20:01:51 <salmon_> #startmeeting 23.XII.2014
20:01:51 <meetings-bot`> Meeting started Tue Dec 23 20:01:51 2014 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
20:01:51 <meetings-bot`> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
20:01:51 <meetings-bot`> The meeting name has been set to '23_xii_2014'
20:02:09 <salmon_> #topic podusmowanie akcji z ostatniego spotkania
20:02:11 <fk_lx> salmon_: aleś z tego wyszedł obronną ręką z tą datą
20:02:12 <fk_lx> :)
20:02:21 <salmon_> fk_lx: czemu?
20:02:39 <salmon_> ok, akcje z poprzedniego spotkania
20:02:42 * salmon_ salmon_ przygotwać dokumenty do zmiany adresu
20:02:43 <fk_lx> nie spodobało mi się obejście, bo jakiś temat był wymagan
20:02:49 <fk_lx> nie,
20:02:58 <salmon_> aa:)
20:03:05 <fk_lx> sorry piszę niejaśnie
20:03:12 <fk_lx> niejasno
20:03:16 <salmon_> dokumenty przygotowane, wiecej pozniej
20:03:24 * salmon_ galuszkak sprawdzi co z pradem i lcznikeim
20:03:56 <salmon_> umowę na prąd podpisaliśmy już dzisiaj, wodomierz zalozymwy przez weekend albo w poniedzialek
20:04:02 * salmon_ Copi ustali szczegóły remontu z Adamem
20:04:32 <salmon_> od Copiego: " z Adamem coś pisałem, w sumie tyle co na mailu widzisz"
20:04:56 <salmon_> dyskusja byla publiczna na liscie, ale temat umarl po 3 mailach :(
20:05:11 <salmon_> nie ma Copiego i Adama wiec nic sie nie dowiemy teraz
20:05:12 <fk_lx> BartlomiejB: spóźnialski
20:05:15 <BartlomiejB> cześć.
20:05:20 * salmon_ galuszkak dowie się czy mamy szanse na meble z IKEI
20:05:29 <BartlomiejB> fk_lx: ojtamojtam.:)
20:05:40 <salmon_> Kamil miał dzwonić dzisiaj, ale nie wiem co z nim teraz
20:05:48 * salmon_ fk_lx pogada z Luxusem o sieci :)
20:06:05 <fk_lx> Luxusa przez tydzień nie było, potem nadrabiał zaległe sprawy
20:06:15 <fk_lx> więc go nie męczyłem już kolejnym tematem
20:06:22 <fk_lx> najlepiej by go było wziąć do lokalu
20:06:48 <salmon_> nom
20:06:50 <bfaliszek> Copi chce ciągnąć skrętki do gniazdek, żeby robić inteligenty lokal
20:07:21 <bfaliszek> więc przy okazji można też pociągnąć gdzieś skrętkę do routera itp.
20:07:21 <fk_lx> brzmi groźnie
20:07:21 <salmon_> wszystko i tak pojdzie po scianie wiec chyba mozna to po remoncie zrobic?
20:07:59 <bfaliszek> Copi chciał przed i kuć ściany. Przynajmnij tak mi pisał w tamty tygodniu. Nie wiem czy coś się zmieniło czy nie
20:08:19 <salmon_> kuć ściany? :O
20:08:22 <fk_lx> ambitny
20:08:34 <salmon_> nie ma go to nic się nie dowiemy teraz :(
20:08:42 <bfaliszek> do gniazdek, żeby można nimi zdalnie później sterować
20:08:43 <fk_lx> no tak jest profesjonalniej, ale też jest trudniejsze
20:09:03 <pigletto> trudniejsze moze nie, ale bardziej pracochłonne
20:09:18 <salmon_> czemu nie mozna po scianie?
20:09:20 <bfaliszek> zawsze można później zrobić to zdalnie, jakieś 433MHz czy coś i obejdzie się bez kucia ścian
20:09:45 <fk_lx> pigletto: ale on chce kuć ściany, żeby korytek potem nie puszczać
20:09:48 <fk_lx> jak rozumiem
20:09:55 <fk_lx> sorry, to do wszystkich (nie pigletto)
20:09:58 <salmon_> bez niego i tak nic nie ustalimy, dalej?
20:10:12 <pigletto> dalej
20:10:13 <bfaliszek> salmon_ tak, dalej
20:10:24 * salmon_ wyslac galuszkak nr konta
20:10:34 <salmon_> wyslalem, składki przyszły, więc ok
20:10:42 * salmon_ galuszka poprawic dokuemt - dodac nowe kolumny
20:10:50 <salmon_> poprawił chyba?
20:10:52 <fk_lx> tak
20:10:55 <bfaliszek> tak
20:11:14 <salmon_> Ok, teraz daje razem:
20:11:15 * salmon_ bfaliszek napisze do botlandu o znizki dla HSu
20:11:15 * salmon_ Copi napisze do nettigo o zniżkę dla HSu
20:11:15 * salmon_ Copi i bfaliszek ustalą do kogo napiszą :)
20:11:22 <salmon_> Copi nie napisał
20:12:03 <bfaliszek> rozmawiałem z Copi i najpierw on napisze do Nettigo, bo ma tam dojścia. Jeśli nie będą chcieli, to ja uderzę do botlandu
20:12:25 <salmon_> ok, czyli nowe zadanie daje
20:12:33 <salmon_> #action Copi napisze do Botlandu
20:12:37 <bfaliszek> nie
20:12:42 <salmon_> grrr
20:12:46 <salmon_> poprawie pozniej :)
20:12:52 <bfaliszek> Copi do Nettigo, bo kogoś tam zna :P
20:13:06 <fk_lx> a nie można action cofnąć?
20:13:19 <fk_lx> bo chyba się dało ;)
20:13:40 <salmon_> fk_lx: nie wiem, sprawdze pozniej i albo cofne, albo poprawie recznie
20:13:47 * salmon_ salmon_ zapyta ile kosztuje dorobienie klucza
20:13:56 <salmon_> kompletnie zapomniałem o tym :(
20:14:07 <salmon_> na następny tydzień...
20:14:18 <salmon_> #action salmon_ zapyta ile kosztuje dorobienia klucza
20:14:23 * salmon_ pigletto przedstawi ofertę serwera na HSowe rzeczy
20:14:35 <pigletto> byl mail, chyba padło na vultr.com ale...
20:14:39 <salmon_> tak
20:14:43 <salmon_> ale?
20:14:43 <pigletto> dzis dowiedzialem sie o: http://www.host1.eu/serwer_wirtualny,openvz-vps-server-15-v2.html
20:14:55 <pigletto> i tez jest to dosc ciekawa opcja
20:15:01 <salmon_> nie, zadnych openvz... :)
20:15:13 <pigletto> co masz do openvz? :)
20:15:26 <salmon_> overbooking
20:15:52 <salmon_> moga sprzedawac wiecej zasobow serwera niz maja
20:16:29 <pigletto> no ok, acz cenowo jest ciekawe i znajomy poleca
20:16:34 <pigletto> ale niech stanie na vultr.com
20:16:53 <salmon_> co tam mialo stac? maillista?
20:17:03 <pigletto> strona,
20:17:19 <salmon_> coś jeszcze?
20:17:20 <pigletto> moze cos jeszcze
20:17:38 <fk_lx> boty?
20:17:44 <salmon_> a, tak
20:17:47 <bfaliszek> maillista i pewnie jeszcze wiki
20:17:50 <BartlomiejB> fufufu. a może inne rzeczy też? SSH dla członków? ;)
20:17:52 <fk_lx> wiki
20:18:05 <pigletto> ssh to chyba pozniej, przy lepszych parametrach serwera
20:18:13 <salmon_> #info na VPSie ma stać: maillista, strona, boty IRCowe, wiki
20:18:16 <BartlomiejB> OK.
20:18:27 <salmon_> ok, pogadamy o tym jeszcze w wolnych wnioskach
20:18:34 <pigletto> ewentualnie poczta jakas
20:18:38 <pigletto> jesli ktos chce to ustawic
20:18:45 <salmon_> nastepny temat?
20:18:55 <bfaliszek> a no tak, oficjalny mail HS
20:19:05 <salmon_> #topic informacje o spotkaniach i kalendarz imprez
20:19:06 <salmon_> dalej
20:19:09 <salmon_> bfaliszek: ^
20:19:42 <bfaliszek> Mogę wrzucać w socjale info o spotkaniach, tylko muszę wiedzieć o wszystkich. Zrobiłem już sobie kalendarz na google specjalnie do HSowych imprez i właśnie stąd moja prośba. Mogę przed wydarzeniami pisać o nich na FB, Twitterze, G+ HSu, ale musicie mi wysyłać info z datą imprezy(ping). Najlepiej zaraz po tym jak je ustalicie.  Jeśli będę wiedział o nich
20:19:43 <bfaliszek> wcześniej, to mogę nawet wrzucać info na stronę HSu.
20:20:58 <salmon_> kalendarz imprez by sie w ogole przydal taki ogolno dostepny
20:21:25 <bfaliszek> salmon_ też tak uważam i myślałem właśnie o udostępnieniu tego co chcę mieć
20:21:27 <fk_lx> ale moment jaka kolejność
20:21:32 <salmon_> btw. mamy twitera?
20:21:36 <fk_lx> bo chyba po to był opis jak wrzucać na stronę
20:21:42 <BartlomiejB> tak na marginesie - z wszystkich wymienionych mediów myślę, że stronę należy traktować priorytetowo.
20:21:44 <bfaliszek> salmon_ mamy
20:21:46 <fk_lx> żeby tam wrzucać w pierwszej kolejności
20:21:56 <BartlomiejB> fk_lx: +1 :)
20:21:58 <salmon_> fk_lx: dokladnie
20:22:16 <fk_lx> a socjale mają być jako secondary/wabić na stronę
20:22:37 <salmon_> czyli co, jak jest wpis na stronie to jakies automatyczne powiadomienie do bfaliszek zeby socjale ogarnal?
20:22:44 <bfaliszek> fk_lx spoko, nie ma problemu, może być najpierw info na stronie, a później przypomnienie w socjalach
20:22:55 <salmon_> i maillista
20:23:15 <bfaliszek> salmon_ nie wiem czy to się do końca sprawdzi, bo wydaje mi się, że nie wszyscy będą i tak dawać info na stronie
20:23:22 <fk_lx> no w chwili obecnej mamy taką sytuację, że co drugie wydarzenie nie trafia na stronę
20:23:33 <fk_lx> a to źle
20:24:14 <fk_lx> każdy meetup powinien sam wrzucać info na stronę
20:24:28 <fk_lx> a Błażej podawać dalej na socjale
20:24:30 <bfaliszek> fk_lx też myślę, że to źle, ale jak ktoś nie chce/nie wie jak wstawić na stronę, to może mi dać znać i to zrobię
20:24:44 <fk_lx> ale po to jest instrukcja, że teraz już nikt nie powie, że nie wie
20:24:58 <fk_lx> po to była ona robion
20:25:25 <bfaliszek> no wiem, ale zobaczycie, że i tak nie wszyscy będą wrzucać info na stronę
20:25:33 <fk_lx> myślę, żeby trzeba było wymusić taką zasadę, nie ma na stronie nie ma meetupa
20:26:43 <salmon_> fk_lx: auć, myślę, że powinniśmy się wszyscy pilnować i przypominać o stronie i mailu
20:27:10 <fk_lx> salmon_: wiem, że takie wymuszenie brzmi strasznie, ale wtedy wszystkie informacje byłby jednak na stronie
20:27:14 <fk_lx> co ma jeszcze jeden plus
20:27:19 <bfaliszek> tak czy siak, chciałem prosić o pingi przy nowych wydarzeniach, żeby dodawać je do kalendarza i przypominać w socjalach
20:27:30 <fk_lx> w przypadku robienia sprawozdań z działalności można łatwo policzyć co było czego
20:28:01 <salmon_> fk_lx: racja, ale może wprowadźmy jakieś ostrzeżenia najpierw
20:28:13 <fk_lx> salmon_: tak
20:28:18 <fk_lx> salmon_: to dobry pomysł
20:28:48 <fk_lx> fajnie gdyby był ktoś od bookowania sali
20:28:54 <salmon_> ok, bfaliszek fk_lx dajcie jakieś podsumowanie tematu z takiem #info na początku
20:28:58 <fk_lx> w sensie ktoś kto by ogarniał czy dany termin jest zajęty czy nie
20:28:59 <salmon_> *tagiem
20:29:04 <fk_lx> BartlomiejB: może Ty ;) ?
20:29:21 <salmon_> fk_lx: jak będzie kalendarz to sytuacja bedzie jasna raczej
20:29:25 <bfaliszek> fk_lx jak będzie kalendarz, to nei będzie problemu
20:29:38 <fk_lx> co rozumiecie przez kalendarz?
20:30:12 <BartlomiejB> fk_lx: samo konsekwentne dodawanie na strone wystarczy. jesli dany termin jest zajety, to od razu bedzie widac.
20:30:57 <fk_lx> BartlomiejB: ok, niby tak
20:31:12 <salmon_> fk_lx: bfaliszek podsumowanie dajcie
20:31:33 <fk_lx> #info obowiązek wrzucania eventu na stronę jako rezerwacja terminu
20:32:01 <fk_lx> #info bfaliszek podaje na socjale wtedy
20:32:18 <bfaliszek> #info ping do bfaliszek(fb/mail/twitter) o dacie spotkania
20:33:04 <salmon_> dac action bfaliszek stworzy google kalendarz spotkań i udostepni na mailliscie i socialach ?
20:33:39 <bfaliszek> salmon_ https://www.google.com/calendar/embed?src=MTltZDJqMDhxcGIxZmZiYm5nOWcyNG9vaGdAZ3JvdXAuY2FsZW5kYXIuZ29vZ2xlLmNvbQ
20:34:15 <BartlomiejB> (o, jednak spotkanie jest otwarte. Chester to ja ;))
20:34:20 <fk_lx> salmon_: przykładowo BartlomiejB nie ma google'a więc pewnie nie będzie mógł dodawać eventów
20:34:26 <salmon_> #action bfaliszek udostępni na liście i socjalach kalendarz spotkań
20:34:28 <fk_lx> (konta)
20:34:36 <salmon_> fk_lx: dlatego wszystko ma być na stronie
20:34:46 <salmon_> fk_lx: kalendarz tylko jako pomoc
20:34:46 <fk_lx> salmon_: ok
20:34:53 <salmon_> ok, coś jeszcze w temacie?
20:34:55 <bfaliszek> fk_lx ale jak coś to może wysłać info, to dodam
20:35:06 <bfaliszek> salmon_ nie, chyba to wszystko
20:35:15 <salmon_> ok. idealnie w czasie 15 min :)
20:35:17 <salmon_> nstepny temat
20:35:26 <salmon_> #topic podsumowanie działań ze stowarzyszeniem
20:36:12 <salmon_> #info z fk_lx podpisalismy umowe z MOSTEem http://www.mostkatowice.pl/ na udostepnienie adresu
20:36:40 <salmon_> #info z z galuszkak zanieśliśmy nowe dokumenty do KRSu zeby zmienili adres
20:37:06 <salmon_> jak zmienią adres to nastepny krok, zmiana adresu w REGONie i ostatecznie uzyskanie NIPu
20:37:32 <salmon_> a pozniej zmiana adresu wszedzie gdzie podspialismy umowy na stary adres...
20:37:53 <BartlomiejB> super, że to się posuwa do przodu, bo to kluczowa sprawa. dzięki.
20:38:35 <salmon_> #info nasz nowy adres korespondencyjny to: Stowarzyszenie Hackerspace Silesia, ul. Młyńska 5, Katowice
20:38:43 <salmon_> pytania?
20:39:28 <salmon_> ok, następny temat
20:39:42 <salmon_> #topic podusmowanie spraw z lokalem
20:40:41 <salmon_> #info odebralismy pozwolenie na wymiane wodomierza, wymienimy go w sobotę/poniedziałek. Później zglosimy wymiane i założą nam plombe.
20:41:29 <salmon_> #info podpisaliśmy umowę na prąd, do 3 dnich roboczy zamontują nam licznik. Najprawdopodobniej poniedziałek/wtorek
20:42:00 <salmon_> #info została do podpisania umowa na internet, ale jeszcze nikt się tym nie zajmował
20:42:14 <salmon_> pytania?
20:43:08 <salmon_> jak nie ma to czas no wolne wnioski
20:43:13 <salmon_> #topic wolne wnioski
20:43:40 <salmon_> ja mam temat serwera i dalszych krokow
20:43:47 <salmon_> #topic serwer
20:44:05 <bfaliszek> co do internetu to na stronie UPC po wpisaniu naszego adresu jest info, że są tam dostępne ich usługi
20:44:16 <salmon_> jak juz wybralismy serwer, to czas pomyslec kto sie zajmie konfiguracja
20:44:26 <salmon_> bfaliszek: super
20:44:47 <salmon_> są ochotnicy do adminowania serwerem? :)
20:45:25 <salmon_> tego się bałem, porusze temat na liście
20:45:34 <BartlomiejB> ja mogę się zająć postawieniem i skonfigurowaniem wiki, jeśli zdecydujemy się na Mediawiki, bo tą platformę troszeczkę znam.
20:45:55 <salmon_> #info BartlomiejB może postawić Mediawiki
20:46:16 <fk_lx> no właśnie, może lepiej podejdźmy od strony tego kto jakimi usługami się będzie opiekował
20:46:22 <fk_lx> (taki luźny pomysł)
20:46:26 <salmon_> fk_lx: +1
20:46:41 <fk_lx> bo adminowanie całym serwerem może brzmieć groźnie
20:46:48 <salmon_> ok, to przypomnijmy co tam chcemy mieć: strona, maillista, boty, wiki
20:46:50 <firemark> też dobry pomysł
20:46:55 <fk_lx> aczkolwiek pewnie jakiś admin główny by się sprzydał
20:47:00 <salmon_> ja sie botem zajmę
20:47:10 <fk_lx> ja mogę spróbować maillistę
20:47:14 <salmon_> #info salmon_ zajmie się botem spotkaniowym
20:47:21 <firemark> btw. słyszałem że mam zająć się stroną hackerspace
20:47:24 <salmon_> #info fk_lx zajmie się maillistą
20:47:33 <salmon_> firemark: za chwile pogadamy o tym
20:47:47 <BartlomiejB> no, ja tam opiekowałem się niewielkim serwerkiem na uczelni przez jakiś czas. mogę się zająć administracją ssh, ftp, apache, ale z pocztą ani maillistami nie mam doświadczenia.
20:47:48 <fk_lx> firemark: była propozycja Ciebie na szefa webteamu
20:48:10 <salmon_> fk_lx: poczekaj z tym, skonczmy serwer
20:48:26 <salmon_> #info BartlomiejB wstępnie zgłasza się na głównego admina
20:48:33 <salmon_> coś jeszcze do serwera?
20:48:44 <BartlomiejB> nnnooo, to trochę za dużo powiedziane, ale ok ;)
20:48:57 <salmon_> ;)
20:49:01 <salmon_> ok, to strona teraz
20:49:08 <salmon_> #topic strona HSu
20:49:19 <salmon_> firemark: (20:47:48) fk_lx: firemark: była propozycja Ciebie na szefa webteamu
20:49:24 <fk_lx> BartlomiejB: będziesz koordynował :)
20:49:30 <salmon_> strona ma duuuuże braki
20:49:31 <fk_lx> BartlomiejB: szef grupy adminowej
20:49:55 <salmon_> brakuje miejsca gdzie publikujemy dokumenty stowarzyszenia i gdzie publikujemy ustawy zarządu
20:50:16 <salmon_> poza tym, Kalendarz ma stare rzeczy
20:50:26 <BartlomiejB> salmon_: wiki - kiedy będzie postawione - nie mogłoby być takim miejscem?
20:50:35 <fk_lx> salmon_: wiki? jakiś prywatny cloud?
20:50:59 <fk_lx> wrzutownia plików != strona
20:51:01 <firemark> salmon_: czyli raczej problem jest z aktualnością strony…
20:51:08 <fk_lx> na stronie raczej się to linkuje
20:51:12 <salmon_> firemark: też
20:51:21 <BartlomiejB> przykładowo, jak to wygląda w przypadku Stow. Wikimedia Polska: https://pl.wikimedia.org/wiki/Uchwa%C5%82y_Zarz%C4%85du
20:51:40 <salmon_> BartlomiejB: rewelka
20:51:55 <fk_lx> BartlomiejB: fajne
20:52:25 <bfaliszek> właśmie mi się przypomniało, skoro jesteśmy przy temacie strony. Co z naszą nową domeną?
20:52:36 <salmon_> ok, czyli rzeczy stowarzyszenia wrzucamy na wiki?
20:52:58 <bfaliszek> salmon_ chyba tak będzie najlepiej
20:53:22 <salmon_> bfaliszek: nic, galuszkak napisał, żeby HS WAW ustawił przekierowanie, ale nie wiem na czym to utknęło
20:53:56 <salmon_> #info dokumenty/uchwały itp. rzeczy związane z stowarzyszeniem będziemy publikować na Wiki
20:54:09 <salmon_> firemark: pierwsza sprawa, przyjmujesz stanowisko?
20:54:18 <firemark> salmon_: ok :) coś zacznę w końcu robić
20:54:30 <fk_lx> firemark: \o/ <3
20:54:36 <salmon_> #info firemark przyjął pozycję lidera gruby webowej
20:54:46 <firemark> tylko musicie mnie pokierować :P
20:54:58 <salmon_> pytanie czy zostajemy na jekylu, czy jednak wp?
20:55:06 <salmon_> czy cos innego
20:55:27 <firemark> brrr tylko nie wp. Mam uraz do edycji tam czegokolwiek
20:55:36 <fk_lx> widzę wraca stary temat
20:56:07 <salmon_> fk_lx: tylko propozycja, moze wystarczy tylko szablon poprawic
20:56:25 <firemark> Ja w sumie mysle czy jak bedziemy miec wlasny serwer czy stworzyc prosta strone Django + gotowy panel admina by dodawac rzeczy? Czy Błądzę?
20:57:09 <fk_lx> moim zdaniem technologia jest obojętna, ważne, żeby strona była up-to-date
20:57:10 <salmon_> firemark: jak masz czas na pisanie nowego narzędzia
20:57:16 <salmon_> fk_lx: +1
20:57:35 <fk_lx> i w zasadzie strona w wielu miejscach powinna odnosić się do wiki
20:57:46 <fk_lx> a tam już wiele osób może w prosty sposób się dokładać
20:58:10 <salmon_> BartlomiejB: cala strona Wikimedi stoi na wiki?
20:58:33 <BartlomiejB> salmon_: tak.
20:58:39 <salmon_> https://pl.wikimedia.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
20:58:41 <salmon_> całkiem to ładne
20:59:54 <BartlomiejB> i ma spore możliwości. ładowanie plików, różne grupy uprawnień itp. też jest możliwe. problem może być jednak z ukrywaniem contentu (w sensie tylko dla wybranej grupy użytkowników).
21:00:12 <salmon_> BartlomiejB: a potrzebujemy tego?
21:00:15 <firemark> czyli wazne rzeczy na wiki, informacje na stronę?
21:00:21 <BartlomiejB> Mediawiki jest tworzone głównie pod Wikipedie, gdzie jest raczej nacisk na transparentnosc.
21:00:24 <fk_lx> firemark: hint zacznij oglądać strony HSów, różnych z Europy, z Ameryki etc. to pewnie wczujesz się w klimat
21:00:35 <BartlomiejB> salmon_: mam nadzieję, że nie. ja jestem za maks. transparentnoscia i jawnoscia. :)
21:00:52 <salmon_> BartlomiejB: ja chyba tez, poza przypadkami kiedy nie ;)
21:01:02 <BartlomiejB> ;)
21:01:16 <salmon_> #info firemark rozpozna temat stron innych HSow
21:01:23 <salmon_> coś jeszcze w tym temacie?
21:02:24 <salmon_> inne tematy?
21:02:35 <firemark> ja w sumie głupi…
21:02:44 <salmon_> jeszcze inne? :)
21:02:59 <salmon_> jak nie to koniec
21:03:02 <salmon_> #endmeeting