20:04:49 <galuszkak> #startmeeting Spotkanie HSa 30.XII.2012
20:04:49 <meetings-bot`> Meeting started Tue Dec 30 20:04:49 2014 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is galuszkak. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
20:04:49 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
20:04:49 <meetings-bot`> The meeting name has been set to 'spotkanie_hsa_30_xii_2012'
20:05:00 <galuszkak> oki to lecimy topicami ;) nie ma ich wiele
20:05:19 <galuszkak> #topic Prąd i woda (salmon_, galuszkak)
20:05:52 <galuszkak> więc tak, byliśmy w poniedziałek i załatwiliśmy obydwie sprawy. Potrzebne jednak są 2 rzeczy jeszcze.
20:06:10 <galuszkak> 1) brakuje 1 bezpiecznika do naszej trójfazówki jak zauważył pan elektryk
20:06:19 <galuszkak> więc potrzeba bezpiecznik około 20a
20:07:07 <galuszkak> trzeba go wkręcić na korytarzu w części gdzie są lokale mieszkalne jest wolny dostęp
20:07:51 <bfaliszek> galuszkak ale to tylko kwestia wkręcenia bezpiecznika, czy trzeba później znowu umówić się z panem elektrykiem i on musi to sprawdzić itd.?
20:07:58 <galuszkak> so, ja myślałem, żeby poprosić w tej sprawie Adama Śliwę żeby przy okazji też nam to zaświadczenie do instalacji elektrycznej podpisał, że sprawdził itd (bo rozumiem, że sprawdzi?)
20:08:10 <galuszkak> bfaliszek: jest wolny dostęp, możemy sami wkręcać.
20:08:22 <fk_lx> (i ktoś może wykręcać)
20:08:28 <galuszkak> (wada, ktoś nam może od tak wykręcić, bo wejście jest wolne...)
20:08:40 <galuszkak> fk_lx: exactly :P
20:08:52 <fk_lx> "Hakerzy znowu przeciążają Internet, to im wyłączymy wszystko w cholerę ..."
20:09:01 <firemark> wybaczcice za spoznienie
20:09:05 <galuszkak> fk_lx: albo jak będzięmy głośno ;)
20:09:08 <fk_lx> czyli musimy żyć w zgodzie z sąsiadami
20:09:11 <fk_lx> w miarę
20:09:27 <bfaliszek> galuszkak a to tylko ta jedna faza tak ma, czy całość jest tak łatwo dsotępna z zewnątrz?
20:09:53 <galuszkak> 3 bezpieczniki tam są... (sad)
20:10:00 <galuszkak> w sensie 2 są na 3 miejsca
20:10:41 <galuszkak> jednej fazy chyba nam brakuje, bo w łazience prąd nie działał bo tylko tam próbowaliśmy sprawdzić bo był ten podgrzewacz (chociaż on też może nie działać).
20:10:58 <galuszkak> Anyway, myślałem, żeby to Adamowi zostawić, chyba, że ktoś może temat ogarnąć
20:11:06 <fk_lx> no może ktoś go zostawił bo nie działał
20:11:23 <fk_lx> Adam wydaje się odpowiednią osobą
20:11:37 <fk_lx> trzeba go zmobilizować, żeby od czasu do czasu tu na kanał wbił
20:11:41 <galuszkak> Teraz pytanie, czy ktoś wie kiedy On będzie miał czas?
20:11:46 <galuszkak> fk_lx: pisałem do niego dzisiaj.
20:11:47 <fk_lx> jak jest meeting
20:11:57 <galuszkak> fk_lx: z zaproszeniem, ale nie odpisał
20:12:05 <bfaliszek> tak i najlepiej kupić więcej bezpieczników(2 lub 3), gdyby któryś z tych co już są okazał się popsuty, albo gdyby nam ktoś wykręcił ;)
20:12:27 <ustinez> moze trzeba zadzwonic do Adama poprostu, okres świąteczny może maila nie sprawdza
20:12:36 <fk_lx> ustinez: no właśnie
20:12:53 <fk_lx> ustinez: tak w ogóle miło Cię tu widzieć
20:13:11 <galuszkak> a ktoś ma numer do Adama? ja chyba gdzieś miałem ale już nie mam
20:13:16 <ustinez> ja mam
20:13:22 <ustinez> chyba mam
20:13:24 <ustinez> sprawdzam
20:13:46 <ustinez> mam podam Ci na priv
20:14:08 <galuszkak> ok. to inaczej.
20:14:22 <galuszkak> kto bierze na siebie kontakt z Adamem?
20:15:06 <galuszkak> dobra ja wezmę, bo cisza tutaj straszna. ;)
20:15:28 <bfaliszek> najlepiej ktoś kto wie jak mają wyglądać te bezpieczniki(wkręcane, te wkładane)
20:15:32 <ustinez> sorry :) ja nie wiem dokladnie o co chodzi
20:15:36 <fk_lx> galuszkak: to dobry pomysł, bo wiesz o co chodzi
20:15:44 <galuszkak> #action galuszkak skontaktuje się z Adamem w sprawie sprawdzenia instalacji, papierów do KZGM i bezpieczników.
20:15:44 <galuszkak> są wkręcane ;)
20:16:04 <galuszkak> woda płynie, wodomierz założony.
20:16:31 <galuszkak> aaa bym zapomniał, jakiś błąd jest w systemie, mam nadzieję, że tego nie naliczy bo gość nas powitał tekstem, o widzę, że Panowie mają start z -1200 zł za prąd
20:16:50 <galuszkak> zaraz po podłączeniu i ustawieniu licznika. Pytał czy gdzieś wcześniej lokal mieliśmy
20:17:11 <bfaliszek> galuszkak miło :-/
20:17:26 <galuszkak> więc jakby przyszła jakaś dziwna faktura, to ją na wszelki wypadek sprawdźmy dobrze ;)
20:17:26 <fk_lx> wiesz jak -1200 zł to dobrze gorzej gdyby +1200 zł (joke)
20:17:42 <galuszkak> minus dla nas. +1200 dla Tauronu
20:17:45 <firemark> ja bym wolal dostac -1200zł rachunku :-)
20:17:46 <galuszkak> ja to jako koszty liczę :P
20:18:02 <firemark> znaczy -1200 jest za poprzedniego wlasciciela?
20:18:14 <galuszkak> anyway, mam nadzieję, że to pomyłka :) ale taka sytuacja trochę nas zaskoczyła.
20:18:46 <galuszkak> Czy są pytania do prądu i wody? (Kibelek działa, Łukasz kupił papier toaletowy więc można swoje potrzeby z radością załatwiać w HSie.
20:19:05 <bfaliszek> galuszkak to 1200 zł z poprzedniego najemcy? Nie trzeba tego zgłosić miastu, bo ono jest właścicielem lokalu?
20:19:43 <galuszkak> bfaliszek: e to raczej Tauronowi się coś namieszało, tak przynajmniej gość mówił, że może system źle nam coś naliczył
20:19:50 <fk_lx> wiesz z radością to jak się tam umyje
20:19:54 <galuszkak> tam nie było licznika bo był wymontowany
20:20:31 <galuszkak> ok, any questions do wody i prądu czy idziemy dalej?
20:20:45 <fk_lx> idźmy dalej
20:20:59 <galuszkak> #topic Przeznaczenie pomieszczenie - vote (galuszkak)
20:21:30 <ustinez> przypomniałbyś jakie tam są pomieszczenia, bo jeszcze nie miałam przyjemności być?
20:21:42 <firemark> ustinez: +1
20:21:45 <galuszkak> Wydaje mi się, że musimy w końcu zrobić ankietę i ją jak najszybciej wypełnić co w danym pomieszczeniu zrobimy
20:22:05 <galuszkak> firemark, ustinez one moment
20:22:23 <bfaliszek> https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t31.0-8/1795459_705648432858196_3991732943059729948_o.jpg
20:22:24 <galuszkak> http://i.imgur.com/crw7b7d.jpg -> tutaj jest rzut
20:22:45 <ustinez> dzieki
20:22:48 <galuszkak> (może ten link z imgur, bo tam są numerki na pomieszczeniach
20:22:49 <fk_lx> ja proponuje w 6 kibel
20:22:52 <fk_lx> :P
20:23:16 <galuszkak> fk_lx: ;) jestem za. Możesz jeszcze dorzucić foty co robiłeś? na dropbox czy gdzie były?
20:23:27 <bfaliszek> https://www.dropbox.com/sh/z3ioisg9v7wvpeu/AAAafrni3l-5FYBiUtiMCEF8a?dl=0#/
20:23:37 <galuszkak> bfaliszek: jesteś niezastąpiony :)
20:23:53 <fk_lx> bfaliszek: dzięki
20:24:19 <fk_lx> moim zdaniem temat przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń jest gorący
20:24:28 <fk_lx> w sensie sądzę, że tutaj mogą być bardzo różne opinie
20:24:56 <fk_lx> i opcje które w miarę jednogłośnie przejdą uznać od razu a ewentualnie pozostałe do dyskusji
20:25:06 <galuszkak> fk_lx: nie wątpliwie bo mamy na to różne zdanie i każdy nieco inaczej to widzi, ale powinniśmy te dyskusje  już wnioskować, przekuć w ankietę i któryś wariant obrać.
20:25:26 <fk_lx> ja sądzę, że powinno to się zakończyć dyskusją w realu
20:25:30 <firemark> tez jestem za by kazdy sie wypowiedzial
20:25:32 <fk_lx> choćby na tym spotkaniu w styczniu
20:25:45 <fk_lx> w sensie zacząc teraz
20:25:47 <bfaliszek> 1. i 2. to największe pomieszczenia. Myślę, że tutaj jest dośc jasne, że jedno idzie na pomieszczenie do organizowania warsztatów(stoliki, czasem jakieś lutowanie itd.), a drugie do meetup'ów(projektor i krzesła)
20:26:34 <fk_lx> bfaliszek: +1
20:27:12 <fk_lx> moim zdaniem pomieszczenia 3 i 4 to będzie najtrudniejsza kwestia
20:27:19 <ustinez> hm tylko wiecie, dokladny plan pomieszczen ma wplyw na próbę pozyskania ewentualnych mebli itd. Więc jest to poniekąd bloker, więc max na styczeń powinniśmy te decyzje odkładać
20:27:40 <fk_lx> ustinez: w styczniu jest spotkania fizyczne
20:27:46 <fk_lx> *spotkanie
20:27:58 <fk_lx> myślę, że takie najgorętsze kwestie to jednak face-to-face
20:27:58 <ustinez> hm może w 3 albo 4 zrobić małe pomieszczenie w którym mozna by spać, albo się chilloutować np na hackatonach
20:27:59 <galuszkak> no i tutaj chyba była największa dyskusja, bo jedni widzą 1 jako meetupy, a drudzy dwójkę. (bo jest szersza i nie ma ścian wystających
20:27:59 <bfaliszek> 6. to toaleta(już tam nawet jest). W 5. jest umywalka, ale nie wiem czy jest nam potrzebna osobna łazienka. Jeśli jest taka techniczna możliwość(dostęp do wody i kanalizacji), to przeniósłbym umywalkę do 6., a w 5. zrobił kuchnię.
20:28:02 <ustinez> albo dla gości
20:28:23 <galuszkak> w 4 myślę, nie ma wątpliwości, że będzie mini kuchnia
20:28:39 <fk_lx> jeszcze taka uwaga, z naszych wcześniejszych zgadywanek
20:28:47 <fk_lx> to w 6 był też wcześniej prysznic
20:29:06 <galuszkak> fk_lx: tak, i myslę, że w dłuższym planie powinnien tam być spowrotem. :)
20:29:08 <fk_lx> moim zdaniem warto zostawić ewentualne miejsce na coś takiego, wiele HSów coś takiego ma
20:29:13 <bfaliszek> W 3. zrobiłbty to pomieszczenie dla chilloutu. Jakaś kanapa itp., a 4. przeznaczył na serwerownię/składzik
20:29:27 <fk_lx> no 5 na kuchnię
20:29:50 <fk_lx> widzisz tylko Copi przykładowo mówił o warsztacie
20:29:56 <galuszkak> fk_lx: tam z umywalką? tam jest za ciasno, dlatego myśleliśmy o 4...
20:30:32 <galuszkak> Warsztat nie może być w 3 i 4 bo potem będzie ten cały zapach i metale lecialy do kuchni/lazienki
20:30:59 <fk_lx> no chyba że 3 i 4 się odizoluje od siebie
20:31:05 <bfaliszek> galuszkak w kuchni musi być woda i odpłyt. W 5 i w 6 są, nie wiem jak w 4. Jeśli chcemy tam kuchnię, to trzeba będzie pewnie pociągnąć tam wszystko
20:31:38 <galuszkak> bfaliszek: po wodę podejdziesz te 3 m ;). A trzeba gdzieś jakąś lodóweczkę, szafeczki suszarkę itd
20:32:01 <fk_lx> galuszkak: a ta 5 nam nie wystarczy na coś małego
20:32:22 <ustinez> jest to pomieszczenie na zdjęciach z dropboxa?
20:32:24 <galuszkak> fk_lx: z tym, że nie postawisz tam stolika czy cuś, żeby usiąść zjeść
20:32:38 <fk_lx> galuszkak: bo tam nie będziesz jeść
20:32:42 <fk_lx> tylko przygotowywać jedzenie
20:32:56 <galuszkak> ustinez: https://www.dropbox.com/sh/z3ioisg9v7wvpeu/AAAafrni3l-5FYBiUtiMCEF8a?dl=0#lh:null-IMG_20141028_091450.jpg to jest 4
20:32:58 <fk_lx> jeść będziesz w 1,2,4
20:32:59 <ustinez> to moze w części meetupowej zrobimy jakieś stoliki na jedzenie?
20:33:05 <ustinez> troche tak jak w biznes linku
20:33:17 <ustinez> mała kuchnia + pare wysokich stolików do jedzenia gdzie indziej
20:33:18 <firemark> galuszkak: zapach i metale do lazienki i kuchni, pff. Ja przy lutownicy spie ;-P i mozna zyc
20:33:19 <bfaliszek> fk_lx galuszkak też myślałem o 5 na kuchnię. Stolik i miejsce do jedzenia będzie w 3 lub 4, a ww kuchni tylko czajnik, lodówka może zlew i w wersji wypas: mikrofalówka
20:33:26 <galuszkak> ustinez: tam jest miejsce, ale jak przyjdzie 50 osob to wątpie by tam jakieś stoliki stawiać
20:33:27 <fk_lx> jeść to można wszędzie gdzie jest kawałek stoła i krzesło
20:33:33 <firemark> tylko troche sie nacpam kalafonia...
20:34:09 <fk_lx> bfaliszek: no właśnie o czymś takim myślałem
20:34:17 <firemark> i sadze ze nie potrzebujemy jadalni
20:34:30 <fk_lx> no własnie
20:35:06 <fk_lx> a chillout room dobrze gdyby miał jeden fotel rozkładany lub sofę, gdyby trzeba było raz na ruski rok jakiegoś gościa-prelegenta z dalsza przenocować
20:35:16 <galuszkak> tylko do 5 nie zmiescimy jakis szafeczek na sztucce+lodowke+inne rzeczy. A w 5 ludzie jeszcze będą prosto z kibelka wychodzili
20:35:29 <firemark> i 3 tak jak bfaliszek mowi - chillroom z buczacymi malinkami
20:36:04 <fk_lx> no to że będą z kibelka wychodzili to trudno
20:36:13 <fk_lx> przecież nie będą przez okno wychodzili
20:36:46 <firemark> w sumie jak by pomyslec
20:36:46 <galuszkak> fk_lx: no ale naprawdę tak nam żal 4 na tą mini kuchnię? :]
20:36:50 <bfaliszek> dobra, minęło 15 minut i nic nie ustaliliśmy. Robimy teraz głosowanie, czy na spotkaniu f2f w styczniu?
20:36:56 <firemark> zapachy z 6 pokoju gdy ktos bedzie robic sobie herbate..
20:37:00 <galuszkak> bfaliszek: spisujemy propozycje do pada
20:37:24 <fk_lx> firemark: do HSa generalnie będziesz przychodził zrobić siku, poważne rzeczy zostaw w domu
20:37:27 <fk_lx> :P
20:37:35 <galuszkak> bfaliszek: żeby były spisane potem na spotkaniu przegłosujemy, ważne, że im szybciej tym lepiej, bo szybciej w końcu wystartujemy. Też nie możemy w nieskończoność tego przeciągać
20:37:57 <fk_lx> jak się będzie odpowiednio łazienkę użytkować, a nie jak szalet na dworcu w Piździchowicach to nie będzię śmierdziało
20:38:27 <fk_lx> znam HSy gdzie wc sąsiadowało z kuchnią i nie było problemów tej natury
20:38:31 <firemark> fk_lx: haha, przekonales mnie
20:38:56 <fk_lx> tylko to wymaga pewnej kultury użytkowania, sprzątania po sobie
20:38:59 <fk_lx> itd.
20:39:25 <fk_lx> firemark: dzięki
20:39:54 <galuszkak> https://www.piratepad.ca/p/lokal-zagospodarowanie
20:39:57 <firemark> czylio wniosek jeden: spisac pomysly + ankieta i wnioski na nastepny tydzien?
20:40:42 <bfaliszek> firemark +1
20:41:25 <fk_lx> firemark: coś w ten deseń się powiesi http://digart.img.digart.pl/data/img/vol1/9/17/miniaturki400/4481331.jpg
20:41:28 <galuszkak> firemark: mniej wiecej
20:41:29 <Copi> może w sumie dojść do tego drogą to co potrzebujemy?
20:41:46 <Copi> pomieszczenie na meetupy potrzebujemy i musi być na 100% chyba no nie? ;>
20:42:10 <Copi> to samo z pomieszczeniem na warsztaty, które jednocześnie może być tym meetupowym
20:42:29 <fk_lx> Copi: otóż to
20:42:30 <Copi> kibel też musi być więc zostają tylko 2 pokoje
20:42:48 <Copi> a w jednym tym czerwonym zrobiłbym warsztat na drukarkę, jakąś stacje lutowniczą itd
20:43:13 <fk_lx> no na pewno musi być miejsce gdzie nie będziemy bali się zostawić rzeczy, że ktoś gwizdnie
20:43:16 <Copi> chyba się wszyscy zgadają z potrzebą posiadania takiego pomieszczenia? ;>
20:43:24 <Copi> zgadzają*
20:43:39 <ustinez> fk_lx: +1, składzik musi byc..
20:43:40 <fk_lx> stację lutowniczą to ja bym akurat umieścił w 1 lub 2
20:43:46 <galuszkak> Copi: ok, tylko jest problem, czy te meetupy robić w 1 czy w 2
20:43:53 <Copi> fk_lx, nigdy w życiu
20:43:54 <fk_lx> ustinez: składzi-biuro
20:43:58 <firemark> fk_lx: stacje na lancuchu
20:44:03 <Copi> to musi być w tym podwójnym
20:44:08 <galuszkak> bo moim zdaniem 2 bardziej się nadaje na miejsce na biurka gdzie ludzie mogą przyjść i popracować nad  swoimi projektami, gdzie można mieć lutownice itd
20:44:09 <fk_lx> czemu?
20:44:10 <Copi> czyli w tym czerwonym mniejszym albo obok
20:44:10 <BartlomiejB> cześć, sorry za spóźnienie.
20:44:17 <BartlomiejB> spotkanie jeszcze trwa?
20:44:17 <fk_lx> ahoj Baltazarze
20:44:18 <Copi> bo warsztat z reguły oznacza syf
20:44:22 <fk_lx> trwa
20:44:24 <Copi> chcesz robić syf w sali na meetupy?
20:44:26 <galuszkak> i w 2 można spokojnie składzik zrobić bo jest daleko od wejścia
20:44:37 <Copi> galuszkak, podwójne pomieszczenie
20:44:39 <fk_lx> Copi: a czy potrzebujemy dwie sale stricte na meetupy
20:44:43 <Copi> z jednego składzik, z drugiego warsztat
20:44:48 <fk_lx> czy nie może być jedna gdzie czasami wniesie się stół
20:44:53 <fk_lx> czy stoły
20:44:58 <fk_lx> jeśli będzie taka potrzeba
20:45:04 <galuszkak> może inaczej, niech ktoś zdefiniuje "pomieszczenie warsztat lub na warsztaty"
20:45:22 <firemark> pytanie czy caly czas potrzebujemy pomieszczenia na meetupy
20:45:24 <Copi> ja mam wizje warsztatu taką, że stoi tam sobie kawałek płyty na kantówkach, na którym się lutuje, tnie itd
20:45:34 <Copi> i stoi sobie np tam drukarka 3d
20:45:38 <galuszkak> w 2 ja widzę, że robimy biureczka, szafeczki ( i zarąbiste pudełeczka na swoje rzeczy i na zostawienie jakiś pierdołek
20:45:39 <Copi> albo frezarka cnc jak się zrobi
20:46:02 <fk_lx> firemark: moim zdaniem jedno pomieszczenie na meetupy jest enough, a jak tam meetup się nie odbywa to se można posiedzieć
20:46:13 <Copi> no ale nie robić tam syfu ;)
20:46:30 <Copi> zrobimy frezarke, zaczniemy frezować i na ścianach będzie pył
20:46:39 <fk_lx> galuszkak: 2 to ja widziałem na meetupy, żadnych wnęk a ni tego typu pierdół tam nie ma
20:46:41 <bfaliszek> galuszkak pomieszczenie na warsztaty to coś a la obecne pomieszczenie w bibliotece. Stoliki i krzesła. Jak przyjdzie 20 osób na dżemik, to będzie gdzie rozłożyć sprzęt i coś porobić. Warsztat o którym pisze Copi, to mniejsze pomieszczenie z bardziej wyspecjalizowanym sprzętem(drukarka 3d, stacja lutownicza itd.)
20:46:44 <firemark> no to by bylo ok
20:46:59 <firemark> jedno pomieszczenie ktore mozna szybko zamienic na meetup
20:47:02 <fk_lx> warsztat to 1
20:47:11 <firemark> czyli rozumiem ze 2 by miala odrazu skaner?
20:47:12 <fk_lx> z szafeczkami/półkami dla memberów
20:47:14 <Copi> no nie może być warsztat w 1
20:47:19 <Copi> fk_lx, nie wiem czego nie rozumiesz
20:47:27 <fk_lx> czemu nie może być w 1?
20:47:39 <Copi> a po cholerę nam takie dużo pomieszczenie na warsztat?
20:47:46 <BartlomiejB> sorry za offtopic, ale Copi: wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! :)
20:47:53 <fk_lx> no to tylko jego część będzie sferą warsztatową
20:47:55 <Copi> BartlomiejB, dzięki
20:48:00 <Copi> fk_lx, w której będzie syf
20:48:13 <galuszkak> fk_lx: bo jedynka idealna jest na meetupy właśnie. Jest zaraz od wejścia, i jest pewność, że ci nikt nie będzie się szwendał tam wchodząc
20:48:18 <Copi> nie rozumiesz tego, że łatwiej odizolować mniejsze pomieszczenie i je urządzić pod warsztat niż przerabiać większe
20:48:18 <fk_lx> Copi: kurde szkoda, że nie mam tu pod ręką foty z HSu z Pragi to byś zajarzył, że to da się pogodzić
20:48:26 <Copi> fk_lx, ale po co?
20:48:32 <fk_lx> galuszkak: 2 ma szersze wejście
20:48:33 <Copi> galuszkak, ja też tak to widzę
20:48:41 <fk_lx> galuszkak: 1 się zamknie
20:49:07 <Copi> 1 jest dłuższe
20:49:17 <fk_lx> w ogóle nie przesadzajmy z tym szwędaniem, nie wszyscy będą na meetupach, ktoś będzie w pomieszczeniu innym
20:49:18 <Copi> i idzie ładnie rzutnik schować pod sufitem
20:49:34 <galuszkak> Copi: +1
20:49:42 <fk_lx> chowanie rzutnika pod sufitem to bad idea, rzutnik najlepiej powinien być mobilny
20:49:44 <Copi> ale to jest szczegół
20:50:06 <Copi> fk_lx, a co chcesz zrobić w tym podwójnym pomieszczeniu? ;>
20:50:13 <Copi> skoro go tak bardzo nie chcesz na warsztat?
20:50:22 <fk_lx> 4 to chillout room
20:50:23 <BartlomiejB> fk_lx: ale w Medialabie w Wiedniu mieli osobne - niewielkie - pomieszczenie na "warsztaty".
20:50:31 <BartlomiejB> s/Medialabie/Metalabie/
20:51:03 <firemark> Metalab, walter white like it ;-)
20:51:07 <fk_lx> w każdym HS jest inaczej :)
20:51:23 <Copi> te podwójne pomieszczenie idealnie się nadaje na warsztat bo: jest na ciemno pomalowane, zamalujemy jakimś ciemnym, uszczelnimy sobie drzwi, można otworzyć okno jak się będzie pylić
20:51:26 <BartlomiejB> tzn. kilka pomieszczeń, połączonych, ale niewielkich w sumie. główna sala była na meetupy.
20:51:48 <Copi> i nikomu nic nie będzie tam przeszkadzać
20:51:48 <galuszkak> 2 akurat widziałem na warsztat. chillout w 3, a w 1 meetupy
20:51:58 <galuszkak> (PS. Może ktoś uzupełniać piratepada na bieżąco?
20:52:12 <Copi> galuszkak, zagłosujmy po prostu
20:52:20 <fk_lx> a nie można postawić jakiejść ścianki i tą część mega brudzącą lekko odizolować
20:52:22 <firemark> Btw. mysle ze stracilismy temat - wyposazenie to jedno, przeznaczenie pokoi to drugie
20:52:26 <Copi> nad tym gdzie meetupy i warsztaty a gdzie warsztat
20:52:33 <Copi> fk_lx, ale po co? ;>
20:52:52 <fk_lx> ja mam taką propozycje jak rozwiązać temat bo widzę już n różnych wizji
20:53:07 <galuszkak> firemark: +1 teraz faktycznie o przeznaczeniu mówimy
20:53:10 <fk_lx> niech każdy spiszę swoją wizję a potem szukajmy części wspólnych i dyskutujmy
20:53:28 <galuszkak> fk_lx: to możesz swoją też wpisywać na pada? :)
20:53:37 <fk_lx> bo jeden chce dużą kuchnię inny małą, drugi chce warsztat brudny koło chillout roomu
20:53:42 <Copi> zobaczcie
20:53:47 <Copi> i tak nie mamy często meetupów
20:53:49 <bfaliszek> To może spiszmy nasze propozycje na padzie https://www.piratepad.ca/p/lokal-zagospodarowanie i ustalmy kiedy głosowanie
20:54:01 <Copi> nie lepiej w 1 zrobić meetupy i warsztaty a w 2 się rozgościć?
20:54:03 <fk_lx> Copi: w chwili obecnej ale to się zmieni
20:54:05 <galuszkak> fk_lx: kto chce warsztat koło chillout roomu? ;)
20:54:06 <Copi> jakieś fotele itd
20:54:06 <ustinez> Copi: mamy, minimum pare razy w miesiącu
20:54:32 <fk_lx> galuszkak: Copi chce warsztat w 3, a w 4 ma być chillout room podobno
20:54:43 <fk_lx> lub kuchnia-chillout room w Twojej wersji
20:54:46 <Copi> a Wy lecicie numeracją z mojego screena?
20:54:50 <galuszkak> Copi: akurat to nie realne
20:54:51 <galuszkak> Copi: yes
20:54:58 <fk_lx> moim zdaniem to z resztą nie jest rozmowa na IRCa tylko na real
20:55:08 <BartlomiejB> Copi: jakiego screena? :)
20:55:15 <galuszkak> fk_lx: a kiedy wypada to spotkanie data, możesz policzyć?
20:55:19 <fk_lx> BartlomiejB: http://i.imgur.com/crw7b7d.jpg
20:55:20 <Copi> BartlomiejB, http://i.imgur.com/crw7b7d.jpg
20:55:31 <fk_lx> galuszkak: no chyba środek stycznia to był
20:55:32 <Copi> tak, warsztat najlepiej zrobić w 3
20:55:57 <fk_lx> Copi: lepiej w 1 u góry, w razie czego blisko do łazienki po wodę
20:56:14 <galuszkak> fk_lx: to trochę późno, nie możemy zrobić tego wcześniej?
20:56:19 <Copi> fk_lx, Ty chyba myślisz, że wszyscy chcą w 2 robić meetupy
20:56:24 <bfaliszek> fk_lx: galuszkak jak dobrze pamiętam 13.01(wtorek), ale nie wiem czy nie lepiej to zrobić w weekend. Nie ustaliliśmy jeszcze godziny.
20:56:27 <Copi> i, że tak rzeczywiście będzie
20:56:59 <fk_lx> Copi: w 1 były takie fajne rogi na półki
20:57:07 <fk_lx> po co Ci półki w meetupowej części?
20:57:44 <fk_lx> 2 jest "idealnym" prostokątem, czyli typowe lotnisko, dużo zmieścisz miejsc w układzie kinowym, wszyscy widzą prelegenta
20:57:56 <fk_lx> poza tym ma szerokie wejście
20:58:04 <Copi> galuszkak, fk_lx a może podejdźmy do tego sporu o pokój meetupowy w ten sposób, że wybierzemy ten gdzie można po za pokój wyjść i będzie się coś widzieć z projektora?
20:58:13 <fk_lx> 13.01 jest blisko
20:58:19 <fk_lx> może być weekend
20:58:27 <fk_lx> mnie to ganz egal
20:58:29 <Copi> bo pokój nie jest super ogromny, i może się zdarzyć, że będzie więcej ludzi
20:58:38 <galuszkak> 13.01 teoretycznie blisko ale przepada wtedy weekend 10/11
20:59:00 <galuszkak> w który moglibyśmy już zacząć coś robić.
20:59:30 <fk_lx> w czym weekend 10-11 jest lepszy od 17-18?
20:59:39 <Copi> w szybszym terminie?
20:59:40 <ustinez> mnie w weekend nie ma
20:59:40 <Copi> ;>
20:59:45 <ustinez> bo jestem na django girls
20:59:50 <ustinez> ale ogarniecie beze mnie :)
20:59:56 <bfaliszek> galuszkak Copi fk_lx BartlomiejB ustinez firemark ustalmy coś wreszcie. Tydzień na spisanie swoich pomysłów. Później głosowanie do spotkania f2f i ostatnie głosny na spotkaniu f2f?
21:00:12 <ustinez> jestem za
21:00:16 <Copi> jeszcze sobie przejrzyjcie mojego pada
21:00:21 <fk_lx> moim zdaniem głosowanie się powinno odbyć na samym spotkaniu
21:00:29 <fk_lx> najlepiej po prezentacjach kto jaką ma wizję
21:00:32 <fk_lx> mogę rzutnik przynieść
21:00:37 <Copi> https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/hackerspace-silesia-lokal
21:00:44 <galuszkak> fk_lx: że wtedy całość znów się przesunie prawie o miesiąc, ja rozumiem, że się nie spieszy, ale, moglibyśmy już coś za ten czas mieć chociaż 1 pomieszczenie
21:00:56 <Copi> bo salmon marudził, że nie ma nic rozpisane, to rozpisałem
21:00:57 <fk_lx> galuszkak: o miesiąc czy o tydzień?
21:01:17 <firemark> bfaliszek: spotkanie f2f by pozwolilo wykazac komu zalezy a komu nie
21:01:31 <galuszkak> fk_lx: o 2 tygodnie. Bo jeżeli spotkanie zrobilibyśmy np. 7. To 10-11 moglibyśmy sobie już przygotowywać pomieszczenia
21:01:32 <fk_lx> firemark: otóż to
21:01:47 <galuszkak> a tak jak zrobimy spotkanie 17-18 to się do roboty weźmiemy za tydzien i wyjdzie na to, że styczeń przeleciał z bicza
21:01:50 <galuszkak> i po styczniu
21:01:50 <firemark> pytanie czy nie tracimy niepotrzebnie czasu
21:02:10 <fk_lx> mnie termini wisi, może być wcześnie
21:02:16 <fk_lx> byle by ludzie się tłumnie pojawili
21:02:26 <fk_lx> w sensie termin nie może być z dupy, że 3/4 osób nie będzie
21:02:29 <Copi> firemark, pewne roboty już można robić
21:02:35 <galuszkak> fk_lx: ok. Good point
21:02:36 <fk_lx> albo będzie musiało wyjść po godzince jak ostatnio w niedzielę
21:02:41 <Copi> tylko nikt nic nie ogarnia w tym temacie
21:02:52 <ustinez> no w weeekend 10-11 bedzie ok dla reszty chyba?
21:02:56 <bfaliszek> Spotkanie f2f proponuję 10/11 czas nas nagli. Nie ma sensu czekać kolejny tydzień. Jeśli kogoś nie będzie to dałbym możliwośc zagłosowania przez maila.
21:03:01 <ustinez> wtedy jak sie ustali to w nastepny juz mozna dzialac
21:03:12 <ustinez> bfaliszek: +1
21:03:43 <fk_lx> mnie termin wisi, byle by to nie było do południa w tygodniu
21:03:58 <galuszkak> bfaliszek: moim zdaniem tak jak pisał fk_lx. Głosujemy na spotkaniu. Nieobecnym możemy co najwyżej transmisję na hangoutach zrobić i głosują online.
21:04:01 <galuszkak> fk_lx: +1
21:04:56 <galuszkak> to propozycje. 10.01 o 13.00 ?
21:04:59 <bfaliszek> dobra, to jeszcze ustalmy 10(sobota) czy 11(niedziela)? Rozumiem, że godzina jakaś popołudniowa, np. 15:00 - 16:00 ?
21:05:14 <Copi> galuszkak, może to na liste puścisz?
21:05:20 <Copi> nie każdy z członków tu jest ;)
21:05:32 <ustinez> wiadomo, najpierw dogadajmy godzine
21:05:32 <Copi> Adam na ircu nie siedzi a był w niedziele jak oglądaliśmy lokal
21:05:34 <galuszkak> Copi: to propozycja jest
21:06:03 <bfaliszek> Copi to co tu ustalimy(termin spotkania), to imo propozycja i należy to puścić na liście
21:06:04 <galuszkak> Prościej.
21:06:48 <galuszkak> bfaliszek: którą będziemy głosować? wyznaczmy godzinę 10-11 jest za 10 dni. Jak komuś zależy to przyjdzie. Robimy to weekend tak żeby ludzie mieli wtedy czas
21:06:49 <fk_lx> Niedziela jest w teorii dniem wolnym
21:07:12 <BartlomiejB> ale nie wolnym od hackowania ;P
21:07:16 <fk_lx> o tyle lepsza od soboty, w soboty czasami się jeszcze coś załatwia czego nie idzie w niedzielę
21:07:27 <Copi> albo się pracuje po prostu
21:07:34 <bfaliszek> fk_lx +1, też wolałbym niedzielę
21:07:42 <Copi> to jest jedyny wolny dzień w tygodniu w którym można coś porobić
21:08:01 <BartlomiejB> jak dla mnie może być.
21:08:02 <galuszkak> ok to niedziela
21:08:06 <fk_lx> Copi: byle nie zwiejesz po godzinie jak ostatnio
21:08:26 <Copi> fk_lx, po pierwsze musiałem jechać a po drugie i tak gadaliście o dupie marynie
21:08:43 <Copi> może następnym razem przejdźmy do konkretów?
21:08:54 <galuszkak> #info Propozycja spotkania w niedzielę 11.01 w HSie z głosowaniem na co przeznaczamy dane pomieszczenia.
21:08:54 <fk_lx> skąd wiesz o czym gadaliśmy jak Cię nie było
21:08:56 <bfaliszek> galuszkak to może jakieś podsumowanie i wolne wnioski?
21:09:06 <Copi> fk_lx, wystarczy mi to o czym gadaliście jak byłem
21:09:11 <Copi> albo o czym raczej nie gadaliście
21:09:12 <Copi> ;)
21:09:18 <ustinez> o ktorej w niedziele?
21:09:26 <fk_lx> Copi: mogłeś przyjść to dorzuciłbyś tematy dla Ciebie istotne
21:09:35 <firemark> juz ustaliliscie 10/11? :P
21:10:02 <galuszkak> #topic Zadania z poprzednich spotkań.
21:10:07 <Copi> dla mnie istotne jest, żeby ktoś zerknął na pada i napisał swoją wizje remontu
21:10:07 <fk_lx> było coś o niedzieli to może jednak 11
21:10:12 <Copi> albo się tym zainteresował ;)
21:10:52 <fk_lx> na padzie pisać musisz coś godzinę, co przedstawiłbyś f2f w 5 minut
21:10:57 <galuszkak> fk_lx: do info wrzuciłem propozycję spotkania w niedziele 11.01, godzinę dogramy.
21:11:15 <galuszkak> Z składkami, nie jest źle. 15 osób wpłaciło :P jest nadzieja, że może wpłaci więcej.
21:11:19 <ustinez> ok czyli 11.01, godzina popoludniowa
21:11:34 <bfaliszek> galuszkak po poprzednim tygodniu miałem w sumie tylko napisać o tych wybdarzeniach i kalendarzy na liście mailingowej - zrobione
21:11:39 <Copi> fk_lx, to zbierz wszystkich, żeby pogadać. Za ten czas do spotkania to każdy by mógł przejrzeć i coś napisać.
21:11:52 <galuszkak> bfaliszek: +1
21:12:06 <fk_lx> Copi: gadanie jest dobre, ale f2f, na IRCu to się naklepiesz
21:12:13 <fk_lx> a i tak opacznie Cię zrozumieją
21:12:14 <Copi> fk_lx, wiem, ale o to ciężko
21:12:29 <fk_lx> nie ciężko, jak się chce to się da radę spotkać f2f
21:12:34 <fk_lx> szczególnie jak jest ważny temat
21:12:41 <fk_lx> po to spotkanie 11
21:12:50 <firemark> erm, zapomnialem dzisiaj spisac tematu bo nie wiedzialem czy bede...
21:12:59 <bfaliszek> galuszkak ja muszę spadać za chwilę, a chciałbym jeszcze zadać jedno pytanie(wolne wnioski). Możemy już do tego przejśc, czy jest jeszcze coś w planie?
21:13:02 <fk_lx> co do wolnych wniosków
21:13:05 <fk_lx> to ja mam pytanie
21:13:13 <fk_lx> czy Alek już przejmuje obowiązki od Łukasza
21:13:16 <fk_lx> w temacie skarbnikowania
21:13:49 <galuszkak> fk_lx: jeszcze do wolnych wniosków nie doszliśmy ;)
21:14:00 <Copi> galuszkak, to jazda ;d
21:14:01 <fk_lx> galuszkak: a to sorry, falstart
21:14:16 <galuszkak> Ja z IKEĄ będę wiedział po nowym roku niestety.
21:15:03 <galuszkak> Zostało 9 członków którzy nie wpłacili składek. 1 się wypisuje, 1 osoba powiedziała, że nie będzie płacić... więc zostaje 7 ;)
21:15:03 <bfaliszek> Jak rozumiem z ostatnich maili dotyczących grantu, to Kraków odebrał warsztaty z robotów Alkowi i przekazał je komuś z zewnątrz? Czy to było z nami konsultowane, czy po prostu podjęli taką decyzję, bo z naszej strony nie było kontaktu z nimi i nikt od nas nie zrealizował zadań związanych z tymi warsztatami?
21:15:36 <fk_lx> moje osobiste zdanie w tej sprawie jest krótki - Alek dał ciała
21:15:52 <fk_lx> sorry, ale nie tylko HS-KRK miał z nim słaby kontakt
21:15:54 <fk_lx> my też
21:15:55 <galuszkak> bfaliszek: podjęli taką decyzję, bo Alek odpowiadał im czasami cały miesiąc. Łukasz pisał do niego wiele razy, ja też. Dawaliśmy deadline ale no była nieco lipa, więc Kraków podjął taką decyzję.
21:16:16 <galuszkak> W sensie nie konsultowali tego z nami ale tak się to skończyło.
21:16:28 <fk_lx> moim zdaniem tłumaczenie, że był w USA i dlatego odpowiadał miesiącami jest słabe, rozumiem jakby był na Saharze bez netu
21:16:29 <bfaliszek> fk_lx na spotkaniu f2f na poczatku miesiąca mówiłem, żebyśmy sami mu odebrali te warsztaty...
21:16:52 <fk_lx> trudno stało się
21:16:58 <fk_lx> nic nie zrobisz
21:17:05 <fk_lx> moim zdaniem nie ma co rozdzierać szat
21:17:11 <galuszkak> anyway kto miał Mary i resztę osób i co z tymi osobami robimy? będziemy dzwonić?
21:17:31 <galuszkak> bo np. Mary na maile nie odpisuje ale jak zadzwoniłem to żywo było zainteresowana, tylko nie wiem kto się np miał z nią kontaktować
21:17:58 <ustinez> chodzi o osoby ktore nie zaplacily skladek czy o poinformowanie ludzi o spotkaniu f2f?
21:18:15 <galuszkak> składki i dotarcie do tych osób, bo nie są na mailiście np...
21:18:35 <fk_lx> galuszkak: ale konkret, które osoby
21:18:43 <fk_lx> i kto miał podjąć kontakt
21:18:44 <firemark> galuszkak: ja jestem za zmiana Mary na inna osobe
21:18:53 <fk_lx> galuszkak: mamy gdzieś tą listę
21:18:54 <fk_lx> ?
21:19:06 <galuszkak> na dzisiaj chyba nie zapłacił tak
21:19:14 <galuszkak> a) Skarbnik (prawda?)
21:19:34 <galuszkak> b) Mary
21:19:52 <galuszkak> c) Bartek -> mi pisał, że wpłaci 128 zł, ale nic nie doszło...
21:20:40 <galuszkak> d) Natalia -> napisała, że nie będzie płacić...
21:20:58 <fk_lx> ja jeszcze raz do niej napiszę, bo może nie czai że jest lokal
21:21:00 <galuszkak> e) Marcin -> czekam na odpowiedź. Wiem, że dostanę  ją po nowym roku...
21:21:15 <firemark> Skarbnik, lol :-P
21:21:20 <galuszkak> fk_lx: czai, przecież wie, dostałem długiego sms-a dlaczego nie
21:21:42 <galuszkak> f) Adrian -> ale on się wypisuje
21:21:42 <fk_lx> a to sorry
21:21:53 <Copi> ale skaczecie po tematach..
21:21:58 <fk_lx> Marcin jaki?
21:22:03 <Copi> galuszkak, pilnujesz tego bota? :D
21:22:03 <galuszkak> g) Copi -> tutaj nie wiem jak jest ;)
21:22:17 <galuszkak> fk_lx: Zembski
21:22:26 <Copi> galuszkak, miało pójść, nie poszło ale pójdzie ;)
21:22:27 <fk_lx> Copi: o wilku mowa, jak ze składkami
21:22:38 <Copi> i nie oczekujcie dużo ;)
21:22:44 <Copi> pisałem z salmonem ju.ż
21:22:49 <galuszkak> h) koyot (Kuba Adamus) -> może utka spytajcie? jak coś mam do niego numer
21:24:05 <galuszkak> brakuje mi jednej osoby hm
21:24:09 <bfaliszek> dobra, ja muszę uciekać. Podeślijcie podsumowanie na liście, to później przeczytam co mi umknęło. cc galuszkak
21:24:19 <galuszkak> aa
21:24:26 <BartlomiejB> galuszkak: jaki Bartek? :) bo jakby co, ja wpłaciłem. :)
21:24:33 <galuszkak> i) Yarlu -> wie ktoś?
21:24:39 <galuszkak> BartlomiejB: Tomżyński
21:24:50 <BartlomiejB> galuszkak: ok, dzięki.
21:24:52 <fk_lx> spoko Baltazar, nie o Ciebie chodzi
21:24:59 <fk_lx> :0
21:25:03 <fk_lx> :)
21:25:26 <fk_lx> ja mogę do Yarla napisać lub zadzwonić
21:25:36 <galuszkak> proponuje tych co maile niet, żeby przedzwonić z życzeniami na Nowy Rok
21:25:44 <fk_lx> gdzieś miałem jego numer, jak nie to ktoś możę podać
21:27:10 <galuszkak> fk_lx: większość tych osób dopisałem numery telefonu w docsach, przedzwoniłbyś do nich?
21:27:23 <firemark> proponuje ustalic temat z skladkami na bocie i dac actiony
21:27:29 <BartlomiejB> fk_lx: mam nr tel. do Yarla, podam ci na /query
21:27:32 <firemark> (bo chyba nie ma?)
21:27:49 <galuszkak> #action galuszkak zadzwoni do Skarbnika
21:27:59 <fk_lx> galuszkak: ja do Yarla zadzwonię
21:28:08 <galuszkak> #action fk_lx zadzwoni do Yarl
21:28:11 <fk_lx> resztę z tych osób znam tyle co nic
21:28:19 <galuszkak> #action galuszkak zadzwoni do Mary
21:28:34 <galuszkak> #action galuszkak zadzwoni do Koyota
21:28:42 <fk_lx> kto zadzwoni do Alka?
21:28:55 <galuszkak> fk_lx: 3 actiony wyżej ;) ja
21:29:16 <galuszkak> #action galuszkak czeka na odpowiedź od Marcina
21:29:39 <galuszkak> #action galuszkak reminder do evilcat
21:29:53 <galuszkak> oki i temat składek zamknięty. Od 1 stycznia zachęcamy do kolejnych wpłat ;)
21:30:14 <galuszkak> #info Od 1 stycznia nowy miesiąc pamiętajmy o wpłatach.
21:30:21 <galuszkak> #topic Wolne wnioski
21:30:21 <ustinez> co jeszcze zostało bo ja sie tez musze zbierac?
21:30:24 <BartlomiejB> a gdzie? komu? na jaki nr konta?
21:30:46 <BartlomiejB> ;]
21:30:57 <galuszkak> BartlomiejB: dopóki, nie będziemy mieli konta, a Alek nie przejmie tamtego to rozumiem, że do Łukasza
21:31:12 <galuszkak> fk_lx: przerwałem ci wcześniej wolne wnisoki więc zaczynaj
21:31:12 <BartlomiejB> ok.
21:31:45 <fk_lx> mój wolny wniosek jest taki, że skoro Alek już nie musi przygotowywać warsztatów, to niech szybko odciąży Salmona od skarbnikowania
21:32:57 <galuszkak> fk_lx: proponuję do tego dojść jak spotkamy się z Alkiem f2f
21:33:00 <Copi> fk_lx, to raczej sprawa zarządu
21:33:46 <fk_lx> Copi: to sprawa wszystkich
21:33:55 <Copi> fk_lx, to sprawa między Wami
21:33:57 <fk_lx> sekretarz powinien sekretarzyć a nie skarbnikować
21:34:00 <galuszkak> Alek miał dzisiaj być ale go nie było, też niezbyt wiem dlaczego, bo najpierw wpisał topic z warsztatmi, potem go wykreślił i nie przyszedł dziś
21:34:03 <Copi> ja nie głosowałem na Alka jako na skarbnika
21:34:08 <Copi> sami wybraliście sobie funkcje
21:34:31 <ustinez> nie ma Alka to musicie na nim dokonac juz przekazania, bo nikt z nas nie moze tego tematu ruszyć tylko Zarząd
21:34:31 <fk_lx> Copi: widzę filozofia "moja chata z kraja"
21:35:25 <Copi> ja mam wolny wniosek ;]
21:35:32 <Copi> może do przygotowania przez członków hs wizji lokalu (przeznaczenie pomieszczeń) dodamy przejrzenie pada, którego wyprodukowałem: https://pad.nowoczesnapolska.org.pl/p/hackerspace-silesia-lokal napisaniu jakiś komentarzy, dodaniu czegoś od siebie. Warto napisać/zastanowić się jak ma lokal wyglądać w przyszłości i zaplanować go i jego wykonanie. Fajnie jakby się ktoś zainteresował remontem w k
21:35:32 <Copi> ońcu :)
21:35:35 <galuszkak> Anyway, to zostawiłbym na F2F bo przekazywanie czegoś Alkowi jak go tu nie ma jest trochę bez sensu ;). Znając do tego jego zamiłowanie do literatury [Silesia] mógłby nawet o tym nie wiedzieć ;)
21:35:46 <BartlomiejB> mam pytanie, bo mnie wcześniej nie było: serwer już został zakupiony? w sensie hosting?
21:36:07 <galuszkak> BartlomiejB: nic mi o tym nie wiadomo. A kogo to był action?
21:36:53 <BartlomiejB> galuszkak: znaczy, chyba nikogo. tak tylko pytam na wszelki wypadek ;)
21:36:54 <fk_lx> ktoś chyba miał się zorientować w serwerach czy się mylę?
21:36:59 <galuszkak> BartlomiejB: w podsumowaniu tego nie ma. Jest tam tylko informacja, że będziesz adminował.
21:37:04 <galuszkak> http://78.47.176.147/hackerspace-silesia-meeting/2014-12-23-20.01.html ->
21:37:10 <galuszkak> serwer (salmon_, 20:43:47)
21:37:10 <galuszkak> BartlomiejB może postawić Mediawiki (salmon_, 20:45:55)
21:37:10 <galuszkak> salmon_ zajmie się botem spotkaniowym (salmon_, 20:47:14)
21:37:10 <galuszkak> fk_lx zajmie się maillistą (salmon_, 20:47:24)
21:37:10 <galuszkak> BartlomiejB wstępnie zgłasza się na głównego admina (salmon_, 20:48:26)
21:37:15 <BartlomiejB> taktak, wiem.
21:37:50 <fk_lx> BartlomiejB: no to może się byś rozejrzał za hostingami, żeby temat pobudzić
21:38:05 <fk_lx> jakiś post na listę, myślę, że rozgorzałaby dyskusja
21:38:05 <galuszkak> BartlomiejB: a co potrzebujemy? może zrób research a kupimy co wybierzesz?
21:38:26 <galuszkak> fk_lx: aa teraz mi świta, że dyskusja już była, bo nawet coś pigletto proponował
21:38:36 <fk_lx> no właśnie
21:38:48 <galuszkak> jest!!
21:38:49 * galuszkak pigletto przedstawi ofertę serwera na HSowe rzeczy
21:38:53 <BartlomiejB> tak, coś było na zeszłym spotkaniu. musiałbym przejrzeć loga...
21:38:59 <galuszkak> (salmon_, 21:28:41)
21:39:05 <galuszkak> to było 2 spotkania temu
21:39:10 <galuszkak> pigletto: jak temat stoi? :)
21:39:10 <ustinez> a może się zglosić z propozycją do jakiegoś dostawcy hostingu, żeby nam udostępnił nieodpłatnie?
21:39:58 <galuszkak> propozycje pigletto: https://lists.hackerspace.pl/pipermail/silesia/2014-December/000457.html
21:40:21 <galuszkak> to 1 proponował, że to jest 20 zł miesięcznie
21:40:57 <galuszkak> dobra pigletto nie ma, więc chyba temat stoi. Proponuję go odświeżyć na mailiście
21:41:04 <fk_lx> +1
21:41:27 <galuszkak> #action Spotkanie z Skarbnikiem f2f
21:41:47 <galuszkak> #action Wybranie oferty pigletto
21:41:55 <galuszkak> czy są jeszcze jakieś wolne wnioski?
21:42:32 <firemark> ja juz musze konczyc, sorry ;P
21:42:46 <Copi> galuszkak, ja miałem wyżej
21:43:35 <galuszkak> #action Puścić na listę pada z propozycjami od Copi w sprawie remontu.
21:43:57 <Copi> fajnie by było to rozpisać zanim coś ruszymy
21:44:22 <galuszkak> Copi: to proponuję rzucić na kolejne spotkanie i poprosić, żeby Adam się pojawił
21:44:59 <galuszkak> Jeżeli nie ma więcej to kończymy :)
21:45:04 <ustinez> oki to ja się zbieram w tej sytuacji jak już nic więcej nie ma
21:45:08 <Copi> galuszkak, no właśnie o to chodzi, żeby każdy się zastanowił
21:45:11 <Copi> i na spotkaniu ogarniemy
21:45:13 <ustinez> WSZYSTKIEGO NAJ W NOWYM ROKU ! :)
21:45:29 <galuszkak> Copi: dlatego puścimy na listę
21:45:50 <BartlomiejB> ustinez: dzięki i nawzajem :)
21:45:53 <galuszkak> #endmeeting