40:03 <fk_lx> w sensie cena i co się za to dostaje
20:40:20 <fk_lx> to drugie się lepiej prezentuje
20:40:36 <fk_lx> skoro za 9 zł więcej jest o ~50% lepiej
20:40:40 <galuszkak> no :)
20:40:42 <BartlomiejB> fk_lx: zdecydowanie.
20:40:53 <galuszkak> tam tylko jest haczyk ze umowa jest na 24 miesiace
20:41:08 <salmon_> galuszkak: nie wiem, czy jest sens brac jutro i tak tego nie wykorzystamy jeszcze
20:41:16 <bfaliszek> galuszkak a jaka jest kara za wcześniejsze zerwanie?
20:41:56 <galuszkak> pewnie zaplacenie za znizke
20:42:10 <bfaliszek> galuszkak wypadałoby wiedzieć w razie czego ile to będize kosztować. Zazwyczaj kara zależy od tego ile miesięcy do końca umowy jeszcze pozostało.
20:42:24 <firemark> galuszkak: niekonieczne.
20:43:36 <salmon_> decyzje?
20:43:44 <galuszkak> bfaliszek: sprawdziłem teraz
20:43:47 <galuszkak> w regulaminie tego nie ma
20:43:54 <galuszkak> bfaliszek: zapytamy jutro na miejscu
20:44:35 <fk_lx> moim zdaniem i tak umowę trzeba podpisać
20:44:50 <bfaliszek> galuszkak jeśli to jest jakaś niewielka kwota, to 24miesiące w umowie nie stanowią raczej problemu.
20:44:53 <fk_lx> zakłądam, że dwa lata pofunkcjonujemy a z tego Ondraszka szybko nie wylecimy
20:45:00 <galuszkak> tez tak mysle
20:45:05 <salmon_> fk_lx: dokladnie
20:45:11 <salmon_> ok, to bierzemy 69
20:45:28 <fk_lx> salmon_: kwota jest dwuznaczna
20:45:42 <fk_lx> to tak ogólnie jakby ktoś nie zauważył
20:45:45 <fk_lx> :P
20:45:47 <salmon_> #info wybieramy opcje UPS za 69 zł 120 Mb/s download i 10 Mb/s upload
20:45:52 <salmon_> hehe, faktycznie :)
20:45:56 <salmon_> coś jeszcze ?
20:46:15 <BartlomiejB> galuszkak, bfaliszek: nie wiem, czy to jest w praktyce przez nich egzekwowalne. mój znajomy miał kiedyś umowę z taką klauzulą i się z tego wyślizgał bez płacenia kar umownych. no ale on był prawinikiem...
20:46:26 <salmon_> jak nie, to czas na ogień!
20:46:28 <galuszkak> moim zdaniem w tym temacie wszystko, moze byc tylko  problem
20:46:36 <firemark> salmon_: ogień?
20:46:38 <galuszkak> w sensie nie problem, tylko temat kolejny :)
20:46:43 <salmon_> #topic strona www
20:46:47 <firemark> ze juz? :D
20:46:55 <salmon_> firemark: znaczy flamewar :)
20:47:05 <firemark> myslalem ze zdaze cos poprawic, dodac
20:47:10 <firemark> no ale zająłem się innymi tematami
20:47:28 <firemark> ogólnie jest tak, pracuję nad nową szatą graficzną
20:47:33 <fk_lx> jest marek, jest fire, to może być i flame
20:47:50 <firemark> jest w powijakach
20:47:54 <firemark> nie miałem czasu ją dokończyć
20:47:55 <fk_lx> firemark: brzmi groźnie, można to gdzieś oglądać
20:48:03 <firemark> http://firemark.pl:9080/new-site/
20:48:16 <fk_lx> firemark: w sensie źle by było gdybyś się napracował a potem byś musiał większość z tego poprawiać
20:48:37 <firemark> tylko pytanie czy my potrzebujemy nowej szaty graficznej :-)
20:48:52 <fk_lx> moim zdaniem to co widzę u Ciebie jest lepsze
20:49:07 <fk_lx> serio, te wszystkie tła z fotkami i przerelamowane szablony mnie powoli mierzą
20:49:12 <fk_lx> a tu widzę minimalizm
20:49:13 <fk_lx> :)
20:49:18 <salmon_> wow, fajne :)
20:49:20 <firemark> ja lubię minimalizm bo więcej nie potrafię ;-P
20:49:29 <BartlomiejB> ;)
20:49:31 <fk_lx> tylo te ikonki maławe tam w prawym dolnym
20:49:36 <fk_lx> moim zdaniem
20:49:37 <firemark> oj tak, na szybko dodałem
20:49:52 <firemark> to jest ogólnie szkic, bo nie wiem jak będzie reszta wyglądać
20:50:05 <BartlomiejB> IMO ta czerń jest trochę ponura, ale w sumie nie wiem, jaki kolor byłby lepszy.
20:50:24 <firemark> BartlomiejB: myślałem nad podobnym tłem jaki jest teraz
20:50:40 <firemark> BartlomiejB: ale należałoby to nad tym trochę popracować czy się dobrze komponuje i czy nie razi w oczy
20:50:47 <salmon_> Panowie, firemark napisał, że to szkic dopiero. Mnie się podoba kierunek zmian, mniejsza o szczegoly teraz
20:50:56 <bfaliszek> a tka swoją drogą mamy jakiegoś grafika w HSie?
20:51:07 <firemark> czyli potrzebujemy zmiany strony, ok. Czyli mogę dalej robić :-)
20:51:19 <firemark> wrzucę na githuba najlepiej
20:51:58 <salmon_> ma ktoś jakieś pytania? Sugestie?
20:52:05 <fk_lx> eee tam ponura, czerń jest sexy
20:52:26 <firemark> ok, teraz inny pod-temat: jak rozumiem dużo jest za by oddzielić stronę od tej ładnej oraz od wiki
20:52:28 <fk_lx> moim zdaniem stronę powinny wypełnić zdjęcia z naszych meetupów
20:52:31 <fk_lx> dżemików i innych
20:52:43 <fk_lx> a to że reszta jest minimalna to dobrze
20:52:57 <fk_lx> a czerń to wiecie, gdzieś można dodać zielony prompt, to bydzie hakersko :D
20:53:03 <salmon_> :D
20:53:06 <firemark> i myślę, że na stronie reprezantywnej powinny być tylko wiadomości, zdjęcia, kontakt, miejsce, info
20:53:11 <firemark> i kalendarz spotkań
20:53:16 <fk_lx> koniecznie taki migający prompt
20:53:24 <firemark> fk_lx: arghh nie przerywaj mi!
20:53:25 <fk_lx> (ktoś jeszcze pamięta znacznik do migania?)
20:53:26 <fk_lx> :D
20:53:30 <BartlomiejB> firemark: o jaką wiki chodzi? w tej chwili nie mamy własnej wiki, jak rozumiem. chodzi o wiki githubowe?
20:53:37 <BartlomiejB> <blink>
20:54:01 <firemark> BartlomiejB: myślę żeby zrezygnować z wiki githubowego i mieć własne coś ala wiki-system
20:54:07 <BartlomiejB> ale to wyleciało z nowszego standardu
20:54:31 <BartlomiejB> firemark: no tak, tylko gdzie ta wiki będzie hostowana?
20:54:37 <salmon_> BartlomiejB: chodzi o wiki ktore sie zadeklarowales postawic
20:54:45 <salmon_> BartlomiejB: bedziemy miec wlasny serwer
20:54:46 <firemark> BartlomiejB: no to jest inny temat, ktory zaraz podejme
20:54:58 <firemark> pytanie czy wam taki podział się podoba?
20:55:06 <salmon_> firemark: mi tak
20:55:06 <firemark> bo był pomysł by wszystko było na wiki
20:55:12 <firemark> ale jestem trochę przeciwny
20:55:40 <BartlomiejB> (a, sorry, <blink> nigdy nie było w standardzie HTML.)
20:55:54 <bfaliszek> firemark +1
20:56:01 <galuszkak> BartlomiejB: będzie w web components
20:56:08 <BartlomiejB> firemark: +1
20:56:09 <galuszkak> BartlomiejB: napiszę taki specjalnie :]
20:56:55 <firemark> to ok, teraz pytanie z serwerem i CMSem defacto
20:56:57 <salmon_> ok, wyglada na to ze nie bedzie flamewar :( wszystkim sie podoba
20:56:58 <fk_lx> no wszystko na wiki to przesada
20:57:09 <fk_lx> strona jako reklama
20:57:14 <fk_lx> wiki do współpracy
20:57:18 <BartlomiejB> dokładnie.
20:57:23 <firemark> bo serwer rozumiem ze bedzie to nasz jedyny ulubiony i bedziemy mogli tam wszystko robic
20:57:26 <firemark> nawet pączki
20:57:32 <fk_lx> w sensie strona to powinna być nasza wizytówka
20:57:35 <fk_lx> przynęta na haczyku
20:57:38 <fk_lx> itd.
20:57:39 <fk_lx> :)
20:57:42 <firemark> no to: czy postawiamy wp
20:57:44 <BartlomiejB> i zawsze dostępna.
20:57:46 <firemark> i go ustawiamy w mig
20:58:08 <bfaliszek> wiki do opisu projektów jak np. inteligenty lokal i do publikowania dokumentów zarządu. Info o spotkaniach, zdjęcia i kontakt na stronie
20:58:09 <firemark> czy uzywamy z jakiegos frameworka django/symfony/r… pfu pfu! i robimy kilka prostych modeli
20:58:26 <firemark> bfaliszek: o, ktoś to sprecyzował, dzięki ;-)
20:58:57 <salmon_> firemark: ja bym wolal gotowca w takim wypadku. Nie trzeba sie przejmowac tym pozniej
20:59:08 <firemark> czyli wordpress?
20:59:27 <firemark> tylko nie ja bym przerabiał theme i nie ja go konfigurował, nie znam się na tym kompletnie i mam niemiłe doświadczenie
20:59:43 <fk_lx> boje się tych wordpresów
20:59:57 <fk_lx> nie lepiej coś prostego
21:00:04 <BartlomiejB> zarazzaraz, stronę główną chcecie też hostować na naszym nowym serwerze, tym samym co wiki?
21:00:12 <galuszkak> fk_lx: za duży dług technologiczny ? ;)
21:00:14 <salmon_> BartlomiejB: tak
21:00:16 <fk_lx> BartlomiejB: tak
21:00:51 <BartlomiejB> a nie lepiej zostać przy obecnym miejscu? ja byłbym za separacją, z przyczyn bezpieczeństwa chociażby.
21:00:51 <firemark> BartlomiejB: tak
21:00:53 <fk_lx> firemark: a może ambitnie, jakiś Pyramid? :P pfff
21:00:54 <firemark> (tylko w erze)
21:00:55 <galuszkak> fk_lx: wordpress ma 20 lat, MediaWiki ma 11 lat :D
21:01:02 <firemark> fk_lx: to było chamskie ;-)
21:01:03 <fk_lx> firemark: i rozwiązanie pisane samemu
21:01:15 <firemark> fk_lx: pytanie czy mamy czas pisać taki system
21:01:41 <fk_lx> firemark: no moim zdaniem nie, choć różne frameworki się zawsze chwaliły, że blog stworzysz w 30 min.
21:01:46 <salmon_> fk_lx: widzisz jak idzie pisanie nowego systemu rejestracji pycona, jak (nie)poszlo pisanie strony pysilesi
21:01:48 <galuszkak> falconframework to jest ambitne :P
21:01:51 <firemark> bo fakt, django z admin panel i pluginami (grapelli obowiązkowo!)
21:02:09 <firemark> to niby tydzień, ale ktoś musi przysiąść i to zrobić
21:02:16 <fk_lx> salmon_: system rejestracji pycona się nie robi, bo trzeba dać wymagania to akurat od technologii niezależne
21:02:22 <firemark> ja niestety czasu na to nie mam w tej chwili i bede lawirował czasowo przez 2 miesiące :(
21:02:34 <fk_lx> salmon_: ktoś musi te wymagania spisać
21:02:37 <firemark> a wordpress… działa
21:02:39 <fk_lx> salmon_: ktoś musi mieć czas :)
21:02:51 <firemark> szczególnie że chciałbym poprowadzić bloga pod patronatem hs-silesia
21:02:54 <galuszkak> salmon_: pycon siedzielismy 4h w Bibliotece, a ja tam czasami PR slalem ale to trzeba wiecej kawy i pizzy i dobrej nocy zeby to zrobic
21:03:22 <salmon_> fk_lx: do wszystkeigo trzeba spisac wymagania, tutaj po prostu duuuużo mniejsze
21:03:28 <fk_lx> galuszkak: w bibliotece, co wy? Panowie, system do pycona nie zaczął powstawać
21:03:33 <fk_lx> ktoś tu na jawie śni
21:03:50 <fk_lx> w ogóle gadanie o systemie pycona to offtopowanie
21:03:54 <fk_lx> rzekłbym NTG
21:04:01 <salmon_> racja :)
21:04:04 <fk_lx> (Nie Ta Grupa)
21:04:08 <salmon_> to inaczej
21:04:10 <galuszkak> fk_lx: ja mówię o mini hcakathonie, PySilesia
21:04:12 <firemark> fk_lx: juz chcialem krzyczec :P
21:04:19 <galuszkak> który nikt już nie pamięta :P
21:04:20 <salmon_> jak nie ma chetnych do pisania wlasnego, to proponuje gotowca brac
21:04:27 <fk_lx> galuszkak: minihackathon był poświęcony przydzielaniu do pokoi
21:04:27 <firemark> ja jestem za, nie mam czasu
21:04:33 <galuszkak> fk_lx: soory zle mi sie napisało, miałem na mysli pysilesia a napisalem pycon
21:04:33 <fk_lx> co miało być użyte w 2014
21:04:37 <fk_lx> :)
21:04:51 <galuszkak> fk_lx: salmon_ wtedy robił Vagranta i skrypty w bashu zeby postawic mezanine
21:04:59 <BartlomiejB> salmon_: +1.
21:05:21 <firemark> ale pytanie co ma być gotowcem?
21:05:39 <BartlomiejB> no wordpress no
21:05:42 <BartlomiejB> ;)
21:06:18 <fk_lx> wordpress mi pachnie strzelaniem z armaty do komara
21:06:26 <fk_lx> kurde my robimy stronę HSu
21:06:32 <fk_lx> która od biedy może być statyczna
21:06:35 <fk_lx> tak jak teraz
21:06:49 <salmon_> fk_lx: trzeba miec miejsce na newsy/wydarzenia
21:06:54 <fk_lx> wystarczy prosty formularz do dodania newsa
21:06:55 <galuszkak> to znów będzie zmiana z jekylla na pelican bo w Pythonie zamiast jekyllu ? :D
21:07:13 <firemark> fk_lx: niewygodne moim zdaniem
21:07:31 <firemark> chociaz to hs… zakladamy ze ludzie cos rozumieja z weba
21:08:00 <fk_lx> wordpress brzmi mało hakersko, ale mnie tam naprawdę wisi, może to być na czymkolwiek
21:08:10 <fk_lx> byle by amatorsko nie wyglądało :)
21:08:30 <fk_lx> i nie zostało zhackowane dzień po odpaleniu
21:08:33 <fk_lx> :)
21:08:40 <galuszkak> AngularJS + Github OAuth + Newsy w Firebase? :D
21:08:56 <galuszkak> to jest zarąbiście hakerskie ;) i całego backendu nie trzeba hostować ;)
21:09:22 <firemark> galuszkak: pojebało?
21:09:32 <BartlomiejB> tylko, jak rozumiem, trzeba to najpierw napisać? ;)
21:09:32 <galuszkak> firemark: why?
21:09:39 <firemark> bez urazy, zabrzmiało złowrogo
21:09:54 <salmon_> ok, po czasie juz jest
21:10:04 <galuszkak> BartlomiejB: nawet coś już jest ;)
21:10:12 <salmon_> nastepny temat?
21:10:15 <firemark> ok, czyli temat z wybraniem systemu przechodzi dalej…
21:10:21 <BartlomiejB> galuszkak: gdzie? :)
21:10:23 <fk_lx> dobra tylko bez hipsterskich technologii też :)
21:10:24 <firemark> ktoś chce zrobić research?
21:10:46 <fk_lx> mnie się wydaje, że podstawą jest kto potem będzie robił tego maintainance
21:10:49 <fk_lx> upgrade'y
21:10:50 <fk_lx> itd.
21:11:01 <fk_lx> nie jest powiedziane, że tym się ma zajmować firemarek
21:11:19 <fk_lx> albo przynajmniej nie sam
21:11:22 <salmon_> nastepny temat, dyskusje mozecie kontynuowac pozniej
21:11:30 <salmon_> na liscie albo na ircu
21:11:39 <salmon_> #topic podsumowanie akcji z poprzedniego spotkania
21:11:43 <salmon_> galuszkak skontaktuje się z Adamem w sprawie sprawdzenia instalacji, papierów do KZGM i bezpieczników.
21:12:01 <galuszkak> Rozmawiałem z Adamem
21:12:06 <galuszkak> do połowy stycznia jest niedostępny
21:12:13 <galuszkak> kończy robić nową elektrownie czy coś takiego
21:12:42 <fk_lx> kurde ale mamy zdolnych ludzi w HS
21:12:47 <fk_lx> elektrownię robią :)
21:12:55 <galuszkak> fk_lx: no :D
21:12:56 <BartlomiejB> :))
21:13:01 <fk_lx> może by tak nam postawił
21:13:07 <fk_lx> to byśmy nie musieli za prąd płacić
21:13:10 <fk_lx> w HS
21:13:12 <BartlomiejB> :)
21:13:16 <fk_lx> baaaa, byśmy sprzedawali
21:13:31 <salmon_> galuszkak:  czyli druga polowa stycznia?
21:13:40 <galuszkak> salmon_: tak
21:13:42 <salmon_> ok
21:13:47 <salmon_> nastepna akcja
21:13:53 <salmon_> galuszkak zadzwoni do Skarbnika
21:14:09 <galuszkak> Skarbnik nie ma telefonu (nie żartuje)
21:14:42 <galuszkak> Przynajmniej tyle mi powiedział, że teraz nie ma telefonu...
21:14:46 <galuszkak> Internetu też nie ma
21:14:50 <galuszkak> (też nie żartuje)
21:14:54 <BartlomiejB> przez telefon to powiedział? ;)
21:15:01 <galuszkak> BartlomiejB: przez FB :D
21:15:17 <BartlomiejB> aha.
21:15:22 <salmon_> ok, czyli nieosiagalny za bardzo. Cos jeszcze?
21:15:29 <bfaliszek> galuszkak a to ten numer do Alka, który mam już nie jest aktualny? Bo jak coś to mam jakiś jego numer.
21:15:38 <galuszkak> bfaliszek: ja też mam
21:15:45 <galuszkak> napisałem do niego jak się nie dodzwoniłem parę razy
21:16:04 <galuszkak> "Alek: Hej, zgubiłem telefon, "
21:16:19 <fk_lx> jeeez
21:16:23 <galuszkak> "Alek: Zrezygnowałem z sieci przed wyjazdem w celu oszczędności. "
21:16:24 <fk_lx> dobrze, że naszej kasy nie zgubił
21:16:44 <galuszkak> nie pytajcie o więcej :D błagam, ;)
21:16:50 <galuszkak> oki salmon_ next
21:16:50 <salmon_> ok, to dalej
21:16:53 <salmon_> fk_lx zadzwoni do Yarl
21:16:59 <fk_lx> oooo tu lepiej
21:17:02 <salmon_> tu chyba o skladke chodzilo?
21:17:03 <fk_lx> Yarl ma numer telefonu
21:17:10 <fk_lx> i udało mi się dodzwonić
21:17:22 <fk_lx> i powiedział, że dostał jakiś numer konta ale zapodział
21:17:26 <fk_lx> (pewnie od Salmona)
21:17:30 <fk_lx> w związku z tym
21:17:39 <fk_lx> albo w czwartek przyniesie składkę za grudzień i styczeń
21:17:50 <fk_lx> albo (jak dostanie jeszcze raz konto) pośle na nie
21:18:07 <fk_lx> salmon_: będziesz w czwartek (gdzie to temat na koniec zebrania)?
21:18:08 <salmon_> fk_lx: w czwartek mnie nie bedzie, bede w Poznaniu
21:18:21 <fk_lx> salmon_: spoko, pozdrów koziołki
21:18:28 <salmon_> wysle my numer jeszcze raz...
21:18:30 <salmon_> *mu
21:18:33 <galuszkak> fk_lx: ale jak coś tym masz ten numer konta
21:18:48 <fk_lx> galuszkak: pewnie tak samo mam jak on :)
21:18:49 <bfaliszek> a mamy jakiś termin do kiedy trzeba płacić składki?
21:18:58 <fk_lx> (na zasadzie gdzieś był)
21:19:07 <salmon_> ok, nastepne akcje to galuszkak zadzwoni Marry i do Koyota
21:19:10 <fk_lx> bfaliszek: im szybciej tym lepiej
21:19:12 <bfaliszek> W sensie np. do 15 każdego miesiącz czy coś takiego?
21:19:17 <galuszkak> bfaliszek: teoretycznie do 10 musimy zaplacic czynsz wg umowy
21:19:42 <galuszkak> Koyot dzwoniłem, ma zapłacić, rzeczy ma sobie zebrać od Utka :)
21:19:47 <galuszkak> Mary będzie w czwartek w HSie
21:20:00 <galuszkak> w sensie w Bibliotece, a jak nie bedzie w bibliotece to ja sie z nia spotkam ;)
21:20:10 <salmon_> ok, to nastepne: galuszkak czeka na odpowiedź od Marcina
21:20:32 <galuszkak> nie dostałem, mam dostać w tym tygodniu po świętach wszystkich
21:20:35 <galuszkak> next
21:20:39 <salmon_> galuszkak reminder do evilcat
21:20:50 <galuszkak> salmon_: był, i evilcat zapłacił :)
21:21:04 <galuszkak> (Bartek Tomżyński)
21:21:12 <salmon_> ok, nastepne: Spotkanie z Skarbnikiem f2f
21:21:13 <BartlomiejB> a, to nie taki evil.
21:21:16 <BartlomiejB> ;)
21:21:29 <salmon_> to trzeba odłożyć, ja będe w Poznaniu do niedzieli włącznie
21:21:38 <galuszkak> Nie było, Skarbnik nie odpisuje
21:21:50 <galuszkak> W sensie pytałem go kiedy ma czas czy cuś, przeczytał wiadomość nie odpisał
21:22:00 <salmon_> :(
21:22:03 <firemark> coś kiepskiego skarbnika mamy, nie ma co ;-)
21:22:06 <galuszkak> nie ma telefonu ani internetu więc więcej nie dałęm rady :P
21:22:16 <salmon_> ok, to czekamy z tym
21:22:16 <firemark> moze gołębiem?
21:22:22 <galuszkak> firemark: dronem
21:22:27 <salmon_> nastepne: Wybranie oferty pigletto
21:22:30 <galuszkak> firemark: prosto do siedziby Fractalek :D
21:22:33 <salmon_> tu o vpsa chodzilo?
21:22:56 <galuszkak> salmon_: tak
21:23:01 <fk_lx> proponuje najazd na firmę
21:23:04 <galuszkak> propozycja była na liście
21:23:06 <pigletto> najtaniej vps wychodzil
21:23:12 <fk_lx> zdajsie na wydziale budownictwa w piwnicy wynajmował room
21:23:17 <firemark> ok, ja się odłączam, wypadałoby mi już, wybaczcie ;-)
21:23:36 <pigletto> vultr.com/pricing/
21:23:38 <galuszkak> oferty piggletto https://lists.hackerspace.pl/pipermail/silesia/2014-December/000457.html
21:23:41 <salmon_> firemark: dzieki
21:23:57 <salmon_> ja za vultr jestem
21:24:34 <BartlomiejB> korzystaliście z tego już wcześniej?
21:24:41 <pigletto> utek korzystał
21:24:43 <salmon_> BartlomiejB: utek chyba korzystal i poelca
21:25:10 <fk_lx> chyba korzystał czy chyba poleca? :D
21:25:32 <pigletto> fk_lx: pisał ze przenosi tam wszystko z Digital Ocean
21:25:44 <galuszkak> ja też za vultr w takim razie
21:25:49 <salmon_> pigmej tez poleca
21:26:18 <BartlomiejB> jak jest z SMTP? bo w w FAQ jest https://www.vultr.com/faq/#outboundsmtp : "Outbound SMTP is blocked by default. To lift this restriction, you must contact our support team and fill out an authorization form. "
21:26:25 <BartlomiejB> bez problemu odblokowują?
21:26:27 <bfaliszek> no to +1 dla vultr
21:26:30 <fk_lx> pigletto: jest to argument
21:26:43 <salmon_> BartlomiejB: po co Ci smtp serwer?
21:26:48 <galuszkak> BartlomiejB: wątpie, żeby nie. Jak dostaniesz się na RBLa to wrócisz do blokady
21:27:06 <galuszkak> więc z zasady pewnie trzeba się nie dostać na RBLa i nie ma problemu
21:27:10 <pigletto> BartlomiejB: nie wiem jak z smtp, ale wlasnie, po co nam?
21:27:43 <BartlomiejB> no, jeśli tam ma być wiki, to np. mediawiki może wysyłać maile (powiadomienia). podobnie z Wordpressem.
21:27:52 <pigletto> BartlomiejB: to lepiej uzyc mandrilla
21:27:56 <pigletto> do takich rzeczy
21:27:58 <BartlomiejB> także kwestia resetu haseł itd.
21:28:06 <salmon_> BartlomiejB: ale to przez zewnetrzny smtp sie zrobi
21:28:17 <pigletto> do 12000 maili/m-c masz za free na mandrill
21:28:22 <salmon_> BartlomiejB: tam gdzie bedziemy miec poczte
21:28:45 <fk_lx> offtop: mandrilla brzmi jak fuzja Mandrake i Mozilli
21:29:04 <pigletto> fk_lx: raczej mailchimpa :)
21:29:15 <BartlomiejB> salmon_: a, no to OK.
21:29:28 <salmon_> #info VPS dla HSu będzie w  http://vultr.com
21:29:33 <pigletto> co do poczty to proponowalem zoho
21:29:43 <galuszkak> salmon_: ale na tym serwie nie postawimy jakiegoś postfixa/exim-a ? na jakies maile hsowe?
21:30:20 <salmon_> galuszkak: nie mam pojecia co jest wymgana do maillisty
21:30:48 <salmon_> galuszkak: co do maili HSowych to ustalilismy wczesniej, ze nie stawiamy tego sami
21:31:09 <pigletto> ja nie bardzo widze potrzebe posiadania maili hsowych poza jakimis administracyjnymi
21:31:14 <galuszkak> salmon_: a ok, minelo mnie to w takim razie ;)
21:31:27 <salmon_> pigletto: zarzad@ i kontakt@ by sie przydaly
21:31:35 <pigletto> no to wlasnie 'administracyjne'
21:31:40 <pigletto> :)
21:31:42 <fk_lx> pewnie też members@
21:31:52 <salmon_> fk_lx: lista czy mail?
21:31:58 <fk_lx> fk_lx: lista
21:32:03 <fk_lx> salmon_: lista
21:32:08 * fk_lx gada do siebie, źle z nim
21:32:28 <salmon_> listy sami postawimy
21:32:49 <salmon_> ok, to na liscie obgadamy i dokoncze temat
21:32:59 <bfaliszek> btw właśnie dostałem maila od salmon_ z przypomnieniem o dzisiejszym spotkaniu ;)
21:33:02 <salmon_> #action salmon_ napisać na listę i dokończyć temat poczty
21:33:07 <galuszkak> ale taki mail galuszkak@hs-silesia jest chyba fajny, a mozna latwo sobie to wrzucic w thunderbirda czy gmaila
21:33:21 <salmon_> bfaliszek: teraz? 8h temu wyslalem :D
21:33:42 <salmon_> galuszkak: na liscie pociagne temat
21:33:55 <salmon_> ostatnia akcja: Puścić na listę pada z propozycjami od Copi w sprawie remontu.
21:34:04 <salmon_> mail poszedl, dyskusja jest
21:34:13 <salmon_> to wolne wnioski?
21:34:25 <salmon_> #topic wolne wnioski
21:34:31 <salmon_> ktoś ma jakiś temat?
21:34:35 <fk_lx> tak
21:34:39 <pigletto> no pytanie co np. z serwerem
21:34:43 <fk_lx> miał być na koniec temat czwartku
21:34:44 <pigletto> zgodzilismy sie na vultr
21:34:45 <pigletto> i co?
21:34:49 <salmon_> fk_lx: pierwszy :)
21:34:51 <pigletto> kupujemy? liczymy kase?
21:34:55 <fk_lx> więc w czwartek w bibilotece
21:35:00 <galuszkak> to o czwartku i o niedzieli. Ustalmy tą godzinę i puścmy info o niedzieli
21:35:13 <fk_lx> w czwartek to standardowo
21:35:16 <salmon_> fk_lx: z info poprosze
21:35:57 <bfaliszek> Jest w czwartek jakieś spotkanie tematyczne, czy tylko takie normalne?
21:36:03 <galuszkak> bo do niedzieli trzeba ustalic godzine, bo jedni sa na kluskach i schabowym inni pozniej
21:36:44 <fk_lx> bfaliszek: aż normalne
21:36:51 <fk_lx> salmon_: puszczę na listę
21:37:00 <fk_lx> w sensie odpowiem poniesionemuwdal
21:37:04 <salmon_> fk_lx: tutaj do raportu napisz z #info
21:37:16 <fk_lx> #info spotkanie w czwartek w bibliotece
21:37:20 <salmon_> dzieki :)
21:37:23 <salmon_> pigletto: teraz Ty
21:37:37 <pigletto> ok, no to pytanie czy mamy kase zeby kupic juz serwer
21:37:59 <pigletto> czy po prostu czekamy na razie az np. bedzie co na nim postawic
21:38:20 <salmon_> musimy te listy w koncu postawic
21:38:46 <salmon_> kasy nie mamy na nic, wiec tym bym sie nie przejmowal. Licze na nadwyzke po warsztatach z weba w marcu
21:38:47 <fk_lx> no lista closed tylko dla członków jest potrzebna na bank
21:39:07 <BartlomiejB> https://www.vultr.com/pricing/ - a ktory konkretnie wariant bierzemy?
21:39:18 <salmon_> ja bym napisal do nich czy dadza za darmo cos dla HSu
21:39:18 <pigletto> BartlomiejB: propozycja byla by zaczac od najnizszego
21:39:24 <pigletto> a potem mozna sie 'powiekszac'
21:39:24 <salmon_> BartlomiejB: najtanszy poki co
21:39:58 <salmon_> ktos chce do nich napisac?
21:40:10 <BartlomiejB> czyli 15 GB dysku + 1000GB bandwidth?
21:40:23 <BartlomiejB> sam OS zajmie kilka GB...
21:40:35 <firemark> ?
21:40:58 <firemark> w sumie, ja sie nie znam
21:41:12 <salmon_> BartlomiejB: filmow tam trzymac nie bedziemy
21:41:20 <salmon_> ok, to ja napiszę...
21:41:20 <fk_lx> <joke mode> a może postawmy maszynę na MS Azurze</joke mode>
21:41:39 <salmon_> #action salmon_ napisze do vultr czy mają zniżki dla HSów
21:41:52 <salmon_> ok, galuszkak teraz Ty
21:41:54 <galuszkak> fk_lx: that's actually not bad idea, bo na Azure mozna stawiac linuxa ;)
21:42:09 <BartlomiejB> salmon_: no, niby nie, ale jakby na wiki wrzucać zdjęcia w dużej rozdzielczosci (np. jakas dokumentacje projektowa), to miejsce moze szybko sie zaczac konczyc. no ale wtedy mozna zawsze powiekszyc :)
21:42:20 <salmon_> BartlomiejB: dokladnie
21:42:37 <pigletto> tylko w razie czego trzeba pamietac o przestrzeni na backup
21:42:47 <galuszkak> fk_lx: może dałoby się spytać Katarzyny Pawlonki czy MS by zasponsorował maszynke dla HSa w Azure? :)
21:43:09 <pigletto> ekhm khe, khe
21:43:18 <BartlomiejB> firemark: to jest w pelni hosting zarzadzany przez uzytkownika. https://www.vultr.com/faq/#managedhosting miejsce na OS z pewnoscia trzeba miec w ramach tego, co przyznaja.
21:43:35 <salmon_> nastepny temat? galuszkak?
21:43:46 <galuszkak> niedziela, o której się spotykamy?
21:43:51 <fk_lx> galuszkak: boje się, żeby się zgodziła
21:43:57 <fk_lx> galuszkak: wtedy by był bigos
21:44:09 <bfaliszek> w niedzielę proponuję jakoś koło 15:00
21:44:42 <galuszkak> ja bym chciał nieco wcześniej koło 12-13 bo potem zaś o 16 ludzie beda uciekac i twierdzic ze dyskusji nie było bo poszli sobie :P ;)
21:44:48 <salmon_> przypominam, ze prad jest ale swiatla dalej tam nei ma :)
21:45:04 <fk_lx> pigletto: ja bym się tam nie krztusił, znam poważnych linuksowców, którzy mają linuksa postawionego w chmurze-Azurze
21:45:28 <pigletto> fk_lx: ale bardziej mi to jakos koliduje z tym hackerspace + microsoft
21:45:51 <galuszkak> pigletto: przecież jeżeli coś hackować to produkty Microsoftu... :P
21:46:00 <BartlomiejB> ;]
21:46:05 <fk_lx> galuszkak: no właśnie :)
21:46:19 <galuszkak> może ktoś żarówkę przyniesie
21:46:25 <BartlomiejB> salmon_: yyy, nie ma swiatla, bo nie ma zarowek? nigdzie?
21:46:41 <salmon_> BartlomiejB: nawet gniazdek na zarowki nie ma, ani wlacznikow
21:46:57 <galuszkak> salmon_: na sufitach są
21:47:02 <pigletto> to inna rzecz
21:47:04 <BartlomiejB> hmm... to jak tam funkcjonowali poprzedni bywalcy tego lokalu?
21:47:05 <pigletto> http://olx.pl/oferta/zgrabna-kanapa-wersalka-stan-bdb-szer-2-m-CID628-ID8nCQp.html#a2b7701d72
21:47:07 <galuszkak> i wlaczniki też, tylko trzeba ten bezpiecznik
21:47:15 <pigletto> taką kanape mam... brak chetnych na olx
21:47:18 <pigletto> wiec moze do HS?
21:47:21 <pigletto> tylko kwestia transportu
21:47:28 <galuszkak> ej dobra bo offtop
21:47:34 <galuszkak> niedziela o 14 jako kompromis?
21:47:49 <salmon_> pigletto: nie stać nas :(
21:47:56 <pigletto> salmon_: oddam za free
21:47:58 <pigletto> tylko transport
21:48:04 <pigletto> jakos by trzeba zorganizowac
21:48:04 <galuszkak> ale pozniej wolalbym ominac, podejmijmy decyzje i bierzmy sie za jakiś remont chociaż jednego pokoju ;)
21:48:18 <firemark> fk_lx: ty masz combi ;-P
21:48:31 <pigletto> firemark: tez mam kombi ale kanapa to nie bardzo...
21:48:43 <galuszkak> pigletto: Twoja żona widać, ma talent opisywać przedmioty :D
21:48:47 <salmon_> pigletto: co by trzeba?
21:48:58 <pigletto> no nie wiem, albo auto z przyczepa albo bus?
21:49:00 <galuszkak> "Zgrabna wersalka" brzmi jak opis kobiety z wersalu :D
21:49:06 <fk_lx> firemark: jaki się dołożysz do kosztów eksploatacji to chętnie
21:49:09 <fk_lx> jest co robić :)
21:49:26 <galuszkak> czy 14 komuś przeszkadza?
21:49:41 <firemark> galuszkak: bede musial wczesniej wstac :S
21:49:43 <fk_lx> a przecież mówiliśmy o 12:00
21:49:54 <galuszkak> bfaliszek: mówił o 15
21:50:15 <galuszkak> fk_lx: ja byłbym za 12-13 ale kompromisowo sie na 14 zgodze ;)
21:50:42 <bfaliszek> ja wolałbym później, ale jeśli reszta chce wczesniej to spoko
21:50:55 <salmon_> galuszkak: moze na liscie ustalcie
21:51:00 <bfaliszek> to była taka luźna propozycja, która mi najbardziej pasuje
21:51:20 <galuszkak> salmon_: ale to już czasu nie ma, bo to ta niedziela ;), zatem jak  nikt nie ma nic przeciwko zostaje 14
21:51:36 <galuszkak> #info galuszkak wysłanie informacje na listę o spotkanie o 14 w HSie.
21:51:43 <bfaliszek> galuszkak btw jak jesteśmy przy temacie sofy, to wiadomo może coś o tych meblach z Ikeii?
21:52:10 <galuszkak> bfaliszek: nie, byly swieta, bede uderzal w tym tygodniu, najpozniej w przyszlym
21:52:23 <bfaliszek> spoko
21:52:25 <salmon_> ok, to ja mam jeszcze temat
21:52:37 <pigletto> no ale co z kanapą? :)
21:52:53 <pigletto> jesli nikt nie ma busa to mozna cos zalatwic tylko ze kwestia z kolei kasy na to
21:53:07 <pigletto> pewnie kolo 50 zl
21:53:21 <salmon_> pigletto: proponuje zapytac na liscie czy ktos ma transport
21:54:02 <pigletto> ok
21:54:26 <salmon_> #action: pigletto napisze na liste czy ktos moze przetransportowac sofe do HSu
21:54:27 <salmon_> Moj temat: skoro Ikea moze dac meble, to moze Castorama tez coś da. Z tego co wiem, to castorama wspiera jakies vlogi na youtube wiec jakis program sponsorski mają
21:54:46 <salmon_> mogę do nich napisać
21:54:51 <fk_lx> pigletto: ta wersalka wygląda za dobrze na naaszego HSa
21:54:52 <galuszkak> salmon_: ale to dla burżuazji blogerskiej ;)
21:55:18 <pigletto> fk_lx: ale super wygodna nie jest :P
21:55:31 <salmon_> galuszkak: moze jakies gniazdka dostaniemy
21:55:33 <fk_lx> pigletto: ah, wiedziałem, że gdzieś musi być haczyk
21:55:36 <galuszkak> pigletto: a do czego używaliście tej wersalki? to było do spania, czy w pokoju gościnnym do siedzenia przy ciastkach?
21:55:40 <fk_lx> pigletto: dlatego pewnie nie schodziła na OLX
21:55:43 <fk_lx> ;)
21:55:43 <pigletto> galuszkak: to drugie
21:56:00 <pigletto> fk_lx: nie no, nikt nawet nie ogladal
21:56:05 <galuszkak> ciastkowa kanapa, podoba mi się. Trzeba odkurzyć bo będzie dużo okruchów :P
21:56:09 <pigletto> fk_lx: kupilismy po prostu nową
21:56:19 <pigletto> fk_lx: w sumie ja nie wiem dlaczego, ja bym tą zostawił :)
21:56:45 <pigletto> galuszkak: dzis nawet odkurzalem, ale nie ma duzo okruchów :P
21:57:19 <salmon_> ktos ma jakies obiekcje zeby napisac do Castoramy?
21:57:35 <galuszkak> pigletto: dorzucicie coś do wersalki w środku? :) Jakiś silniczek do automatycznego rozkladania czy cuś? :)
21:57:39 <galuszkak> salmon_: do it :)
21:58:01 <salmon_> ok
21:58:07 <salmon_> #action salmon_ napisze do castoramy
21:58:12 <salmon_> ktoś coś jeszcze?
21:58:27 <galuszkak> Ja
21:58:54 <galuszkak> Pamiętajmy o składkach za styczeń, tak żeby salmon_ mógł chociaż bieżące faktury płacić z składek :)
21:59:06 <fk_lx> pamiętamy, szkoda, że go w czwartek nie bydzie
21:59:07 <salmon_> galuszkak: z #info
21:59:15 <salmon_> fk_lx: praca :(
21:59:15 <fk_lx> a w niedzielę bydzie?
21:59:20 <galuszkak> 10 blisko, faktura pewnie w drodze, jest 320 zł obecnie za styczeń, więc niech reszta pamięta :)
21:59:27 <salmon_> fk_lx: wracam w niedziele wieczorem
21:59:35 <galuszkak> #info Pamiętajmy o składkach za styczeń, tak żeby salmon_ mógł chociaż bieżące faktury płacić z  składek :)
21:59:47 <fk_lx> salmon_: jak praca to się należy cieszyć, że się ją ma :)
21:59:57 <pigletto> czyli te skladki na konto czy w niedziele?
22:00:03 <salmon_> fk_lx: bfaliszek galuszkak moze ktos za mnie zebrac skladki w czwartek i niedziele?
22:00:13 <galuszkak> pigletto: jeżeli można na konto to chyba uproszcza logistyke finansów
22:00:27 <bfaliszek> salmon_ mnie w czwartek nie będzie, więc raczej odpadam
22:00:31 <fk_lx> salmon_: no ja mógłbym w czwartek
22:00:43 <fk_lx> i Ci jakoś przekazać po wikendzie
22:00:55 <salmon_> fk_lx: a w niedziele?
22:02:02 <fk_lx> w sensie wieczorem?
22:02:14 <salmon_> fk_lx: nie, czy mozesz zebraz tez w niedziele
22:02:23 <fk_lx> no mogę
22:02:30 <salmon_> ok
22:02:30 <fk_lx> zakładam, że tego nie przepije
22:02:47 <salmon_> #info fk_lx bedzie zbierał składki w czwartek i w niedzielę
22:02:52 <salmon_> jeszcze jakies tematy?
22:03:11 <fk_lx> ktoś mógłby napisać do Agaty
22:03:37 <galuszkak> fk_lx: jakiej Agaty?
22:03:46 <fk_lx> galuszkak: taka od mebli
22:03:56 <BartlomiejB> sklep taki. :)
22:03:59 <galuszkak> nie znam, a Ty ją znasz? byłła w HSie?
22:04:22 <fk_lx> no nie bardzo, bo ona jest sklepem
22:04:31 <fk_lx> więc cieżko, żeby była
22:04:38 <galuszkak> fk_lx: hm, tego nie wiedzialem
22:05:26 <BartlomiejB> http://www.agatameble.pl/
22:05:29 <salmon_> ktos napisze czy koniec?
22:06:17 <BartlomiejB> ło, kupony rabatowe na 64%... 64! to chyba promocja dla hakerów ;)
22:06:39 <salmon_> no to kończę...
22:06:45 <salmon_> #endmeeting