20:00:49 <salmon_> #startmeeting HS
20:00:49 <meetings-bot> Meeting started Tue Dec 16 20:00:49 2014 Europe/Warsaw and is due to finish in 60 minutes.  The chair is salmon_. Information about MeetBot at http://wiki.debian.org/MeetBot.
20:00:49 <meetings-bot> Useful Commands: #action #agreed #help #info #idea #link #topic #startvote.
20:00:49 <meetings-bot> The meeting name has been set to 'hs'
20:01:02 <salmon_> #topic Status stowarzyszenia
20:01:04 <galuszkak> Szanowne Panie i Szanowni Panowie :). Witamy na spotkaniu.
20:01:32 <salmon_> ok, to pierwsza sprawa. Jak niektorzy wiedza nie mamy jeszcze NIPu, zmieniamy adres
20:01:33 <fk_lx> Towarzysze, przyjaciele, ludu ...
20:01:57 <salmon_> wcziraj pisala do mnie pani z inkubatora, ze dostali zgode z miasta, zeby nam taki adres udostepnic.
20:02:12 <fk_lx> super :)
20:02:16 <galuszkak> salmon_: AWESOME!
20:02:22 <salmon_> #info aktualnie czekamy na umowe do podpisania z inkubatorem
20:02:36 <salmon_> pytanie do tego tematu?
20:02:39 <salmon_> *pytania
20:02:56 <galuszkak> tak. Czyli tylko podpisujemy i jest?
20:02:56 <pigletto> salmon_: jakies szacunkowe 'kiedy'?
20:02:59 <fk_lx> czy wiadomo kto podpisuje umowę?
20:03:03 <bfaliszek> do kiedy powinien być NIP?
20:03:26 <salmon_> fk_lx: 2 osoby z zarzadu musza. Zeby nie bylo problemow mozemy my dwaj jak ostatnio
20:03:28 <galuszkak> bfaliszek: zależy od US, to jest już inny temat ;)
20:03:38 <salmon_> pigletto: nie wiadomo, pewnie ten tydzien
20:03:45 <fk_lx> salmon_: spoko, daj znać jak będzie coś do podpisywania
20:03:56 <salmon_> bfaliszek: potrzebujemy doniesc do umowy o lokal do 8 stycznia
20:04:08 <salmon_> galuszkak: tak, podpis i mamy
20:04:22 <galuszkak> salmon_: anyway do tego tematu, co się wydaje dość oczywiste, ale możemy sobie już przygotować dokumentację, żeby w jeden dzień obskoczyć KRS, i umowy gdzie musimy zmienić adres?
20:04:34 <salmon_> galuszkak: dobry pomysl
20:04:46 <salmon_> #action salmon_ przygotwać dokumenty do zmiany adresu
20:05:01 <salmon_> nastepny temat?
20:05:22 <fk_lx> DDDD"Status spraw z lokalem"
20:05:23 <salmon_> nastepny :)
20:05:25 <salmon_> #topic Status spraw z lokalem
20:05:29 <galuszkak> tutaj appendix. w KRS poza zmianą dokumentacji adresu załatwmy sobie domenę i maila lub wpiszmy maila listy.
20:05:37 <salmon_> galuszkak: ok
20:05:40 <galuszkak> (żeby nie był mój zły adres email.)
20:05:57 <fk_lx> sugeruję załawić sobie domenę
20:06:20 <fk_lx> dobra, ale mamy następny temat
20:06:23 <salmon_> co do lokalu, to czekamy na pozwolenie na zmianę wodomierza. Myślę, że można już taki zamówić. Jak patrzyłem to kosztuje ok 50 zł
20:06:56 <fk_lx> Kto kupuje?
20:07:08 <salmon_> fk_lx: robie za skarbinka chwilowo to moge kupic
20:07:18 <fk_lx> salmon_: ma to sens
20:07:30 <bfaliszek> salmon_ a nie musi go zamontować ktoś z uprawnieniami, żeby założyć plomby?
20:07:53 <salmon_> bfaliszek: zamontowac mozemy sami, ale plomby zaklada ktos z KGMu. prawada andrzej3393?
20:08:04 <salmon_> galuszkak: jaki to byl skrot? :)
20:08:21 <galuszkak> KZGM
20:08:28 <galuszkak> www.kzgm.katowice.pl
20:08:45 <salmon_> *KZGM
20:08:48 <salmon_> o wlasnie
20:09:22 <utek> salmon_: upewnij sie, ze nie sa potrzebne dwa wodomierze (ciepla/zimna woda)
20:09:27 <fk_lx> Andrzej coś mówił o wąsatym Januszu od plomb
20:09:37 <salmon_> utek: mamy tylko zimną
20:09:39 <utek> ok
20:09:50 <galuszkak> utek: jest tylko zimna, gorąca jest jak widziales w tym cudenku nad umywalką które grzeje
20:09:50 <salmon_> utek: do cieplej musimy sobie piec zrobic albo podgrzewacz
20:10:46 <galuszkak> !m salmon_
20:10:55 <salmon_> galuszkak: wiadomo coś z prądem?
20:12:02 <galuszkak> tak, musimy przejrzeć ofertę Tauronu. I chyba coś będzie trzeba za ten licznik
20:12:37 <salmon_> jednak? :(
20:13:21 <salmon_> galuszkak: to zajmiesz sie tym czy kogos wyznaczamy? :)
20:13:28 <galuszkak> salmon_: jutro dam ci pełne info ok?
20:13:33 <salmon_> ok
20:13:43 <galuszkak> wiem, że do nich na pewno też trzeba latać z protokołem zdawczo odbiorczym itd
20:13:51 <salmon_> #action galuszkak sprawdzi co z pradem i lcznikeim
20:14:14 <salmon_> Adama Śliwy tu nie ma?
20:14:37 <salmon_> to chyba tyle ze spraw z lokalem póki co
20:14:37 <galuszkak> nie.
20:14:44 <salmon_> ktoś coś jeszcze w tym temacie?
20:14:46 <fk_lx> no ja sugeruję
20:14:47 <galuszkak> salmon_: ale obiecał, że podpisze nam sprawdzenie instalacji
20:14:57 <fk_lx> żeby Copi zacieśnił kontakt z Adamem
20:15:02 <galuszkak> i chyba ją też sprawdzi prawda? :)
20:15:14 <pigletto> a co z meblami z ikei?
20:15:30 <salmon_> #action Copi ustali szczegóły remontu z Adamem
20:15:33 <salmon_> Copi:  ok? :)
20:15:35 <Copi> fk_lx, a kto jaki podział zadań ma w sensie z lokalem?
20:15:58 <galuszkak> pigletto: będę wiedział w tym tygodniu.
20:16:02 <fk_lx> Copi: Adam jako osoba doświadczona, która dom od zera postawiła jest szefem grupy
20:16:04 <pigletto> galuszkak: ok
20:16:07 <galuszkak> pigletto: jak tylko będę miał info rzucę
20:16:16 <Copi> fk_lx, rozumiem, że to koordynuje wszystko
20:16:21 <salmon_> #action galuszkak dowie się czy mamy szanse na meble z IKEI
20:16:41 <fk_lx> Copi: dokładnie tak, wszelkie pomysły zgłaszaj mu
20:16:45 <Copi> no to Adam się musi odezwać, ja wszystkie narzędzia mam
20:16:49 <galuszkak> za to do spraw z lokalem mogę powiedzieć nieco więcej o ofercie UPC bo ją oglądałem ;)
20:16:54 <Copi> napisze tylko co potrzebuje i mogę robić
20:17:12 <salmon_> galuszkak: tzn?
20:17:14 <fk_lx> galuszkak: no i co tam UPC ma?
20:17:40 <galuszkak> generalnie jest public IP (yupi) więc można jakiś serwerek z pierdołkami postawić dostępny na zewnątrz (good part)
20:18:06 <Copi> nawet trzeba jak chcemy robić "inteligentny lokal"
20:18:07 <fk_lx> serwerek firewalek
20:18:23 <pigletto> firemarek :P
20:18:24 <salmon_> inteligenty lokal :)
20:18:34 <galuszkak> co istotne to martwi mnie, że to async łącze więc, powiedzmy za 69 zl jest 120 Mb/s i 10 Mb/s uploadu ;)
20:18:41 <galuszkak> za 90 zł jest 20 uploadu i 240 down
20:18:52 <Copi> więcej nie potrzeba
20:19:01 <fk_lx> na start nie ma sensu więcej
20:19:08 <galuszkak> no ja myslalem ze na poczatek 10 Mb/s powinno starczyć
20:19:18 <salmon_> zeby nam panowie w czarnych makach nalotu nie zrobili ;)
20:19:22 <salmon_> *maskach
20:19:34 <galuszkak> za to trzeba jakiegoś sieciowca który by jakoś rozłożenie sieci WiFI by zrobił i parę miejsc z gniazdkami
20:19:37 <salmon_> też tak myślę.
20:19:51 <Copi> generalnie zanim będzie internet itd sprawa z prądem i wodą - kiedy to będzie?
20:19:58 <Copi> będzie to jeszcze w tym roku?
20:20:03 <galuszkak> Copi: yes
20:20:09 <fk_lx> galuszkak: można pogadać z Luxusem, członkiem nie jest ale coś może rzeknąć pewnie
20:20:10 <salmon_> Copi: z woda czekamy na pozwolenie
20:20:24 <Copi> trzeba się z tym pośpieszyć, wtedy wkraczamy z Adamem i robimy
20:20:30 <bfaliszek> salmon_ czas
20:20:41 <salmon_> bfaliszek: ok
20:20:44 <salmon_> nastepny temat
20:20:47 <galuszkak> #action fk_lx pogada z Luxusem o sieci :)
20:20:55 <salmon_> galuszkak: good :)
20:20:59 <fk_lx> ok
20:21:01 <salmon_> #topic Składki - podsumowanie działań: przypomnienia, nowi członkowie
20:21:12 <salmon_> fk_lx: Ty chyba dodales?
20:21:22 <fk_lx> no ja się dodałem
20:21:42 <fk_lx> bo chciałem powiedzieć, że większość osób do których ja słałem nie odpowiedziało
20:21:56 <salmon_> ja tylko do palida slalem i tez nie odpisal
20:22:03 <fk_lx> jedna odpowiedziała, że przyniesie deklarację w styczniu, bo w tym roku już się nie pojawi
20:22:24 <salmon_> chyba tylko michalpipa odpowiedzial
20:22:31 <galuszkak> ja mam odpowiedzi, obiecali mi, że zrobią to w tym tygodniu, albo, żeby im podesłać linki...
20:22:43 <bfaliszek> Napisałem w sprawie składek do Michała i skontaktował się z salmon_. Zrobił już przelew. Co do maili do potencjalnych członków, to również wysłałem.
20:22:45 <galuszkak> nie pisałem jeszcze tylko do Alka i do Bartka się nie dobiłem
20:23:46 <salmon_> to co teraz?
20:24:18 <fk_lx> myślę, że trzeba w czwartek zrobić update tematu
20:24:35 <fk_lx> w sensie słaliśmy te maile w niedzielę
20:24:42 <fk_lx> a dzisiaj jest wtorek
20:24:49 <fk_lx> więc ktoś mógł nie mieć czasu odpisać
20:25:53 <salmon_> fk_lx: czyli ponownie maile wyslac?
20:26:09 <galuszkak> ja mam 3 odpowiedzi, więc rozumiem, że będą 3 składki jeszcze. Pytanie co z resztą tą która jest członkami.
20:26:22 <galuszkak> Czy ci ludzie którzy się deklarowali już w ankiecie i są członkami znają konto salmon_?
20:26:25 <fk_lx> no można jutro pingnąć jeszcze
20:26:27 <bfaliszek> fk_lx nie wiem ile z tych maili np. z ankiety jest używanych. Jeden z nich k@k.pl w ogóle nie działa. Od reszty nie dostałem odpowiedzi.
20:26:33 <salmon_> I przypominam poozstalym czlonkom, że skladki aktualnie przyjmuję ja. Poki Alka nie ma. Mozna osobiscie w czwartek albo przelewem. Nr daje na priv
20:26:48 <fk_lx> bfaliszek: akurat Ty miałeś te najbardziej dziwne maile
20:26:49 <pigletto> IMO info o tych platnosciach trzeba na liste puscic
20:26:56 <galuszkak> salmon_: ok a możesz mi Twój numer, żebym tym ludziom podał?
20:27:04 <salmon_> galuszkak: ok
20:27:11 <Copi> na listę i tak poszło potwierdzenie Adama
20:27:11 <galuszkak> salmon_: thx
20:27:12 <salmon_> #action wyslac galuszkak nr konta
20:27:17 <Copi> więc salmon_ nie musisz ukrywać danych ;D
20:27:26 <galuszkak> Copi: serio?
20:27:31 <fk_lx> to fakt
20:27:34 <salmon_> Copi: fakt, ale mimo wszystko :)
20:27:36 <Copi> galuszkak, listy nie czytasz? ;>
20:27:42 <galuszkak> Copi: a faktycznie, nawet nie skapłem się, że tam załącznik jest
20:27:49 <galuszkak> (widziałem maila nie widziałem załącznika)
20:27:50 <pigletto> no w sumie to chyba by wypadalo to usunac z listy
20:27:53 <pigletto> jesli sie da
20:27:56 <salmon_> ano
20:27:57 <fk_lx> galuszkak: i założmy, że większość się nie skapła
20:28:06 <galuszkak> fk_lx: :)
20:28:13 <salmon_> fk_lx: da sie usunac?
20:28:25 <fk_lx> salmon_: nie bardzo
20:28:26 <Copi> na bank się da
20:28:28 <BartlomiejB> pigletto: +1. inna rzecz, że ze skrzynek zapisanych na listę nie usuniesz :)
20:28:33 <fk_lx> salmon_: jak ma się dostęp do shella pewnie tak
20:28:34 <Copi> gdyby to była NASZA lista
20:28:51 <salmon_> Copi: poczekaj na wolne wnioski :P
20:29:03 <Copi> salmon_, to była tylko informacja ;D
20:29:05 <fk_lx> salmon_: bo to co ląduje w archiwum już nie jest obsługiwane w interfejsie zarządzającym przez WWW
20:29:17 <salmon_> fk_lx: czyli dopiero przy przenoszeniu?
20:29:33 <galuszkak> (BTW Mailman 3 dalej się pisze, oni to będą wieki pisać, zmieniając sobie ORMy i inne cuda).
20:30:45 <salmon_> ktoś coś chce jeszcze dodać?
20:30:49 <fk_lx> przydałby się nam mail HSu ale taki, gdzie wiadomości nie trafiają na publiczną listę
20:30:58 <fk_lx> ale to już offtopic
20:31:06 <galuszkak> fk_lx: popieram. Pytanie które mi chodzi po głowie
20:31:16 <salmon_> fk_lx: galuszkak w wolnych wnioskach
20:31:23 <salmon_> nastepny temat?
20:31:34 <galuszkak> bo najpierw myśleliśmy, żeby skorzystać z czyjejś infrastruktury jak ovh itd. A teraz myślę, czy sobie tego jak będziemy mieli serwerek tam nie pokonfigurować
20:31:43 <galuszkak> salmon_: ok
20:31:47 <salmon_> #topic Głosowanie nad terminem spotkania fizycznego w HSie
20:32:07 <Copi> jakim spotkaniem?
20:32:11 <salmon_> ok, ustalilismy ze raz w miesiacu spotykamy sie offline, ale nie ustalilismy kiedy :)
20:32:21 <galuszkak> Copi: fizycznym :), f2f
20:32:32 <Copi> ja uważam, że priorytet to lokal, jak będzie lokal to można zgadać termin
20:32:37 <salmon_> Copi: zamiast tutaj na IRCu to w HSie
20:32:44 <Copi> jak będzie lokal to jakiegokolwiek użytku*
20:32:58 <galuszkak> salmon_: ale myślałęm, że propozycja wtorek jeden zamiast online był ok chyba, że inny termin jak środa
20:33:01 <fk_lx> Copi: nie zmienia to faktu, że organizacyjnie się warto spotykać f2f
20:33:17 <salmon_> galuszkak: wtorek moze byc, tylko ktory
20:33:21 <salmon_> w styczniu
20:33:21 <Copi> czemu nie czwartek jak zawsze?
20:33:27 <fk_lx> Copi: spotkanie w niedzielę, które odbyło się wiele spraw popchnęło
20:33:49 <salmon_> w styczniu mozemy: 6, 13, 20, 27
20:34:05 <bfaliszek> pierwszy wtorek w miesiącu? Najbliższe spotkanie f2f 6 stycznia?
20:34:08 <fk_lx> Copi: bośmy sobie wymyślili organizacyjne wtorki
20:34:20 <galuszkak> Copi: może być czwartek, z tym, że doswiadczenie do mnie przemawia, że w czwartki wszyscy chcą meetupy robić i niektórzy chcą się na nie wybrać ;)
20:34:21 <pigletto> 6-go jest swieto akurat
20:34:28 <BartlomiejB> Trzech Żuli.
20:34:31 <salmon_> ano
20:34:41 <Copi> BartlomiejB, +100
20:34:50 <bfaliszek> to 13?
20:34:50 <fk_lx> to może 13
20:34:53 <salmon_> ja tez 13
20:35:00 <salmon_> reszta?
20:35:05 <fk_lx> ja myślę, że spotkanie się w połowie miesiąca ma sens
20:35:08 <galuszkak> BartlomiejB: to potocznie, oficjalnie Objawienia Pańskiego ;)
20:35:18 <bfaliszek> ale może ustalmy, że to zawsze drugi wtorek miesiąca i będzie spokój
20:35:19 <utek> galuszkak: BartlomiejB offtopujecie.
20:35:21 <pigletto> mi bardziej pasuje sroda
20:35:22 <galuszkak> vote 13
20:35:27 <pigletto> :)
20:35:29 <BartlomiejB> utek: przepraszam.
20:35:29 <salmon_> bfaliszek: mi tez
20:35:38 <salmon_> bfaliszek:znaczy racja :)
20:36:00 <salmon_> to co 2 wtorek miesiąca?
20:36:02 <fk_lx> stwierdzenie zawsze drugi wtorek miesiąca jest ryzykowne
20:36:07 <galuszkak> utek: also sorry ;)
20:36:13 <fk_lx> bo nie wiadomo z czym to będzie kolidować
20:36:18 <salmon_> fakt
20:36:19 <galuszkak> fk_lx: na ostatnim spotkaniu potwierdzamy datę kolejnego
20:36:26 <fk_lx> IMHO lepiej ustalać na poczatku spotkania termin następnego
20:36:34 <fk_lx> galuszkak: o widzisz
20:36:34 <galuszkak> fk_lx: gdyby coś wypadało, to wtedy ustlaimy wyjątek. Reguła 2 wtorek miesiąca jest ok
20:36:38 <fk_lx> galuszkak: tośmy się zgrali
20:36:53 <salmon_> ok, czyli 13 teraz, a pozniej zobaczymy
20:37:06 <galuszkak> fk_lx: :)
20:37:32 <bfaliszek> salmon_ dobra, ustaliliśmy, że 13, później 2 wtorek, chyba że coś wypada to się ustali inny termin. Pora na kolejny temat.
20:37:36 <salmon_> #info nastepne spotkanie organizacyjne f2f odbędzie się w HSie 13 stycznia
20:37:43 <salmon_> bfaliszek: ok
20:37:51 <salmon_> #topic Budowanie listy potencjalnie wspierających firm do których wysłać oferty darowizny
20:37:53 <salmon_> galuszkak:
20:38:18 <fk_lx> galuszkak: ja mam jedną sugestię, kolejna kolumna w arkuszu
20:38:21 <fk_lx> a nawet dwie
20:38:25 <fk_lx> kto i status
20:38:34 <bfaliszek> dodałem na liście galuszkak 3 firmy. Do każdej dodałem komentarz.
20:38:38 <fk_lx> kto (kto od nas się skontaktuje) i jaki jest status
20:38:43 <galuszkak> fk_lx: +1
20:39:00 <salmon_> fk_lx: +1
20:39:07 <salmon_> kto sie tym zajmie?
20:39:10 <fk_lx> jak się nazywałą ta firma co Socek pracował dawno temu
20:39:12 <Copi> ja proponuje zamiast trzymać się tylko darowizn
20:39:14 <fk_lx> Open-E
20:39:15 <galuszkak> czy tą listę dajemy do wglądu większości (zarząd może tylko edytować? )
20:39:20 <fk_lx> oni są ze Śląska
20:39:28 <Copi> to nazwiązać współpracę z jakimś sklepem elektronicznym
20:39:31 <salmon_> fk_lx: z open-e ja bede gadal, socek lepiej nie :)
20:39:35 <salmon_> Copi: +1
20:39:42 <fk_lx> Copi: dobry pomysł
20:39:51 <salmon_> galuszkak: +1
20:39:55 <galuszkak> oki
20:40:08 <Copi> bo część kasy i tak pójdzie na elektronikę
20:40:08 <fk_lx> salmon_: ok, nie wnikam dlaczego tak :)
20:40:10 <galuszkak> dla wszystkich https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NHrgA03AK-fhaW9H9G7B-gw8iE-yM2F3ubewe0TQ7CU/edit?usp=sharing
20:40:10 <salmon_> #action galuszka poprawic dokuemt - dodac nowe kolumny
20:40:15 <Copi> taki blog jak majsterkowo.pl ma zniżkę w nettigo 50%
20:40:27 <Copi> i dużo elektroniki dostaje za free
20:40:46 <bfaliszek> Copi ja ogę zagadać do botlandu, jak masz gdzieś dojścia to można napisać jeszcze.
20:40:58 <fk_lx> Copi: temat zniżek, czyli benefitów dla członków HS był też przy okazji w niedzielę dyskutowany (jako powód dlaczego warto być członkiem)
20:41:03 <salmon_> #action bfaliszek napisze do botlandu o znizki dla HSu
20:41:07 <Copi> można nawiązać współpracę na zasadzie - dostajemy od was elektronike, robimy "inteligentny lokal", udostępniamy źródła i linkujemy do waszego sklepu
20:41:27 <Copi> bfaliszek, nie pisz do botlandu, pisz do nettigo
20:41:30 <salmon_> Copi: napiszesz do netigo?
20:41:34 <Copi> albo ja to załatwie przez znajomego co tam pracuje
20:41:44 <Copi> botland i nettigo się nienawidzą ;d
20:41:51 <Copi> albo jedno albo drugie
20:41:55 <salmon_> #action Copi napisze do nettigo o zniżkę dla HSu
20:42:00 <Copi> ja delikatnie bym wybadał w nettigo najpierw
20:42:03 <bfaliszek> Copi nie znam nikogo z nettigo i nigdy tam nic nie kupowałem. Z botlandem mam dobre relacje i kontakt
20:42:28 <Copi> bfaliszek, ale masz oficjalne relacje czy znasz tam jakiegoś typa co pracuje?
20:42:54 <bfaliszek> Copi to napisz do nich i daj mi znać co odpiszą, jak coś to ja później zagadam do botlandu. Relacje mam raczej oficjalne. Osobiście nikogo tam nie znam.
20:43:10 <Copi> no, to lepiej imho wybadać najpierw delikatnie
20:43:25 <Copi> pozyskalibyśmy sprzętu, czujników itd, zrobiłoby się na tym coś
20:43:30 <salmon_> ok, dogdacie sie
20:43:38 <Copi> i na wiki, które mam nadzieję będzie jak w hs krk udostępnimy projekty
20:43:49 <salmon_> #action Copi i bfaliszek ustalą do kogo napiszą :)
20:44:04 <fk_lx> Copi i bfaliszek ograniają donatorów (donatanów ;)) od elektroniki
20:44:05 <Copi> chyba nikt nie jest przeciwny udostępnianiu jak będzie działać nasz lokal? ;>
20:44:09 <pigletto> fk_lx: dopisz mnie do listy i orbitvu
20:44:20 <Copi> bo jak będzie jakiś bug to będzie on public
20:44:31 <fk_lx> pigletto: dopisanyś
20:44:45 <pigletto> ok
20:44:56 <salmon_> przydałoby się nam prywatne repo i tickety do tych sponsorow
20:45:06 <salmon_> pole status to troche za malo na komentarz
20:45:12 <fk_lx> jest sens dopisywania Wasko, COIGów
20:45:13 <fk_lx> pewnie tak
20:45:36 <Copi> przydałoby nam się jakieś forum
20:45:53 <Copi> cokolwiek gdzie są uprawnienia i można zakładać tematy
20:46:05 <salmon_> moze github na dam prywatne repo?
20:46:05 <Copi> bo za dużo rzeczy jest do ogarnięcia
20:46:11 <salmon_> *da nam
20:46:37 <galuszkak> salmon_: a nie lepiej jak będzie już serwerek, postawić swojego gitlaba albo RhodeCode? ;)
20:46:38 <fk_lx> salmon_: pewnie tak
20:46:48 <fk_lx> galuszkak: tyż fakt
20:47:05 <salmon_> galuszkak: jak bedzie admin do tego, ale to juz offtop robimy
20:47:08 <galuszkak> ale na razie github ok ;)
20:47:18 <salmon_> dobra, cos jeszcze z darowiznami?
20:47:45 <galuszkak> aaa właśnie jest firma Cheery Poland bo to w Katowicach
20:48:00 <galuszkak> tam pracuje min. Wojciech Sznapka (chyba znany)
20:48:12 <Copi> #php
20:48:17 <Copi> nie robi w xsolve?
20:48:17 <fk_lx> znany
20:48:23 <salmon_> galuszkak: znam Sznapke, studiowalem z nim
20:48:27 <galuszkak> Copi: już od pół roku nie
20:48:36 <galuszkak> salmon_: to dopiszmy może tą firmę do listy, jest w Kato
20:48:40 <salmon_> galuszkak: jasne
20:48:59 <Copi> a firma esky.pl ?
20:49:05 <Copi> była sponsorem phpersów
20:49:10 <Copi> też w Kato
20:49:12 <galuszkak> Copi: jest wpisana
20:49:13 <Copi> dość bogata
20:49:17 <Copi> ok
20:49:19 <galuszkak> Copi: zobacz na doca jest już dopisana
20:49:42 <Copi> właśnie problem jest taki, że to wszystko jest rozrzucone
20:49:48 <Copi> musi być coś ala forum
20:49:53 <galuszkak> Copi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NHrgA03AK-fhaW9H9G7B-gw8iE-yM2F3ubewe0TQ7CU/edit?usp=sharing
20:50:16 <Copi> nie da się pamiętać irca + listę + jakieś doce
20:50:26 <bfaliszek> Copi za chwilę będą wolne wnioski, to ogarnie się temat forum, githubów itd.
20:50:33 <fk_lx> Copi: temat forum był wałkowany wielokrotnie, myślę, że offtopujesz
20:50:47 <salmon_> cos jeszce do darowizn?
20:51:09 <Copi> eZ Systems
20:51:10 <Copi> to dodajcie
20:51:14 <Copi> pajp tam robi
20:51:23 <Copi> ta firma sponsoruje phpersów w styczniu
20:51:24 <salmon_> pajp?
20:51:26 <fk_lx> copi: dodane
20:51:37 <Copi> Michał Pipa
20:51:40 <salmon_> aa
20:51:58 <fk_lx> ja myślałem, że Michał to w ITEO
20:52:13 <Copi> już nie
20:52:15 <galuszkak> fk_lx: on mówi, że Michał chyba współorganizuje PHPersów i może znać sponsora
20:52:23 <Copi> nie
20:52:38 <Copi> Michał już pracuje w eZ systems
20:52:44 <fk_lx> dobra, wujki next topic
20:52:55 <salmon_> ok
20:52:55 <fk_lx> jak ktoś ma jakieś pomysły to uzupełnia arkusz
20:52:59 <salmon_> #topic Współpraca z MediaLab Katowice
20:53:07 <salmon_> galuszkak:
20:53:17 <fk_lx> to dobry temat, od samego powstania HSa byłem za
20:53:36 <galuszkak> Tak więc. Temat mi umknął a był wspomniany mi przez Karola na HackSilesia
20:53:38 <salmon_> a hackatonem chyba wyszlo
20:54:01 <BartlomiejB> podczas ostatniego hackathonu robiłem z Michałem Tomasikiem projekt feedu zdjęć z FB.
20:54:02 <galuszkak> Więc, generalnie po współpracy nad hackathonem MediaLab ma naprawdę pozytywne odczucia :)
20:54:20 <BartlomiejB> źródła: https://github.com/Hipokryta/Katofeed (branch PHP)
20:54:24 <galuszkak> BartlomiejB: dokładnie, wasza praca była bardzo miło odebrana i zrobiliście kawał fajnej roboty :)
20:54:52 <BartlomiejB> działająca aplikacja: http://slaskistream.medialabkatowice.eu/
20:55:00 <fk_lx> BartlomiejB: szacun
20:55:25 <BartlomiejB> tylko obiecałem tam dorobić kilka rzeczy i od tego czasu nic po prawdzie nie zrobiłem. siądę do tego w czwartek może ;)
20:55:44 <galuszkak> :) dokładnie, więc to jeden z fajniejszych projektów HackSilesia który jest tak naprawdę użyty live
20:56:04 <salmon_> BartlomiejB: swietne , pogadamy pozniej o tym jeszcze :)
20:56:33 <galuszkak> wracając do współpracy z MediaLab to gdybyśmy takową zadeklarowali teraz na przyszły rok nad jakimiś projektami (nie musi to być teraz precyzowane) to możemy na tym trochę rzeczy zyskać (poza oficjalną współpracą z miastem, to możliwe, że też finansowo)
20:57:25 <galuszkak> stąd w zależności jak czujemy temat i czy chcielibyśmy podchodzić do tej współpracy to fajnie by było zadeklarować tą chęć w jakiś sposób do MediaLabu
20:57:53 <salmon_> galuszkak: mysle ze warto, ale trzeba wiecej szczegolow
20:58:03 <fk_lx> no to jest przede wszystkim dobry argument, by miasto nam dłużej dawało wynajem po cenie lokalonakulturowej
20:58:13 <fk_lx> taka współpraca z Medialabem
20:58:19 <zhost> fk_lx: to ciekawe jak osoba puplicznie na kanale HSu uprawiająca propagandę polityczną i światopoglądową chce zaprosić instytucję samorządową do współpracy
20:58:24 <galuszkak> Zatem kto jest za a kto ma pytania? Generalnie to jest w praktyce tak, że oni dopracowywują koncepcję i potem potrzebują ludzi którzy zrealizują ją jako developerzy
20:58:40 <galuszkak> tutaj wpadją fajne tematy bo poza takimi jak na HackSilesia
20:58:48 <utek> ja jestem za.
20:58:57 <galuszkak> ostatnio MediaLab dużo działa w temacie Open Data providowanymi od miasta :)
20:59:00 <utek> oraz. Duzo offtopow, uspokujcie sie
20:59:01 <Copi> ja jestem za wypierdoleniem zhosta
20:59:03 <zhost> i pytanie dlaczego nie ma tu osoby z Medialabu
20:59:23 <utek> Copi: kulturalniej prosze
20:59:27 <galuszkak> zhost: mogę zaprosić Karola
20:59:47 <utek> zhost: bez wycieczek osobistych
20:59:53 <utek> proszę.
20:59:58 <galuszkak> zhost: a to propozycja rzucona nam na HackSilesia o któ®ej zapomniałem. są proszę ciszej
21:01:01 <zhost> to proszę zapytać publicznie czy nie ma zastrzeżeń
21:01:04 <bfaliszek> z założenia jestem otwarty na współpracę. Z Medialabem fajnie wyszło na HackSilesii. Dodatkowo siłą rzeczy musimy robić projkety związane z miastem, bo mamy od nich lokal po niższej cenie. Jestem za. Wydaje mi się, że ogólnie ta dyskusja powinna mieć miejsce, jak poznamy jakieś konkretne pomysły projektów.
21:01:45 <galuszkak> bfaliszek: ale tych nie będziesz znał bo ono się może narodzić w czerwcu przyszłego roku a w jakieś ramy na następny rok ich działania to muszą wpisać
21:01:52 <Copi> dziękować
21:02:06 <BartlomiejB> salmon_: nie kickuj.
21:02:14 <galuszkak> dlatego deklaracja rozumiem, nasza jest na tak, ale z zastrzezeniem ze to zalezy od projektu i czy mamy takie mozliwosci
21:02:29 <fk_lx> salmon_: szkoda kickować
21:02:30 <bfaliszek> galuszkak dokładnie tak
21:02:32 <BartlomiejB> no, Karol w sumie przedstawił kilka propozycji projektów podczas Hacksilesia, ale tak, dobrze by było znać szczegóły, najlepiej gdzieś spisane.
21:03:26 <BartlomiejB> ten Katofeed jest też calkiem rozwojowy, można tam dorobić jeszcze wiele rzeczy :)
21:03:33 <galuszkak> oki to pchnę temat.
21:03:49 <galuszkak> #topic Wolne wnioski
21:04:31 <salmon_> ok, kto ma jakis temat?
21:04:39 <bfaliszek> salmon_ oficjalny mail HS
21:04:55 <salmon_> #topic oficjalny mail HS
21:05:27 <pigletto> mozna zalozyc konto na zoho.com, za free do 5 skrzynek i opcja podpiecia domeny
21:06:37 <galuszkak> generalnie tak jak pisałem wyżej. Zarząd tam próbował szukać ofert, z tym, że jak już jesteśmy tak blisko, czy nie warto poczekać i postawić u siebie takiego Zentyala i mieć to ładnie w swojej infrastrukturze?
21:07:00 <utek> galuszkak: ale na razie nie mamy mozliwosci postawienia swojego
21:07:11 <utek> lepiej zalozyc jakis mail na naszej domenei ktora mamy
21:07:12 <salmon_> galuszkak: potrzebujemy kogosc zeby tym adminowal
21:07:16 <fk_lx> utek: +1
21:07:20 <utek> a jak bedziemy mieli wlasny serwer to mozna myslec o przenoszeniu
21:07:22 <salmon_> utek: domeny jeszcze nie mamy
21:07:23 <fk_lx> -1
21:07:38 <fk_lx> utek: to nie jest nasza domena
21:07:41 <salmon_> ok, to kupmy domene
21:07:44 <Copi> domenę trzeba kupić, rejestracja kosztuje grosze
21:07:53 <Copi> polecam na ovh, tanie przedłużenie
21:07:56 <salmon_> galuszkak: masz gdzies te nazwy?
21:07:57 <fk_lx> pigletto: coś więcej o tym zoho ?
21:08:12 <utek> silesia.hackerspace.pl subdomena nie jest nasza? (udostepniona nam?)
21:08:31 <galuszkak> silesiahackerspace.pl i silesia-hackerspace.pl chyba było
21:08:54 <fk_lx> imho - pierwsze jest prostsze
21:08:56 <pigletto> fk_lx: to caly pakiet crm, mozna powiedziec ze konkurencja dla google apps
21:09:13 <galuszkak> * hackerspace-silesia.pl (K,B,Ł)
21:09:13 <galuszkak> * hackerspacesilesia.pl (B)
21:09:13 <galuszkak> * hackerspace.silesia.pl (A)
21:09:15 <pigletto> ja uzywam tylko poczty tam np. jesli klientom jakims musze odpalic maile
21:09:21 <galuszkak> soory takie były w temacie
21:09:56 <fk_lx> z kropką chyba najlepsze
21:10:09 <fk_lx> w sensie łatwo się podaje
21:10:27 <bfaliszek> krakowski ma hackerspace-krk.pl
21:10:30 <galuszkak> ja powiem szczerze ze ta 1. Wpisuje sie jak maja inni hackerspace-krk itd
21:11:01 <utek> dla mnie pierwsza albo druga
21:11:01 <fk_lx> to bierzmy pierwszą
21:11:09 <bfaliszek> dobra a nie można mieć hackerspace-silesia.pl i hackerspacesilesia.pl ?
21:11:10 <pigletto> pierwsza +1
21:11:22 <Copi> a może jakaś krótsza nazwa?
21:11:27 <utek> bfaliszek: nie mamy tylu skladek :)
21:11:27 <Copi> połączenie słów jedno z drugim
21:11:37 <Copi> domena nie musi zawierać słowa silesia i hackerspace
21:11:40 <utek> hs-silesia ? :)
21:11:57 <firemark> tak, hs-silesia owiele lepiej
21:11:59 <Copi> hackersilesia
21:12:00 <fk_lx> też dobre
21:12:07 <Copi> albo coś w ten deseń
21:12:07 <fk_lx> hs-silesia +1
21:12:08 <salmon_> nom, hs-silesia.pl super
21:12:10 <firemark> adres ma byc pisany z palca
21:12:17 <galuszkak> tylko moment
21:12:34 <galuszkak> domena któraś tego typu wyleciała bo ktoś ją zajął moment
21:13:15 <salmon_> ta jest wolna
21:13:20 <galuszkak> ok no to bierzmy
21:13:23 <pigletto> a .org ?
21:13:32 <Copi> niby tańsza
21:13:41 <Copi> ale .pl jakoś lepiej brzmi
21:13:43 <pigletto> tzn. IMO obie fajnie by byl omiec
21:13:44 <firemark> silesia.pl  Hehe :-)
21:14:03 <galuszkak> Copi: hs.silesia by brzmiała najlepiej
21:14:13 <galuszkak> wie ktoś co trzeba zrobić, żeby mieć root domenę?
21:14:14 <BartlomiejB> +1 dla hs-silesia. top domena - mi rybka, byle nie .xxx ;)
21:14:26 <Copi> ja bym się zastanowił nad tą nazwą własną
21:14:28 <salmon_> hs-silesia.pl ?
21:14:36 <Copi> wtedy ładnie subdomeny wyglądają
21:14:44 <firemark> galuszkak: mieć najpierw domenę silesia.pl :P później możesz hs.silesia.pl
21:15:12 <galuszkak> firemark: ale teraz można jakoś robić registery root domene czyli możesz mieć adres hs.silesia
21:15:19 <galuszkak> ciekawe czy ktoś już zarezerwował silesia
21:15:26 <salmon_> politechnika slaska
21:15:50 <salmon_> kto za hs-silesia.pl ?
21:16:04 <fk_lx> a chcemy pl czy org
21:16:06 <fk_lx> ?
21:16:08 <pigletto> obie
21:16:11 <salmon_> polska to pl
21:16:19 <fk_lx> a org to organizacje
21:16:27 <salmon_> org.pl ?:P
21:16:32 <pigletto> hehe
21:16:32 <Copi> można do pakietu info dokupić ;D
21:16:37 <fk_lx> hs-silesia.org
21:16:37 <pigletto> na 1 rok pewnie bedzie za darmo
21:16:40 <Copi> nie org.pl bo ciulata
21:16:44 <pigletto> albo za 1 zl
21:16:48 <pigletto> wiec bym bral
21:16:50 <pigletto> a ptoem zobaczymy
21:16:53 <salmon_> jedna domena starczy
21:17:00 <firemark> po co nam org i pl odrazu? to więcej kosztuje prawda?
21:17:01 <salmon_> jedna bedziemy reklamowac
21:17:15 <galuszkak> jeżeli miałbym wybierać to hs-silesia.org
21:17:24 <pigletto> na .org tylko redirect na .pl
21:17:58 <salmon_> kto za hs-silesia.org?
21:18:21 <firemark> ja jestem za pl
21:18:29 <andrzej3393> ja też za pl
21:18:34 <pigletto> ja tez za .pl
21:18:36 <salmon_> org jest drozsze
21:18:40 <salmon_> i ja za pl
21:18:49 <pigletto> ale... proponuje zeby wziac też .org bo na start bezdie pewnie za 1zł
21:18:49 <Copi> salmon_, org jest tańsze w przedłużeniu
21:18:53 <Copi> i patrz na ovh
21:19:05 <Copi> i też jestem za .pl
21:19:05 <fk_lx> weźmy obie
21:19:11 <fk_lx> a po roku najwyżej jedną dropniemy
21:19:14 <salmon_> pigletto: na ovh org za 30 zl, pl za 12
21:19:29 <bfaliszek> fk_lx +1
21:19:56 <bfaliszek> choć szczerze to wolałbym .org
21:20:03 <fk_lx> ja też
21:20:12 <pigletto> a ile przedluzenie?
21:20:26 <salmon_> pl 50zl w ovh
21:20:31 <salmon_> org nie wiem
21:20:54 <salmon_> pl zarezerwowowalem
21:20:57 <pigletto> w masternet przedluzenie 45 zł
21:21:00 <utek> kupilem .org
21:21:15 <salmon_> utek :)
21:21:22 <salmon_> ok, mamy domeny
21:21:28 <fk_lx> szał zakupów
21:21:31 <salmon_> inne wnioski?
21:21:32 <bfaliszek> dobra i tak oto minęło 15 minut i w teorii koniec spotkanie :P
21:21:33 <fk_lx> przedświątecznych
21:21:43 <firemark> bfaliszek: ciii
21:21:52 <andrzej3393> jeszcze tak tylko napomknę o wodomierzu - jak ustalicie kiedy można wymienić to zakupię jaki trzeba i w któryś weekend wymienię. najpierw tylko musiałbym zobaczyć ten który jest żeby kupić pod dobry rozmiar gwintów
21:22:01 <galuszkak> a właśnie, bo wspominałem o tym toolu
21:22:02 <pigletto> a co z kluczami? kto nimi teraz dysponuje?
21:22:15 <pigletto> bo zamek to chyba tez istotna kwestia
21:22:16 <fk_lx> galuszkak, bfaliszek i ja
21:22:17 <salmon_> bfaliszek: kazdy wniosek mozemy traktowac jako osobny temat
21:22:25 <fk_lx> tfu salmon_
21:22:31 <fk_lx> bfaliszek chyba nie
21:22:32 <galuszkak> bo to się może wydaje zawsze nie wiele ale to jak z 1% OPP, po iluś zakupach (ktoś kupi kompa za 2k to zawsze ten 1-2% koło 40 zł jest dla nas)
21:22:40 <salmon_> pigletto: docelowa ma byc elektroniczny na karte
21:22:48 <galuszkak> a ok to wnioski innych soory ;)
21:22:53 <bfaliszek> ja nie mam kluczy
21:23:09 <fk_lx> bfaliszek: pomyliło mi się salmon_ ma
21:23:15 <pigletto> proponowalbym dorobic np. dla Copi
21:23:44 <salmon_> pigletto: o ile sie da
21:23:57 <fk_lx> pigletto: magiczne klucze
21:24:09 <pigletto> ok, na razie moze nie ma potrzeby
21:24:20 <pigletto> ale byc moze sie przydałby
21:24:43 <bfaliszek> przy remoncie na pewno przyda się kilka. Zwłaszcza dla ekipy remontowej
21:25:14 <salmon_> bfaliszek: wtedy mozemy przekazac nasze
21:25:54 <salmon_> #action salmon_ zapyta ile kosztuje dorobienie klucza
21:26:01 <bfaliszek> dobra, co tam jeszcze z tematów? Copi pisał o wiki i forum. Wydaje mi się, że to wszystko jak już będzie nasz serwer, więc można te tematy przesunąć na później.
21:26:04 <salmon_> inne tematy? galuszkak jaki tool?
21:26:11 <salmon_> bfaliszek: +1
21:26:23 <pigletto> osobiscie wolalbym miec hosting na zewnatrz
21:26:31 <Copi> dokładnie
21:26:41 <salmon_> ja tez
21:26:41 <Copi> kupić jakiegoś kimsyfa z ovh
21:26:55 <salmon_> #topic serwer
21:27:09 <pigletto> moze cos z megiteam ewentualnie, dla pysilesia fundneli
21:27:14 <galuszkak> hm, w sensie jakąś maszynkę w chmurcę?
21:27:30 <pigletto> no cokolwiek gdzie mozna stawiac jakies rzeczy typu forum
21:27:34 <pigletto> i robic backupy...
21:27:39 <salmon_> pigletto: zbierzesz oferty?
21:27:40 <galuszkak> bo ja rozumiem, że jednym z fajniejszych benefitów jest możliwość własnego konta shellowego
21:28:04 <galuszkak> że członek ma własnego shella i może tam sobie słynną sesję ZNC postawić
21:28:20 <pigletto> salmon_: mogę
21:28:22 <salmon_> galuszkak: w przyszlosci shele
21:28:37 <galuszkak> (to zachacza o temat fk_lx jakie benefity ma członek HSa będąc nim).
21:28:41 <salmon_> #action pigletto przedstawi ofertę serwera na HSowe rzeczy
21:29:07 <salmon_> ok, 1,5h juz. Jeszcze cos?
21:29:38 <Copi> salmon_, lokal
21:29:40 <utek> #topic nieczlonkowie HS'u na spotkaniach organizacyjnych
21:29:43 <galuszkak> ten tool ostatnia sprawa. Na zbieranie kasy z zakupów, że nasi znajomi to zrobią przez tego toola. Dla nas to może i grosze ale trochę z nich
21:29:43 <utek> proszę.
21:29:51 <salmon_> galuszkak: utek byl pierwszy :)
21:29:58 <galuszkak> ok soory :)
21:29:59 <firemark> utek: mam na to sposób
21:30:05 <salmon_> fakt, spotkanie jest dla wszystkich czy tylko czlonkow?
21:30:08 <firemark> zapropoonwałem na prv salmonowi
21:30:11 <bfaliszek> utek stąd było moje pytanie na początku spotkania, czy to jest publiczne, czy tylko dla członków ;)
21:30:16 <utek> skoro to sa spotkania organizacyjne HSu to logicznym dla mnie by bylo, zeby bylo tylko dla czlonkow
21:30:18 <firemark> 1) kanał jest moderowany (+m)
21:30:26 <Copi> żaden +m
21:30:28 <galuszkak> trudno, żeby nie członek głosował w sprawie HSa
21:30:28 <utek> bfaliszek: nie widzialem. przepraszam
21:30:29 <firemark> 2) wszyscy członkowie (oraz zaproszeni) dostawają +v
21:30:31 <Copi> na invite
21:30:37 <galuszkak> może być na zaproszenie moim zdaniem
21:30:38 <Copi> nikt nie ma prawa tego czytać
21:30:45 <firemark> Copi: mówisz?
21:30:51 <Copi> tak
21:31:03 <Copi> potem się rodzą głupie pomysły w głupich głowach
21:31:05 <salmon_> to logi tez beda musialy byc po hasle i agenda :/
21:31:06 <Copi> wiadomo kto i co
21:31:07 <utek> +1 dla Copi
21:31:11 <Copi> widać już po osobnym kanale
21:31:15 <utek> salmon_: agenda moze byc publiczna
21:31:31 <firemark> pewnie teraz kamilowi serce krwawi ze nie moze byc wszystko jawne :-)
21:31:34 <Copi> poruszmy temat lokalu ;d
21:31:46 <salmon_> Copi: byl juz temat lokalu
21:31:48 <firemark> erm… to ja dokoncze
21:31:49 <fk_lx> firemark: tak legła idea open company
21:31:59 <galuszkak> firemark: nie, no co Ty. Nie wszystko musi być aż tak super jawne
21:32:02 <firemark> zamiast invite polecam na klucz
21:32:08 <BartlomiejB> jestem zdecydowanie za maksymalną jawnością.
21:32:09 <galuszkak> ale nie offtopuje
21:32:12 <utek> ewentualnie logi publiczne. Ale wypowiadanie sie ograniczone do czlonkow
21:32:15 <galuszkak> bo to fajny temat, tylko z szacunku do utek
21:32:34 <BartlomiejB> te spotkania powinny być jawne. moderacja może być, ale invite-only i inne takie IMO odpadają.
21:32:37 <Copi> ale logi, po jakimś czasie a nie, że taki zhost czyta co piszemy
21:32:37 <andrzej3393> imo najlepiej robić zebrania tutaj na invite i po każdym spotkaniu dać jakiś raport na listę
21:32:39 <salmon_> przy gadaniu o firmach lepiej zeby to nie bylo publiczne
21:32:56 <salmon_> andrzej3393: za chwile zobaczysz raport, o ile bot zadziala
21:32:57 <fk_lx> salmon_: +1
21:33:04 <firemark> Powtórzę, zamiast invite dać na klucz
21:33:11 <salmon_> firemark: +1
21:33:16 <BartlomiejB> salmon_: od tego są spotkania f2f, co miesiąc.
21:33:26 <salmon_> z invite mozna kogos pominac
21:33:27 <fk_lx> firemark: ale tylko 3 osoby mają klucz (joke)
21:33:34 <utek> galuszkak: nie z szacunku do mnie. Tylko dla zasad tego kanalu
21:33:59 <galuszkak> utek: tak, chodziło, mi że teraz Twój topic, eofft ;
21:34:16 <salmon_> ok, dogadamy to jeszcze mailowo. ok?
21:34:24 <salmon_> utek: zacznie temat na liscie?
21:34:27 <salmon_> *zaczniesz
21:34:32 <galuszkak> salmon_: nie, to musimy teraz ustalić, lub na następnym spotkaniu
21:34:49 <BartlomiejB> przemyślcie to dobrze. później gdzieś wyciekną jakieś logi. rozpocznie się wzajemna podejrzliwość, polowania na czarownice i inne takie. po co to komu?
21:34:50 <utek> salmon_: -> to co galuszkak powiedzial
21:35:05 <utek> najlepiej ustalic teraz
21:35:09 <firemark> fk_lx: ;-)
21:35:10 <utek> BartlomiejB: to wyciekna
21:35:16 <utek> BartlomiejB: ale bedzie spokoj na spotkaniu.
21:35:23 <pigletto> albo przy dyskusji o domenie ktos zlosliwy ją nam wykupi...
21:35:31 <fk_lx> hs-silesia-leaks.org ktoś już kupił?
21:35:35 <pigletto> zhost
21:35:36 <pigletto> :P
21:35:39 <salmon_> ok, to wejscie na kanal tylko z haslem?
21:35:43 <BartlomiejB> fk_lx: :)))
21:36:01 <utek> salmon_: imo moze byc.
21:36:18 <Copi> jeszcze bym się zastanowił czy wystarczy opinia jednego członka HS, żeby dołączyć do stowarzyszenia
21:36:23 <galuszkak> a sprawozdania z spotkań?
21:36:23 <salmon_> Copi: offtop
21:36:28 <fk_lx> Copi: nie wystarczy, zarząd zatwierdza
21:36:35 <Copi> ok, sry
21:36:43 <galuszkak> moim zdaniem one powinny być jawne jak ma HS Wrocław, że mają je na wiki co tydzień
21:36:44 <BartlomiejB> Copi: ja bym się zastanowił, czy w ogóle to potrzebne. no ale tak jest w statucie...
21:36:58 <Copi> BartlomiejB, jest potrzebne
21:37:12 <galuszkak> bo sprawozdanie to najlepsza forma do publicznej wiadomości
21:37:15 <salmon_> galuszkak: raport moze byc publiczny dla mnie, trzeba tylko uwazac co sie pisze w #action i #info
21:37:26 <fk_lx> salmon_: +1
21:37:34 <fk_lx> raport publiczny, cała dyskusja niekoniecznie
21:37:40 <salmon_> ok
21:37:45 <galuszkak> salmon_: ok. Rozumiem, że jak to będzie na wiki, to i tak można poprawić gdyby była potrzeba przed wrzuceniem.
21:37:47 <fk_lx> raport publiczny, logi dla członków
21:37:48 <utek> czyli: spotkania tylko dla czlonkow. Raporty publiczne. Logi niekoniecznie. Ale jak wyciekna to nic sie nie stanie.
21:37:50 <galuszkak> fk_lx: +1
21:37:58 <salmon_> #info wejscie na kanal tylko z haslem. Logi na haslo. raport publiczny
21:37:59 <BartlomiejB> fk_lx: OK, idźmy na kompromis: bez logów, ale też bez invite-only, kluczy itp.
21:38:12 <Copi> BartlomiejB, -1
21:38:18 <Copi> nie ma kompromisu
21:38:21 <Copi> potem są problemy
21:38:22 <utek> BartlomiejB: ale wtedy osoby nie bedace czlonkami moga zaklocac przebieg spotkania
21:38:35 <Copi> te rozwiązanie i tak jest kompromisem
21:38:35 <BartlomiejB> nie wiem czy wiecie, ale Fundacja Wikimedia (zebrała w tym roku 0.5 mln PLN z OPP) ma też podobne spotkania na IRCu i one są jawne (w sensie każdy niezabanowany może wejść). #wikimedia-pl
21:39:28 <BartlomiejB> http://pl.wikimedia.org/wiki/Spotkania_Zarz%C4%85du
21:39:42 <BartlomiejB> nie ma logów, jest raport, podczas spotkań kanał jest otwarty.
21:39:51 <salmon_> ok, wrocimy do tematu upublicznienia spotkania nastepny razem. pozno juz
21:39:53 <bfaliszek> ja bym był za tym, żeby spotkania były tylko dla czlonkow. Raporty publiczne. Logi publiczne. Rozmowy na temat firm proponuję przenieść na spotkanie f2f.
21:40:02 <BartlomiejB> ooo, to dzisiaj nawet.
21:40:08 <salmon_> galuszkak: ostatni temat plz :)
21:40:20 <galuszkak> salmon_: następnym razem z tym się nie spieszy, a nie chcę przedłużać
21:40:25 <BartlomiejB> (znaczy, spotkanie na #wikimedia-pl. ja tam nie wejdę, bo mam banana, ale wy pewnie możecie)
21:40:30 <salmon_> galuszkak: ok
21:40:30 <galuszkak> salmon_: to proponuję zamknąć spotkanie
21:40:41 <salmon_> bfaliszek: nastepnym razem wrocimy do tego, ok?
21:40:46 <fk_lx> BartlomiejB: wejdziesz z innego IP i innego nicka
21:40:52 <salmon_> #endmeeting